PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید سرور اختصاصی و مشورت

98M!zban
June 28th, 2013, 13:06
سلام دوستان خوبم امیدوارم حالتون خوب باشه

راستش خدا رو شکر در مدت 1 ماه که انرژی بیشتری گذاشتیم و تعداد همکاران رو بیشتر کردیم نتیجه های خوبی گرفتیم و موجبات رضایت همگی فراهم شد

برای خرید یک سرور به عنوان سرور سوم هاستینگ نیاز به یک مشورت و نظرات تخصصی دارم

راستش این سرور در ovh

SP 16G Dedicated server - OVH Canada (http://www.ovh.com/ca/en/dedicated-servers/sp_16g.xml)

چشم منو گرفت

قیمت مناسب
. سخت افزار خوب
. هارد بالا
دلار کانادا
. فضای بک آپ
. ارائه 36 تا آی پی در صورت نیاز ( 5 آی پی پیش فرض داره )
سی پی یو متوسط یه جورایی
رم بالا و خوب

اما مشکلی که زیاد دارم باش کلنجار میرم سی پی یو هست . حرفه ای ها می دونند که در بحث هاستینگ اونم سایت های پر بازدیدی که بنده دارم میزبانی می کنم رم تاثیر زیادی نداره . یعنی سرور با رم 8 هم اگر در کنارش سی پی یو فوق قوی باشه کفایت می کنه ( البته نظر من اینه )

یکم مشورت بدین هر نظری که دارین ممنون میشم . از کانفیگ گرفته تا سخت افزار و نظر در مورد دیتاسنتر و ...

به نظر شما چه میزان هارد ssd و چه میزان به سی پی یو اضافه کنم ؟

danitfk
June 28th, 2013, 13:09
پردازنده نسبتا" خوبی داره ؛ زیاد نگرانش نباشید اما برای مجازی سازی زیاد کیس مناسبی نیست ,
اما برای کسانی که میخواند استارتر کار خودشون بزنن این مدل سرور هم مناسب هست
برای هاست hightraffic بنده به این نتیجه رسیدم اگر شما MySQL و WebServer بهینه کنید نتیجه خیلی بهتری میگیرید که شاید همین پردازنده هم مناسبتون باشه.
در ضمن این سرور دلار کانادا نیست , با دلار آمریکا ارائه میشه.

98M!zban
June 28th, 2013, 13:20
پردازنده نسبتا" خوبی داره ؛ زیاد نگرانش نباشید اما برای مجازی سازی زیاد کیس مناسبی نیست ,
برای هاست hightraffic بنده به این نتیجه رسیدم اگر شما MySQL و WebServer بهینه کنید نتیجه خیلی بهتری میگیرید که شاید همین پردازنده هم مناسبتون باشه.

ممنون دانیال جان جهت نظر و وقتی که گذاشتی
نه برای مجازی سازی نمی خوام برای هاستنگ می خوام ( شما هم اینو تایید می کنید که تا 36 آی پی روش میشه گرفت ؟ )

بحث استارت نیست . بحث اینکه از نظر شما خوبه برای هاستینگ و فکر می کنید سایت پر بازدید رو جواب بده بدون مشکل کاهش سرعت

و مشکل بعدی بنده مشکلی در سایت ها ندارم . تنها مشکلی که خودم حس می کنم اینکه به دلیل میزبانی سایت های پر بازدید سرعت رو به کاهش هست و از اونجا که به کیفیت اهمیت زیادی میدم میخوام این سرور رو بگیرم و سایت های پر بازدید رو ببرم روش

و ام سوال آخر از لحاظ کانفیگ خوب شما چه وب سرور و چه کانفیگی رو پیشنهاد میدین ؟

98M!zban
June 28th, 2013, 13:42

نه برای مجازی سازی نمی خوام برای هاستنگ می خوام ( شما هم اینو تایید می کنید که تا 36 آی پی روش میشه گرفت ؟ )

بحث استارت نیست . بحث اینکه از نظر شما خوبه برای هاستینگ و فکر می کنید سایت پر بازدید رو جواب بده بدون مشکل کاهش سرعت

و مشکل بعدی بنده مشکلی در سایت ها ندارم . تنها مشکلی که خودم حس می کنم اینکه به دلیل میزبانی سایت های پر بازدید سرعت رو به کاهش هست و از اونجا که به کیفیت اهمیت زیادی میدم میخوام این سرور رو بگیرم و سایت های پر بازدید رو ببرم روش

nginxweb
June 28th, 2013, 13:44

در صورتیکه برای هاستینگ پر بازدید مایلید کانفیگ کنید استفاده از لایت اسپید و یا apache+nginx به همراه کانفیگ کامل سرویس های php+apache+mysql و.. پیشنهاد میشود و درکنارش نصب و کانفیگ cache server های مناسب و سازگار با cms های رایج که در مجموع کیفیت و سرعت بسیار مطلوبی خواهید داشت

MF-BAN
June 28th, 2013, 14:46
سلام دوستان خوبم امیدوارم حالتون خوب باشه

راستش خدا رو شکر در مدت 1 ماه که انرژی بیشتری گذاشتیم و تعداد همکاران رو بیشتر کردیم نتیجه های خوبی گرفتیم و موجبات رضایت همگی فراهم شد

برای خرید یک سرور به عنوان سرور سوم هاستینگ نیاز به یک مشورت و نظرات تخصصی دارم

راستش این سرور در ovh

SP 16G Dedicated server - OVH Canada (http://www.ovh.com/ca/en/dedicated-servers/sp_16g.xml)

چشم منو گرفت

قیمت مناسب
. سخت افزار خوب
. هارد بالا
دلار کانادا
. فضای بک آپ
. ارائه 36 تا آی پی در صورت نیاز ( 5 آی پی پیش فرض داره )
سی پی یو متوسط یه جورایی
رم بالا و خوب

اما مشکلی که زیاد دارم باش کلنجار میرم سی پی یو هست . حرفه ای ها می دونند که در بحث هاستینگ اونم سایت های پر بازدیدی که بنده دارم میزبانی می کنم رم تاثیر زیادی نداره . یعنی سرور با رم 8 هم اگر در کنارش سی پی یو فوق قوی باشه کفایت می کنه ( البته نظر من اینه )

یکم مشورت بدین هر نظری که دارین ممنون میشم . از کانفیگ گرفته تا سخت افزار و نظر در مورد دیتاسنتر و ...

به نظر شما چه میزان هارد ssd و چه میزان به سی پی یو اضافه کنم ؟
3تا ای پی پیش فرض داره خواب دیدی 5 تارو؟ دوست عزیز
و درصورتی روش مجازی ساز نصب نشه میتونید 36 ای پی داشته باشین و درصورتی مجازی ساز نصب شه 35 ایپی رو میتونین استفاده کنید

Caspian-Server
June 28th, 2013, 14:49
پردازنده مناسبی داره
شما بیشتر باید به فکر بهینه سازی وب سرور و Mysql باشید.
عدم بهینه سازی این 2 میتونه بزرگ ترین سرور هارو هم بخوابونه!

Domain
June 28th, 2013, 16:03
به نظر من هم برای هاستینگ بیشتر روی optimize کردن وب سرور و دیتابیس کار کنین

98M!zban
June 28th, 2013, 16:07
ممنون از همه دوستان . من در مورد اپتیمایز و بهینه سازی منابع خارجی و ایرانی بسیار زیادی رو مطالعه کردم در این مدت و تا حدودی میشه گفت موفق بودم

اما ممنون میشم در مورد بهینه سازی و اپتیمایز بیشتر توضیح بدین و دقیق تر بگید روی چه چیزهایی باید کار بشه ؟

Caspian-Server
June 28th, 2013, 16:19
ممنون از همه دوستان . من در مورد اپتیمایز و بهینه سازی منابع خارجی و ایرانی بسیار زیادی رو مطالعه کردم در این مدت و تا حدودی میشه گفت موفق بودم

اما ممنون میشم در مورد بهینه سازی و اپتیمایز بیشتر توضیح بدین و دقیق تر بگید روی چه چیزهایی باید کار بشه ؟

با توجه به سخت افزارتون و میزان بازدید سایت های میزبانی شده
مقادیر متغییر در فایل های کانفیگ WebServer و MySql باید ویرایش بشه.

98M!zban
June 28th, 2013, 16:28
با توجه به سخت افزارتون و میزان بازدید سایت های میزبانی شده
مقادیر متغییر در فایل های کانفیگ WebServer و MySql باید ویرایش بشه.

ممنون و اما مسئله بعدی شما سی پی یو رو تایید می کنید ؟

Caspian-Server
June 28th, 2013, 16:43
پردازنده بدک نیست اما برای شروع.
پیشنهاد میکنم از پردازنده های سری Xeon استفاده کنید.
مانند: E3-1230

98M!zban
June 28th, 2013, 21:59
آقایون ما به دلیل مختلف که مهمترین abuse های زیاد دیتاسنتر ovh باشه بی خیال ovh شدیم

و ز اونجایی که آمریکا پنگیش به ایران دو برابر اروپا هست بی خیال آمریکا هم شدیم

و در نهایت از آلمان خرید کردیم

با این مشخصات

Intel Core i7 965
Ram : 12GB
4.5TB H.D.D

حالا یکم سوال پیش آمد

طبق نظریات ما میخوایم که روی سرور درخواست نصب Wmvare بدیم که بعدش یک سرور مجازی با قدرت سرور اصلی بسازیم

به 2 دلیل

هزینه کمتر در لیسانس سی پنل
منتظر نماندن برای ریست و ... سرور از طرف دیتاسنتر ( دیگه خودمون می تونیم اکی کنیم کارها رو با مجازی ساز )

به نظر شما این کار خوبه یا مستقیم درخواست نصب centeos بدیم ؟

و مورد بعدی کانفیگ کار سی پنل خوب اگر سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید

کلود لینوکس بهتر جواب گرفتید یا لینوکس ؟

danitfk
June 28th, 2013, 22:26
آقایون ما به دلیل مختلف که مهمترین abuse های زیاد دیتاسنتر ovh باشه بی خیال ovh شدیم

و ز اونجایی که آمریکا پنگیش به ایران دو برابر اروپا هست بی خیال آمریکا هم شدیم

و در نهایت از آلمان خرید کردیم

با این مشخصات

Intel Core i7 965
Ram : 12GB
4.5TB H.D.D

حالا یکم سوال پیش آمد

طبق نظریات ما میخوایم که روی سرور درخواست نصب Wmvare بدیم که بعدش یک سرور مجازی با قدرت سرور اصلی بسازیم

به 2 دلیل

هزینه کمتر در لیسانس سی پنل
منتظر نماندن برای ریست و ... سرور از طرف دیتاسنتر ( دیگه خودمون می تونیم اکی کنیم کارها رو با مجازی ساز )

به نظر شما این کار خوبه یا مستقیم درخواست نصب centeos بدیم ؟

و مورد بعدی کانفیگ کار سی پنل خوب اگر سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید

کلود لینوکس بهتر جواب گرفتید یا لینوکس ؟
هتزنر خودش پنل داره که شما اتوماتیک سرور ریستارت کنید ,
اما در مورد هزینه لایسنس بله خیلی بصرفه تر هست از VMware استفاده کنید (حدود 20دلار) اما خیلی روی کیفیت تاثیر داره.
کلود لینوکس با cPanel بسیار هماهنگ هست و بسیار مفید

guerillamethod
June 29th, 2013, 23:05
در صورتیکه برای هاستینگ پر بازدید مایلید کانفیگ کنید استفاده از لایت اسپید و یا apache+nginx به همراه کانفیگ کامل سرویس های php+apache+mysql و.. پیشنهاد میشود و درکنارش نصب و کانفیگ cache server های مناسب و سازگار با cms های رایج که در مجموع کیفیت و سرعت بسیار مطلوبی خواهید داشت

۱+

البته کانادا فاصله زیادی با ایران داره و ممکنه سرعت لود کمی پایین بیاد.

Host-Fa.net
June 29th, 2013, 23:44
پ.ن :
کانفیگ رو انجام میدیم ، کلا استفاده از خود سرور بهتره تا VMWare ولی برای هزینه کمتر لایسنس بهتره۱

pourya74
June 29th, 2013, 23:46
خب دوستان نظراتشون رو دادن ، جسارتا خدمتتون عرض میکنم که :

زیاد به پینگ حساس نباشید ، این که بالا باشه یا پایین به کیفیت شبکه دیتاسنتر مربوطه و موقعیت مکانی . که اگه از DC های معتبر و شناخته شده سرور بگیرید پینگ خوبی هم خواهید داشت .

سرور برای میزبانی ، اگر SSD میگیرید که چه بهتر . ولی اگر هارد SSD نیست ، سعی کنید از هارد های برند معتبر مثل وسترن دیجیتال و با دور بالا ( 7200 RPM ) استفاده کنید .

اگه فقط واسه میزبانی هست ، بهتره روی سرور فقط CentOs نصب کنید یا کلود لینوکس . چون همین مجازی ساز هم برای خودش مقداری از منابع رو مصرف میکنه .

برای هاستینگ بهتره از جایی سرور تهیه کنید که زیاد حساس نباشه . دیتا سنتر های هلندی رو هم روش فکر کنید . کمی گرون در میاد اما در عوض کیفیت خوبی دارن و مشکلی از بابت ابیوز و ... نیست .

وب سرور nginx+apache با کانفیگ درست با توجه به سخت افزار سرور خیلی کمک میکنه به پایداری و سرعت لود سایت ها .

اینا تجربه بود . قطعا دانش من در این مورد کم هست ولی تا جایی که میتونستم گفتم .

موفق باشید (:|