PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده یک دامین برای چند سرور

chatsaz
July 12th, 2013, 15:45
سلام خدمت همگی
یه سوال فنی
ایا میشه دامنه ای رو که رو یه سرور مجازی ست شده رو یه سرور مجازی دیگه هم بشه ست کرد
مثلا دی ان اس های اون سرور اینه ns1.domin ns2.domin با ای پی 1.1.1.1.1
یکی اون پایین هم اضافه کرد بشه ns3.domin ns4.domin با ای پی 2.2.2.2 که برای سرور دیگه هست

میشه این یا باید دامین جدا گرفت>.؟؟

spark3r
July 12th, 2013, 15:52
با سلام
کاری که شما می خواید انجام بدید شدنی هست، به این مدل می گن DNS Round Robin اگر اشتباه نکنم.
این عمل باعث میشه ترافیکی که سمت سرورهای شما میاد پخش بشه و عملا یک جور Load Balancing هست.

mh1376
July 12th, 2013, 15:52
چرا که نمیشه دامین دی ان اس خودش ثبت کن فقط ایپی هارو ایپی های سرور بده بعد توی همه سرور ها دامین رو ادد کن بعد برو تنظیمات اولین دی ان اس سرور که دادی
توی اون میتونی بقیه سرور هارو تنظیم کنی نکته فقط اولین دی ان اس میتونه بقیه دی ان اس هارو مدیریت کنه

chatsaz
July 12th, 2013, 15:56
دو تا سرور جداس کلا ها وصل هم که نیست میخوام هر دو دامنه اش یکی باشه
کاره که شما گفتید mh1376 یکم پیچیده اس فکر کنم انقدر کار باید انجام داد
فقط دی ان اس رو پایین اضافه میکنم تو دامنه بعد ای پی هم میزنم اوکی میشه فکر کنم

mh1376
July 12th, 2013, 16:05
شما میخوای
با یه دامین دوتا سایت بازبشه یا میخوای اگه یک سرور دان شد سایت همینجوری بالا ببونه درسته برای چی میخوای اینکارو بکنی تا ندونم نمیتونم بگم

chatsaz
July 12th, 2013, 16:09
نه میخوام سرور دان شد اون بالا بیاد نه میخوام رو یه هاست دیگه اسفتاده کنم

میخوام الان دامین رو یه سروره میخوام یه سرور دیگه هم بخرم این جدا اونم جدا ولی میخوام دامنه اش یکی باشه دیگه دامنه اضافی نخرم دی ان اس شم هم همون باشه این شدنیه یا نه یا باید دامین جدا بخرم بندازم رو اون سرور جدید

mh1376
July 12th, 2013, 16:13
خب باید بری تو تنظیمات دامنه و اینجوری عمل کنی
ns1.ddd.dd ==== ip server1
ns1.ddd.dd ===== ip server 2

chatsaz
July 12th, 2013, 16:16
خب باید بری تو تنظیمات دامنه و اینجوری عمل کنی
ns1.ddd.dd ==== ip server1
ns1.ddd.dd ===== ip server 2

با کی فکر کردی :d؟ نه خدایی با کی فکر کردی اینو گفتی؟؟/

mh1376
July 12th, 2013, 16:19
من با شما شوخی دارم عزیز ؟ نه شوخی دارم ؟ قانوننش همینه تست کردی به نتیجه نرسیدی خب بگو بینم مشکلت چی بوده بخیودی تحصیلاتم رو دراختیار دیگران نگذارم

chatsaz
July 12th, 2013, 16:21
من با شما شوخی دارم عزیز ؟ نه شوخی دارم ؟ قانوننش همینه تست کردی به نتیجه نرسیدی خب بگو بینم مشکلت چی بوده بخیودی تحصیلاتم رو دراختیار دیگران نگذارم
یه ذره هم جمبه شوخی ادم داشته باشم بد نیست ها8-|