PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خريد نمايندگي دامنه ir شما

MihanV
August 25th, 2013, 11:49
عنوان گويا هست
اگر ريسلر نيك رو داريد من خريدار هستم
دقت كنيد ساب ريسلر نميخوام
اگر توي اين ليست هستيد : فهرست نمایندگان – ایرنیک (http://www.nic.ir/List_of_Resellers)
اين نمايندگي رو عرض ميكنم كه از نيك گرفتيد رو خريدارم

samansystems
August 25th, 2013, 12:08
سلام
جسارتا چرا خودتون اقدام نميکنيد ؟

MihanV
August 25th, 2013, 14:40
سلام
جسارتا چرا خودتون اقدام نميکنيد ؟

درود
تا يك ماه آينده نماينده جديد قوبل نميكنن
دارن توي قرارداد ها تغيير ايجاد ميكنن
شما خبر داريد براي ميزان تخفيف 75% براي يونيت چه مبلغي در نظر گرفته شده ؟ ار 6 ميليون به چند افزايش داده خواهد شد؟

samansystems
August 25th, 2013, 14:53
درود
تا يك ماه آينده نماينده جديد قوبل نميكنن
دارن توي قرارداد ها تغيير ايجاد ميكنن
شما خبر داريد براي ميزان تخفيف 75% براي يونيت چه مبلغي در نظر گرفته شده ؟ ار 6 ميليون به چند افزايش داده خواهد شد؟

ما که پيشنهاد داديم تا 10 برابر اين رقم جا داره افزايش بدن. اما احتمالا بين 20 تا 30 مليون تومان خواهد بود اين رقم.
چون واقعا اين 6 مليون مربوط به 5 6 سال پيش هست. ازاون زمان تا الان ميزان ثبت دامنه ها خيلی بيشتر شده.

کم بودن اين رقم باعث ميشه زير فروشی توسط بعضی از نماينده ها زياد باشه و نتيجه اين ميشه که بقيه نماينده ها هم مجبور ميشن دامنه رو به قيمت تموم شده برای خودشون ثبت کنن. در حالی که اصل پذيرش نماينده بر اين هست که نماينده بتونه با قيمت اصلی (يعنی همون قيمتی که Nic دامنه رو ثبت ميکنه) دامنه رو ثبت کنه.

پيشنهاد ميکنيم 1 ماه صبر کنيد بزاريد روالش دقيق مشخص بشه. چون حتی اگر اون نمايندگی ها رو بخريد و بعد نتونيد اون رقم رو پر کنيد قرار داد جديد تمديد نميشه. باز اگر موردی بود اطلاع بديد.

پی نوشت: ما اطلاع نداشتيم که نماينده جديد نميگيرن. البته آقای صالح چند بار مطرح کرده بودن که شايد اينکار رو انجام بديم اما اطلاع نداشتيم.

MihanV
August 25th, 2013, 15:12
ما که پيشنهاد داديم تا 10 برابر اين رقم جا داره افزايش بدن.
چون واقعا اين 6 مليون مربوط به 5 6 سال پيش هست. ازاون زمان تا الان ميزان ثبت دامنه ها خيلی بيشتر شده.

کم بودن اين رقم باعث ميشه زير فروشی توسط بعضی از نماينده ها زياد باشه و نتيجه اين ميشه که بقيه نماينده ها هم مجبور ميشن دامنه رو به قيمت تموم شده برای خودشون ثبت کنن. در حالی که اصل پذيرش نماينده بر اين هست که نماينده بتونه با قيمت اصلی (يعنی همون قيمتی که Nic دامنه رو ثبت ميکنه) دامنه رو ثبت کنه.

پيشنهاد ميکنيم 1 ماه صبر کنيد بزاريد روالش دقيق مشخص بشه. چون حتی اگر اون نمايندگی ها رو بخريد و بعد نتونيد اون رقم رو پر کنيد قرار داد جديد تمديد نميشه. باز اگر موردی بود اطلاع بديد.

پی نوشت: ما اطلاع نداشتيم که نماينده جديد نميگيرن. البته آقای صالح چند بار مطرح کرده بودن که شايد اينکار رو انجام بديم اما اطلاع نداشتيم.

به من گفتن 200 ميليون تومان,براي همين پرسيدم
نماينده جديد هم تا مشخص شدن قرارداد و نحوه محاسبه تخفيف جديد نميگيرن كه به ما تاريخ يك ماه ديگه رو دادن

samansystems
August 25th, 2013, 15:24
فکر نميکنم روی 200 مليون بزارن چون اينطوری خيلی از نماينده ها با سابقه حذف ميشن.
ولی حتی اگر روی اين رقم هم بزارن عجيب و غير قابل دستيابی نيست و برای نماينده ای که روی اينکار سرمايه گذاری کرده قابل دستيبابی هست.

قطعا وقتی اين رقم بالا باشه باعث ميشه يکسری نماينده ها که در حال زير فروشی هستند ازين کار کنار بکشن و نماينده هایی که واقعا برنامه اقتصادی دارن روی اين زمينه فعاليت کنن. انشالله که اين وضعيت رو هر چه زودتر سامان بدن چون واقعا وضعيت بی ثباتی بوده تا پيش ازين.

به نظر من فعلا سايتتون رو با همين روش فعلی پيش ببريد. بعد از مشخص شدن شرايط جديد برسی کنيد و در صورت توانائی اقدام کنيد. چون به نفع خودتون هم خواهد بود.

MihanV
August 25th, 2013, 16:24
فکر نميکنم روی 200 مليون بزارن چون اينطوری خيلی از نماينده ها با سابقه حذف ميشن.
ولی حتی اگر روی اين رقم هم بزارن عجيب و غير قابل دستيابی نيست و برای نماينده ای که روی اينکار سرمايه گذاری کرده قابل دستيبابی هست.

قطعا وقتی اين رقم بالا باشه باعث ميشه يکسری نماينده ها که در حال زير فروشی هستند ازين کار کنار بکشن و نماينده هایی که واقعا برنامه اقتصادی دارن روی اين زمينه فعاليت کنن. انشالله که اين وضعيت رو هر چه زودتر سامان بدن چون واقعا وضعيت بی ثباتی بوده تا پيش ازين.

به نظر من فعلا سايتتون رو با همين روش فعلی پيش ببريد. بعد از مشخص شدن شرايط جديد برسی کنيد و در صورت توانائی اقدام کنيد. چون به نفع خودتون هم خواهد بود.

بله اگر اين رقم رو بزارن طبيعتا تعداد نماينده ها شايد تك رقمي هم بشه
من دوبار پرسيدم روي اين رقم تاكيد كردند
ولي به نظر من خيلي زياد هست
كل دومين هاي ir طي 10 سال 400 هزار تا هست
بعد با 200 ميليون يعني سالانه 50 هزارتا دومين ثبت بشه

netmelli
August 25th, 2013, 16:32
والا بنده که پرسیدم نگفتن 200 میلیون برای قرارداد های جدید
فرمودن 15 تا 25 میلیون متغیر

بعد اینکه دوست عزیز از نظر بنده همین روال که الان هست خیلی بهتره
قرار نیست که روی همه موارد سود انجام بشه
بعضی امور رو شرکت های برای اسم در کردن انجام میدن
قرار باشه دامنه ایران بشه 14 15 هزار شک نکنید دیگه اگه الان روزی 100 تا ثبت میکنید به 5 تا کاهش پیدا میکنه
چون دامنه ملی هیچ گونه مزیتی به جز ارزون بودنش نداره
اگه اون رو هم بخوان قیمت بالا ببرند شک نکنید کلا دیگه دامنه ملی ایران از بین میره

samansystems
August 25th, 2013, 16:43
والا بنده که پرسیدم نگفتن 200 میلیون برای قرارداد های جدید
فرمودن 15 تا 25 میلیون متغیر

بعد اینکه دوست عزیز از نظر بنده همین روال که الان هست خیلی بهتره
قرار نیست که روی همه موارد سود انجام بشه
بعضی امور رو شرکت های برای اسم در کردن انجام میدن
قرار باشه دامنه ایران بشه 14 15 هزار شک نکنید دیگه اگه الان روزی 100 تا ثبت میکنید به 5 تا کاهش پیدا میکنه
چون دامنه ملی هیچ گونه مزیتی به جز ارزون بودنش نداره
اگه اون رو هم بخوان قیمت بالا ببرند شک نکنید کلا دیگه دامنه ملی ایران از بین میره

افرادی با اين تفکری که شما مطرح کرديد 3 4 سالی هست بازار دامين ملی رو بهم ميزنن.
خودشون بعد از 3 4 سال به اين نتيجه رسيدن که اين رويه اشتباه هست. با همه نماينده ها تماس گرفتن که قيمت رو ببريد بالا. جواب هم اين بود: شما خودتون هستيد که داريد زير فروشی ميکنيد. قيمتتون رو ببريد بالا بقيه هم ميبرن بالا.

بعضی از دوستان سالهاست بازار دامين ملی رو بدون سود نگه داشتن و انشالله با اعمال سياست های جديد و نظارت بيشتر اين مشکل مرتفع بشه. قطعا اين موارد به سود کسانی هست که در اين زمينه سرمايه گذاری کردن يا خواهند کرد و Nic به اين موضوع آگاه شده.

netmelli
August 25th, 2013, 16:53
افرادی با اين تفکری که شما مطرح کرديد 3 4 سالی هست بازار دامين ملی رو بهم ميزنن.
خودشون بعد از 3 4 سال به اين نتيجه رسيدن که اين رويه اشتباه هست. با همه نماينده ها تماس گرفتن که قيمت رو ببريد بالا. جواب هم اين بود: شما خودتون هستيد که داريد زير فروشی ميکنيد. قيمتتون رو ببريد بالا بقيه هم ميبرن بالا.

بعضی از دوستان سالهاست بازار دامين ملی رو بدون سود نگه داشتن و انشالله با اعمال سياست های جديد و نظارت بيشتر اين مشکل مرتفع بشه.

چند نکته در این باره وجود داره آقای مهندس

نکته اول : اینکه معمولا 80 درصد مردم دامنه ملی را برای این میخرند که قیمتش ارزون هست و 20 درصد برای اینکه ملی هست
نکته دوم : روی دامنه های ایران نمیشه حساب خاصی باز کرد و بخاطر دیر آبدیت شدن و این مشکلات و آنلاین نبودنش و ثبت دستی و خیلی مشکلات دیگش کم تر کسی دامنه اصلی سایتش رو دامنه ملی میزاره و از دامنه ای اار هم کنار دامنه اصلیش استفاده میکنه

اگر دامنه ملی گرون بشه حدودا 80 درصد مشتری خودش رو از دست میده و مردم رو میارن به دامنه های بین المللی و سیاست استفاده از دامنه ایرانی و هاست ایرانی و ملی سازی اینترنت که چند ساله روش سرمایه گذاری کرده دولت از بین میره

دقیقا میشه مثل هزینه استفاده از سیستم های دستگاه های pos
چند سالی تو تلویزیون تبلیغ کردند که از کارت اعتباری استفاده کنید
بعد که مردم به این کار عادت کردند اومدن طرح شاپرک گذاشتند و پول بعد 24 ساعت میاد تو حساب و آنلاین نیست دیگه
این باعث شد هرچی که فرهنگ سازی شده بود از بین رفت
چون برای مثال خود ما که روزانه حد اقل 10 میلیون تومان از این طریق پول از مشتری میگرفتیم الان پول نقد میگیریم چون گردش مالیش از بین رفته

اگر قیمت دامنه هم افزایش پیدا بکنه
شاید شما رو هر دامنه 10 هزار سود بکنید
ولی شک نکنید مشتری 100 تای شما در روز به 5 تا کاهش پیدا میکنه
و در مقابل مردم رو میارن به دامنه های خارجی

پایان : همه چی رو نباید به عنوان یک سود روش حساب کرد
باید یک امور رو برای امور دیگه انجام داد

samansystems
August 25th, 2013, 17:07
نکته اول : اینکه معمولا 80 درصد مردم دامنه ملی را برای این میخرند که قیمتش ارزون هست و 20 درصد برای اینکه ملی هست

اتفاقا خود Nic با اين موضوع مشکل داره. زمانی که افراد با اين فکر ميان دامنه ملی رو ميخرن تعداد دامين های مشکل دار بيشتر ميشه و حجم استعلام ها ازين مرکز بالاتر ميره (مثل يکسال گذشته.) اين باعث ميشه بيشتر وقت مرکز به جای توسعه صرف پاسخ به استعلام ها و رسيدگی به شکايت ها بشه.

نکته دوم : روی دامنه های ایران نمیشه حساب خاصی باز کرد و بخاطر دیر آبدیت شدن و این مشکلات و آنلاین نبودنش و ثبت دستی و خیلی مشکلات دیگش کم تر کسی دامنه اصلی سایتش رو دامنه ملی میزاره و از دامنه ای اار هم کنار دامنه اصلیش استفاده میکنه

اينکه ميفرمائيد درست هست. البته Nic حدود 2 سال هست که دنبال پياده کردن روش registrar registry هست اما تا الان اين موضوع رو اعمال نکرده ولی به سمت اين مدل حرکت کرده. شايد در آينده با پياده سازی اين مدل اين مشکل رفع بشه چون اونوقت نماينده ها هستند که بايد سر کيفيت با هم رقابت کنن.

اگر دامنه ملی گرون بشه حدودا 80 درصد مشتری خودش رو از دست میده و مردم رو میارن به دامنه های بین المللی و سیاست استفاده از دامنه ایرانی و هاست ایرانی و ملی سازی اینترنت که چند ساله روش سرمایه گذاری کرده دولت از بین میره

اين موضوع رو بالا توضيح دادم. ادعای مرکز اين هست که دولت داره روی دامنه ملی يارانه ميده و هنوز به سود نرسيده ثبت دامين ملی. البته با هزينه هایی که انجام شده حرف دور از انتظاری هم نيست و به نظر ميرسه همينطور باشه.

دقیقا میشه مثل هزینه استفاده از سیستم های دستگاه های pos
چند سالی تو تلویزیون تبلیغ کردند که از کارت اعتباری استفاده کنید
بعد که مردم به این کار عادت کردند اومدن طرح شاپرک گذاشتند و پول بعد 24 ساعت میاد تو حساب و آنلاین نیست دیگه
این باعث شد هرچی که فرهنگ سازی شده بود از بین رفت
چون برای مثال خود ما که روزانه حد اقل 10 میلیون تومان از این طریق پول از مشتری میگرفتیم الان پول نقد میگیریم چون گردش مالیش از بین رفته

به هر حال تو هر سيستمی بايد 2 2 تا 4 تا کنن. تمام هدف شاپرک هم اين هست که در نهايت کارمزد ها رو اعمال کنن تا اين شبکه و مخصوصا شرکت های PSP به سود برسن و وابسته با بانک نباشن. طبق صحبت هایی که ميکنن به نظر ميرسه تا چند ماه آينده کارمزد 1 درصد تا سقف 100 تومان هم روی pos ها اعمال بشه.

اگر قیمت دامنه هم افزایش پیدا بکنه
شاید شما رو هر دامنه 10 هزار سود بکنید
ولی شک نکنید مشتری 100 تای شما در روز به 5 تا کاهش پیدا میکنه
و در مقابل مردم رو میارن به دامنه های خارجی

يک موضوع رو در نظر بگريد. اينکه خيلی ها دوست دارن به جای حجم بالاتر سود بيشتری بکنن.
يعنی ممکنه تعداد ثبت دامين ها از 100 تا به 80 تا کاهش پيدا کنه اما مجموع سود اين 80 تا خيلی بيشتر از اون 100 تا باشه. در اين صورت هر تفکر اقتصادی ترجيح ميده اون 80 تا که هم سود بيشتری داره و هم درد سر کمتری رو داره رو انتخاب کنه.

پایان : همه چی رو نباید به عنوان یک سود روش حساب کرد
باید یک امور رو برای امور دیگه انجام داد

اين يک تفکر اشتباه هست. نتيجه اون هم همين بازار اشفته هاستينگ و سرور هست که الان مشاهده ميکنيد.

netmelli
August 25th, 2013, 17:19
حرف شما متین هست آقای مهندس
فقط بحث بنده این است که اگر قرار بود این روش اعمال بشه چرا پس انقدر سرمایه گذاری کردن و یارانه دادن رو دامنه های ملی که مردم سمتش بیان

بعد اینکه اگر رو دستگاه پز کارمزد بگیرن شک نکنید همین 3 تا خرید هم که الان انجام میشه رو جمع میکنند مغاذه ها و تمامی میشه

ما به جای اینکه پیشرفت بکنیم همش داریم پیشرفت خودمون رو هم از بین میبریم

اگر نیک به فکر سود کردن نمایندگی های خودش هست نباید دامنه رو افزایش قیمت بده

بیاد قانون بزاره
اگه هر نماینده دامنه رو زیر قیمت مثلا 4000 تومن ثبت کنه نمایندگیش لغو میشه بعد هم دامنه رو برای نماینده از اینی هم که هست ارزون تر بکنه مثلا بکنه 2600 به جای 3600
اینطوری از نظر من بهتر هست
چون هم سود میاد برای نماینده
هم دامنه ملی ارزش خودش رو پیدا میکنه

نکته بعدی این هست که گفتم بعضی کار ها رو برای امور دیگه انجام میدیم منظورم این بود که
مثلا یک کشور مانور های جنگی میزاره و خرج های سنگین میکنه برای اینکه قدرتش رو فقط ثابت بکنه به کشورهای دیگه و سود دیگه ای نداره

پس ما هم اگه میخوایم تو حوضه اینترنت قدرت خودمون رو ثابت کنیم باید دولت یارانه زیادی در باب دامنه ملی و هاست ملی و سرور ملی ارائه بده نه اینکه دیتا سنتر ایرانی الان سه هفتس به ما آی پی نمیتونه بده

این روال بریم جلو هر روز عقب گرد میکنه ایران در زمینه آی تی نه پیشرفت

samansystems
August 25th, 2013, 17:24
كل دومين هاي ir طي 10 سال 400 هزار تا هست
بعد با 200 ميليون يعني سالانه 50 هزارتا دومين ثبت بشه

يک درصد بالایی از مصرف يونيت ها داره صرف تمديد ميشه.
به خاطر همين ميگم رسيدن به اين رقم دور از انتظار نيست.

samansystems
August 25th, 2013, 17:36
فقط بحث بنده این است که اگر قرار بود این روش اعمال بشه چرا پس انقدر سرمایه گذاری کردن و یارانه دادن رو دامنه های ملی که مردم سمتش بیان

اولش ممکنه میزان ثبت یکدرصدی کم بشه اما بعد از یکمدت برمیگرده به روال عادی.

بعد اینکه اگر رو دستگاه پز کارمزد بگیرن شک نکنید همین 3 تا خرید هم که الان انجام میشه رو جمع میکنند مغاذه ها و تمامی میشه
ما به جای اینکه پیشرفت بکنیم همش داریم پیشرفت خودمون رو هم از بین میبریم

شما فقط یکطرف ماجرا رو میبینید. اونم سود فروشنده. در حالی که این بین سود مشتری و سود اون شرکت psp که داره با هزینه زیر ساخت رو تامین میکنه هم باید حفظ بشه.
همه جای دنیا کارمزد کم میشه.

اگر نیک به فکر سود کردن نمایندگی های خودش هست نباید دامنه رو افزایش قیمت بده
بیاد قانون بزاره
اگه هر نماینده دامنه رو زیر قیمت مثلا 4000 تومن ثبت کنه نمایندگیش لغو میشه بعد هم دامنه رو برای نماینده از اینی هم که هست ارزون تر بکنه مثلا بکنه 2600 به جای 3600
اینطوری از نظر من بهتر هست
چون هم سود میاد برای نماینده
هم دامنه ملی ارزش خودش رو پیدا میکنه

این کاری هست که تو اکثر جاهایی که نمایندگی درست میدن انجام میشه. ولی اينجا تصميم گرفته شده راه ديگه ای رو برن. البته بالا بردن سقف 75% تخفيف تا حد معقول کار بدی نيست و با توجه به اينکه اين 6 مليون مال 4 5 سال پيش هست بايد انجام بشه.

نکته بعدی این هست که گفتم بعضی کار ها رو برای امور دیگه انجام میدیم منظورم این بود که
مثلا یک کشور مانور های جنگی میزاره و خرج های سنگین میکنه برای اینکه قدرتش رو فقط ثابت بکنه به کشورهای دیگه و سود دیگه ای نداره
پس ما هم اگه میخوایم تو حوضه اینترنت قدرت خودمون رو ثابت کنیم باید دولت یارانه زیادی در باب دامنه ملی و هاست ملی و سرور ملی ارائه بده نه اینکه دیتا سنتر ایرانی الان سه هفتس به ما آی پی نمیتونه بده
این روال بریم جلو هر روز عقب گرد میکنه ایران در زمینه آی تی نه پیشرفت

هر تجارتی که توش سود تعريف نشده باشه محکوم به شکست هست. تجارتی موفق هست که بتونه از سود خودش هزينه های خودش و سود معقول رو کسی کنه!

netmelli
August 25th, 2013, 17:50
از نظر بنده بر نمیگرده مشتری ها
شرکت ما الان حدودا ماهانه 400 تا دامنه ملی ثبت میکنه
اگه این قیمت به 15 هزار برسه شک نکنید میشه 10 تا این تعداد
مثل ما خیلی ها هستند

گزینه بعد هم اینکه سود اون شرکت میشه خوابیدن پول ما در حساب اونا
الان دنیا داره روی اعداد کاذب کار میکنه
چرا شرکت های پیام کوتاه انقدر درآمد خوبی دارند ؟
یکی از اون شرکت ها خود ما هستیم
چون اعداد کاذب به وجود میاریم و به این صورت پولی که از مردم در حساب شرکت ماست سودش در ماه بالای چندین ملیون هست
این خودش یک سود هست

وقتی مشتری کارت میکشه در دستگاه پز ممکنه پولش تا چندین روز تو حساب شخص بمونه و این یعنی ارزش بانک بالا میره
کلا این سیستم برای همین به وجود اومده بود
ولی سیاست های نابجا و اشتباه جدید این سیستم رو از بین برد

خب طریقه صحیح هم همین هست
نیک هم الان داره اعداد کاذب ایجاد میکنه
از شما پیش پیش پول دامنه رو میگیره و بعد شما آینده اون رو ثبت میکنید
میدونید سود پول این پول ها که در حساب نیک میمونه چقدر میشه ؟
نیک با سرمایه گذاری کردن اونا در بخش های مختلف چه سودی رو میبره ؟
نیک سود خودش رو میبره رو این روال

اگر به فکر مشتری ها و نماینده هاش هست باید قیمت رو برای نماینده کاهش بده و یک قانون فروش بزاره نه اینکه مبلغ ببره بالا
این سیاست نیست راه آخر هست

مثل این میمونه شما 10 تا کارمند دارید و کسب و کار شما طوری شده که نمیتونید خوب حقوق رو بدید
اینطور جاها اول باید دنبال راه حل برای درست کردن کسب و کا باشید نه اخراج
گزینه آخر اخراج هست
نیک کزینه آخرش رو انتخاب کرده که از نظر من باعث نابودیش میشه

تجارت هایی وجود داره که کنارش باعث میشه یک تجارت دیگه به وجود بیاد
برای مثال ما در حوضه سیستم های امنیتی الان در شرکت سود خاصی نمیبریم چون رقیب زیاد شده و بازار خراب شده ولی کارش رو رها نکردیم زیرا بخاطر همون که ما این کار رو انجام میدیم حد اقل ماهانه جندید کار سود دار هم بهمون پیشنهاد میشه و گزینه بعد اینکه باعث میشه 14 نفر هم تو شرکت ما از این طریق نون ببرن سر سفره خانوادشون
همیشه سود مهم نیست
بعضی گزینه ها باید باشه تا بتونه گزینه های دیگه رو تقویت بکنه

البته آقای مهندس هدف من از این بحث ها این است که نظر و تجربه خودم رو بگم
حرف های شما همگی متین و درست هستند
یک موقع از دست بنده ناراحت نشید

samansystems
August 25th, 2013, 18:06
شرکت ما الان حدودا ماهانه 400 تا دامنه ملی ثبت میکنه
اگه این قیمت به 15 هزار برسه شک نکنید میشه 10 تا این تعداد
مثل ما خیلی ها هستند

400 در دو يونيت ميشه ماهی 800 يونيت
800 يونيت در هر يونيت 2000 تومان ميشه ماهی 1600000 تومان و سالی 19200000
خودتون هم ميگيد که شرکت های زيادی مثل شما هستند. بنابراين اگر Nic بخواد با همين شرايط فعلی کار کنه بايد تعداد زيادی نماينده داشته باشه که کار تخصصی اونها دامنه نيست و يکی از کارهای جانبی اونها دامنه هست.
قطعا نماينده ای که روی ثبت دامنه تمرکز نداره مشکلاتی هم خواهد داشت. (نميگم خوب يا بد) اما نيک ترجيح ميده با افراد کمتری سرو کله بزنه بنابراين ترجيح ميده نماينده های کمتری داشته باشه. اين رو ميشه از سياست کاريش در جواب ندادن به تلفن ها (فقط تو ساعت خاص جواب دادن) هم ديد.

گزینه بعد هم اینکه سود اون شرکت میشه خوابیدن پول ما در حساب اونا
الان دنیا داره روی اعداد کاذب کار میکنه
چرا شرکت های پیام کوتاه انقدر درآمد خوبی دارند ؟
یکی از اون شرکت ها خود ما هستیم
چون اعداد کاذب به وجود میاریم و به این صورت پولی که از مردم در حساب شرکت ماست سودش در ماه بالای چندین ملیون هست
این خودش یک سود هست

خوب اين يک سود کاذب هست و سود واقعی نيست. اتفاقا به خاطر همين بانک مرکزی شاپرک رو راه انداخت تا جلو اين سود کاذب رو بگيره و سود واقعی شرکت های psp مشخص بشه.

وقتی مشتری کارت میکشه در دستگاه پز ممکنه پولش تا چندین روز تو حساب شخص بمونه و این یعنی ارزش بانک بالا میره
کلا این سیستم برای همین به وجود اومده بود
ولی سیاست های نابجا و اشتباه جدید این سیستم رو از بین برد

خب طریقه صحیح هم همین هست
نیک هم الان داره اعداد کاذب ایجاد میکنه
از شما پیش پیش پول دامنه رو میگیره و بعد شما آینده اون رو ثبت میکنید
میدونید سود پول این پول ها که در حساب نیک میمونه چقدر میشه ؟
نیک با سرمایه گذاری کردن اونا در بخش های مختلف چه سودی رو میبره ؟
نیک سود خودش رو میبره رو این روال

اگر به فکر مشتری ها و نماینده هاش هست باید قیمت رو برای نماینده کاهش بده و یک قانون فروش بزاره نه اینکه مبلغ ببره بالا
این سیاست نیست راه آخر هست

الان هم که نگفتن قيمت ها رو اضافه کنن. فقط خواستن سقف قرار داد ها رو بالاتر ببرن.

البته آقای مهندس هدف من از این بحث ها این است که نظر و تجربه خودم رو بگم
حرف های شما همگی متین و درست هستند
یک موقع از دست بنده ناراحت نشید

وقتی داريم منطقی با هم تبادل نظر ميکنيم جای ناراحتی وجود نداره. :)

netmelli
August 25th, 2013, 18:18
ما نمایندگی نیک رو که داشتیم لغو کردیم
چون دلیلی ندیدیم که پیشاپیش پول دامنه رو پرداخت کنیم

کاملا صحیح هست این امر و من هم قبول دارم که باید نمایندگی های مستقیمی وجود داشته باشه که اونا با قدرت کار کنند ولی این نباید به این معنی باشه که قیمت ها افزایش پیدا بکنه و یا اینکه موارد دیگه پیش بیاد

چون حرف من اینه که دامنه ملی باید پیشرفت بکنه
باید زیاد بشه
دلیلم هم این است که ما نباید از دنیا عقب بمونیم و باید سایت های خودمون رو حداقل خودمون دامنه هاش رو و هاستش رو تهییه کنیم
چرا برای مثال ماهانه میلیارد ها دلار پول رو بدیم به شرکت ها و دیتا سنترهای امریکایی و اروپایی
خب ما خودمون این دیتا ها رو خوب مدیریت کنیم
ولی متاسفانه مشکل ما اینه که تو ایران قانونی وجود نداره که ثابت باشه
برای همین هیچکس نمیتونه خوب سرمایه گزاری بکنه و میترسه
یکیش خود بنده که ترس دارم در بخش دیتا سنتر در کشور سرمایه گذاری کنم چون ممکنه یک ماه بعد قانون بیاد که سرور ایران باید فلان باشه و سرمایه ما دود بشه بره هوا

حرف من اینه که باید یک سری کارها برای پیشرفت نت ایران صورت بگیره حتی اگه سود نداشته باشه

فقط بحثم دامنه ملی نیست در مجموع میگم
دامنه ملی هم اگر نیک میخواد مبلغ رو بالا ببره نباید اجازه بده قیمت دامنه 15 هزار تومان بشه چون حقیقتا اینطور بره خیلی بده
دوباره تعداد وب سایت هایی با دامنه ملی کم میشه و این برای کشوری ایران بده که نتونه ججم کمتری از سایت هاش رو خودش میزبانی دامنش رو انجام بده

گزینه اعداد کاذب هم خب شما خودتون در زرین پال بودید و میدونید سود اصلی اون 2 درصد نبود و سود اصلی موندن پول در حساب شرکت بود
ما الان ماهانه حدود 10 میلیون تومان فقط از اعداد کاذب در سامانه پیام کوتاه داریم سود میبریم
اگر سیستم پیام کوتاه ما خب سود کمی هم خودش بده برای ما باز هم سود آور هست
سیستم نیک و دستگاه پز هم همینطور می باشد

آخه حقیقتا در همین انجمن یک بار داشتم با یک نفر بحث میکردم دیدم شخص ناراحت شد و فکر کرد که من دارم ازشون انتقاد میکنم
به هر حال شما تجربه کاری بیشتری نسبت به بنده در این زمینه دارید و حرف شما صد در صد درست تر است ولی خب من هم نظر و تجربم رو میگم خدمتتون
در مجموع انسان برای تبادل نظر به وحود اومده از نظر من

جناب مهندس من اسم شریف شما رو نمیدونم
بنده آجورلو هستم