PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لیست دامنه های تازه آزاد شده com. کجاست ؟

alisc
March 7th, 2010, 10:33
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز و گرامی

همانطور که مستحضر هستید nic.ir قسمتی در سایت خود دارد به نام لیست دامنه های آزاد شده به آدرس : https://www.nic.ir/Just_Released
که به نظر من این کار نیک بسیار کار احمقانه ای است ( چون به راحتی بستری را راه اندازی کرده برای دلالان دامین ) که به هر کسی این توانایی را داده که دامنه های رند را رزرو کرده و به قیمت های گزافی به فروش برساند

خدمت دوستان گرامی جسارت نشود . حمل بر بی ادبی نکنید .
چون کار بسیاری از دوستان عزیز اینجا همین است ( یا دامین ثبت می کنند یا رزرو می کند ) .

حالا سوال بنده این است که آیا سایت های ثبت دامنه های بین المللی نیز همچین حماقتی را کرده اند ؟

آیا آدرسی هست که بتوان در آن دامنه های از ثبت خارج شده را دید ؟

1eng.ir
March 7th, 2010, 10:42
یه سری هاش اینجاست: Recently Deleted Domains - Name.com (http://www.name.com/recently_deleted)

حالا سوال بنده این است که آیا سایت های ثبت دامنه های بین المللی نیز همچین حماقتی را کرده اند ؟
اینو بش نمیگن حماقت! بش میگن سود واسه رجیستار

amiri113
March 7th, 2010, 10:51
اين کاری که شما بهش ميگي حماقت يک بيزنس بين المللی هستش!
همين الان ببين چند تا دامين تو دنيا پارک شدن و هيچ استفاده ای ندارن!
اين باعث ميشه کسی که داميني رو احتاج داره زودتر دست به کار بشه! نه اينکه دست رو دست بزاره و بشينه!
اين يعنی افزايش سرمايه گذاری تو اينترنت که باعث پيشرفت اينترنت ميشه!

alisc
March 7th, 2010, 11:44
درسته کلام شما بسیار متین ، اما زمانی که دامین را ثبت کنیم بعد بفروشیم .
نه که دامین را رزرو نگه داشته و هر وقت که دامین از رزرو خارج شد دوباره رزرو کنیم .

بنده هم قبول دارم که الان ثبت دامنه های رند یک تجارت بین المللی است .

از پاسخ 1eng.ir و amiri113 بسیار بسیار ممنون .

delta
March 7th, 2010, 11:48
چه ربطی داره.اگر کسی دامین رو نیاز داشته باشه قبل از خارج شدن از اختیار ثبتش میکنه خوب.وقتی کسی نیاز نداره سرویس دهنده تقصیری نداره. میزاره برای فروش خوب. مثل این میمونه شما جنسی رو اجاره میکنی 1 ساله. بعد 1 سال دیگه تمدید نمیکنی و پولش رو نمیدی. طرف هم بر میداره میزاره برای فروش!

Rezash
March 7th, 2010, 11:48
فكر كنم دامين كه از رزرو خارج بشه دوباره رندوم آزاد ميشه نه همون لحظه .البته دقيق يادم نيست كه تو حذف دامين رزرو شده اينطوري بود يا تو پايان مدت اعتبارش

Skoot
March 13th, 2010, 13:29
من کلا با این مخالفم آخه این چه گردش مالی حساب میشه
متاسفانه مد شده این کارا دیگه از لحاظ اخلاقی به نظرم این کار درست نیست

alisc
March 13th, 2010, 15:07
من کلا با این مخالفم آخه این چه گردش مالی حساب میشه
متاسفانه مد شده این کارا دیگه از لحاظ اخلاقی به نظرم این کار درست نیست

آفرین ! احسنت !

بنده هم جنبه ی اخلاقی رو میگم ، به نظر من که این کار خیلی زشته ، حال شما میخواهید اسمش را بزارید تجارت اما تجارتی که توش شبهه ای باشه . . . .

شما نگاه کنید مثلا یک شرکت سیمان داخل روزنامه همشهری آگهی میده که به یک طراح وب سایت نیاز داریم ، اسم شرکت هم قید میکنه . این کار بسیار زشته که ما سریع بریم دامنه اون شرکت رور ثبت کنیم بعد بیشتر به اون بفروشیم . این اتفاق چند روز پیش برای خود من پیش اومد . یکی از بهترن شرکت های سیمان کرج بالاخره تصمیم به راه اندازی وب سایت کرد ، بنده در روزنامه تبلیغ اون رو دیدم ، رفتم اسم شرکتشون رو هویز کردم دیدم دامنه اون شرکت آزاده ، خواستم رزروش کنم دیدم از نظر شرعی و اخلاقی این کار درست نیست . پولی که از این راه بدست میاد توش شبهه است ، پس کاره درستی نیست .

چند روز بعد دیدم همون دامنه رو ثبت کردن .

Skoot
March 13th, 2010, 16:38
حاجی اول بگو بببینم کجای روزنامه همشهری کدوم بخشش این آگهی رو می دن
ضمنا کاری به حروم و حلالش ندارم کلا با این کرا حال نمی کنم

alisc
March 13th, 2010, 21:46
حاجی اول بگو بببینم کجای روزنامه همشهری کدوم بخشش این آگهی رو می دن
ضمنا کاری به حروم و حلالش ندارم کلا با این کرا حال نمی کنم

در قسمت نیازمندی های روزنامه همشهری ،

قسمت : استخدام طراح وب سایت ، استخدام طراح فتوشاپ ، استخدام طراح صنعتی

در ضمن اگر نیازمندی های غرب استان تهران را هم تهیه کنید ، بعضی مواقع طراح استخدام می نمایند .

alimosavi
March 13th, 2010, 22:58
خب وقتی با یک کاری دقیق آشنا نیستید معلوم نباید حال کنید .کتاب های فراوانی برای دامینر بودن نوشته شده . اگر حداقل اونا رو نمی خونید سعی کنید بپرسید .
یک مسئله دیگه . اصلا دامین های بین المللی امکان رزو ندارند و تنها دامین ir همچین حالتی داره ...

Rapid
March 14th, 2010, 09:24
خب وقتی با یک کاری دقیق آشنا نیستید معلوم نباید حال کنید .کتاب های فراوانی برای دامینر بودن نوشته شده . اگر حداقل اونا رو نمی خونید سعی کنید بپرسید .
یک مسئله دیگه . اصلا دامین های بین المللی امکان رزو ندارند و تنها دامین ir همچین حالتی داره ...
نه اينا از لحاظ شرعي ميگن احتمالا فتاوايي دادن مراجع:101:

alimosavi
March 14th, 2010, 10:41
از لحاض شرعی هم وقتی معلوماتی ندارند بهتره حرفی نزنند ... هر کسی که نمی تونه درباره شرع نظر بده ...

اگرم بحث اخلاقی می کنند باید اول بفهمند این کار چی هست . خیلی از کسایی که خودشون رو دامینر می دونند هنوز هیچی نمی دونند . وقتی فهمیدی این کار چیه اونوقت می تونی نظر بدی ...

برای فهمیدن هم سوال باید کنید ...

alisc
March 14th, 2010, 22:23
کلام شما دوستان عزیز بسیار بسیار متین ، بنده راجع به شرعی بودن بحث کلی نکردم ،
عرض کردم از لحاظ اخلاقی این کار اشکال داره . . . . ( به نظر من )

نگاه کنید هر کسی برای کارش توجیهی دارد و به قولی " سر خودش را کلا می گذارد "
نگاه کنید یک فردی که در کار پخش مواد مخدر است ، هیچ وقت به عاقبت کار فکر نمی کند و مسائل اخلاقی را کنار می گذارد و تنها توجیح او این است که " اگر من پخش نکنم ، شخص دیگر پخش می کند " ( یعنی خودش را خر می کند ، که این اینکار هیچ مشکلی ندارد تا عذاب وجدان نگیرد )

حالا به نظر من این کار درست نیست ( از نظر اخلاقی )
حالا با تجربه ها و اساتید این کار می فرمایند مشکلی ندارد حتما ندارد !

---------- Post added at 09:23 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

در ضمن فراموش نکنید که هر کسی یک نظری دارد ،
ما نمی توانیم نظرات خود را به یکدیگر تحمیل کنیم ،
فقط می توانیم با بحث و گفتگو ( دوستانه ) به یکدیگر بفهمانیم که طرز فکرت اشتباست .
با دلیل و منطق .