PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هشدار به همه برای کلاهبرداری

lived
August 8th, 2013, 17:28
دوستان لازم دونستم که این هشدار رو به همه اعلام کنم
شخصی امروز در یاهو مسنجر اعلام میکرد که به مناسبت عید فطر ای دی یاهو سه حرفی با نرخ مناسبی داره و ای دی های پر شده یاهو، این شخص پس از دریافت وجه هیچ ای دی را تحویل نمیدهد و همچنان به کار خودش در یاهو داره ادامه میده
این هشدار رو اعلام کردم زیرا این شخص الان داره نرم افزار هایی که مورد توجه سرور دارها هم هست تبلیغ میکنه و در اصل نرم افزاری در کار نیست و فقط مبالغ رو با استفاده از کارت بانکی دریافت میکنه و هیچ چیزی تحویل نمیده و چون کسی برای سی یا چهل هزار تومان پیگیری قانونی نمیکنه پس به کار خودش ادامه میده و هر روز شکارهای دیگری رو پیدا و کلاه برداری میکنه
من در اینجا نامی از شخص و شماره حسابی که اعلام میکند نبردم زیرا احتمال این رو میدادم که تاپیک توسط مدیران حذف میشه و فقط شیوه کلاه برداری رو اعلام کردم که به دام نیوفتید

phptarh
August 8th, 2013, 17:42
خب عزیز اسمشو بگی که خوبه

lived
August 8th, 2013, 19:09
خب عزیز اسمشو بگی که خوبه

بیشتر هدفم آشنایی با شیوه های کلاه برداری بود
فکر میکنم خلاف قوانین انجمن باشه و باعث پاک شدن تاپیک بشه فقط با شیوه کلاه برداری آشنا بشید کافیه

lived
August 9th, 2013, 19:30
با توجه به اینکه فکر میکنم این شخص فوق العاده حرفه ای است و ای دی های یاهو انجمن رو جمع میکنه و به اونها پی ام میده برای کلاه برداری خودش و اینکه کاربر دیگری هم پیدا شد که این کاربر رو میشناسه و با ترفندش کاملا آشناست اسم این شخص و شماره کارتی که میدهد رو معرفی کردم
البته قوانین انجمن را خواندم و چیزی در ارتباط با اینکه نام شخص کلاه بردار رو نبریم نزده بودند
از مدیران خواهش میکنم اجازه بدهند که نام این شخص باشد که دیگران دوستان در انجمن در دام قرار نگیرند
پاسخ : معرفی کن کلاه بردارو
این ای دی که اعلام کردم هنوز فعاله و با ترفند اس ام اس بومبر ایرانسل داره سر مردم رو کلاه میگذاره و بهشون تست هم میده و پس از پول گرفتن خداحافظ
هر کسی دوست داشت تست کنه و ادد کنه و ازش نرم افزار یا ای دی بخواد ببینه که چنین شخصی داره با این ترفند کار میکنه

نقل قول از کاربر :

http://www.webhostingtalk.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط sarinoo
این شخص آی دیش
ali.net@att.net نیست؟
یا یه همچین چیزی؟

Yahoo id : Sir.jengir
با ترفند فروش ای دی یاهو و فروش نرم افزارهای مختلف کلاه برداری میکنه مشخصات حسابش اینه
6104-3372-1106-6947
نوید نوبخت(شخص کلاه بردار)

تشکر از بابت اطلاع رسانی
اونی هم که من بالا نوشتم دقیقا همین روش رو داره
البته فکر کنم اسم اونم نوید نوبخت بود

SainaServer
August 9th, 2013, 22:45
تشکر یه همچین چیزی برای ما اتفاق افتاد( البته نه ایشون ) ولی خیلی وقت ها آدم فکر این رو نمیکنه که 30 40 تومان ارزش نداره
پیگیری کنند هم براشون پرونده ایجاد میشه هم جریمه شخصی میشن
من نمیدونم این افراد ترس ندارن از انجام این کارا ؟
ترس رو ولش کن پولش از گلوشون پایین میره ؟
سرِ مردم ساده رو شیره میمالن بعد میتونن خودشون رو ببخشن ؟

rashed.rafiee
August 9th, 2013, 22:57
منم یک دو بار این بلا سرم اومده
به خاطر سی چهل تومان این کارها رو میکنن واقعا برای این اشخاص متعصفم تو این ماه و روز مبارک چنین کارهایی رو میکنم و از شما ممنونم که اطلاع رسانی میکنید همیشه این جور آدم ها در فضای مجازی وجود داشتن و خواهند داشت
لطفا همه مواظب باشین تشکر میکنم

pc.rootall
August 10th, 2013, 00:01
:)) آقا این تویه ایدی ماهم هست که .... از ما خواست سفارش .....داد گفتند که بسازید هزینشو یک ماه فرصت بدید میدم :-s

ممنون از استارتر

soheyl_ir89
August 10th, 2013, 10:52
چون کسی برای سی یا چهل هزار تومان پیگیری قانونی نمیکنه

فقط چند بار این کارو انجام بدیم و اطلاع رسانی کنیم، دیگه کسی جرات نمی کنه به خاطر 5 هزار تومان، فکر کلاهبرداری به سرش بزنه.
از ماست که بر ماست

Nima - Azarinweb
August 10th, 2013, 11:01
ممنون بابات اطلاع رسانی ! :53::53:

besthosti.com
August 10th, 2013, 11:27
کار خوبی است که استارتر انجام داده .
به نظر من می بایست یک تاپیک با این موضوع ایجاد بشه و هر وقت هر کسی کلاه براداری را می خواست با مدارک کامل معرفی کنه ,بیاد و در تاپیک قرار بده .

paradiseserver
August 10th, 2013, 11:31
ممنون بابت اطلاع رسانی در لیست بنده هم موجود هستند :53:

unforgiven747
August 10th, 2013, 11:44
کار خوبیست که اطلاع رسانی کردید و به نظرم اگر پیگری کنید بهترین کارو انجام دادید . حالا سوای ضرر مالی اینکه اینقدر راحت میان کلاهبرداری میکنن و میدونن بخاطر مبلغ کم و احتمالا پیگیری نکردن طرف اینکار رو ادامه میدن خیلی زور داره برای آدم .
اگه پیگری نکنید چه بسا این بابا اصلا به نیت کلاهبرداری این کارو انجام نداده ولی وقتی چند نفر رو تلکه کرد مزش میره زیر زبونش و ادامه میده و ما هم اگه پیگیری نکنیم داریم به یه نوعی تشویقش میکنیم که کارش رو ادامه بده .
حتما به سایت پلیس فتا (http://www.cyberpolice.ir) مراجعه کن و موضوع رو در بخش گزارش مردمی اعلام کن و اگر هم وقت داشتی از طریق کلانتری محل اقدام کن .

lived
August 10th, 2013, 13:43
کار خوبی است که استارتر انجام داده .
به نظر من می بایست یک تاپیک با این موضوع ایجاد بشه و هر وقت هر کسی کلاه براداری را می خواست با مدارک کامل معرفی کنه ,بیاد و در تاپیک قرار بده .

والا بعد از دیدن این موضوع به دلیل اینکه این ای دی از طرف من به مشتری من رسیده بود حسابی عذاب وجدان گرفتم و قصد دارم یه وبسایت یا وبلاگ برای این موضوع ایجاد کنم ولی به نظرم ایراداتی داره که دارم بهش فکر میکنم محاسن این موضوع از معایبش بیشتره یا نه