PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : colocation چیست؟

spman
May 18th, 2013, 16:20
سلام
colocation چیه و به چه دردی میخوره؟

من تو مباحث سرور تازه واردم! بنظرتون از کجا شروع کنم تا با مباحث اولیه و اصطلاحات آشنا بشم؟
ممنون

besthosti.com
May 18th, 2013, 16:26
کولوکیشن یعنی این که شما سخت افزار سرور (اعم از هارد و مادربرد و پردازشگر و...) را خریداری می کنید سپس به دیتاسنتر ارسال می کنید و به جای این که هزینه اجاره ماهیانه سرور را بدهید هزینه کولوکیشن فقط می دهید معمولا هزینه کولو کردن یک سرور به مراتب کمتر از اجاره است .
کولوکیشن زمانی بدرد میخوره که شما بخواهید یک سرمایه گذاری انجام دهید و یا اگر فروشنده سرور مجازی هستید تعداد مشتری های زیادی داشته باشید .

Domain
May 18th, 2013, 16:44
Colocation فضایی است که دیتاسنتر به شما اختصاصی میده تا سرور هاتون رو در آن قرار بدهید. این فضا به همراه برق و شبکه به شما فروخته می شود. سرور اختصاصی هم به همان سرورهای کولو شده اطلاق می شود و شما می توانید پس از خرید و کارگذاشتن سرورها در دیتاسنتر، آن ها را اجاره بدهید.

برای مثال شما یک سرور HP می خرید به قیمت 10 میلیون تومان، یک فضای colocation هم با برق 1 آمپر و شبکه 1Gbps / 10TB Traffic از دیتاسنتر میگیرید به قیمت ماهیانه 70 دلار. سرور خریداری شده را به دیتاسنتر می فرستید و نصب می کنید. این سرور غیر از سرمایه اولیه تنها ماهیانه 70 دلار برای شما هزینه خواهد داشت و شما نیز با اجاره دادن آن به مبلغ مثلا 300 دلار هم هزینه را پوشش داده اید و هم سود کرده اید.

paradiseserver
May 18th, 2013, 18:58
What is Colocation؟

Colocation allows we to place your server appurtenance in someone else’s shelve and share their bandwidth as your own. It generally costs some-more than customary Web hosting, though reduction than a allied volume of bandwidth into your place of business. Once we have a appurtenance set up, we take it physically to a plcae of a colocation provider and implement it in their shelve or we lease a server appurtenance from a colocation provider. That association afterwards provides an IP, bandwidth, and energy to your server. Once it’s adult and running, we entrance it most like we would entrance a Web site on a hosting provider. The disproportion being that we possess a hardware.

ترجمه شخصی:

کولوکیشن چیست؟

کولوکیشن به شما اجازه می دهد که سرورتان را داخل shelve شخص دیگری بگذارید و از پهنای باند آنها استفاده کنید. در حالت کلی از میزبانی وب گرانتر تمام می شود، اما برای پهنای باند هزینه ی کمتری را برای شرکتتان خرج می کنید. زمانی که شما یک (سرور) را راه اندازی نمودید، شما آنرا در شرکت فراهم کننده کولوکیشن )colocation provider) می گذارید و آنرا در shelve آنان نصب می کنید(به صورت فیزیکی). یعنی شما مشخصات سرور را اسمبل می کنید و شرکت آنرا برای شما در محل نگهداری سخت افزار خود سرهم کرده و به اینترنت وصل می کند. این کمپانی سپس برای شما یک آی پی، پهنای باند و نیروی برق سرورتان را فراهم می نماید. هنگامی که سرورتان آماده شد، همانند دسترسیتان به یک وبسایت شما نیز می توانید به سرورتان دسترسی داشته باشید. تنها تفاوت این است که شما مالک سخت افزار هستید!

امیدوارم استفاده کرده باشید http://wue.ir/images/smilies/cool.png منبع کولوکیشن چیست؟ (http://www.wue.ir/thread55.html)

spman
May 18th, 2013, 19:35
سلام
ممنون بخاطر پاسخ های کاملتون.

من سوال های مبتدی اینطوری زیاد دارم. نمیدونم پرسیدنشون درسته یا نه و مدیران انجمن چه واکنشی نشون میدن. اگه منبعی سراغ دارین ممنون میشم معرفی کنید.

بهرحال، یه سوال دیگه: ریسلر چیه؟ (حتی نمیدونم تو کدوم بخش باید بپرسم!)

besthosti.com
May 18th, 2013, 19:37
ریسلر یعنی نمایندگی .
وقتی که میگند ریسلر هاست یعنی این که شما یه اکانتی دارید که میتونید هاست ارایه بدهید .

koorosh_kabir
May 19th, 2013, 10:47
شاید بهتر باشه اول این موضوعات را سرچ کنید اگر به جواب جامعی نرسیدین بعد مطرح کنید . البته قصد جسارت ندارم و این یه پیشنهاد هست . در مورد کولو که دوستان کامل توضیح دادن و در مورد ریسلر باید بگم که زمانی هست که شما بوجه و یا سواد کافی برای خرید و کانفیگ و ارائه سرویس مورد نظر حالا هاستینگ یا هر چیز دیگه را ندارید و از طرفی هم مشتری دارید پس بهترین گزینه برای شما ریسلری خواهد بود یعنی سرور ماله کسی دیگه هست و کانفیگ های اصلی را ایشون انجام دادن و به شما دسترسی داده میشه تا اکانت بسازید و یوزرهاتون را خودتون مدیریت کنید و به صورت مجزا و جدا سرویس بدید . امیدوارم حق مطلب را رسونده باشم

baamusic
May 20th, 2013, 21:03
سرورهایی که فرد خودش میخره میزاره داخل دیتا سنتر مربوطه بعد هزینه برق و میزان پهنای باند و ... رو هم میده
به قولی سرور کاملا اختصاصی

اینم یه توضیحه کوچولو

دوستان چیز بیشتری بلد هستن بزارن بقیه هم یاد بگیرن

Shc
May 25th, 2013, 10:32
Colocation فضایی است که دیتاسنتر به شما اختصاصی میده تا سرور هاتون رو در آن قرار بدهید. این فضا به همراه برق و شبکه به شما فروخته می شود. سرور اختصاصی هم به همان سرورهای کولو شده اطلاق می شود و شما می توانید پس از خرید و کارگذاشتن سرورها در دیتاسنتر، آن ها را اجاره بدهید.

برای مثال شما یک سرور HP می خرید به قیمت 10 میلیون تومان، یک فضای colocation هم با برق 1 آمپر و شبکه 1Gbps / 10TB Traffic از دیتاسنتر میگیرید به قیمت ماهیانه 70 دلار. سرور خریداری شده را به دیتاسنتر می فرستید و نصب می کنید. این سرور غیر از سرمایه اولیه تنها ماهیانه 70 دلار برای شما هزینه خواهد داشت و شما نیز با اجاره دادن آن به مبلغ مثلا 300 دلار هم هزینه را پوشش داده اید و هم سود کرده اید.
حرف دوستمون تائید می گردد.
فقط دوستان آیا سرمایه گذاری بر روی خرید چند سرور و colo و اجاره دادن آنها آیا سرمایه گذاری مطمئنی هست یا نه؟

Domain
May 25th, 2013, 11:18
حرف دوستمون تائید می گردد.
فقط دوستان آیا سرمایه گذاری بر روی خرید چند سرور و colo و اجاره دادن آنها آیا سرمایه گذاری مطمئنی هست یا نه؟
به نظر من در ابتدا به جاهایی که می‌شناسید (لینک‌هایی که دارین) پیشنهاد دهید و قرارداد ببندین و طبق نیاز آنها به کانفیگ و تهیه سرور و کولو اقدام نمایید.

hostfire
May 26th, 2013, 02:01
این تاپیک جواب تمامی سوالاتتون رو میده کامل
http://www.webhostingtalk.ir/f181/60592/

paradis
September 1st, 2013, 23:52
سلام
دیدم کاربرای عزیز خیلی با صبر و حوصله جواب سوالات دوستمون رو دادن
گفتم منم یه سوال بپرسم
برای کولو کردن هتما باید سرور خرید؟
نمیشه همین کیسی که داریم تو خونه استفاده میکنیم رو بفرستیم تا برامون کولو کنن؟
رم ۸ و سی پی یو ۴ هسته و هار ۱ یا ۲ ترابایت

Domain
September 1st, 2013, 23:59
سلام
گفتم منم یه سوال بپرسم
اگر کیس‌تون استاندارد و در ابعادی باشه که قابل جایگذاری داخل رک باشه، احتمالاً 4 یونیت فضا اشغال کنه که هزینه ماهیانه‌تون رو بالا می‌بره

hadi_am
September 2nd, 2013, 14:16
سلام
گفتم منم یه سوال بپرسم

صرفه ی اقتصادی نداره دوست عزیز...

اگه یه سرور دست دوم بخرید خیلی بهتر هستش اگه توانایی خرید سرور قوی ندارید میتونید با 1000-1500$ یه سرور خوب خرید

LIAN2
September 2nd, 2013, 17:12
سلام
گفتم منم یه سوال بپرسم
بله , کیس PC هم میتونید کلو کنید.
به این صورت Tower خواهد بود و قیمت های نسبتا بالاتری برای کلو دارند.

paradis
September 2nd, 2013, 19:25
سلام دوستان عزیز
ممنون از پاسخهایی که دادید...

TakFarsCom
October 29th, 2013, 16:58
درباره این که دوستمون گفتند کامپیوتر خودمون رو سرور کنیم

اگه جا انقدر مهمه که گویا هست
میشه کیس رو عوض کرد و بعد ارسال کرد ؟

hostfire
October 29th, 2013, 23:01

بله این امکان هست
ولی هزینه ی بالای برای شیپ مالیات و ... هست نی صرفه اصلا.
قطعاتی هم که تو ایران میخرید میتونید از اروپا یا آمریکا یک سوم ارزونتر از قیمت ایران خریداری کنید

InterServer.ir
October 31st, 2013, 05:40

سلام

بهتره برای سرور از لپ تاپ استفاده کنید فضای بسیار کمتری اشغال می کنه و مصرف برق پایین تری داره و از سرور ارزونتر تموم میشه!

hostfire
October 31st, 2013, 09:28
سلام

بهتره برای سرور از لپ تاپ استفاده کنید فضای بسیار کمتری اشغال می کنه و مصرف برق پایین تری داره و از سرور ارزونتر تموم میشه!

:-o:-

paradiseserver
October 31st, 2013, 09:31
سلام

لپ تاپ اختراع جدیده ؟

hostfire
October 31st, 2013, 19:48
لپ تاپ اختراع جدیده ؟

نشنیده بگیر درودگر جان!!!!!!

-------------------------------
از لبتاب میگن حتی برای پشتیبانی برنامه های لایو هم استفاده نکنید!
بعد ایشون میفرمایند سرورش کنید.
اونوقت چجوری؟میشه بفرمایید؟

پ.ن:انجمن بی صحاب شده بلانصبت!هرکی هرچی دلش میخواد میگه واسه پست بالای 100 تا!

FREETOOLS
October 31st, 2013, 19:59
نشنیده بگیر درودگر جان!!!!!!

-------------------------------
از لبتاب میگن حتی برای پشتیبانی برنامه های لایو هم استفاده نکنید!
بعد ایشون میفرمایند سرورش کنید.
اونوقت چجوری؟میشه بفرمایید؟

پ.ن:انجمن بی صحاب شده بلانصبت!هرکی هرچی دلش میخواد میگه واسه پست بالای 100 تا!
امروزه کسی از pc هم جرات نداره به جا سرور استفاده کنه چه برسه لپتاب :دی
فکر کن لپ تاب رو بدی دیتاسنتر بگی کلو کنید :دی
همونجا دارت میزنن

TakFarsCom
October 31st, 2013, 20:02
من سرور کردم لب تاپ رو و مشکلی هم نداشتم ... ولی از اونجایی که فضا خیلی کمه .. داغ میکنه
و نکته مهم تر اینکه کانفیگ لب تاپ در مقایسه با همان کانفیگ کامپیوتر رومیزی خیلی پایین تر هست

دوستمون که گفت مالیات و شیپ و هزینه ارسال و ...

اگر من آشنا داشته باشم بگم همونجا بخره کیس رو و بذاره توش و تحویل بده ، بصرفه تر هست ؟
کلا بهترین راه حل چیه ؟
برای سرور های داخل ایران چطور ؟
ضمن اینکه کامپیوترهای سرور مثل hp , dell و ... کانفیگشون در چه حد و قیمتی هست ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

TakFarsCom
October 31st, 2013, 20:06
امروزه کسی از pc هم جرات نداره به جا سرور استفاده کنه چه برسه لپتاب :دی
فکر کن لپ تاب رو بدی دیتاسنتر بگی کلو کنید :دی
همونجا دارت میزنن

منظور من در شرکت بود روی شبکه اینترانت و مشکلی نداشت

شاید اون دوستمون هم منظورش همین بوده

FREETOOLS
October 31st, 2013, 20:08
برای ایران هزینه یه سرور نزدیک 9-10 در میاد
کلو هم 100-200 با 100 گیگابایت پهنای باند
خارج کشور هم اصولا دیتاسنتر ها برای خرید سرور کمک میکنن. باید اول مشخص کنی کجا می خوای کلو کنی

FREETOOLS
October 31st, 2013, 20:10
منظور من در شرکت بود روی شبکه اینترانت و مشکلی نداشت

شاید اون دوستمون هم منظورش همین بوده

پس مشکل فضا نیست. با اون قیمت که می خوای بدی لبتاب بده کیس خیلی هم کانفیگ بالا میتونی بگیری

TakFarsCom
October 31st, 2013, 20:39
پس مشکل فضا نیست. با اون قیمت که می خوای بدی لبتاب بده کیس خیلی هم کانفیگ بالا میتونی بگیری

نه دیگه اون زمانی بود که برای شرکت خودمون بود

حالا بخوام تو سرور کار کنم ... میخوام ببینم چقدر در میاد اگه کلو کنیم و اینکه چقدر میارزه ؟ چقدر عمرش هست ؟
چقدر درآمدش میتونه باشه اگه و اگه تمام ضرفیت سرور استفاده بشه

این سرور 10 تومنی که گفتی چقدر رم و هارد و سی پی یو داره حدودا ؟

InterServer.ir
November 2nd, 2013, 02:13
استفاده از لپتاپ برای سرور چیز عجیبی هست؟
من این مورد رو تو یکی از سایت ها دیدم و گفتم به جای استفاده از سرور از 6 عدد لپ تاپ برای سرویس دهی استفاده می کردند فقط الان تو ذهنم نیست کدوم سایت بود
توی ایران هم برای سرور های شرکت های کوچک استفاده میشه چون مشکل قطعی برق رو حل می کنه با باتریش !
در مورد کلو هم اگر کیس رو قبول می کنند برای قبول لپتاپ فکر نکنم مشکلی باشه برای همین گفتم خودم تست نکردم

TakFarsCom
November 2nd, 2013, 02:56
تازه از ps3 هم به عنوان سرور میشه استفاده کرد

besthosti.com
November 2nd, 2013, 03:11
قبلا یک بار یوزر پارس درایو این ایده را در انجمن مطرح کرده بود ولی کسی از دوستان از این ایده استقبال نکرد
این ایده فکر نکنم که زیاد بتونه کار کنه چون که فشاز زیادی بر روی سخت افزار سرور است و باید این سخت افزار ها از قدرت زیادی برخوردار باشه تا بتونه تحمل کنه ولی لپ تاپ از نظر تجمل بار پردازشی بسیار ضعیف است و قطعا با چند وی پی اس خواهد سوخت .
بنابراین فکر نکنم که از نظر اقتصادی برای استفاده کننده سود و صرفه داشته باشه .
پرچه دیتاسنتر فقط دنبال پولش هست نه این که کولو کننده چه چیزی با چه وسیله ای را کولو می کنه .

irangate
January 12th, 2014, 10:54
سلام
گفتم منم یه سوال بپرسم
چون براي colo بر اساس unit كه مصرف مي كنيد هزينه پرداخت مي كنيد سرور شخصي تون اولا بايد case rackmount بشه و بعد تعداد يونيتش بالا مي ره كه بالطبع هزينه تون خيلي بالا ميره
سرور اختصاصي بگيريد شايد به صرقه تر باشه