PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجرای asp.net روی سرور لینوکس

aspmaker
July 26th, 2013, 11:10
با سلام به همه
سوالی در مورد اجرای سایت های ASP.NET روی لینوکس داشتم.
آیا امکان اجرای این نوع از سایت ها روی لینوکس هست؟
اگر جواب آری هست، روی چه ورژنی از لینوکس میشه این کار رو کرد؟ و یا چه کاری باید انجام بدم تا این سایت ها اجرا بشن؟
آیا کیفیت سایت های میزبانی شده روی لینوکس با اونایی که روی websitepanel نصب میشن تفاوت دارن؟
سایت های ASP با SQL کار می کنند که در لینوکس ظاهراً فقط MySQL اجرا شدنی هست، با این حساب باز میشه این کار رو انجام داد؟
اگر دوستان کسی هست که این کار رو انجام بده لطفاً بگه که ما در خدمتششون باشیم.

با سپاس

safeith
July 26th, 2013, 11:26
بله این کار با استفاده از mono امکان پذیر است ولی در مورد کیفیت اجرای آن خبری ندارم

aspmaker
July 26th, 2013, 11:35
تا حالا تجربه این کار رو داشتید شما؟

safeith
July 26th, 2013, 11:36
بلی ، برای بنده خدایی اوکی کرده بودیم

mehrdd
July 26th, 2013, 11:47
همینطوری plugin and play کار نمیکنن دوست من.
شما باید کارتون رو port کنید و یا به اصطلاح جاهاییش رو تغییر بدین تا توانایی اجرا روی پلت فرم Mono رو داشته باشه ..
mono روی apache هم کار میکنه (mod_mono)
در مورد بانک اطلاعاتی mssql هم شما باید کدتون رو طوری تغییر بدین که از بانک های اطلاعاتی دیگه ای استفاده کنه که نزدیک ترین معادلش mysql تو لینوکس هست.
در کل نیاز هست تا قسمت هایی از کدتون ویرایش شن و برای لینوکس و مونو Native شن ...

ولی باید ببینین که دلیل انجام این کار چیه و چرا روی ویندوز کار نمیکنین ... آیا دلیل خاصی داره ؟

aspmaker
July 26th, 2013, 11:57
بلی ، برای بنده خدایی اوکی کرده بودیم
مشکلی توی کار باهاش نبوده؟؟

ولی باید ببینین که دلیل انجام این کار چیه و چرا روی ویندوز کار نمیکنین ... آیا دلیل خاصی داره ؟
پس کلی دردسر داره!
ما یه سرور سفارش دادیم که قیمتش خوب بود اما متاسفانه قیمت لایسنس ویندوز ماهی 70-80 تومان میشد که برامون زیاد بود. از یکی از دوستان شنیدیم که میشه از لینوکس (Mono) استفاده کرد اما اینجور که شما فرمودید ظاهراً این قصه سر دراز داره!!
پس با توجه به جوانب این کار، ظاهراً کار به صرفه ای نیست؟

mehrdd
July 26th, 2013, 12:57
شما نیاز نیست که لایسنس ویندوز رو بخرین ... الان همه ک ر ک شده استفاده میکنن ...
بدین به کسی که برای شما نصب کنه ..
اگر سرور اختصاصی هست که میتونین VMware نصب کنید و ۲ تا VPS کنیدش،‌ یکیش رو لینوکس نصب کنید، یکیش رو ویندوز ۲۰۰۳.
اگر هم مجازی هست میتونین بدین براتون انجام بدن.
تو همین فروم یه تاپیک بزنین بچه ها زود انجام میدن براتون.

در مورد mono هم بله .. کار داره .. همینطوری نیست استفاده ازش .. اگر از ابتدا که کد هاتون رو مینوشتین mono رو تو ذهن داشتین و از
framework ها و adapter های مورد نیاز استفاده میکردین راحت میتونستین هم روی ویندوز اجراش کنین و هم روی mono ...

aspmaker
July 26th, 2013, 15:24
من قبلاً از یه شرکت معتبر نمایندگی ویندوز داشتم که کار باهاش راحت بود اما بعد سرورشون انقدر سنگین شده بود که من یه سایت اضافه یا حذف می خواستم کنم دستورش روز بعد توی IIS سرور اعمال مییشد!
این شد که از یکی از بچه های انجمن یه نمایندگی دیگه گرفتم که متاسفانه سرورشون با مشکل روبرو شد (ولی خداییش پشتیبانیشون خوب بود). این شد که رفتم دنبال سرور اختصاصی که اینم فکر نمیکردم هزینه انقدر بشه. این شد که خواستم ببینم به جای هزینه بیشتر برای لایسنس ویندوز آیا میشه روی لینوکس این سایت ها رو بالا آورد یا نه که اون هم با راهنمایی شما و دوستان مثل اینکه داستان داره نصب Mono.
برم ببینم میشه روی سرور VMware نصب کرد یا خیر.