PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل لود بالای سی پی یو توسط برخی اکانت ها

Parsjoom
August 2nd, 2013, 23:19
درود
امروز که سرور رو مانیتور میکردم متوجه شدم یک هاست که جوملا 1.5 روش نصبه و سایت آفلاین هم هست لود سی پی یو رو تا صد در صد بالا برده و در قسمت comand هم python رو در حال اجرا و مصرف نشون میده.تو پوشه ها هم نگاه کردم چیز اضافه ای ندیدم ولی به صاحب هاست گفتم و هاست رو ریست کردم.میخواستم بدونم چرا چنین مشکلی پیش اومده و هاستی که استفاده نمیشه لود سی پی یو رو اینقدر بالا برده و پایتون رو چگونه در هاست استفاده کردند.
البته کامنده دیگری به نام mysqld هم گاهی یوز سی پی یو رو بالا میبره اگر میشه در این مورد هم دوستان یه راهنمایی بکنند.
باتشکر

reza21biologist
August 3rd, 2013, 15:42
سلام
پروسه mysqld به سرویس sql سرور شما مربوط می شود و بدلیل اینکه درخواست هایی به سمت سرویس sql ارسال می شود در لیست پروسه ها نشان داده می شود و در صورتی که تعداد درخواست هایی که به سمت sql زیاد باشد این pid لود بیشتری را از cpu سرور اشغال می کند.
در مورد سوال اول متاسفانه متوجه سوالتون نمی شوم ، لطفا واضح تر توضیح دهید.

با تشکر

Parsjoom
August 3rd, 2013, 16:33
ممنون از پاسخ شما
سوال اوله اینه که یک سایت که با جوملا 1.5 هست و سایت آفلاینه لود سی پی یو رو صد در صد بالا برده بود.سایت افلاین هم فقط یک صفحه نمایش میده که سایت در دسترس نیست.
تو command نوع فایل اجرایی که باعث بالا رفتن لود سی پی یو شده بود را python زده بود و منم متوجه نشدم این فایل چرا اجرا شده

beniii
August 3rd, 2013, 20:46
خب ممکن یک پلاگین باشه که bug داره پلاگین ها رو غیر فعال کن.
تعداد کانکشن ها رو بررسی کن:
netstat -nat | awk '{ print $5}' | cut -d: -f1 | sed -e '/^$/d' | uniq | wc -l

netstat -atun | awk '{print $5}' | cut -d: -f1 | sed -e '/^$/d' |sort | uniq -c | sort -n

Reza68
August 4th, 2013, 07:29
دوست عزیز از سایت آفلاین هستش منظورت چیه ؟؟؟ یعنی اینکه سایت ساسپند یا مسدود هستش که فکر نمی کنم منظورتون این باشه ولی اگه منظورتون عدم بروزرسانی و نداشتن یوزر هستش دقیقا امکان ازش به عنوات DoS استفاده میشه یا خود مدیر هاست یا توسط یک باگ خاص.