PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سخت افزار های سرور موجود در سایت ebay و قیمت بسیار پایین آن!

alireza.076
August 12th, 2013, 17:53
سلام
دوستان یکی لطف میکنه توضیح بده در مورد سخت افزار های موجود در سایت ebay که به قیمت پایینی ارائه میشند داستانش چیه؟
نمونه:
HP DL160 G6 Server 2X L5520 Xeon Quad Core 2 26GHz 16GB 160GB Rails B 883585721801 | eBay (http://www.ebay.com/itm/HP-DL160-G6-Server-2x-L5520-Xeon-Quad-Core-2-26GHz-16GB-160GB-Rails-B-/171099061272?pt=COMP_EN_Servers&hash=item27d64c7c18)
HP DL160 G6 Server-2x L5520 Xeon Quad Core 2.26GHz-16GB-160GB-Rails-B249$ برام جای تعجب هست که چنین سخت افزاری به این قیمت ارائه میشه!

pakradm
August 12th, 2013, 22:12
راسیتش علت این قیمت به دلایل زیر است:::

1- سرور کارکرده می باشد
2- سخت افزار سرور قدیمی می باشد، البته در از لحاظ تجاری، نه علمی!!! چرا که 2 عدد پردازنده L5520 با مجموع کش 24 مگابایت خیلی خیلی بهتر از یک پردازنده E3-1230 با مجموع کش 8 مگابایت می باشد
3- حدود قیمت تمامی سرور های دست دوم همین است، آن چیزی که سبب افزایش قیمت می شود هارد دیسک آن است که در سروری که شما لینک دارید، فروشنده فقط و فقط یک عدد هارد 160 گیگابایتی ارائه می کند و 3 Tray دیگر سرور خالی است!!!

alireza.076
August 12th, 2013, 22:16

1- سرور کارکرده می باشد
2- سخت افزار سرور قدیمی می باشد، البته در از لحاظ تجاری، نه علمی!!! چرا که 2 عدد پردازنده L5520 با مجموع کش 24 مگابایت خیلی خیلی بهتر از یک پردازنده E3-1230 با مجموع کش 8 مگابایت می باشد
3- حدود قیمت تمامی سرور های دست دوم همین است، آن چیزی که سبب افزایش قیمت می شود هارد دیسک آن است که در سروری که شما لینک دارید، فروشنده فقط و فقط یک عدد هارد 160 گیگابایتی ارائه می کند و 3 Tray دیگر سرور خالی است!!!

خیلی ممنونم
تقریبا وزن همچین سروری چقدره؟ از 200 تومن بیشتر هزیه ی پست داره؟

pakradm
August 12th, 2013, 22:21
خیلی ممنونم
تقریبا وزن همچین سروری چقدره؟ از 200 تومن بیشتر هزیه ی پست داره؟

در همین لینکی که شما داده اید نوشته هزینه ارسال حدودا 83$ !!!
سرور را برای کجا میخواهید پست کنید؟؟؟

alireza.076
August 12th, 2013, 22:22
در همین لینکی که شما داده اید نوشته هزینه ارسال حدودا 83$ !!!
سرور را برای کجا میخواهید پست کنید؟؟؟

با واسطه به ایران

pakradm
August 12th, 2013, 22:28
با واسطه به ایران

خب طبیعتا هزینه ارسال شما بیشتر خواهد شد + هزینه گمرگ ایران
اما در خصوص خرید سرور دست دوم پیشنهاد میکنم سروری را انتخاب کنید که همه چیزش کامل باشد نه اینکه 3 هارد نداشته باشد، RAID نداشته باشد و ....
چرا؟؟؟... چون اگه این سرور را بیاورید ایران و بخواهید بر رویش یک هارد دست دوم دیگر بگذارید باید حداقل 1/4 هزینه خود سرور پول بدهید لذا پیشنهاد میکنم در ebay بیشتر تحقیق و بررسی کنید به نظرم گزینه های خیلی بهتری پیدا می کنید، خصوصا از برند Dell ، البته توجه داشته باشید که کلا شاسی های سرور دل سنگین تر از سایر سرور ها هستند و این خود سبب افزایش مقداری هزینه Shipping خواهد شد، اما به نظرم خیلی بیشتر از یه سرور ناقص می ارزد.

alireza.076
August 12th, 2013, 22:32
خب طبیعتا هزینه ارسال شما بیشتر خواهد شد + هزینه گمرگ ایران
اما در خصوص خرید سرور دست دوم پیشنهاد میکنم سروری را انتخاب کنید که همه چیزش کامل باشد نه اینکه 3 هارد نداشته باشد، RAID نداشته باشد و ....
چرا؟؟؟... چون اگه این سرور را بیاورید ایران و بخواهید بر رویش یک هارد دست دوم دیگر بگذارید باید حداقل 1/4 هزینه خود سرور پول بدهید لذا پیشنهاد میکنم در ebay بیشتر تحقیق و بررسی کنید به نظرم گزینه های خیلی بهتری پیدا می کنید، خصوصا از برند Dell ، البته توجه داشته باشید که کلا شاسی های سرور دل سنگین تر از سایر سرور ها هستند و این خود سبب افزایش مقداری هزینه Shipping خواهد شد، اما به نظرم خیلی بیشتر از یه سرور ناقص می ارزد.

من قبلا شنیده بودم برای پست یک محصول هزینهی خاصی برای گمرک نمیگیرند تقریبا
راه بهتری هم برای خرید برند دوست دوم هستش به غیر از اینها که به صرفه تر باشه و اروزن تر
ممنونم از پاسخگوییتون

pakradm
August 12th, 2013, 22:43
من قبلا شنیده بودم برای پست یک محصول هزینهی خاصی نمیگیرند تقریبا
راه بهتری هم برای خرید برند دوست دوم هستش به غیر از اینها که به صرفه تر باشه و اروزن تر
ممنونم از پاسخگوییتون

خواهش میکنم
در خصوص پست(خصوصا هوایی) طبق شنیده هایم مثلا بابت 100lbs شما 100 دلار پرداخت می کنید اما از 101lbs به بعد مثلا هر lbs را با شما به جای 1$ فقط 0.5 دلار حساب می کنند واسه همین صرفه پست های هوایی و بین المللی در حمل و نقل کالاهای سنگین است نه یک سرور تنها، الان اگه شما 20 تا از این سرور ها بیاورید ایران از لحاظ هزینه پست خیلی به صرفه تر از یک سرور تنها می باشد
کلا به نظرم تنها جایی که کالاهای دیجیتالی مثل سرور خیلی ارزان و مفت هستند همین آمریکا است... کیلو کیلو سرور Dell و HP و Supermicro دست دوم میتوانید در آمریکا پیدا کنید اما در اروپا اصلا چنین نیست!!!
راستی در هنگام خرید از Ebay سعی کنید از خریدارانی خرید کنید که Top Seller هستند و Positive Feedback بالایی نیز دارند، اینجوری آدم حداقل خیالش یه مقدار راحت تر است چون از کجا معلوم یهو سرور را آوردید ایران کار نکرد!!! چه میکنید؟؟؟ آیا حاضرید دوبار دیگر مراحل Shipping را طی کنید و سرور را تعویض نمایید؟؟؟ یا سرور را به صورت اسقاطی و مفت در بازار ایران می فروشید؟؟؟

milade
August 13th, 2013, 01:08
سلام .

متاسفانه اطلاعات ارائه شده توسط شما کاملاً اشتباه است .

پردازنده L5520 محصول سال 2009 هست و حدوداً از رده خارج شده هست ، هرچند برخی شرکت ها هنوز استفاده میکنند .
پردازنده E3-1230V3 از نسل هزول هست که جدیدترین نسل از پردازنده های فعلی هستند . در هزول ما شاهد این هستیم که اینستراکشن های AVX رو داریم که باعث تسریع در عملیات میشه و همچنین ما شاهد افزایش ارقام شناور در عملیات هستیم که باعث میشه پهنای باند ورودی خروجی به L1 دو برابر بشه .

در موزد برق هر دو پردازنده از رده کم مصرف ها هستند ، چرا که 1230 در رده Ivy هستش و دارای مصرف برق پائینی هست . همچنین L5520 هم رده کم مصرف نوع خودش هستش .

در مورد اورکلاکینگ هم پردازنده L5520 از اورکلاک پشتیبانی نمیکنه و این در مقابل 1230 که در حالت توربو تا 3.7 گیگاهرتز میرسه و این یعنی در سرورها زمانی که نیاز هست پردازنده قدرت بیشتری رو به کار میگیره .

پردازنده 1230 در خودش Safe Execute رو داره و این حالت برنامه های مد Protected و یا OS ها ، دچار اختلالات دسترسی و ... نخواهند شد !

پردازنده 1230 از رم های 1600 مگاهرتزی در مقابل 1066 مگاهرتزی پردازنده 5520 ساپورت میکنه و این یعنی پهنای باند بیشتر ، قدرت بالاتر ، سرعت بیشتر که در جریان هستید این روزها برای میلیاردمهای ثانیه در واکشی اطلاعات رقابت هستش ...

پردازنده 1230 دارای قدرت گرافیکی بیشتر در مقابل نوع مقایسه شده هستش و ... و ... و ...

در کل مقایسه این دو پردازنده "اشتباه" هستش و اصلاً قابل قیاس نیستند چراکه اصلاً قابل مقایسه با هم نیستند !

اما خطاب به استارتر اینکه این سری سرورها حدود 4 سال کار کردند و از رده خارج هستند ، احتمال این رو در نظر بگیرید که ممکنه مادربرد و یا پاور و یا هارد شما هر لحظه کرش کنه .
توصیه من این هست اگر واقعاً میخواید کار کنید درست خرج کنید تا دچار مشکلات متعدد بعدی نشوید .

موفق باشید .

alireza.076
August 13th, 2013, 12:56
سلام .

متاسفانه اطلاعات ارائه شده توسط شما کاملاً اشتباه است .

پردازنده L5520 محصول سال 2009 هست و حدوداً از رده خارج شده هست ، هرچند برخی شرکت ها هنوز استفاده میکنند .
پردازنده E3-1230V3 از نسل هزول هست که جدیدترین نسل از پردازنده های فعلی هستند . در هزول ما شاهد این هستیم که اینستراکشن های AVX رو داریم که باعث تسریع در عملیات میشه و همچنین ما شاهد افزایش ارقام شناور در عملیات هستیم که باعث میشه پهنای باند ورودی خروجی به L1 دو برابر بشه .

در موزد برق هر دو پردازنده از رده کم مصرف ها هستند ، چرا که 1230 در رده Ivy هستش و دارای مصرف برق پائینی هست . همچنین L5520 هم رده کم مصرف نوع خودش هستش .

در مورد اورکلاکینگ هم پردازنده L5520 از اورکلاک پشتیبانی نمیکنه و این در مقابل 1230 که در حالت توربو تا 3.7 گیگاهرتز میرسه و این یعنی در سرورها زمانی که نیاز هست پردازنده قدرت بیشتری رو به کار میگیره .

پردازنده 1230 در خودش Safe Execute رو داره و این حالت برنامه های مد Protected و یا OS ها ، دچار اختلالات دسترسی و ... نخواهند شد !

پردازنده 1230 از رم های 1600 مگاهرتزی در مقابل 1066 مگاهرتزی پردازنده 5520 ساپورت میکنه و این یعنی پهنای باند بیشتر ، قدرت بالاتر ، سرعت بیشتر که در جریان هستید این روزها برای میلیاردمهای ثانیه در واکشی اطلاعات رقابت هستش ...

پردازنده 1230 دارای قدرت گرافیکی بیشتر در مقابل نوع مقایسه شده هستش و ... و ... و ...

در کل مقایسه این دو پردازنده "اشتباه" هستش و اصلاً قابل قیاس نیستند چراکه اصلاً قابل مقایسه با هم نیستند !

اما خطاب به استارتر اینکه این سری سرورها حدود 4 سال کار کردند و از رده خارج هستند ، احتمال این رو در نظر بگیرید که ممکنه مادربرد و یا پاور و یا هارد شما هر لحظه کرش کنه .
توصیه من این هست اگر واقعاً میخواید کار کنید درست خرج کنید تا دچار مشکلات متعدد بعدی نشوید .

موفق باشید .

در این رابطه قبل بحث شده
http://www.webhostingtalk.ir/f41/80085/

که من نقل قول جناب آقای veria ٰو قرار میدم:

Xeon 3000 Series >> Xeon E3 Series
Xeon 5000 Series >> Xeon E5 Series
Xeon 7000 Series >> Xeon E7 Series

E3 کلا در لول پایین تری از سری 5000 قرار دارن اما با توجه به تکنولوژی جدید تر در مقایسه Single-Single پرفورمنس بالاتری دارن.
اما در مقایسه Dual-Single (با در نظر گرفتن قیمت برابر سرور) پیروزی با رده 5000 هست.
در Dual شما دارای شانزده thread پردازشی در مقابل هشت thread هستید (به علاوه دو ورودی 5.86GT/s در مقابل یک ورودی 5GT/s) که باعث میشه سرور با سرعت بالاتری داده ها رو دریافت و پردازش های موازی رو انجام بده...
(هرچه تعداد thread ها بالاتر توان انجام محاسبات همزمان بیشتر)
به همین دلیل هم هست که توی کلادها و سیستم های مجازی سازی که سرعت پردازش موازی بسیار مهم هست از دوال سوکت ها استفاده میشه.
در ضمن در سری های دوال سوکت شما دارای تعداد بیشتری کانال برای رم هستید که پرفورمنس کلی سرور بالاتر میره.
اگر بحث پیشرفت هم باشه سری 5000 رو باید با سری E5 مقایسه کرد. بالاتر بودن توان پردازشی Dual 5520 در مقابل E3-1240 دلیل بر پسرفت اینتل نیست!

منظور جناب pakradm هم تقریبا همینه

milade
August 13th, 2013, 14:59
سلام .

قطعاً همینطوره و همون طور که عرض کردم مقایسه این دو سری کاملاً نادرست هستش .
مقایسه من هم در حالت تک پردازنده ای بود و نمیشه انتظار داشت یک Dual با یک تک پردازنده بتونه به رقابت بپردازه .

موفق باشید

compiler
August 13th, 2013, 20:49
دوستان زندگی نامه پردازنده ها رو از آرشیو بیرون کشیدن و بسیار کامل بود من هم خوندم و آموختم ...

من فقط یک تجربه دارم که شاید کمکتون کنه . به عنوان کسی که چندین سرور بلید دست دوم خریدم باید خدمتتون عرض کنم به احتمال ۹۰٪ هارد ها خراب هستند ! قیمت سخت افزار قدیمی مثل رم و هارد بعضی وقتا از مدل های جدید و به روز گرون تره!!
سایر موارد رو هم که دوستان گفتن . فقط در صورتی میصرفه که بالا سر سرور میبودید و مثلا مهلت تست میگرفتید که محال ممکنه

موفق باشید

TukaNet
August 13th, 2013, 21:04
دوستان زندگی نامه پردازنده ها رو از آرشیو بیرون کشیدن و بسیار کامل بود من هم خوندم و آموختم ...

من فقط یک تجربه دارم که شاید کمکتون کنه . به عنوان کسی که چندین سرور بلید دست دوم خریدم باید خدمتتون عرض کنم به احتمال ۹۰٪ هارد ها خراب هستند ! قیمت سخت افزار قدیمی مثل رم و هارد بعضی وقتا از مدل های جدید و به روز گرون تره!!
سایر موارد رو هم که دوستان گفتن . فقط در صورتی میصرفه که بالا سر سرور میبودید و مثلا مهلت تست میگرفتید که محال ممکنه

موفق باشید

خوب چون شما تجربه بدی داشتید قرار نیست کل ماجرا به همین صورت ادامه پیدا کنه

در مورد هارد میتونید کلا سرور بدون هارد تهیه کنید و از هارد دیسک های جدید استفاده نمایید

البته این نکته هم قابل توجه هست که هر قطعه الکترونیکی ممکن هست هر لحظه با مشکل رو به رو بشه

اما در مورد قیمت باید مثال بزنیم ...

قیمت سرورهای E3 مینیمم 900 دلار هست و در حالی که شما با این بودجه دو سرور Dual L5520 میتونید بخرید

یعنی با بودجه برابر قدرت پردازشی نزدیک به 4 برابر خواهید داشت ...

compiler
August 13th, 2013, 21:13
خوب چون شما تجربه بدی داشتید قرار نیست کل ماجرا به همین صورت ادامه پیدا کنه

در مورد هارد میتونید کلا سرور بدون هارد تهیه کنید و از هارد دیسک های جدید استفاده نمایید

البته این نکته هم قابل توجه هست که هر قطعه الکترونیکی ممکن هست هر لحظه با مشکل رو به رو بشه

اما در مورد قیمت باید مثال بزنیم ...

قیمت سرورهای E3 مینیمم 900 دلار هست و در حالی که شما با این بودجه دو سرور Dual L5520 میتونید بخرید

یعنی با بودجه برابر قدرت پردازشی نزدیک به 4 برابر خواهید داشت ...

عزیز من من کی گفتم قراره کل ماجرا مثل تجربه من باشه؟! اصلا خوندی چی نوشتم ؟
عرض کردم یک تجربه که شاید به دردشون بخوره

و اینکه اطمینان کردن تا حدی که سرور رو ندیده بخرن اونم در مورد قطعات سرور ریسک بسیار بزرگیست . ۵۰-۵۰

pakradm
August 13th, 2013, 22:10
و اینکه اطمینان کردن تا حدی که سرور رو ندیده بخرن اونم در مورد قطعات سرور ریسک بسیار بزرگیست . ۵۰-۵۰

دوست عزیز
همانطور که استاد بزرگوارم جناب آقای علمدار نیز فرمودند : "هر قطعه الکترونیکی ممکن هست هر لحظه با مشکل رو به رو بشه" که این اتفاق هیچ ربطی به نو یا دست دوم بودن سرور ندارد!!!

اگر شما اعتماد نمی کنید و چنین سروری را نمی خرید پس چگونه حاضر هستید از سرور های موجود در دیتاسنتر که قبلا توسط هزاران نفر استفاده شده است مجددا استفاده نمایید؟؟؟ باز در این حالت اگر هارد های سرور دست دومی که خریداری کرده اید خراب شوند با یک هزینه معقول میتوانید هارد های نو بر روی سرور بگذارید اما در سرور های دیتاسنتر هر هاردی که برای شما قرار می دهند اصلا عمرش معلوم نیست!!! چه یک روز یا یک سال فقط و فقط الله اعلم
به دوست عزیزم جناب alireza.076 نیز عرض کردم، خرید چنین سرور هایی تنها زمانی به صرفه است که قصد استفاده طولانی مدت داشته باشید
همچنین به نظرم در سرور ها بیشترین قطعه ای که آسیب پذیر است همین هارد است وگرنه سایر قطعات خصوصا با برندی مثل Dell و HP فکر میکنم عمر بسیار بالایی داشته باشند بگذارید یک مثال جالب بزنم>>>

5 سال پیش در یکی از مدارس تهران یک سرور ASUS خریداری کردیم، متاسفانه تا همین یکسال پیش امکانات اتاق سرور این مرکز چندان جالب نبود در حدی که تابستان ها، اتاق سرور با کولر آبی خنک می شد و در زمستان ها نیز هیچ وسیله سرمایشی وجود نداشت و زمانی که وارد چنین اتاق سروری می شدید کاملا یاد سونا می افتادید... به معنای واقعی گرم بود... اما این جناب ASUS در تمام این 4 سال فعالیت مداوم، سنگین و گرمای فراوان فقط و فقط 2 عدد هارد 1TB از نوع SATA خراب کردند که با وجود RAID هیچ مشکلی رخ نداد!!!... همین!!!... هم اکنون هم این سرور در اتاق سرور مجهز به کولر گازی قوی نقش Active Directory و File Server را بر عهده داشته و بدون هیچ مشکلی حتی هارد به زندگی خود ادامه میدهد!!!

البته این یک مثال بود و لزوما هر سروری با چنین شرایطی توانایی دوام و ماندگاری ندارد... اما به هر حال مشت نمونه خروار بوده و برند ها هم برند های حرفه ای هستند!!!

LIAN2
August 14th, 2013, 20:02
این سرور HP تقریبا مناسب هم نیست.
شما میتونید با Dell C6100 که دارای 4 نود سرور هست با قیمت کمتر از 800 دلار و در کل 96 گیگابایت رم خریداری کنید.

اما نکته مهم قیمت هارد هست که روی سرور تاثیر گذار خواهد بود.