PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل هارد از داینامیک به بیسیک برای مهاجرت به اوبونتو

mosisms
August 8th, 2013, 03:56
سلام دوستان
میخواستم به کاربرای اوبونتو بپیوندم...
ولی به یه مشکل بر خوردم....
موقع نصب یه گیری برام پیش اومده که میگه هارد دیسک لپتاپم داینامیک شده....
کسی روشی برای بیسیک کردنش بلد نیست؟
البته من اطلاعات مهمی تو هارد لپتاپم دارم و نمیخوام از دستشون بدم و بک آپ گرفتن هم به این راحتیا نیس برام....
چون حجمش زیاده!!!!
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری بیسیک کنم هارد رو؟؟
ممنون

delta
August 8th, 2013, 12:00
سر آیکن کامپیوتر تو دسکتاپ راست کلیک کنید و manage رو انتخاب کنید. از قسمت disk managment روی هاردی که میخواهید تبدیل کنید راست کلیک کنید میبینید نوشته کنورت.. اگر بیسیک باشه میزنه کنورت به دینامیک..اگر هاردتون دینامیک باشه میزنه کنورت به بیسیک... تاحالا از این کزینه کارم نیفتاده استفاده کنم پس قبل استفاده بپرسید روی اطلاعات تاثیی میزاره یا نه..

isatis7t
August 8th, 2013, 13:53
شما می تونید یک مقدار فضا رو برای نصب سیستم عامل تون خالی کنین و به یک پارتیشن جدا تبدیل کنید.

بعد پارتیشن ایجاد شده رو برای نصب سیستم عامل معرفی کنید. اوبنتو اون پارتیشن رو به فرمت خودش تبدیل میکنه و os نصب میشه.

بعد که اومد بالا همه درایو های دیگه رو میشناشه میتونین با دستورات لینوکس تبدیلش کنید

راه حل ساده تر :
اطلاعاتتون رو روی یه هارد اکسترنال به عنوان پشتیبان کپی کنید.
بعد هر طوری که می دونین سیستم عامل رو نصب کنید و دوباره اطلاعات رو برگردونید.
اکثر فرمت های ویندوزی رو اوبنتو می شناسه
اگر نشناخت راه حلش توی اینترنت هست با نصب یکی دو تا برنا مه حل میشه

Nima - Azarinweb
August 8th, 2013, 14:22
برای نصب اوبونتو حتما" حتما" حتما" از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید مثل من 300گیگ اطلاعاتت نپره با هزار بد بختی ریکاوری کردیم!

توضیح delta هم برای تبدیل به بیسیک کامله !

موفق باشید

mosisms
August 9th, 2013, 12:27
سر آیکن کامپیوتر تو دسکتاپ راست کلیک کنید و manage رو انتخاب کنید. از قسمت disk managment روی هاردی که میخواهید تبدیل کنید راست کلیک کنید میبینید نوشته کنورت.. اگر بیسیک باشه میزنه کنورت به دینامیک..اگر هاردتون دینامیک باشه میزنه کنورت به بیسیک... تاحالا از این کزینه کارم نیفتاده استفاده کنم پس قبل استفاده بپرسید روی اطلاعات تاثیی میزاره یا نه..

شما می تونید یک مقدار فضا رو برای نصب سیستم عامل تون خالی کنین و به یک پارتیشن جدا تبدیل کنید.

بعد پارتیشن ایجاد شده رو برای نصب سیستم عامل معرفی کنید. اوبنتو اون پارتیشن رو به فرمت خودش تبدیل میکنه و os نصب میشه.

بعد که اومد بالا همه درایو های دیگه رو میشناشه میتونین با دستورات لینوکس تبدیلش کنید

راه حل ساده تر :
اطلاعاتتون رو روی یه هارد اکسترنال به عنوان پشتیبان کپی کنید.
بعد هر طوری که می دونین سیستم عامل رو نصب کنید و دوباره اطلاعات رو برگردونید.
اکثر فرمت های ویندوزی رو اوبنتو می شناسه
اگر نشناخت راه حلش توی اینترنت هست با نصب یکی دو تا برنا مه حل میشه

سلام
عیدتون مبارک
باید ب
م تو قسمتی که گفتین تبدیل به بیسیک غیر فعال بود
در مورد پیشنهاد آقای isatis7t هم باید بگم من یه درایو جدا کردم ولی با توجه به اینکه هاردم داینامیک شده نمیشه سیستم عامل دیگه ای نصب کرد و باید بیسیک کنمش

mosisms
August 9th, 2013, 12:29
برای نصب اوبونتو حتما" حتما" حتما" از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید مثل من 300گیگ اطلاعاتت نپره با هزار بد بختی ریکاوری کردیم!

توضیح delta هم برای تبدیل به بیسیک کامله !

موفق باشید
ممنون
ولی ممکنه نتونم چون حجم اطلاعاتم بالاست
در مورد پیشنهاد آقای دلتا هم همونجوری که گفتم اون گزینه غیرفعاله!!!

alireza.076
August 13th, 2013, 01:42
چرا اوبونتو را در کنار ویندوز نصب نمیکنید؟ اینجوری اگر به پارتیشن بنده اطلاعی ندارید مشکل از دست رفتن اطلاعات نخواهید داشت

mosisms
August 13th, 2013, 14:29
چجوری؟
ممنون میشم روششو بگین

alireza.076
August 13th, 2013, 14:34
چجوری؟
ممنون میشم روششو بگین

دقیق قسمت قبل پارتیشن بنده 4 تا گزینه هستش
فکر کنم اولی بود که نوشته بود
install ubuntu over the windows
این گزینه رو تیک بزنید و نصب کنید دیگه خیالتونم هم بابت فایل ها راحت هستش البته پیشنهاد من اینه که اگه تازه وارد هستید از mint استفاده کنید چرا که محیط دلچسب تری داره مخصوصا CI (البته منظورم این نبود که مینت فقط برای تازه وارد ها هستش چون من خودم روی کامپیوترم هم مینت دارم هم اوبونتو اما از مینت استفاده میکنم چون برای من کمتر کرش میکنه) و هر چی باشه از ویندوز بهتره :d
توی اینترنت هم بگردید فراون هست آموزش نصبش
خود سایت مینت هم آموزش کامل به زبان فارسی ارائه داده که کاربران لینوکس ایرانی ترجمه کردند

totayma
August 17th, 2013, 00:33
دقیق قسمت قبل پارتیشن بنده 4 تا گزینه هستش
فکر کنم اولی بود که نوشته بود
install ubuntu over the windows
این گزینه رو تیک بزنید و نصب کنید دیگه خیالتونم هم بابت فایل ها راحت هستش البته پیشنهاد من اینه که اگه تازه وارد هستید از mint استفاده کنید چرا که محیط دلچسب تری داره مخصوصا CI (البته منظورم این نبود که مینت فقط برای تازه وارد ها هستش چون من خودم روی کامپیوترم هم مینت دارم هم اوبونتو اما از مینت استفاده میکنم چون برای من کمتر کرش میکنه) و هر چی باشه از ویندوز بهتره :d
توی اینترنت هم بگردید فراون هست آموزش نصبش
خود سایت مینت هم آموزش کامل به زبان فارسی ارائه داده که کاربران لینوکس ایرانی ترجمه کردند

دوستان منم دقیقا همین مشکل رو داشتم امیج رو زدم رو dvd بوت کردم install inside windows رو زدم نصب شد اما اصلا نپرسید کجا یا کدوم درایو فقط از فضای خالی هارد استفاده می کنه ....خوشبختانه چیزی از دست ندادم اینی که گفتم ورژن 12 و 13 اوبونتو بود امیدوارم اطلاعات از دست ندین تا مطئن نیستین نزنید

se7en-host
August 21st, 2013, 10:58
اول از همه بکاپ بگیر تو هارد اکسترنال