PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال یک تازه کار در مورد خرید سرور و کولو

JATHIYA
August 6th, 2013, 14:14
با سلام
فرض میگیریم که 1000 کاربر داریم برای اکانت هاستینگ که میانگین همه اشون 10 گیگ مصرف هاست دارند و 20 الی 50 گیگ پهنا باند

خوب حالا به نظر شما واسه این موارد چقدر رم - چه سی پی یو ایی - چه مدل هاردی ........... باید تهیه کرد و اینکه میخوام بدونم هر کدوم از بخش ها مثلا سی پی یو چه قسمت مصرف داره رم کجا مصرف داره ................
در کل سوال یک آماتور هست که فکر کنم سوال خیلی ها هم باشه که تازه وارد شدند

Yas-Host
August 6th, 2013, 14:27
با سلام
بستگی به خیلی چیز ها و موارد داره.
اینکه هر کاربر چقدر بازدید کننده داره و .... بعضی از سایت ها هستند که اصلا بهینه نیستند برای مثال 10درصد از سی پی یو رو اشغال میکنند ولی بازدید کمی دارند.
بعضی از سایت ها هم هستند که بازدیدشون بالاتر هست ولی مصرفشون کمتر.
اگر نظر بنده رو قبول داشته باشید باید بگم اولا کسی فکر نکنم بخواد 1000 کاربر رو داخل یک سرور قرار بده.
دوما اینکه فکر نکنم یا یک سرور هم کسی بیاد کولو کنه.(البته نظر شخصی من هست)
سومین مورد هم اینکه بستگی به کانفیگ سرور و بهینه سازی شدنش هم داره اینکه یک سرور کانفیگ نشده ممکنه با 10تا سایت دان بشه ولی یک سرور کانفیگ شده ممکنه با 100تا سایت دان بشه.

پ.ن :تمام موارد عددی فقط برای مثال بود.

JATHIYA
August 6th, 2013, 14:31
درست
میتونید بگید هر بخش سرور مثلا رم به چه مورادی بستگی داره مثلا گفتید بازدید
من نمی دونم که یک سرور رو چجوری باید بفهمم که چی به چیه وقتی بگه رم 32 گیگ هارد 5ترا ....................... این مشخصات واسه چه تعداد مصرف هست؟

ULTRAWEB
August 6th, 2013, 16:04
این میزان مشتری به سرورهای جداگانه نیاز داره حتما
یک سرور فقط مخصوص دیتابیش
یک سرور مخصوص اپاچی و....و.

mil4ni
August 6th, 2013, 16:59
اول از همه این نکته رو در نظر بگیرید که هر کاربر یک مصرف متفاوت خواهد داشت

اعداد و ارقامی که ارائه میشه فقط حدودی هستند و رسمیت چندانی ندارند

طبق عرف بازار روی هر سرور اختصاصی متوسط بیشتر از 500 کاربر هاست نمیکنند

چون علاوه بر رم و پردازنده ، باید io هارد و مقدار کشش پورت رو هم در نظر بگیرید

JATHIYA
August 6th, 2013, 18:04
درسته منم این 1000 رو مثالی بیان کردم اما میخوام بفهمم که یک سرور چقدر کشش داره مثلا این مشخصات برای تقریبا چه تعداد کاربر و چه میزان استفاده کاربران هست
من میخوام از پایه یاد بگیرم رم سی پی یو ......... بفهمم چی هستند چی نیستند

Tak-Reseller
August 7th, 2013, 00:51
سوالتون خیلی کلی هست و به سختی به نتیجه مناسب میرسید!
سعی کنید با یک رم 16 گیگ شروع کنید حساب کار میاد دستتون.
پردازنده هم Intel Xeon E3-1230
هارد هم که حتما خودتون در موردش اطلاعات دارید.

ULTRAWEB
August 7th, 2013, 02:52
شما با یک رم 3 وهارد 1ترابایت میتونی کارت رو شروع کنی و بیشتر از اونم احتیاج نداری تا مشتری پیداکنی
سرورهای ارزون او وی اچ رو بهت توصیه میکنم برای شروع

rashed.rafiee
August 7th, 2013, 05:17
دوست عزیز شما اول میتونید حتی از وی پی اس شروع کنید چون فعلا کاربری ندارین در مراتب بالاتر رم و سی پی یو سرورتون رو افزایش بدین و بعد از این که به حد نساب رسید و دیدین دیگه سرور مجازی کشش نداره به اختصاصی انتقال بدین اینجوری شما هم ضرر نمیکنید و هم قدرت رشد دارین موفق باشین

rashed.rafiee
August 7th, 2013, 05:19
ذکر کنم که حتما کنسول بگیرین به همراه سرور مجازی تا حساب مصرف سی پی یو و رم و پهنای باند دستتون بیاد و مطابق اونها عمل کنید
موفق باشین

JATHIYA
August 9th, 2013, 02:54
با تشکر از دوستان که راهنمایی ام کردن
اما من به اون چیزی که میخواستم نرسیدم
من حرفم اینکه هر قطعه کارش چیه
چقدر کاربر رو با چه حداقل کارایی میتونه داشته باش

tizparvaz
August 9th, 2013, 03:46
سلام
سوال اول شما در مورد اینکه کار هر طعه چیه باید بگم یک سرور تشکیل یک سیستم رو میده و کار مجموع سیستم در کنار هم معنی پیدا میکنه ، فرضا شما اگر یک قطعه رم 8 گیگابایتی داشته باشید هیچ کارایی ندارهاما قتی وصلش میکنید به یک سیستم کامل در کنا اجزای دیگه بخشی از پردازش اطلاعات رو به عهده میگیره کار رم نگهداری دیتا هست تا سیستم در هر زمان بتونه به اون دسترسی پیدا کنه
سی پی یو یا پردازنده که از نامش پیداست کارش چیه سی پی یو در کامپیوتر مثل مغز کار میکنه تمام پردازشها (تبدیل دیتا به اطلاعات قابل فهم) توسط این قطعه انجام میشه
دونستن این مطالب برای یک مدیر سرور نه به شکلی ه در بالا توضیح دادم اینها چیزایی که سر کلاس درس بدر میخوره ولی اطلاعات پایه ای هستند که از نظر من اگر در این موارد چندان وارد نیست قبل از ورود به وادی میزبانی حتما در این زمینه مطالعه کنید

سوال دوم شما در مورد مصرف کاربران اول از همه بیاید مسئله رو ساده سازی کنیم بهتره به جای استفاده از صورت مسئله شما که شامل 50 کاربر که هر کدوم مصرف 10 گیگ فضا و حدود 20 گیگ پهنای باند دارن اینهارو تبدیل کنیم به یوزر آنلاین روی کل سرور بدون در نظر گرفتن اینکه هر تعداد مربوط به کدوم کاربر هست
مورد بالا که شما فرمودید مربوط به سایتهای نیمه پر بازدید هست چرا که 10 گیگ پهنای باند برای میزبانی خیلی زیاد محسوب میشه فرضا یک سایت باز دید میانگین روانه 300 تا و حدود 60 تا آی پی در ماه 2 گیگ پهنای باند مصرف میکنه (بستگی به حجم سایت داره اما همین حدوده برای یک سایت شرکتی با بازدید ذکر شده)
سایتهای شما که 20 گیگ پهنای باند میگیرن میشه گفت حدودا 20 برابر آی پی و بازدید دارن مصرف سایت بالا که گفتم تقریبا هیچه و پروسه زیادی از سرور نمیگیره اما 20 برابرش چرا حدود 64 مگ رم و حدود 30 مگاهرتز سی پی برای هر یک سایت شما نیاز داره (اصلا دقیق نیست و کاملا سر انگشتی ، فقط در عمل مشخص میشه) این مصرف صرفا برای سایت هست و شما باید خود سیستم عامل و کنترل پنل رو هم در نظر بگیرید

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص کار و وظیفه هر قطعه در سیستم میتونید از اینترنت کمک بگیرید

rashed.rafiee
August 9th, 2013, 19:17

دوست عزیز یک سیستم یک موقع خوبه که همه چیزش با هم در یک رده باشن نه یک جز قوی یک جز دیگه فوق العاده ضعیف
برای مثال
شما یک سرور با هازد 500 گیگ رو دارین و رم 1 و سی پی یو 7 هسته ای
این سیستم درسته که قدرت سی پی یو خیلی خوبه و هارد مناسبی داره ولی این جا یک یک رم بسیار پایین داریم
پس چیدمان قطعات سرور باسد به صورت صحیح باشه نه یک چیز قوی و یک چیز ضعیف که این کار معقول نسیت

در پست بعدی کار هر سخت افزار رو میگم واستون
موفق باشین

rashed.rafiee
August 9th, 2013, 19:38
سلام
رم:
حافظه ی تصادفی در حال دست رسی رو رم است
ديتاها را بصورت سريال مانند نوار كاست نگهداري ميكند . در SAM اگر ديتايي در دسترس نباشد كليه ديتاها چك ميشوند تا به ديتاي مورد نظر برسد . كاربرد SAM در حافظه بصورت بافر بيشتر مورد استفاده است . اما در RAM در هر لحظه اي كه بخواهيد ميتوانيد به ديتاي مورد نظر دسترسي داشته باشيد .
سرعت ddr3
این نوع رم ها از 800 تا 1600 است که با نصب برنامه هایی میتونید بفهمین کدام یک هستن ولی دیتاسنتر ها بیشتر از 1200 استفاده میکنند (بر اساس تجربه ی بنده) اگه دوست دارین تخصصی تر هم بگم بگین ولی در این حد به نظرم کافیست

رم های بالا (8 و از 8 بالاتر) برای سیستم عامل های 64 بیتی کیفیت مناسب تری دارد

پردازنده:همان طور که از اسمش پیداست کار تجزیه و تحلیل دیتا ها رو ب عهده داره برای پردازنده ی مناسب علاوه بر سرعت پردازنده و تعداد هسته به sid bus هم توجه کنید چون خیلی در سرعت پردازش تاثییر داره

سوالی بود در خدمتم

JATHIYA
August 23rd, 2013, 21:04
دوست عزیز شما اول میتونید حتی از وی پی اس شروع کنید چون فعلا کاربری ندارین در مراتب بالاتر رم و سی پی یو سرورتون رو افزایش بدین و بعد از این که به حد نساب رسید و دیدین دیگه سرور مجازی کشش نداره به اختصاصی انتقال بدین اینجوری شما هم ضرر نمیکنید و هم قدرت رشد دارین موفق باشین

سلام دوست من تشکر فراوان این متن شما خیلی روم تاثیرگذاشت که به نتیجه رسیدم که معقول ترین راه همینی هست که شما ذکر کردید
اما گفتید
ذکر کنم که حتما کنسول بگیرین به همراه سرور مجازی تا حساب مصرف سی پی یو و رم و پهنای باند دستتون بیاد و مطابق اونها عمل کنید

کنسول چیه ؟
و اینکه برای سرور مجازی لینوکس کنسول وصل کنم تا حساب مصرفم رو ببینم باید چیکار کنم؟
÷

mobin96
August 25th, 2013, 16:34
کنسول چیه ؟
و اینکه برای سرور مجازی لینوکس کنسول وصل کنم تا حساب مصرفم رو ببینم باید چیکار کنم؟
÷
با سلام
ببینید بطور مثال شما یک سرور مجازی خریداری می کنید که تحت مجازی ساز VMware است،بعد باید از جایی که خریداری کردید درخواست کنسول کنید و سپس آن ها به شما یک آی پی و یک یوزرنیم و پسورد می دهند که باید آن ها را در نرم افزاری به نام VMware vSphere Client وارد کنید.پس از اینکه به توسط vSphere به آی پی داده شده لاگین کردید معمولاً شما قادر به انجام کار هایی نظیر :ری استارت سرور مجازی-خاموش کردن سرور مجازی-مشاهده نمودار مصرف سی پی یو/رم/کارت شبکه و دیگرمنابع سرور مجازی-مشاهده مقدار واقعی منابع اختصاص داده شده به سرور مجازی شما و ... می باشید.