PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نشناختن مودم های PCI در ESXi

tandis360
September 6th, 2013, 00:25
سلام
روی یه PC ، مجازی ساز ESXi رو نصب کردم، چند تا سرور(AD و share point و CRM و IBSng و ....) روش راه اندازی کردم، و نیاز هست که فکس سرور رو هم راه اندازی کنم، ولی با مشکل نشناختن مودم های PCI رو به رو هستم، در حال حاظر یه سری راه کار پیدا کردم ولی می خواستم اگه بشه این مشکل رو حل کنم. مثلا اگه از مودم های USB استفاده کنم مشکل برطرف میشه و تا حد امکان میخواستم این کار رو نکنم!
کسی بوده که با این مشکل بر خورد کرده باشه و تونسته باشه حلش کنه!
شنیدم ESXi کلا با PCI مشکل داره، اگه از ESX4 استفاده کنم مشکل حل میشه یا نه؟! اینو می خوام بدونم جاهای دیگه با این مشکل بر نخورم!
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

TukaNet
September 6th, 2013, 01:15
سلام
روی یه PC ، مجازی ساز ESXi رو نصب کردم، چند تا سرور(AD و share point و CRM و IBSng و ....) روش راه اندازی کردم، و نیاز هست که فکس سرور رو هم راه اندازی کنم، ولی با مشکل نشناختن مودم های PCI رو به رو هستم، در حال حاظر یه سری راه کار پیدا کردم ولی می خواستم اگه بشه این مشکل رو حل کنم. مثلا اگه از مودم های USB استفاده کنم مشکل برطرف میشه و تا حد امکان میخواستم این کار رو نکنم!
کسی بوده که با این مشکل بر خورد کرده باشه و تونسته باشه حلش کنه!
شنیدم ESXi کلا با PCI مشکل داره، اگه از ESX4 استفاده کنم مشکل حل میشه یا نه؟! اینو می خوام بدونم جاهای دیگه با این مشکل بر نخورم!
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

esxi با پورت pci مشکلی نداره ، این باور اشتباهی است

این سخت افزار شما هست که باید قابلیت های لازم رو داشته باشه

از نسخه 4 به بعد گزینه VMDirectPath به esx اضافه شد که امکان اختصاص تا دو اسلات pci به یک سرور مجازی رو به شما میده

البته برای استفاده از این گزینه باید پردازنده شما دارای قابلیت VT-d برای پردازنده های اینتل و یا IOMMU برای پردازنده های AMD رو داشته باشه

tandis360
September 6th, 2013, 10:09
امکان داره یه مقدار بیشتر منو راهنمایی کنید:

منظورتون از قابلیت داشتن سخت افزار اینه که دیوایس PCI این قبلیت رو داشته باشه یا CPU و مادربورد؟
من الان از ESXi 5 استفاده میکنم، چطور میتونم از VMDirectPath توی ESXi5 استفاده کنم.
پیشنهاد شما برای اینکه از این به بعد بخوام از مجازی سازی استفاده کنم ESX4 هست یا ESXi5 ؟ یا گزینه دیگری؟که امکاناتش بیشتر و مشکلات کمتری داشته باشه؟
چون یه مقدار تازه کار هستم و تقریبا یک ماه میشه که کار با مجازی سازی رو شروع کردم، ممنون میشم یه مقدار بیشتر توضیح بدین یا یه لینک بدین که بتونم از رو اون مشکلم رو حل کنم.