PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعریف؟؟؟

php
March 26th, 2009, 20:25
لطفا از دوستان این انجمن که حتما هم اطلاع دارند برای من یا افرادی مثل که وارد نیستند تشریح کنند 1سرور چیه 2سرور اختصاصی چیه 3سرور مدیریت شده چیه 4هاست چیه 5هاست مدیرت شده چیه 6- vps چیه 7- دیتاسنتر چیه ؟؟؟؟؟؟؟

چون واقعا این اصطلاحات ادمو سردرگم میکنه

با تشکر فراوان

DedicatedBOX
March 26th, 2009, 21:16
سرور یه کامپیوتر نسبتا بالا هست از نظر سخت افزاری برای میزبانی سایت استفاده میشه
سرور مدیریت شده سروری هست که یه سری دستکاری هایی شده تا بهتر کار کنه
به مقدار فضای اشتراکی از سرور هاست میگند
Vps یه سرور رو برمیدارند جندتا کامپیوترش میکنند
دیتا سنتر جایی هست که توش سرور گذاشته میشه مثل یه مکان

Mozafary
March 26th, 2009, 22:25
۱-سرور در هاستینگ به معنی که ماشین(کامپیوتر) متصل به اینترنت است که برای نگهداری سایتهای اینترنتی(و یا مشابه آن) مورد استفاده قرار میگیرد.
۲-اگر شما(یا من!) یک سرور(رجوع شود به ۱) اجاره(خریداری) کنید به آن سرور اختصاصی گفته میشود و نقطه‌ی مقابل هاست(اشتراکی رجوع شود به ۴) میباشد.
۳-به سروری(رجوع شود به ۱)اطلاق میشود که یک(یا چند)فرد متخصص برخی تنظیمات را برای بهبود کارایی و یا امور خاص برروی آن انجام داده اند.
۴-وقتی برروی یک سرور(رجوع شود به ۱)تعداد سایت قرار داده شود و اصولا برای این سرور برای تجارت مورد استفاده قرار گیرد به فضای مورد استفاده برای ذخیره فایلهای و اطلاعات آن سایتها هاست اطلاق میشود.
۵-هاست مدیریت شده چه چه بید :d
۶-یک فن‌آوری جدید است!که یک سرور را به تعداد شبه سرور تبدیل میکند،این کار برای اهداف زیادی مورد استفاده قرار میگیرد از جمله کم شدن هزینه،بالا رفتن امنیت،بالا رفتن پایداری و از این دست.
۷-یک مکان ویژه با اتصال اینترنت دائمی برای قرار گرفتن سرورها(۱)دیتاسنتر دارای پارامترهای فراوانیست که مهمترین آن اتصال دائمی به اینترنت میباشد!(کاربردهای فراوانی دارد در مورد هاستینگ اتصال به اینترنت مد نظر است)

php
March 27th, 2009, 09:22
اگر امکان دارد با ذکر نقل قول کاربردهای رایج این موارد را ذکر کنید (یعنی هر کدام از این موارد به درد چه افرادی میخورد)

vps همان سرور مجازی است وهمین طور vpn چیه و ربطش به vps؟

۵-هاست مدیریت شده چه چه بید :d

من با این عبارت در سایت نیکان آشنا شدم :d

باتشکر

Sajad
March 27th, 2009, 09:55
vps همان سرور مجازی است وهمین طور vpn چیه و ربطش به vps؟

تقریبا کارشون هیچ ربطی به هم نداره
vps یک سرور مجازی هست.
vpn یک شبکه مجازی هست.

البته برای داشتن vpn باید یک vps یا در کل یک سرور تهیه کرد.

Nikan
March 27th, 2009, 09:59
سلام

من فکر می کنم بهتر بود شما این تاپیک را در قسمت منابع آموزشی باز می کردید

Vahid
March 27th, 2009, 14:49
سرور و vps برای کسی مصرف میشه که هاست فروشی میکنند
هاست برای کسی هست که توی اینترنت میخواد 1 یا تعدادی سایت داشته باشه
vpn به 10000 تا درد میخوره :d

Nikan
March 27th, 2009, 16:42
سرور و vps برای کسی مصرف میشه که هاست فروشی میکنند