PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه bgp کردن یک رنج ip ای پی به یک سرور داخل ایران

MOHSEN-1
August 15th, 2013, 21:41
با سلام
سوالی داشتم
من می خواستم مثلا یگ رنج ای پی /24 بخرم که روت کنم ایران می خواستم به چه صورته

از اونجایی که خودم اکثر پروتکل ها رو میدونم و اینجور هم که مشخصه پروتکل bgp یه مدل بالا تر از ospf هست و اشنایی کافی با dmz هم دارم می خواستم خودم تست بزنم
ولی قبلش نیاز دارم بدونم به چه صورته مثلا من ای پی خریدم چیکارش کنم
روش کار از اول تا انتها
منظورم رول نویسی نیست منظورم شرایط سیستماتیکشه
سمپل
Sample Configuration for Removing Private AS Numbers in BGP� [IP Routing] - Cisco Systems (http://www.cisco.com/en/US/tech/tk365/technologies_configuration_example09186a0080093f29 .shtml)
Sample Configuration for iBGP and eBGP With or Without a Loopback Address [IP Routing] - Cisco Systems (http://www.cisco.com/en/US/tech/tk365/technologies_configuration_example09186a0080093f25 .shtml)

که مثلا این ای پی رو جه جوری بیارم داخل و از این حرف ها..!
دوستانی که خودشون تجربه کافی دارند راهنمایی بفرمایدند
اگر هم کسی قیمت مناسبی داره پیشنهاد بده
متشکر

Techno Pars
August 15th, 2013, 23:09
اولا بستگی داره آی پی را از چه حوزه ای تهیه کرده باشی.مثلا arin یا ripe
بعد طبق داکیومنت هایی که بهتون ارائه می کنند می تونید مثلا mnt ها رو به ASN متصل کنید.در حالتی که ripe member نباشید LIR ای که بهتون سرویس میده این کار را واستون انجام میده.
بعد نیاز به یک روتر با قایلیت BGP دارید.برای کار شما فکر کنم vyatta بهترین گزینه باشه.فقط حواستون باشه vyatta در مقابل DDOS به شدت آسیب پذیر هست.
خلاصه اینکه بسته به خروجی مورد نظر از روتر بهترین مدل روتری که به کارتون میاد را انتخاب می کنید و BGP را ستاپ می کنید.
رسم معمول بر اینه که برای ستاپ BGP شما باید بیش از یک تامین کننده پهنای باند داشته باشید اما خب با یکی هم میشه.
در گام اول شما IP و ASN تهیه کن.
البته کار تقریبا سختیه و معمولا برای شبکه های نه چندان بزرگ به صرفه نیست

mohamad1377
March 19th, 2014, 17:55
اولا بستگی داره آی پی را از چه حوزه ای تهیه کرده باشی.مثلا arin یا ripe
بعد طبق داکیومنت هایی که بهتون ارائه می کنند می تونید مثلا mnt ها رو به ASN متصل کنید.در حالتی که ripe member نباشید LIR ای که بهتون سرویس میده این کار را واستون انجام میده.
بعد نیاز به یک روتر با قایلیت BGP دارید.برای کار شما فکر کنم vyatta بهترین گزینه باشه.فقط حواستون باشه vyatta در مقابل DDOS به شدت آسیب پذیر هست.
خلاصه اینکه بسته به خروجی مورد نظر از روتر بهترین مدل روتری که به کارتون میاد را انتخاب می کنید و BGP را ستاپ می کنید.
رسم معمول بر اینه که برای ستاپ BGP شما باید بیش از یک تامین کننده پهنای باند داشته باشید اما خب با یکی هم میشه.
در گام اول شما IP و ASN تهیه کن.
البته کار تقریبا سختیه و معمولا برای شبکه های نه چندان بزرگ به صرفه نیست
من همین سوال رو دارم میشه یکم واضح تر توضیح بدید؟

باتشکر