PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ..........مهم...........|مشکل در رایانه|...........مهم...........

mahmoodi.1313
August 5th, 2013, 15:09
با سلام
من با یک مشکل در رایانه ام مواجعه ام اگر کسی بلده حتما جواب بده
من وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم اصلا صفحه ای نمیاد و صفحه کاملا سیاه است و باید چند دقیقه ای منتظر بمانم تا صفحه ی دسکتاپ ظاهر می شود که آیکون ها و نوار پایین(استارت)و غیره کلا تغییر رنگ داده است و رنگ آنها معمولا قرمز رنگ است.باید دوباره مدت طولانی صبر کنیم تا به حالت اول باز گردد.
اگر کسی بلد هست به سوالات پایین جواب دهد.
این مشکل از کجا به وجود آمده؟
چگونه باید حلش کرد؟
با تشکر

cpanelfa.ir
August 5th, 2013, 15:19
با سلام
دوست گرامی سیستم عاملتان را نفرمودید؟

phptarh
August 5th, 2013, 15:19
رم یا کارت گرافیکت مشگل نداره؟

mahmoodi.1313
August 5th, 2013, 15:23
دوتا ویندوز xp
نمی دونم رم یا گرافیک مشکل داره یا نه؟چه جوری بفهمم

cpanelfa.ir
August 5th, 2013, 15:27
دوتا ویندوز xp
نمی دونم رم یا گرافیک مشکل داره یا نه؟چه جوری بفهمم

فرمودید دو تا
مشخصات رایانه را می فرستید
چه موقع است ویندوز را تغییر نداده اید

mahmoodi.1313
August 5th, 2013, 15:30
فرمودید دو تا
مشخصات رایانه را می فرستید
چه موقع است ویندوز را تغییر نداده اید
رم 2 گیگابایت-گرافیک1گیگابایت
ویندوز اولی حدود 4ماه و ویندوز دومی کمتر از 1ماه

soheilsystem92
August 5th, 2013, 15:53
مشکل در مدار گرافیک و یا به احتمال خیلی کم رم هستش
اول رم رو دربیارید روی یک اسلات دیگه قرار بدید
بعد اگر سیستم گرافیک ان برد داره کلا کارت گرافیک مجزا رو از مدار جدا کنید و با گرافیک ان برد تست کنید اگر هم که ان برد نداره یک گرافیک دیگه به سیستم متصل کنید
وضعیت الارم (بوق) سیستم چه طور هستش؟

mahmoodi.1313
August 5th, 2013, 16:03
منظورتون رو از الارم نفهمیدم بیشتر در مورد الارم توضیح می دید

cpanelfa.ir
August 5th, 2013, 16:09
با سلام
قبلا رایانه من هم چنین مشکلی داشت فقط کمی فرق داشت
ان هم این بود که رایانه را روشن می کردم رنگ های سفید به رنگ سبز در می امد پس از چند دقیقه هم درست میشد
ویندوز را عوض کردم درست شد
ر ضمن کیس را باز کردم و تمیزش کردم
این کارهارا انجام دهید

cityhost
August 5th, 2013, 16:16
پردازنده گرافیک شما دچار مشکل شده
لطفا فن گرافیکتون رو چک کنید در صورتی که به حالت عادی خود ادامه نمیدهد یعنی دور تند یا کند دارد مطمئن خواهید شد مشکل سخت افزاری دارد
در ضمن امکان دارد فشار زیادی به گرافیک شما وارد شده و gpu آن دچار نقض فنی شده است
به تعمیرگاه بفرستید مشکل شما را حل میکنند
شما یک بار گرافیک را در بیار (مواظب نگهدارنده باش که نشکنه) ی بار با الکل یا دستمال تمیزش کن دوباره جا بذار اگه بازم مشکل داشتی ببر تمیرگاه

در صورتی که رم مشکل داشته باشه به دلیل لود نشدن اطلاعات از هارد و ارسال به cpu هیچ صفحه ای بالا نمیاد حتی اطلاعات rom پس مشکل از رم شما نیست

موفق باشین

hadi_am
August 5th, 2013, 16:18
سلام

چقدر لفظ قلم صحبت میکنین...

داداش یه بادی به اون کیست بگیر و ویندوزاتو عوض کن اگه درست نشد ببر پیش یه مهندس سخت افزار تا مشکلتو حل کنه گرافیکت اشتباه نکنم نیم سوز شده

soheilsystem92
August 5th, 2013, 16:39
همو بوقی که زمان لود سیستم زده میشه
درضمن اصلا توصیه نمیشه که با الکل و دستمال تمیز شه بهترین وسیله برای تمیز کردن فرچه هستش
مشکل از رم هم ممکن باشه چرا چون ممکنه مدار رم مشکل داشته باشه
موفق باشید

mahmoodi.1313
August 5th, 2013, 16:44
با سلام
قبلا رایانه من هم چنین مشکلی داشت فقط کمی فرق داشت
ان هم این بود که رایانه را روشن می کردم رنگ های سفید به رنگ سبز در می امد پس از چند دقیقه هم درست میشد
ویندوز را عوض کردم درست شد
ر ضمن کیس را باز کردم و تمیزش کردم
این کارهارا انجام دهید

همه یاین کارا را کردم جواب نداد

mahmoodi.1313
August 5th, 2013, 16:46
سلام

چقدر لفظ قلم صحبت میکنین...

داداش یه بادی به اون کیست بگیر و ویندوزاتو عوض کن اگه درست نشد ببر پیش یه مهندس سخت افزار تا مشکلتو حل کنه گرافیکت اشتباه نکنم نیم سوز شده

بابا ما سیصدتا بادم زدم تو کیس درست نشد که نشد ویندوزم چند هفته پیش عوض کردم مشکل مال اون نبود

mahmoodi.1313
August 5th, 2013, 16:48
مشکل در مدار گرافیک و یا به احتمال خیلی کم رم هستش
اول رم رو دربیارید روی یک اسلات دیگه قرار بدید
بعد اگر سیستم گرافیک ان برد داره کلا کارت گرافیک مجزا رو از مدار جدا کنید و با گرافیک ان برد تست کنید اگر هم که ان برد نداره یک گرافیک دیگه به سیستم متصل کنید
وضعیت الارم (بوق) سیستم چه طور هستش؟
این کارا را کردم جواب نداد برای شروع ویندوز بوق هم می زند ولی مشکل اینجاست هیچ صفحه ای وجود ندارد

mahmoodi.1313
August 5th, 2013, 22:39
سلام
راستي يادم رفت بگم كه بعد از ديفرانگ كردن درايوها اين مشكل پيش اومد بازم اگه كسي راهي به نظرش ميرسه بگه ممنون ميشم
رفتم پيش يه نفر كه با سخت افزار آشنا بود گفت اول برو روي يك سيستم ديگه امتحان كن،كارت گرافيكتو در بيار و اون پايه اي كه بهش وصل ميشه رو تميز كن(همون طلايي رنگه)،بعد اگر نشد سي پيو رو باز كن و خمير رو بزن روش،بعد هم رم رو جا به جا كن،بآخرين آپديت كارت گرافيكتو نصب كن،بعد هم كامپيوترتو با آنتي ويروس آپديت شده اسكن كن،اگر هيچ كدوم از راه ها جواب نداد كلا كارت گرافيكتو عوض كن

soheilsystem92
August 6th, 2013, 01:47
ویندوز رو عوض کنید یعنی کلا یک دیسک ویندوز دیگه ای تهیه کنید
درایور ها رو اپدیت کنید
مشکل میتونه از بد سکتور هم باشه

mosi_sh
August 6th, 2013, 01:51
شک نکن ! Cpu :109:

haftsepehr.com
August 6th, 2013, 01:57
پردازنده گرافیک شما دچار مشکل شده
لطفا فن گرافیکتون رو چک کنید در صورتی که به حالت عادی خود ادامه نمیدهد یعنی دور تند یا کند دارد مطمئن خواهید شد مشکل سخت افزاری دارد
در ضمن امکان دارد فشار زیادی به گرافیک شما وارد شده و gpu آن دچار نقض فنی شده است
به تعمیرگاه بفرستید مشکل شما را حل میکنند
شما یک بار گرافیک را در بیار (مواظب نگهدارنده باش که نشکنه) ی بار با الکل یا دستمال تمیزش کن دوباره جا بذار اگه بازم مشکل داشتی ببر تمیرگاه

در صورتی که رم مشکل داشته باشه به دلیل لود نشدن اطلاعات از هارد و ارسال به cpu هیچ صفحه ای بالا نمیاد حتی اطلاعات rom پس مشکل از رم شما نیست

موفق باشین

ببینید شما 2 مورد را ابتدا مطمئن شید اول باید متوجه شید که مشگل سخت افزاری هست یا نرم افزاری!
ابتدا ویندوز و عوض کنید اگه درست نشد مشگل احتمالا سخت افزاری هست . مشگل احتمال داره از سی پی یو و گرافیک و همچنین کابل دیتای مانیتور باشه
شما میتونید با تست از صحت عملکرد قطعات اطمینان حاصل کنید . قطعات بالا رو تست کنید مشخص خواهد شد ...
همان قطعه رو ببرید روی یک سیستم دیگه تست کنید همه چیز با تست مشخص میشه قطعه مشگل دارو بدید تعمیر به همین راحتی ...

mahmoodi.1313
August 6th, 2013, 13:01
اگر
سی پی یو و گرافیک مشکل داشت باید کلا عوضش کرد یا قابل تعمیر هم هست؟