PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل افزایش استفاده از cpu سایت من چیه؟

mand1404
June 21st, 2013, 15:15
سلام
خسته نباشید.
این عکس رو ببینید
13905
بخش server load سایت من با مشکل مواجه شده؟ دلیلش چیه؟
تازه این عدد گاهی به 22.48 هم رسیده!
بعضیا گفتن به خاطر کدنویسی سایت هم هست اما من تمام پلاگین ها و سایت رو غیرفعال کردم اما باز همین مشکل رو دارم
سایت من دارای در هر لحظه دارای 30 کاربر که 7 تاشون فعال هستند هست...
یک گیگ فضا دارم که 820 مگابایتش پر شده.
مشکل از کجاست؟ از بازدید؟ واقعا گیج شدم سرعت سایتم پایین اومده عجیب!
ممنون میشم کمکم کنید.

takpar7
June 21st, 2013, 15:20
درخواست هایی که به سمت دیتابیس در هر لحظه فرستاده میشه زیاده احتمالا
شایدم به سرور اتک میشه
اصولا تو جامعه های مجازی با این تعداد کاربر آنلاین هم اگه سی پی یو زیر 4 هسته باشه به مشکل برمیخوره(حالا نمیدونم سایت شما با چه سیستمی کار میکنه)

mand1404
June 21st, 2013, 15:26
سلام
آخه الان من کل سایت رو غیرفعال کردم. طبیعتا نباید بازدید کننده بتونه درخواستی ارسال کنه! حجم دیتابیس من فعلا 40 مگابایت پر شده. منظورتون از سیستم چی هست؟ اگه منظورتون فهمیده باشم لینوکس و mysql با کنترل پنل cpanel هست!

takpar7
June 21st, 2013, 15:30
سلام
آخه الان من کل سایت رو غیرفعال کردم. طبیعتا نباید بازدید کننده بتونه درخواستی ارسال کنه! حجم دیتابیس من فعلا 40 مگابایت پر شده. منظورتون از سیستم چی هست؟ اگه منظورتون فهمیده باشم لینوکس و mysql با کنترل پنل cpanel هست!

سلام
نه من ظورم سیستم مدیریت سایته مثل وردپرس شیرترانیکس
که با این چیزایی که شما گفتین به نظرم باید جامعه مجازی با شیرترانیکس یا سوشال انجین باشه
بعضی از این سیستم ها بعد از بستن سایت هم دیتابیس در حال فعالیت میمونه مثل شیرترانیکس
اگه نه ممکنه به سروری که سایتتون رو میزبانی میکنه اتک انداختن
یک گیگ فضا اصولا تو هاست های اشتراکی ارائه میشه اگه هاستتون اشتراکیه باید به مدیر سایت ارائه دهنده هاستتون در تماس باشدی از طریق تیکت یا تماس

mand1404
June 21st, 2013, 15:35
آها.
من مای بی بی هست. که سه پلاگین ایجکس روش نصب کرده بودم. اما اون ها رو هم غیرفعال کردم. اما باز هم این مشکل پیش اومده.
از نظر پشتیبانی هر چی میگم به پشتیبانی هاست دلیل کاهش سرعت سایت رو مخابرات میدونن و اصلا به این مورد توجه نمیکنن!
من الان چطوری میتونم اگه مشکل از دیتابیسه اون رو حل کنم؟ یک چک کننده ای تستی وجود نداره؟
ممنون

takpar7
June 21st, 2013, 15:39
مشکل از دیتابیس که نمیتونه باشه اگه سرور قوی باشه به راحتی هر دیتابیسی رو میتونه بکشه
این که سرعت سایت پایین میاد و 9< server load این یعنی سرور مشکل داره لود باید زیر 2 باشه!
پشتیبانی هاستتون باید رسیدگی بکنن اگه رسیدگی نکردن هاستتون رو عوض کنید هاستینگهایی مثل میهن وب هاست که من قبلا باهاشون خیلی کار کردم سرور های قوی قیمت مناسب و پشتیبانی خوبی دارن

nginxweb
June 21st, 2013, 15:42
دوست گرامی سوال شما مثل این میمونه که ماشین بنده روشن شما از شما بپرسم چرا روشن نمیشه؟ بدون اینکه چیزی رو چک کنم

خوب 1000 جواب میتونه داشته باشه..

مشکل شما نیازمند بررسی کامل سرور و سرویس ها و کانفیگ های اعمال شده می باشد

takpar7
June 21st, 2013, 15:44
دوست گرامی سوال شما مثل این میمونه که ماشین بنده روشن شما از شما بپرسم چرا روشن نمیشه؟ بدون اینکه چیزی رو چک کنم

خوب 1000 جواب میتونه داشته باشه..

مشکل شما نیازمند بررسی کامل سرور و سرویس ها و کانفیگ های اعمال شده می باشد

درسته فرمایش شما ولی ایشون سرور ندارن و فقط یک هاست اشتراکی دارن اونجور که متوجه شدم
و بررسی کانفیگ ها و کارکرد درست سیستم همباید به عده ی مدیر سرور باشه

speedy
June 21st, 2013, 15:47
هاست دارید یا سرور شما؟
شاید یک سایت دیگه که رو این سرور هست داره فشار میاره

mand1404
June 21st, 2013, 15:50
سلام
ممنون از پاسخگوییتون
من هاست دارم و از میهن وب هاست گرفتم اما هنوز جواب مشخصی بهم ندادن و همین جواب ندادن و بهانه اوردنشون داره من نگران میکنه و به فکر انتقال میندازه!

takpar7
June 21st, 2013, 15:51
سلام
ممنون از پاسخگوییتون
من هاست دارم و از میهن وب هاست گرفتم اما هنوز جواب مشخصی بهم ندادن و همین جواب ندادن و بهانه اوردنشون داره من نگران میکنه و به فکر انتقال میندازه!

من بیش از یه سال رو میهن وب هاست بودم مشکلی نداشتم!
حتما رسیدگی میکنن

speedy
June 21st, 2013, 15:54
خوب پس احتمال اینکه مشکل از سایت شما باشه خیلی کمه.
سرورشون احتمالا پر شده که لود انقدر بالا میره

aligoli
June 21st, 2013, 15:55
برای ورودی های اطلاعات ها مثل فرم ها، عضویت ها کپچا قرار بدید، متاسفانه بسیاری از مدیران سایت توجه نمی کنند و این مورد رو نادیده می گیرند، وقتی کد امنیتی وجود نداشته باشه ربات ها و اسپمر ها به سایت مورد نظر یورش برده و باعث فشار بسیار زیادی به سایت خواهند شد.

dani0111
July 2nd, 2013, 16:04
چک کنید پلاگین یا افزونه ی سنگینی روی سایت شما فعال نیست ؟
یا تنظیمات آپاچی و mysql رو بهتره بهینه کنید