PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنترل پنل ؟

spman
May 18th, 2013, 19:55
سلام
به عنوان یک مبتدی و تازه وارد میپرسم:

directadmin و cpanel و کلا این کنترل پنل ها کجا استفاده میشن؟ منظور همون کنترل پنل سیستم عامل که نیست؟

besthosti.com
May 18th, 2013, 19:59
سلام
خیر منظور کنترل پنل سی پنل ,کنترل پنلی است که به وسیله ان می توان هاست را مدیریت کرد مانند ساخت دیتابیس و یا اپلود فایل ,حذف فایل و ...
سی پنل و دایرکت ادمین هم 2 کنترل پنل معروف در زمینه لینوکس می باشد .

spman
May 18th, 2013, 20:05
من اینطور برداشت کردم که وقتی هاست میخریم، یه کنترل پنل بهمون میدن واسه مدیریت هاست؟ درسته؟ یعنی طور دیگه ای به لینوکس دسترسی نداریم؟

Passport
May 18th, 2013, 20:15
این کنترل پنل ها در اکثر توزیع های سیستم عامل لینوکس قابل نصب ، اجرا و استفاده میباشند.

این پنل مانند یک برنامه هست که داخل سیستم عامل Linux نصب خواهند شد.

من اینطور برداشت کردم که وقتی هاست میخریم، یه کنترل پنل بهمون میدن واسه مدیریت هاست؟ درسته؟ یعنی طور دیگه ای به لینوکس دسترسی نداریم؟

بله درست هست ، اگر میخواید به لینوکس دسترسی داشته باشید ، سرور مجازی لینوکس تهیه کنید ،‌ در صورت تمایل یکی از همان کنترل پنل هارا استفاده کنید.

spman
May 18th, 2013, 20:25
پس اگه هاست بگیریم، فقط یه کنترل پنل بهمون میدن.
اما اگه مثلا بخوایم برنامه خاصی هم بذاریم تو سیستم (درواقع به سیستم عامل دسترسی داشته باشیم) باید سرور کرایه کنیم که در این حالت میشه سیستم عامل رو remote کرد.
اگه اشتباه گفتم لطفا اصلاح کنید.

دوستان ممنون! عجب انجمنیه! خیلی سریع پاسخ میدین!

Passport
May 18th, 2013, 20:29
پس اگه هاست بگیریم، فقط یه کنترل پنل بهمون میدن.
اما اگه مثلا بخوایم برنامه خاصی هم بذاریم تو سیستم (درواقع به سیستم عامل دسترسی داشته باشیم) باید سرور کرایه کنیم که در این حالت میشه سیستم عامل رو remote کرد.
اگه اشتباه گفتم لطفا اصلاح کنید.

بله فقط کنترل پنل آن هم با دسترسی بسیار محدود تر از Admin سرور.
بله باید VPS / Dedicated خریداری بفرمایید در مورد اینکه بخواید Remote Desktop ایجاد کنید :

در لینوکس باید KDE / VNC نصب بشه ، در ویندوز هم بصورت دیفالت میتونید RDP فعال بفرمایید.

برای هاستینگ (وب سرور) / دیتابیس سرور لینوکس پیشنهاد میشه.
برای ریموت / Desktop Useage سرور ویندوز پیشنهاد میشه.

Mihan-VPS
May 18th, 2013, 20:49
خیر کنترل پنل معمولا روی سیستم عامل نصب می شود و خودش هیچ زمان به عنوان سیستم عامل نمیتواند شناخته شود