PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توضيح در مورد اصطلاحات فني مديريت سرور

esmaeel
February 27th, 2010, 15:49
سلام دوستان گلم چند سوال دارم فقط لطفا نخنديد ! چون مي دونم ابتدايي خيلي كلي هست براي شما مثل اين هست كه بپرسند فرق كلم با كاهو چي هست !!!;)

حق با شماست اول بايد تايپيك ها رو سرچ كرد اما والله اومدم تايپك ها رو بخونم اينقدر تخصصي نوشته شده من كه چيزي ازشون نفهميدم ... تازه من قثط خيلي ساده مي خوام بدونم اينها چي هستند و دقيقا كارشون چيه ...همين ...

1-ببينيد من تا اونجايي كه فهميدم سي پنل / دايكرت ادمين / ال ايكس ادمين كنترل پنل هستند . درسته ؟
خب اين كنترل پنل ها دقيقا چيكار مي كنند؟ مگه شما مستقيما نمي تونيد با خود سيستم عامل كار كنيد ؟

اسم اين كنترل پنل ها در محيط ادمين و كاربر با هم فرق مي كنه ؟

2- اين سيستم هاي مجازي كه مي گيد دقيقا چيكار مي كنه ؟
VMware
XEN
OpenVZ
اگه ممكنه يك كوچولو در موردشون توضيح بديد چه فرقي با هم دارند و چيكار مي كنند.

3- اين ديگه بيشتر از همه گيچ شدم ببخشيد اين HyperVM و Virtuzzo چي هستند و يه توضيح كوچولو در مورد فرقشون و اين كه چيكار مي كنند ... چرا اينا رو جدا از كنترل پنل ها و مجازي سازها رده بندي مي كنند ؟

4- whm چيه ؟ توي كدوم از دسته هاي بالا جا مي گيره ؟
همه جا مي نويسيد cpanel/whm يعني چي؟

اگه چيزي هست كه فكر مي كنيد منو در فهم اينا كمك مي كنه يا چيزي هست ممكنه ا قلم انداخته باشم بسته به لطف كرمتون بگيد ديگه فردا جايي رفتيم بوق نباشيم !!!/:)

sam_pontiac
February 27th, 2010, 15:55
دوست عزیز من هم تازه شروع به یادگیری کردم ، ولی اینطور که شما سوال کردید نمیشه پاسخی داد که در یک پست حتی 10 خطی هم بشه منظور رو رسوند.
هر کدوم از این سوالهایی که شما پرسیدید ، یک بخش اتفاقا در همین تالار داره که هر بخش دارای قسمت منابع و مباحث آموزشی هست ، که میتونید مراجعه کنید و بیشتر مطالعه کنید.

esmaeel
February 27th, 2010, 16:09
نه دوست خوبم من كه نمي خوام حرفه اي اموزش ببينم...فقط مي خوام با اين اصطلاحات اشنايي داشته باشم..

مثلا يكي از من مي پرسه فرق ويندوز ايكس پي و ويندوز سرور چيه توي دو خط براش توضيح مي دم...(ديگه لازم نيست كه ديگه وارد جزئيات بشم و طريقه نصب بگم و هزار دنگ و فنگ ديگه !!!! لازم هم نيست )

بعد اتفاقا خوبي اين تايپيك اينه همه اصطلاحات با هم هست و ديگه گيج نمي شيم...

اره اين چيزي كه شما مي گيد براي هر كدوم از اين اصطلاحات يك تاپيك جداگانه زده شده والله تا اونجايي كه من ديدم يا حل مشكل بود يا اموزش جزئيات....اما هيج جا من نديدم كه مثلا بگه zen چيه....

حالا به نظر تو درسته من يا يكي كه فقط مي خواد بدونه اينا چي هستند و چي فرقي با هم دارند بخاطر يك تعريف كوچولو اينهمه دردسر بكشند ؟

باشه هر كس يك سوال و جواب بده :D

Arashdn
February 27th, 2010, 16:47
1-ببينيد من تا اونجايي كه فهميدم سي پنل / دايكرت ادمين / ال ايكس ادمين كنترل پنل هستند . درسته ؟
خب اين كنترل پنل ها دقيقا چيكار مي كنند؟ مگه شما مستقيما نمي تونيد با خود سيستم عامل كار كنيد ؟
میتونید ولی فقط باید دستور بنویسید
خیلی کار ها هم دستورات خیلی درازی داره

اسم اين كنترل پنل ها در محيط ادمين و كاربر با هم فرق مي كنه ؟
فقط نال سی پنل که در ادمین WHM هست
بقیه یکین

2- اين سيستم هاي مجازي كه مي گيد دقيقا چيكار مي كنه ؟
VMware
XEN
OpenVZ
اگه ممكنه يك كوچولو در موردشون توضيح بديد چه فرقي با هم دارند و چيكار مي كنند.
سیستم های که باهاشون سرور مجازی درست میکنن
سرور مجازی 99.9 درصد مثل سرور اختصاصی هست
فقط منابع محدود تره
حالا یکی از مجازی ساز ها کرنل میده یکی نمیده یکی کارت eth میده دیگری venet و ...

3- اين ديگه بيشتر از همه گيچ شدم ببخشيد اين HyperVM و Virtuzzo چي هستند و يه توضيح كوچولو در مورد فرقشون و اين كه چيكار مي كنند ... چرا اينا رو جدا از كنترل پنل ها و مجازي سازها رده بندي مي كنند ؟ چطور سی پنل بره اداره و ویرایش هاسته اینا هم بره اداره سرور مجازی هستن که با نبودشون باز هم میشه سرور مجازی ساخت ولی مثل بالا بازم کار سخت میشه

4- whm چيه ؟ توي كدوم از دسته هاي بالا جا مي گيره ؟
همه جا مي نويسيد cpanel/whm يعني چي؟
سی پنل بره دسترسیه کاربره
دابیلو اچ ام بره دسترسی ریسلر و مدیر سرور

esmaeel
February 27th, 2010, 17:07
ممنونم Arashdn
جان واقعا اطلاعاتت خيلي خوب و به زبان ساده گفتيد ... فقط دو جا نفهميدم

فقط نال سی پنل که در ادمین WHM هست

نال سي پنل ؟ منظورتون چي هست ؟ يعني نسخه غيرقانوني يا منظورتون يه چيز ديگه هست ؟

بعد يك سوال ديگه ... اگه اين مجازي سازي هايي كه مي فرماييد يك چيزي دقيقا شبيه سرور اختصاصي مي سازه خب چرا از همون كنترل پنل ها مثلا دايركت ادمين استفاده نمي كنيد ؟ ديگه چه نيازي به HyperVM است ؟

فقط در يك جور درست در مياد...منظورتون مديريت كل سرورهاي مجازي درون يك سرور هست درسته ؟ يعني براي مديريت يك سرور مجازي در واقعا ما از همون كنترل پنل ها مثلا دايركت ادمين استفاده مي كنيم ولي براي مديريت كل سرورهاي مجازي مثلا HyperVM ؟

رمیتونید ولی فقط باید دستور بنویسید

در خود سيستم عامل ديگه منظورتون هست...درسته ؟

amins01411
February 27th, 2010, 17:36
اگه اشتباه نکنم منظور از "نال" "مال" بوده
فقط مال سی پنل که در ادمین WHM هست، به محیط مدیریت سی پانل، whm میگن.

esmaeel
February 27th, 2010, 18:31
اگه اشتباه نکنم منظور از "نال" "مال" بوده

اره اينطوري منطقي تر به نظر مي ره...

اين قسمت هم يكي جواب بده واقعا ممنون مي شم....

بعد يك سوال ديگه ... اگه اين مجازي سازي هايي كه مي فرماييد يك چيزي دقيقا شبيه سرور اختصاصي مي سازه خب چرا از همون كنترل پنل ها مثلا دايركت ادمين استفاده نمي كنيد ؟ ديگه چه نيازي به hypervm است ؟

فقط در يك جور درست در مياد...منظورتون مديريت كل سرورهاي مجازي درون يك سرور هست درسته ؟ يعني براي مديريت يك سرور مجازي در واقعا ما از همون كنترل پنل ها مثلا دايركت ادمين استفاده مي كنيم ولي براي مديريت كل سرورهاي مجازي مثلا hypervm ؟

نقل قول:
رمیتونید ولی فقط باید دستور بنویسید
در خود سيستم عامل ديگه منظورتون هست...درسته ؟

Arashdn
February 27th, 2010, 21:24
ممنونم arashdn
جان واقعا اطلاعاتت خيلي خوب و به زبان ساده گفتيد ... فقط دو جا نفهميدم

نقل قول:
فقط نال سی پنل که در ادمین whm هست
نال سي پنل ؟ منظورتون چي هست ؟ يعني نسخه غيرقانوني يا منظورتون يه چيز ديگه هست ؟
این مال هست که اشتباه شده

بعد يك سوال ديگه ... اگه اين مجازي سازي هايي كه مي فرماييد يك چيزي دقيقا شبيه سرور اختصاصي مي سازه خب چرا از همون كنترل پنل ها مثلا دايركت ادمين استفاده نمي كنيد ؟ ديگه چه نيازي به hypervm است ؟

فقط در يك جور درست در مياد...منظورتون مديريت كل سرورهاي مجازي درون يك سرور هست درسته ؟ يعني براي مديريت يك سرور مجازي در واقعا ما از همون كنترل پنل ها مثلا دايركت ادمين استفاده مي كنيم ولي براي مديريت كل سرورهاي مجازي مثلا hypervm ؟
دایرکت ادمین ساخته شده که هاست بده ولی هایپر وی ام وی پی اس
انگار شما وقتی ورد هست چرا پاورپوینت نصب کنیم ...

esmaeel
March 1st, 2010, 01:56
درسته بايد فقط دكمه تشكر زد اما واقعا بابت جواب خوبتون ممنونم ....