PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درمورد سرور ویندوز

mahdik
March 9th, 2010, 01:16
سلام خسته نباشید دوستان عزیز
من میخواستم یه سرور ویندوز تهیه کنم چنتا سوال واسم پیش اومده میشه کمکی کنید

1. فرق ویندوز ها زیر به چیه ؟

Microsoft Windows Web Server
Microsoft Windows Standard
Microsoft Windows Enterprise
Microsoft Windows Datacenter

2. آیا روی 4 ویندوز بالا MS SQL میشه داشت ؟

3. آیا برای MS SQL باید هزینه پرداخت ؟

با تشکر از شما دوست عزیز

irlogo
March 9th, 2010, 17:15
سلام

روی همش می شه

MSSQL معمولا بر روی Power Pack نرم افزار Plesk بصورت فری میاد، 2005

mahdik
March 9th, 2010, 18:08
آقا ممنون حالا اگه ms sql 2008 بخوام باید هزینه بدم ؟

آیا راهی هست که هزینه کمتری بدم ؟

اگه یادتون باشه یکی از کاربرای سایت لایسنس ویندوز میفروخت میشه واسه سرور ازش استفاده کرد و همه چیز رو خودم نصب کنم ؟

irlogo
March 9th, 2010, 21:21
2008 روز نمی دونم، در plesk.com یه گشتی بزنید

packsaft
March 9th, 2010, 21:25
سلام خسته نباشید دوستان عزیز
من میخواستم یه سرور ویندوز تهیه کنم چنتا سوال واسم پیش اومده میشه کمکی کنید

1. فرق ویندوز ها زیر به چیه ؟

microsoft windows web server
microsoft windows standard
microsoft windows enterprise
microsoft windows datacenter

2. آیا روی 4 ویندوز بالا ms sql میشه داشت ؟

3. آیا برای ms sql باید هزینه پرداخت ؟

با تشکر از شما دوست عزیز

قدرت،سرعت، هزینه لایسنس

مثلا اولی برا 2003 ، 2گیگ بیشتر رم ساپورت نمیکنه

بله رو تمامی اینها نصب میشه

از نسخه اکسپرس میشه استفاده کرد و فری هم هست

اگه امکانات بیشتری بخواین باید هزینه کنین

Aria
March 9th, 2010, 23:39
سلام.

تفاوت اصلی ویندوز های Server Family در مقدار پشتیبانی از RAM - CPU - Hard Disk و ... هست.

همینطور امکاناتی مانند Failover Clustering و Live Migration که در ویندوز 2008 دیتاسنتر و Enterprise وجود ندارند.

تفاوت ها زیاد هستند ولی بسته به مقدار سخت افزار سرور، میتونید از ورژن Web تا ورژن Enterprise رو انتخاب کنید ولی در هر حالت، برای کار هاستینگ اشتراکی (Web Hosting) تمامی ورژن ها قابل استفاده هستند.

http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/r2-differentiated-features.aspx
Windows Server 2008 R2: Compare Roles (http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/r2-compare-roles.aspx)
Windows Server 2008 R2: Compare Technical Features and Specifications (http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/r2-compare-specs.aspx)

در مورد ورژن SQL سرور و کاربرد هاش، من شخصاً تعدادی سرور ویندوز رو مدیریت می کنم و معمولاً متعلق به شرکت های بزرگی هستند و هیچ کدام به بیشتر از ورژن Express که رایگان هم هست، نیازی نداشند.

مگر اینکه نیاز به پشتیبانی از بانک اطلاعاتی بیشتر از 4 گیگابایت داشته باشید و یا High Demand Process که قدرت بالایی از CPU طلب می کنه و در ورژن Express مقدار استفاده از CPU و RAM سرور محدود هست.

Microsoft SQL Server 2005: Compare Features (http://www.microsoft.com/Sqlserver/2005/en/us/compare-features.aspx)

همینطور اگر نیاز به Agent هاستینگ دارید، میتونید از ورژن Developer استفاده کنید که به شما اجازه میده یک Agent رو پشتیبانی کنید.

توضیحات زیاد هست، اگر موردی هست لطفاً دقیقتر و مشخص تر اشاره کنید تا توضیحات مستقیم مربوط به سوال شما، ارائه بشه که بلکه جواب سوال دوستان دیگر رو هم بده.

با تشکر.

Desperados
March 10th, 2010, 00:10
در مورد ms sql 2008 و پلسک هم نسخه 9.3 پلسک از نسخه ms sql 2008 پشتیبانی می کنه و می توانید با هم نصبش کنید 2 تا رو.

mahdik
March 10th, 2010, 01:19
ممنون از تمام دوستان برای اطاتعات خوبی که دادند .

پس به نتیجه میرسیم که اگه من یه سروری با مشخصات Pentium D 2.8Ghz و Ram 2GB داشته باشم همراه با Windows 2008 Web Edition و MS SQL 2008 برای یک سرور هاستینگ معمولی خوبه و مشکلی پیش نخواهد اومد.

درسته ؟

Desperados
March 10th, 2010, 01:30
خیلی کمه سخت افزارت اونم برای هاستینگ ویندوز !

irlogo
March 10th, 2010, 14:30
برای سایت های معمولی که پروکسس mssql کمی دارند خیلی خوب هست

Aria
March 10th, 2010, 14:37
سلام.

لطفاً به لینک هایی که دادم توجه کنید!

ویندوز 2008 سرور برای فعالیت در حالت Optimal نیاز به حداقل 2.2 گیگاهرتز CPU داره و 1 گیگ رم !

همینطور SQL 2008 نیاز به مقداری CPU و RAM برای خودش داره !

100% سروری که ذکر کردید، برای کار هاستینگ نا مناسب هست و بیشتر براتون دردسر درست خواهد کرد تا مشتری راضی و پول کافی !

با تشکر.

packsaft
March 10th, 2010, 18:41
ممنون از تمام دوستان برای اطاتعات خوبی که دادند .

پس به نتیجه میرسیم که اگه من یه سروری با مشخصات pentium d 2.8ghz و ram 2gb داشته باشم همراه با windows 2008 web edition و ms sql 2008 برای یک سرور هاستینگ معمولی خوبه و مشکلی پیش نخواهد اومد.

درسته ؟

برای 2008 تا حد امکان 4 گیگ رم بگیرین

irlogo
March 11th, 2010, 16:10
2003 بهترین انتخاب برای این سرور هست