PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال - دیتاسنتر های آمریکایی و تحریم

pakradm
August 24th, 2013, 16:20
دوستان و اساتید گرامی
چند روز پیش در سایت U.S. Department of the Treasury (http://www.treasury.gov) و در قسمت General Licenses مطلبی را مشاهده کردم که می گفت از تاریخ 30 می 2013 ارائه خدمات مرتبط با تکنولوژی و انفورماتیک نظیر نرم افزار ، سخت افزار، ارتباطات و ... به اشخاص حقیقی در ایران امکان پذیر و قانونی می باشد.

لینک دانلود این بخشنامه ::: http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/Documents/iran_gld.pdf
--------------
حال سوال من اینجاست که چرا با وجود چنین قانونی باز هم دیتاسنتر های آمریکایی سرور های ایرانیان را Terminate می کنند؟؟؟فقط بلند هستند تحریم کنند؟؟؟!!! بلد نیستند از تحریم در بیاورند؟؟؟!!!
حتی بعضی از دیتاسنتر ها مثل Choopa وقتی وارد سیستم چت آن ها می شویم تا می بینند آیپی ایران است سریعا می گویند: "ما از ارائه خدمات به ایران معذوریم" و گفتگو را قطع می کنند!!!
آیا راهی وجود دارد تا بتوان ثابت کرد از سرور تنها برای استفاده شخصی(Not Commercial) استفاده می کنیم؟؟؟

خوشحال می شوم تمام دوستانی که از دیتاسنتر های آمریکایی خدمات ارائه می دهند نظرات و تجربیات خود را بیان فرمایند;)

با تشکر

netmelli
August 24th, 2013, 17:04
دوستان و اساتید گرامی
چند روز پیش در سایت U.S. Department of the Treasury (http://www.treasury.gov) و در قسمت General Licenses مطلبی را مشاهده کردم که می گفت از تاریخ 30 می 2013 ارائه خدمات مرتبط با تکنولوژی و انفورماتیک نظیر نرم افزار ، سخت افزار، ارتباطات و ... به اشخاص حقیقی در ایران امکان پذیر و قانونی می باشد.

لینک دانلود این بخشنامه ::: http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/Documents/iran_gld.pdf
--------------
حال سوال من اینجاست که چرا با وجود چنین قانونی باز هم دیتاسنتر های آمریکایی سرور های ایرانیان را Terminate می کنند؟؟؟فقط بلند هستند تحریم کنند؟؟؟!!! بلد نیستند از تحریم در بیاورند؟؟؟!!!
حتی بعضی از دیتاسنتر ها مثل Choopa وقتی وارد سیستم چت آن ها می شویم تا می بینند آیپی ایران است سریعا می گویند: "ما از ارائه خدمات به ایران معذوریم" و گفتگو را قطع می کنند!!!
آیا راهی وجود دارد تا بتوان ثابت کرد از سرور تنها برای استفاده شخصی(Not Commercial) استفاده می کنیم؟؟؟

خوشحال می شوم تمام دوستانی که از دیتاسنتر های آمریکایی خدمات ارائه می دهند نظرات و تجربیات خود را بیان فرمایند;)

با تشکر

جناب وقتی جنگ بین دو قدرت راه میوفته نمیشه کاری کرد
ایران قدرت برتر خاورمیانه
امریکا قدرت برتر جهان
خب الان جنگ بین دو کشور هست و بوده و خواهد بود
شک هم نکن تحریم ها بدتر میشه که درست نمیشه

یک کلام کار خاصی نمیشه کرد
تا بوده همین بوده فکر کنم تا آخر هم همینطور میمونه:)

Reza.exe
August 25th, 2013, 20:03
اون وقت هزینه این سرور به اصطلاح برای "استفاده شخصی" چجوری می خوهید پرداخت کنید ؟
سوئیفت ، پی پال ، وسترن یونیون ؟
:76:
می تونید با هویت ایرانی این ها را تهیه کنید ؟
اگر نه چه اصراری هست هویت ایرانی در دیتاسنتر داشته باشید پس فردا سیاست تحریم عوض شد کل دیتا به باد بره !
سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندن !

cityhost
August 25th, 2013, 20:22
تاپیک جالبی بود و این که نظرتون در مورد خروج ایران از لیست تحریم های اپل که اقای AmirHossein مدیر ارشد انجمن تاپیکشو باز کردن و خیلی از سایت های دیگه با مدرک تایید و تاکید کردن چیه؟
رفع تحریم ارائه خدمات تکنولوژی
رفع تحریم فروش محصولات اپل در ایران
حتی خود سایت خزانه داری که استارتر محترم لینکشو گذاشتن (U.S. Department of the Treasury (http://www.treasury.gov/Pages/default.aspx)) تایید کردن که ارائه تکنولوژی رفع تحریم شده
لطفا در مورد چیزهای بیخود بحث نکنید که چرا ایران قدرت برتره و سیاسی کردین و جنگ و اینچیزا رو وسط کشیدین

netmelli
August 25th, 2013, 20:32
تاپیک جالبی بود و این که نظرتون در مورد خروج ایران از لیست تحریم های اپل که اقای AmirHossein مدیر ارشد انجمن تاپیکشو باز کردن و خیلی از سایت های دیگه با مدرک تایید و تاکید کردن چیه؟
رفع تحریم ارائه خدمات تکنولوژی
رفع تحریم فروش محصولات اپل در ایران
حتی خود سایت خزانه داری که استارتر محترم لینکشو گذاشتن (U.S. Department of the Treasury (http://www.treasury.gov/Pages/default.aspx)) تایید کردن که ارائه تکنولوژی رفع تحریم شده
لطفا در مورد چیزهای بیخود بحث نکنید که چرا ایران قدرت برتره و سیاسی کردین و جنگ و اینچیزا رو وسط کشیدین

جناب بسیاری از موارد قرار بوده که از لیست تحریم در بیان ولی در حد حرف باقی موندن
ما که 30 ساله تو این وضعیت بودیم و هر روز از این وعده ها شنیدیم از هر دو طرف
هم سران کشور خودمون و هم اونا
همشون وعده هایی رو دادن و هیچ کدوم عملی نشده
پس چرا باور میکنید شما ؟؟؟

cityhost
August 25th, 2013, 21:14
من هنوز منتظرم تا ببینم سایت های دیگه ای تایید میکنند یا نه ، اومدیمو شد:-|
شاید چیزی دیده در ما یا سیاستی که در حال اجراست وادار کرده که رفع تحریم کنند
اونا مرض که ندارن تحریم تکنولوژی رو بردارن ، با این مهندسایی که پشت وانت نشین که ما داریم دو تا قطعه تو دستشون بیاد ی چیزی میسازن که به فکر منو تو نمیرسه نه این مهندسینی که با پارتی بازی مدرک گرفتن و ساده ترین سوال همون رشته رو ازشون بپرسیم بلد نیستن ولی پشت یک میزایی نشستن که حسرتشو بعضی ها میخورن

pakradm
August 25th, 2013, 21:30
اون وقت هزینه این سرور به اصطلاح برای "استفاده شخصی" چجوری می خوهید پرداخت کنید ؟
سوئیفت ، پی پال ، وسترن یونیون ؟
:76:
می تونید با هویت ایرانی این ها را تهیه کنید ؟
اگر نه چه اصراری هست هویت ایرانی در دیتاسنتر داشته باشید پس فردا سیاست تحریم عوض شد کل دیتا به باد بره !
سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندن !

***پیش از هر سخن از همه دوستان خواهشمندم از منحرف کردن تاپیک خودداری نمایند، الان موضوع بحث فقط و فقط جلوگیری از Terminate شدن سرورهای آمریکایی است***

دوست عزیز جناب Reza.exe
راسیتش اصلا هدف من این نیست که هویت ایرانی داشته باشیم، بعضی مواقع شنیده ایم که حتی چون ترافیک روی سرور از آیپی های ایرانی بوده سرور را ترمینیت کرده اند، من هم منظورم این است که آیا در چنین مواقعی که دیتاسنتر تصمیم به این کار می گیرد آیا میتوان با چنین مدارکی قضیه را با خوبی و خوشی حل کرد یا خیر؟؟؟.... اگر می شود با چه سیاست و چه روش بیانی؟؟؟:39:

سپاسگزارم:53:

LightOnline
August 26th, 2013, 08:14
واقعا به ریسکش میارزه . کار با آمریکا ریسک زیادی داره . آفر های خوبی و دیتاسنتر های زیادی هست اما واقعا به استرسش نمیارزه
!
البته این نظر من هست و نظر دوستان محترمه

netmelli
August 26th, 2013, 11:34
آمریکا چند سال پیش 4 تا سرور بنده رو که کولو کرده بودم به جرم ایرانی بودن قطع کرد و تحویل نداد دیگه بهم
بعد ما داریم میگیم که اونا چی هستند و تحریم بردارند
خیر دوستان اینطور نیست
از نظر من سرمایه
گذاری در کار نت در خارج از ایران اشتباه است

TukaNet
August 26th, 2013, 15:58
1- هیچ دیتاسنتری در هیچ کجای کانکشن ها و آی پی های متصل شده به سرور رو چک نمی کنه

مگر در شرایط خاصی که البته با حکم مستقیم مراجع قضایی و حکومتی قابل اجرا خواهد بود

2- هیچ موقع انتظار نداشته باشید بخش چت و فروش دیتاسنتر به حرف های شما مبنی بر لغو تحریم ها گوش بدهند

چون شما فقط با یک کارمند طرف هستید این مدیریت دیتاسنتر هست که باید قوانین رو تعیین کند پس انتظار بیهوده نداشته باشید

3- نیاز نیست به کسی چیزی رو ثابت کنید ، همین که با نام شخص حقیقی در پنل شرکتی ثبت نام کنید کافیست