PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی ویندوز ۸

sirpasha
May 25th, 2013, 12:54
با سلام به دوستان و اساتید محترم

می خواستم بدونم کسی برنامه نویسی برای محیط متروی ویندوز ۸ انجام داده ؟ یا کسی هست که سورس یه اپلیکیشن تست رو در اختیار ما قرار بده ؟

ممنون

why.darkness
May 25th, 2013, 13:53
با سلام به دوستان و اساتید محترم

می خواستم بدونم کسی برنامه نویسی برای محیط متروی ویندوز ۸ انجام داده ؟ یا کسی هست که سورس یه اپلیکیشن تست رو در اختیار ما قرار بده ؟

ممنون

با سلام

برنامه نویسی در محیط Modern UI برای ویندوز 8 پذیرفته میشود.

ولی در نظر بگیرید به قدری که سخت هستش کسی نمیاد اوپن سورس بذاره بیرون :)

زبان های برنامه نویسی این محیط هم در 3 حالت C++ , C# , Java Script در دو نوع HTML5 و Modern قابل نوشتن هست.

sirpasha
May 25th, 2013, 14:00
با سلام

برنامه نویسی در محیط Modern UI برای ویندوز 8 پذیرفته میشود.

ولی در نظر بگیرید به قدری که سخت هستش کسی نمیاد اوپن سورس بذاره بیرون :)

زبان های برنامه نویسی این محیط هم در 3 حالت C++ , C# , Java Script در دو نوع HTML5 و Modern قابل نوشتن هست.

سلام ممنون از پاسختون

بله کمی تا قسمتی ابری توی سایت خود مایکروسافت مطالعه کردم ! بیشتر دنبال یه سورس متن بازم که شما میگین کسی اینکارو نمی کنه اما باید ۱۰۰٪ سورس برای تست وجود داشته باشه :-(

why.darkness
May 25th, 2013, 14:03
سلام ممنون از پاسختون

بله کمی تا قسمتی ابری توی سایت خود مایکروسافت مطالعه کردم ! بیشتر دنبال یه سورس متن بازم که شما میگین کسی اینکارو نمی کنه اما باید ۱۰۰٪ سورس برای تست وجود داشته باشه :-(

منظور از تست .. به چه چیزی نیاز دارید ؟ برای تست نحوه برنامه نویسی یا پروژه ؟

sirpasha
May 25th, 2013, 14:09
منظور از تست .. به چه چیزی نیاز دارید ؟ برای تست نحوه برنامه نویسی یا پروژه ؟

سورس از یه پروژه که فقط یه Hello World خروجیش باشه کافیه ! می خوام استانداردهای برنامه نویسی و یه سری نکات اولیه رو بکشم ازش بیرون :دی

ADMlN
May 25th, 2013, 14:11
با عرض معذرت از دوستان

اینجا بیشتر دوستان در کار سرور و هاست و این چیزها هستند
بهتر سوال خودتون در انجمن تخصصی مثل برنامه نویس (http://barnamenevis.org) مطرح کنید تا زودتر به جواب برسید

why.darkness
May 25th, 2013, 14:14
خب این کار رو که راحت میتونید انجام بدین :)

ببینید درسته با C++ ,C# , Java Script نوشته میشه ولی خب اصول برنامه نویسیش کلا فرق میکنه...

برای این که این مثال هارو ببینید شما کافیه VS 2012 رو داشته باشید البته حتما باید سیستم عاملتون ۸ باشه در ای صورت میتونید از Windows STORE Project استفاده کنید که هنگام ساخت پروژه تقریبا بیس کار رو آماده ایجاد میکند.

sirpasha
May 25th, 2013, 14:27
خب این کار رو که راحت میتونید انجام بدین :)

ببینید درسته با c++ ,c# , java script نوشته میشه ولی خب اصول برنامه نویسیش کلا فرق میکنه...

برای این که این مثال هارو ببینید شما کافیه vs 2012 رو داشته باشید البته حتما باید سیستم عاملتون ۸ باشه در ای صورت میتونید از windows store project استفاده کنید که هنگام ساخت پروژه تقریبا بیس کار رو آماده ایجاد میکند.

vs2012 و ویندوز ۸ ردیفه ! ویندوز استور که فرمودین نمیدونم چیه ؟ ممنون میشم یه توضیح کوچیکی بدین تا بشه استارت زد.

why.darkness
May 25th, 2013, 14:42
vs2012 و ویندوز ۸ ردیفه ! ویندوز استور که فرمودین نمیدونم چیه ؟ ممنون میشم یه توضیح کوچیکی بدین تا بشه استارت زد.

خب... برای اینکار ابتدا به قسمت Create New Project برید...حالا یکی از زبان های مورد علاقتون رو انتخاب کنید مثل C++,C#,Java Script که من خودم ++C رو ترجیح میدم چون سرعتش قابل مقایسه با هیچ زبانی نیست :)

حال بعد از انتخاب پروژتون از زیر منوی نوع زبان پروژه نوشته Windows Store روش کلیک کنید ... پروژه های مختلفی نمایش داده میشه مثل Blank App , Grid App , Split و ...

برای شروع کار برای اینکه آشنا بشید از پروژه Grid و Blank شروع کنید تا متوجه بشید چی به چیه ...

ولی متاسفانه به قدری سخت هست که یکم درکش سخته درسته در محیط .NET هم استفاده میشه ولی خوب یکم پیچیدست و حاصل این پیچیدگی باعث شده قدرت و کیفیت اینهمه بالا بره.

من خودم قصد دارم رو پروژه خودم در این محیط هم نسخه ای بدم برا همین در انجمن های خودم شروع کنم به آموزش و ... به احتمال زیاد :)

ولی در کل هر کسی سراغه این مبحث نمیره چون سخته ! ولی من نظرم اینه هرچقدر زود تر یاد بگیریم بهتر و تضمینی تر خواهد بود.

sirpasha
May 25th, 2013, 15:10
خب... برای اینکار ابتدا به قسمت Create New Project برید...حالا یکی از زبان های مورد علاقتون رو انتخاب کنید مثل C++,C#,Java Script که من خودم ++C رو ترجیح میدم چون سرعتش قابل مقایسه با هیچ زبانی نیست :)

حال بعد از انتخاب پروژتون از زیر منوی نوع زبان پروژه نوشته Windows Store روش کلیک کنید ... پروژه های مختلفی نمایش داده میشه مثل Blank App , Grid App , Split و ...

برای شروع کار برای اینکه آشنا بشید از پروژه Grid و Blank شروع کنید تا متوجه بشید چی به چیه ...

ولی متاسفانه به قدری سخت هست که یکم درکش سخته درسته در محیط .NET هم استفاده میشه ولی خوب یکم پیچیدست و حاصل این پیچیدگی باعث شده قدرت و کیفیت اینهمه بالا بره.

من خودم قصد دارم رو پروژه خودم در این محیط هم نسخه ای بدم برا همین در انجمن های خودم شروع کنم به آموزش و ... به احتمال زیاد :)

ولی در کل هر کسی سراغه این مبحث نمیره چون سخته ! ولی من نظرم اینه هرچقدر زود تر یاد بگیریم بهتر و تضمینی تر خواهد بود.

واقعا یه تشکر کمه :) ممنون از راهنماییتون

why.darkness
May 25th, 2013, 15:12
واقعا یه تشکر کمه :) ممنون از راهنماییتون

من که کاری نکردم دوست عزیز... امیدوارم یه روزی همه به این نتیجه برسن که برنامه نویسی و کوچ کردن به Modern UI خیلی بهتر از برنامه نویسی در حالت های کنونی هست... مخصوصا در ایران که رو VB.6 حاللل میکنن برا برنامه نویسی :)) :D

why.darkness
May 25th, 2013, 15:15
البته این یادم رفت حتما به اینجا سر بزنید..

Windows Store apps dev center home page (http://msdn.microsoft.com/en-US/windows/apps)

مایکروسافت به تازگیا از لج بازی دست ورداشته شما میتونید با هر ایمیلی عضو شده و از آموزش ها و Simple هاش استفاده کنید حتی اونطور که من متوجه شدم مایکروسافت حال میکنه اگه ۴ نفر پیدا بشن در این محیط توسعه رو شروع کنن من پیشنهاد میکنم حتما در این زمینه تحقیق و توانایی های خودتون رو بالا ببرید چون برنامه کوچیکی مثل Hello World خیلی با ارزشتر و جذابتر از برنامه های عادی خواهد بود.

هر چی باشه HTML , JS , C همشون باهم ادغام شدن و این یعنی یک عصر جدیدی از محیط.

sirpasha
May 25th, 2013, 15:32
منم امید وارم همه به این سمت کوچ کنن ! فوق العاده است ! من از ورژن دولوپر پریویو تا الان که اینترپراز هست همش رو ویندوز ۸ بودم ! درسته که یه پله ای مثل ویستا به ۷ هست ولی آیندش از الان مشخصه ! ضمنا سمپل هایی که فرمودین و دیدم لینکشو همین یکم پیش :دی

بازم تشکر :دی

why.darkness
May 25th, 2013, 19:43
انقدر گفتین مشتاق شدم این سبک رو هم به زودی پیاده سازی کنم ! مطمئنان خیلی جذاب و جالب خواهد شد !

طراحی مدرن با استفاده از برترین و جدیدترین تکنولوژی - توسعه سیستم - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/36-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84/)