PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اپل نام ایران را از لیست تحریم های خود خارج نمود

AmirHosein
August 24th, 2013, 22:21
امروز اپل در وب سایت رسمی خود مطلبی از سوی مقامات ایالات متحده با موضوع خروج کشور عزیزمان از لیست تحریم های نرم افزاری و سخت افزاری را منتشر نمود، پیش از این نیز در تاریخ 9 خرداد 1392 قطعنامه ای از سوی مقامات ایلات متحده منتشر شده بود مبنی بر اینکه هرگونه تحریم های سخت افزاری و نرم افزاری که تا کنون بر علیه ایران وجود داشته از بین خواهد رفت، حال امروز شاهد این هستیم که اپل کشور عزیزمان ایران را پس از گذشت 21 سال از لیست تحریم های خود حذف کرده است، البته قابل ذکر است محصولات اپل از سال 1992 در بازار سیاه در دسترس متقاضیان ایرانی بوده است.

خروج ایران از لیست تحریم ها باعث کاهش درصدی از قیمت محصولات اپل و قرار گرفتن نام ایران در فروشگاه اپستور می شود و این به این معنی است که دیگر شاهد وجود ارور 1009 در فروشگاه اپستور نخواهیم بود.
15177
مبنع خبری : اپل نام ایران را از لیست تحریم های خود خارج نمود (http://cytweaks.net/278-ofac-iranian-general-license-d.html)

Mohammad_reza
August 24th, 2013, 23:09
خبر امیدوار کننده ای بود.
ممنون

SniTomb
August 24th, 2013, 23:12
یه چه علت !؟

kamkar
August 24th, 2013, 23:26
Apple - Legal - Global Trade Compliance Information (http://www.apple.com/legal/more-resources/gtc.html)

The U.S. holds complete embargoes against Cuba, North Korea, Sudan, and Syria.

OFAC IRANIAN GENERAL LICENSE D
On May 30, 2013, OFAC issued Iranian General License D, authorizing the exportation or reexportation, directly or indirectly, from the United States or by U.S. persons, wherever located, to persons in Iran of "certain services, software, and hardware incident to personal communications". General License D enumerates certain categories allowed to be exported to Iran. Some Apple goods and Apple software fall into these categories. For scope and further details, see General License D and the Annex to General License D, available from OFAC's Iran Sanctions Resource Center at Iran Sanctions (http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/pages/iran.aspx).

اپل را روحانی آزاد کرد. :D

AmirHosein
August 24th, 2013, 23:44
یه چه علت !؟
باید علت خاصی داشته باشه؟ نمیتونه دلیلش این باشه که دوست داشته باشن بازار ایران رو بگیرن؟ یا هرچیز دیگه؟ چرا همیشه باید دنبال دلیل بود؟
امیدوارم ماکروسافت هم محدودیت هاشو برداره تا بشه راحت از سرویس هاش استفاده کرد.

Mohammad_reza
August 24th, 2013, 23:48
تو ایران اگه اپل محدودیت نداشه باشه به سایر برند ها اجازه نفس کشیدن نمیده !
برای چی باید بدشون بیاد بیان تو بازار ایران ؟
اینم یه قدم از آمریکا ، ببینیم عکس العمل مسئولین چیه ؟! نظر شما چیه ؟

GateFa
August 24th, 2013, 23:57
روحانی مچکّریم!:)

hpnn.wm
August 25th, 2013, 00:02
تو ایران اگه اپل محدودیت نداشه باشه به سایر برند ها اجازه نفس کشیدن نمیده !
برای چی باید بدشون بیاد بیان تو بازار ایران ؟
اینم یه قدم از آمریکا ، ببینیم عکس العمل مسئولین چیه ؟! نظر شما چیه ؟

عکس العمل مسئولین اصولا چی می تونه باشه ؟
هر چی که بیشتر مورد توجه قرار بگیره مخصوصا اگر از امریکا باشه توی لیست *****ینگ قرار می گیره
مگه الان خود ای تونز بازه ؟

hamedmj
August 25th, 2013, 00:06
به به !
عجب حالی بده این 4 سال :-*

روحانی مچکریم :d

noa_takotnaha
August 25th, 2013, 01:35
به امید روزی که paypal تحریمشو ورداره. میرم تو خیابون شیرینی پخش می کنم. به جان تو.

delta
August 25th, 2013, 01:46
iran - Apple Store (U.S.) (http://store.apple.com/us/search/iran#)!

Trailers - Persepolis - Trailer 2 - Small

پرسپولیسی از آب در آمد..فکر کنم همش کار رویانیان بوده... :))

zigma4000
August 25th, 2013, 01:58
گوگل نمیخواد یه حالی به ما بده ، محدودیت های گوگل همچنان ادامه داره، برای نمونه پلی استورش هنوز با آی‌پی ایران مشکل داره.

Mohammad_reza
August 25th, 2013, 02:04
فقط خدا کنه بعد اینکه تحریم ها رو برداشتن ، این بچه هایی که تابستونا میان هاستینگ راه میندازن فکر تجارت بین المللی به سرشون نزنه که دوباره تحریم میشیم :-$

paradiseserver
August 25th, 2013, 08:55
خبر خوبی بود
انشالله تحریم سی پنل ، پی پال هم برداشته شود

mahdi66
August 25th, 2013, 10:11
امیدوارم گوگل پلی و پی پال هم آزاد بشه
و اینکه مسئولین *****شون نکنن

sardarn
August 25th, 2013, 11:28
یه چه علت !؟

سلام
این خبر رو چند ماه پیش در زمان احمدی نژاد اعلام شد.
برداشتن تحریم فناوری به سود خودشون هست.اگر خیلی بشر دوست هستند تحریم دارو و غذا و بقیه رو بردارن.
خودشونمی دونن اگه اینترنت ایران تحریم کنند فردا چه طور باید با ایرانی ها ارتباط داشته باشن و افکار خودشان را با مردم منتقل کنند
وقتی اینترنت نباشه چه طوری باید هجمه فرهنگی وسیاسی و... بکنند؟
اگه اینترنتن نباشه چه طور از ایران جاسوسی کنند؟
وقتی از لحاظ فناوری تحریم باشیم سودی نمی کنند این قسمت رو آزاد می کنند تا محصولاتشون به فروش برود.

اگر خیلی حقوق بشر بلدن و انسان دوست هستند تحریم دارو بردارند تا این همه بیمار به خاطر نبود دارو یا قیمت بالای آن نمیرند.

Mohammad_reza
August 25th, 2013, 12:26
سلام
این خبر رو چند ماه پیش در زمان احمدی نژاد اعلام شد.
برداشتن تحریم فناوری به سود خودشون هست.اگر خیلی بشر دوست هستند تحریم دارو و غذا و بقیه رو بردارن.
خودشونمی دونن اگه اینترنت ایران تحریم کنند فردا چه طور باید با ایرانی ها ارتباط داشته باشن و افکار خودشان را با مردم منتقل کنند
وقتی اینترنت نباشه چه طوری باید هجمه فرهنگی وسیاسی و... بکنند؟
اگه اینترنتن نباشه چه طور از ایران جاسوسی کنند؟
وقتی از لحاظ فناوری تحریم باشیم سودی نمی کنند این قسمت رو آزاد می کنند تا محصولاتشون به فروش برود.

اگر خیلی حقوق بشر بلدن و انسان دوست هستند تحریم دارو بردارند تا این همه بیمار به خاطر نبود دارو یا قیمت بالای آن نمیرند.

جناب اگه یکی از مسئولین حرفای شما رو بخونه ، از فرداش اینترنت قطع میشه ، استفاده از موبایل و کامپیوتر هم به جرم اخلال در نظام و جاسوسی محکوم میشه.

sardarn
August 25th, 2013, 12:41
جناب اگه یکی از مسئولین حرفای شما رو بخونه ، از فرداش اینترنت قطع میشه ، استفاده از موبایل و کامپیوتر هم به جرم اخلال در نظام و جاسوسی محکوم میشه.

اگر قطع بکنن فردا همه مردم شاکی نمی شن؟
اگر این همه سیستم های دولتی هک می شه و غیره از چه طریقی هست؟
اکستاکس نت از چه طریقی باید ارد بشه و اطلاعاتش رو بفرسته؟
چه طور کاربران ایرانی به فیس بوک و جیمیل و ... دسترسی داشته باشن که ازشون جاسوسی کنند؟

hpnn.wm
August 25th, 2013, 12:52
چه طور کاربران ایرانی به فیس بوک و جیمیل و ... دسترسی داشته باشن که ازشون جاسوسی کنند؟

شرمنده عزیز
دارو و غذا هیچ وقت تحریم نبوده ونخواهد بود حتی برای کره شمالی !!
شما ظاهرا نمی دونید که دلار گرونه و مبادلات با همین دلار انجام می شه
تقصیر از خود ما ایرانی هاست که وقتی چیزی نیاب می شه ما هم نایاب ترش می کنیم
انبارش می کنیم و به قیمت 3-4 برابر می فروشیم
من نمی گم اونا فرشته اند اما شما که این همه ادعات می شه چه کاری تونستی بکنی ؟
موتور جست و جو درست کردی ؟ پیشرفت عظیمی داشتی ؟ چی داشتی که اینقدر به خودت می بالی و به
شرکت های بزرگی مثل گوگل و فیس بوک و..... اتهام می زنی ؟
در ضمن اینم یادت باشه هر کشوری برای حفظ امنیت خودش باید یه وزارت اطلاعات داشته باشه

sardarn
August 25th, 2013, 12:55
شرمنده عزیز
دارو و غذا هیچ وقت تحریم نبوده ونخواهد بود حتی برای کره شمالی !!
شما ظاهرا نمی دونید که دلار گرونه و مبادلات با همین دلار انجام می شه
تقصیر از خود ما ایرانی هاست که وقتی چیزی نیاب می شه ما هم نایاب ترش می کنیم
انبارش می کنیم و به قیمت 3-4 برابر می فروشیم
من نمی گم اونا فرشته اند اما شما که این همه ادعات می شه چه کاری تونستی بکنی ؟
موتور جست و جو درست کردی ؟ پیشرفت عظیمی داشتی ؟ چی داشتی که اینقدر به خودت می بالی و به
شرکت های بزرگی مثل گوگل و فیس بوک و..... اتهام می زنی ؟
در ضمن اینم یادت باشه هر کشوری برای حفظ امنیت خودش باید یه وزارت اطلاعات داشته باشه

اگر اطلاع ندارید سرچ کنید.ما تحریم دارو هم هستیم

Mohammad_reza
August 25th, 2013, 13:35

دوست عزیز ، اکنون تمام سیستم های مدیریتی آمریکا با اینترنت کار می کنه! از مترو بگیر تا ...
پس چرا اونا هک نمیشن ؟!
ما به جای پاک کردن صورت مسأله ، باید دنبال راه حل باشیم.
کاربرای کشورای دیگه از فیس بوک و جیمیل استفاده نمی کنن ؟
نکنه فقط ما فهمیدیم که ممکنه اطلاعاتمون جاسوسی بشه اونا بی خبرن ؟

diges
August 25th, 2013, 13:54

دارو تحریم نیست انتفال ارز برای خرید دارو تحریم هست .

اینترنت اگه هر کشور نباشه اون کشور بر می گرده به سال 1800 میلادی کامپیوتر در سال 2013 بدون اینترنت نمی شه یک دقیقه باهاش کار کرد .

همه دنیا به این نتیجه رسیدن تنها راه حل مشکل آلودگی , ترافیک , آلودگی صوتی , از بین رفتن جنگل , منابع طبیعی و.... اینترنتی شدن همه معاملات تجاری هست .

sardarn
August 25th, 2013, 13:55
دوست عزیز ، اکنون تمام سیستم های مدیریتی آمریکا با اینترنت کار می کنه! از مترو بگیر تا ...
پس چرا اونا هک نمیشن ؟!
ما به جای پاک کردن صورت مسأله ، باید دنبال راه حل باشیم.
کاربرای کشورای دیگه از فیس بوک و جیمیل استفاده نمی کنن ؟
نکنه فقط ما فهمیدیم که ممکنه اطلاعاتمون جاسوسی بشه اونا بی خبرن ؟

الان نتیجه این صحبت شما چیه؟
مگه من با چی مخالفم؟
من می گم اینا اگر بشر دوست هستندو حقوق بشر بلدن تحریم دارو بردارن تا اینهمه بیمار بدون دارو نباشن.
وقتی می گن انرژی هسته نداشته باشید بعد اورانیوم برای تولید دارو هم ندهند باد چی کار کنیم؟
من می گم اگر خیلی ادم خوبی هستند اول باید تحریم دارو برداشته بشه نه تحریم فناوری.با برداشتن تحریم فناوری که مشکلی ندارم.
فقط می گ به خاطر همون سیاست های خودشون هست که اینترنت تحریم نمی کنند نه دل شون به خاطر من و شما سوخته.

p30cloud
August 25th, 2013, 13:55
با سلام
طبق گفته ی دیجی کالا بزودی نمایندگی و نمایشگاه های رسمی اپل در ایران افتتاح میشن

Mohammad_reza
August 25th, 2013, 14:24
با سلام
طبق گفته ی دیجی کالا بزودی نمایندگی و نمایشگاه های رسمی اپل در ایران افتتاح میشن

با این حساب اپ استور های قلابی باید جمع کنند

hpnn.wm
August 25th, 2013, 15:35

دوست عزیز ظاهرا شما اطلاع نداری ما توی تحریم دارو نیستیم
بلکه به قول دوستمون اون ارز هست که تحریم هست و به سختی به دست می اد
شما وقتی پول نداری به حساب سگ هم نمی زارن یعنی تعجب داره اگر هم بزارن
هیچ وقت حقوق بین الملل و ...... نمی زاره این دو تا تحریم بشن
1- دارو
2- غذا
یکمیتوی گوگل سرچ بکنید می بینید که حتی کره شمالی هم تحریم این دو مورد نیست چه برسه به ایران

sardarn
August 25th, 2013, 15:47
دوست عزیز ظاهرا شما اطلاع نداری ما توی تحریم دارو نیستیم
بلکه به قول دوستمون اون ارز هست که تحریم هست و به سختی به دست می اد
شما وقتی پول نداری به حساب سگ هم نمی زارن یعنی تعجب داره اگر هم بزارن
هیچ وقت حقوق بین الملل و ...... نمی زاره این دو تا تحریم بشن
1- دارو
2- غذا
یکمیتوی گوگل سرچ بکنید می بینید که حتی کره شمالی هم تحریم این دو مورد نیست چه برسه به ایران

این ببینید گفته لغو بخشی از تحریم های دارو:

لغو بخشي از تحریم‌های دارو علیه ايران، برای اعتمادسازی ميان تهران_واشنگتن کافی نیست (http://www.yjc.ir/fa/news/4487313/%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D 8%B2%DB%8C-%D9%85%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D9%88%D8%A7%D8%B4% D9%86%DA%AF%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

اگر خیلی دلشون به حال من و شما سوخته یه کاری کنند این همه بیمار به خاطر نبود دارو یا گرانی تلف نشوند.
در مورد انرژی هسته ای چی؟ هم می گویند غنی سازی نباید بکنید هم می گویند ما اوانیوم لازم برای تولید دارو را بهتان نمی دهیم

hpnn.wm
August 25th, 2013, 16:07
این همه بیمار به خاطر بی لیاقتی مسئولین و سود جویی خود ما ایرانی هاست
توی پست های قبلی هم گفتم هر روز توی خود اخبار ایران داره نشون می ده که عده ای اجناس رو ذخیره می کنند که دارو هم توشه
و به بهانه سود بیشتر 10 برابر قیمت اصلی شده اگر دارو می خوای همه جا پره ولی به پول بیشتر
پس لطفا نگید دارو نداریم بگید به قیمت بالا داریم اونم نه به خاطر تحریم دارو بلکه به خاطر اینکه
1- ارز مورد استفاده برای دارو بیش از اندازه گران شده
2- سود جویی عده کثیری از ملت توی این بل بشو
3- بی مسولیتی عده زیادی از مسئولین و رشوه گیری کثیری از اون ها واسه اینکه زیاد به اون انباردار ها گیر ندند

در مورد اورانیم که بحث سیاسی می شه من نمی تونم دقیق بگم
ولی می تونید برید به BBC.com و تمام دلایل و مدارک و شاهد که چرا نمی زارند غنی سازه بشه هست
البته یکی شو من می گم : 1- عدم اجازه مسئولین ایران برای رفتن آژانس به تاسیسات فردو پارچین و نطنز
بقیه شو هم می تونید در همون سایتی که گفتم ببینید

عزیز اگر بخوایی چیزی درست بکنی اول باید به خودش خوب برسی و عیب و ایراداتش رو بر طرف بکنی و بعد عوامل خارجی رو
مسئول اون بدونی
این که نمی شه چون ما نمی تونیم کاری رو بکنیم همه تقصیر ها رو گردن دیگران باندازیم
باید خودمون رو اول اصلاح بکنیم
مثلا ما حتی یه گوشی ساخت ایران نداریم که از یه گوشی ساخت چین که خیلی بنجل هست با کیفیت باشه
خیلی هاش هم از اونجا وارد می شه و در اینجا فقط مارک گذاریش به عهده ماست
در این مواقع هست که اعتماد از دست می ره و همه به سمت اپل و .. رو می ارند در حالی که نباید اینجوری باشه
سرویس دهی مناسب این شرکت , سخت افزار ها , نرم افزار ها و ..... باعث این شده
در حالی که ما توی یه شرکت ADSL موندیم !!! (البته الان های وب این مورد رو نداره ) هر دفعه زنگ می زنی می گه
مشکل از خطتونه , نویز داره , مشکل از طرف مخابرات هست و ...
پس تا این موارد داخلی حل نشه این حقمونه که همینجوری مثل یه حشره کوچیک زندگی کنیم که هر وقت خواستن لهمون بکنند
هر وقت خواستند رومون ازمایش بکنند و .....
امیدوارم متوجه حرف بنده شده باشید

haftsepehr
August 25th, 2013, 16:21
Trailers - Persepolis - Trailer 2 - Small

پرسپولیسی از آب در آمد..فکر کنم همش کار رویانیان بوده... :))

:)

sardarn
August 25th, 2013, 16:22
با قسمت زیادی از حرف تون موافق هستم.عوامل داخلی هم خیلی موثر بودن بر این موضوع.
اما اون قسمت اورانیوم اصلا موافق نیستم.اولا این قدر به این bbc اعتماد نکنید دوما تا حالا هرکجا آژانس خواسته بره ایران اجازه داده.این همه مگه نیومدن از نظنز بازدید کردن.همین الان هم که دوربین گذاشتن تصویر داخلش رو آژانس داره می گیره.
در این مورد حتما یک سرچی بزنید.فقط فکر کنم یک مورد بود که ایران اجازه نمی داد اون هم به خاطر اینکه مرکز ساخت اسلحه بود و منطقه نظامی هست ، نه هسته ای.در این مورد هم توضیح داده شده و اثبات شده که منطقه هسته ای نیست.این قانون خود آژانس هست که فقط به مراکز هسته ای حق سرکشی داره

Meistero
August 25th, 2013, 16:28
این ببینید گفته لغو بخشی از تحریم های دارو:

لغو بخشي از تحریم‌های دارو علیه ايران، برای اعتمادسازی ميان تهران_واشنگتن کافی نیست (http://www.yjc.ir/fa/news/4487313/%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D 8%B2%DB%8C-%D9%85%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D9%88%D8%A7%D8%B4% D9%86%DA%AF%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

اگر خیلی دلشون به حال من و شما سوخته یه کاری کنند این همه بیمار به خاطر نبود دارو یا گرانی تلف نشوند.
در مورد انرژی هسته ای چی؟ هم می گویند غنی سازی نباید بکنید هم می گویند ما اوانیوم لازم برای تولید دارو را بهتان نمی دهیم

عزیزم منبع شما ( یعنی باشگاه خبرنگاران جوان و پرس تی وی ) غیر معتبرند!... و " حتما " شما رو به اشتباه میندازن!.... مطمئنم شما هم مثل بقیه دوستانی که نظر دادن عاشق کشورتون هستید!

hpnn.wm
August 25th, 2013, 16:35
با قسمت زیادی از حرف تون موافق هستم.عوامل داخلی هم خیلی موثر بودن بر این موضوع.
اما اون قسمت اورانیوم اصلا موافق نیستم.اولا این قدر به این bbc اعتماد نکنید دوما تا حالا هرکجا آژانس خواسته بره ایران اجازه داده.این همه مگه نیومدن از نظنز بازدید کردن.همین الان هم که دوربین گذاشتن تصویر داخلش رو آژانس داره می گیره.
در این مورد حتما یک سرچی بزنید.فقط فکر کنم یک مورد بود که ایران اجازه نمی داد اون هم به خاطر اینکه مرکز ساخت اسلحه بود و منطقه نظامی هست ، نه هسته ای.در این مورد هم توضیح داده شده و اثبات شده که منطقه هسته ای نیست.این قانون خود آژانس هست که فقط به مراکز هسته ای حق سرکشی داره

دوست عزیز من تنها جایی که اعتماد نمی کنم اخبار ایرانه
اخبار ایران فقط بلده تهمت بی جا بزنه اونم بدون مدرک
کارشناس هایی که توی رسانه های بین الملی به نفعشون حرف می زنند نشون می ده وقتی کسی به نفعشون حرف نمی زنه نشون نمی ده
با مردمی که به نفعشون حرف می زنه رو نشون می ده ولی مردمی که به نفعشون حرف نمی زنه رو نشون نمی ده
واقعا تا حالا دید که یه نظر مخالف پخش بشه ؟
حتی یه بار گندش در اومد که اون کارشناس که به انگلیسی می گفت یه چیز دیگه می گفت اینا یه چیز دیگه ترجمه می کردند
وقتی طرف داره با مدرک حرف می زنه من چی می تونم بگم !!!
در مورد تاسیسات هسته ای اگر بدونید 4 سال یش اومدند اجازه دادند که بیاند از نطنز بازدید بکنند بعد 8 سال تازه
اونها هم اومدند و گفتند سال دیگه می ان و از بقیه تاسیسات بازدید می کنند
ایران بهشون پاسخ رد داد
الان اگر یه سرچ بکنید مخصوصا تاسیسات پارچین رو به هیچ عنوان اجازه ورود نمی دند و تمامی این تحریم ها برای همین هست
یه جست و جو بکنید توی اخبار های جهانی نقشه های گوگل نشون می ده که توی تاسیسات پارچین نشانه هایی از ساخت ********** هست
به هر حال کار از کار گذشته ولی بهتره از این به بعد کاری رو که خودمون کردیم رو سر دیگران نندازیم

s.w.a.t
August 25th, 2013, 17:16
متاسفانه عادت شده که هر تاپیکی که زده میشه به انحراف کشیده بشه!
قفل شد! :)