PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اینده لینوکس در ایران رو چیجوریه ؟ برم دنبالش یا نه ؟

radar
May 17th, 2013, 12:50
می خواستم بدونم اینده لینوکس در ایران خوبه یا نه - دنبالش برم ؟

haftsepehr
May 17th, 2013, 13:06
لینوکس همین الان هم خوبه چه برسه به آیندش.

liveserver
May 17th, 2013, 13:07
منظورتون رو دقیقآ نفهمیدم ، میشه کمی بیشتر توزیح بدید ؟

delta
May 17th, 2013, 13:15
والا آینده فکر کنم نه مال لینوکس باشه نه ویندوز!!! دیگه دوره انحصاری ویندوز و لینوکس در دنیای سیستمهای عامل داره به سر میرسه.اگر فکر جدی نکنند مطمعنا کارشون تمام هست. اگر دقت کنید کم کم داره سرو کله سیستم های عامل دیگر با کلی سرو صدا و طرفدار پیدا میش.. مثل آندروید که احتمالا کم کم جایگزین ویندوز بشه رو سیستمهای دسکتاپ!!.. اگر سرچ کنید خیلی شرکتهای دیگر مثل فایرفوکس و اوپل و ... هم سیستم های عامل بتا دادند بیرون و این یعنی رقابت بسیار داره جدی میشه..

XHTML
May 17th, 2013, 15:12
استخدام متخصصین لینوکس در هر سال رو به گسترش است پس خوبه مستر شی توش

98M!zban
May 17th, 2013, 15:55
سراغ هر چیزی رو بگیرید بد نیست

hostarya
May 17th, 2013, 15:57
سراغ هر چیزی رو بگیرید بد نیست

اسپم واقعا جالبی بودش :69:
دوست عزیز ایشون نظر خواتسن درمورد لینوکس و آینده اش نه سرویس

≡ ALEX ≡
May 17th, 2013, 16:32
والا آینده فکر کنم نه مال لینوکس باشه نه ویندوز!!! دیگه دوره انحصاری ویندوز و لینوکس در دنیای سیستمهای عامل داره به سر میرسه.اگر فکر جدی نکنند مطمعنا کارشون تمام هست. اگر دقت کنید کم کم داره سرو کله سیستم های عامل دیگر با کلی سرو صدا و طرفدار پیدا میش.. مثل آندروید که احتمالا کم کم جایگزین ویندوز بشه رو سیستمهای دسکتاپ!!.. اگر سرچ کنید خیلی شرکتهای دیگر مثل فایرفوکس و اوپل و ... هم سیستم های عامل بتا دادند بیرون و این یعنی رقابت بسیار داره جدی میشه..

:) :) :)

جالب بود!! ;;)

در درجه اول ابدا هم چنین چیزی نیست و اساس تفکر شما اشتباه است!! در ثانی آندروید خودش بر پایه لینوکس هستش!! :) ثالثا سیستم عامل های Google و امثالهم سیستم های تحت وب و Cloud هستند که کلا فلسفه شان چیز دیگری است و بدیهی است که هسته همه این ها همان بالفرض لینوکسی است که به عنوان سرور عمل خواهد کرد...

ADMlN
May 17th, 2013, 16:43
شما دقیقا مشخص نکردید از چه نظر
از برخی جهت ها آینده نسبتا خوبی داره و از بیشتر جهت ها هم نه

عـــجـــب :-b
کارشناسان عزیز نظریه جدیدی ندارید که ارائه بدهید؟
اندروید از بیس لینوکس هست
کرومیوم و سیستم عامل های ابری هم برپایه لینوکس هستند
اپل هم که از قدیم سیستم عامل خودش داشته
ویندوز هم سیستم عامل خوب و قدرتمندی هست و تا سالها می تونه به عنوان انتخاب اول باشه

ezat1
May 17th, 2013, 16:45
شما برو دنبال لینوکس ضرر نمیکنی .

+irtci+
May 17th, 2013, 16:46
اسپم واقعا جالبی بودش :69:
دوست عزیز ایشون نظر خواتسن درمورد لینوکس و آینده اش نه سرویس

چطور شما فهمیدین؟؟!!!!!

hostarya
May 17th, 2013, 17:00
چطور شما فهمیدین؟؟!!!!!

حدس زدم !!!
فکر کنم الان اسپم در اسپم شدیم

omid3rver
May 18th, 2013, 13:28

عجب !

بعد شما فکر می کنی در سال های آینده سیستم عامل آندروید سرور استفاده میشه !!!!

خواهش می کنم در مورد چیزی که اطلاع کافی ندارید دوستان دیگر را به اشتباه نندازید

به همین جا تمضمین می کنم ، آینده هر جفتشون خوبه ، هم لینوکس هم ویندوز

در کل لینوکس را اگر یاد بگیری ضرر نمی کنی ،

ببین مثل این می مونه که شما بگی لینوکس بهتره یا ویندوز؟

خوب طبیعی هست هر چیزی جایگاه خودش را دارد دوست من ،.

نمیشه گفت که فقط لینوکس !!! یا فقط ویندوز ، نه شما باید نگاه به کارایی خودتون و یا مشتری ها تون بکنی

خوب مثلا تو ایران اکثرا سرو هاستیگ لینوکس را انتخاب می کنند. ، چون تا الان خوب جواب داده
اما همین اکانتیگ های ****** که ساده ترین برنامه هست ، روی لینوکس زیاد جالب نیست
یا مثلا تو شبکه های دامین خوب قطعا ویندوز بهتره

نتیجه : اول نیاز خودتون را برای خودتون کاملا تجزیه تحلیل کنید بعد انتخاب کنید

امیدوارم متوجه شده باشید

موفق باشید

Domain
May 18th, 2013, 15:17
در هر چیزی که خواستی وارد شی، تخصصی وارد شو: دوره های آموزشی تخصصی لینوکس (http://www.lpir.org/fa/introducing-courses.html)

hashem_wolf
May 18th, 2013, 18:56
در خصوص یاد گیری لینوکس:
ابتدا یک کاربر لینوکس شوید
یک گنو/لینوکس روی رایانه خود نصب کنید
دوستان متخصص در زمینه را در نت و لاگ های اطراف خود پیدا کنید!
سپس به سراغ دوره های آموزشی با گواهی معتبر در ایران مثل lpi
بروید!

بدون شک آینده خوب و بازار کار قابل قبولی در انتطار متخصصین لینوکس است!

behrouz
May 19th, 2013, 16:26
اگر خوب بلد باشید آینده و درآمد خیلی خوبی داره ولی اگر تفننی بخواید یاد بگیرید نه.

Passport
May 19th, 2013, 20:40
لینوکس همه جای دنیا آینده داره ؛

ایران هم تا چند سال دیگه شدیدا" به متخصص های لینوکسی نیاز پیدا خواهد کرد.

در مورد مدرک های Microsoft یا شبکه های Cisco هم اطلاعات کسب کنید مفید هست.

par30shop
May 19th, 2013, 22:33
اگه آینده ی لینوکس و ویندوز در خطره - چرا هر روز و هر ماه و هر سال یه ریلیز جدید ازشون میاد :دی
تا حالا که قویتر از لینوکس نیومده ! اومده آیا ؟
شما هاستی که استفاده میکنی چیه ؟ ۹۰ درصد هاست ها لینوکس هستن :چشمک
لینوکس بی نهایته - برو دنبالش ضرر نمیکنی : =ستاره ی چشمک زن

Passport
May 19th, 2013, 22:45
اگه آینده ی لینوکس و ویندوز در خطره - چرا هر روز و هر ماه و هر سال یه ریلیز جدید ازشون میاد :دی
تا حالا که قویتر از لینوکس نیومده ! اومده آیا ؟
شما هاستی که استفاده میکنی چیه ؟ ۹۰ درصد هاست ها لینوکس هستن :چشمک
لینوکس بی نهایته - برو دنبالش ضرر نمیکنی : =ستاره ی چشمک زن

کاملا" موافقم.

به استارتر پیشنهاد می کنم بیشتر دنبال توزیع Debian برند. (قابلیت گسترش فوق العاده ای داره)

از Debian سیستم عامل هایی اومده مثل ClearOS , KALI , BackTrack , ....

guerillamethod
May 20th, 2013, 06:00
بستگی داره شما دقیقا هدفتون چی هست.
البته لینوکس سیستم عامل متن باز هست و تقریبا هر چی که ویندوز نیست، کرنل لینوکس رو داره مثل آندروید .

یک مثل هم هست که می گه:
Linux is like an Indian tent. It has no windows, no decoration, nothing but it can do an infinite loop in 5 seconds.

spark3r
May 20th, 2013, 09:10
اگر من به جای شما دوست عزیز بودم وقتم رو توی it هدر نمی دادم. وارد بازار آزاد شو و واسطه گری کنی بیشتر درمیاری.

syncronet
May 21st, 2013, 22:15
لینوکس یک سیستم عامل شبه یونیکس هست. پس وقتی شما به صورت حرفه ای شروع به یادگیری و کار با این سیستم عامل می کنین در واقع به شکلی وارد دنیای پهناور یونیکس شدین. در حال حاضر اکثر سیستم عامل های معروف در دنیا (متن باز/تجاری) مشتقات هسته یونیکس هستند مثل BSD (freeBSD, openBSD, ...), Solaris,...، حتی هسته سیستم عاملهای MacOS/IOS (داروین) هم مشتق شده از هسته یونیکس هست (freeBSD) و به توجه به تشابه هسته، این سیستم عامل ها شباهتهای زیادی به هم دارند و یادگیری یکی از این سیستم عامل ها راه رو برای ساده تر شدن فرایند آشنایی با سیستم عاملهای مشابه (در صورت نیاز) باز میکنه.

حتی در حوزه برنامه نویسی سیستم نیز به دلیل پایه گذاری استانداردهای مناسب در زمینه رابطهای ارتباط با هسته سیستم عامل (POSIX,SUS) و اهمیت ویژه اکثر توسعه دهنده گان این سیستم عامل ها(از جمله لینوکس) به رعایت این استانداردها، کار برنامه نویسان سیستم برای طراحی و توسعه ابزارهای مختلف جهت اجرا بر روی سیستم عاملهای مختلف بسیار ساده تر میشه به گونه ای که امکان کامپایل سورس یک نرم افزار بر روی سیستم عامل های مختلف با صرف کمترین هزینه و تغییر (در صورت رعایت استناندارهای مورد اشاره در طراحی آن نرم افزار) برای توسعه دهندگان فراهم می شه که این در نوع خودش کارایی و محبوبیت سیستم عاملهای شبه یونیکس رو بیشتر میکنه. بنابراین حتی بر فرض اینکه سیستم عامل لینوکس فاقد آینده مناسبی باشد (وقوع چنین امری حداقل در آینده نزدیک بعید هست) امکان کوچ کردن به سمت استفاده و مدیریت سیستم عامل های دیگر مثل سایر سیستم عامل های شبه یونیکس برای شما فراهم خواهد بود.

هسته اندورید هم همونطور که دوستان گفتند کرنل لینوکس هست. شما می تونید ورژن کرنل لینوکس اندورید نصب شده بر روی تلفن همراه یا تبلت خودتون رو به راحتی در مشخصات سیستم عامل مشاهده کنید.

saghafi1991
May 26th, 2013, 18:32
خوبه دوست عزیز به نظر من ادامه بدین موفق خواهید بود