PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرافات در اینترنت خصوصا در یاهو رواج پیدا کرده

sarwhost
May 24th, 2013, 19:36
با سلام و عرض ادب و خسته نباشید
میدونم این تاپیک بی مورد با انجمنه اما میخوام یه چیزایی روشن بشه
ببینید دوستان بدترین چیزی که میتونه یک مذهب از ریشه بزنه باور کنید خرافاته
قبلانا یادم وقتی بچه بودیم شب میخوابیدیم روزصبح میدیدیم یه نامه ای انداختن توی خونه باز میکردیم میخونیم .....
این قضیه الان بجور توی نت پر شده خصوصا یاهو و ایمیل ها
خواهشا به همه اطلاع رسانی کنید این خرافاتو ترویج ندن
یکی میاد میگه از قبر سیدی بعده 1400 سال سالمه سالمه اصلا واقعا از لحاظ علمی قبول دارید ...
یه قصه رو بگم
یکی اومد پیش پیامبر گفت یا رسول الله خدا میتونه بدون اینکه زمین کوچک کنه و بدون اینکه یک تخم مرغ برگ کنه زمیو جا بده توی تخم مرغ
حضرت فرمود چیزایی که قابل انجام کلا نیستن که نمیشه نه اینکه خدا نتونه نه اما وقتی این کار شدنی نیست اخه خدا چطور میخواد انجام بده //یا یکی گفت که خدا میتونه یه سنگی بیافرینه که خودش نتونه اونو بداره.........
مثل این میمونه من بیام توی یه ظرف که یک لیتر اب جا میشه 2 لیتر بریزم بابا وقتی جا نداره کجا بریزم
امروز این پیامو دادن دوستا تو یاهو ایمیل هم میکنن

این پیام مال من نیستش ولی بخونش: تو رو به امام زمان قسم می دم این پیام رو بخون.دختری از خوزستانم که پزشکان از علاجم نا امید شدند.شبی خواب حضرت زینب (س)را دیدم در گلوم اب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به بیست نفر بگم. این پیام به دست کارمندی افتاد اتقاد نداشت کارشو از دست داد.مرد دیگری اعتقاد داشت 20 میلیون به دست اورد. به دست کس دیگری رسید عمل نکرد پسرشو را از دست داد.اگه به حضرت زینب اعتقاد داری این پیامو واسه 20 نفر بفرست

خواهش میکنم که بیاید این خضبلاتو با فرهنگ سازی درست قبل اینکه ریشه اسلامو بزنن ما ریشه اونو بزنیم

MehrganWeb
May 24th, 2013, 19:43
سلام
دوست گرامی من این سخن رسول الله رو می تونید برام منبعشو پیدا کنید !
در ضمن فکر کردید همه عضو های یاهو توی این انجمن فعالن؟؟؟ نه عزیز توی ایران 28 میلیون ای دی ثبت شده از سال 2000 تا الان
بهترین راه اینکه به این پیام ها ج ندید و وسلام
روز بخیر

websazha
May 24th, 2013, 19:44
:) تازه چه دقیق خبر داره کی چقر پول در اورده کی کارش از دست داده !
1000 تابیک دیگه ایجاد بشود متاسفانه عده ای با توهم های بزرگ شده اند و از باور های وجودی شان هست مثل اینکه شما دست داری دستت رو می بینی به شما بگن شما دست نداری!باور نمی کنی و یکی هم میزنی توی گوش طرف!
حالا بیا ایجا راجب توهم وجودی افراد صحبت کن یک سری جبه بگیرد و یکی پیدا بشه مرتدد اعلام کنه شما رو فردا این دم دم که حساسیت ها بالا هست...
بی خیال برای ما هم میاد چنین افرادی حتی مشتری هم باشند ایگنور کنید مثل من :)

bia4sms
May 24th, 2013, 19:44
یکی اومد پیش پیامبر گفت یا رسول الله خدا میتونه بدون اینکه زمین کوچک کنه و بدون اینکه یک تخم مرغ برگ کنه زمیو جا بده توی تخم مرغ
حضرت فرمود چیزایی که قابل انجام کلا نیستن که نمیشه نه اینکه خدا نتونه نه اما وقتی این کار شدنی نیست اخه خدا چطور میخواد انجام بده //یا یکی گفت که خدا میتونه یه سنگی بیافرینه که خودش نتونه اونو بداره.........
مثل این میمونه من بیام توی یه ظرف که یک لیتر اب جا میشه 2 لیتر بریزم بابا وقتی جا نداره کجا بریزم

درسته داستان جالبی بود .... یه مقداری زیاده روی ها زیاد شده !!!!

sarwhost
May 24th, 2013, 19:47
سلام
دوست گرامی من این سخن رسول الله رو می تونید برام منبعشو پیدا کنید !
در ضمن فکر کردید همه عضو های یاهو توی این انجمن فعالن؟؟؟ نه عزیز توی ایران 28 میلیون ای دی ثبت شده از سال 2000 تا الان
بهترین راه اینکه به این پیام ها ج ندید و وسلام
روز بخیر

معنیش کاملا واضحه و نوشتم
چیزهایی خدا میتونه انجام بده که با عقل جور در بیاد
خود پایین مثال عاقلانه زدم ظرف یک لیتری امکان نداره 2 لیتر اب بگیره

saghafi1991
May 24th, 2013, 19:49
قبلانا یادم وقتی بچه بودیم شب میخوابیدیم روزصبح میدیدیم یه نامه ای انداختن توی خونه باز میکردیم میخونیم .....
یکی میاد میگه از قبر سیدی بعده 1400 سال سالمه سالمه اصلا واقعا از لحاظ علمی قبول دارید ...
یه قصه رو بگم

خواهش میکنم که بیاید این خضبلاتو با فرهنگ سازی درست قبل اینکه ریشه اسلامو بزنن ما ریشه اونو بزنیم

اعتقاد به حضرت زینب که بحث توش نیست اما خیلی بهتره این جور مسائل فرهنگ سازی بشه

MehrganWeb

میدونم دوست عزیز ولی خوب بنده باز این سخن رو از یه معصوم دیگه شنیدم! که یکی از روحانیون نقل میکرد
در هرصورت
هیچ راهی جز جواب ندادن به این پیام ها نیست!

sarwhost
:) تازه چه دقیق خبر داره کی چقر پول در اورده کی کارش از دست داده !
1000 تابیک دیگه ایجاد بشود متاسفانه عده ای با توهم های بزرگ شده اند و از باور های وجودی شان هست مثل اینکه شما دست داری دستت رو می بینی به شما بگن شما دست نداری!باور نمی کنی و یکی هم میزنی توی گوش طرف!
حالا بیا ایجا راجب توهم وجودی افراد صحبت کن یک سری جبه بگیرد و یکی پیدا بشه مرتدد اعلام کنه شما رو فردا این دم دم که حساسیت ها بالا هست...
بی خیال برای ما هم میاد چنین افرادی حتی مشتری هم باشند ایگنور کنید مثل من :)

قضیه اینا نیست هدفم اینه که دوستان وب هاستینگ تالکی باور کنند خود به خود فرهنگ سازی شود و بعد چند مدت همه میفهمن
اما دقیقا اون امار که داره اون دختره و شما گفتین خیلی جالب بود خودم خندیدم
واقعا امار ریالش دستشه

saghafi1991
May 24th, 2013, 19:57

یعنی اونی که تو رو آفریده نمیتونه 2 لیتر آب رو تو 1 لیتر فضا جا بده؟به عقل من و شما جور در نمیاد اما من میگم خالقم میتونه!!!

رگ‌ها لوله‌هایی باریک در بدن جانوران و بخشی از دستگاه گردش خون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87_%DA%AF%D8%B1% D8%AF%D8%B4_%D8%AE%D9%88%D9%86) هستند که خون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D9%88%D9%86) را در سراسر بدن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF%D9%86) حمل می‌کنند.
طول مجموع رگ‌های بدن انسان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF%D9%86_%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86) برابر با ۱۰۰٬۰۰۰ کیلومتر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%85%D8%AA%D8%B1) ‏(۶۰۰۰۰ مایل (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%84)) می‌شود که دو برابر دور زمین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86) است.[۱] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%DA%AF#cite_note-1)

رگ - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%DA%AF)

دو برابر دور زمین تو بدن ماهاست :) چیزی که ما درکش نمیکنیم دلیل بر نشدنش نیست

majidisaloo1
May 24th, 2013, 20:01
دقیقا به بنده هم اومد چون این جور پیام ها را اصلا نمیخونم که جواب هم بدهم
انشا الله این خرافات ها از ریشه کنده بشه
من یک سوال دارم: چرا باید اصلا اطلاع رسانی بشه؟که چی بشه؟چیزی را باید اطلاع رسانی کنیم که طبیعتا اتفاق خوبی پشتش باشه اما این چی بشه؟ اطلاع رسانی کنیم که پول به دست بیاریم؟ اطلاع رسانی کنیم که کارمان را از دست بدهیم؟

Download
اینها که خیلی وقت پیش باب شده بود.دی:

sarwhost
یعنی اونی که تو رو آفریده نمیتونه 2 لیتر آب رو تو 1 لیتر فضا جا بده؟به عقل من و شما جور در نمیاد اما من میگم خالقم میتونه!!!

رگ‌ها لوله‌هایی باریک در بدن جانوران و بخشی از دستگاه گردش خون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87_%DA%AF%D8%B1% D8%AF%D8%B4_%D8%AE%D9%88%D9%86) هستند که خون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D9%88%D9%86) را در سراسر بدن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF%D9%86) حمل می‌کنند.
طول مجموع رگ‌های بدن انسان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF%D9%86_%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86) برابر با ۱۰۰٬۰۰۰ کیلومتر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%85%D8%AA%D8%B1) ‏(۶۰۰۰۰ مایل (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%84)) می‌شود که دو برابر دور زمین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86) است.[۱] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%DA%AF#cite_note-1)

رگ - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%DA%AF)

دو برابر دور زمین تو بدن ماهاست :) چیزی که ما درکش نمیکنیم دلیل بر نشدنش نیست
رگهایی که 1000 برابر باریکتر از موهستن ....
واقعا شما میگید میشه توی یه ظرف یک لیتری 2 لیتر اب ریخت
یا خدا بدون اینه زمینو کوچک کنه و بدون اینکه تخم مرغ بزرگ کنه میتنه زمینو توی تخم مرغ جا بده واقعا میتونه؟؟؟؟؟

saghafi1991
May 24th, 2013, 20:03
رگهایی که 1000 برابر باریکتر از موهستن ....
واقعا شما میگید میشه توی یه ظرف یک لیتری 2 لیتر اب ریخت
یا خدا بدون اینه زمینو کوچک کنه و بدون اینکه تخم مرغ بزرگ کنه میتنه زمینو توی تخم مرغ جا بده واقعا میتونه؟؟؟؟؟

طول تاریخ این رو ثابت کرده دوست عزیز

sarwhost
May 24th, 2013, 20:03
دقیقا به بنده هم اومد چون این جور پیام ها را اصلا نمیخونم که جواب هم بدهم
انشا الله این خرافات ها از ریشه کنده بشه
من یک سوال دارم: چرا باید اصلا اطلاع رسانی بشه؟که چی بشه؟چیزی را باید اطلاع رسانی کنیم که طبیعتا اتفاق خوبی پشتش باشه اما این چی بشه؟ اطلاع رسانی کنیم که پول به دست بیاریم؟ اطلاع رسانی کنیم که کارمان را از دست بدهیم؟
مجید تا حالا صدتا از این پیغامها اومده اطلاع رسانی نکردم اونطوری هم که تو اون نوشته گفته نفرستی فلان میشی من که نفرستادم باید تا الان پودر شده بودم

sarwhost
May 24th, 2013, 20:06
طول تاریخ این رو ثابت کرده دوست عزیز

چیو ثابت کرده واقعا میخوام بدونم
چند سال پیش که دانشجو بدیم توی اندیشه اسلامی 2 بود ییکی از بچه ها یه سوالی طرح کرده بود بهترین استاد دانشگاه و کلا یکی از بزرگان علم اسلام بد کم اورد جاش اینجا نیست بگم

HADEE_16
May 24th, 2013, 20:14
راه های مختلفی برای هدر دادن وقت یک ایرانی هست
هیچی بالاتر از این نیست ( برای دشمنانتات ) که شما به عنوان یک انسان در کج فهمی باشی و دیگران سود ببرند
قطعا این افاقات ریشه در منفعت دیگران
کار بسیار زیبایی کردید که این پست رو زدید
امیدوارم دیگران هم کمک بکنند و این نوع تفکر رو کلا در ایران منفور جلوه بدهیم
یک رشد فکری برای بهبود جامعه

da6276
May 24th, 2013, 20:15
بحث کردن در این موارد کاملا بی فایده هست
چون فردی که این رو سند توآل میکنه اصلا یه ذره هم مغذ نداره و شما هرچی هم بگی قبول نمیکنه
از قدیم میگن کسی که خوابیده رو میشه از خواب بیدار کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه ! حالا اینم همونه
طرف هرچی کمبود داره رو میخواد با دلخوش کردن به این داستانا بدست بیاره ! بجای اینکه به فکر تلاش و پیدا کردن راهش باشه با این خرافات دل خودشو خوش میکنه و شما هرچی هم بهش بگی قبول نمیکنه !
و متاسفانه این مشکل دامن جامعه رو گرفته و روز به روز خرافات بیشتر و عجیب قریب تری رواج پیدا میکنه
به نظر من ریشه خیلی از این مشکلات از بیسوادی و کمبود علم در جامعه هست ، چند وقت پیش بود که شایعه شد آرم شرکت پپسی رو میخوان بندازن روی کره ماه ، من بخاطر رشته تحصیلیم همون اول که اینوشنیدم رد کردم و هرکس اینو میگفت براش توضیح میدادم (دلیل علمی ) که برای اینکار نیاز به یک عدسی خیلی بزرگ هست و عملا نمیشه اینکارو کرد و ...
ولی یه عده نخواستن قبول کنن که این یه شایعه هست و بیشتر از همه دلم از این سوخت که نسل به حساب فرهیخته ماهم میرفتن روی پشت بام تا آرم پپسی رو روی کره ماه ببینن !
متاسفانه ریشه خیلی از خرافات در بیسوادی مردم هست و شما هم هرجی براش توضیح بدی بخاطر اینکه علم شمارو نداره قبول نمیکنه ازت !
ولی کلا با نظر استارتر تاپیک موافقم و امثال ما میتونیم الگویی باشیم برای درست کردن خرافات

wanener
May 24th, 2013, 21:00
سلام
عزیز
خرافات در هر دینی ، اعتقادی ، علمی و ..... هست !
شما در باره فلوژیستن چیزی شنیدید ؟
برسید تحقیق کنید ببنید چقدر احمقانه آتش رو به این عنصر ساختگیارتباط می دادند !
تاریخ علم بسیار از چنین موارد ساختگی که بعدا بصورت علمی شکل دیگری پیدا کردند و کلا رد شدند دارد .
این که شما قادر به درک موضوضعی نیستید دلیل بر نشدن آن نیست ! دلیل بر نبودن آن نیست .

در خصوص جا دادن 1 لیتر و 2 لیتر که حرفتون خیلی خام بود !
معلومه که در یک لیتر میشه 2 لیتر ماده جا داد !
بهش میگن فشده سازی !
خیلی ساده است نه فقط فشرده سازی ! اما اگر این رو به انسان 1000 سال پیش میگفتی مسخره میکرد و حتی برچسب دیوانگی به شما میزدن ! چون ملاکی برای سنجش نداشتند !
وقتی شما نتونی چیزی رو بسنجی میگی نیست !
شما اندازه دنیا و تخم مرغ رو براساس چه چیزی میسنجی ؟! جز یک ملاک ساخته دست بشر که سر منشاه اون هم عصای یک پادشاه بوده !؟
شما جرم ذره رو چطوری میسنجی ؟
چطور از شکافتن یک هسته یک ماشین رو به راه میندازید و 1 لیتر آب رو گرم میکنید ؟

اینها همه چیزهایی هستند که زمانی میگفتند نشدنی هست ! علمی نیست !
علمی که شما ازش صحبت میکنید هیچی نیست جز اون چیزی که بشر تا الان تونسه از دنیا بفهمه !
پس وقتی چیزی رو نمیفهمیم میگیم از نظر علمی نشدنی است ! علم ساخته دست ماست !

حالا چرا کل اینها رو میگم

شما به من بگو ببنیم جسم انسان چند ساعت بعد از مرگ در اون فعل و انفعال هست و خون جریان داره و شد و مو ناخن داریم و .......
بفرما تا من یک نمونه عرض کنم!

da6276
May 24th, 2013, 21:10
سلام
عزیز
تاریخ علم بسیار از چنین موارد ساختگی که بعدا بصورت علمی شکل دیگری پیدا کردند و کلا رد شدند دارد .
این که شما قادر به درک موضوضعی نیستید دلیل بر نشدن آن نیست ! دلیل بر نبودن آن نیست .

بهش میگن فشده سازی !
خیلی ساده است نه فقط فشرده سازی ! اما اگر این رو به انسان 1000 سال پیش میگفتی مسخره میکرد و حتی برچسب دیوانگی به شما میزدن ! چون ملاکی برای سنجش نداشتند !
شما اندازه دنیا و تخم مرغ رو براساس چه چیزی میسنجی ؟! جز یک ملاک ساخته دست بشر که سر منشاه اون هم عصای یک پادشاه بوده !؟

علمی که شما ازش صحبت میکنید هیچی نیست جز اون چیزی که بشر تا الان تونسه از دنیا بفهمه !

شما به من بگو ببنیم جسم انسان چند ساعت بعد از مرگ در اون فعل و انفعال هست و خون جریان داره و شد و مو ناخن داریم و .......

دوست عزیز صحبت درباره چگالی نیست که شما از فشرده سازی صحبت میکنی ،در ضمن معیار ایشون لیتر بود نه چگالی ! حرف خودتون خام تر بود ! مثل اینکه بگی 1کیلو پنبه سنگین تره یا 1کیلو آهن ! درحالی که هردو 1 وزن دارن ولی به دلیل اختلاف چگالی حجم متفاوتی دارن ! حالا بگذریم
بحث اگه علمی باشه و منطقی پشتش باشه و کسی این علمو داشته باشه قبول میکنه و شکی توش نیست ، مشکل اینجاست که وقتی کسی علمی رونداره از شما قبول نمیکته که چه انرژی میتونه داخل یک اتم نهفته باشه !
همش که همین خرافات نیست ، بهتره اونور قضیه هم ببینیم که خیلی از این مسائل با اهداف خاصی در جامعه رواج داده میشه
بحث استارتر خرافاتی هست که در حال شیوع است و دامن جامعه رو گرفته

reza*
May 24th, 2013, 21:13
با سلام . دوست عزیز بنده پست اول شما رو کامل خوندم ولی وقت نمیکنم نظر دوستان رو بخونم . در مورد پست شما کاری ندارم کی چی گفته و چی شده ! خدا میتونه زمین رو تخم مرغ کنه مرغ رو تخم مرغ کنه و از این حرفا اما در مورد این send to all که جدیدا مد شده

این پیام مال من نیستش ولی بخونش: تو رو به امام زمان قسم می دم این پیام رو بخون.دختری از خوزستانم که پزشکان از علاجم نا امید شدند.شبی خواب حضرت زینب (س)را دیدم در گلوم اب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به بیست نفر بگم. این پیام به دست کارمندی افتاد اتقاد نداشت کارشو از دست داد.مرد دیگری اعتقاد داشت 20 میلیون به دست اورد. به دست کس دیگری رسید عمل نکرد پسرشو را از دست داد.اگه به حضرت زینب اعتقاد داری این پیامو واسه 20 نفر بفرست

باید واقعا به کسانی که از روی نفهمی این رو send to all میدن تاسف خورد ! کسانی که این پیام به دستشون میرسه و مجدد اون رو به بقیه میفرستن واقعا فکر کردن شخصیت حضرت زینب اینقدر کوچک شده که میاد تو خوابه یکی بهش میگه صبح پاشو برو منو تبلیغ کن ؟ جسارتا شمایی که دوباره در به در میگردی دنبال 20 نفر که اینو بفرستی فکر نکردی ائمه ی ما چه احتیاجی به این کارا دارن ؟ دکتری که تازه دکتر شده وقتی یه عمل جراحی میکنه به مریضش نمیگه برو منو تبلیغ کن مشتریم زیاد بشه اونوقت فکر کردید ... ؟

sarwhost
May 24th, 2013, 21:15
سلام
عزیز

بهش میگن فشده سازی !

lواقعا شما میخواید چی بگید دوست عزیز کجایید
لیتر اب مگر ما گفتیم که باید جا بدیم ؟/
باباب اون یک مثال ساده بود که حرف پیامبرو درک کنید
ما به ذره اورانیوم اینا کاری نداریم اصلا شما تاپیک کامل خوندی
ببینم واقعا راست میگی اب چطور فشرده سازی میکنن بابا عجب بشری هست این بشر اصلا من نمیتونم درک کنم که اب بیاد فشرده بشه و اسمش شود یخ یا اب بره بالا توی اسمونا و اسمش بشه بخار بابا نگین میخندن این کارا شدنی نیست نگووووو

شما به من بگو ببنیم
و این من به شما بگم ببینید من تا حالا نه دوره پزشکی گذراندم نه اینکه از یه مرده پرسیدم اینارو این سری مرده هرو دیدم حتما سلام شمارو میرسونم و میپرسم بدنت بعد مردنت چقدر کارایی داشت

sarwhost
May 24th, 2013, 21:22
با سلام . دوست عزیز بنده پست اول شما رو کامل خوندم ولی وقت نمیکنم نظر دوستان رو بخونم . در مورد پست شما کاری ندارم کی چی گفته و چی شده ! خدا میتونه زمین رو تخم مرغ کنه مرغ رو تخم مرغ کنه و از این حرفا اما در مورد این send to all که جدیدا مد شده

باید واقعا به کسانی که از روی نفهمی این رو send to all میدن تاسف خورد ! کسانی که این پیام به دستشون میرسه و مجدد اون رو به بقیه میفرستن واقعا فکر کردن شخصیت حضرت زینب اینقدر کوچک شده که میاد تو خوابه یکی بهش میگه صبح پاشو برو منو تبلیغ کن ؟ جسارتا شمایی که دوباره در به در میگردی دنبال 20 نفر که اینو بفرستی فکر نکردی ائمه ی ما چه احتیاجی به این کارا دارن ؟ دکتری که تازه دکتر شده وقتی یه عمل جراحی میکنه به مریضش نمیگه برو منو تبلیغ کن مشتریم زیاد بشه اونوقت فکر کردید ... ؟
دقیقیا منظور منم همینه حیف که این بحث خرافات خیلی طولانیه وگر نه کمی مینوشتم تا دوستانی که ادعای علم میکنن بفهمن هدف اصلی از این خرافات فقت تیشه در ریشه اسلامه
حالا میان برامون بحث اروانیوم میسازن
پیامبر وقتی این حرف زد در مقابلش امام علی به مردم گفته بودند اگر مرا مجال بدهید از همین دریا برایتان اتش درست میکنم همه حضرت مسخره کرده بودند اما نمیدونستند که بله میشه از اب همان اتش درست کرد که اسمش الان برقه

PCcamp.Ir
May 24th, 2013, 21:31
سلام بحث جالبی بود گفتم من هم با عقل ناقصم چیزی بگم!!
در مورد بحث توانستن یا نتواستن :
امور محال :1 - محال عادی مثلا محاله بتونی این 500 کیلویی رو برداری!! یا مثلا بدو از بستنی فروشی 10 تا نون بگیر!! و ....
2- محال ذاتی.ذاتا انجام پذیر نیستند!فرض کن دوست من شما ماهرترین خیاط دنیایی و احدالناسی به ماهرترین بودن شما شکی نداره!من به شما اندازه ناخنم پارچه میدم میگم برا من یه کت و شلوار بدوز!!
آیا این حرف من چیزی از ماهر بودن شما کم می کنه؟مطمونا خیر.بلکه این چیز ناشدنی هست.
حرف دوستمون در پست اول هم مربوط به امام صادق (ع) میشه.ایشون بیشتر از 4000 شاگرد تربیت کردن و یکی از شاگردان این سوال رو پرسیده بود!

در مورد پیام هایی هم که تو مسنجر یا جایی دیگه میدن من اصلا جواب نمیدم.
به عقل خودم نه خدا و نه خود حضرت زینب نمیخان من با فوروارد نکردن این پیام از کار اخراج بشم یا ....
به عبارت ساده تر من اون خدایی رو نمیخام و به خدایی قبول ندارم که به خاطر اینکه یه داستان ساختگی رو برا مردم نفرستادم منو مجازات کنه چون شرعا قانونا و ... گناهی انجام نشده.
یعنی حضرت زینب یا امام زمان و .... اینقدر پایین و کوچیک هستن که این جور کار ها رو از ما طلب کنن و در صورت انجام ندادن آن درخواست مجازات برامون بکنن!!!!
ما در این دوره زمونه با این همه پیشرفت با این همه علم فرض کن با همین تفکر ، زمان امام علی بودیم و ایشون دستور میدادن که بزنید بر سر قران ها!!
فکر می کنید چیکار می کردیم؟!!پس زیاد هم به خوارج خرده نگیرید!!!
خرافات همه جا هست و هر جا هم که با مسئله دین و اعتقادات قاطی شده تبدیل شده به یک نوع مرض!!!

reza*
May 24th, 2013, 21:37
دقیقیا منظور منم همینه حیف که این بحث خرافات خیلی طولانیه وگر نه کمی مینوشتم تا دوستانی که ادعای علم میکنن بفهمن هدف اصلی از این خرافات فقت تیشه در ریشه اسلامه
پیامبر وقتی این حرف زد در مقابلش امام علی به مردم گفته بودند اگر مرا مجال بدهید از همین دریا برایتان اتش درست میکنم همه حضرت مسخره کرده بودند اما نمیدونستند که بله میشه از اب همان اتش درست کرد که اسمش الان برقه

دوستان دیگه بیخود کشش ندید . اینکه خالق هستی میتونه هر کاری کنه - چه با وسیله چه بی وسیله - درش شکی نیست اما وقتی حرفی میشنوید جولوش یک چرا بزارید . وقتی میگه حضرت اومد تو خوابه من گفت برو به 20 نفر بگو از خودتون بپرسید چرا ؟ اگر جوابی قانع کننده ای پیدا کردید به ما هم بگید من خودم شخصا هم به ادد لیست هم به اعضای سایتو و اعضای خبر نامه سایتم میفرستم .
خصلت ایرانی جماعت همینه ! طرف تا دو روز پیش android داشت به apple فش خواهر مادر میداد . رفت اپل گرفت به اندروید فش میداد . باز رفته galaxy s4 گرفته میگه اندروید عجب چیزیه. کلا عادت داریم رو همه تعصب داشته باشیم . اونایی که میخوام دین دار جلوه کنه گوش شنوا برای شنیدن حرفای مخالفش رو ندارن ، کسانی هم که اهل عشق و صفا هستن بگو دین گفته فلان جور این جوریه قبل از شنیدنِ کامله حرفا شروع میکنه خندیدن . متاسفانه اینجوریه .

mamj
May 24th, 2013, 21:45
چیو ثابت کرده واقعا میخوام بدونم
چند سال پیش که دانشجو بدیم توی اندیشه اسلامی 2 بود ییکی از بچه ها یه سوالی طرح کرده بود بهترین استاد دانشگاه و کلا یکی از بزرگان علم اسلام بد کم اورد جاش اینجا نیست بگم

سلام
خیلی دوست دارم بدون سوالش چی بود
یا همین جا مطرح کن یا اونو برام پیام خصوصی بفرست
متشکرم

sarwhost
May 24th, 2013, 21:47
سلام
خیلی دوست دارم بدون سوالش چی بود
یا همین جا مطرح کن یا اونو برام پیام خصوصی بفرست
متشکرم
اینجا بگم
از نجایی که درک ماها خیلی درباره خدا کمه صد درصد باعث رخنه در مغز ما میشه چون واقعا نمیکشه مخ ما

delta
May 24th, 2013, 21:57
پسری هستم بی پول که عاشق سایت داری هستم و پولش رو ندارم.. شبی خواب دیدم آمدم wht و دردم رو به بقیه گفتم و 40 نفر بهم سرور اختصاصی رایگان 1 ساله دادند..=; این خبر رو برای 500 نفر sms کن انشالا سر ماه خبر خوشی از مخابرات برات میاد..پشت پا ننداز یک نفرخبر رو نفرستاد هاستش بک اپ نداشت پرید و یکی دیگر که فرستاد الان صاحب فیس بوکه... :111:

ADMlN
May 24th, 2013, 21:59
بهترین کار بایکوت این پیام ها هست

من هیچ وقت نمیگم اتفاق هایی که گفته میشه محاله یا حتما واقعی هست ولی چیزی که برام معلومه قسمت دوم این پیام ها هست
جایی که همیشه میگن اگه اعتقاد داری 20 میلیون پول بدست میاری !!!!!!!

Bullet-Vps.us
May 24th, 2013, 22:03
جدا اینا چجوری فکر میکنن که خدا به خاطر ارسال نکردن یه پیام بیاد پسر طرف رو ازش بگیره .
خرافات ها قبلا بیشتر بوده اما نسل به نسل مطمئن باشید کمتر میشه چون مردم چشم و گوششون بازتر میشه و این چرت و پرت ها رو باور نمیکنن . اینا بازمونده های نسل های همونااین که صفحه اول قرآن ها از این جور مزخرفات مینوشتن :d

kamkar
May 24th, 2013, 22:04
هیچ وقت به این پیام ها نگاه هم نکنید. حتی خوندنش هم اتلاف وقته.

بعضی مسائلی که تو این تاپیک مطرح شده مثل سوال زیره:
آیا خدا میتونه یکی مثل خودش خلق کنه؟

afrateam
May 24th, 2013, 22:04

سلام
اسم اتش الان برقه ؟
از کی تا حالا؟

sarwhost
May 24th, 2013, 22:06
سلام
اسم اتش الان برقه ؟
از کی تا حالا؟
از انجایی که اون زمان مردم فقط اتش میشناختن و نمیدونستند برق چیه

afrateam
May 24th, 2013, 22:11
از انجایی که اون زمان مردم فقط اتش میشناختن و نمیدونستند برق چیه

بعد دقیقا چه کسی به حضرت علی مجال نداد که از اب، برق درست کنه؟
و اینکه اصولا ربط برق و اتش چیه که شما این دوتا رو یکی میدونین؟

sarwhost
May 24th, 2013, 22:16
بعد دقیقا چه کسی به حضرت علی مجال نداد که از اب، برق درست کنه؟
و اینکه اصولا ربط برق و اتش چیه که شما این دوتا رو یکی میدونین؟
ابلهانی که اونو مسخره میکردند 25 سال خانه نشینش کردند
همین چراغ که توی اتاقتون روشنه با اتشه باور نداری برو دست به اون سیما بزن ببین میسوزندت یا
13409
اگر خواهی بمیری بی بهانه فرو کن سوزنی در این دهانه

ADMlN
May 24th, 2013, 22:17
مردم اینهمه گناه میکنن همیشه تو این دنیا مجازات نمیشن
خیلی ها هم مومن واقعی هستن و هیچ وقت 20 میلیون گیر اونها نمیاد
واقعا جای تاسف داره

همیشه یکی مشکلی داشت تو خواب مشکلش حل میشه (:| !!!!

بجای این همه حماقت صبح بلند بشید نماز اول وقت بخونین مطمئن باشید به هر چیزی که بخواهید میرسین

نمیدونم چرا هیچ وقت برای ترویج نماز و قرآن و حجاب و ..... این پیام ها نمیدن

درباره اینها که در قرآن هم اومده چرا هیچ وقت حرفی زده نمیشه؟

afrateam
May 24th, 2013, 22:22
همین چراغ که توی اتاقتون روشنه با اتشه باور نداری برو دست به اون سیما بزن ببین میسوزندت یا
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f118/13409-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D9%87%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-11-jpg

جاش دستمو گذاشتم تو یخچال که مثل همون لامپ برقیه. خیلی سرد بود :)

babakps
May 24th, 2013, 22:25
مردم اینهمه گناه میکنن همیشه تو این دنیا مجازات نمیشن
خیلی ها هم مومن واقعی هستن و هیچ وقت 20 میلیون گیر اونها نمیاد
واقعا جای تاسف داره

همیشه یکی مشکلی داشت تو خواب مشکلش حل میشه (:| !!!!

بجای این همه حماقت صبح بلند بشید نماز اول وقت بخونین مطمئن باشید به هر چیزی که بخواهید میرسین

نمیدونم چرا هیچ وقت برای ترویج نماز و قرآن و حجاب و ..... این پیام ها نمیدن

درباره اینها که در قرآن هم اومده چرا هیچ وقت حرفی زده نمیشه؟

نمودین ما رو با این اسلامتون
وضعیت اخلاقی و فرهنگی مردم ایران و کشورهای اسلامی کاملا مشخصه چقدر مفید بوده

انسان باشید

انسان

از صبح که از خواب بیدار می شین فقط به فکر آزار همدیگه هستین

omidppm
May 24th, 2013, 22:33
یه قصه رو بگم

ماهی 2تا 3تا برامون میفرستند یه بار با یکی تند برخورد کردم گفت تو نمیدونی چیکار کردی به همین زودی غضب خدا نصیبت میشه خداروشکر تا حالا هیچی هم نشده :p

SV24.CO
May 24th, 2013, 22:34
امیدوارم روزی فرا برسه که شاهد نابودی بت پرستی در ایران باشیم .

mr_saeed
May 24th, 2013, 22:38
ولشون کنید تو تخیلاتشون باشن .

ADMlN
May 24th, 2013, 22:44
نمودین ما رو با این اسلامتون
وضعیت اخلاقی و فرهنگی مردم ایران و کشورهای اسلامی کاملا مشخصه چقدر مفید بوده

انسان باشید

انسان

از صبح که از خواب بیدار می شین فقط به فکر آزار همدیگه هستین

حق با شماست آقای نسبتا محترم /:)

babakps
May 24th, 2013, 22:44
نصف انرژی و ثروت این مملکت صرف صان صور و چیلترینگ و خفقان میشه.
اون وقت توقع داریم مردم ایران فرهنگ داشته باشن و مملکت پیشرفت کنه
مردمی که توی جهل , خرافات و بد ذاتی توی دنیا کم نظیرن.

SV24.CO
May 24th, 2013, 22:54
نصف انرژی و ثروت این مملکت صرف صان صور و چیلترینگ و خفقان میشه.
اون وقت توقع داریم مردم ایران فرهنگ داشته باشن و مملکت پیشرفت کنه
مردمی که توی جهل , خرافات و بد ذاتی توی دنیا کم نظیرن.

عزیز جان پیشنهاد میکنم ادامه نده ، چون یک انگی بهت زده میشه الان .
آنان که باید بفهمند میفهمند ...

sarwhost
May 24th, 2013, 22:56
بله ادامه ندید الان مملکت توی شرایط حساسه پاک کنید پستای خودتونو
از مدیرام محترم تقاضا دارم این تاپیک قفل کنند چون به اندازه کافی اطلاع رسانی شد و بیشتر از این ادامه پیدا کنه ممکنه
دوستان به حاشیه برند

majidisaloo1
May 24th, 2013, 22:56
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f118/13409-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D9%87%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-11-jpg

سعید انصافا ازصبح نخندیده بودم با این عکس خندیدم
عکس لامپ هم میگذاشتی جالب تر میشد

babakps
May 24th, 2013, 23:05
عزیز جان پیشنهاد میکنم ادامه نده ، چون یک انگی بهت زده میشه الان .
آنان که باید بفهمند میفهمند ...

اصلا سیا30 نبودها
اتفاقا طرف صحبتم بیشتر مردم بود تا سیستم

kamkar
May 24th, 2013, 23:14
قفل شد.