PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش راه اندازی یک هاستینگ موفق

kamkar
May 24th, 2013, 03:39
سلام؛

هدف من از نگارش این آموزش، کمک به کسانی است که قصد راه اندازی یک هاستینگ موفق، معتبر و پرسود را دارند.
از آن جایی که تعداد سوالات مشابه در این سایت و سایر سایت های مرتبط رو به افزایش است اقدام به تهیه یک مقاله جامع در این مورد کردم.

البته باید این هم ذکر کنم که مطالب من کاملا تئوری است و تجربه عملی ندارم. (هاستینگ نداشتم) اما بعد از تست بسیاری از سرویس دهندگان و دنبال کردن شکایات و تقدیرهای مشتریان به نتایج قابل قبولی رسیدم.

از فروشندگان و دوستان محترم خواهشمندم تجربیات عملی خود را در اختیار من و بازدیدکنندگان بگذارند.

1- قدم اول:
شرایط خود را در نظر بگیرید!

از نظر من این مهمترین قدم برای راه اندازی یک هاستینگ موفق است. باید بدانید که فروش نسبت به پشتیبانی از اهمیت کمی برخوردار است.
باید بدانید که مشتری پول کمی بابت یک ماه و حتی یک سال پرداخت میکند، اما انتظار پشتیبانی 24 ساعته در 365 روز سال را دارد. اگر نتوانید از عهده پشتیبانی برآیید دچار مشکلات فراوانی خواهید.
تهمت های بسیاری مانند کلاه برداری و دز دی، کشیده شدن موضوع به پلیس فتا و قوه قضاییه، بی اعتبار شدن نزد تمام مشتریان آینده، همین طور فشارهای روحی و روانی بسیار
باید بدانید که کوچکترین بدگویی در وب ثبت خواهد شد و تا سالیان سال دامن گیر شما خواهد بود. وب حافظه خوبی دارد.

چند سال دارید؟
اگر زیر سن قانونی هستید بیخیال این موضوع شوید. ایجاد هاستینگ تاثیر بسیار بدی بر درس های شما خواهد گذاشت. شاید مجبور شوید بعد از 3 ماه کار خود را تعطیل کنید، بدون این که سرمایه اولیه را به دست آورید. همچنین امکان باز کردن حساب به نام خودتان را ندارید و این باعث بی اعتمادی مشتریان نسبت به شما خواهد شد!

اگر بالای سن قانونی هستید، باید شرایط خود را با دقت بیشتری بررسی کنید.
آیا دانشجو هستید؟ اگر اینطور باشد هر لحظه باید نگران مشکلاتی مانند داون شدن سرور یا مشکلات مشتریان خود باشید. این مشکل ممکن است هنگام خواب پیش بیاید، ممکن است سر کلاس پیش بیاید، در وقت امتحانات پیش بیاید و...

آیا هاستینگ را به عنوان شغل جانبی خود در نظر دارید؟ مطمئناً به مشکلات بسیاری در اداره یا شرکت برخواهید خورد و کار اصلی خود را از دست میدهید.

حتی اگر بی کار باشید، باز هم به تنهایی از عهده پشتیبانی 24 ساعته بر نمی آیید. ممکن است در وقت نهار یا شام مشکلی پیش بیاید. یا وقتی سینما هستید، یا در بیمارستان و هرجای دیگری!

2- قدم دوم:
جیب خود را به دقت بررسی کنید!!

مشکلات مالی در این شغل بیداد میکند! هاستینگ، وابستگی کاملی به قیمت ارز دارد. در شرایط ناپایدار فعلی در ایران، بحران اقتصادی در جهان و تحریم ها باید آمادگی و انعطاف کاملی در برابر مشکلات مالی و بحران ها داشته باشید.
حتما قبل از شروع کار، هزینه اولیه را محاسبه کنید. تجربه ثابت کرده است مخارج 3 برابر بیشتر از پیشبینی اولیه خواهد بود.
سپس هزینه ماه های آینده را محاسبه کنید.
افزایش قیمت دلار و ارز را هم در نظر بگیرید.

حتما برای چند ماه آینده پول ذخیره کنید تا به مشکلی بر نخورید. شما در برابر اطلاعات کاربران مسئول هستید. در اکثر مواقع کاربران بک آپی از فایل های خود تهیه نکرده اند. همچنین برای اطلاعات خود ارزشی بسیار بسیار بیشتر از پول و مسائل مادی قائلند.

در شش ماه اول انتظار سود نداشته باشید. حتما ضرر خواهید کرد و حتی سرمایه اولیه هم به دست نخواهید آورد. در ابتدای کار مشتریان شما بسیار کم هستند و بیشتر کاربران به یک تازه وارد اعتماد ندارند. همچنین هزینه اولیه فشار زیادی به شما تحمیل خواهد کرد.

نمونه ای از هزینه های اولیه:
طراحی سایت
طراحی سیستم مالی و پشتیبانی
خرید پنل ارسال پیامک
طراحی یک لوگوی شیک
ثبت چند دامنه زیبا، برای استفاده رسمی و استفاده در name server ها

نمونه ای از هرینه های ماهیانه:
اجاره یا خرید سرور
هزینه کنترل پنل
تبلیغات

3- قدم سوم:
اطلاعات فنی، روابط عمومی و بازاریابی

چقدر اطلاعات فنی دارید؟
آیا روابط اجتماعی خوبی دارید؟
آیا در مقابل یک مشتری سمج و بد دهن کنترل اعصاب خود را حفظ میکنید؟
آیا میتوانید مشتری را مجاب به خرید کنید؟

البته خیلی کم پیش میاید تمام استعدادهای بالا را داشته باشید.
اگر اطلاعات فنی کاملی نداشته باشید و با مشکلات سرور مواجه شوید نمیتوانید آنها را حل کنید. یا زمان زیادی برای یادگیری صرف میکنید. هرچه زمان این مشکل طولانی تر شود مشتری ناراضی تر و اعتبار شما بیشتر خدشه دار خواهد شد.
همچنین اگر نتوانید از پس کانفیگ اولیه سرور به خوبی بر بیایید سایت مشتریان با مشکلات زیادی رو به رو خواهد، سرعت آنها کم خواهد شد، یا سرور شما هک می شود و تمام اطلاعات مشتریان به خطر میفتد.

اگر نمیتوانید از پس این موضوع بر بیایید یک مدیر فنی استخدام کنید یا از شرکتی کمک بخواهید که به صورت 24 ساعته سرور شما را زیر نظر بگیرد.

اگر روابط اجتماعی خوبی نداشته باشید یا با مشتری بدی رو به رو باشید و نتوانید خودتان را کنترل کنید، خود را به سوی نابودی پیش میبرید. حتما در وب سایت ها از این رفتار بد شما شکایت میکنند. آبروی شما می رود، کسی از شما خرید نمیکند، مشتریان بسیاری را از دست خواهید داد و ورشکست می شوید.

4- قدم چهارم:
پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته کلمه بی مفهوم و مزخرفی است.
مطمئنا هیچ فرد یا شرکتی نمیتواند به صورت 24 ساعته از شما پشتیبانی کند و پاسخ شما را به صورت مستقیم بدهد. بهتر است کلا از این کلمه استفاده نکنید، اصلا حرفه ای نیست.

سعی کنید چندین کارمند استخدام کنید. حتما لازم نیست در کنار هم کار کنید و هر کس میتواند در خانه خود به دورکاری بپردازد. برای هر کس شیفت تعیین کنید تا در ساعتی از شبانه روز پاسخگوی مشتری باشند.
هیچ مشتری ای را 8 تا 12 ساعت معطل نکنید. هرچه سایت مشتری بیشتر در دسترس نباشد اعتبار شما بیشتر زیر سوال میرود و بعد از مدتی یک مشتری را برای همیشه از دست خواهید داد.

بعد از راه اندازی هاستینگ و شروع فروش و تبلیغات، پشتیبانی مهمترین اصل در شرکت ها و گروه های هاستینگ است. تاکنون هر شرکتی در این زمینه کم کاری کرده است به مشکلات بسیاری رو به رو شده است.

5- قدم پنجم
در مورد خدماتی که ارائه میدهید به خوبی فکر کنید.

همچنین باید قیمت مناسب و عادلانه ای برای سرویس های خود در نظر بگیرید. هیچ وقت کیفیت را برای مقداری سود بیشتر فدا نکنید. قیمت های بالاتری برای سرویس های خود در نظر بگیرید اما کیفیت را پایین نیاورید.
میتوانید در مناسبت های خاص تخفیف های ویژه ای در نظر بگیرید. اما به اصطلاح "آتیش به مال خود نزنید."
اگر قیمت ها را پایین بیاورید برای به دست آوردن هزینه اولیه مجبور به کاهش کیفیت خواهید شد.

آیا برای مشتریان دامین ثبت میکنید؟ پس نیاز به یک نمایندگی برای ثبت دامین دارید.
آیا هاست ویندوز یا لینوکس یا هر دو را ارائه میدهید؟
آیا از چندین کشور سرور تهیه میکنید؟
آیا در کنار ارائه هاست اشتراکی، سرور مجازی هم ارائه میکنید؟
آیا نمایندگی ارائه می دهید؟
از چه کنترل پنلی استفاده میکنید؟ سی پنل؟ دایرکت ادمین یا کلوکسو؟
از چه وب سروری استفاده میکنید؟
چه امکاناتی در اختیار مشتری قرار میدهید؟ تعداد نامحدود ایمیل؟ چند عدد دیتابیس؟

هرچه خدمات بیشتری، با کیفیت بالا عرضه کنید، مشتریان بیشتری با نیازهای متفاوت جذب خواهید کرد.

در نهایت:
فرمول پیشنهادی من برای ایجاد یک هاستینگ موفق، با اعتبار بالا، سود بسیار و مشتری های راضی این است:

قیمت مناسب + کیفیت خوب سرویس ها + پشتیبانی مناسب + اخلاق نیکو

با تشکر از وقتی که برای خواندن این متن صرف کردید. مطمئنا این مقاله دارای کاستی ها و اشکالات فراوانی است. از تمام فروشندگان و حتی مشتریان خواهشمندم تجربیات خوب و بد خود را در این زمینه بیان کنند.
فروشندگان میتوانند با در اختیار گذاشتن تجربیات خود این مقاله را کامل تر کنند.
مشتریان هم میتوانند انتظارات خود را از یک هاستینگ بیان کنند. همچنین خاطرات خوب و بد خود را برای نتیجه گیری بهتر در اختیار ما قرار دهند.

majidisaloo1
May 24th, 2013, 11:18
متاسفانه به دلیل طولانی بودن نتونستم همه را بخونم اما یک جا رو چشمم خورد و اون این بود:

پشتیبانی 24 ساعته کلمه بی مفهوم و مزخرفی است.
مطمئنا هیچ فرد یا شرکتی نمیتواند به صورت 24 ساعته از شما پشتیبانی کند و پاسخ شما را به صورت مستقیم بدهد. بهتر است کلا از این کلمه استفاده نکنید، اصلا حرفه ای نیست.
خیلی از شرکت ها کارمندان شیفت شب دارند مثل خود ما و این کارمندان بیشتر به مسائل مربوط به سرور های اختصاصی و داون تایم های سرور های مجازی و هاستینگ رسیدگی میکنند و تا حد امکان به تیکت های دیگر هم پاسخ میدهنداما اولویت با داون های سرور اختصاصی و مجازی است
این حرف شما را بنده قبول ندارم
شما اگر وارد سایت ایران هاست بشین هر ساعت از شبانه روز که بخواهید پشتیبانی آنلاینشون فعال است
میخواهید تست بکنید

با سپاس
عیسی لو

viasky
May 24th, 2013, 11:20
متاسفانه به دلیل طولانی بودن نتونستم همه را بخونم اما یک جا رو چشمم خورد و اون این بود:

خیلی از شرکت ها کارمندان شیفت شب دارند مثل خود ما و این کارمندان بیشتر به مسائل مربوط به سرور های اختصاصی و داون تایم های سرور های مجازی و هاستینگ رسیدگی میکنند و تا حد امکان به تیکت های دیگر هم پاسخ میدهنداما اولویت با داون های سرور اختصاصی و مجازی است
شما اگر وارد سایت ایران هاست بشین هر ساعت از شبانه روز که بخواهید پشتیبانی آنلاینشون فعال است
میخواهید تست بکنید

با سپاس
عیسی لو
منم تایید میکنم
خودم خیلی شرکت ها و میشناسم که این خدمات و دارن و حداقل شب مشتری و بی جواب نمیزارن

bamahost
May 24th, 2013, 12:19
به نظر من راستگویی و درست کاری و اخلاق نیکو بهترین و مهمترین اصل در کار هست
پشتیبانی در هاستینگ از اهمیت زیادی برخورداره ولی در ایران دیده میشه خیلی از هاستینگ ها ساعات پشتیبانی رو 24 ساعته میزنن که در 80% شون این مورد صدق نمیکنه به نظر من باید ساعاتی رو که واقعا پشتیبانی میدن بنویسن و البته شرکت هایی رو من دیدم که در هر موقع از شبانه روز زنگ بزنید جواب گو هستن و در 3 شیف 8 ساعته کار میکنن
کسی که میخواد وارد این کار بشه باید به عنوان کار اصلیش بهش نگاه کنه نه به عنوان یک تفریح و سرگرمی
اخلاق و طرز برخورد هم خیلی مهمه بارها دیدم افرادی در سنین مختلف وارد این کار شدن ولی متاسفانه ثبات روحی روانی ندارند و در 1 لحظه خوبن در 1لحظه دیگه حرفایی میزنن که باعث میشه شاخی به ارتفاع 1 متر روی سر آدم ظاهر بشه
این کار اعصاب و حوصله خیلی قوی میخواد کسانی که مشکل دارن و کم حوصله هستن اصلا نباید وارد چنین کاری بشن

kamkar
May 24th, 2013, 14:08
اتفاقا در ادامه مقاله به موضوع شیفت بندی اشاره کردم، اما شیفت های کاری رو به عنوان پشتیبانی ۲۴ ساعته قبول ندارم.

گرچه خیلی در سرعت پاسخگویی کمک میکنه و وقتی مشتری ببینه که ساعت ۳ شب جواب مناسب میگیره تصویر ذهنی خیلی خوبی از شما پیدا میکنه.
اما تعداد این هاستینگ ها کمه! خودتون حساب کنید:
چندتا هاستینگ در ایران داریم؟ اصلا قابل شمارش نیست!
چند تا در سه یا ۴ شیفت کار میکنن؟
اگر درصد بگیریم به ۵ درصد هم نمیرسه.
در ضمن این روند باید در طول سال ادامه داشته باشه و کیفیت و زمان پشتیبانی افت نکنه.

این موضوع هم باید در نظر بگیرید:
من مدت خیلی کوتاهی پشتیبان یک شرکت بودم که چندین سرور داشت. از بخت بد شدیدا اورسل انجام داده بود و کیفیت پایین بود.
به دلایل امنیتی نمیتونستن پسورد ادمین تمام سرورها رو در اختیار من بزارن، رو بعضی سرورها مشتری حساس داشتند یا دلایل دیگه
وقتی سرور ساعت ۴ صبح داون میشد من حتی نمیتونستم ریست کنم! مشتری ها ۳۰ تا تیکت میزدن و شاکی بودند و من جوابی جز این که صبر کنید نداشتم.

اگر دقت کنید من شیفت شب بودم، اما هیچ کاری از دست من بر نمیومد! این چه جور پشتیبانی هست؟
سر همین موضوع قبل از این که یک ماه بشه اومدم بیرون

یا parsdev رو در نظر بگیرید. مانور خیلی زیادی روی پشتیبانی ۲۴ ساعته داده، اما سر کوچکترین مسائل در ساعات اداری هم چندین ساعت طول میکشه جواب بدند.

در نهایت من کلمه پشتیبانی ۲۴ ساعته رو اینطوری تفسیر میکنم:
شما در ۲۴ ساعت شبانه روز میتونید تیکت بزنید و سوال بپرسید و منتظر جواب بشید.

Sent from my iPhone using Tapatalk

shivahost
May 24th, 2013, 14:18
اتفاقا در ادامه مقاله به موضوع شیفت بندی اشاره کردم، اما شیفت های کاری رو به عنوان پشتیبانی ۲۴ ساعته قبول ندارم.

گرچه خیلی در سرعت پاسخگویی کمک میکنه و وقتی مشتری ببینه که ساعت ۳ شب جواب مناسب میگیره تصویر ذهنی خیلی خوبی از شما پیدا میکنه.
اما تعداد این هاستینگ ها کمه! خودتون حساب کنید:
چندتا هاستینگ در ایران داریم؟ اصلا قابل شمارش نیست!
چند تا در سه یا ۴ شیفت کار میکنن؟
اگر درصد بگیریم به ۵ درصد هم نمیرسه.
در ضمن این روند باید در طول سال ادامه داشته باشه و کیفیت و زمان پشتیبانی افت نکنه.

این موضوع هم باید در نظر بگیرید:
من مدت خیلی کوتاهی پشتیبان یک شرکت بودم که چندین سرور داشت. از بخت بد شدیدا اورسل انجام داده بود و کیفیت پایین بود.
به دلایل امنیتی نمیتونستن پسورد ادمین تمام سرورها رو در اختیار من بزارن، رو بعضی سرورها مشتری حساس داشتند یا دلایل دیگه
وقتی سرور ساعت ۴ صبح داون میشد من حتی نمیتونستم ریست کنم! مشتری ها ۳۰ تا تیکت میزدن و شاکی بودند و من جوابی جز این که صبر کنید نداشتم.

اگر دقت کنید من شیفت شب بودم، اما هیچ کاری از دست من بر نمیومد! این چه جور پشتیبانی هست؟
سر همین موضوع قبل از این که یک ماه بشه اومدم بیرون

یا parsdev رو در نظر بگیرید. مانور خیلی زیادی روی پشتیبانی ۲۴ ساعته داده، اما سر کوچکترین مسائل در ساعات اداری هم چندین ساعت طول میکشه جواب بدند.

در مواقع ضروری پشتیبانی که مثل شما دسترسی های لازم را ندارد باید اجازه و امکان داشته باشد که مسئول دسترسی دار را خیلی سریع بیدار کند و برای حل مشکل احضار کند.

البته وقتی مشکلی در سروری پیش میاد نباید این انتظار را داشت که مدیر سرور بتونی ظرف 30 ثانیه حل کنه و گاهی پیدا کردن مشکل و حل آن زمان بر هم هست چه روز چه نیمه شب! مهم این است که مدیریت سرور حتی الامکان سعی کنه پیشگیری کنه و اگر یک سایت مشکلی ایجاد کرد خیلی راحت عذر آن را بخواهد که مشکل حتی الامکان تکرار نشود. ولی وقتی مشکل ایجاد شد دیگه برای حل آن صبر لازمه! گاهی با یک ریست آپاچی حل میشه اما گاهی هم خیر!

shivahost
May 24th, 2013, 14:23

یک تجربه: ریست کردن کلی سرور گاهی مواقع اشتباه بزرگی است! یکبار یکی از پشتیبان های ما برای حل مشکل این کار را کرد و بعد آن مجبور شدیم کلیه دیتابیس ها را repair کنیم که برای بعضی دیتابیس های حجیم فقط عملیات تعمیر نیم ساعت طول کشید.

kamkar
May 24th, 2013, 14:30
در مواقع ضروری پشتیبانی که مثل شما دسترسی های لازم را ندارد باید اجازه و امکان داشته باشد که مسئول دسترسی دار را خیلی سریع بیدار کند و برای حل مشکل احضار کند.

البته وقتی مشکلی در سروری پیش میاد نباید این انتظار را داشت که مدیر سرور بتونی ظرف 30 ثانیه حل کنه و گاهی پیدا کردن مشکل و حل آن زمان بر هم هست چه روز چه نیمه شب! مهم این است که مدیریت سرور حتی الامکان سعی کنه پیشگیری کنه و اگر یک سایت مشکلی ایجاد کرد خیلی راحت عذر آن را بخواهد که مشکل حتی الامکان تکرار نشود. ولی وقتی مشکل ایجاد شد دیگه برای حل آن صبر لازمه! گاهی با یک ریست آپاچی حل میشه اما گاهی هم خیر!

مدیر فنی حتی موبایلش رو خاموش کرده بود!! از تلفن دفتر و خونه اش هم نتیجه نگرفتم.
بیدار کردنش اولین فکری بود که به ذهنم رسید.

به هر حال منظورم از بیان این تجربه بد این بود که حتی شیفت شب هم مفهوم پشتیبانی ۲۴ ساعته نداره و مشکل کاربران رو حل نمیکنه.

ADMlN
May 24th, 2013, 15:19
کسی که میخواد وارد این کار بشه باید به عنوان کار اصلیش بهش نگاه کنه نه به عنوان یک تفریح و سرگرمی

تائید

majidisaloo1
May 24th, 2013, 15:32
مدیر فنی حتی موبایلش رو خاموش کرده بود!! از تلفن دفتر و خونه اش هم نتیجه نگرفتم.
بیدار کردنش اولین فکری بود که به ذهنم رسید.

به هر حال منظورم از بیان این تجربه بد این بود که حتی شیفت شب هم مفهوم پشتیبانی ۲۴ ساعته نداره و مشکل کاربران رو حل نمیکنه.

پشتیبانی 24 ساعته اگر واقعا به معناس واقعی بخواهیم باید پشتیبانی تلفنی هم اضافه بشه نه فقط تیکت که این هم مستلزم حضور فیزیکی تمام کارمندان در محل است و همچنین نیاز به درآمد شرکت به صورت خالص بیش از 20 میلیون است که متر این اتفاق میافتد ما خودمان به شخصه تا سل دیگر انشا الله اگر عمری باقی باشد چنین کاری را خواهیم کرد اما قبول کنید مستلزم هزینه زیادی است شما کارمندان را شب هنگام به صورت شیفتی نگه میدارید خوب باید هزینه خوراک اون روز ها را هم تهیه کنید و خودتان و یا یک فرد ارشد هم در آنجا حضور داشته باشد تا پیگیر این کار ها باشد خوب نمیشود که کل شرکت فقط دست یک فرد باشد

kamkar
May 24th, 2013, 15:36
درسته، یکی از مشکلات بزرگ اینه که بسیاری از هاستینگ ها تک نفره شروع به کار میکنند. (همه رو نمیگم، اتفاقاً مثال نقض زیاده)

یه سوال دارم:
اگر خدا نکرده اتفاقی برای فردی که سرورها رو تمدید میکنه بیفته (پیش میاد، تصادف و مشکلات ناجور دیگه) اطلاعات مشتریان چی میشه؟

majidisaloo1
May 24th, 2013, 15:53
درسته، یکی از مشکلات بزرگ اینه که بسیاری از هاستینگ ها تک نفره شروع به کار میکنند. (همه رو نمیگم، اتفاقاً مثال نقض زیاده)

یه سوال دارم:
اگر خدا نکرده اتفاقی برای فردی که سرورها رو تمدید میکنه بیفته (پیش میاد، تصادف و مشکلات ناجور دیگه) اطلاعات مشتریان چی میشه؟

بنده خودم خیلی به این موضوع فکر میکنم چون دور از انتظار هم نیست
تمام نام کاربری ها و توضیحات را برای همین مورد به یک فرد دیگر غیر از خودم هم گفته ام
یکی از کارمندان ارشد هم خانم رزاقی زاده رمز بیشتر سرور ها و... را دارند
واقعا کسانی که به صورت فردی کار میکنند چه بلایی سر اطلاعات اون فرد میاد؟

baamusic
May 26th, 2013, 17:21
پشتیبانی 24 ساعته
کیفیت
اپتایم سرورهای سایت
مشتری مداری
و اینکه هر چه برای خود می پسندی برای دیگران بپسند

در نکته اصلی تبلیغات هدفمند

paradiseserver
May 26th, 2013, 17:40
سلام
بعضی از دوستانی که وارد این کار میشوند از بودجه کافی برخوردار نیستند و همین یکی از مشکلات عمده دوستان تازه کار است
( مشکل تمدید سرور و..... ) همین مسئله باعث میشه که اطلاعات کاربران بره رو هوا
در ادامه :
باید در شروع کار برنامه ریزی کاملی انجام بدهند و ببنند چه برنامه ای برای ادامه کار و پیشرفت خودشون دارند
اکثر دوستان فکر میکنند این کار منبع درآمد خوبی برای خودشون است و بتوانند وقت خودشون رو پر کنند و خودشون رو سرگرم کنند ( فقط به فکر فروش سرویس هستند ) نه پشتیبانی

spark3r
June 19th, 2013, 11:18
سلام
با حرف دوستمون
kamkar (http://www.webhostingtalk.ir/member/1291/)
http://www.webhostingtalk.ir/images/statusicon/user-online.png کاملا موافق هستم. پشتیبانی 24 توی ایران و هاستینگ اصلا وجود نداره. دیتاسنتر که دیتاسنتره نیروهاش ساعت چهار و پنج می رن خونه و شیفت شب میاد، حالا چه برسه به هاستینگی که دو دونه سرور داره.
به نظر من همون پشتیبانی رو درست انجام بدن نیازی به 24 ساعته بودن نداره.

amirlord
June 19th, 2013, 11:53
سلام
یک نکته فراموش شده ! دانستن زبان انگلیسی حتی مقدار کمش هم میتونه خیلی کمک بکنه . چون خیلی از مشکلاتی که در مدیریت پیش میاد کلیشه ای هست و در سورس های انگلیسی زبان کمک های بسیار زیادی موجود هست ...
مقالات آموزشی که در مورد هاستینگ به زبان فارسی موجود هست خیلی محدود هستند و چیز های مقدماتی بیشتر هستند و بصورت تخصصی بهشون پرداخته نشده بنابراین زبان انگلیسی رو دست کم نگیرید . توی اینجور مقالات و آموزش ها انگلیسی تنها زبان اصلی هست نه جرمنی و چینی و فرانسوری و عربی !!!
در ابتدای کار Business Plan تهیه کنید و انجام امور رو به 12 امام محول نکنید .
پشتیبانی 24 که سهل هست . اگر تعداد افراد داخل گروه کم هست به جای بیداری کشیدن از اعضا سعی کنید همون 10 ساعتی که مثلا قراره پشتیبانی بدید هوشیار باشید . یک پشتیبانی 10 ساعته هوشیار و متمرکز خیلی بهتر از یک پشتیبانی 24 ساعته گیج هست !
برند سازی بکنید . فرض میکنیم یک هاستینگ هست به نام فرداسرور ( مثال هست ؛ نمیدونم همچین برندی وجود داره یا نه ! )
در صورتی که برند سازی بصورت ناموفق انجام شده باشه . مشتری برای معرفی سرویس دهنده نیاز هست توضیح کامل بده ؛ مثل : " پسر ، یه سرور گرفتم از یه جایی که هفته پیش تو وبهاستینگ تاک آفر زده بود فکر کنم اسمش فردا سرور بود . برو یه سرچ بزن پیداش کن " .
در صورت برند سازی موفق : " بعد از کلی تحقیق آخر از فرداسرور سرویس گرفتم . سرویس های خوبی دارن ". جواب رفیقش : " eee فرداسرور ؟ این روزا خیلی معروف شده منم برم یه سرویس بگیرم تست کنم ببینم چجوریه " .
فکر میکنم منظورم متوجه شدید . تبادل تجربه بدین صورت خیلی زیاد اتفاق میوفته و اصلا دست کم نگیرید Review هارو .
با مشتری تا حد امکان صادق باشید . مشتری رو خر فرض نکنید . چون خودتون هم مشتری جای دیگه هستید !
با آغاز شدن تابستون دانش آموزان و برخی دانشجویان قصد دارند کارشون رو شروع کنند چون وقتشون خالی شده . به شدت توصیه میکنم یک برنامه ی کاری و درسی برای خودتون درست کنید . به دفعات کسانی رو دیدم که بدون برنامه همچین کاری کردن و هم از درس افتادن هم تو هاستینگ چیزی نشدن !!! البته حرفی زدم که فقط برای دلگرمی هست چون هیچ راهی برای قرار دادن برنامه ی درسی و کاری در کنار همدیگر نیست و بصورت قریب الوقوع و 100% از یک طرف ضربه ای میخورید که برای نوه تون خاطره ـش رو تعریف کنید .
عزیزانی که دوم و سوم دبیرستان هستند و فکر میکنند یک سال دو سال سه سال هاستینگ کار میکنند و بعدش ول میکنند و میشینن برای کنکور درس میخونن کور خوندن !!!!
و در آخر برای کارتون یک سیاست تعیین کنید . مثل سیاست در فروش که :
- فروش بالا و سود کم در هر سفارش
- فروش کم و سود بالا در هر سفارش
و ....
امیدوارم دوستانی که قصد ورود به بحث هاستینگ رو دارند کاملا از موانع کار مطلع باشند . آرزوی موفقیت برای ایشان .

ameri
June 20th, 2013, 20:53
هیچ راهی برای قرار دادن برنامه ی درسی و کاری در کنار همدیگر نیست و بصورت قریب الوقوع و 100% از یک طرف ضربه ای میخورید که برای نوه تون خاطره ـش رو تعریف کنید .

=D>

medianet
June 20th, 2013, 21:28
دوستان واقعا ازتون تشکر میکنم واقعا تجربیات خوبی بود که همه به اشتراک گذاشتین

اما از نظر من کیفیت ازهمه چیز مهمتره چون اگه کیفیت بالا باشه پشتیبانی هم خودبه خود بالا میاد !!!!

royalhost
August 27th, 2013, 11:49
دقت تو این کار و تجربه و تخصص مهمه

mohashemi
August 27th, 2013, 12:27
بعد از 8 سال تجربه هاستینگ حرف دل ما رو زدید آقا ، البته در خصوص پشتیبانی به نظر من بحث پشتیبانی را باید به دو بحث ارائه خدمات پس از فروش به مشتری و مانیتورینگ تغییر داد ، که قسمت اول می بایست به صورت منظو و در کمترین زمان ممکن انجام شود ، به نظر من در شرایط عادی باید تیکت مشتری زیر 30 دقیقه پاسخ داده شود که این زمان به صورت معمول در بازه بین 12 شب تا 8 صبح باید حد اکثر 1 ساعت باشد ، طبق تجربه من وب مستر های شب بیدار بیش از وب مستر هایی هستند که در روز فعالیت می کنند ، شرکت بنده هم اکنون اگر 400 تیکت در شبانه روز داشته باشد حدود 100 تا از این ها بین 12 تا 8 صبح هست ، این که پشتیبانی 24 ساعته باشد یا خیر را می توانید در اکثر مواقع با مکانیزه کردن سیستم بهبود ببخشید و البته آموزش مشتری ها به استفاده از سیستم های مکانیز شرکت به جای تیکت زدن و درخواست پشتیبانی ، طبق تجربه بنده حدود 70 درصد درخواست های مشتری درخواست های عمومی هست که می توان با مکانیزه شدن مورد را رفع کرد ، و تنها 30 درصد درخواست ها هست که به علت مشکلات فنی به وجود می آید که می بایست تیم پشتیبانی رفع نماید ، از این درصد هم می توان بخش زیادی را در واحد آموزش سایت پاسخ داد که مشتری مشکل را از آنجا حل کند و در نهایت مقداری هم هست که شما باید پاسخ دهید ، به عنوان مثال از 400 تیکت در روز شاید تنها 20 تیکت نیاز به کار فنی داشته باشد که زمان بر هست و تیم پشتیبانی باید رفع کند ، در خصوص قسمت دوم هم که بحث مانیتورینگ هست به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم اگر شرکتی در زمینه هاستینگ و سرور فعال هاست این واحد را دست کم بگیرد ، در صورتی که سرویسهای شما آپتایم بالا و کیفیت بالا داشته باشد مشتری بی کار نیست که تیکت بزند ، پس اگر سرویس با کیفیت به مشتری بدهید و مشتری را عادت دهید قبل از ارسال درخواست در واحد آموزش شما که البته باید وقت بگذارید و به صورت کاملی آن را ایجاد کنید ، جست و جو کند درد سر زیادی در پشتیبانی ندارید ،
در هنگام پاسخ دادن به تیکت ها همیشه توجه داشته باشید که مشتری که یک مشکلی دارد ، تنها به این که به او بگویید حل شد اکتفا نکنید ، چون مشتری دلیل را اگر بداند ممکن هست دفعه بعد خودش مشکل را حل کند ، همیشه هنگام پاسخ دادن به تیکت ها چند مطلب آموزشی مرتبط را هم برای مشتری ارسال کنید تا مطالعه نماید چون ممکن هست سری بعدی درخواستی از شما بکند مشابه ، که با این کار تا حدودی به رفع مشکل مشتری و کم کردن تعداد تیکت ها کمک خواهید کرد .
و در نهایت ، اگر کار هاستینگ را می خواهید شروع کنید همان طور که در ابتدای این تاپیک عنوان شده واقعاً کار پردرد سری هست ، روز عید ، موقع سال تحویل ، روز عروسی ، مسافرت ، مهمانی و .... علتی برای تاخیر در ارائه خدمات نمی باشد .
تجربه بنده نشان می دهد که اکثر مشتری ها پول خوبی برای هاستینگ می دهند البته نه به هر شرکتی ، مشتری ابتدا به سابقه شرکت هاستینگ و سایر مشتری ها توجه می کند و سپس سفارش می دهد البته دسته دیگری هم مشتری هست که هم به دنبال کیفیت هست و هم قیمت ، پیشنهاد می کنم قیمت ها را در شروع کار متعادل بگیرید ، روی پکیج هایی که می سازید بسیار دقت کنید ، کپی برداری نکنید اما از دانش دیگران استفاده کنید .نیاز جامعه را با بررسی انجمن های مرتبط بسنجید و سعی کنید روی آن موضوع تمرکز کنید ، به عنوان مثال بنده در زمانی که شرکت hostdl اعلام نمود به مشتریان عادی دیگر ارائه خدمات نمی دهد ، بنده 4 سرور پرترافیک تهیه کردم و ظرف یک هفته بیش از 200 سایت را میزبانی کردم ، البته توجه داشته باشید که اگر دانش کافی نداشته باشید این کار به ضرر شما تمام خواهد شد ، با مشتری نمی توان به چشم یک بسته اسکناس نگاه کرد ، پس هنگام نیاز سنجی جامعه به توانایی های خود هم نگاه کنید به اصطلاح معروف هیچ موقع بی گدار به آب نزنید .

ameri
August 27th, 2013, 12:58
دقت تو این کار و تجربه و تخصص مهمه

با عرض سلام تبریک بابت رسیدین به 100 پست با سختی فراوان (ارسال اسپم و بالا آوردن تاپیک های به اصطلاح زیرخاکی!)
حالا شما میتونید در بخش فروش تاپیک بزنید

irnahost.ir
September 10th, 2013, 20:09
همه دوستان از سختی کار و سرور و مدیریت و پشتیبانی و این جور چیزها صحبت کردن ولی یک مسئله خیلی مهم و اساسی رو فراموش کردن و اون طیف مصرف کننده و بعبارت بهتر واژه به اصطلاح مشتری
یعنی بعضی وقتها دلت میخواد سرت و به دیوار بکوبی از دست برخی مشتریها .اطلاعات فنی -387 درجه کلوین زیر صفر ،توقع در دمای جوش و ادعا در حال ذوب
سرو کله زدن با مشتری و برطرف کردن مشکلات آنها گاهی وقتها اعصاب خوردیش ده برابر داون شدن سرور هست. یک چیز جالب مد شده اینکه میان پشت پشتیبانی آنلاین و طوری وانمود می کنند که هیچ اطلاعاتی ندارند و میخوان تازه شروع کنند فقط هم به خاطر گرفتن تخفیف .عز و جز می کنند در حد بوندس لیگا .بعد که سرویس را گرفتن تازه می بینید که بابا طرف 2سال داره کار میکنه و حالا بیا و ببین چه سایتهایی رو میاره رو سرور.
20 تومن پول میدن میخوان سایت کلوب رو براشون میزبانی کنید و اگر بخواهید چیزی بگید میشید آدم بده و کلاهبردار و الی آخر .
یک مشتری داشتیم اومده بود نمایندگی مستر گرفته روزی که عذرش رو خواستیم دیدیم 100 تا چت روم رو سرور بارگذاری کرده .یک ماه تمام ما سر این سایتها عذاب کشیدیم.به نظر من تهیه کردن زیرساختهای لازم یک بخش کار هست .بخش اساسی کار که خیلی با اعصاب و روان پرسنل بازی می کند مشتریان و نحوه سرویس خواهی ایشان می باشد.

hfuhost
September 10th, 2013, 20:17
متشکر از راهنمایی تون دوست عزیز خیلی کار آمد بود

Aralhosting.com
December 4th, 2013, 01:50
ممنون از پستتون تشکر.

mashadp30
January 16th, 2014, 04:22
به نظر بنده براي شروع كار و تداوم آن نياز به يك تيم هست و يك نفر كه اين تيم را هدايت كند .

كه افراد اين تيم هر كدام در حيطه كاري مشخص شده فعاليت كنند .

بعنوان مثال كسي كه كار مديريت را به عهده دارد نبايد كار پشتيباني را انجام دهد.

اگر همه كار ها در چهار چوب مشخص و با برنامه جلو بره به نظر من با موفقيت همراه هستش

كه باز هم تاكيد ميكنم كه هر كاري اعم از پشتيباني ، فروش ، مديريت و .. از اهميت خودش برخوردار هست

Mr.Te0
January 16th, 2014, 06:10
به نظر بنده براي شروع كار و تداوم آن نياز به يك تيم هست و يك نفر كه اين تيم را هدايت كند .

كه افراد اين تيم هر كدام در حيطه كاري مشخص شده فعاليت كنند .

بعنوان مثال كسي كه كار مديريت را به عهده دارد نبايد كار پشتيباني را انجام دهد.

اگر همه كار ها در چهار چوب مشخص و با برنامه جلو بره به نظر من با موفقيت همراه هستش

كه باز هم تاكيد ميكنم كه هر كاري اعم از پشتيباني ، فروش ، مديريت و .. از اهميت خودش برخوردار هست

دوست عزیز تاریخ تاپیک رو نگاه کردید؟؟!!!!!

pc-narmak
January 16th, 2014, 11:32
تمامی شرکت های درست و حسابی پشتیبانی 24ساعته دارند خود من5تاشونو میشناسم حالاشاید تو شیفت شب یه کارمند مثلا" به خاطر بی خوابی درست پاسخ مشتری نده اینو نمیشه گذاشت رو حساب اینکه شرکت ها پشتیبانی شب ندارند!!!! ولی خوب هرچی پول بدی آش میخوری یوزری که اینا براش مهمه باید 100مگ هاست بخره 100.000تومان چون اون کارمند ها حقوق میخوان + هزینه سرور مگر شرکتی باشه مثل افرانت مثلا" اینترنت بده به پشتیبانی اینترنتش بگه کار هاستینگ هم انجام بده که خوب اونجوری هزینه خیلی کاهش پیدا میکنه

به نظر من روش صحبت کردن با مشتری حتی همکارها هم نیاز به تجربه و دانش لازم داره به قول خودمون مشتری خودمونی نشه و.... من بررسی کردم بیشتر مشکلات فقط فقط به خاطر خودمونی شدن با مشتری هستش

همه دوستان از سختی کار و سرور و مدیریت و پشتیبانی و این جور چیزها صحبت کردن ولی یک مسئله خیلی مهم و اساسی رو فراموش کردن و اون طیف مصرف کننده و بعبارت بهتر واژه به اصطلاح مشتری
یعنی بعضی وقتها دلت میخواد سرت و به دیوار بکوبی از دست برخی مشتریها .اطلاعات فنی -387 درجه کلوین زیر صفر ،توقع در دمای جوش و ادعا در حال ذوب
سرو کله زدن با مشتری و برطرف کردن مشکلات آنها گاهی وقتها اعصاب خوردیش ده برابر داون شدن سرور هست. یک چیز جالب مد شده اینکه میان پشت پشتیبانی آنلاین و طوری وانمود می کنند که هیچ اطلاعاتی ندارند و میخوان تازه شروع کنند فقط هم به خاطر گرفتن تخفیف .عز و جز می کنند در حد بوندس لیگا .بعد که سرویس را گرفتن تازه می بینید که بابا طرف 2سال داره کار میکنه و حالا بیا و ببین چه سایتهایی رو میاره رو سرور.
20 تومن پول میدن میخوان سایت کلوب رو براشون میزبانی کنید و اگر بخواهید چیزی بگید میشید آدم بده و کلاهبردار و الی آخر .
یک مشتری داشتیم اومده بود نمایندگی مستر گرفته روزی که عذرش رو خواستیم دیدیم 100 تا چت روم رو سرور بارگذاری کرده .یک ماه تمام ما سر این سایتها عذاب کشیدیم.به نظر من تهیه کردن زیرساختهای لازم یک بخش کار هست .بخش اساسی کار که خیلی با اعصاب و روان پرسنل بازی می کند مشتریان و نحوه سرویس خواهی ایشان می باشد.

به نظر من باید یه جوری کار کرد که اصلا" مشتری کارش به پشتیبانی فنی نیوفته من از بعضی شرکت ها سرویس گرفتم شده تو یک ماه حتی یه تیکت هم به پشتیبانی فنی نزدم حالا یکی میاد اسکریپت میخواد یا میگه برام قالب نصب کنید این فکر نکنم عضو پشتیبانی حساب بشه

سلام
با حرف دوستمون
kamkar (http://www.webhostingtalk.ir/member/1291/)

http://www.webhostingtalk.ir/images/statusicon/user-online.png کاملا موافق هستم. پشتیبانی 24 توی ایران و هاستینگ اصلا وجود نداره. دیتاسنتر که دیتاسنتره نیروهاش ساعت چهار و پنج می رن خونه و شیفت شب میاد، حالا چه برسه به هاستینگی که دو دونه سرور داره.
به نظر من همون پشتیبانی رو درست انجام بدن نیازی به 24 ساعته بودن نداره.

netmelli
January 16th, 2014, 12:20

میخواهید تست بکنید

با سپاس
عیسی لو

صحبت آقای عیسی لو کاملا تایید میشه
پشتیبانی شب معمولا بیشتر شرکت ها دارند که در زمینه اینترنت فعالیت میکنند حالا چه هاستینگ چه آی اس پی و و....

webna
January 16th, 2014, 15:21
با عرض سلام تبریک بابت رسیدین به 100 پست با سختی فراوان (ارسال اسپم و بالا آوردن تاپیک های به اصطلاح زیرخاکی!)
حالا شما میتونید در بخش فروش تاپیک بزنید

شما که خیلی تاپیک زدی آخرش که جمع کردی بساط خودتو نگران 100 تایی شدن نباش:39:

ameri
January 16th, 2014, 17:39
شما که خیلی تاپیک زدی آخرش که جمع کردی بساط خودتو نگران 100 تایی شدن نباش:39:

سلام دوستان
این کاربر با خودش چند چنده؟ بهم پ خ داده:

همیشه چرت میگی تو انجمن حالا تو که 100-20 شدی چه گهی خوردی؟ آ[رش که سایتت جمع شده

من چند لحظه شوکه شدم که این داره چی میگه! این پستی که شما کوت کردی مال اوت ۲۰۱۳ هستش!
عزیز من:
من تاراهاستینگ رو در شرایطی واگذار کردم که درش از آخرین تکنولوژی ها اضافه می شد.
ما از اسکریپت خصوصی کنترل پنل برای وی پی اس با مجازی ساز kvm استفاده می کردیم که نسخه ضعیف ترش رو با نام solusvm ماهی 12.5$ میفروشن! در حالی که ما خودمون این رو نوشتیم.
انشاا... این اسکریپت رو در اختیار دوستان قرار میدهم. زحمت برنامه نویسیش رو آقای حامد قهرمانی یا همون حامد رامزی کشیدن که اکثر دوستان ایشون رو میشناسن و از مهارتشون اطلاع داند.
ما هاست های بیزینس کلاسمون رو با تکنولوژی کلاد تحویل میدیم و امنیت آن را ۱۰۰٪ تضمین می کنیم و برای ادعا حرفمون مسابقات هک می زیادی در انجمن های ایرانی مثل آشیانه و برخی انجمن های خارجی برگزار کردیم.
ما نمایندگی پنل اس ام اس داشتیم اما پنل آن اختصاصی خودمان بود.
سرویس های آنلاین زیادی در این مدت راه اندازی کردیم مانند: تبدیل انلاین فایل - (http://convert.ch.lv) که واقعا در نوع خودش بی نظیره
ما قیمت سرویس ها را بسیار ارزان قرار داده بودیم و هدفمون به هیچ وجه کسب درامد نبود. در مورد کیفیت سرویس ها هم می توانید از کاربران سوال فرمایید.
حال هم سایت از بین نرفته و فقط واگذار شده!
امیدوارم هرچه زودتر با سرویس های جدیدی در خدمت دوستان باشیم.
در حال حاضر هم به کمک دوستان تاراهاستینگی در حال نوشتن یک پلتفورم برای فارکس هستیم تا بتوانیم ضمن انجام ایده های نوینی در این زمینه مجوز اولین کارگزاری ایرانی فارکس را اخذ کنیم.
امیدوارم شما هم نسبت به تمام مساپل دید وسیع تری داشته باشد ;-)

bmi
January 16th, 2014, 18:05
سپاس گذاریم
خوب بود لطفا موارد جانبی مانند مدیریت سرور ها و ... امنیت و ... نیز بحث کنید
متشکریم

M.Abooali
March 21st, 2014, 14:56
بحث ها جالب تر از اصل مطلب بود. من هم با قسمت های مختلفی ازش موافق نیستم.

در مورد ریست هم به خاطر داشته باشید، اگر 2 ماهی یک بار ریست بیشتر کنید عملا آپتایم خودتان را زیر 99.99 آوردین.

یک نصیحت از من برای کل دوستان:

ریست کردن سرور یک راه حل برای مشکلات نیست، بله تنها گریزی از سر ناچاری است و در مسائلی که به بن بست خوردیم فقط باید انجام شود.

pnu-ilam
July 7th, 2014, 23:39
بله کاملا حق با شماست عیسی لو. (http://pnu-ilam.blogfa.com/).. (http://pnu-ilam.ir)

TZHOST
July 19th, 2017, 16:24
سلام
مطلب مفید و کوتاهی بود .
اما اگر در مورد اعتماد نکردن به هر کسی برای تهیه تجهیزات و امنیت هم توضیح مختصری میدادین بهتر میشد .
باسپاس