PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به یک برنامه نویس برای Vmware

hadi_am
September 11th, 2013, 20:33
با سلام خدمت دوستان گلم

ما برای کنترل پهنای باند روی سرور مجازی های ایران که با vmware مجازی سازی شدند اسکریپتی لازم داریم که روی Vcenter نصب بشه...

میزان پهنای باند برای هر سرور مشخص بشه و بعد از اتمام پهنای باند سرور به صورت اوتوماتیک ساسپند بشه...

3 روزه هم آماده بشه این اسکریپت چونشدیدا لازم داریم...

ممنون میشم دوستان قیمت بدن

hadi_am
September 12th, 2013, 00:24
آپ...
یعنی کسی پیدا نمیشه؟

| KVM - SERVER |
September 12th, 2013, 00:29
سلام.

این مدت پست های شمارو راجب کنترل پهنای باند دیدم. مثل اینکه مصمم هستید از VMware استفاده کنید.
پیشنهاد من استفاده از PRTG هست که اکثر سیستم عامل ها مثل Windows و Linux و میکروتیک رو پشتیبانی میکنه.
ویدیو های آموزشی PRTG برای فروش هست: HostBill - Place new Order - PersianDeD.ir (http://persianded.ir/index.php?/cart/video-training)

hadi_am
September 12th, 2013, 10:08
میشه توضیحی در مورد این برنامه بدید و اینکه آیا رو Vcenter نصب میشه یا نه؟؟؟

MOHSEN-1
September 12th, 2013, 10:42
Prtg یک اسکریپت که فقط الارم میده کار خاصی نمیکنه تا جایی که می دونم یسری مشل هم داره پهنای باند رو هم درست محاسبه نمی کنه

smargenius
September 12th, 2013, 11:48
از میکروتیک استفاده نمایید
میکروتیک رو به عنوان گیت وی برای سایر vps ها استفاده نمایید
پهنای باند رو کامل میتونید مدیریت کنید

| KVM - SERVER |
September 12th, 2013, 14:30
میشه توضیحی در مورد این برنامه بدید و اینکه آیا رو Vcenter نصب میشه یا نه؟؟؟
فکر نمیکنم اسکریپتی پیدابشه روی vCenter نصب بشه پهنای باندو براتون Meter کنه.
یا باید از سیستم هایی مثل Mikrotik استفاده کنید که بصورت Gateway باشه و ترافیک از اون رد بشه تا بتونید Meter کنید.
یا اینکه سیستم هایی مثل PRTG و Cacti که بصورت SNMP کار میکنند.

تعریف هایی که از روش های اندازه گیری ترافیک مصرفی دارید تا حدودی غلط هست.

hadi_am
September 12th, 2013, 15:34
از میکروتیک استفاده نمایید
میکروتیک رو به عنوان گیت وی برای سایر vps ها استفاده نمایید
پهنای باند رو کامل میتونید مدیریت کنید

چطوری؟؟؟

آموزش خاصی هستش که بشه دقیقا کانفیگش کرد؟؟؟

ما گراف مصرفی رو هم نیاز داریم...

فکر نمیکنم اسکریپتی پیدابشه روی vCenter نصب بشه پهنای باندو براتون Meter کنه.
یا باید از سیستم هایی مثل Mikrotik استفاده کنید که بصورت Gateway باشه و ترافیک از اون رد بشه تا بتونید Meter کنید.
یا اینکه سیستم هایی مثل PRTG و Cacti که بصورت SNMP کار میکنند.

تعریف هایی که از روش های اندازه گیری ترافیک مصرفی دارید تا حدودی غلط هست.

میکروتیک سخت افزاری تو افرانت داریم ولی نمیدونم دقیقا باید چطور کانفیگش کرد کسی هم راهنمایی درست نمیکنه مارو

| KVM - SERVER |
September 12th, 2013, 15:40
چطوری؟؟؟

آموزش خاصی هستش که بشه دقیقا کانفیگش کرد؟؟؟

ما گراف مصرفی رو هم نیاز داریم...

میکروتیک سخت افزاری تو افرانت داریم ولی نمیدونم دقیقا باید چطور کانفیگش کرد کسی هم راهنمایی درست نمیکنه مارو
مدل روتر چی هست؟

hadi_am
September 12th, 2013, 16:04
مدل روتر چی هست؟

RB 450 G

من الان رو سرور ویندوزی که vCenter نصب شده PRTG نصب کردم ولی متاسفانه چیزی به عنوان کنترل پهنای باند رو نشون نمیده...

| KVM - SERVER |
September 12th, 2013, 16:08
شما باید سرورهای مجازی رو از طریق snmp متصل کنید.
لینکی که داخل پست های قبلی دادم آموزش میده.
با جناب فدای حسینی هم میتونید تماس بگیرید.

SixthElement
September 22nd, 2013, 04:28
سلام. من بسته کامل کنترل ترافیک VM رو روی پلتفرم ESXi آماده کردم که میشه به صورت تکی کار کنه. یعنی حتی نیاز به اختصاص هیچ منبعی ندارید. بسته کاملاً امکان محاسبه دقیق ترافیک و همچنین ارسال ایمیل و غیر فعال و فعال کردن VM و قابلیت آرشیو دقیق هر ساعت عدد ترافیک رو داره.
مزیت این سیستم نسبت به VCenter اینه که برای نصب VCenter سرور شما نیاز به حداقل یک سیستم قوی دارید. این پلتفرم کاملاً بی نیاز از هر نوع نصب نرم افزار یا استفاده از پروتکل SNMP هستش و مستقیماً به ESXi پیام میده و می گیره. من این پلتفرم رو به صورت اجاره در اختیار مدیران سرویس میتونم قرار بدم. یعنی با پرداخت عدد 2500 تومان برای هر VM در هر ماه با کنترل پنل اختصاصی خودتون رو با لوگو و تحت دامنه خودتون میتونید داشته باشید. این نرم افزار پنل تحت وب جهت گزارش گیری و اضافه و کم کردن منابع رو هم داره

اگر مایل هستید دمو ببینید به من خبر بدید.

teraserver
September 22nd, 2013, 09:34
ممنون میشیم دمو را قرار بدید

par30shop
September 22nd, 2013, 09:45
عزیز SNMP رایگان هست و پنل زیادی برای این نوع پروتکل که نصبش هم با یک سرچ گوگل آموزشش میاد هست ازجمله با برنامه ی NetWorX که به راحتی بهش وصل میشه و prtg که پنل اختصاصی داره
SolarWinds Knowledge Base :: Enabling SNMP on VMware ESX/ESXi Server version 4 (http://knowledgebase.solarwinds.com/kb/questions/1340/Enabling+SNMP+on+VMware+ESX%7B47%7DESXi+Server+ver sion+4)
با یک xml هم نصب میشه snmp

hadi_am
September 22nd, 2013, 11:39
ممنون از دوستان گلم...

دیگه نیازی نیست مشکل برطرف شد

SixthElement
September 27th, 2013, 18:20
سلام. برای دیدن دمو نرم افزار کنترل ترافیک vmware با من تماس بگیرید. 02122278155