PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوسوال مهم برای راه اندازی سایت - بسیار مهم

future
August 5th, 2013, 21:16
سلام دوستان و مدیران محترم یک سوال مهم دارم .

ببینید من می خوام یک سایت رو روی یک سیستم لینوکس مجازی بالا بیارم ... با وب سرور nginx .... حالا می خوام اون دامین رو به آی پی وصل کنم با دی ان اس (طوری هم باشه که نخوام پنلی چیزی نصب کنم ... مثل سی پنل و دایرکت و اینا ) .... و طوری هم نباشه که نیاز به ثبت اول در یک سی پنل باشه بعد آی پی دامین رو تغییر بدیم به آی پی لینوکس .. .اینطوری هم نباشه .. می خوام به طور مستقیم دامین وصل باشه به لینوکس بدون هیچ واسته .....این رو باید چیکار کنم؟

سوال دوم : من می خوام روی یک لینوکس مثلا از همون سایت اگر
site.com
باشه
sub.site.com
رو هم داشته باشم یعنی هردو روی یک آی پی باشن ... و این رو هم می خواستم بدون سی پنل و اینا انجام بشه ... (آیا اسکریپتی هست یا راهی هست بشه اینکارو کرد؟)(به غیر از سی پنل و دایرکت و..)

لطف کنید این دوتا سوال رو باهم پاسخ بدید تشکر ممنون

ilight
August 5th, 2013, 23:00
سلام دوستان و مدیران محترم یک سوال مهم دارم .

ببینید من می خوام یک سایت رو روی یک سیستم لینوکس مجازی بالا بیارم ... با وب سرور nginx .... حالا می خوام اون دامین رو به آی پی وصل کنم با دی ان اس (طوری هم باشه که نخوام پنلی چیزی نصب کنم ... مثل سی پنل و دایرکت و اینا ) .... و طوری هم نباشه که نیاز به ثبت اول در یک سی پنل باشه بعد آی پی دامین رو تغییر بدیم به آی پی لینوکس .. .اینطوری هم نباشه .. می خوام به طور مستقیم دامین وصل باشه به لینوکس بدون هیچ واسته .....این رو باید چیکار کنم؟

سوال دوم : من می خوام روی یک لینوکس مثلا از همون سایت اگر
site.com
باشه
sub.site.com
رو هم داشته باشم یعنی هردو روی یک آی پی باشن ... و این رو هم می خواستم بدون سی پنل و اینا انجام بشه ... (آیا اسکریپتی هست یا راهی هست بشه اینکارو کرد؟)(به غیر از سی پنل و دایرکت و..)

لطف کنید این دوتا سوال رو باهم پاسخ بدید تشکر ممنون

با ir که نمی دونم ولی اگر دومینتون رو از شرکت های خارجی مثل namecheap.com بگیری اون ها dns دارند و می تونی بزاری.

ULTRAWEB
August 5th, 2013, 23:30
بله امکانش هست و اگر خواستین میتونم براتون راه بندازم
فقط نصب اپاچی وتنظیمش و راه اندازی دی ان اس سرور براتون این مورد رو فراهم خواهد کرد
در این حالت هم کیفیت بالاتری رو شاهد خواهی بود

rezaonline.net
August 5th, 2013, 23:42
من الان یه عمره بدون کنترل پنل سایتهامو میارم بالا :)
مشکلی نداره فقط یه خورده کانفیگ باید انجام بدید .
اول برای ست کردن دامین به سرور از bind استفاده کنید.
برای تفکیک سایتها هم از apache میتونید استفاده کنید .

future
August 6th, 2013, 05:02
من الان یه عمره بدون کنترل پنل سایتهامو میارم بالا :)
مشکلی نداره فقط یه خورده کانفیگ باید انجام بدید .
اول برای ست کردن دامین به سرور از bind استفاده کنید.
برای تفکیک سایتها هم از apache میتونید استفاده کنید .

سلام تشکر .. منظور از bind چی هست ؟؟؟؟؟؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید .....

Reza68
August 6th, 2013, 07:07
بدون کنترل پنل کار کردن قابل انجام هستش اما یقینا بسیار سخت همونطور که می تونید شما لینوکس رو به صورت گرافیکی یا متنی اجرا کنید و یقینا گرافیکی سریعتر راحت تر و .... هستش.

بهترنی کار اینه کلوکسو نصب کنید رایگان هستش و امکانات بسیار جالب و امنیت بسیار بسیار بالایی هم داره.

اما اگه نه نمی خواهیید که ازتون می پرسم علتش چیه ؟؟؟ چونر ایگان هستش منابع بالایی نمی خواد و خیلی هم خوبه.

بازم نخواستید باید به صورت دستی وب سرور نصب کنید و دیتابیس و ....

rezaonline.net
August 6th, 2013, 10:55
سلام تشکر .. منظور از bind چی هست ؟؟؟؟؟؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید .....
شبیه mydns هست و البته بهتر .
شما که میخواید همه چی رو دستی نصب کنید ، باید اینارو کم کم یاد بگیرید :->
به طور مثلا شما وقتی میخواید یک دی ان اس متصل کنید به سرور ، اول توی پنل اون دامین یه دو تا child میزدید به اسم ns1 , ns2 و آی پی سرور رو توش مینوشتید.
حالا از اینور توی کنترل پنل سایت بعنوان dns تعریف میکردید .
اما الان باید دستی عمل کنید روی سرور
لینک زیر رو بخونید
Linux DNS server BIND configuration (http://linuxconfig.org/linux-dns-server-bind-configuration)

Tak-Reseller
August 7th, 2013, 00:35
kloxo نصب کنید بهتره دوست عزیز
هم رایگان هم بدون دردسر