PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Rras با ایپی اختصاصی

sshiran
February 25th, 2010, 12:46
سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه که چطوری میشه روی rras برای یک یوزر ip اختصاصی تعریف کرد؟:79:

Aria
February 25th, 2010, 14:59
سلام.

من این عمل رو حدوداً 7 ماه پیش روی سرویس RRAS ویندوز اجرا کردم و مقاله آموزشی اون رو به شرکت Microsoft ارائه دادم.

خوشبختانه ایشان ضروری بودن این آموزش رو متوجه شدند و در سایت RRAS Blog که آموزشگاه رسمی سرویس RRAS شرکت ماکروسافت هست قرار دادند و با توجه به قوانین کپی رایت، اسم من رو پایین مقاله به همراه آدرس سایت، توشتند.

Routing and Remote Access Blog : How to deploy RRAS based VPN server that gives dedicated IP to remote users/machines and allow them to access Internet using a dedicated public IP address (http://blogs.technet.com/rrasblog/archive/2009/07/30/rras-as-vpn-server-providing-dedicated-ip-assigned-to-remote-vpn-clients.aspx)

با تشکر.

sshiran
February 25th, 2010, 19:35
ممنون و واقعا خوش حال شدم که شما هم بعنوان یک ایرانی تا حدودی تونستید دانش مون رو بهشون نشون بدین .( آفرین)

یک سوال دیگه بصورت پیش فرض RRAS از pppoe استفاده میکنه یا L2tp ؟ اگه PPPoe استفاده میکنه چطوری میشه L2tp کرد؟

Aria
February 25th, 2010, 22:51
سلام.

در حالت پیش فرض، PPTP فعال هست و شما در صورت نیاز، میتونید L2TP رو هم فعال کنید:

1. کنسول RRAS را باز کنید.
2. بر روی نام کامپیوتر کلیک راست کنید و Properties رو انتخاب کنید.
3. بر روی تب Security کلیک کنید.
4. در بخش پایینی، تیک Allow Custom IPSec ... را فعال کنید.
5. کلید اشتراکی (SharedKey) مورد نظر خود را وارد نمایید.

با تشکر.