PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید هارد ssd

milad221
August 21st, 2013, 15:13
سلام دوستان عزیز و همکاران گرامی
بنده قصد خرید یک هارد SSD رو دارم میخواستم در موردش اطلاعات کسب کنم
با توجه به قطعاتی که در ایران وجود دارد و با این همه مدل های مختلف کدوم برند رو پیشنهاد میدید که مناسب باشه
البته مین برد من ساتا3 نداره ساتا 2 هست ولی باز میخوام نظر دوستان رو جویا شم و بهترین انتخاب رو داشته باشم
نظر خودم رو اینتل 60 هست ولی خوب رقیب های زیادی مثل ocz یا adata یا samsung هم هست
ممنون میشم نظرات خودتون رو بگید

SainaServer
August 21st, 2013, 15:22
با سلام
سامسونگ 120گیگ سری 840 هم ساتا 2 بود هم 3
530mb/s هم قدرت نوشتن داشت فکر کنم حدود 450 تومان شد
البته انتخاب های زیادی هست ولی بسته به قیمت و کیفیت اون موقع این بهتر بود
موفق باشید.

milad221
August 21st, 2013, 15:31
من تعریف کرس ایر رو زیاد شنیدم سرعت بالایی میگن داره

CloudSupport.ir
August 21st, 2013, 16:14
سلام،

برند Intel هم خوبه و سرعت بستگی به سری و مدل داره. تا جایی میدونم SATA3 روی SATA2 میشه استفاده کرد ولی سرعت محدود میشه. و اینطوری سریع ترین مدل هم بگیرید فرق زیادی نداره.

این مورد هم اشاره کنم، SSD هارد نیست. :)

PENOIL
August 21st, 2013, 16:18
اگر برای سیستم خانگی میخواهید پیشنهادی دارم

یک اس اس دی 32 گیگ بیگیرید برای سیستم عامل

و یک هارد 1ترابایت برای اطلاعات ( برنامه - فیلم - بازی )

اینجوری هزینه هم کمتر میشه و سرعت بالا هم دارید

اگر هم مشکلی بابت هزینه ندارید این رو پیشنهاد میکنم

SSD - OCZ - PCI-Express RevoDrive 3 - 120GB ― RayanSaba - Online PC Shop - رایان صبا (http://rayansaba.com/index.php?productID=7269)

FAST - Read : 975MB/S - Write : 875MB/S - FAST

milad221
August 21st, 2013, 16:28
سلام، برند Intel هم خوبه و سرعت بستگی به سری و مدل داره. تا جایی میدونم SATA3 روی SATA2 میشه استفاده کرد ولی سرعت محدود میشه. و اینطوری سریع ترین مدل هم بگیرید فرق زیادی نداره. این مورد هم اشاره کنم، SSD هارد نیست. :) بله حرف شما رو قبول دارم در اینده نزدیک قصد تعویض مادربرد و بقیه اجزا رو هم دارم هارد هست بهش میگن هارد جامد

milad221
August 21st, 2013, 16:30
اگر برای سیستم خانگی میخواهید پیشنهادی دارم یک اس اس دی 32 گیگ بیگیرید برای سیستم عامل و یک هارد 1ترابایت برای اطلاعات ( برنامه - فیلم - بازی ) اینجوری هزینه هم کمتر میشه و سرعت بالا هم دارید اگر هم مشکلی بابت هزینه ندارید این رو پیشنهاد میکنم SSD - OCZ - PCI-Express RevoDrive 3 - 120GB ― RayanSaba - Online PC Shop - رایان صبا (http://rayansaba.com/index.php?productID=7269) FAST - Read : 975MB/S - Write : 875MB/S - FAST درسته همینکار رو میخوام انجام بدم که اس اس دی کلا برای سیستم عامل باشه یک هارد 1 ترا هم دارم که اون برای فیلم بازی و بقیه موارده یک هارد 500 هم دارم که مکستور قدیمی هست و خیلی زیاد روشن میمونه هنگ میکنه همش چراغ هارد همش روشنه البته میدونم که در حال باطل شده به همین خاطر میخوام سیستم عامل رو بیارم رو اس اس دی و کارامو رو اون انجام بدم

PENOIL
August 21st, 2013, 16:31
درسته همینکار رو میخوام انجام بدم که اس اس دی کلا برای سیستم عامل باشه یک هارد 1 ترا هم دارم که اون برای فیلم بازی و بقیه موارده یک هارد 500 هم دارم که مکستور قدیمی هست و خیلی زیاد روشن میمونه هنگ میکنه همش چراغ هارد همش روشنه البته میدونم که در حال باطل شده به همین خاطر میخوام سیستم عامل رو بیارم رو اس اس دی و کارامو رو اون انجام بدم

همون اس اس دی 32 گیگ یا 64 گیگ بگیرید خیلی عالی جواب کارتون رو میده

milad221
August 21st, 2013, 16:35
همون اس اس دی 32 گیگ یا 64 گیگ بگیرید خیلی عالی جواب کارتون رو میده مدل مدنظری ندارید؟ اینتل 64 داره ocz داره adata داره سامسونگ هم داره حالا بین اینا کدوم یک بهتره با توجه به این که کرس ایر هم هست و یکی از بهترین هاس

PENOIL
August 21st, 2013, 16:40
مدل مدنظری ندارید؟ اینتل 64 داره ocz داره adata داره سامسونگ هم داره حالا بین اینا کدوم یک بهتره با توجه به این که کرس ایر هم هست و یکی از بهترین هاس

روی سیستم خانگی کار شاخی قرار نیست انجام بشه

پس بهنظرمن بگردید دنبال مارکی که بیشترین iops رو داشته باشه
چون همونطور که میدونید اس اس دی ها بعد از نوشتن تعداد اطلاعات خواستی فقط خواندنی میشوند ( البته اطلاعات من خیلی کم هست :دی)

milad221
August 21st, 2013, 16:51
روی سیستم خانگی کار شاخی قرار نیست انجام بشه

پس بهنظرمن بگردید دنبال مارکی که بیشترین iops رو داشته باشه
چون همونطور که میدونید اس اس دی ها بعد از نوشتن تعداد اطلاعات خواستی فقط خواندنی میشوند ( البته اطلاعات من خیلی کم هست :دی)
100.000 iops فک کنم کافی باشه دیگه :دی
ocz یه مدل داره که این مشخصاتشه

PENOIL
August 21st, 2013, 16:58
100.000 iops فک کنم کافی باشه دیگه :دی
ocz یه مدل داره که این مشخصاتشه

پس همین رو بگیرید :دی

netmelli
August 21st, 2013, 17:05
اول اینکه ssd هارد نیست
دوم اینکه اینتل از نظر من بهتر از بقیه هست
سامسونگ هم بد نیست
ولی من اینتل رو بیشتر قبول دارم
sata3 نداشته باشی مشکل نداره سوار میشه روش ولی سرعتش کم میشه

موفق باشید

mgp.co.ir
August 21st, 2013, 20:57
با سلام ;
پیشنهاد می کنم با مهندس وشکا تماس بگیرد و یا حداقل دعوتش کنید در این تاپیک شرکت کند .
نمایش مشخصات: Woshka - انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران (http://www.webhostingtalk.ir/member/737/)

HyperServer
August 21st, 2013, 23:49
سلام،

برند Intel هم خوبه و سرعت بستگی به سری و مدل داره. تا جایی میدونم SATA3 روی SATA2 میشه استفاده کرد ولی سرعت محدود میشه. و اینطوری سریع ترین مدل هم بگیرید فرق زیادی نداره.

این مورد هم اشاره کنم، SSD هارد نیست. :)

اول اینکه ssd هارد نیست
دوم اینکه اینتل از نظر من بهتر از بقیه هست
سامسونگ هم بد نیست
ولی من اینتل رو بیشتر قبول دارم
sata3 نداشته باشی مشکل نداره سوار میشه روش ولی سرعتش کم میشه

موفق باشید

یه سوالی دارم و اون اینه که این عبارت که "SDD هارد نیست" ! دقیقا منظور چی هست ؟!

H.D.D = Hard Disk Drive

S.S.D = Solid State Drive

هر دو درایو ذخیره سازی اطلاعات هستند و با تکنولوژی های مختلف. اصطلاح هارد به مفهوم ابزاری برای ذخیره سازی تبدیل شده و منظور اشخاص مفعوم لغوی و عمیق Hard Disk که از مفهوم مکانیکال ساختار هارد و material ساخت اون گرفته شده نیست! پس بهتر با بازی کلمات نخوایم به صورت غیر مستقیم ابزار دانش و فضل کنیم.

================================================== ===============

در پاسخ به سوال استارتر : پیشنهاد من Intel، OCZ و Samsung هست.

اینتل ترجیحا سری 500
سامسونگ سری 840 Pro - دقت کنید حتما سری Pro باشه...سری های Pro از MLC استفاده میکنند و 840 های معمولی TLC...

البته TLC تکنولوژی جدیدتری هست و هزینه تولید هاردهای SSD رو پایین اورده اما 2نکته داره

هنوز feedback نداده به دلیل تازه وارد بودن.
و اینکه گزارش هایی از ایراداتی در اینترنت هست که قابل اعتماد بودن این سری رو با تردید همراه کرده.

OCZ هم سری Vertex 3 باظرفیت 120 رو در حال حاضر استفاده می کنیم و تقریبا یک سالی میگذره...و مشکلی نداشته...البته باز هم جوابگوی کار ما نیست! اما خیلی خیلی نسبت به هاردهای معمولی بهتر هست!

CloudSupport.ir
August 22nd, 2013, 02:04
یه سوالی دارم و اون اینه که این عبارت که "sdd هارد نیست" ! دقیقا منظور چی هست ؟!

H.d.d = hard disk drive

s.s.d = solid state drive

هر دو درایو ذخیره سازی اطلاعات هستند و با تکنولوژی های مختلف. اصطلاح هارد به مفهوم ابزاری برای ذخیره سازی تبدیل شده و منظور اشخاص مفعوم لغوی و عمیق hard disk که از مفهوم مکانیکال ساختار هارد و material ساخت اون گرفته شده نیست! پس بهتر با بازی کلمات نخوایم به صورت غیر مستقیم ابزار دانش و فضل کنیم.
منظور این هست که ssd با hdd متفاوت هست. و برای این اشاره کردم که خیلی از افراد ssd رو هارد درایو میدونند.

اگر در مورد سخت افزار دانش فنی لازم رو داشتم، شاید مثل شما کمک میکردم ولی تا جایی میدونستم راهنمایی کردم.

من قبلا به عنوان پشتیبانی کامپیوتر (نرم افزاری) بودم ولی ترجیح دادم به عنوان پشتیبانی مشتری باشم.

شما که از ابراز دانش و فضل صحبت کردید، هدف من از شرکت در تاپیک کمک در ازای هیچی هست و اگر نتونم کمکی کنم تاپیک رو نادیده میگیرم. پست های من در این انجمن رو میتونید مشاهده کنید. بهترهای زیادی هست که نیست! :53:

minizoro
October 4th, 2013, 23:17
سلام دوستان من یه دیسک اس اس دی 32 گیگ میخوام بخرم برای هارد مینی لپ تاپم و هاردش رو بردارم اینو بندازم ... از برندهایی که معرفی کردید کدومش رو میتونم از ایران تهیه کنم؟ کجا؟ میشه لطفا آدرسی چیزی بدین؟
ظرفیت و سرعت زیاد واسم مهم نیست، فقط میخوام یه او اس و چن تا اپ داشته باشم و تمام، استوریج نخواهد بود ... ولی ماندگاری و درست بودن جنس که اطلاعاتم نپره مهمه واسم
واسم مهمه که قیمت کمی داشته باشه، هرقدر کمتر بهتر ...