PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محدودیت ایجاد کردن

alimosavi
March 19th, 2009, 17:51
سلام
چطوری می شه برای کاربرا محدودیت ایجاد کرد
مثلا برا مصرف cpu یا پهنای باند.
و دوم اینکه مصرف استانداردی که شما برای هر اکانت در نظر می گیرید معملا چقدره . بعضی جاحا دیدم 2% cpu هست.

alimosavi
March 19th, 2009, 17:55
و یکچیزه دیگه . الان پهنای باند من 3000 گیگ 100ms هست. می صرفه با 25 تومن اضافه در ماه اونو به نامحدود 10ms تبدیل کنم؟

Vahid
March 19th, 2009, 19:20
و یکچیزه دیگه . الان پهنای باند من 3000 گیگ 100ms هست. می صرفه با 25 تومن اضافه در ماه اونو به نامحدود 10ms تبدیل کنم؟
شما میتونی 3 ترابایت رو تموم کنی؟
من بودم نمیگیرفتم
در ضمن پورت شما 100MBPS هست نه 100ms

alimosavi
March 19th, 2009, 19:55
شما میتونی 3 ترابایت رو تموم کنی؟
من بودم نمیگیرفتم
در ضمن پورت شما 100mbps هست نه 100ms

ممنون . ولی محدودیت چی . مثلا الات دو اکانت هساتد که یکیش 5 درصد رو می گیره یکی 3 درصد.
حالا اون 5 درصد رو می شه ندید گفت ( دوستم ) ولی 3 درصد چی . باید بهش اخطار بدم ؟

MelatHOST
March 19th, 2009, 20:17
etc/security/limits.conf
خیلی ساده هست فایل رو که باز کنی میبینی
استفاده اینجوری هست که در هر خط یک قانون(rule) با استفاده از فرمت زیر مینویسی
<domain> <type> <item> <value>
بجای <domain> میتونی اسم یک user ویا group رو بذاری در اینجا استفاده از wildها هم آزاد هست یعنی از * بمعنی تمام و از % بجای یک کارکتر میتونی استفاده کنی.
در بخش <type> میتونی درجه ی کار رو مشخص کنی که سختگیرانه(hard) باشه یا نه (soft)
در بخش <item> هم مشخص میکنی که چه جیزی رو محدود کنه
برای ram شما میزان rss رو باید تنظیم کنی
و برای کنترل cpu اینجا بصورت درصد نداری میتونی cpu و nproc رو مقدار دهی کنی.
مثلا
ali hard cpu 1
ali hard nproc 3
ali hard rss 50000

Vahid
March 19th, 2009, 20:19
حالا اون 5 درصد رو می شه ندید گفت ( دوستم ) ولی 3 درصد چی . باید بهش اخطار بدم ؟
اینا مربوط به خودتون میشه نه ما !

Sajad
March 20th, 2009, 03:44
etc/security/limits.conf
خیلی ساده هست فایل رو که باز کنی میبینی
استفاده اینجوری هست که در هر خط یک قانون(rule) با استفاده از فرمت زیر مینویسی
<domain> <type> <item> <value>
بجای <domain> میتونی اسم یک user ویا group رو بذاری در اینجا استفاده از wildها هم آزاد هست یعنی از * بمعنی تمام و از % بجای یک کارکتر میتونی استفاده کنی.
در بخش <type> میتونی درجه ی کار رو مشخص کنی که سختگیرانه(hard) باشه یا نه (soft)
در بخش <item> هم مشخص میکنی که چه جیزی رو محدود کنه
برای ram شما میزان rss رو باید تنظیم کنی
و برای کنترل cpu اینجا بصورت درصد نداری میتونی cpu و nproc رو مقدار دهی کنی.
مثلا
ali hard cpu 1
ali hard nproc 3
ali hard rss 50000

آقا به درد منم خورد. :wub: اما میخواستم بدونم وقتی یوزری بخواد بیش از محدودیتی که گذاشتیم استفاده کنه چه بلایی سرش میاد؟ بن میشه ؟ ساپسید میشه؟ دیلیت میشه؟ چی میشه؟ :shuriken: نترکه سایت مردم! :tank:

Vahid
March 20th, 2009, 20:10
آقا به درد منم خورد. :wub: اما میخواستم بدونم وقتی یوزری بخواد بیش از محدودیتی که گذاشتیم استفاده کنه چه بلایی سرش میاد؟ بن میشه ؟ ساپسید میشه؟ دیلیت میشه؟ چی میشه؟ :shuriken: نترکه سایت مردم! :tank:
تا حدی که براش تعیین کردید مصرف میکنه بقیه رو میزاره تو نوبت :D:wub: