PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشخیص کاربران با Mac Address

alu75
July 3rd, 2013, 19:10
سلام دوستان ،
من دارم روی پروژه ی تشخیص کاربران از روی مک آدرس کارت شبکه آنها کار می کنم ، مثلا کاربر های سایتم را بجای یوزر پس با مک بشناسم که به هر یک سیستم یک اکانت بدم نه این که اکانت از هر سیستمی باز بشه ، مثلا ایمیل یاهوتون را فقط از سیستم خودتون بتونید چک کنید ،
من به دستور exec توی php که میشه با هاش یه فرمان CMD را اجرا کرد رسیدم اما متاسفانه MAC سرور را برمی گردونه چرا ؟ چون php سمت سرور هست و .....
حالا می خوام ببینم چطور میشه با اجرای یک صفحه ی php به MAC کاربرانم دسترسی داشته باشم ؟
ممنون

alu75
July 4th, 2013, 20:55
کمممممک

irnahost.ir
July 4th, 2013, 21:07
همه کاربران که به ای پی واقعی وارد نمیشوند !با فیییییییییییییییییلترشککک ککککن هم واردمیشوند ونا رو چکارمی خواهید بکنید

alu75
July 11th, 2013, 01:14
دوست گلم ،
خوب منم میخوام یه محدودیت ایجاد بشه که فقط از طریق اینترنت و سیستم خودتون بتونید کانکت بشید !

واقعا سوال من اینقدر سخته ؟! یعنی کسی نیست بلد باشه ؟!

کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم مممممممممممک

taghi.karimi
July 11th, 2013, 08:31
کاربرهای شما افرادی در یک شرکت یا سازمان هستند (یعنی شما یجور مدیر هستید)؟
یا نه از روی اینترنت میخواید اینکار رو انجام بدید ؟

alu75
July 11th, 2013, 16:46
توی اینترنت و برای کاربران سایتم !شدنیه چون توی برنامه ی cc***** هم نام کامپیوتر و ایپی را می گیره و mac بر می گردونه در کل کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم مممممممممممممک

wdo
July 12th, 2013, 05:01
دوست عزیز میتونید یکاری کنید : آیپی های غیر از ایران رو با htaccess ببندید | مک آدرس رو هم این Documentation ها بدرد میخورن :)
How can I get the MAC and the IP address of a connected client in PHP? - Stack Overflow (http://stackoverflow.com/questions/1420381/how-can-i-get-the-mac-and-the-ip-address-of-a-connected-client-in-php)
و
Retrieve local MAC address via PHP | professional website design (http://www.artviper.net/wp/programming-php-ajax-mysql/retrieve-local-mac-address-via-php/)
با آرزوی پیشرفت در پروژتون :)

astro.alireza
July 12th, 2013, 14:33
والا تا اونجایی که سواد tcp/ip من می گه چنین چیزی توی اینترنت ممکن نیست!
وقتی یه پکت از یه دستگاه لایه ۳ مثل روتر عبور می کنه، هدر لایه ۲ اون کلا حذف می شه و بسته با یک هدر جدید روت می شه. آدرس مک هم توی هدر لایه ۲ هست. از اونجایی که بین سرور شما و کاربر چندین روتر وجود داره، شما اصلا نمی تونید آدرس مک یوزرتون رو از روی بسته های ارسالی و دریافتی تشخیص بدید.
این قابلیت فقط توی شبکه های لایه ۲ جواب میده. مثل شبکه های محلی. ادرس mac سی سی ****** هم واسه همین شبکه های محلی در نظر گرفته شده

alu75
July 12th, 2013, 15:39
دوست عزیز میتونید یکاری کنید : آیپی های غیر از ایران رو با htaccess ببندید | مک آدرس رو هم این documentation ها بدرد میخورن :)
how can i get the mac and the ip address of a connected client in php? - stack overflow (http://stackoverflow.com/questions/1420381/how-can-i-get-the-mac-and-the-ip-address-of-a-connected-client-in-php)
و
retrieve local mac address via php | professional website design (http://www.artviper.net/wp/programming-php-ajax-mysql/retrieve-local-mac-address-via-php/)
با آرزوی پیشرفت در پروژتون :)

سلام ، ممنون از جوابتون اما ...
به نظر من با php این کار شدنی نیست >> علت >> php سمت سرور اجرا شده و مک آدرس سرور را بر می گرداند !

والا تا اونجایی که سواد tcp/ip من می گه چنین چیزی توی اینترنت ممکن نیست!
وقتی یه پکت از یه دستگاه لایه ۳ مثل روتر عبور می کنه، هدر لایه ۲ اون کلا حذف می شه و بسته با یک هدر جدید روت می شه. آدرس مک هم توی هدر لایه ۲ هست. از اونجایی که بین سرور شما و کاربر چندین روتر وجود داره، شما اصلا نمی تونید آدرس مک یوزرتون رو از روی بسته های ارسالی و دریافتی تشخیص بدید.
این قابلیت فقط توی شبکه های لایه ۲ جواب میده. مثل شبکه های محلی. ادرس mac سی سی ****** هم واسه همین شبکه های محلی در نظر گرفته شده

همبن طور ممنون از پاسخ شما اما ...
درسته که شبکه لایه بندی شدست اما این اطلاعات در تمامی لایه ها ذخیره میشه !
مثال >> سرور مخابرات تهران مک آدرس من و آی پی فعلی من را ثبت می کنه و بعد انتقال اطلاعات شروع میشه !

اما این کار شدنی هست و من هم بی خیالش نمیشم آقایون :61:

ولی حالا یافته های من به کجا رسید .....

حس می کنم این میتونه یکی از امکانات ویندوز باشه که اگه یه برنامه که ای پی و نام سیستم را داشت بتونه مک آدرس را بخونه !

قبلا گقته بودم که

برنامه ی cc p r o x y نام کامپیوتر و ایپی را می گیره و mac بر می گردونه

خواهشا کمک کنید این تاپیک هم با نتیجه تموم بشه !
ممنون از همه دوستان گلم

astro.alireza
July 12th, 2013, 18:40
سلام ، ممنون از جوابتون اما ...
به نظر من با php این کار شدنی نیست >> علت >> php سمت سرور اجرا شده و مک آدرس سرور را بر می گرداند !

همبن طور ممنون از پاسخ شما اما ...
درسته که شبکه لایه بندی شدست اما این اطلاعات در تمامی لایه ها ذخیره میشه !
مثال >> سرور مخابرات تهران مک آدرس من و آی پی فعلی من را ثبت می کنه و بعد انتقال اطلاعات شروع میشه !

اما این کار شدنی هست و من هم بی خیالش نمیشم آقایون :61:

ولی حالا یافته های من به کجا رسید .....

حس می کنم این میتونه یکی از امکانات ویندوز باشه که اگه یه برنامه که ای پی و نام سیستم را داشت بتونه مک آدرس را بخونه !

قبلا گقته بودم که

خواهشا کمک کنید این تاپیک هم با نتیجه تموم بشه !
ممنون از همه دوستان گلم

شما چه اصراری دارید خودتون رو به زحمت بندازید و کار بیهوده انجام بدید؟ یه کتاب network+ بخونید همه چیز رو متوجه می شید و می بینید که نمی شه!
وقتی بسته از رایانه شما به روتر می رسه، روتر آی پی مقصد و مبدا رو می خونه و بر اساس روتینگ تیبل خودش مسیر و روتر بعدی رو مشخص می کنه.
بعد میاد آدرس مک مقصد رو می زاره آدرس روتر بعدی و آدرس مک مبدا رو می زاره آدرس مک خودش. این روند تا جایی که بسته به مقصد مربوطه برسه ادامه پیدا می کنه.
تازه مفهومی به اسم NAT وجود داره که حتی روتر می یاد آی پی مبدا رو که آی پی شما باشه رو عوض می کنه و آدرس خودش رو میزاره. یعنی سرور نه تنها مک آدرس رایانه شما رو نمی دونه، بلکه آدرس آی پی واقعی رایانه شما رو هم نمی فهمه! واسه همینه که وقتی به سایت هایی می رید که آی پی شما رو نشون می دن شما آدرس اولین روتری رو می بینید که شما رو به اینترنت وصل کرده نه آی پی رایانه خودتون که مودم شما به شما داده.
تنها کاری که می تونید بکنید اینه که یه برنامه بنویسید که روی سیستم کاربر نصب بشه و آدرس مک و آی پی اصلی سیستم رو به جای هدر لایه ۲ بزاره توی قسمت اطلاعات و برای سرور شما ارسال کنه.
تو یکی از اون لینک های بالا هم نوشته:

The client MAC address will not be available to you except in one special circumstance: if the client is on the same ethernet segment as the server.
که حرف من رو تایید می کنه. تلاش بیهوده نکنید!

alu75
July 14th, 2013, 00:25
شما چه اصراری دارید خودتون رو به زحمت بندازید و کار بیهوده انجام بدید؟ یه کتاب network+ بخونید همه چیز رو متوجه می شید و می بینید که نمی شه!
وقتی بسته از رایانه شما به روتر می رسه، روتر آی پی مقصد و مبدا رو می خونه و بر اساس روتینگ تیبل خودش مسیر و روتر بعدی رو مشخص می کنه.
بعد میاد آدرس مک مقصد رو می زاره آدرس روتر بعدی و آدرس مک مبدا رو می زاره آدرس مک خودش. این روند تا جایی که بسته به مقصد مربوطه برسه ادامه پیدا می کنه.
تازه مفهومی به اسم nat وجود داره که حتی روتر می یاد آی پی مبدا رو که آی پی شما باشه رو عوض می کنه و آدرس خودش رو میزاره. یعنی سرور نه تنها مک آدرس رایانه شما رو نمی دونه، بلکه آدرس آی پی واقعی رایانه شما رو هم نمی فهمه! واسه همینه که وقتی به سایت هایی می رید که آی پی شما رو نشون می دن شما آدرس اولین روتری رو می بینید که شما رو به اینترنت وصل کرده نه آی پی رایانه خودتون که مودم شما به شما داده.
تنها کاری که می تونید بکنید اینه که یه برنامه بنویسید که روی سیستم کاربر نصب بشه و آدرس مک و آی پی اصلی سیستم رو به جای هدر لایه ۲ بزاره توی قسمت اطلاعات و برای سرور شما ارسال کنه.
تو یکی از اون لینک های بالا هم نوشته:

که حرف من رو تایید می کنه. تلاش بیهوده نکنید!
آره شما درست میگید حق با شماست اما منظور من که میگم یه راهی پیدا میکنم و بیخیال نمیشم یعنی همین که شما گفتی یعنی از یه در دیگه وارد میشم !

من این کار را دارم به یه برنامه vb.net انجام میدم

از همه دوستانی که به تاپیک جواب دادن ممون

shamimi
July 14th, 2013, 00:28
کار مسخره ای است چون ممکن من کامپیوتر آتیش بگیره اون موقع چی ؟!:-<

alu75
February 26th, 2014, 23:30
[QUOTE=shamimi;812919]کار مسخره ای است چون ممکن من کامپیوتر آتیش بگیره اون موقع چی ؟!:-