PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لغو تحریم نرم افزار -موبایل-کامپیوتر- سخت افزار از فردا برای ایران

Na3er
May 29th, 2013, 22:43
بنظر میاد قرار هست از فردا تحریمهای مربوط به علوم کامپیوتری نرم افزار و سخت افزار برداشته شود نمیتوانم بگویم چقدر از شنیدن این خبر خوشحال شدم اما هنوز وبسایت وزارت خارجه امریکا تایید نکرده و قرار هست همین روزها رسما اعلام بشود حالا با برداشته شدن این دیتا سنترهای بزرگ مثل گوددی و هاست گیتور و .. مستقیما به ما سرویس میدهند فکر میکنید چقدر در مورد هاستینگ میتوان امید وار بود نظر خودتون رو اینجا مطرح کنید

در ضمن به محض تایید رسمی در همین تاپیک درج خواهم کرد

SmartService
May 29th, 2013, 22:44
منم شنیدم توی شبکه های اجتماعی واقعا گناه وبمستر و برنامه نویس چیه که چوب تحریم رو باید بخوره؟

empratoor
May 29th, 2013, 22:48
متن کامل خبر:

وندى شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگوى اختصاصى با بى‌بى‌سی فارسى از لغو تحریم‌ فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد و گفت که آمریکا در پی رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران است.
موضوعات مرتبط

تحریم ایران

خانم شرمن که به نمایندگی از آمریکا در گروه ۱+۵ با ایران مذاکره می کند، به بهمن کلباسی، خبرنگار ما گفت که فردا پنجشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) مجوز کلى براى لغو این تحریم ها صادر خواهد شد و راه براى فروش قانونى وسایل ارتباطى به ایران باز می شود.

او گفت: "این تصمیم را گرفتیم تا تحریم ها مانعى براى استفاده از تکنولوژى هایى که مردم براى ارتباط بهتر و سریعتر به آنها نیاز دارند، ایجاد نکند. این موضوع هم شامل سخت افزار می شود و هم شامل نرم افزار."

خانم شرمن یادآوری کرد که دولت آمریکا سه سال پیش هم تعدادی از اقلام و نرم افزارهای ارتباطی را از شمول تحریم ها خارج کرده بود.

او گفت که باراک اوباما، رئيس جمهورى آمریکا متعهد است كه جلوی ایجاد یک "پرده آهنین ارتباطی" دور ایران را بگیرد.

خانم شرمن گفت: "دولت اوباما هيچ علاقه اى ندارد كه ارتباط مردم ايران با هم و با خارج محدود يا قطع شود."

معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که برای مقام های آمریکایی مهم است که تحریم ها چه تأثیری بر زندگی روزمره مردم عادی ایران می گذارد و افزود: "به همين دليل هم ما يك تيم ويژه به كشورهاى مختلف فرستاده ايم تا موانع فروش مواد غذايى و دارو به ايران را رفع كنيم."

او گفت که وضعیت فعلی اقتصاد ایران "نتیجه سوء مدیریت دولتمردان در تهران" است و تأکید کرد که رفع سایر تحریم ها به تصمیم حکومت ایران بستگی دارد.
بیشتر جنبه سیاسی داره تا اقتصادی!
اما امیدواریم در مورد هاستینگ ها و خرید و اجاره سرور هم صدق کنه!

delta
May 29th, 2013, 22:53
دوستان زیاد تعجب نکنید... اگر فردا دلار شد 500 تومان بازم تعجب نکنید.. هر 4 سال یک بار قبل انتخابات همچین برنامه هایی ما داریم!!:111: منتظر باشید بعد انتخابات!!

Na3er
May 29th, 2013, 22:53
منم شنیدم توی شبکه های اجتماعی واقعا گناه وبمستر و برنامه نویس چیه که چوب تحریم رو باید بخوره؟

خوب اصلا فلسفه تحریم همین هست دیگر یعنی روی مردم یک کشور فشار بیاور تا آنها روی دولت فشار بیاورند وبمستر و ریسلر و .. هم جزئی از مردم هستند

mohsened
May 29th, 2013, 23:08
قراره فردا به طور رسمی اعلام بشه

قزوین هاست
May 29th, 2013, 23:55
اعلام شد لطفا اعلام کنید

noa_takotnaha
May 29th, 2013, 23:59
كاش يه روزي بياد تحريم پي پال هم لغو بشه.

m2n
May 30th, 2013, 00:27
من تا زمانی که به سایت ادبی با ای پی ایران وارد نشدم این خبرا را شدیدا کذب می دونم :110:

irihost
May 30th, 2013, 00:33
خوبه حداقل امریکا به فکر ما هست http://forum.persianhit.com/images/smilies/yahooemo/33.gif

به ایران باشه اینترنت و موبایل رو از مردم میگیره.

hostspace
May 30th, 2013, 00:47
blizzard که تحریمشو برداشت
بقیه رو نمیدونم

GOD
May 30th, 2013, 00:49
گوگل
We're sorry, but this service is not available in your country.

shazo
May 30th, 2013, 00:50
لغو تحریم های فروش تلفن همراه و کامپیوتر (http://www.shahrekhabar.com/science/1369853040916444)

ameri
May 30th, 2013, 01:01
ای کاش تحریم دارو رو لغو می کردن

Drosera^Cqq47
May 30th, 2013, 01:09
کسی لینکی داره از همین خبر؟
منبع معتبر خارجی..

besthosti.com
May 30th, 2013, 01:55
نمیشه چندان به حرف این ها اعتماد کرد
بهتر است تا اعلام رسمی قبول نکنید

noa_takotnaha
May 30th, 2013, 01:59
ای کاش تحریم دارو رو لغو می کردن
ايشالا
بي بي سي فارسي : ( قسمتي از خبر )
معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که برای مقام های آمریکایی مهم است که تحریم ها چه تأثیری بر زندگی روزمره مردم عادی ایران می گذارد و افزود: "به همین دلیل هم ما یک تیم ویژه به کشورهاى مختلف فرستاده ایم تا موانع فروش مواد غذایى و دارو به ایران را رفع کنیم."

منبع معتبر خارجی..
bbc
‮ايران‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮آمریکا تحریم فروش تکنولوژی ارتباطی به ایران را لغو می‌کند‬ (http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2013/05/130529_l10_sherman_us_iran_sanctions.shtml)

kargaranmashgholekarand
May 30th, 2013, 02:41
لغو تحریم های فروش تلفن همراه و کامپیوتر - نارنجی (http://narenji.ir/15596-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84)
منم تو نارنجی خوندم ، خدا کنه تحریم های هاستینگ و اینها هم بعد برداشته بشه بشه مستقیم در ارتباط بود
تو دلمون مونده یه با پول سرور رو خودمون با پیپال خودمون پرداخت کنیم :دی

besthosti.com
May 30th, 2013, 02:43
اگه قرار بر برداشتن تحریم است بسیار خوب هستش .
یعنی ممکن است که سی پنل با ایران مشکل نداشته باشه (:|

Devil
May 30th, 2013, 02:46
من تا زمانی که به سایت ادبی با ای پی ایران وارد نشدم این خبرا را شدیدا کذب می دونم :110:
واسه من که الان باز میشه
google play هم باز میشه

delta
May 30th, 2013, 03:34
گوگل تحریم هاشو برداشت..من الان میتونم از سرور گوگل راحت دانلود کنم.به تمام بخشهای گوگل هم با آی پی ایران دسترسی دارم... راستی گوگل ادورد هم باز شده میشه تبلیغ گرفت برای سایت!!! دوستان چک کنند ببینند پی پال هم اگر تحریمشو برداره بریم تو کار نونوایی... نور الا نور میشه..

GOD
May 30th, 2013, 06:34
بله کلا گوگل برداشته تحریماش رو
;;)

Reza.exe
May 30th, 2013, 08:45
پی پال هم اگر تحریمشو برداره بریم تو کار نونوایی
پی پال مالی هست
به نظرت وقتی ایران تو سوئیفت تحریم شده 1% امکانش هست پی پال تحریمش را برداره ؟

Bullet-Vps.us
May 30th, 2013, 08:55
برای خرید مستقیم از دیتاسنتر ها مخصوصا آمریکایی خیلی خوب میشه .
اما بازم با خودِ پی پال مشکلش هنوز وجود داره و اونو فکر نمیکنم بردارن دیگه .

paradiseserver
May 30th, 2013, 08:57
سلام
نمیدونم چرا در ایام انتخابات تحریم ها رو برداشتند
اینطور که معلومه بعد از انتخابات همین آش و همین کاسه هست

بدرود

hostarya
May 30th, 2013, 09:22
قبل انتخابات همچین اتفاقاتی میفته
خب بعد انتخابات خدا به داد همه برسه !!!
ولی اگر واقعا تحریم برداشته میشه باید اول
1-مواد غذایی و دارو
2- موبایل و قطعات و ...
بعد بقیه موارد

موفق باشید

ALI-US
May 30th, 2013, 09:26
امیدوارم برداشته شه خصوصا مبادلات اینترنتی

kamkar
May 30th, 2013, 09:34
تبادلات مالی و کلا پول، بخش مهمی از اقتصاده و به این راحتی برداشته نمیشه.

تحریم play store همچنان پا برجاست.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mailgenral
May 30th, 2013, 09:37
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f118/13536-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-1-jpg

=D>
(:|

hamid.jafary
May 30th, 2013, 09:38
منبع معتبر خارجی..

https://wsodprogrf.bbc.co.uk/persian/dps/2013/05/29may13_sherman_16x9_hi.mp4

mibfa
May 30th, 2013, 09:45
همچنان این وضعیت مطلوب پابرجاست

capitan
May 30th, 2013, 10:00
هیچ تفاوتی هنوز حاصل نشده ،
نت مخابرات و آیپی ایرانی

نه گوگل درایو جواب میده نه پلی استور

ADMlN
May 30th, 2013, 10:00
:-|

موندم شادی دوستان برای چی هست؟
اینکه 4 تا سایت باز میشه؟
از کی به این میگن لغو تحریم؟
تا زمانی که جلوی معاملات مالی گرفته بشه لغو تحریم اصلا معنی نداره!
وقتی شما پول چیزی نتونی بدی چطوری می خوای اون کالا یا خدمات استفاده کنی؟

ronaldo0571
May 30th, 2013, 10:08
میخوان مردم ساده رو سر کار بذارن با این کارها!!!

eh3@n
May 30th, 2013, 10:23
اینقدر نفوس بد نزنین حالا شاید فرجی شد از این فلاکت رهایی یافتیم

mailgenral
May 30th, 2013, 10:31
خوب ما هم در عوض لغو تحریمها اواتارمونو تغییر دادیم تا نشون بدیم که ما هم بیکار ننشستیم...:d =))

delta
May 30th, 2013, 11:21
عزیزان من الان کلا به گوگل پلی استور و درایو دسترسی دارم.. احتمال میدم مال شما مشکلتون isp باشه و کش... دقیقا از دیشب کلیه امکانات گوگل برام باز میشه..

empratoor
May 30th, 2013, 11:23
عزیزان من الان کلا به گوگل پلی استور و درایو دسترسی دارم.. احتمال میدم مال شما مشکلتون isp باشه و کش... دقیقا از دیشب کلیه امکانات گوگل برام باز میشه..
تایید من هم الان راحت از گوگل دانلود می کنم بدون هیچ مشکل و پیغام های عدم دسترسی قبلی!
اما استور مایکروسافت توی ویندوز 8 هنوز تایم اوت میده که فکر کنم اون از مسئله همیشگی اینترنت باشه.

eh3@n
May 30th, 2013, 11:28
https://developers.google.com/

403. That’s an error.
Your client does not have permission to get URL / from this server. (Client IP address: 5.52.97.123)

We're sorry, but this service is not available in your country. That’s all we know.

مبین نت

paradiseserver
May 30th, 2013, 11:29

403. That’s an error.
Your client does not have permission to get URL / from this server. (Client IP address: 5.52.97.123)

We're sorry, but this service is not available in your country. That’s all we know.

مبین نت

تایید

ساتیا اراک
https://www.google.com/images/errors/logo_sm.gif (https://www.google.com/)403. That’s an error.
Your client does not have permission to get URL / from this server. (Client IP address: 2.179.73.17)

shazo
May 30th, 2013, 11:40
We're sorry, but this service is not available in your country

Na3er
May 30th, 2013, 11:50
U.S. to Ease Iran Sanctions on Laptops, Mobile Phones - Bloomberg (http://www.bloomberg.com/news/2013-05-29/u-s-to-ease-iran-sanctions-on-laptops-mobile-phones.html)

fبرای دریافت اطلاعات بیشتر این عبارت را گوگل کنید:

Iran Sanctions on Laptops, Mobile Phones
البته معاون وزارت خارجه گفته لغو تحریم شامل نرم افزار و سخت افزار و تکنولوژی روز دنیاست

IRAPPLE
May 30th, 2013, 11:51
من الان گوگل کروم از سایت گوگل تونستم دانلود کنم

eh3@n
May 30th, 2013, 12:10

زحمت کشیدید !

besthosti.com
May 30th, 2013, 12:25
اره واقعا خسته نباشید که دانلود کردید

i-whost
May 30th, 2013, 12:33
We're unable to grant you access to Google Analytics at this time.
A connection has been established between your current IP address and acountry sanctioned by the U.S. government. For more information, seeOffice of Foreign Assets Control (OFAC) (http://www.ustreas.gov/offices/enforcement/ofac/).

(:|

shazo
May 30th, 2013, 12:37

جانم...؟

Na3er
May 30th, 2013, 12:39
صبور باشین دوستان هنوز ابلاغیه رسمی صادر نشده جناب ای وب این قسمت هم جواب شما
The administration previously eased some restrictions on mass-market software needed for Internet communications after noting that the sanctions were having an “unintended chilling effect” on the ability of companies such as Redmond, Washington-based Microsoft Corp. (MSFT) (http://www.bloomberg.com/quote/MSFT:US) and Google Inc. (GOOG) (http://www.bloomberg.com/quote/GOOG:US), based in Mountain View (http://topics.bloomberg.com/mountain-view/), California (http://topics.bloomberg.com/california/), to continue providing essential communications tools to ordinary Iranians.
همونطور که میبینید گوگل رو هم شامل میشود و بزودی از طرف دولت مجبور به اجرای دستور جدید میشوند که بنظر من حدود 10 تا 14 روز زمان میخواهد برای اجرایی شدن

به قسمت بولد توجه کنید

و این پاراگراف برای شما هاستینگی ها:which has fueled a black market for the goods. They also have blocked
services such as satellite-based Internet access, website hosting, and virtual private networks for Iranian citizens, according to the group.

دیگر جای شک و شبهه نیست

IKGZH
May 30th, 2013, 12:42
این لغو تحریم ها به غیر از نرم افزارها آیا شامل سخت افزارهای کامپیوتری هم میشه یا خیر ؟
آمریکا اینطوری محبت کرده به نظام ایران تا مردم ایران تا الان یک توجیه برای استفاده از *** ها بود از الان به بعد اون توجیه هم نداریم.

mostafacar20
May 30th, 2013, 12:45
خیلی خوشحالم که راحت میتونیم از سرویس های گوگل استفاده کنیم .
و خندم میگیره از این که مردم ایران آمریکا رو گیج کردن که نمیدونه چکار کنه . فکر کنم اگه مردم رو از گرسنگی به هلاکت میرسوند باز هم مردم لب تر نمیکردن ، چون در بهترین حکومت و کشور دنیا زندگی میکنند . :))
البته منتظر باشید که ایران تا هفته بعد پورت تمام این سرویس ها رو مسدود کنه .

paradiseserver
May 30th, 2013, 12:48
این لغو تحریم ها رو ایران هم داره اجرا میکنه

https://www.youtube.com/ :65::d

Na3er
May 30th, 2013, 12:50
نا گفته نماند ایرانی جماعت مثل آب در طبیعت میماند راهش را بالاخره باز میکند به هر قیمتی فقط کمی دردسر بیشتر دارد و گر نه همین حالا هم طوری نمیشد و خیلی از دوستان دور میزدن این اجنبی های محترم رو با وجود سختگیری و تحریم

برای یوتیوب همین حالا هم بون چیز باز است فقط پروتکل https اما نمیتوان مشاهده کرد فقط پیج باز است کروم بدون تنظیم موزیلا با تنظیمات اپشن

khovan_laporta
May 30th, 2013, 14:11
به سلامتی امریکا:69:

psfa
May 30th, 2013, 16:15
دوستان عزیز زیاد خوش حال نباشید
هیچ اتفاقی نمیوفته
باز شاید ر.ف.س.ن.ج.ا.ن.ی میومد امکانش بود تحریما برداشته بشه :|

psfa
May 30th, 2013, 16:16
به سلامتی امریکا:69:
:)) جالب بود
خودشون تحریم کردن حالا قرار شده یه جاییشو بردارن
به سلامتیه امریکا؟

X2Maxer
May 30th, 2013, 16:30
هیچ تغییری داده نشده !!

besthosti.com
May 30th, 2013, 16:33
همه سایت های معتبر خبری در دنیا نظیر بی بی سی و سی ان ان هم تایید کردند که تحریم ها برداشته میشه
امیدوارم که اعلام رسمی را امروز انجام دهند تا شرکت های بزرک تکنولوژی بتونند در ایران هم سرویس بدهند و ما هم بدون مشکل کار کنیم :->

noyfound
May 30th, 2013, 16:40
آقا این تحریم ها هم لغو ! مشكل انتقال پول حل میشه ؟؟!! می‌تونم تو پی پال حساب باز كنم به اسم ایرانی ؟! تا وقتی این نشده كه اون یكی‌ها زیاد كاربردی نیستند !

paradiseserver
May 30th, 2013, 16:43
آقا این تحریم ها هم لغو ! مشكل انتقال پول حل میشه ؟؟!! می‌تونم تو پی پال حساب باز كنم به اسم ایرانی ؟! تا وقتی این نشده كه اون یكی‌ها زیاد كاربردی نیستند !

تحریم های مالی هم به زودی میشوند (دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره) :->

Bullet-Vps.us
May 30th, 2013, 16:48

حالا فرضاً پی پالم که کاربردی هست درست شد . دلار نرخ خداد تومنی چجوری میشه ریخت توش ؟

حالا حالا ها داریم تا تاثیرات این چند سال (4) از بین بره . دل خوش نشیم بهتره .

reza*
May 30th, 2013, 17:02

حتی اگر برداشته بشه ( همه ی تحریم ها ) باز هم فعالیت در سیستم های مالی جهانی با مشخصات ایرانی خودکشی حساب میشه . ما امارات نیستیم که اقتصاد ثابت داشته باشیم . همیشه احتماله این چیزا هست پس بهتره هیچ موقع ریسک نکنید .

mahdi-sport
May 30th, 2013, 17:24
<< بی ربط >>

اگر واقعا قصد داشتن تحریمی رو بردارن تحریم های داروها علی الخصوص داروهای خاص رو برمیداشتن ساده ترین دارو برای یک بیماری مانند ام اس 10 12 میلیون هست...

delta
May 30th, 2013, 18:24
حالا فرضاً پی پالم که کاربردی هست درست شد . دلار نرخ خداد تومنی چجوری میشه ریخت توش ؟

حالا حالا ها داریم تا تاثیرات این چند سال (4) از بین بره . دل خوش نشیم بهتره .

اینقدر بد بین نباش بابا...پی پال درست بشه و تحریم برداشته بشه مگه همش قرار از اینور تومان تبدیل کنیم دلار ریخته بشه توش؟ دادو ستد دوطرفه هست.. کاری میکنیم از آنور بریزند توش!!:69:

ilight
May 30th, 2013, 18:42
اگر قرار باشه تحریم ها برداشته بشه پی پال هم برمیداره محدودیت رو ، چون در قوانینش به خاطر قوانین امریکا محدود کرده ، ولی هنوز گوگل اپس که باز نمیشه و ممنوعیم!!!

kamkar
May 30th, 2013, 18:58
باز هم نمیشه اعتماد کرد، هیچ تضمینی نیست که دوباره تحریم نشیم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

فرزند كعبه
May 30th, 2013, 19:02
يعني مام صبر كنيم قطعات و هاست نخريم شايد ارزونتر بشه؟

RoobinaServer
May 30th, 2013, 19:22
يعني مام صبر كنيم قطعات و هاست نخريم شايد ارزونتر بشه؟

هاست 1 گیگ ماهی 3 هزار تومان میخواد چه قدر بشه بعد برداشته شدن تحریم مثلا ؟(:|

خیلی ها هستند سرور 2 گیگ میدن 30 تومن شاید هم کمتر در همین انجمن کسایی هم که کارشون ثابته و کیفیتون انقدر برای این که جذب کنند مشتری را قیمت بالا نمیدهند با این گرانی ارز.

اگر بخواد ارز ارزان بشه که بعید میدونم تحریم اقتصادی برداشته بشه روی قیمت دومین ها تاثیر داره بیشتر تا روی هاست و سرور مجازی.

یا حق

Na3er
May 30th, 2013, 19:29
قیمت سخت افزار و نرم افزار ارتباط مستقیم به نرخ دلار دارد هیچ ربطی به تحریم ندارد چون تقریبا تمام لوازم بازار قاچاق هست

chaleshtor
May 30th, 2013, 20:34
دوستان چیزی در وبلاگ رسمی گوگل مبنی بر رفع تحریم ها تا این لحظه زده نشده
البته برای خود گوگل

Na3er
May 30th, 2013, 23:05
خبر فوری این فایل تمام مفاد لغو شده هستند که وزارت خارجه همین الان اعلان کرد:

بچه های شبکه بیان یک اطلاع رسانی کنند بقیه هم در جریان باشن بیشتر اصطلاحات تخصصی شبکه هستد

eh3@n
May 30th, 2013, 23:10
خبر فوری این فایل تمام مفاد لغو شده هستند که وزارت خارجه همین الان اعلان کرد:

اصلا به تاریخ نگاه کردین ؟ Rev. February 2006

Na3er
May 30th, 2013, 23:15
زود قضاوت نکین دوست من کمی دقت کن این ابلاغیه 10 دقیقه پیش اعلان شد تارخ 30 می 2013 دوباره بخوان

chaleshtor
May 30th, 2013, 23:18
خب من ندبدم میشه بگید کلا چی گفته

Na3er
May 30th, 2013, 23:22
فایل اشتباه اپلود شده بود تصحیح شد دوباره دریافت کنید

chaleshtor
May 30th, 2013, 23:25
خب میشه اینجا کلشو بگید

eh3@n
May 30th, 2013, 23:28
بله این جدیده درسته

chaleshtor
May 30th, 2013, 23:32
میشه یکی ترجمه کنه و اینجا بذارتش

chaleshtor
May 30th, 2013, 23:43
کسی که ترجمه نکرد
ولی اینطور که فهمیدم گوشی های هوشمند شامل لغو تحریم نمیشه

X2Maxer
May 30th, 2013, 23:57
فایل دانلود نمیشه !

empratoor
May 31st, 2013, 00:00
مترجم گوگل:

1
W /
به • 3TON، DC 2 0 2 2 0
دفتر کنترل دارایی های خارجی
معاملات ایران و تحریم مقررات
31 CFR قسمت 560
مشاوره D
مجوز عمومی با احترام به صادرات و Reexportation خدمات خاصی،
نرم افزار و سخت افزار حادثه به تبادل ارتباطات شخصی
() موثر مه 30، 2013، تا حدی که چنین معاملات fromthe معاف نیست
ممنوعیت از معاملات ایران و تحریم مقررات، 31 CFR قسمت 560 ("ITSR)،
و منوط به محدودیت مندرج در بند (ب)، معاملات زیر می باشد
مجاز:
(1) exportationor reexportation، به طور مستقیم یا غیر مستقیم، از ایالات متحده و یا
افراد ایالات متحده، در هر کجا قرار گرفته است، به personsin ایران از حادثه خدمات مبتنی بر هزینه به تبادل
ارتباطات شخصی از Intemet، از جمله پیام های فوری، چت و ایمیل، اجتماعی،
شبکه، به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها، مرور وب، و وبلاگ نویسی.
(2) صادرات و یا reexportation، به طور مستقیم یا غیر مستقیم، از ایالات متحده و یا
افراد ایالات متحده، در هر کجا قرار گرفته است، افراد inIran هزینه مبتنی بر softwaresubject به صادرات
مقررات اداره، 15 قطعات CFR 730 تا 774 ("EAR")، که لازم است
خدمات enablethe شرح داده شده در بند (الف) (1)، به شرطی که نرم افزار چنین است به عنوان
EAR99 زیر گوش، یا توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده در تجارت طبقه بندی شده
صفحه 2
لیست کنترل، 15 CFR بخش 774، مکمل نه، من (CCL ") تحت طبقه بندی کنترل صادرات
تعداد ("ECCN) 5D992.C.
توجه داشته باشید به پاراگراف (الف) (1) و (الف) (2): 31 CFR § 560.540 مقررات
مربوط به صادرات به افراد در ایران در دسترس عموم، بدون هزینه خدمات حادثه به
ارتباطات شخصی exchangeof بیش از Intemet و در دسترس عموم، نرم افزار بدون هزینه
لازم است برای فعال کردن خدمات از جمله.
byparagraph (3) تا حدی مجاز (A) (2)، صادرات یا reexportation،
به طور مستقیم یا غیر مستقیم، از Statesor متحده توسط افراد ایالات متحده، در هر کجا قرار گرفته است، به افراد در
ایران نرم افزار و سخت افزار خاص است که موضوع به گوش و حادثه به شخصی
ارتباطات، و همچنین خدمات مرتبط با آن، همانطور که در پیوست به این مجوز کلی مشخص شده است.
(4) صادرات و یا reexportation، به طور مستقیم یا غیر مستقیم، از ایالات متحده orby
افراد ایالات متحده، در هر کجا قرار گرفته است، به افراد در ایران مصرف کننده درجه cormectivity Intemet
خدمات و ارائه، فروش، و یا اجاره ظرفیت در انتقال ارتباطات از راه دور
امکانات (مانند اتصال به شبکه های ماهواره ای و یا زمینی) حادثه به شخصی
ارتباطات است.
توجه داشته باشید به بند (الف): اجازه مندرج در بند (الف) از این به طور کلی
مجوز به نهادهای تحت مالکیت یا کنترل شخصی از ایالات متحده و تاسیس یا گسترش
موضوع خارج از ایالات متحده به شرایط مندرج در 31 CFR § 560.556 داشت.
-2
صفحه 3
هیچ چیز در این مجوز عمومی را تسکین می دهد صادر کننده از انطباق با exportlicense است
الزامات برنامه از دیگر آژانس Federai،.
(ب) این doesnot مجوز عمومی اجازه:
(1) Theexportation یا reexportation، به طور مستقیم یا غیر مستقیم، از خدمات، نرم افزار، یا
سخت افزار مشخص شده در بند (الف) این مجوز کلی با دانش یا عقل به دانستن
که چنین خدمات، نرم افزار یا سخت افزار برای دولتی ایران در نظر گرفته شده است.
(2) Theexportation یا reexportation، به طور مستقیم یا غیر مستقیم، از خدمات، نرم افزار، و
سخت افزار مشخص شده در بند (الف) این مجوز به طور کلی به هر شخص که propertyand
منافع حاصل از دارایی به موجب هر بخشی از 31 CFR فصل مسدود شده است V.
(3) صدور و یا reexportation، به طور مستقیم یا غیر مستقیم، از Intemet تجاری درجه
خدمات اتصال و یا امکانات انتقال ارتباطات از راه دور (از قبیل ماهواره ای اختصاص داده شده
لینک ها و یا خطوط اختصاصی است که شامل کیفیت تضمین خدمات).
(4) صدور و یا reexportation، به طور مستقیم یا غیر مستقیم، وب سایت خدمات میزبانی وب که
برای اهداف دیگر از ارتباطات شخصی (به عنوان مثال، خدمات میزبانی وب تجاری
تلاش) و یا از خدمات ثبت نام دامنه.
(ج) موثر می 30، 2013، انتقال پول از ایران یا برای یا از طرف یک شخص در
ایران در پیشبرد معامله اساسی مجاز توسط بند (الف) از این به طور کلی
-3
صفحه 4
مجوز ممکن است توسط موسسات سپرده گذاری ایالات متحده و ایالات متحده کارگزاران ثبت یا نمایندگی در پردازش
اوراق بهادار تا زمانی که آنها مطابق با 31 CFR § 560.516 می باشد. '
(د) مجوزهای خاص ممکن است ONA مورد-casebasis را را برای صادرات صادر و
reexportation خدمات، نرم افزار، سخت افزار و حادثه به ارتباطات شخصی نیست
مشخص شده در بند (الف) یا ضمیمه به این پروانه عمومی است.
Adarti J. Szubin
مدیر
دفتر کنترل دارایی های خارجی
مورخ:
مجوز مندرج در پاراگراف از این مجوز کلی (ج) هر گونه معامله ای ممنوع است، اجازه نمی
هر بخشی از فصل پنجم از 31 CFR دیگر از بخش 560. بر این اساس، offunds انتقال ممکن است توسط، به، یا
از طریق هر یک از موارد زیر است: (1) کسی که اموال و منافع حاصل از دارایی های مسدود شده مطابق به
سلاح های کشتار جمعی گسترش دهندگان تحریم مقررات، 31 CFR بخش 544، و یا تروریسم جهانی
تحریم مقررات، CFR 31 بخش 594، یا (2) شخصی که دارایی و منافع inproperty مسدود شده
به موجب هر بخش دیگری از 31 CFR فصل پنجم، و یا هر دستور اجرایی، به جز یک موسسه مالی ایرانی
که اموال و منافع حاصل از دارایی های مسدود شده صرفا مطابق با 31 CFR بخش 560.
صفحه 5
ضمیمه - خدمات، نرم افزار، سخت افزار و حادثه را به ارتباطات شخصی
مجاز برای صادرات و Reexportation ایران
بند (الف) ITSR مجوز D
1) تلفن همراه (از جمله، اما نه محدود به گوشی های هوشمند). دستیاران دیجیتال شخصی
(PDA ها)، ماژول شناسایی مشترک (SIM) کارت های تعیین شده EAR99 و یا طبقه بندی در
CCL تحت ECCN 5A992.c، درایور و نرم افزار برای اتصال سخت افزار
تعیین EAR99 و یا تحت ECCN 5D992.c طبقه بندی و خدمات لازم برای
بهره برداری از سخت افزار و نرم افزار.
2) تلفن های ماهواره ای و شبکه جهانی (BGAN) سخت افزاری پهنای باند تعیین شده
EAR99 و یا تحت ECCN 5A992.c طبقه بندی شده، رانندگان تقاضا و اتصال به نرم افزار برای
سخت افزار تعیین EAR99 و یا تحت ECCN 5D992.c طبقه بندی و خدمات
لازم برای بهره برداری از سخت افزار و نرم افزار.
3) مودم، کارت های رابط شبکه، تجهیزات رادیویی (از جمله antennaes)، روتر،
سوئیچ ها، و نقاط دسترسی فای، طراحی شده برای 50 یا کمتر از کاربران همزمان، تعیین
EAR99 یا تحت ECCNs 5A992.C، 5A991.b.2، یا 5A991.b.4 طبقه بندی شده، رانندگان،
ارتباطات، و برای چنین سخت افزار، نرم افزار اتصال به تعیین EAR99 یا
تحت ECCN5D992.c طبقه بندی و خدمات لازم برای بهره برداری ofsuch سخت افزار
و نرم افزار.
4) مصرف کننده های ماهواره ای مسکونی دریافت تنها پایانه ها، تجهیزات گیرنده (شامل اما
به antennaes، گیرنده ها، جعبه تنظیم بالا و رمزگشاها های ویدئویی نه محدود به) تعیین EAR99
رانندگان، ارتباطات، و یا تحت ECCNs 5A992.C، 5A991.b.2 یا 5A991.b.4 طبقه بندی
و نرم افزار اتصال تعیین شده برای چنین سخت افزاری EAR99 شده یا تحت ECCN طبقه بندی
5D992.C و خدمات لازم برای سخت افزار و نرم افزار ofsuch عمل.
5) لپ تاپ، قرص، و دستگاه های کامپیوتر شخصی، درایو دیسک، دستگاه های ذخیره سازی داده ها،
لوازم جانبی کامپیوتر، صفحه کلید، و موش تعیین EAR99 یا طبقه بندی در CCL
تحت ECCNs 5A992.C، 5A991.b.2، 5A991.b.4 یا 4A994.b، سیستم عامل های کامپیوتر،
و نرم افزار مورد نیاز برای استفاده مصرف کننده موثر از سخت افزار، از جمله نرم افزار
: تکه های updatesand، تعیین EAR99 و یا تحت ECCN 5D992.c طبقه بندی شده، و خدمات
لازم برای بهره برداری از سخت افزار و نرم افزار.
6) ضد ویروس و ضد تروجان نرم افزار تعیین EAR99 شده یا تحت ECCN طبقه بندی
5D992.C، و خدمات لازم برای بهره برداری از چنین نرم افزار.
7) ضد ردیابی نرم افزار تعیین EAR99 و یا تحت ECCN 5D992.C طبقه بندی شده، و
خدمات لازم برای بهره برداری از این نرم افزار است.
8) سیستم های عامل موبایل، فروشگاه آنلاین نرم افزار و نرم افزار مربوط به تعیین EAR99 یا
به طبقه بندی تحت ECCN 5D992.C، و خدمات لازم برای بهره برداری از چنین
نرم افزار.
9) ابزار ضد سانسور و نرم افزار مربوطه تعیین EAR99 شده یا تحت ECCN طبقه بندی
5D992.C، و خدمات لازم برای بهره برداری از چنین نرم افزار.
10) شبکه های مجازی خصوصی، ابزار ******، و مبتنی بر هزینه ابزار ارتباطات شخصی
از جمله صدا، متن، ویدئو، تلفن به Voice-Over-IP، چت تصویری، و جانشین
فن آوری و ارتباطات و اتصال به نرم افزار مورد نیاز برای موثر
استفاده از مصرف کننده تعیین EAR99 یا طبقه بندی شده تحت ECCN 5D992.C، و خدمات
لازم برای بهره برداری از نرم افزار چنین است.
11) سوکت لایه امن (SSL ها) تعیین EAR99 و یا تحت ECCN 5D992.C طبقه بندی شده، و
خدمات لازم برای بهره برداری از این نرم افزار است.

فرزند كعبه
May 31st, 2013, 00:13
بالاخره لغو شد يا نه؟

chaleshtor
May 31st, 2013, 00:16
بالاخره لغو شد يا نه؟

یک چند روز باید صبر کنیم ولی همونطور که گفتم انگار گوشی های هوشمند یا همون اسمارت فون ها شامل لغو تحریم نمیشه
درضمن اگر این اتفاق بیفته گوگل و مایکروسافت و ... تمام دسترسیشونو رو باید برای ایران باز کنن

iranistar
May 31st, 2013, 00:21
والا گوگل درایو + جی میل که اس ام اس نمیداد و میگفت تحریمه برای من امروز کار کرد
خوب بوده انگار

chaleshtor
May 31st, 2013, 00:30
والا گوگل درایو + جی میل که اس ام اس نمیداد و میگفت تحریمه برای من امروز کار کرد
خوب بوده انگار

میشه بگید اینترنتتون چیه؟
و این که همه ی خدمات گوگل را آزمایش کردید؟

hostarya
May 31st, 2013, 10:45
تمامی خدمات گوگل رو امتحان کردم;;)
هیچ کدوم تحریم نبود :69:
اینترنت هماراسیستم

موفق باشید

m3hdi
May 31st, 2013, 10:59
http://www.google.com/analytics/web/

A connection has been established between your current IP address and acountry sanctioned by the U.S. government. For more information, seeOffice of Foreign Assets Control (OFAC) (http://www.ustreas.gov/offices/enforcement/ofac/).

capitan
May 31st, 2013, 11:04

تایید :)
مخابرات تهران

hostfire
May 31st, 2013, 11:06
تایید :)
مخابرات تهران

نه من یا isp عصر تلکامم ایران این ارور رو ندارم

nginxweb
May 31st, 2013, 11:11
مگر فقط گوگل هستش دوستان عزیز...

اگر تحریمی حذف شه تمام دنیا متوجه خواهد بود..

خود من اولین نفری خواهم بود که افتخار خواهم کرد با identification ایرانی در paypal حساب باز کنم و از شرکت های آمریکایی مستقیم خرید کنم

babelirani
May 31st, 2013, 11:14

خود من اولین نفری خواهم بود که افتخار خواهم کرد با identification ایرانی در paypal حساب باز کنم و از شرکت های آمریکایی مستقیم خرید کنم

با سلام

بخش مالی فعلا" شامل این لغو تحریم ها نمیشه و Paypal هم جزو پخش مالی و تجارت هستش پس فعلا" در این مورد انتظار لغو نداشته باشید

X2Maxer
May 31st, 2013, 11:20

تائید شرکت آسیاتک.

MostafaBestMan
May 31st, 2013, 12:08
مخابرات:

Your client does not have permission to get URL / from this server. (Client IP address: 78.38.40.xxx)
We're sorry, but this service is not available in your country.That’s all we kn

bepad
May 31st, 2013, 12:16
بله تحریم هست گوگل درایو هم همینطور
فراموش کنید این صحبت های امریکا رو جز دروغ چیزی نداره

Reza.exe
May 31st, 2013, 12:55

خرید از شرکت آمریکایی افتخار داره :|

tak-star
May 31st, 2013, 12:59
گوگل درایو واسه من که باز میشه
از شاتل سرویس دارم

nginxweb
May 31st, 2013, 13:03
بدبختی ما ملت اینه که نمی دونیم از تحریم اونور بنالیم.... از تحریم و سانسور اینور بنالیم..... یا از کندی اینترنت بنالیم...

1 کی 2 تا نیست

eh3@n
June 1st, 2013, 15:38
چی شد این بحث به جایی نرسید ؟

capitan
June 1st, 2013, 15:43
هنوز همه چی مثل قبله
مخابرات تهران

p_s_f
June 1st, 2013, 16:55
گوگل درایو بدون ***** برام باز میشه

از پارس آنلاین

MostafaBestMan
June 1st, 2013, 16:58
vmware adobe ظاهرا رفع شده باز میشه برام
از گوگل خبری نیست

besthosti.com
June 1st, 2013, 17:02
برداشتن تحریم ها این طور نیست که یک شبه بشه رفع کرد
تحریم برداشتن مثل تحریم گذاشتن مقطعی هست تحریم نفتی ایران چند ماه طول کشید تا کامل اجرا بشه .
صبور باشید

chaleshtor
June 1st, 2013, 18:44
چرا صفحه 10 باز نمیشه

GEO
June 1st, 2013, 18:50
من نمیدونم این هیاهو برای چی راه افتاده؟
چرا ما بازیچه میشیم؟

این چند روزه کل بازار کامپیوتر خوابیده و هر کس میاد فروشگاه ما اول میپرسه ارزون نشد ؟

دوستان ، هموطنان
این هم یک بازی تحریمی دیگست
پول دلار باید بره در ازای کالاهای دیجیتال و وقتی ایران مبادلات تجاری برای ورود ارز به کشور نداره این یعنی خروج موجودی ارزی بازار و بالا رفتن مجدد قیمت دلار

هر وقت قیمت دلار پایین اومد و بازارهای جهانی به روی ایران باز شد اونوقت بهتره در این زمینه رفع تحریم و بهبود اوضاع تبادل نظر کنیم

support-paradiseserver
June 1st, 2013, 18:55
چرا صفحه 10 باز نمیشه

اسپم قشنگی بود :53::53:

chaleshtor
June 1st, 2013, 19:11
اسپم نبود واقعا صفحه10 برای من باز نمیشه و خودکار روی صفحه 9 میره

ADMlN
June 1st, 2013, 23:56
4 سال پیش هم تحریم های حوزه نرم افزاری برداشتن برای اینکه بتونیم راحت تر تو شبکه های اجتماعی و ... وارد بشیم

کلا ما گوشمون از تحریم و لغو تحریم این حرفا مخمله

abbas141
June 1st, 2013, 23:58
امیدوارم واقعیت داشته باشه این خبر !

ahormozfar
June 2nd, 2013, 06:10
13605

mhy
June 2nd, 2013, 09:59
دوستان عزیز بدون برداشتن تحریمای مربوط به نقل و انتقالات مالی، برداشتن همه ی تحریمها هم بی فایده خواهد بود، یعنی تأثیر آنچنانی نخواهد داشت ...

VSG242
June 2nd, 2013, 11:49
http://upload7.ir/images/78016364850930013805.png

TARIMEHR
June 2nd, 2013, 12:08
من قبلا هر کار میکردم تا کد امنیتی اضافه کردن شماره موبایل به فیس بوک اضافه کنم نمیشد
امروز تست کردم پیامک از فیس بوک برام اومد و کد ارسال شد

این شامل میشه ؟:65:

hack2hacker
June 2nd, 2013, 12:09
Access Denied You don't have permission to access "http://www.nvidia.com/" on this server. Reference #18.25fe2fd0.1370158742.11951a34

mr_saeed
June 2nd, 2013, 13:19
بزن لایکو .
البته اگر تحریم های مالی رو برداره .
گوگل وب مستر همچنان باز نمیشه .
پلی استور هم باز نمیشه .
درایو رو تست نکردم .

MostafaBestMan
June 2nd, 2013, 13:20
از nvidia دانلود دارم میکنم!
google هم باز کنه سرویساش رو خوب میشه

shazo
June 2nd, 2013, 13:25
https://code.google.com (https://code.google.com/)

بازه : دی

قیمت های سخت افزاری پایین اومدن ؟

m3hdi
June 2nd, 2013, 13:40

Amir.Mansoury
June 2nd, 2013, 15:21
http://up.vbiran.ir/uploads/137017020927473_0BLiv0gPCMAAKkp-.jpg

eh3@n
June 2nd, 2013, 16:46
https://code.google.com (https://code.google.com/)

بازه : دی

قیمت های سخت افزاری پایین اومدن ؟

این همیشه باز بوده

om!d-D
June 2nd, 2013, 17:03
تحریم ها فقط مربوطه به برخی لوازم الکترونیکی و مخابراتی بوده که برداشته شده ، الان اعلام کردند و تا بیاد توی ایران آثارش نمایان بشه دو هفته دیگ باز تحریم ها برمیگردند، سریع دوباره تحریم میشیم....تقریبا هیچ تغییری نخواهد کرد اوضاع :)

saman-00
June 2nd, 2013, 17:27
هه

noucamp
June 3rd, 2013, 01:10
بله تحریم هست گوگل درایو هم همینطور
فراموش کنید این صحبت های امریکا رو جز دروغ چیزی نداره
اینم نظر یک هموطن!
اینقدر از مقامات داخلی دروغ شنیدن فکر میکنن همه مثل اینا هستن:71:

delta
June 3rd, 2013, 19:08
این شانس ما رو باید برداشت با آفتابه رفت پشت سنگر!!!!8-| تمام قسمتهای گوگل باز شده..رفتم قسمت تبلیغات کلیکیکش که پول میده به سایتها نوشته فقط کاربران آمریکایی!! :111:

nginxweb
June 3rd, 2013, 19:20
رفقا اگر لینکی قبلا تحریم بود و الان باز شده مثلا در گوگل . سایت های مختلف معرفی نمایید اینجا ما هم استفاده کنیم

ftp
June 3rd, 2013, 20:13
سیتم مالی مثل پی پال و غیره ... و سی پنل هم لغو تحریم میشند

PENOIL
June 3rd, 2013, 20:38
فعلا که هیچ خبری نیست

alireza.076
June 3rd, 2013, 20:40
چرا در این وضع آمریکا بعد این همه سال یادش افتاده باید لغو تحریم بکنه؟ :-|

m3hdi
June 3rd, 2013, 23:40
VMware KB - Knowledge Base Articles for all VMware Products (http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/microsite.do)
=D>

hassan5099
June 3rd, 2013, 23:51
VMware KB - Knowledge Base Articles for all VMware Products (http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/microsite.do)
=D>
عزیز این که هنوز بلاکه

PENOIL
June 4th, 2013, 00:14
=D>

Blocked Page - VMware, Inc.

You are attempting to access information from an unauthorized location. If you feel that you have reached this page in error, please contact VMware at export-control@vmware.com

توهم :71:

m3hdi
June 4th, 2013, 00:41
برای بنده با آی پی ایران باز هست :)

parsianweb
June 4th, 2013, 00:48
برای بنده با آی پی ایران باز هست :)

برای بنده هم ...

kamkar
June 4th, 2013, 00:49

You are attempting to access information from an unauthorized location. If you feel that you have reached this page in error, please contact VMware at export-control@vmware.com

توهم :71:

تایید میشه، با رایتل که باز نمیشه.

hassan5099
June 4th, 2013, 03:57
=D>
واسه من الان باز میشه
انگاری ما را از تحریم در آورده

om!d-D
June 4th, 2013, 05:02
=D>

باز شد . چه قشنگ :دی
گوگل هنوز سرویس هاش تحریمه....فراموش نکنید طی یه عملیات انتحاری ما نیز حال گوگل رو گرفتیم و ادوردز گوگل رو هیلتر کردیم....بعــــــــــــله همچین آدمایی هستیم ما ...

CityKala.net
June 4th, 2013, 09:16
من تمام خدماتی که تحریم بود از سایت های آنتی ویروس های مختلف تا جیمیل برای اس ام اس و .. تست کردم همه باز میشه

آسیاتک تهران

seyyed_ahmad
June 4th, 2013, 09:39
واسه ما که تحریمه هنوز !! :
سایت avg هم هنوز واسمون تحریمه ...

Bullet-Vps.us
June 4th, 2013, 10:19
کلیه سایت ها هم که تحریم بوده هنوز هم برای من باز نمیشه .

isp : ساتیا اراک

rsl
June 4th, 2013, 10:50
هرچی که قبلا باز نمیشد ، هنوز هم باز نمیشه .
پارس آنلاین ، تهران

eh3@n
June 4th, 2013, 14:13
فکر نکنم هیچ تحریمی در حال حاضر برداشته شده باشه

amin fear
June 4th, 2013, 21:00
فکر نکنم هیچ تحریمی در حال حاضر برداشته شده باشه

تایید میشه برای من هم باز نمیشه و پیغام تحریم شدگان را میده !

TARIMEHR
June 4th, 2013, 21:20
آمریکا با تحریم ایران شرکت های اروپایی و اسیایی رو مجبور به خروج از بازار ایران کرد و الان با لغو تحریم قصد ورود به بازار ایران رو دارن

با اعمال این تحریم دسترسی ایرانی ها به فروشگاه های انلاین و برنامه های اندروید و ios قطع شد و این باعث شد که سایت هایی مثل کافه بازار و کندو برای فروش برنامه های اندروید روی کار بیان و به سرعت رشد کنن

یه جا خونده بودم در ایران نزدیک به 4 میلیون گوشی اندرویدی وجود داره و سالانه 4 میلیارد دلار حجم بازار ارتباطی هست که 2 میلیاردش مربوط به گوشی ها هست و 2 میلیارد دلارش هم برای تجهیزات و ...
حالا باقی بازار ها بماند
این ها باعث شدن تا امریکا بازار ایران خودش رو از دست داد

علاوه بر این ها شرکت های ایرانی هم در دوران تحریم خیز های بزرگی برداشتن و یک سری محصولات بومی کنن و این یعنی شروع پیشرفت (کاری به کیفیت در حال حاضر نداریم)

نمونش محصولات امنیتی utm که حدود 20 درصد کل تجهیزات امنیتی رو پوشش میده
وقتی شرکت سیسکو از فروش utm به ایران خودداری کرد یه شرکت ایرانی اومد حالا با هر روشی تونست این محصولات رو تولید کرد

الان هم دمه انتخابات یه چراغ سبزی نشون دادن تا با روی کار اومدن رئیس جمهور جدید شاید گام مثبتی در روابط برداشته بشه

رفع تحریم ها هم خوبه هم بد
حالا چه خواهد شد رو خودتون حدس بزنید

MostafaBestMan
June 4th, 2013, 21:39
این 3 نقطه ها تحریم نرم افزار و .. رو برداشتند اما 8 شرکت بزرگ پتروشیمی ، واحد پول ملی ما و صنعت خودرو سازی رو تحریم کردند.

m3hdi
June 4th, 2013, 21:49
دوستانی که لطف می کنند نظرشون رو بیان می کنن و خبری رو نقل می کنند یک منبع معتبر برای نظرشون لینک بذارن :)

MostafaBestMan
June 4th, 2013, 21:55
درخواستهایی میکنید دوست عزیز..خبر کوچک در یک کشور که نبوده کسی در جریان نباشه..اگر اخبار رو پیگیری میکردید حتمأ میدید.
پتروشیمی:
تحریم 8 شرکت پتروشیمی (http://www.khabaronline.ir/detail/296167/Economy/2323)
پول و صنایع خودرو سازی:
تحریم‌های جدید آمریکا علیه پول ایران (http://aftabnews.ir/fa/news/196170/%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

MostafaBestMan
June 4th, 2013, 21:59
این هم نمونه دیگر:
آمریکا «ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)» را تحریم کرد (http://aftabnews.ir/fa/news/196216/%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF)

و این داستان ادامه دارد...

nirvanna
June 4th, 2013, 22:07
تحریم های نرم افزاری و ورود لپ تاپ و موبایل لغو شد !جاش بقیه مملکتو فلج کردن !
الان یکی به من بگه ملتی که نون نداشته باشه بخوره موبایل می خواد چی کار کنه دقیقا ؟! چیو باید اطلاع رسانی کرد دیگه؟

MostafaBestMan
June 4th, 2013, 22:15
بحث سیاسی نشه اما حدف همینه که فشار ها اطلاع رسانی بشه ظاهرا !

chaleshtor
June 4th, 2013, 22:38
پاسخ سی پنل مبنی بر رفع تحریم ایران
http://www.webhostingtalk.ir/f87/82350/

babelirani
June 5th, 2013, 02:11
تحریم های نرم افزاری و ورود لپ تاپ و موبایل لغو شد !جاش بقیه مملکتو فلج کردن !
الان یکی به من بگه ملتی که نون نداشته باشه بخوره موبایل می خواد چی کار کنه دقیقا ؟! چیو باید اطلاع رسانی کرد دیگه؟

مردمی که همین لیاقتشونه باید سرشون بیاد

hostarya
June 5th, 2013, 11:02
vmware kb - knowledge base articles for all vmware products (http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/microsite.do)
=d>

تایید میشه و به راحتی باز شد =d>

تمامی سایت هایی که قبلا تحریم بود الان برامون باز میشه

همارا سیستم تبریز

alizali
June 5th, 2013, 11:43
=D>

برای ما هنوز بلاکه

Na3er
June 7th, 2013, 19:51
اپراتور هاست گیتور گفت هنوز چیزی به ما نگفتند این لینک رو هم داد که از جریمه شدن توسط دولت گفته شده:

US Treasury Embargo Restrictions HostGator.com Support Portal (http://support.hostgator.com/articles/pre-sales-policies/us-treasury-embargo-restrictions)

chaleshtor
June 7th, 2013, 20:26
تایید میشه و به راحتی باز شد
با چند بار رفرش باز شد و باز دوباره بلوک شد که این مشکل بارفرش حل میشه
البته همیشه بلاک میکنه که با رفرش رد میشه

mhy
June 7th, 2013, 21:12
دوستان عزیز! هیچ خبری نخواهد بود، همگی سر کاریم ... !! :-?

mehdi.gh
June 7th, 2013, 21:42
برای من تا چند روز پیش این پیج باز نمیشد
الان باز میشه

capitan
June 8th, 2013, 14:17
سایت AVG
و vmWare
با آیپی مخابرات ایران
باز میشه:x

shazo
June 8th, 2013, 14:21
تحریم ریال به کجا رسید ؟

paradiseserver
June 8th, 2013, 14:25
سلام دوستان
این فروشگاه eBay - one of the UK's largest shopping destinations (http://www.ebay.co.uk) ایران رو تحریم کرده بود؟

تحریم رو برداشتند ؟

Na3er
June 17th, 2013, 13:53
شرکت ادوبی امروز محدویت برای ای پی ایران رو لغو کرد

dertgtr
June 17th, 2013, 13:58
سرویس بک آپ آنلاین رایگان AVG هنوز روی ایران بسته هست
Antivirus, Internet Security, Firewall, Anti-Spyware and more | AVG (http://free.avg.com/ww-en/free-online-backup)
میره به آدرس زیر
Product not available (http://static.avg.com/restricted-not-available)
هیچ تغییری مشاهده نمیشه و نخواهد شد !

TARIMEHR
June 17th, 2013, 14:15

شاتل مازندران - تحریم

hassan5099
June 17th, 2013, 14:41
واسه من هم بازه بومرنگ شیراز

Na3er
June 17th, 2013, 15:22
احتمالا کش ای اس پی تون به روز نیست اگر نه بازهست

kargaranmashgholekarand
June 17th, 2013, 16:39
تا تحریم های بانکی لغو نشه این لغو تحریم های این چنینی هیچ فایده ای نخواهد داشت

silverfox
June 18th, 2013, 02:17
سلام دوستان آیا تحریم برای cpanel برداشته شده؟
خیلی واسم مهمه!

لینک های زیر رو بینید:

قوانین آمریکا برای تحریم کشور ها:

لینک مستقیم مربوط به ایران:

Iran Sanctions (http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/Pages/iran.aspx)

که در 14 روز پیش بروز رسانی شده

لینک تمام کشور های تحریم وسط صفحه اسم ایران رو پیدا کنید و تاریخ آخرین بروز رسانی رو بینید:

Iran Sanctions (http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/Pages/iran.aspx)

Reza.exe
June 18th, 2013, 13:40
یکی نیست این تاپیک را ببنده ؟ :|