PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه فارسه و یه ترکه و یه رشتیه و یه کرده و یه لره و یه اصفهانیه و یه جنوبیه و یه ...

LoveLife
March 12th, 2010, 22:12
یه فارسه و یه ترکه و یه رشتیه و یه کرده و یه لره و یه اصفهانیه و یه جنوبیه و یه ... در این چهارشنبه سوری دست به دست هم می دن و برای همیشه تبعیضها و اهانتهای قومیتی رو از بین می برن.

واقعا زشته که هم دیگه رو به القاب زشت صدا کنیم
منبع (http://balatarin.com/permlink/2010/3/12/1980504)

Rapid
March 12th, 2010, 22:22
خب اين سياستي بود كه براي تحقير اقوام جا انداختند تا قوميت گرايي از بين بره كه نتيجه عكس داد نمونش رو ميتونيد در بين هواداراي تراكتور ببينيد كه متاسفانه 70هزار باهم از ايران و فارس اعلام برائت ميكنند

جوك ها هم در همين ضيمنه بود

packsaft
March 12th, 2010, 22:23
ترکها رو که خیلی دوست دارم ،رشتیا رو هم همینطور، اصفهان ، این جنوبیا که فوق العاده هستن (خیلی خاکی و خونگرم ،خیلی مهربون) کرد ها رو هم همینطور ،+تهرانیا ، با لرها آشنایی ندارم ولی مطمئنا اونها هم خوبن

تقریبا تو همشون هم دوست یا آشنا یا فامیل دارم (منظور شهرها)

کلا همه ایران سرای من است

alimosavi
March 12th, 2010, 23:02
اصلا قومیتی در کار نیست . الان رو ملیتش بحثه شما رو قومیت تکیه می کنید .

نژادها و فرهنگهای ما ایرانی ها آنچنان به هم تنیده هست که جداییش ممکن نیست .

کرد بدون فارس. بلوچ بدون آزری . لر بدون جنوبی ... واقعا می شه ؟!!!

iranoptic
March 13th, 2010, 02:17
همه این قضایا از دوران رضا خان توسط انگلیس باب شده !
به انضمام خیلی چیزهای دیگه....

RezaFH
March 13th, 2010, 09:17
بحث خوبی هست

هرجا که همچین بحثی باشه ، همه میگن که ترک و لر و کرد و اصفهانی و ... همه ایرانی هستیم
اما باز هم جوک ها و احانتهایی میشنویم که اصلا خوب نیست ! من که سر در نیاوردم ریشه این مساله چه کسانی هستن ؟!
بیایید به ایرانی بودنمان افتخار کنیم ! (هر چند که ... )
بگذریم ، 30اسی میشه :d

سال نو رو پیشاپیش تبریک میگم به همه عزیزان و آرزوی سالی پر بار و پر از موفقیت برایتان دارم :53:

najmehdj
March 13th, 2010, 10:02
اینو بدونید هر قومیتی برای خود ش کشوری داره اینجا ایران کسی نباید به زبونه دیگه غیر از فارسی صحبت کنه
ترکها کشور دارن
عرب ها هم همین طور
اگه به این قوم ها رو بدی پرو می شن
مثل اینا که میخوان خوزستان برای خودشون بگیرن

nswir
March 13th, 2010, 10:09
آقا من هم میگم مه ایرانی هستیم !
یکی از همین قومیت ها داشت تو دریا ماست می ریخت یکی دیگه از قومیت ها اومد گفت داری چیکار می کنی اون قومیت گفت که دارم دوغ درست می کنم قومیت مقابل گفت خاک بر سرت همینه بهتون می گن قومیت فلان دیگه آخه این همه دوغو کی بخوره؟