PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال در مورد vps

soorena
March 7th, 2010, 13:13
با سلام
من یک vps با whm/cpanel جهت استفاده شخصی (چند سایت مربوط به خودم) گرفتم. و چند سوال دارم.

1- آیا لزوما برای سرور خود باید یک دامنه به عنوان دامنه مادر یا اصلی انتخاب کنم یا ضرورتی ندارد.
2-آیا برای داشتن dns اختصاصی همان تک آی پی خود سرور کافی می باشد یا نیاز به آی پی بیشتری می باشد.
3-برای تعریف dns اختصاصی بعد از تعریف روی کنترل پنل دامنه آیا نیازی به تعریف اکانتی با نام دامنه روی سرور هست یا نه. بطور مثال اگر درکنترل پانل دامنه ns1.mydomain.com و ns2.mydomain.com تعریف کنیم آیا نیازی به ساخت اکانت mydomain.com روی سرور هست یا نه.
4.آیا باید name server های دامنه ای که dns اختصاصی روی آن تعریف شده لزوما روی dnsهای سا خته شده تنظیم گردد.
5- آیا کسی از ذوستان می تواند این مراحل را به صورت واضح و یا تصویری توضیح دهد و یا لینک مناسبی از این مراحل به فارسی یا لاتین ارائه دهد.
از این که این همه سوال در یک پست ارائه شد عذر می خواهم

afrateam
March 7th, 2010, 13:20
1-
2-
3-
4- نه
5-

Arashdn
March 7th, 2010, 13:29
1- آیا لزوما برای سرور خود باید یک دامنه به عنوان دامنه مادر یا اصلی انتخاب کنم یا ضرورتی ندارد.
باید انتخاب کنی که بهش میگن هاست نیم

2-آیا برای داشتن dns اختصاصی همان تک آی پی خود سرور کافی می باشد یا نیاز به آی پی بیشتری می باشد.
مال خود سرور کافیه

3-برای تعریف dns اختصاصی بعد از تعریف روی کنترل پنل دامنه آیا نیازی به تعریف اکانتی با نام دامنه روی سرور هست یا نه. بطور مثال اگر درکنترل پانل دامنه ns1.mydomain.com و ns2.mydomain.com تعریف کنیم آیا نیازی به ساخت اکانت mydomain.com روی سرور هست یا نه.بله لازمه
مگر اینکه سایت mydomain رو سرور دیگه ادد باشه و اونجا a record بسازید
در کل بهتره رو سرورتون ادد بشه

4.آیا باید name server های دامنه ای که dns اختصاصی روی آن تعریف شده لزوما روی dnsهای سا خته شده تنظیم گردد.هم آره هم نه
باید رو سروری باشه که a record های دی ان اس روی اونه (موقع ساخت اکانت رو خود سرور اینا توماتیک میان ) ولی در سرور های دیگه باید دستی ادد کنید

5- آیا کسی از ذوستان می تواند این مراحل را به صورت واضح و یا تصویری توضیح دهد و یا لینک مناسبی از این مراحل به فارسی یا لاتین ارائه دهد.کجا رو گیر کردی بگو توضیح بدم
بهترین لینک انگلیسی هم سایت خود سی پنله

soorena
March 7th, 2010, 23:42
باید انتخاب کنی که بهش میگن هاست نیم

مال خود سرور کافیه
بله لازمه
مگر اینکه سایت mydomain رو سرور دیگه ادد باشه و اونجا a record بسازید
در کل بهتره رو سرورتون ادد بشه

هم آره هم نه
باید رو سروری باشه که a record های دی ان اس روی اونه (موقع ساخت اکانت رو خود سرور اینا توماتیک میان ) ولی در سرور های دیگه باید دستی ادد کنید
کجا رو گیر کردی بگو توضیح بدم
بهترین لینک انگلیسی هم سایت خود سی پنله

اول از همه از راهنمایی ارزنده شما ممنونم
بنده تقریبا مراحل فوق را رعایت کردم ولی باز صفحه دامنه اصلی و دامنه هایی که روی سرور ست می کنم مشکل دارند و پیغام خطای زیر را می دهد

The following error was encountered while trying to retrieve the URL: Index of / (http://kazeroun.org/)

Unable to determine IP address from host name "kazeroun.org"

The DNS server returned:

Refused: The name server refuses to perform the specified operation.

This means that the cache was not able to resolve the hostname presented in the URL. Check if the address is correct.

در حقیقت بنده دامنه kazeroun.org را به عنوان دامنه اصلی انتخاب کردم در پانل دامنه دو dns اختصاصی ns1.kazeroun.org و ns2.kazeroun.org با همان آی پی سرور تعریف کردم . نیم سرور های دامنه را هم روی همان dns ها تنظیم کردم. در سرور هم هاست نیم box1388.kazeroun.org تعریف کرده (قبل از آن اکانتی با نام kazeroun.org روی سرور تنظیم کردم ) ودر سرور هم ns1.kazeroun.org را به آی پی سرور assign کردم ولی سرور نمی تواند ns2.kazeroun.org را به همان آی پی قبلی assign کند و اعلام می کند که آی پی موچود نیست.
حال راهنمایی کنید مشکل بنده چیست. در صورت اعلام کمک شما مشخصات سرور را در پیام خصوصی در اختیار بگزارم
با سپاس

persian.developer
March 7th, 2010, 23:54
اول از همه از راهنمایی ارزنده شما ممنونم
بنده تقریبا مراحل فوق را رعایت کردم ولی باز صفحه دامنه اصلی و دامنه هایی که روی سرور ست می کنم مشکل دارند و پیغام خطای زیر را می دهد

The following error was encountered while trying to retrieve the URL: Index of / (http://kazeroun.org/)

Unable to determine IP address from host name "kazeroun.org"

The DNS server returned:

Refused: The name server refuses to perform the specified operation.

This means that the cache was not able to resolve the hostname presented in the URL. Check if the address is correct.

در حقیقت بنده دامنه kazeroun.org را به عنوان دامنه اصلی انتخاب کردم در پانل دامنه دو dns اختصاصی ns1.kazeroun.org و ns2.kazeroun.org با همان آی پی سرور تعریف کردم . نیم سرور های دامنه را هم روی همان dns ها تنظیم کردم. در سرور هم هاست نیم box1388.kazeroun.org تعریف کرده (قبل از آن اکانتی با نام kazeroun.org روی سرور تنظیم کردم ) ودر سرور هم ns1.kazeroun.org را به آی پی سرور assign کردم ولی سرور نمی تواند ns2.kazeroun.org را به همان آی پی قبلی assign کند و اعلام می کند که آی پی موچود نیست.
حال راهنمایی کنید مشکل بنده چیست. در صورت اعلام کمک شما مشخصات سرور را در پیام خصوصی در اختیار بگزارم
با سپاس

سلام
سایت (اگر همین kazeroun.orgهست) بالا میاد و مشکلی نداره

AfraWeb.net
March 8th, 2010, 00:59
intoDNS: kazeroun.org - check DNS server and mail server health (http://www.intodns.com/kazeroun.org)

یه سری ارور هست باید برسی بشه و ببنید از کجا هست