PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ست کردن دامنه با ویندوز سرور2003

xman0098
June 23rd, 2013, 23:20
سلام و خسته نباشید به همگی
آقا من دوتا دامنه .ir دارم که میخوام به دوتا فولدر جداگونه توی ویندوز سرور 2003خودم وصلشون کنم حالا از قضای روزگار این دوتا فولدر سایت هایی هستن که با کمک نرم افزار xampp درون اونا سی ام اس هایی نصب شده(وردپرس ، وی بی) سایت ها بدون مشکل با آی پی بالا میان ینی:
آی پی سرور/نام فولدر
خب حالا میخوام اینا رو به دامنه ها وصل کنم ینی وقتی بزنم مثلا
www.xman0098.ir (http://www.xman0098.ir)
محتویات فولدر xman0098 بیاد بالا مثلا یه سایت وردپرسی

یه نفر آروم آروم و در حد اماتور بگه من چیکار باید بکنم
مقدمه نمیخوام برید سر اصل مطلب
فیلم یا عکس باشه عالیه
در ضمن پول هم نمیدما

xman0098
June 24th, 2013, 08:20
UP

dc-master
June 24th, 2013, 08:56
منم دقیقا همین مشکلو دارم لطفا یکی کمک کنه
خواهشن کسی نگه سرچ کن که کل اینترنتو سرچ کردم نه فقط این انجمن.اما هیچ کدوم کامل توضیح نداده چطوری چندتا دامنه رو سرور مجازی وصل کنی.:102:
الان یک هفتس سایتای من رو هوا مونده نتونستم رو سرور نصبشون کنم.:((

dc-master
June 24th, 2013, 10:27
UP

nikit
June 24th, 2013, 10:34
از iis استفاده کنید
آموزش ست کردن هم:

نحوه ی نصب DNS Server :

نکته : قبل از نصب DNS Server در تنظیمات ای پی آدرس Primary DNS Server را آدرس 127.0.0.1 قرار میدهیم.

برای این منظور در محیط ویندوز 2003 سرور به بخش Administrative Tools رفته گزینه Configure Your Server را انتخاب کرده و مراح را مطابق شکل ادامه میدهیم.

نکته : برای اینکه DNS Server ما به درستی بتواند کار ترجمه و Mapping را انجام دهد نیاز به ایجاد سه پارامتر به صورت دستی در DNS Server هستیم.

برای این منظور ابتدا از قسمت Administrative Tools وارد DNS Server میشویم.

همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید ابتدا داخل نام دامنه ای که ایجاد کردهایم میشویم.در این مثال Secure.home
سپس در فضای خالی سمت راست کلیک راست کرده گزینه New Host(A) را انتخاب میکنیم.

نکته : Host (A) مشخص کننده نام کامپیوتر و ای پی آدرس Web Server است.بنابراین فیلد های موجود را به طور صحیح تکمیل می نماییم.

در فیلد Name نام کامپیوتر و در فیلد ای پی آدرس نیز ای پی آدرس کامپیوتر را وارد میکنیم.

نکته : در این مثال نام کامپیوتری که تنظیمات را بر روی آن انجام میدهیم Foolady.Server میباشد.

بعد از انجام این کار نیاز به تعریف یک Alias Name جهت تعریف WWW داریم.

برای این منظور نیز راست کلیک کرده گزینه New Alias (CNAME) را انتخاب میکنیم.

در اولین فیلد خالی عبارت WWW را مینوبسیم.

در دومین فیلد خالی نیز نام کامپیوتر به همراه نام دامنه ای که انتخاب کردهایم مینویسیم.

Computer Name: iranvps.Server
Domain Name: Secure.home
FQDN=Foolady.server.Secure.home

تا به این جای کار توانسته ایم DNS Server خود را برای Resolve نام و اسامی و ترجمه آنها به IP Address تنظیم کنیم.

نکته : برای تست تنظیمات DNS Server در محیط CMD دستور Ping را برای نام دامنه ای که انتخاب کرده ایم اجرا میکنیم.

در صورت دریافت Reply تنظیمات به درستی انجام شده اند.
به عنوان مثال :
Ping کد:
www.secure.home

در صورتی که جواب نگرفتیم میبایست یک بار ویندوز را Log off/Log on کرده و دوباره تست Ping را انجام دهیم.
اگر باز هم جوابی گرفته نشد حتما در تنظیمات دچار مشکل هستیم.
منبع:
Para Server - مرکز آموزش - راه اندازی IIS و ایجاد یک Web Site (http://paraserver.net/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=34)

dc-master
June 24th, 2013, 14:31
از iis استفاده کنید
آموزش ست کردن هم:

نحوه ی نصب DNS Server :

نکته : قبل از نصب DNS Server در تنظیمات ای پی آدرس Primary DNS Server را آدرس 127.0.0.1 قرار میدهیم.

برای این منظور در محیط ویندوز 2003 سرور به بخش Administrative Tools رفته گزینه Configure Your Server را انتخاب کرده و مراح را مطابق شکل ادامه میدهیم.

نکته : برای اینکه DNS Server ما به درستی بتواند کار ترجمه و Mapping را انجام دهد نیاز به ایجاد سه پارامتر به صورت دستی در DNS Server هستیم.

برای این منظور ابتدا از قسمت Administrative Tools وارد DNS Server میشویم.

همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید ابتدا داخل نام دامنه ای که ایجاد کردهایم میشویم.در این مثال Secure.home
سپس در فضای خالی سمت راست کلیک راست کرده گزینه New Host(A) را انتخاب میکنیم.

نکته : Host (A) مشخص کننده نام کامپیوتر و ای پی آدرس Web Server است.بنابراین فیلد های موجود را به طور صحیح تکمیل می نماییم.

در فیلد Name نام کامپیوتر و در فیلد ای پی آدرس نیز ای پی آدرس کامپیوتر را وارد میکنیم.

نکته : در این مثال نام کامپیوتری که تنظیمات را بر روی آن انجام میدهیم Foolady.Server میباشد.

بعد از انجام این کار نیاز به تعریف یک Alias Name جهت تعریف WWW داریم.

برای این منظور نیز راست کلیک کرده گزینه New Alias (CNAME) را انتخاب میکنیم.

در اولین فیلد خالی عبارت WWW را مینوبسیم.

در دومین فیلد خالی نیز نام کامپیوتر به همراه نام دامنه ای که انتخاب کردهایم مینویسیم.

Computer Name: iranvps.Server
Domain Name: Secure.home
FQDN=Foolady.server.Secure.home

تا به این جای کار توانسته ایم DNS Server خود را برای Resolve نام و اسامی و ترجمه آنها به IP Address تنظیم کنیم.

نکته : برای تست تنظیمات DNS Server در محیط CMD دستور Ping را برای نام دامنه ای که انتخاب کرده ایم اجرا میکنیم.

در صورت دریافت Reply تنظیمات به درستی انجام شده اند.
به عنوان مثال :
Ping کد:
www.secure.home

در صورتی که جواب نگرفتیم میبایست یک بار ویندوز را Log off/Log on کرده و دوباره تست Ping را انجام دهیم.
اگر باز هم جوابی گرفته نشد حتما در تنظیمات دچار مشکل هستیم.
منبع:
Para Server - مرکز آموزش - راه اندازی IIS و ایجاد یک Web Site (http://paraserver.net/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=34)

دوست عزیز مشکل ما ساخت دی ان اس نیست.دی ان اس ساخته شده.
ما اینجا موندیم که چطوری دامنه رو به پوشه وصل کنیم.
همونطور که xman گفت:

خب حالا میخوام اینا رو به دامنه ها وصل کنم ینی وقتی بزنم مثلا
www.xman0098.ir (http://www.xman0098.ir/)

محتویات فولدر xman0098 بیاد بالا مثلا یه سایت وردپرسی

در ضمن از نرم افزار iis استفاده کردم ولی نمی دونم کجا باید نام دامنه رو وارد کرد(تو نرم افزار iis)در ضمن دو نرم افزار xampp و iis هر دو از یک پورت استفاده میکنن با این مشکل چی کار کنیم؟

nikit
June 24th, 2013, 14:37
دوست عزیز مشکل ما ساخت دی ان اس نیست.دی ان اس ساخته شده.
ما اینجا موندیم که چطوری دامنه رو به پوشه وصل کنیم.
همونطور که xman گفت:

در ضمن از نرم افزار iis استفاده کردم ولی نمی دونم کجا باید نام دامنه رو وارد کرد(تو نرم افزار iis)در ضمن دو نرم افزار xampp و iis هر دو از یک پورت استفاده میکنن با این مشکل چی کار کنیم؟

آموزش رو کامل مطالعه کنید نوشته شده چجوری به پوشه اختصاص بدید

dc-master
June 24th, 2013, 17:57
این آموزشو تا آخر رفتم
ولی نفهمیدم کجاش گفته چطوری دامنه به پوشه وصل بشه خواهشا یکمی واضح تو ضیح بدید.
درضمن مثل اینکه آموزشی که شما گذاشتید تصویری بوده ولی من تصویری نمیبینم.

nikit
June 24th, 2013, 18:25
این آموزشو تا آخر رفتم
ولی نفهمیدم کجاش گفته چطوری دامنه به پوشه وصل بشه خواهشا یکمی واضح تو ضیح بدید.
درضمن مثل اینکه آموزشی که شما گذاشتید تصویری بوده ولی من تصویری نمیبینم.

برای پوشه ای که میخواهید سایت اول رو نشون بده یه dns ريالرار بدید بعد dns رو برای دامنه ست کنید
برای پوشه ی دوم که میخواهید دامنه دوم ان را نمایش دهد یک dns دیگر قرار دهید و آن را در دامنه ی دوم ست کنید

dc-master
June 24th, 2013, 20:15
ممنون داره به یه جاهایی می رسه.
فقط یه سوال:

یه dns ريالرار بدید
چطوری اینکارو بکنم؟
در ضمن من از نرم افزار هایxampp و iis استفاده میکنم.چطوری همزمان از هر دو استفاده کنم؟
یعنی می دونم باید پورت یکیشون رو تغییر داد ولی پورت کدوم تغییر پیدا کنه بهتره؟
:x

hamedmabdi
June 24th, 2013, 21:03
دوستان کمک کنند مشکل منم هست

xman0098
June 24th, 2013, 23:41
UP

nikit
June 25th, 2013, 02:29
ممنون داره به یه جاهایی می رسه.
فقط یه سوال:

چطوری اینکارو بکنم؟
در ضمن من از نرم افزار هایxampp و iis استفاده میکنم.چطوری همزمان از هر دو استفاده کنم؟
یعنی می دونم باید پورت یکیشون رو تغییر داد ولی پورت کدوم تغییر پیدا کنه بهتره؟
:x

ببخشید dns ریالر اشتباه تاپی بود،

برای پوشه ای که میخواهید سایت اول رو نشون بده یه dns جدا گانه قرار بدید بعد dns رو برای دامنه اول ست کنید
برای پوشه ی دوم که میخواهید دامنه دوم ان را نمایش دهد یک dns دیگر قرار دهید و آن را در دامنه ی دوم ست کنید

نیازی به استفاده از Xampp نیست، فقط iis استفاده کنید

dc-master
June 25th, 2013, 09:37
برای پوشه ای که میخواهید سایت اول رو نشون بده یه dns جدا گانه قرار بدید بعد dns رو برای دامنه اول ست کنید

خوب مشکل من همینجاست!!
چطوری یه dns رو برای یک پوشه درست کنم؟

نیازی به استفاده از Xampp نیست، فقط iis استفاده کنید

چطوری دیتابیس بسازم؟توی iis جا برای دیتابیس ساختن داره؟؟؟؟

در ضمن توی آموزشی که گذاشتید:

این قسمت تصویر نداره و توضیح نداده چطور میشه اینکا رو انجام داد.
اگه میشه اینم یه توضیح بدید. :-*

nikit
June 25th, 2013, 11:18
خوب مشکل من همینجاست!!
چطوری یه dns رو برای یک پوشه درست کنم؟

چطوری دیتابیس بسازم؟توی iis جا برای دیتابیس ساختن داره؟؟؟؟

در ضمن توی آموزشی که گذاشتید:

این قسمت تصویر نداره و توضیح نداده چطور میشه اینکا رو انجام داد.
اگه میشه اینم یه توضیح بدید. :-*

عرض کردم، اموزش رو کامل بخونید، در هنگام قرار دادن dns گفته شده پوشه را مشخص کنید
نیازی به تصویر نیستش، مشخصه
دیتابیس رو هم سرچ کنید توی گوگل هست

xman0098
June 25th, 2013, 18:05
عرض کردم، اموزش رو کامل بخونید، در هنگام قرار دادن dns گفته شده پوشه را مشخص کنید
حرفات خنده داره
دی ان اس یا آی پی میگره به ادرس تبدیل میکنه یا اینکه آدرس رو از ما میگیره و به آی پی که براش تعریف شده وصل میکنه نه اینکه تعین مسیر کنه دامنه رو
جالبه

dc-master
June 25th, 2013, 18:06
والا من این آموزشو هر چی بالا و پایین میکنم این قضیه پوشه رو پیدا نمی کنم.
دوستان یا من نمیبینم یا ...شما می بینید بگید!!