PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نکات مهم در خرید vps چیست؟

borzeh
February 21st, 2010, 20:32
سلام

1- رم vps برای ابتدای کار چقدر باید باشه؟
من خیلی سرچ کردم چیزی ندیدم
اینجور که فهمیدم سیستم عاملی مثل cent os خودش 128 تا رم می گیره
پس اون شرکتایی که vps با 128 مگ رم می دن بعنی ...؟!!
حالا گیریم 512 مگ رم گارانتی
یعن چند تا سایت؟
ما از کجا باید بدونیم هر سایتی که میفروشیم طرف باهاش چی کار می کنه؟ که چقدر رم می خواد؟:39:

2- سی پی یو اول کار چقدر لازمه؟

3- شما چه vps ای رو پیشنهاد می کنید که برای اول کار هم بصرفه - هم مشکلی پیش نیاد - هم قابل آپگرید باشه ؟:-?

4- این سوال شاید مسخره باشه ولی من یه چیزو نفهمیدم
می دونم فرق vps با شیرینگ چیه / اما وقتی از بقیه می پرسم چند تیکش میشه کرد همه میگن بستگی به رم و سی پی یو داره / پس اون موقع که شیرینگ می گرفتیم چرا بستگی نداشت؟ / هزار تیکشم می شد کرد؟!!!

ببخشید خیلی شد ولی بدجوری گیرم
ممنون می شم زودتر جوابمو بدید
Tanx

Roka
February 21st, 2010, 21:25
سلام

1- رم vps برای ابتدای کار چقدر باید باشه؟
من خیلی سرچ کردم چیزی ندیدم
اینجور که فهمیدم سیستم عاملی مثل cent os خودش 128 تا رم می گیره
پس اون شرکتایی که vps با 128 مگ رم می دن بعنی ...؟!!
حالا گیریم 512 مگ رم گارانتی
یعن چند تا سایت؟
ما از کجا باید بدونیم هر سایتی که میفروشیم طرف باهاش چی کار می کنه؟ که چقدر رم می خواد؟:39:

2- سی پی یو اول کار چقدر لازمه؟

3- شما چه vps ای رو پیشنهاد می کنید که برای اول کار هم بصرفه - هم مشکلی پیش نیاد - هم قابل آپگرید باشه ؟:-?

4- این سوال شاید مسخره باشه ولی من یه چیزو نفهمیدم
می دونم فرق vps با شیرینگ چیه / اما وقتی از بقیه می پرسم چند تیکش میشه کرد همه میگن بستگی به رم و سی پی یو داره / پس اون موقع که شیرینگ می گرفتیم چرا بستگی نداشت؟ / هزار تیکشم می شد کرد؟!!!

ببخشید خیلی شد ولی بدجوری گیرم
ممنون می شم زودتر جوابمو بدید
Tanx
من به هر سئوالتون یه جواب کلی میدم ، هر قسمتش رو دقیق متوجه نشدی بگو تا با مثال های بیشتری توضیح بدم براتون !

1 : بستگی به سیستم عاملی که نصب دارید ( ویندوز ، لینوکس ) ، میزان بیت ( 32 یا 64 ) ، کاری که میخواید باهاش انجام بدید
در مورد میزان فشار ، یه چیز نمیشه گفت !
مثلاً شما یه cpanel نصب کنی ، همین حد اقل 384 مگ رم فقط برای راه افتادن سیستم عامل و سی پنل داره ! حالا هر قدرم که روی وبسرور و دیتابیس فشار باشه که باید جمع کنی !

به هیچ وجه نمیشه گفت چقدر نیاز دارید ولی حد اقل باید رم 512 بگیرید ( برای هر کاری ) فقط توی کار های محدودی مثلاً فقط سرور بک آپ یا ... رم کمتر از این کارتو راه میندازه یا چنین موارد خیلی محدودی ! همین که mysql بخواد بیاد وسط رم زیر 512 جواب نمیده !

2 : cpu کل سرور اشتراکی هست و سعی کن از جایی سرور مجازی بگیری که cpu سرورش قوی باشه

3 : رم : 384 مگ ، هارد 20 گیگ ، با مجاز خوب و چیزی که به درد شما بخوره ( مثلاً kernel اختصاصی نیاز داشته باشید یا بود و نبودش فرقی نداشته باشه براتون )

4 : من دقیق سئوال شما رو نگرفتم ، ولی اگه شیرینگ منظورتون با هاست اشتراکی هست ، خب مثلماً از نظر شما فرقی نداره ، چون یه نفر سرور اختصاصی یا vps گرفته و روش به شما سرویس میده ! حالا شما تا میتونی مصرف میکنی ، فوقش سرور میخوابه و دلیلش رو جویا میشی و بهت میگن یا پول بیشتر بده یا سایتتو ببر جای دیگه !
اما اگه vps داشته باشی ، سرور مال خودتون هست دیگه ، فوقش ارتقاء میدید

AfraWeb.net
February 21st, 2010, 21:42
همه اینها برمیگرده به هزینه شما چون قیمت ها بسیار متفاوت هست روی یک دیتا سنتر برای مثال سرور مجازی 20 دلار هست روی یک دیتا سنتر دیگه همون سرور 40 دلار حالا چه فرقی با هم دارند باید به نوع شبکه سرعت پورت و ساپورت و ...

برای کارهای معمولی میتونید از این مشخصات استفاده کنید
رم گارانتی شده 512
هارد 20 تا 40
ترافیک 250 تا 1 ترا بایت
ای پی 1 یا 2 عدد
سی پی یو اشتراکی البته باید ببیندی سرور اصلی چه مشخصاتی داره
کانکشن پورت این هم خیلی مهم هست که روی سرور مجازی چه سرعتی به شما میده
نوع مجازی سازی openvz برای هاستینگ مناسب هست از نظر قیمت هم وی پی اس های opz ارزان تر هستند
سیستم عمل سنتوز 32 بیتی بهتر هست
کنترول پنل : بهتره از دایرکت ادمین استفاده کنید فضای کمتری اشغال میکنه از نظر قیمت و راحتی و مشکلات تحریم هم بسیار مناسب هست
و....
رو این سرور شما میتونید 10 تا 20 سایت معمولی رو هاست کنید

borzeh
February 21st, 2010, 22:47
اطلاعاتی که دادید عالی بود
فقط من یه کم ریز تر سوال می پرسم

من می خوام ریسلر هاست انجام بدم
الان تازه اول کاره
اما برام می صرفه که تا 40 $ هم در ماه هزینه کنم
خودم تا الان از هر کی هاست می گرفتم حتما cpanel بود
اما با توضیحاتی که دادید احتمالا الان نمیشه
پس شرمنده چند تا سوال دیگه
1- 512 مگ رم - 1گیگ؟
2- جایی رو میشناسین که بدون نیاز به ارتقاء پکیج بشه رم و ارتقاء داد؟
3- دایرکت ادمین خیلی از سی پنل ضعیف تره؟ (تاحالا یاهاش کار نکردم)
4با تغییر کنترل پنل در آینده مشکلی برای اکانتهای قبلی پیش نمیاد (اون ها به سی پنل آپگرید می شن؟)
5- یه شرکت خوب (خارجی) برای اینکار معرفی کنید / من خیلی از ساب هاستینگ (کارو) تعریف شنیدم {VPS-1&2}
از همتون بینهایت ممنونم

AfraWeb.net
February 21st, 2010, 23:12
با 40 دلار میتونید یه سرور مجازی نسبتا پر قدرت خریداری نمایید
1- رم 1 گیگ مناسب هست
2-معمولا اکثرا بدون نیاز به تغییر پکیج رم رو ارتقا میدن ولی همون 1 گیگ برای شروع کار کافیه
3- دایرکت ادمین ضعیف تر نیست فقط ساده تر هست و مطمعنا اگر بصورت منطقی به قضیه نگاه کنید استفاده از سی پنل در ایران ریسک محسوب میشه ولی اگر خارج از ایران زندگی میکنید هیچ مشکلی از بابت استفاده از سی پنل ندارید و مطمعنا امکانات بیشتری نسبت به دایرکت ادمین داره به همان اندازه هم قیمت سی پنل بیشتر از دایرکت ادمین هست .
4- یعنی میخواید از سی پنل به دایرکت ادمین برید یا بر عکس تو فروم جستجو کنید اطلاعات مفیدی پیدا میکنید .
5- برای خرید سرور یه تاپیک مجزا بزنید چون تاپیک شما در بخش سوالات و مشکلات هست و اینجا جای خرید و فروش سرور نیست

موفق باشید