PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش انتقال سایت !

dibahost
June 12th, 2013, 21:40
سلام دوستان امروز تصمیم گرفتم که آموزش انتقال وبسایت رو برای دوستانی که نیاز دارند بذارم
خیلی از دوستان هستند که میخواهند هاستشون رو تغییر بدند ولی با بک آپ گیری مشکل دارند .ممکنه مشابه آموزش من جای دیگه ای هم باشه عذر خواهم ولی من پیدا نکردم برای همین لازم دونستم بنویسم
خوب بریم سر اصل مطلب
تو این روش نیاز به تهیه بک آپ نیست خیلی ساده هم هست در این آموزش برای راحتر شدن کار از VPSاستفاده میشه البته با PCهم میتونید انجام بدید!
خوب اگر هر دو هاست سی پنل هست:
ابتدا به کنترل پنل هاست قدیمی برید و در قسمتFile manager یک فایل zip ازتمامی فایل هاتون تهیه کنید
حالا این فایل رو با VPS یا همون PC دانلود کنید برای پشتیبان گیری از دیتابیس هم میتونید از طریق Back up اقدام کنید وهمچنین از طریق Php myadmin هم میشه اینکار رو انجام داد به اینصورت که از تیبل ها یک اکسپورت تهیه میکنیم!
حالا کارمون با هاست قدیمی تموم !
میریم سراغ هاست جدید :
اگر از VPSاستفاده کردید با VPS فایل زیپی رو که دانلود کردید رو در هاست جدید آپلود کنید و از حالت زیپ خارج کنید حالا برای برگردوندن فایل دیتابیس یک دیتابیس جدید در هاست جدید درست میکنیم و جداول یا همون فایلSQL که از هاست قدیمی دریافت کردیم رو ایمپورت میکنیم
حالا تنها کاری که مونده اینه که به سراغ اسکریپت هامون بریم و اطلاعات دیتابیس جدید رو بهشون بدیم!
کار تمام شد! امیدوارم پست مفیدی بوده باشه!اگر جایی اشتباه کردم یا نظری دارید در خدمتم!

P30w.com
June 14th, 2013, 03:19
با سلام،

یکم کار به این صورت پیچیده میشه در صورتی که می توان با یک نسخه پشتیبانه کامل ( FULL BACKUP )

تهیه کرد و به میزبان هاست جدید گفت این نسخه پشتیبان رو wget کنن و به راحتی رستور کنند.

تنها با چند کلیک از این روش می توان کلیه فایل ها اعم از ( فایل موجود در public_html ، webmail ، databases ) رو گرفت و راحت انتقال داد.

مایل بودید توضیح کامل رو خواهم داد.

ارادت :53:

dibahost
June 14th, 2013, 10:11
با سلام،

یکم کار به این صورت پیچیده میشه در صورتی که می توان با یک نسخه پشتیبانه کامل ( FULL BACKUP )

تهیه کرد و به میزبان هاست جدید گفت این نسخه پشتیبان رو wget کنن و به راحتی رستور کنند.

تنها با چند کلیک از این روش می توان کلیه فایل ها اعم از ( فایل موجود در public_html ، webmail ، databases ) رو گرفت و راحت انتقال داد.

مایل بودید توضیح کامل رو خواهم داد.

ارادت :53:

سپاس فراوان!
ولی گاهی وقت ها میشه که امکان ریستور فول بک آپ وجود نداره دلایل زیادی میتونه باشه!
ولی باز هم ممنون از اینکه نظر دادی

mojtaba.ghadri
June 14th, 2013, 10:31
سلام عزیز
آقا من با vps می تونم wget انجام بدم اما می خوام اطلاعات رو از یک هاست به هاست دیگه با vps منتقل کنم.
چطوری می تونم با یک سرور مجازی لینوکس وارد ftp یک هاست دیگه بشم و فایل رو از vps به ftp اون هاست منتقل یا آپلود کنم. ( vps لینوکس هستش )

امکانش وجود داره ؟

dibahost
June 14th, 2013, 10:49
سلام عزیز
آقا من با vps می تونم wget انجام بدم اما می خوام اطلاعات رو از یک هاست به هاست دیگه با vps منتقل کنم.
چطوری می تونم با یک سرور مجازی لینوکس وارد ftp یک هاست دیگه بشم و فایل رو از vps به ftp اون هاست منتقل یا آپلود کنم. ( vps لینوکس هستش )

امکانش وجود داره ؟
آقا شرمنده! تا به حال با vpsلینوکس این کار رو انجام ندادم! ولی اگه خواستید میتونم باvpsخودم واستون منتقل کنم!

P30w.com
June 14th, 2013, 11:39
سلام عزیز

امکانش وجود داره ؟

با سلام خدمت شما،

چنانچه مایل هستید فایل هاتون رو از هاستی به یک هاست دیگر منتقل نمایید ابتدا یک سرور مجازی ویندوز تهیه بفرمایید

و وارد هاست ( 1 ) شوید و در قسمت بک آپ ها یک نسخه ی کامل بک آپ تهیه کنید.

بسته به فایل هاتون اعم از ایمیل ، فایل موجود در public_html زمان ساخت متغیر است.

سپس بعد از تکمیل به Home Directory در File Manager برید و permission فایل بک آپ رو به 7 7 7 تغییر بدید و سپس

منتقل کنید به public_html .

حالا از سرور لینوکستون از دستور رو بزنید تا فایل دانلود بشه.

wget http://domain.com/backup-5.13.2013_21-26-31_USER.tar.gz

خوب چند تا توضیح میدم خدمتتون،

1) به جای domain.com دامنه خودتون رو وارد کنید

2) لینک نمونه ای که داده شد برای cPanel/WHM بکار می رود ( نسخه های چون Direct admin و... امتحان نکردم )

3) بعد از دانلود فایل توسط سیستم عامل لینوکس اگر cPanel/WHM دارید وارد پنل WHM بشید و در سمت چپ صفحه جستجو کنید

restore که قسمتی خواهد آمد که در اون نام کاربری ( cPanel user ) رو وارد می کنید که بند با رنگ قرمز در نمونه لینک دانلود مشخص کردم

میزنید و کلیه فایل هاتون در هاست جدید رستور می شود.

و فقط بعد از اعمال ها کافیست نام سرور های دامنتون رو به سرور جدید تطبیق بدید.

* اگر قسمتی رو متوجه نشدید بفرمایید توضیح کاملتری ارائه کنم

با احترام :53:

ParsNetwork
June 14th, 2013, 12:14
زمانی که Mysql در بک آپ اتوماتیک نمیاد مشکل از چیه ؟!

dibahost
June 14th, 2013, 14:04
زمانی که Mysql در بک آپ اتوماتیک نمیاد مشکل از چیه ؟!

اگر چنین مشکلی دارید بهتره دستی بک آپ دیتابیس رو ایمپورت کنید به اینصورت که یک دیتابیس میسازید بک آپ رو از طریقPhp myadmin ایمپورت میکنید و اطلاعات دیتابیسی که ساختید رو به فایل کانفیگ میدید

TARIMEHR
June 14th, 2013, 14:37
بهترین کار دادن فول بکاپ به سرویس دهنده هست
حالا به دلایلی مایلید خودتون منتقل کنید نیازی به دانلود ، آپلود ، سرور مجازی برای انجام این کارها نیست

================
وارد هاست بشید
از سربرگ file به زیر مجموعه ی backups برید
حالا روی Download or Generate a Full Website Backup کلیک کنید

منوی کشویی backup descriptions رو روی حالت remote ftp server قرار بدید
در زیر چند کادر باز میشه
Remote Server (FTP/SCP only: آدرس FTP هاست مقصد ( آی پی یا ادرس سایت)

Remote User (FTP/SCP only: نام کاربری FTP

Remote Password (FTP/SCP only: رمز عبور FTP

Port (FTP/SCP only: پورت FTP که به صورت پیشفرض ۲۱ می باشد

Remote Dir (FTP/SCP only: پوشه مقصد که می خواهید بک آپ در آن ریخته شود ( میتونید فقط یه اسلش بذارید/)

خب حالا روی Generate Backupکلیک کنین

سرور شروع به بکاپ گیری و ارسال بکاپ به هاست جدید میکنه
وقتی بکاپ گیری تموم شد وارد هاست جدید بشید ، بکاپ رو اکسترکت کنید .
وقتی اکسترکت شد وارد فایل بکاپ بشید یه فایل زیپ بنام homedire قرار داره. اکسترکت کنید
حالا دنبال پوشه ی public_html بگردید و محتویاتش رو به public_html اصلی این هاستتون منتقل کنین

درون پوشه ی mysql تمام دیتابیس ها وجود دارند که شما باید هر کدوم پسوند .sql دارند رو ایمپورت کنید
برای ایمپورت هم کافیه که دیتابیس مورد نظر رو به ریشه ی public_html منتقل کنید اسکریپت بیگ دامپ رو از این سایت دانلود کنید
BigDump: Staggered MySQL Dump Importer (http://www.ozerov.de/bigdump/)
حالا یه دیتابیس بسازید
بیگ دامپ رو روی هاست اپلود کنین ادیت کنید یه قسمتی هست باید مشخصات دیتابیس - یوزر دیتابیس و پسورد رو بهش بدید
حالا از خوده سایت بیگ دامپ رو فراخوانی کنین مثلا
http://site.com/bigdump.php
روی استارت ایمپورت کلیک کنین
وقتی ایمپورت شد میتونید بیگ دامپ و دیتابیس رو از ریشه ی public_html حذف کنید
در صورت لزوم هم فایل کانفیگ رو ادیت کنید و مشخصات دیتابیس جدید رو درونش ذخیره کنید

به ظاهر هفت خان رستم نشون میده اما ساده تر از اون چیزی که فکرش رو بکنید هست
فقط کافیه یک بار تجربه کنید تا همه چی دستتون بیوفته
این راه بدرد کسانی میخوره که vps ندارن ، میزبانشون هم خوابه ، بکاپشون سنگینه ، تو این هیری ویری عجله هم دارن

reza0071
June 14th, 2013, 14:44
ببخشید دوستان کسی روش انتقال کامل یک سایت رو از یه Vps به vps دیگه رو میدونه
دایرکت ادمین لینوکس CentOs

TARIMEHR
June 14th, 2013, 14:52
وارد پنل دایرکت ادمین بشید
در بخش account management بر روی ایکن create/Restore backups کلیک کنید
مواردی که لازم هستن رو تیک بزنید و در نهایت روی گزینه ی ceate backups کلیک کنید

وارد مدیریت دایرکت ادمین سرور جدید بشید
به شاخه ی فایل منیجر >> بکاپ برید و بکاپ سرور قبلی رو در اینجا آپلود کنید
به قسمت account management برید
روی create / restore کلیک کنید

Select a File to Restore
یکی از بکاپ ها رو انتخاب کنید و روی ریستور کلیک کنین
حالا به صفحه ی اصلی برگردین هر وقت ریستور شد در قسمت پیام ها ، یه پیام مبنی بر ریستور شدن میاد

reza0071
June 14th, 2013, 18:20
این قسمتشو بلدم دوست عزیز انتقالش بین دو وی پی اس چطوریه؟
یعنی چطوری باید اینا رو دانلودش کنم دایرکت ادمین خودش یه قسمت داره واسه این کارا ولی خیلی پیچیدس و من ازش سر در نمیارم

h.nanavar
January 12th, 2014, 12:43
با سلام.

آیا امکان انتقال سایت از هاست cpanel به هاست direct admin هست؟

ممکنه توضیحات لازم و روش کار را بیان کنید؟
ممنون.
موفق باشید

abdollahpor
February 21st, 2014, 22:22
ببخشید من میخام سایت رو انتقال بدم..این ارور میده بعد دستور wget

Resolving mrabdollahpour.ir... 176.9.141.147
Connecting to mrabdollahpour.ir|176.9.141.147|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 404 Not Found
2014-02-21 13:50:51 ERROR 404: Not Found.

kourosh_it
February 21st, 2014, 23:54
درود خسته نباشید مفید بود ولی این روش شما برای انتقال از سی پنل به دایرکت ادمین خوبه و یا این که حجم دیتابیس شما بیشتر از 50 مگابایت باشه و مجبور باشید دستی انتقال بدید
سی پنل به سی پنل هم بهترین راه و ساده ترین راه فول بکاپ هست !