PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Esxi

Arashdn
March 12th, 2010, 12:07
سلام
چن تا سوال در مورد ESXI دارم
1- میشه روش کنسول تحت وب داشت؟
2- با سی پی یو Q9550 چند تا وی پی اس معمولی بالا میاره؟
3- استیبل هست؟
4- نسخه 32 و 64 بیتی داره؟ (مهمه)
5- در کل این بهتره یا وی ام ور سرور
6- رو سروری که ESXi باشه SSHهم داریم؟؟؟(چون میگفتن سیستم عامل ردهت بیس هست)
ممنون

HugeServer
March 12th, 2010, 12:20
سلام
چن تا سوال در مورد ESXI دارم
1- میشه روش کنسول تحت وب داشت؟
2- با سی پی یو Q9550 چند تا وی پی اس معمولی بالا میاره؟
3- استیبل هست؟
4- نسخه 32 و 64 بیتی داره؟ (مهمه)
5- در کل این بهتره یا وی ام ور سرور
6- رو سروری که ESXi باشه SSHهم داریم؟؟؟(چون میگفتن سیستم عامل ردهت بیس هست)
ممنون

سلام.
۱. بله دارد، ولی‌ خودش نداره، باید جدا نصب کنید، هزینه لیسنس هم داره.
۲. فکر کنم بتونید حدود ۸ تا وی پی‌ س روش اجرا کنید.
۳. ۱۰۰%
۴. بله نسخه ۳۲ و ۶۴ بیت هم دارد. ما ۶۴ بیت داریم، خیلی‌ خوب کار می‌کنه.
۵.به جرات می‌تونم بگم ESXI ۴.۰ بهتر از vmware هست.
۶. بله دسترسی ssh هم دارید. کلا سیستم عمل‌های لینوکس به همین ssh هستن که شناخته شدن.
شخصی‌ به نم Veria در فروم هست، که اطلاعات ایشون واقعا در مورد این سیستم بالا می‌باشد. انشا‌الله که توی این تاپیک بیان و کاملا همچی‌ را برای شما توضیح بعدند.

Arashdn
March 12th, 2010, 13:56
۲. فکر کنم بتونید حدود ۸ تا وی پی‌ س روش اجرا کنید.
من با وی ام ور 1 و سی پی یو q6600 حدود 10 تا وی پی اس با کیفیت عالی بالا میارم .....

MagicVps.Com
March 12th, 2010, 15:50
من با وی ام ور 1 و سی پی یو q6600 حدود 10 تا وی پی اس با کیفیت عالی بالا میارم .....

بستگی به مشتری و کارهای که روی سرور میکنند دارد

دوست داری بهت 2 تا مشتری بدم بهت که بجای 10 تا 6 تا وی ی اس بسازی و با وجود اینکه 6 تا ویپی اس هست صدای بقیه در بیاد
ربطی نداره بستگی به مصرف مشتری داره خصوصا که وی ام وار 2 باشه دیگه فاتحه سرور خوندس
چون هیچ کنترلی نمیشه کرد و محدودتی نمیشه گزاشت در مصرف منابع

ولی Esxi عالی هستش و همه چیز میشه کنترل کرد و میشه همیشه کیفیت حفظ کرد مطمن باشید

Veria
March 12th, 2010, 17:30
ممنون از لطف شما.
در مورد وب پنل باید عرض کنم که ESX خودش این امکان رو داره اما ESXi مستقیما نداره و باید با vCenter این امکان رو تعریف کنید.
در مورد تعداد وی پی اس هم بستگی داره شما چقدر منابع در اختیار هر وی پی اس قرار بدید.
خوشبختانه ESX/ESXi به صورت کامل امکانات لیمیت کردن منابع مصرفی رو به شما میده و مثل وی ام سرور 2 مشکل ایجاد نمیشه.

Arashdn
March 12th, 2010, 17:34
اوکی
به دیتا سنتر گفتم esxi نسخه 64 بیتی برنه برام
فقط امیدوارم شما دوستان در مشکلات بهم کمک کنید

A-760
March 16th, 2010, 08:46
۶. بله دسترسی ssh هم دارید. کلا سیستم عمل‌های لینوکس به همین ssh هستن که شناخته شدن.دیتاسنتر به من اس اس اچ نداده
ولی وقتی آیپی رو میزنم میره بره دانلود کلاینت کنسول و درسته
بالاخره این esxi اس اس اچ داره یا نه؟؟؟

MagicVps.Com
March 16th, 2010, 09:44
دوست عزیز همون مشخصات سرور که بهتون دادن توی پوتی وارد کنید و به سرور وصل بشید وارد محیط اس اس اچ میشید

A-760
March 16th, 2010, 12:29
دوست عزیز همون مشخصات سرور که بهتون دادن توی پوتی وارد کنید و به سرور وصل بشید وارد محیط اس اس اچ میشید
وارد نمیشه
پورتش همون 22 ه؟
یوزر رو هم روت بزنم؟

---------- Post added at 11:29 AM ---------- Previous post was at 09:37 AM ----------

چطور میشه این تو فایل iso گذاشت؟

Veria
March 16th, 2010, 17:25
ssh به صورت پیش فرض غیرفعال هست و باید به دیتاسنتر درخواست بدید فعال کنن.

nimamani
March 24th, 2010, 02:22
ESXI بهتره یا ESX ؟
هزینه هرکدم چقدر هست؟

مثل VMware خودمون میتونیم نصب کنیم
یا باید حتما دیتا سنتر نصب کند؟

Veria
March 24th, 2010, 03:14
ESXi رایگان هست و امکانات کمتری داره.
ESX هم با توجه به نوع لایسنس سالیانه از 500 تا 6800 دلار.

ESX/ESXi سیستم عامل هست و خود دیتاسنتر باید نصب کنه

مهدی تاجدینی
June 12th, 2013, 11:58
آقا الان من vmware نصبه روی سرور بعد میخواستم کارت صدا نصب کنن گفتن که ساپورت نیشمه شما باید یک usb کارت صدا بخرید بعد گفتن نمیدونم کار کنه یا خیر بعد گفتن که باید برای هر کدوم از سرور ها یک کارت صدا بگیرید This device will only work as a passthough device. This device is NOT possible with the D7-360. The only supported method for sound on each virtual machine would be to add one USB per virtual machine. An alternative would be to see if you could use Vmware workstation instead or ESXi as this supports sound devices. حالا گفتن esxi نصب کن میتونید از کارت صدا استفاده کنید حالا با نصب esxi من کلی سرور مجازی و سایت هست روی سرور مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی سیستم عامل پاک میشمه ؟ یا چیزی روی نصب میشه؟