PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رم خودتون رو از 128 به 3 گیگ تغییر دهید ! توسط DevilzTm

arak-soft
February 24th, 2010, 18:16
با سلام

دوستان اینم برلای کسانی که از کم بودن رم کامپیوترشون و سرورشون رنج میبرن

دوستان اصلا نوشن نمیده که رم اضافه شده چون در اونجا که رم رو مشخص میکنه سخت افزاری هست و این راه رم رو اضافه میکنه ولی نشون نمیده . ;)

اینم فیلمش که توی سرورم درست کردم و اپلود کردم با لینک مستقیم که حال کنید

Download (http://www.tumrus.ir/uploads/1356779695.zip)

https://www.devilztm.com/forums/showthread.php?t=2333
دوستان گلم تشکر یادتون نره :67:

---------- Post added at 06:16 PM ---------- Previous post was at 05:59 PM ----------

دوستا یادم رفت اینو بگم که هر چقدر رم میدید باید همون قدر هم از هارد خالی باشه >:)

Yashar1989
February 24th, 2010, 18:28
من اینو 1-2 سال پیش یه جایی خوندم
چند نفر از اساتید سخت افزار هم اومده بودن نظرشون رو نوشته بودن
اکثراً میگفتن هارد رو به چیز میده

در کل اگر هارد خالی و حجم پایین دارید این کار رو انجام بدید

amiri113
February 24th, 2010, 18:31
مقداری از هارد تبديل به رم ميشه!
در نتيجه تبادل اطلاعات با هارد زياد ميشه و بنابراين در دراز مدت عمر هارد کم ميشه!

arak-soft
February 24th, 2010, 18:37
من اینو 1-2 سال پیش یه جایی خوندم
چند نفر از اساتید سخت افزار هم اومده بودن نظرشون رو نوشته بودن
اکثراً میگفتن هارد رو به چیز میده

در کل اگر هارد خالی و حجم پایین دارید این کار رو انجام بدید

با سلام

بنده در هنرستان کاردانش قائم مقام فراهانی اراک در رشته برنامه نویسی کامپیوتر در حال تحصیل هستم
ای مورد در کاتب سیستم عامل پیشرفته ما بوده که من میخوام این کتاب رو ورق به ورق اسکن کنم و بزارم برای دانلود چون خیلی به درد میخوره مخصوص برای سرور ها :x

---------- Post added at 06:37 PM ---------- Previous post was at 06:32 PM ----------

مقداری از هارد تبديل به رم ميشه!
در نتيجه تبادل اطلاعات با هارد زياد ميشه و بنابراين در دراز مدت عمر هارد کم ميشه!

عزیز استاد ما آقای رضوان پور گفت هیچ فشاری به هارد وارد نمیشه فقط هر چقدر که رم میدی باید اون قدر فضا تو هارد خالی باشه برای لینوکس هم این موضوع هست ولی هنوز نرسیدیم :67:

amiri113
February 24th, 2010, 18:43
منم نگفتم فشاری به هارد وارد ميشه!
گفتم هارد مجبوره بيشتر کار کنه و در نتيجه طول عمرش کمتر ميشه!
يک چيز طبيعی هم هستش!

irlogo
February 24th, 2010, 19:21
بهش می گن سوزه

System32
February 24th, 2010, 19:24
بنده در هنرستان کاردانش قائم مقام فراهانی اراک در رشته برنامه نویسی کامپیوتر در حال تحصیل هستم
تا چند وقت پیش دانشجو بودین یه دفعه شدین دانش آموز :109:

بنده دانشجو هستم و ما هر کاری کردیم ندادن و ما هم دیگه موضوع رو پیگیری نکردیم چون دوست ندارم بیخودی الاف بشم

http://www.webhostingtalk.ir/70385-post15.html

arak-soft
February 24th, 2010, 19:38

جیگر من برادر پوریا هستم لطفا قضیه قبل رو شروع نکن داداشم دانشجو هست من خودم دانش اموز هستم

System32
February 24th, 2010, 19:48
جیگر من برادر پوریا هستم لطفا قضیه قبل رو شروع نکن داداشم دانشجو هست من خودم دانش اموز هستم

دوم اینکه من پوریا جهانگیری فر متولد سال 1366 و 12 خرداد هستم .
برادر دوم بنده پنچم دبستان هستن که اصلا کامپیوتر بلد نیست فقط ps2 بازی میکنه برادر آخر بنده هم تازه رفته آمادگی یا همون پیش دبستانی .
کلاس پنجمیه هستی یا پیش دبستانی؟
http://www.webhostingtalk.ir/63485-post11.html

TukaNet
February 24th, 2010, 19:51

خوب downgrade کرده خودش رو ، شاید ورژن دانشجوش باگ داشته :78:

در ضمن تمام سیستم عامل ها خودکار از این روش استفاده می کنند ولی نه زیاد
در ویندوز با مفهوم virtual memory تعریف شده و در لینوکس هم به اسم swap هست

ولی نمیشه گفت جایگزین رم میشه چون سرعت انتقال داده ها در هارد قابل مقایسه با رم نیست
برنامه هایی هستند که از فلش مموری برای افزایش رم استفاده می کنند که بازده بیشتری نسیت به این روش داره ....

بست رگاردز :67:

AfraWeb.net
February 24th, 2010, 19:54

فروم جامع و خوبی را راه اندازی کردید . مشکلاتی در قبل بودش ولی مهم نیست . نباید به عقب برگردید و رویه رو به جلو رو پیش بگیرید تا به موفیت برسید

موفق باشید

arak-soft
February 24th, 2010, 20:20
فروم جامع و خوبی را راه اندازی کردید . مشکلاتی در قبل بودش ولی مهم نیست . نباید به عقب برگردید و رویه رو به جلو رو پیش بگیرید تا به موفیت برسید

موفق باشید

;)

amiri113
February 24th, 2010, 23:29
برنامه هایی هستند که از فلش مموری برای افزایش رم استفاده می کنند که بازده بیشتری نسیت به این روش داره ....

نشنيده بودم! ولی ايده خيلی جالبی هستش!
ممنون!

vPsPersia.COM
February 24th, 2010, 23:32
خدایا جمع اساتید جمعه !

از این همه استعداد مردم ! واقعا که .

پس شما ها که همه سرور دارید یعنی نمیدونید Swap چیه ؟ صفحه بندی ؟ همون که خیلی به اشتباه بهش کش میگند .

پیجینگ ، صفحه بندی !

سیستم عامل به برنامه در حال اجرا که نیاز به RAM داره میگه چقدر رم نیاز داری ؟ میگه 300 گیگ . میگه روی چشم

300 گیگ میدم بهت ، اما کشک ، اون صفحاتی از برنامت که در حال اجرا هستند رو بیار جلو که اولویت بندی کنم .

واسه بقیه برنامه ها هم همین طور ، اینطوری از قحطی رم و در نتیجه هنگ کردن جلو گیری میشه .

هیچ مشکلی هم برای هارد پیش نمیاد .

amiri113
February 25th, 2010, 01:01
300 گیگ میدم بهت ، اما کشک ، اون صفحاتی از برنامت که در حال اجرا هستند رو بیار جلو که اولویت بندی کنم .

استاد يک وقت اين حرف رو عملی نکنی رو سرورتا !
شما نميتونی همينطوری الکی الکی 300 گيگ رم بدی!
زمانی که از يک مقدار بيشتر بشه ديگه پيدا کردن اطلاعات داخل اون قسمت از هاردی که الان داره کار رم رو انجام ميده زمان بر ميشه و اونوقت به جای اينکه اين رم زياد (300 گيگی که شما گفتی) باعث افزايش سرعت اجرای سيستم عامل بشه باعث کاهش سرعتش ميشه!

در مورد صدمه رسيدن به هارد هم بايد بگم هيچکس نميگه صدمه ميرسونه!
باعث گردش بيشتر هارد و کار کردن بيشتر اون ميشه و در مجموع طول عمر هارد رو کم ميکنه!

جمله خودتون رو برای خودتون متذکر ميشم تا انشالا ياد بگيريد تمسخر ديگران کار درستی نيستش!

از این همه استعداد مردم ! واقعا که .

---------- Post added at 01:01 AM ---------- Previous post was at 12:59 AM ----------

بهتره اگر ميخوايد مسخره هم بکنيد يک دور قشنگ مطالعه کنيد. ببينيد کی کجا رو نفهميده يا چي رو نميدونه! :67:

Arashdn
February 25th, 2010, 07:18
همیشه یادمون باشه سرعت نوتشن و خوندن هارد خیلی از رم کمتره ....

jgvr
February 25th, 2010, 11:57
جمله خودتون رو برای خودتون متذکر ميشم تا انشالا ياد بگيريد تمسخر ديگران کار درستی نيستش!

چیز عادیی هست...
تقریبا همه مردم فکر میکنن از بقیه بیشتر بلدن. در حالی که...

amiri113
February 25th, 2010, 12:11
چیز عادیی هست...
تقریبا همه مردم فکر میکنن از بقیه بیشتر بلدن. در حالی که...

آخه فکر کردن اشکال نداره!
بزار فکر کنن از همه بيشتر ميدونن و انشالا که بدونن! اما تمسخر کار درستی نيستش! اين رو بايد ياد بگيرن انجام ندن!
خدا رو شکر سعی میکنيم اگر مشکلی هست علمی بحث کنيم و شايد تو اين بحث ها به نکاتی پی ببريم که تا حالا به ذهنمون نرسيده بود.
مثل استفاده از فلش مموری که بابک گفت!
خوب چون هارد يک وسيله مکانيکی هستش سرعتش 100% از وسايل الکترونيکي (مثل رم و فلش مموری) کمتر هستش و در نتيجه سرعت هارد نسبت به رم و فلش مموری کمتر هستش!
البته در آينده نه چندان دور ديگه تمام هارد ها هم با تکنولوژی فلش مموری ساخته ميشن و اون موقع سرعت read و write روی هارد خیلی بالاتر ميره!

فقط بايد به سرعت usb هم دقت کرد که بازم اگر اون کند باشه به جای افزايش کارايي باعث کاهش کاراييش ميشه!
بابک در اين باره توضيحی هست؟ خودت از اين روش استفاده کردی ؟ راضی بودی ؟

Aria
February 25th, 2010, 14:21
سلام.

همیشه موارد مربوط به ویندوز در چهار چوب قاعده و قانون های ضریف و مهم فعالیت میکنه !

اینطوری نیست که شما هر جور که دلتون بخواد Virtual Memory Settings رو دست کاری کنید و فکر کنید که دیگه همه چیز حله !

خیر ! قاعده انجام این کار بسته به نوع سیستم عامل و مصرف شما از اون سیستم هست.

شما اگر نیاز به راه اندازی Exchange Hosting دارید، باید مقدار RAM موجود رو در مقیاس 1.5 برابر به روش 0.5 بر روی درایو اول و 1.0 بر روی درایو روم تعریف کنید.

همینطور Variable بودن یا نبودن مقدار Virtual Memory رو باید برای ویندوز مشخص کنید و اجازه فعالیت رو در دو حالت ثابت و متغییر بهش بدید تا بتونه خودش رو تنظیم کنه با شرایت جدید !

اگر در ضمینه هاستینگ قرار هست سرویس بدید (بدون توجه به نوع سرویس دهی سرور ایمیل و بانک اطلاعاتی و ... جانبی) باید مقدار Virtual Memory رو از حالت متغیر به ثابت در بیارید و در ویندوز 2003 سرور از مقیاس 2.5 در حالت 1.0 درایو اول و 1.5 داریو دوم استفاده کنید.

همینطور نوع Partition بندی سرور در این عمل بسیار نقش اساسی داره.

در صورت نیاز به انجام Application Hosting که نیاز به Page filing بسیار زیاد داره، باید از هارد دیسک های SSD و یا هار دیسک های معمولی و SCSI ولی تحت RAID10 و یا RAID5 و یا RIAD 0+5 استفاده بشه که بتونه پاسخگوی درخواست های ارسالی از Application Server های مختلف باشه و I/O Load رو بیش از حد تحریک به صبر و استقامت بی دلیل نکنه !

نکات بسیار زیاد هست که در حوصله این تاپیک نیست ولی در کل:
****** خیلی مواضب باشید و بدون دانش کافی کاری رو انجام ندید و به آموزش های بی پایه و اساس اعتماد نکنید. چه ایرانی و چه خارجی ******

با تشکر.

rezahd
March 11th, 2010, 16:39
با سلام خدمت دوستا ن محترم
اگر شما رم 2 گیگ رو سیستم داشته باشید سیستم به طور خود کار مقداری از فضا ی هارد رو بهش میده اصلاحات بلد نیستم که بخاهید ایراد بگیرد ولی میدونم که افزایش رم برابر با استاندارد که خود ویندوز تعیین کرده برای رم
ممکنه زیاد تر بکنید اما در کل کار مفید رو انجام نمیده اگر شما رو سیستم شخصی تونستید یک بازی که رم 1 میخواهد رو با رم 512 بیارید بالا انوقت درست چون باز هم کم میاره این تو شبکه اموزش هم توضیح دادن ولی در کل کمک حال هست در حد کم
خدا کنه که دوستان نزنن تو سرم

behnam_sarraj
January 3rd, 2011, 20:10
خوب downgrade کرده خودش رو ، شاید ورژن دانشجوش باگ داشته :78:

در ضمن تمام سیستم عامل ها خودکار از این روش استفاده می کنند ولی نه زیاد
در ویندوز با مفهوم virtual memory تعریف شده و در لینوکس هم به اسم swap هست

ولی نمیشه گفت جایگزین رم میشه چون سرعت انتقال داده ها در هارد قابل مقایسه با رم نیست

دوست عزیز سرعت هارد خیلی بیشتر از فلش مموریه
برای جایگزینی رم توصیه من همون هارده
البته اینم بگم این کار فقط اسمی رم رو زیاد میکنه و به هیچ دردی برای استفاده روزانه و یا کارای سخت نمیخوره

منم نگفتم فشاری به هارد وارد ميشه!
گفتم هارد مجبوره بيشتر کار کنه و در نتيجه طول عمرش کمتر ميشه!
يک چيز طبيعی هم هستش!

عزیز این چیزی نداره که بخواد از عمر هارد بگیره
ما برای کار با کامپیوتر لودهای سختر رو انجام میدیم

HyperServer
January 3rd, 2011, 20:33
دوست عزیز سرعت هارد خیلی بیشتر از فلش مموریه
برای جایگزینی رم توصیه من همون هارده
البته اینم بگم این کار فقط اسمی رم رو زیاد میکنه و به هیچ دردی برای استفاده روزانه و یا کارای سخت نمیخوره

عزیز این چیزی نداره که بخواد از عمر هارد بگیره
ما برای کار با کامپیوتر لودهای سختر رو انجام میدیم

عزیز چه فکری میکنی تاپیک 10 ماه پیش رو میاری بالا...وقتی استارتر هم bann شده؟؟؟؟
یه نکته رو داشته باش...هارد قطعه فیزیکیه و فلش غیر فیزیکی...
توی کامپیوتر معمولا در اکثر موارد هارد هست که محدود میکنه