PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باز گذاشتن درهای کیس مفید هست یا مضر؟

yar20
May 21st, 2013, 23:44
با سلام
دوستان به نظرتون الان که داریم به فصل گرما میریم ماها که کامپیترامون 24/20 ساعت روشنه به نظرتون درهای کیس باز کنیم یا نه اصلا خوبه یا بده؟

leonr2
May 21st, 2013, 23:47
باز بودنش به خنک شدن کمک میکنه نسبتا. ولی گردوخاک بیشتر میره تو قطعه ها اگه میتونید زود به زود پمپ باد بزنید حتما در کیس رو باز بزارید.

ameri
May 21st, 2013, 23:57
اگه از اسپری آنتی استاتیک که باعث دفع گرد و خاک میشه استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد

yar20
May 22nd, 2013, 00:06
اگه از اسپری آنتی استاتیک که باعث دفع گرد و خاک میشه استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد

نشنیدم تا حالا چیه کارایش چیه و استفاده ازش به قطعه ها اسیب نمیرسونه؟

Azarin Web
May 22nd, 2013, 00:07
هم خوبه هم بد... کیس های خوب و مدرن که نیازی به این کار ندارن.
ولی با باز بودن درها باید جداً از ورود گرد و خاک جلوگیری کنید که هر دو روشی که دوستان گفتن درسته و باید انجام بدید

موفق باشید

ameri
May 22nd, 2013, 00:24
نشنیدم تا حالا چیه کارایش چیه و استفاده ازش به قطعه ها اسیب نمیرسونه؟

فقط برای فن استفاده میشه
من خودم از اسپری stp ماشین استفاده می کنم :d

loginvps.com
May 22nd, 2013, 00:28
طرف ما از بس گرما و حرارت زیاده همیشه بازه در کیس :دی

shazo
May 22nd, 2013, 00:30
الان یه سالی میشه درش بازه..

24 ساعت هم 15 16 ساعت روشنه..

majidisaloo1
May 22nd, 2013, 00:32
ما هنگام تهیه سخت افزار برای شرکت در کیس ها رو اصلا ازش استفاده نکرده ایم
فکر کنم اضافه دادن به ما :دی

yar20
May 22nd, 2013, 00:35
فقط برای فن استفاده میشه
من خودم از اسپری stp ماشین استفاده می کنم :d

من برای عینکم گرفتم این اسپری رو ایا میتونم از اون استفاده کنم ؟
نحوه استفاده ازش چطوره دقیقا؟

ameri
May 22nd, 2013, 00:53
من برای عینکم گرفتم این اسپری رو ایا میتونم از اون استفاده کنم ؟
نحوه استفاده ازش چطوره دقیقا؟
فن سی پی یو رو باز کن بزن روش
بقیه فن هارو هم همینجوری بزن
ایشالا که مشکلی پیش نمیاد :d

RoobinaServer
May 22nd, 2013, 01:01
فن سی پی یو رو باز کن بزن روش
بقیه فن هارو هم همینجوری بزن
ایشالا که مشکلی پیش نمیاد :d

بعد دقیقا با این کار چی میشه ؟

majidisaloo1
May 22nd, 2013, 01:02
بعد دقیقا با این کار چی میشه ؟

آقای سجادیه اطلاع ندارید؟
بعیده از شما!
سی پی یو میسوزه:دی

ameri
May 22nd, 2013, 01:04
گرد و خاک جذب نمیشه !

shivahost
May 22nd, 2013, 01:35
درب کیس را باز نگذارید بهتره. فن های خوب به اندازه کافی مفید هستند و گردش هوا داخل کیس ایجاد می کنند اما با باز بودن کیس این فن ها در اصل حذف می شوند و هوای داخل و اطراف کیس تقریبا راکد می ماند....

danitfk
May 22nd, 2013, 01:39
2 -3 تا آرمیچر در بدنه اضافه کنید :71: :d

RoobinaServer
May 22nd, 2013, 01:40
آقای سجادیه اطلاع ندارید؟
بعیده از شما!
سی پی یو میسوزه:دی

من الان به قدری خستم چشام باز نمیشه باید تا 7 صبح بیدار باشم تا همکارمون بیاد پشت سیستم تیکتینگ :-|

شما بگو CPU الان چیه ؟ :-b

هر کسی ندونه از مخصوصا اون مثال عینک که دوستمون گفت برای عینکش گرفته میفهمه (هرچند ما هم داریم چنین عینکی :ی)

ولی با توجه به تجربه همکارانمون نزدنش بهتر از زدنشه یه کمی باعث نارسائی حرارتی میشه.(البته شاید تو PC به چشم نیاد ولی تو سرور تحت فشار و گرما به چشم میاد) البته نمیدونم علم ثابت میکنه یا ... :d تست شده توی تست اینجوری بوده آن هم توسط همکارانمون نه مستقیم خود بنده (اصولا بنده از تجربه استفاده میکنم بیشتر مواقع :ی)

یا حق

RoobinaServer
May 22nd, 2013, 01:42
درب کیس را باز نگذارید بهتره. فن های خوب به اندازه کافی مفید هستند و گردش هوا داخل کیس ایجاد می کنند اما با باز بودن کیس این فن ها در اصل حذف می شوند و هوای داخل و اطراف کیس تقریبا راکد می ماند....

سیستم بنده یک کیس داره که روی درش یا بهتر بگم کل درش فنه :-| (انگاری پنکه هست :ی)

فکر کنم این جور کیس ها بهتر باشند تا الان که راضی بودم و اکثرا سیستم خنکه مواقعی که چند ساعت با چند تا برنامه سنگین کار میشه ممکنه کمی گرماش زیاد شه.

parsianweb
May 22nd, 2013, 01:43
کیس استاندارد باشه و سیستم تهویه درست کار کنه بهتره که بسته باشه.

hassan5099
May 22nd, 2013, 01:45
منطقه ما که گرما داره غوغا میکنه در کیس معنی نداره :->

GoldenHost
May 22nd, 2013, 09:14
اگر هوا خیلی گرم باشه بهتره که درهاش باز باشه چون جریان هوا بهتر داخل کیس انجام میشه و سیستم داغ نمی کنه
سیستم (پردازنده - کارت گرافیک) هر چه خنک تر باشه سیستم هم روان تر کار می کنه ...
گرد و غبار رو هم می تونید هر از چند گاهی سیستم رو خاموش و غبار زدایی کنید

ezat1
May 22nd, 2013, 09:52
با سلام در هر شرایطی اگر بچه کوچیک دورور بر تون نیست در کیس کانلا باز باشه تا انتقال حرارت سریع صورت بگیره . برای من که 9 سالی هست همش باز هست مگر اینکه رو میز جا کم باشه چیزی برارم در کیس رو میزارم کلی وسایل میزارم روش .
نتیجه عملی کار سیستم و عمر قطعات خیلی بیشنر هست .

ameri
May 22nd, 2013, 10:54
برای جلو گیری از گرم شدن سی پی یو بهترین راه شستن اونه! البته با اولتراسونیک
همچنین اگه ار ویندوز 7 استفاده میکنید از قسمت پاور آپشنز عملکرد سی پی یو رو کمتر کنید کار حتی میتونه با کاهش دما باعث افزایش راندمانش بشه

alireza.076
May 22nd, 2013, 10:56
با سلام در هر شرایطی اگر بچه کوچیک دورور بر تون نیست در کیس کانلا باز باشه تا انتقال حرارت سریع صورت بگیره . برای من که 9 سالی هست همش باز هست مگر اینکه رو میز جا کم باشه چیزی برارم در کیس رو میزارم کلی وسایل میزارم روش .
نتیجه عملی کار سیستم و عمر قطعات خیلی بیشنر هست .

کیس هست یا چهار پایه :-|

دروغ چرا بگم؟ :دی دیشب ما بخاری اینجا روشن کردیم اما آلان پنجره بازه

والا من کیسم کلا 2 تا فن داره، یکیش پاور هست اون یکی هم سی پی یو
Dvb کارت هم وصله توی کیس که به اندازهی یه کار گرافیگ همیشه گرمه
دره کیس بازه، 1 ساله که کامپیوتر روشن بوده، کاره سنگین زیاد نمیکشم ازاش اما گاهی مجبور یه 2 تا سیستم عامل رو تو مجازی ساز بالا بیاورم

اما توی این سال هیچ مشکلی نداشتیم،

درسته که میگن عمر مفید قطعات کم میشه اما برای ما که کارمون با کامپیوتر زیاده، قبل از اینکه عمرش تموم بشه، سخت افزار رو تغییر میدیم

shivahost
May 22nd, 2013, 11:02
اگر هوا خیلی گرم باشه بهتره که درهاش باز باشه چون جریان هوا بهتر داخل کیس انجام میشه و سیستم داغ نمی کنه
سیستم (پردازنده - کارت گرافیک) هر چه خنک تر باشه سیستم هم روان تر کار می کنه ...
گرد و غبار رو هم می تونید هر از چند گاهی سیستم رو خاموش و غبار زدایی کنید

برای کیس های قدیمی که فن نداشتند شما درست می فرمایید. اما برای کیس های جدید که چند فن دارند بهتره بسته باشه. فن هوای داخب کیس را به جریان می اندازه ولی وقتی در آن باز باشه هوا تقریبا راکد می ماند و جریان طبیعی و آرام دارد.

shivahost
May 22nd, 2013, 11:04
کیس هست یا چهار پایه :-|

دروغ چرا بگم؟ :دی دیشب ما بخاری اینجا روشن کردیم اما آلان پنجره بازه

والا من کیسم کلا 2 تا فن داره، یکیش پاور هست اون یکی هم سی پی یو
Dvb کارت هم وصله توی کیس که به اندازهی یه کار گرافیگ همیشه گرمه
دره کیس بازه، 1 ساله که کامپیوتر روشن بوده، کاره سنگین زیاد نمیکشم ازاش اما گاهی مجبور یه 2 تا سیستم عامل رو تو مجازی ساز بالا بیاورم

اما توی این سال هیچ مشکلی نداشتیم،

درسته که میگن عمر مفید قطعات کم میشه اما برای ما که کارمون با کامپیوتر زیاده، قبل از اینکه عمرش تموم بشه، سخت افزار رو تغییر میدیم

کیس شما اصلا فن نداره! فن cpu و پاور که فن کیس نیستند! بله برای کیس شما بهتره که درب آن باز باشد.

alireza.076
May 23rd, 2013, 11:22
کیس شما اصلا فن نداره! فن cpu و پاور که فن کیس نیستند! بله برای کیس شما بهتره که درب آن باز باشد.

نه منظورم کل فن هایی که داخل کیس هست
بر روی خود بدنه کیس خیر هیچ فنی نصب نیست

wikiphp
May 23rd, 2013, 20:32
درود.

کیس شما مطئنن فن داره،پس لازم نیست که درب آن باز باشه،برای اینکه اگر باز بشه گرد و خاک میره داخلش،امکان داره وسیله بزارین داخل و....

ما خودمان شرکت کامپیوتری داریم،از 8 صبح تا 8 شب،12 تا سیستم یک سره روشن هستن و در حال کار کردن هستن اما درب آنها بسته هست.

فنی که میزارید(مثلا2تا)یکی برای ورودی هواست که معمولا روی درب کیس قرار داره،یکی هم برای خروجی هست که پشت کیس هست....

به نظر من شما سعی کن فن بزارید و ماهی یک بار کیس خودتون را تمیز کنید این طوری خیلی بهتره....

چون اگر باز بزارید،فن بیشتر کار میکنه و اون فن مطئمن دیگه نه بدرد میخوره نه کارشو درست انجام میده :)

موفق باشید.

mehrshad.ho
May 23rd, 2013, 20:44
یه باد بزن بردار بادش رو بزن تا cpu سریع تر کار کنه

Reza.exe
May 23rd, 2013, 20:48
شما یه فن قوی ( فن های مصخص gamer های حرفه ای ) نصب کن رو سیستم + یه کیس بزرگ بگیر با 6 تا فن ، تا ابد پی سی تو خاموش نکن ، درجه حرارت جایی که هستی بالا 50 درجه هم باشه ، دست به پی سی بزنی یخ هست :دی

mr_saeed
May 23rd, 2013, 22:23
انشاالله و به قوه الهی کم کم کیس رو حذف کرده و همه بساط کامپیوتر رو روی میز پهن می کنیم .