PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق بین کامپیتر شخصی با سرور در چیست ؟

yar20
May 23rd, 2013, 20:56
سلام دوستان
من یک پی سی دارم که هارد 1 ترابایت با 4 هسته سی پی یو و 4 گیگ رم
الا میخواستم بدونم فرق سرور با این پی سی من در کجاست ؟

hades_54
May 23rd, 2013, 21:05
عملا هیچ فرقی ندارند
ولی برای سرور از یه پورت قوی و ثابت و سخت افزار مقاوم تر (مخصوصا پاور) استفاده میکنند که معمولا از کیس های کوچک تر برای فضا گیری کمتر توی دیتاسنتز ها استفاده میشه
ایپی هاشونم ثابته و تغیری نمیکنه

yar20
May 23rd, 2013, 21:52
اینهایی که شما گفتید پورت ای پی هیچ ربطی به سرور و سخت افزار ندارد

Ehsan lashkari
May 23rd, 2013, 22:06
کیفیت قطعات

عمر مفید قطعات

در صورت موجود بودن از قطعات کم حجم تر استفاده میشه

هارد های 10000 یا SSD

تعداد پورت های اترنت

سرعت اسمی پورت های اترنت 10/100/1000/10000

باطری پشتیبان برق یا ups

فرکانس های ساپورت شده پردازنده و رم در مادربورد سرور بالاتر است.

و..

در کل باید موردی بررسی بشه تا نتیجه دقیق باشه اما در حال کلی همینایی بود که گفتم.

yar20
May 23rd, 2013, 22:12
پس با چشم پوشی از موارد اینترنت میشه با پی سی با مشخصات بالا یک سرور راه انداخت؟

cityhost
May 23rd, 2013, 22:20
پس با چشم پوشی از موارد اینترنت میشه با پی سی با مشخصات بالا یک سرور راه انداخت؟

دوست عزیز ، منم تو فکر همین راه اندازی سرور با پی سی بودم اما مشکلاتی ممکنه براتون پیش بیاد

یک : هزینه برق که باید سرور 24 ساعته روشن باشه
دو : استفاده از پاور قوی
سه : استفاده از اینترنت حداقل 2 مگ حداکثر 10 مگ (اونم اینترنت ایران)،اگر هم تهیه بشه در صورت بالا بودن آپلود مورد پیگیری قرار میگیرین
چهار : آی پی ولید که به سادگی امکان دریافت از مراکز مخابراتی نیست ، باید مهر تایید بخوره و مراحل اداری طی بشه و برای چه کاری میخواین
پنج : استفاده از دستگاه مودم قوی از نوع tp-link
شیش : فایروال سخت افزاری که فک نکنم تو ایران نیازی بهش باشه

و مشکلاتی و مسائل دیگه

اینارو هم از خودم نمیگم سه چهار ماهی سر این قضیه تحقیق کردم :)

اگر اینطوری بود اکثرا همکاران و مهندسان سرویس دهنده هاست و سرور ، به همین فکر می افتادند b-)

yar20
May 23rd, 2013, 23:40
نه دوستان اصلا من نمیخوام بیام تو خونه سرور را بندازم
قط حرفم اینه که سرور چه فرقی با کامپیتر داره
یعنی میشه این سیستمی که من دارمو بفرستم یکی از دیتاسنترها برای کلو؟

ADMlN
May 24th, 2013, 00:05
از لحاظ فنی هیچ فرقی ندارند ولی از لحاظ تکنیکی تفاوت های ریزی وجود داره

بستگی داره برای چه کاری قصد داری استفاده کنی
شما با یه سیستم پنتیوم و 512 کیلو رم و 10 گیگ هارد هم می تونی سرور راه اندازی کنی

cityhost
May 24th, 2013, 00:08
هر یونیت 4 سانتی متره ، پس فکر نکنم دیتاسنتر کیس کامپیوتر خانگی رو برای کلو قبول کنه

فکر کنم تو پیج فــــ...یس بوک Xlhost بود دیده بودم Colo DeskTop داشتن اما ایران رو نمیدونم

novahost
May 24th, 2013, 00:14
دوسمان مورد زیادی رو گفتن منم یک مورد میگم
کجا دیدید کامپیوتر شخصی همزمان از دو پردازشگر و از نوع xeon یا رم بالای 64 گیگ و از نوع ECC ساپورت کنه؟ سرور ه قابلینت های زیادی دارن. حجم کمتر ، طول عمر بیشتر ، تهویه مناسب ، ساپورت قطعات بهتر و ...

Ramin
May 24th, 2013, 00:43
دوست عزیز مهم ترین فرق کیفیت و طول عمر قطعات می باشد. ببنید مثلا پاور را در نظر بگیرید! پاورهایی که در ایران در کیس ها خانگی معمولا استفاده می شود از نوع آماتور هستند با رده قیمت هایی بین 60 تا 100 هزار تومان. اما یک پاور سرور گرین با وات خروجی بیش از 1000 سری سرور هزینه بیش از 350.000 هزار تومان دارد. دقت کنید باز هم این پاور ها با این هزینه حرفه ای نیستند. خوب تفاوت پاور 400 هزار تومانی با پاور 60 هزار تومانی که در کیس شما وجود دارد در چیست؟هر دو برق مادربورد ، سی پی یو و ... را تامین می کنند و با هر دو کیس شما روشن می شود! این یک مثال ساده بود را راحت تر بتوانید تفاوت را درک کنید

ADMlN
May 24th, 2013, 00:50
از نوع ecc ساپورت کنه؟

این ecc میشه توضیح دهید

Domain
May 24th, 2013, 01:24
ميان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمين تا زیرزمین است...

مانند تفاوت بین ساندیس و ردبول است.

novahost
May 24th, 2013, 01:47
این ecc میشه توضیح دهید
مخفف error correcting code هست. به طور خلاصه بخوام بگم نوعی رم هست که دیتا های توی صف که خراب شدند را خودش بازیاببی میکنه که درنتیجه سرعت در پردازش هم بالا میره

ADMlN
May 24th, 2013, 14:08
مخفف error correcting code هست. به طور خلاصه بخوام بگم نوعی رم هست که دیتا های توی صف که خراب شدند را خودش بازیاببی میکنه که درنتیجه سرعت در پردازش هم بالا میره

اولا این امر سرعت پایین و قابلیت اطمینان بالا می بره

دوما ربطی به سرور بودن و نوعی رم بودن نداره
همه رم ها مکانیزم ecc و edc دارند

torbatniya
May 29th, 2013, 12:10
دوسمان مورد زیادی رو گفتن منم یک مورد میگم
کجا دیدید کامپیوتر شخصی همزمان از دو پردازشگر و از نوع xeon یا رم بالای 64 گیگ و از نوع ECC ساپورت کنه؟ سرور ه قابلینت های زیادی دارن. حجم کمتر ، طول عمر بیشتر ، تهویه مناسب ، ساپورت قطعات بهتر و ...

دوست عزیر یکی از تفاوتهای سرور ورایانه معمولی علیرغم کانفیگ های سخت افزاری وگاها شبکه به نوع سیستم عامل هم بستگی دارد
در هر صورت رایانه معمولی را هم می توان با نصب سیستم عامل های سروری به یک سرور کوچک تبدیل نمود

shangoli
May 29th, 2013, 12:52
دوستان بزارید منم سوالمو همینجا بپرسم !!!
منم بخام برای خودم یه سرور راه اندازی کنم مثلا رم 10 گیگو هارد 2 ترا حتما باید مادربرد سرور بخرم با پاور سرور؟ یا میشه مادربرد معمولی هم گرفت و فق پاور جهت روشن بودن سرور قوی گرفت؟
اینو بخام ببرم یکی از دیتا سنترا بدم برا کلو ماهیانه چقدر هزینه میگیرن ازم؟

shazo
May 29th, 2013, 13:26
سلام.. کامپیوتر سرور همیشه روشنه.. کامپیوتر شخصی علاوه بر خاموش بودن کاور روش هم روش قرار داده شده !!

shangoli
May 29th, 2013, 15:49
اپ