PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل جدید برداشت در فری‌لنسر - ایرانی‌های فری‌لنسر بیاین همفکری بکنیم

صفحه ها : [1] 2 3

majid-f
May 13th, 2013, 23:24
سلام دوستان.

حدود یک ساعت پیش یک ایمیل از دوستی دریافت کردم که میگفت یک سالی هست در فری لنسر کار میکند و جدیدا در برداشت با مشکل مواجه میشود. این دوستمان پرسیده بود آیا من هم مشکل مشابهی داشته ام یا خیر. من هم دوبار برایم اتفاق افتاده بود که به ایشان اعلام کردم.

یک ایمیل دیگر فرستادند و گفتند برای فردا درخواست برداشت داشته اند اما خود به خود کنسل شده. و گفتند پشتیبانی در جواب تیکت به ایشان گفته اند درخواست های دریافتی از اکانت های ایران فعلا مسدود است. متن جواب تیکت را هم فرستاده بودند که در زیر می آورم.

من هم یک درخواست برای برداشت سه شنبه داشتم و چک کردم حذف شده بود. آیا همه همین مشکل را پیدا کرده‌اند؟ به نظرتان چکار کنیم؟ اگر صلاح میدانید از طریق ایمیل یا پیغام خصوصی در مورد اینکه چکار کنیم صحبت کنیم.

قسمت مهم متن پاسخ تیکت پشتیبانی:

Please note that it is the site's protocol to restrict withdrawals coming from your country as of now. This is implemented for security reasons.

Your withdrawal will be processed once the restriction is lifted. For now, you can let your funds stay on the site. Rest assured, it will be safely kept there.

In case you still have questions, feel free to contact us again.

m.sabouri
May 14th, 2013, 00:03
من به آقا مجید ایمیل زدم.

حقیقتش اینکه دفعه اول نیست این مشکل پیش میاد! من یه بار اوایل اسفند خواستم برداشت کنم که صفحه برداشت اصلا باز نمی شد. توی صفحه برداشت نوشته بود:
Error
Due to country restrictions, Freelancer.com is unable to process withdrawals from your account. For more information please contact our support department.
با پشتیبانی تماس گرفتم بهم گفتن داریم بررسی می کنیم و قوانین مربوط به ایرانی ها رو تنظیم می کنیم! ولی بعد از ۱ هفته خود به خود مشکل برطرف شد و تونستم برداشت کنم.

بار دوم اواسط عید بود. این دفعه صفحه برداشت باز می شد. ولی سه بار درخواست من انجام نشد و پشتیبانی می گفت که با ایرانی ها مشکل داریم و داریم قوانین تنظیم می کنیم. دوباره جواب پشتیبانی به درد نخورد ولی بعد یکی دو هفته مشکل حل شد و من اقلا ۳ بار بعد از اون موقع با موفقیت برداشت کردم.

این دفعه میشه بار سوم! برای جمعه درخواست برداشت داده بودم که تا شب جمعه پرداخت نشده بود. یه تیکت درست کردم. بهم گفتن چون آدرس پیپل رو عوض کردی بهت زنگ زدیم که تایید کنی ولی جواب ندادی! برای همین انجام ندادیم. من هم برای اولین بار بود که آدرس پیپل رو عوض می کردم فکر کردم راست می گن! دوباره برای این سه شنبه درخواست دادم که امروز عصر دیدم حذف شده و با آقا مجید تماس گرفتم که بپرسم ایشون هم این مشکل رو داشتن یا خیر که گویا داشتن!

لطفا اگر کسی راه حلی به فکرش می رسه هم برای برداشت پولهایی که الان تو فریلنسر هست هم برای ادامه کار تو فریلنسر به ما هم بگه!
البته همون طور که گفتم هر دو دفعه قبل هم که این مشکل رو داشتم بعد چند روز خود به خود برطرف شده! ولی نمیشه همیشه به این امید موند.

m.sabouri
May 14th, 2013, 00:07
برای برداشت پولها میشه از دوستانی که خارج از کشور هستن خواهش کرد که یه اکانت درست کنن و ما از طریق پروژه پولهامون رو براشون منتقل کنیم که البته یه مقدار زیادی باید فی بدیم!

majid-f
May 14th, 2013, 00:11
من به آقا مجید ایمیل زدم.

بله ایمیل رو از آقای صبوری دریافت کردم.

الان با پشتیبانی لایو صحبت کردم حواله داد به سیستم تیکت. تیکت هم زدم منتظر جواب هستم. ببینیم همون جوابی که با آقای صبوری دادن به من هم میدن یا یک بهانه دیگه میارن.

m.sabouri
May 14th, 2013, 00:15
شما در هر صورت کم نیارین هر دفعه درخواست برداشت بدین ممکنه مثه دفعات قبلی من یهو درست شه!

majid-f
May 14th, 2013, 00:21
جواب اولیه پشتیبانی:

Hi,

Thank you for contacting Support.

We have forwarded your concern to our Tier 2 of Support. Kindly wait for their response.

Feel free to contact us if you have other concerns.

حالا ببینیم پشتیبانی تایر تو چی میگه.

majid-f
May 14th, 2013, 00:39
برای برداشت پولها میشه از دوستانی که خارج از کشور هستن خواهش کرد که یه اکانت درست کنن و ما از طریق پروژه پولهامون رو براشون منتقل کنیم که البته یه مقدار زیادی باید فی بدیم!

خدا کنه کار به اونجا نکشه و مشکل حل بشه. یک راه دیگه هم تغییر آدرس و کشور هست. از دوستی باید بخوایم برامون وریفای کردن شماره تلفن رو با شماره خودش انجام بده.

کسی خبر داره استرالیا تصمیم جدیدی در رابطه با همراهی با تحریم ها گرفته باشه؟

rezahesami
May 14th, 2013, 02:24
سلام آقا مجید گل
نمیشه داخل فری لنسر جابجا کرد مبالغ رو؟اگر اینطور باشه من حساب فری لنسر خارج از ایران دارم مشکلی هم برای مدارک ندارم می تونیم داخل فری لنسر از بچه ها خرید کنم منتها با پی پال برام به صرفه نیست و با مانی بوکرز کار می کنم. اگه فکر می کنید این طوری میشه کاری کرد بهم اطلاع بدید

majid-f
May 14th, 2013, 02:40
سلام آقا مجید گل
نمیشه داخل فری لنسر جابجا کرد مبالغ رو؟اگر اینطور باشه من حساب فری لنسر خارج از ایران دارم مشکلی هم برای مدارک ندارم می تونیم داخل فری لنسر از بچه ها خرید کنم منتها با پی پال برام به صرفه نیست و با مانی بوکرز کار می کنم. اگه فکر می کنید این طوری میشه کاری کرد بهم اطلاع بدید

سلام رضا جان.

چند روز پیش توی یاهوو یک احوالپرسی کوتاه کردم جواب ندادی فکر کردم از من دلخور هستی.

راستش من یک درخواست ۱۸۰ دلاری گذاشته بودم که به حساب مشتری بود و قبلا تسویه کردن ایشون و الان دلار در واقع متعلق به ایشون هست. حالا باید ببینیم خودشون میتونن توی فری لنسر دریافت کنن یا نه. البته اون طوری خیلی کمسیون ازش کسر میشه (تا ۱۳ درصد) اما دیگه اگر این مشکل ادامه پیدا کنه چاره‌ای نیست.

برای موارد بعدی اما چرا میشه -- اما از طریق پروژه. و میشه کمسیون رو تا ۳ درصد هم کاهش داد. یعنی کسی که پروژه رو باز میکنه عضویت استاندارد داشته باشه و ۳ درصد سهم کارفرما رو نده و کسی که پروژه رو میگیره اکانت پرمیوم داشته باشه و ۳ درصد کمسیون بپردازه. البته اینطوری هم بابت ارتقا اکانت ها مبلغی باید هزینه بشه.

یک راه دیگه هم شاید گرفتن اجازه (با توضیح علت و اشاره به مشکل عدم امکان برداشت) از پشتیبانی باشه برای Direct Transfer که البته بعید میدونم اجازه بدن. اگر اجازه بدن اما همون ۳ درصد هزینه میشه.

در هر حال ممنون از اینکه میخوای بداد ما برسی.

Hostpolis
May 14th, 2013, 02:48
من میتونم به شما تلفن آمریکا یا کانادا بدم که بتونین از ایران استفاده کنید. البته اگر صرفا با تلفن مشکل قابل حل هست!

majid-f
May 14th, 2013, 03:06
من میتونم به شما تلفن آمریکا یا کانادا بدم که بتونین از ایران استفاده کنید. البته اگر صرفا با تلفن مشکل قابل حل هست!

ممنون گرامی.

مشکل الان دوتاست. یکی اینکه برای کنسلی درخواست این نوبتمون چکار کنیم و بعد در بلند مدت چکار کنیم.

یکی از کارها برای بلند مدت تغییر کشور هست که از یک دوستی شنیدم میخواسته یک بار تغییر بده و با مشکل وریفای کردن شماره تلفن مواجه شده.

شماره ای که شما میفرمایین یک سرویس هست؟ اگر اینطوره چقدر هزینه داره؟

Hostpolis
May 14th, 2013, 03:11
این سرویس رو داریم هنوز روش کار میکنیم. و الان هم که خدمت شما پیشنهاد میدم بصورت دمو هست.

این تلفن ماهانه 5 دلار قرار هست آبونمان داشته باشه و دقیقه ای 4 سنت شارژ داشته باشه برای شماره های عادی. برای شماره های سری 8 داستان یکم فرق داره.

اگر صرفا قرار هست برای وریفای استفاده کنید یک ماه بگیرید کفایت میکنه. در مورد سرویس اگر اطلاعات بیشتری مد نظر داشتید میتونم در جی تالک خدمتتون توضیح بدم.

saeidza
May 14th, 2013, 03:35

من ایتالیا هستم ، میتونم کمکتون کنم.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

rezahesami
May 14th, 2013, 03:39
نه مجید عزیز چرا باید دلخور باشم!
بعضا سرم شلوغ میشه یادم میره جواب بدم اما مطمینا ندیدم چون حتما جواب میدادم.
قبلش در مورد تلفن بگم اگه گوشی آندرویدی یا ترجیحا آیفن داشته باشید می تونید یه اپلیکیشن نصب کنید و ماه اول رو رایگان استفاده کنید که به شما یه شماره تلفن امریکا توی هر شهری که شما بخاین میده و میتونه مساله تلفن از طرف فری لنسر برای وریفای رو حل کنه.هیچ هزینه ای هم برای ماه اول نداره و کاملا رایگان هست اما بعد از یک ماه اگه بخاین شماره تون ادامه داشته باشه باید شارژش کنید.
اگه با ارتقای حساب ها مشکل حل میشه و کارمزدها کمتر میشه اینم بد نیست. نمیدونم اگه راه بهتری به نظرت میرسه که میشه کاری کرد بگو انجام بدم.

saeidza
May 14th, 2013, 04:02
برای خریدن شماره میتونید از اسکایپ هم اقدام کنید و تو خیلی از کشورها بهتون شماره میده

XHTML
May 14th, 2013, 12:04
برای خریدن شماره میتونید از اسکایپ هم اقدام کنید و تو خیلی از کشورها بهتون شماره میده

ازکجای اسکایپ دقیقا میشه شماره گرفت!؟ و چه جوری میشه توضیح بدین؟

rezahesami
May 14th, 2013, 14:03
ازکجای اسکایپ دقیقا میشه شماره گرفت!؟ و چه جوری میشه توضیح بدین؟
باید از توی سایتش این کار رو بکنید.خرید نیست در واقع کرایه کردن یه شماره است که می تونه مال چند تا کشور باشه که اسکایپ ساپورت می کنه.

XHTML
May 14th, 2013, 14:18
باید از توی سایتش این کار رو بکنید.خرید نیست در واقع کرایه کردن یه شماره است که می تونه مال چند تا کشور باشه که اسکایپ ساپورت می کنه.
میشه لینک بدی! من که نمیبینم بشه شماره ای رو خرید جاییش یا بد نگاه میکنم

majid-f
May 14th, 2013, 14:37

Skype Number Offers - Your Unique Number That Anyone Can Call (http://www.skype.com/en/offers/skype-number)

Online personal number, online business number with voicemail - Skype (http://www.skype.com/en/features/online-number)

https://support.skype.com/en/faq/FA269/in-which-countries-are-skype-numbers-available

United States
United Kingdom
Australia
Brazil*
Chile
Denmark
Estonia
Finland
France
Germany
Hong Kong
Hungary
Ireland
Japan*
Malta
Mexico
Netherlands
New Zealand
Poland
Romania
South Africa
South Korea
Sweden
Switzerland

rezahesami
May 14th, 2013, 15:12

https://secure.skype.com/account?page=onlineNumber
Get a skype Number رو بزن و بخر یکی

saeidza
May 14th, 2013, 15:17

در ضمن شما ، شماره کرایه نمیکنید، شماره رو میخرید و شماره به مالیکیت شما در میاد، و تا زمانی که هزینه شماره رو بپردازید شماره کاملا متعلق به شما خواهد بود

m.sabouri
May 14th, 2013, 15:22
واقعا بعیده که یه شماره مشکل رو حل کنه! قطعا اگه بخواین کشورتون رو عوض کنین ازتون می خوان که ثابت کنید الان تو اون کشور زندگی می کنین و ممکنه اگه نتونین ثابت کنین حسابتون کلا مسدود بشه!

rezahesami
May 14th, 2013, 15:23
در ضمن شما ، شماره کرایه نمیکنید، شماره رو میخرید و شماره به مالیکیت شما در میاد، و تا زمانی که هزینه شماره رو بپردازید شماره کاملا متعلق به شما خواهد بود
خب این به معنای اجاره کردن هست.خونه هم تا وقتی در اجاره شماست متعلق به شماست.منظورم خرید دایمی بود.:53:

saeidza
May 14th, 2013, 15:24
واقعا بعیده که یه شماره مشکل رو حل کنه! قطعا اگه بخواین کشورتون رو عوض کنین ازتون می خوان که ثابت کنید الان تو اون کشور زندگی می کنین و ممکنه اگه نتونین ثابت کنین حسابتون کلا مسدود بشه!

ممکنه در این رابطه از شما مدرک عکس دار بخوان ، مثل گواهی نامه

rezahesami
May 14th, 2013, 15:26
احتمالات رو ول کنید بچه ها بیاید تست کنیم خب. یه اکانت بسازیم بعد درخواست تغییر کشور بدیم ببینیم چی میشه.بهتر نیست؟اما همه یهو نباید این کار رو بکنن و الا مشکوک میشن و گیر میدن

majidjon
May 14th, 2013, 15:43
ممنون گرامی.

مشکل الان دوتاست. یکی اینکه برای کنسلی درخواست این نوبتمون چکار کنیم و بعد در بلند مدت چکار کنیم.

یکی از کارها برای بلند مدت تغییر کشور هست که از یک دوستی شنیدم میخواسته یک بار تغییر بده و با مشکل وریفای کردن شماره تلفن مواجه شده.

شماره ای که شما میفرمایین یک سرویس هست؟ اگر اینطوره چقدر هزینه داره؟

یه سر به این سایت بزنید ، شاید به دردتون بخوره
Phone Numbers - Only Domains - Global Domain Name Registrar (http://www.onlydomains.com/phone-numbers)

websazha
May 14th, 2013, 16:23
دوستان عزیز با عرض معذرت همه درست همه مدت ها بدون مشکل فعالیت می کنید در این سایت و با هویت ایران ثبت نام کسب در آمد دارید ولی چرا همه می دانیم که هر روز کمپانی و سایت های بزرگ تک تک در حال حذف نام ایران از لیست کشور ها ثبت نامی به سایت خود و سرویس خود را ارائه نمی دهند پس چرا حالا که می دانیم این عرصه روز به روز تنگ تر خواهد شد حتی کمپانی که مشکلی ندارند مجبور هستند از قوانین تحریم پیروی کنند حالا بعضی کمپانی ها با با تشدید در لیست قرار می گیرند و سرویس قطع می کنند و یا هنوز پیروی از قوانین تا سود نسبت به هم ترجیح داده اند اما به موقع پی روی از قوانین شروع می کنند.
فریلنسر.
دوستانی که ارز دارند توصیه می کنم با ساپورت صحبت هایی انجام دهند و اعلام کنند به صورت صادقانه که اگر ما نمی توانیم با هویت ایران کار کنیم دیگر دوستی در فلان جا داریم اجازه می دهید مشخصات به نام دوستان که از ایشان اجازه گرفته ایم تغییر دهیم.یا نه×
حالا یا جواب میده تغییر بدید مشکلی نیست و یا میگه باید وریفای هم کنید که به صورت پی پل هست به صورت ویزا وریفای هست و شماره تماس همه هم قابل انجام هستند.
ویزا که تا دلتون بخواد مجازی هست در همین انجمن دوستانی که صادر می کنند.
پی پل هم با همون ویزا وریفای کنید.
شماره تماس غیر از سیم کارت نیاز هست که باید با ادرس ولید که دوست شما یا ... هست غیر ایران قبض ارائه بدید که برای دوستان سخت هست مطمئنن.
کلا سعی در دور زدن و در واقع به قول بعضی ها زرنگ بازی نباشید صادقانه مشکل اعلام کنید و جواب درست بدون مانع تراشی خواهید گرفت.

majidisaloo1
May 14th, 2013, 16:29
من امروز از فری لنسر به حسابم پول اومد
یکی از دوستانم زده بودش که بیاد به پیپال من که بدون مشکل اومده است

NOjAN
May 14th, 2013, 16:34
دوستان سلام. وقت همگی بخیر.
خواستم بدونم اغلب شما توی سایت freelancer.com فعالیت می کنین یا سایتهای دیگه ای هم برای فعالیت ایرانی ها مناسب هست؟
به طور مثال من تعریف سایت odesk رو خیلی شنیدم که پروژه هایی که توش قرار می گیره خیلی سنگین تر هست و اینقدر هم هندی و ویتنامی توش نیست!
ممنون می شم اگر یه مشورتی در این مورد به بنده بدین.

AmirHosein
May 14th, 2013, 17:04
خواستم بدونم اغلب شما توی سایت freelancer.com فعالیت می کنین یا سایتهای دیگه ای هم برای فعالیت ایرانی ها مناسب هست؟
به طور مثال من تعریف سایت odesk رو خیلی شنیدم که پروژه هایی که توش قرار می گیره خیلی سنگین تر هست و اینقدر هم هندی و ویتنامی توش نیست!
پونیشا :: بازار کار آنلاین (http://ponisha.ir/)
نمونه خارجی ندیدم جایئ

Hostpolis
May 14th, 2013, 17:06
دوستان عزیز با عرض معذرت همه درست همه مدت ها بدون مشکل فعالیت می کنید در این سایت و با هویت ایران ثبت نام کسب در آمد دارید ولی چرا همه می دانیم که هر روز کمپانی و سایت های بزرگ تک تک در حال حذف نام ایران از لیست کشور ها ثبت نامی به سایت خود و سرویس خود را ارائه نمی دهند پس چرا حالا که می دانیم این عرصه روز به روز تنگ تر خواهد شد حتی کمپانی که مشکلی ندارند مجبور هستند از قوانین تحریم پیروی کنند حالا بعضی کمپانی ها با با تشدید در لیست قرار می گیرند و سرویس قطع می کنند و یا هنوز پیروی از قوانین تا سود نسبت به هم ترجیح داده اند اما به موقع پی روی از قوانین شروع می کنند.
فریلنسر.
دوستانی که ارز دارند توصیه می کنم با ساپورت صحبت هایی انجام دهند و اعلام کنند به صورت صادقانه که اگر ما نمی توانیم با هویت ایران کار کنیم دیگر دوستی در فلان جا داریم اجازه می دهید مشخصات به نام دوستان که از ایشان اجازه گرفته ایم تغییر دهیم.یا نه×
حالا یا جواب میده تغییر بدید مشکلی نیست و یا میگه باید وریفای هم کنید که به صورت پی پل هست به صورت ویزا وریفای هست و شماره تماس همه هم قابل انجام هستند.
ویزا که تا دلتون بخواد مجازی هست در همین انجمن دوستانی که صادر می کنند.
پی پل هم با همون ویزا وریفای کنید.
شماره تماس غیر از سیم کارت نیاز هست که باید با ادرس ولید که دوست شما یا ... هست غیر ایران قبض ارائه بدید که برای دوستان سخت هست مطمئنن.
کلا سعی در دور زدن و در واقع به قول بعضی ها زرنگ بازی نباشید صادقانه مشکل اعلام کنید و جواب درست بدون مانع تراشی خواهید گرفت.

فرق چندانی نداره. توی غرب فرهنگ اینه که همه راست میگن مگر اینکه خلافش ثابت بشه. وقتی از شما سند و مدرک میخوان که احساس خطر کنن.

صاحب تاپیک و دیگرانی که لازم دارید پول جابجا کنید، دسته جمعی از کسی که خارج نشسته نخواید کمکتون کنه، چون هم آمریکا و هم کانادا الان حساب ایرانیایی که پول هایی اینطوری حسابشون میاد رو کنترل میکنن. بانک تی دی کانادا 6 ماه پیش حساب کلی ایرانی رو بست و دولت کانادا هم به هیچ ایرانی اجازه نمیده که بیشتر از 40 هزار دلار سالانه از سمت ایران یا کشور وسط به حسابش پول واریز بشه. توی بقیه بانک ها هم تعهد میگیرن که با ایران و کره شمالی کسی تراکنش نداشته باشه.

NOjAN
May 14th, 2013, 17:06
پونیشا :: بازار کار آنلاین (http://ponisha.ir/)
نمونه خارجی ندیدم جایئ
امیر جان سلام.
دوستانی که توی این تاپیک صحبت کردن قطعا در برداشت وجه از سایتهای خارجی مشکل دارن. پونیشا هم دقیقا کپی برابر با اصل سایت freelancer.com هست.

wikionline
May 14th, 2013, 18:23
اگه کسی حساب خارجی خواست برای انتقال من می تونم بدم

saeidza
May 14th, 2013, 20:14
سلام
از دوستان اگر مشکل دارند در این زمینه ، من در حال حاضر در ایتالیا هستم و حساب دارم و هیچ مشکلی در تراکنش هام نیست ... اگر بخواید میتونم اطلاعات حساب رو در اختیارتون بذارم.
شماره تماس و اطلاعات هم خواستید تو پ.خ بهتون میدم.

majid-f
May 14th, 2013, 23:00
جواب اولیه پشتیبانی:

Hi,

Thank you for contacting Support.

We have forwarded your concern to our Tier 2 of Support. Kindly wait for their response.

Feel free to contact us if you have other concerns.

حالا ببینیم پشتیبانی تایر تو چی میگه.

سلام دوستان،

خبرهای جدیدی دارم که برای استفاده دیگر دوستان در روز مبادا شرح میدهم.

ابتدا تصاویر پیوست
منتظر جواب پشتیبانی تایر ۲ بودم که یک ایمیل اومد که حساب شما لیمیت شده! -- limit_mail.png
لینک ارسالی در ایمیل را باز کردم. ۳ تا اسکن مدارک لازم بود. -- before_submit.png
مادامیکه اکانت لیمیت است امکان تغییر کشور و تلفن وجود ندارد. -- edit_restrictions.png
بعد از ارسال مدارک وضعیت آنها Under Review خواهد بود تا زمانی که بررسی شوند -- after_submit.png

نکات قابل توجه

۱. در ایمیل اعلام لیمیت شدن اکانت توضیح میدهند که برای رعایت قوانین ضدپولشوئی و مقابله با تامین مالی تروریسم این مدارک را درخواست کرده‌اند.
۲. اکانت را معلق نکرده‌اند فقط قابلیت برداشت و انتقال را غیر فعال کرده‌اند. یعنی سعی کرده‌اند مشکل را به حداقل برسانند و برای پروژه های در دست اقدام و پروژه‌هائی که علاقمند به گرفتن هستید مشکلی پیش نمی‌آید. این حساسیت نشان دادن نسبت به مشکلاتی که این وضعیت می‌تواند پیش بیاورد مغتنم است.
۳. لحن نامه امیدوار کننده است و مشخص است که از روی اجبار ناچار هستند این بررسی را انجام دهند و خودشان هم مطمئن هستند نتیجه مثبت خواهد بود و مشکل برطرف خواهد شد.
۴. نکته حاشیه‌ای اینکه وادار کردن افراد به تهیه عکس مدرک سوم تحقیر آمیز است اما چاره‌ای نیست.
۵. فری‌لنسر خود را متعهد کرده که بررسی را ظرف مدت ۴۸ ساعت انجام دهد که باز هم نشان از تلاش برای پاسخگو بودن و شفافیت است.
۶. مدارکی که من توانستم ارسال کنم همه به فارسی است. حالا باید ببینیم توان بررسی آنها را خواهند داشت یا ترجمه رسمی آنها را درخواست خواهند کرد.
۷. احتمالا علت اصلی پیش اومدن این مشکل یکی اعلام صادقانه کشور و یکی هم تغییر مکرر ایمیل پی‌پل در برداشت ها است. اینکه فری‌لنسر این اجازه را می‌دهد هر بار برای برداشت ایمیل را عوض کنیم قابلیت خوبی است اما استفاده مکرر از این امکان هم می تواند منجر به بروز مشکلات این چنینی بشود.

majid-f
May 14th, 2013, 23:35

ODesk و Guru دوتا سایت تاپ در اینکار هستند اما مالکیت هردو آمریکایی است و برای ایرانی‌ها اکانت باز نمی‌کنند. یک نکته دیگه اینکه فری‌لنسر تا مدتها به شما اجازه فعالیت بدون نیاز به وریفای کردن هویت و نشانی اقامت رو میده و بعد ممکنه سر مشکلی این مدارک رو بخواد اما ODesk از همون اول وریفای می‌خواد تا بتونین پیشنهاد روی پروژه‌ها بزارین.

کلا فری‌لنسر داره رقیب‌هاش رو خریداری میکنه و به خودش ملحق میکنه. نمونه‌ش scriptlance و VWorker بودن که الان جزئی از فری‌لنسر شدن.

البته سایت‌های دیگه هم هست مثل سایت PeoplePerHour اما من که شخصا به این نتیجه رسیدم برای موفق شدن بهتره شخص همه انرژیش رو روی یک سایت بگذاره سریعتر نیتیجه میگیره. البته این روش هم این نقطه ضعف رو داره که شما دارین همه تخم مرغ هاتون رو توی یک سبد میزارین.

در بلند مدت اما بهترین کار اینه که شما کارتون رو اونقدر خوب انجام بدین که چند تا مشتری ثابت پیدا کنین که حاضر باشن هرکجا شما خواستین براتون پروژه باز کنن و از هر روشی که براتون مناسب بود پرداخت رو انجام بدن.

majid-f
May 14th, 2013, 23:40
من امروز از فری لنسر به حسابم پول اومد
یکی از دوستانم زده بودش که بیاد به پیپال من که بدون مشکل اومده است

خبر خوبیه. اما این دوستی که برداشت داشتن توی اکانت فری‌لنسرشون کشور رو ایران اعلام کردن؟

m.sabouri
May 15th, 2013, 08:13
سلام دوستان،

خبرهای جدیدی دارم که برای استفاده دیگر دوستان در روز مبادا شرح میدهم.

ابتدا تصاویر پیوست
منتظر جواب پشتیبانی تایر ۲ بودم که یک ایمیل اومد که حساب شما لیمیت شده! -- limit_mail.png
لینک ارسالی در ایمیل را باز کردم. ۳ تا اسکن مدارک لازم بود. -- before_submit.png
مادامیکه اکانت لیمیت است امکان تغییر کشور و تلفن وجود ندارد. -- edit_restrictions.png
بعد از ارسال مدارک وضعیت آنها Under Review خواهد بود تا زمانی که بررسی شوند -- after_submit.png

نکات قابل توجه

۱. در ایمیل اعلام لیمیت شدن اکانت توضیح میدهند که برای رعایت قوانین ضدپولشوئی و مقابله با تامین مالی تروریسم این مدارک را درخواست کرده‌اند.
۲. اکانت را معلق نکرده‌اند فقط قابلیت برداشت و انتقال را غیر فعال کرده‌اند. یعنی سعی کرده‌اند مشکل را به حداقل برسانند و برای پروژه های در دست اقدام و پروژه‌هائی که علاقمند به گرفتن هستید مشکلی پیش نمی‌آید. این حساسیت نشان دادن نسبت به مشکلاتی که این وضعیت می‌تواند پیش بیاورد مغتنم است.
۳. لحن نامه امیدوار کننده است و مشخص است که از روی اجبار ناچار هستند این بررسی را انجام دهند و خودشان هم مطمئن هستند نتیجه مثبت خواهد بود و مشکل برطرف خواهد شد.
۴. نکته حاشیه‌ای اینکه وادار کردن افراد به تهیه عکس مدرک سوم تحقیر آمیز است اما چاره‌ای نیست.
۵. فری‌لنسر خود را متعهد کرده که بررسی را ظرف مدت ۴۸ ساعت انجام دهد که باز هم نشان از تلاش برای پاسخگو بودن و شفافیت است.
۶. مدارکی که من توانستم ارسال کنم همه به فارسی است. حالا باید ببینیم توان بررسی آنها را خواهند داشت یا ترجمه رسمی آنها را درخواست خواهند کرد.
۷. احتمالا علت اصلی پیش اومدن این مشکل یکی اعلام صادقانه کشور و یکی هم تغییر مکرر ایمیل پی‌پل در برداشت ها است. اینکه فری‌لنسر این اجازه را می‌دهد هر بار برای برداشت ایمیل را عوض کنیم قابلیت خوبی است اما استفاده مکرر از این امکان هم می تواند منجر به بروز مشکلات این چنینی بشود.

من همون پارسال اوایل تابستون ازم این ۳ تا مدرک رو خواستند و من اراءه کردم و الان حسابم وریفای شده هست. مشکل با این حل نمیشه!

دوشنبه شب که دیدم درخواست هام پاک شده دو تا درخواست دیگه دادم که الان دیدم بازم هر دو پاک شدند!

majid-f
May 15th, 2013, 15:13
من همون پارسال اوایل تابستون ازم این ۳ تا مدرک رو خواستند و من اراءه کردم و الان حسابم وریفای شده هست.

مدرارک چی فرستادین؟ به فارسی بودن مدارک اشکال نگرفتن؟ چطوری حلش کردین؟

مشکل با این حل نمیشه!

دوشنبه شب که دیدم درخواست هام پاک شده دو تا درخواست دیگه دادم که الان دیدم بازم هر دو پاک شدند!

از پشتیبانی چه جوابی گرفتین؟ دردشون چیه؟

majid-f
May 15th, 2013, 15:53
فرق چندانی نداره. توی غرب فرهنگ اینه که همه راست میگن مگر اینکه خلافش ثابت بشه. وقتی از شما سند و مدرک میخوان که احساس خطر کنن.

صاحب تاپیک و دیگرانی که لازم دارید پول جابجا کنید، دسته جمعی از کسی که خارج نشسته نخواید کمکتون کنه، چون هم آمریکا و هم کانادا الان حساب ایرانیایی که پول هایی اینطوری حسابشون میاد رو کنترل میکنن. بانک تی دی کانادا 6 ماه پیش حساب کلی ایرانی رو بست و دولت کانادا هم به هیچ ایرانی اجازه نمیده که بیشتر از 40 هزار دلار سالانه از سمت ایران یا کشور وسط به حسابش پول واریز بشه. توی بقیه بانک ها هم تعهد میگیرن که با ایران و کره شمالی کسی تراکنش نداشته باشه.

اگر دوستی بخواد کمک بکنه از ایران پول به حسابش نمیره. پول از فری‌لنسر به حسابش میره. پول از حسابش به ایران هم نمیاد. چون همون طرف مصرف میشه -- مثلا سرویسی باهاش خریده میشه. با این وصف فکر کنم لااقل در این شکل کار مشکلی که شما اشاره کردین پیش نیاد.

m.sabouri
May 16th, 2013, 00:01
مدرارک چی فرستادین؟ به فارسی بودن مدارک اشکال نگرفتن؟ چطوری حلش کردین؟

از پشتیبانی چه جوابی گرفتین؟ دردشون چیه؟

من پاسپورت و صورتحساب بانک فرستادم که هر دو انگلیسی بودن و تو صورتحساب آدرس هم اومده بود. ۲-۳ تا سوال راجع به پروژه ها پرسیدن ازم و پرسیدن که چرا آی پی ایران استفاده نمی کنی! (اون موقع فریلنسر فی.لتر بود) در کل به مشکل خاصی برنخوردم ۲-۳ روزه حسابم به حالت عادی برگشت.

جواب پشتیبانی همون بود که براتون فرستادم دیگه! این سری با صراحت گفتن به ایرانیا پول نمی دیم! ۲ دفعه قبل که من به مشکل خوردم جوابشون این ۲ تا بود:

Hi there,

Thank you for contacting the Support Team.

The banking infrastructure within your country is currently being built. Due to this, we cannot send your requested withdrawal amount as of this moment. You will be updated once electronic withdrawal is available within your country.

Rest assured that the funds in your account is secure.

Do not hesitate to contact us back if you have other concerns.

Hi Mohammad,

Thank you for contacting Freelancer.com Support.

We apologize for any inconvenience this may have caused you. At this time, you will not be able to do any financial transactions due to the restriction. This issue has already been forwarded to the proper department and we are working on resolving it. We will inform you once we receive a response from the proper department about this issue.

For more information on the restriction, please refer to this link:

http://press.freelancer.com.s3.amazonaws.com/2011-12-13-Freelancer.com-banned-in-Iran.pdf

Should you have other concerns, please feel free to contact us.

این دومی که به یه پی دی اف لینک داده برای دفعه اول هست که من نتوستم پول بگیرم. یه هفته بعد از اون موقع دیگه فریلنسر فی.لتر نبود و دریافت پول هم درست شده بود. توی اولی که برای دفعه دوم هست گفته که داریم یه کارایی می کنیم! ولی این دفعه رسما گفتا دیگه نمی دیم. (همون که براتون میل کردم و توی پست اول این تاپیک هست)

من دوباره برای جمعه درخواست دادم. خبرش رو میدم بهتون.

majid-f
May 16th, 2013, 00:46
من پاسپورت و صورتحساب بانک فرستادم که هر دو انگلیسی بودن و تو صورتحساب آدرس هم اومده بود.

من پاسپورتم رو چند سال پیش گم کردم و دیگه تنبلی کردم برم برای گرفتن پاسپورت جدید. نمی دونستم هم که بانک صورتحساب انگلیسی میده. برای همین اسکن کارت ملی و قبض تلفن فرستادم که یک ساعت پیش جواب دادن باید مدارک انگلیسی باشه.

صورتحساب رو همه بانک ها به انگلیسی میدن؟ (من بانک ملت حساب دارم). تحت چه عنوانی و کجا باید تقاضا کرد؟

۲-۳ تا سوال راجع به پروژه ها پرسیدن ازم و پرسیدن که چرا آی پی ایران استفاده نمی کنی! (اون موقع فریلنسر فی.لتر بود)

آره یادمه. من هم یک مدت از ف.ر.ی.گ.ی.ت استفاده کردم تا اینکه اتفاقی متوجه شدم که freelancer.co.uk فیل.تر نیست و دیگه از این دومینشون استفاده کردم. پی دی اف ی که لینک کردی رو هم ندیده بودم. جالب بود! آمار فری‌لنسرهای ایرانی رو ندارم و در مقایسه با کشورهای دیگه فکر نکنم یوزرهای ایرانی تعداد زیادی باشن، با این حال مثل اینکه تعدادمون اینقدر هست که مت بری از مسدود شدن دسترسی به سایت شخصا اظهار تاسف کرده.

جواب پشتیبانی همون بود که براتون فرستادم دیگه! این سری با صراحت گفتن به ایرانیا پول نمی دیم!

آره، اما گفتن «فعلا». در غیر اینصورت که باید اکانت ایرانی‌ها رو می‌بستن. این «دلایل امنیتی» هم بهانه خوبیه دستشون افتاده. هر وقت بخوان کاری بکنن و علتش رو هم توضیح ندن به این بهانه متوسل میشن. من منتظرم اکانتم از لیمیت خارج بشه بعد توی Consumer Reviews of Online Businesses and Websites - SiteJabber (http://www.sitejabber.com) یه ریویوو می نویسم و انتقاد میکنم. انتقادهای منتشر شده توی چندتا سایت رو جدی میگیرن و یک جوابی سعی میکنن بدن.

من دوباره برای جمعه درخواست دادم. خبرش رو میدم بهتون.

لطف میکنی. نمیدونم بقیه بچه‌های ایرانی چرا چیزی در مورد وضعیت و تجربیاتشون نمیگن.

websazha
May 16th, 2013, 00:53
صورتحساب رو همه بانک ها به انگلیسی میدن؟ (من بانک ملت حساب دارم). تحت چه عنوانی و کجا باید تقاضا کرد؟

تمام بانک ها شعبه حساب خودتون مراجعه کنید پرینت انگلیسی می دهند.
من مدتی پیش بانک پاسارگاد اقدام کرده بودم برای موردی 2 صفحه به صورت انگلیسی با مهر و... شد 14 هزار تومان.

m.sabouri
May 16th, 2013, 01:17
من پاسپورتم رو چند سال پیش گم کردم و دیگه تنبلی کردم برم برای گرفتن پاسپورت جدید. نمی دونستم هم که بانک صورتحساب انگلیسی میده. برای همین اسکن کارت ملی و قبض تلفن فرستادم که یک ساعت پیش جواب دادن باید مدارک انگلیسی باشه.

آره یادمه. من هم یک مدت از ف.ر.ی.گ.ی.ت استفاده کردم تا اینکه اتفاقی متوجه شدم که freelancer.co.uk فیل.تر نیست و دیگه از این دومینشون استفاده کردم. پی دی اف ی که لینک کردی رو هم ندیده بودم. جالب بود! آمار فری‌لنسرهای ایرانی رو ندارم و در مقایسه با کشورهای دیگه فکر نکنم یوزرهای ایرانی تعداد زیادی باشن، با این حال مثل اینکه تعدادمون اینقدر هست که مت بری از مسدود شدن دسترسی به سایت شخصا اظهار تاسف کرده.

آره، اما گفتن «فعلا». در غیر اینصورت که باید اکانت ایرانی‌ها رو می‌بستن. این «دلایل امنیتی» هم بهانه خوبیه دستشون افتاده. هر وقت بخوان کاری بکنن و علتش رو هم توضیح ندن به این بهانه متوسل میشن. من منتظرم اکانتم از لیمیت خارج بشه بعد توی Consumer Reviews of Online Businesses and Websites - SiteJabber (http://www.sitejabber.com) یه ریویوو می نویسم و انتقاد میکنم. انتقادهای منتشر شده توی چندتا سایت رو جدی میگیرن و یک جوابی سعی میکنن بدن.

لطف میکنی. نمیدونم بقیه بچه‌های ایرانی چرا چیزی در مورد وضعیت و تجربیاتشون نمیگن.

می تونین گواهینامتون رو هم ترجمه کنین. هم زودتر آماده میشه هم هزینه کمتری داره.
صورتحساب رو هم همه جا میدن به انگلیسی. کاری هم ندارن که برای چی می خواین. تا جایی که من می دونم اکثر مردم برای سفارت می گیرن صورتحساب به انگلیسی رو.

خواهش می کنم. بقیه فکر نکنم خیلی به این فروم سر بزنن!

m.sabouri
May 16th, 2013, 14:05
درخواستم دوباره حذف شد!

mjef
May 16th, 2013, 15:04
منم چند روزه دارم درخواست میدم. 2 بار درخواست دادم حذف شده. من حسابم تایلنده و شماره تلفن و آدرسم دادم. تا حالا هم لیمیت نشده اکانتم.
یه تیکت باز کردم. طرف گفت سیستم ما مشکلی نداره دوباره درخواست بده.
حالا دو تا احتمال وجود داره. یا چون با آی پی ایران وصل میشم معمولن اینجوری میکنن یا اینکه سیستمشون مشکل پیدا کرده.

majid-f
May 16th, 2013, 17:07
منم چند روزه دارم درخواست میدم. 2 بار درخواست دادم حذف شده. من حسابم تایلنده و شماره تلفن و آدرسم دادم. تا حالا هم لیمیت نشده اکانتم.
حالا دو تا احتمال وجود داره. یا چون با آی پی ایران وصل میشم معمولن اینجوری میکنن یا اینکه سیستمشون مشکل پیدا کرده.

درخواستم دوباره حذف شد!

یعنی راهی بجز ایجاد اکانت جدید از یک کشور دیگه و استفاده از آی پی همون کشور باقی نمیمونه دیگه نه؟

کسی میدونه هاستینگ با آی پی سوئد (ترجیها یوتوبوری) چطور میشه تهیه کرد؟
فقط یک کم فضا با حجم ترافیک پایین و پی اچ پی کافیه.

m.sabouri
May 16th, 2013, 17:28

خبر خیلی خوبیه! شما از اول همون تایلند رو زدین؟ فکر نکنم خیلی با آی پی کاری داشته باشن! پشتیبانی هیچ چیزی راجع به ایران و کشورتون نگفت؟
من حدس می زنم اینا با پولهایی که دستشون هست یه کارهایی می کنن بعد بعضی وقتا پول کم میارن برای برداشت ها مجبور میشن درخواست ها رو انجام ندن!

mjef
May 16th, 2013, 17:41
خبر خیلی خوبیه! شما از اول همون تایلند رو زدین؟ فکر نکنم خیلی با آی پی کاری داشته باشن! پشتیبانی هیچ چیزی راجع به ایران و کشورتون نگفت؟
من حدس می زنم اینا با پولهایی که دستشون هست یه کارهایی می کنن بعد بعضی وقتا پول کم میارن برای برداشت ها مجبور میشن درخواست ها رو انجام ندن!

من از اول تایلند زدم. پی پلمم تایلنده. با شماره تلفن تایلندم فریلنسرمو وریفای کردم. پشتیبانی چیزی در مورد آی پی نگفت. ولی نمیشه زیاد روش حساب کرد چون پشتیبانیاشون اکثرا گیجن. 10 بار که تیکت میزنی یه بارش جواب درست و حسابی میدن.
حالا ببینیم چی میشه. من که واقعن برام سخته از اول با یه اکانت صفر شروع کنم!!!

majid-f
May 16th, 2013, 17:57
من از اول تایلند زدم. پی پلمم تایلنده. با شماره تلفن تایلندم فریلنسرمو وریفای کردم. پشتیبانی چیزی در مورد آی پی نگفت. ولی نمیشه زیاد روش حساب کرد چون پشتیبانیاشون اکثرا گیجن. 10 بار که تیکت میزنی یه بارش جواب درست و حسابی میدن.
حالا ببینیم چی میشه. من که واقعن برام سخته از اول با یه اکانت صفر شروع کنم!!!

شما که وضعت خوبه. فقط باید یک هاست با آی پی تایلند پیدا کنین تا دیگه هیچ ردی از ایران نباشه.

احتمالش هست. شاید دارن یکی دیگه از رقیب هاشون رو می خرن.

mjef
May 16th, 2013, 18:04
[QUOTE=majid-f;760369]شما که وضعت خوبه. فقط باید یک هاست با آی پی تایلند پیدا کنین تا دیگه هیچ ردی از ایران نباشه.

حرف شما در صورتی درسته که حساب من رو بلاک نکنن الان! یا نگن مدرک شناسایی تایلندی بده (چون ندارم). اگر این کارارو نکنن قول میدم سال دیگه برای همیشه برم تایلند و پشت سرمم نگاه نکنم! (:|

majidisaloo1
May 16th, 2013, 18:26
خبر خوبیه. اما این دوستی که برداشت داشتن توی اکانت فری‌لنسرشون کشور رو ایران اعلام کردن؟

کشورشان آمریکا بوده است قربان

mjef
May 20th, 2013, 08:09
دوستان کسی تونست برداشت کنه؟
من برای چهارمین بار هم درخواستم حذف شد.
بعد از کلی چونه زدن با ساپورت بالاخره گفتن که ما درخواست شما رو به دپارتمان مربوطه فرستادیم!
طرف میگفت توهم زدی! میگفت براوزرت رو عوض کن و از این چرت و پرتا. گفتم داداش من برنامه نویسم دفه اولم نیست که میشینم پای کامپیوتر!!!
میخوام توی Scam.com یه تاپیک باز کنم. شما هم لطفن توی سایت رجیستر کنید. لینک پست رو به زودی میفرستم. شما هم بیاین داستانتون رو زیرش تعریف کنید. چند تا بیننده که پیدا کنه سریع از فری لنسر میان سراغش.

majid-f
May 20th, 2013, 08:27
دوستان کسی تونست برداشت کنه؟
من برای چهارمین بار هم درخواستم حذف شد.
بعد از کلی چونه زدن با ساپورت بالاخره گفتن که ما درخواست شما رو به دپارتمان مربوطه فرستادیم!
طرف میگفت توهم زدی! میگفت براوزرت رو عوض کن و از این چرت و پرتا. گفتم داداش من برنامه نویسم دفه اولم نیست که میشینم پای کامپیوتر!!!
میخوام توی Scam.com یه تاپیک باز کنم. شما هم لطفن توی سایت رجیستر کنید. لینک پست رو به زودی میفرستم. شما هم بیاین داستانتون رو زیرش تعریف کنید. چند تا بیننده که پیدا کنه سریع از فری لنسر میان سراغش.

من هر چی زور زدم نتونستم اکانتم رو از لیمیت در بیارم که درخواست بزارم. ۱۸۱ دلار توش گیر کرده. تازه پریشب یه پروژه دیگه هم گرفتم -- یعنی طرف Award کرد اما من اکسپت نکردم. البته آدرس سایتش رو داده بود و باهاش تماس گرفته بودم و مشکلم رو توضیخ داده بودم، حالا هم در حال انجام دادن کارش هستم.

از مطلب حاشیه ای بگذریم، من هم خیلی گشتم دنبال اینکه بقیه با فری‌لنسر چه مشکلی داشتن و آخرش چی شده و کلی مطلب پیدا کردم. راست و دروغ شکایت‌ها رو آدم نمی‌تونه بگه، اما یک چیزی متوجه شدم -- اینکه یکی دو نفر (ظاهرا از کارکنان فری‌لنسر) کامت میزارن زیر ریویوو ها و پیشنهاد می‌کنن مشکل شاکی رو پیگیری کنن. یکیشون ایمیلش رو گذاشته بود (یک ایمیل با دومین فری‌لنسر). من یه نامه به اون آدرس فرستادم و گفتم اگر مشکلم حل نشه من هم ناچارم یک ریویوو بد بزارم و بجای اینکه بزارن ریویوو بد منتشر بشه بعد بیان پیشنهاد کمک بدن بهتره اگر کاری میخوان بکنن قبل از ریویوو بکنن.

یک ساعت پیش طرف جواب داد و ادعا میکنه مشکلم رو بررسی میکنه. حالا ببینیم واقعا این کار رو میکنه یا نه. خبرش رو میدم.

m.sabouri
May 20th, 2013, 08:57
درخواست من هنوز حذف نشده و امیدوارم نشه.
فکر کنم وقتی تیکت باز می کنین رسما آبدارچیشون جواب میده که هیچی نمی دونه! اکثر جواب هاشون هم کپی پیست هست. شده که من عین یه جواب رو از ۲-۳ نفر در زمان های مختلف بگیرم! باید کلی اصرار و دعوا بکنین باهاشون تا یکی که می دونه اوضاع از چه قراره باهاتون صحبت کنه.

rabolf
May 20th, 2013, 11:31
سلام

انشاالله مشکل شماها برطرف شه تا خانواده ای رو از نگرانی در بیارید :d
من تازه کارم، دیروز که این تاپیک رو دیدم رفتم 110$ اولین ویدراوم رو زدم ببینم چی میشه تا دو هفته دیگه
حالا میگین چه کنم ؟

m.sabouri
May 20th, 2013, 13:29
سلام

انشاالله مشکل شماها برطرف شه تا خانواده ای رو از نگرانی در بیارید :d
من تازه کارم، دیروز که این تاپیک رو دیدم رفتم 110$ اولین ویدراوم رو زدم ببینم چی میشه تا دو هفته دیگه
حالا میگین چه کنم ؟

سلام. خوش اومدین. :d
هیچی دیگه باید دو هفته صبر کنید تا پول بدن بهتون. این دفعه اولش خیلی رو اعصابه! شانس بیارین که به مشکلی نخورین که مجبور شین دوباره دو هفته صبر کنین. البته اگه اصلا قصد داشته باشن بهمون پول بدن. :d
حواستون باشه که اگه پروژه قبول کردین موجودیتون کمتر از ۱۱۰ دلار نشه! اگه میشه همین الان ویدرا رو کنسل کنین و یه ۸۰ دلار درخواست بدین که بتونین پروژه بگیرین اگه خواستین.

rabolf
May 20th, 2013, 13:33
حواستون باشه که اگه پروژه قبول کردین موجودیتون کمتر از ۱۱۰ دلار نشه! اگه میشه همین الان ویدرا رو کنسل کنین و یه ۸۰ دلار درخواست بدین که بتونین پروژه بگیرین اگه خواستین.

ممنون از راهنمائی شما، میدونم اینا اول که پروژه رو میگیری کمیسیون خودشونو اول از حسابت کم میکنن. یعنی اصلاً سیستمشون خیلی کلاه بردارانس.

e4lyas
May 20th, 2013, 14:13
خبر جدید ؟ راهکار ؟

m.sabouri
May 20th, 2013, 15:00
درخواست من دوباره حذف شد.

mst_ab
May 20th, 2013, 16:05
سلام،
من 3 بار درخواست دادم و هر 3 بار حذف شد.
ساپورت جوابگو نیست، به من میگه برو روی دکمه ی کنسل کلیک کن و دوباره یه درخواست جدید بده، بهش میگم دوست عزیز من آماتور نیستم، چرت میگه، میگه خودت کنسل کردی. ایران رو تحریم کردن نامردا. با آی پی مشکل ندارن، با کشور مشکل دارن، کشورت رو باید عوض کنی. من با آی پی آمریکا ثبت کردم ، ولی بازم پاک شد. باید یه حساب اس ام اس اینترنتی توی یکی از کشور های دیگه ایجاد کنیم و کشور رو از ایران به اونجا تغییر بدیم، اونایی که آشنا دارن کشور های خارجی تو رو خدا کمک کنن چون واقعاً همه درگیر هستن، من خودم شهریه دانشگاه رو هنوز ندادم. 5 شنبه امتحانام شروع میشه هنوز کارت ورود به جلسه ندارم!

m.sabouri
May 20th, 2013, 16:25
من الان یه شماره لهستان وارد کردم و وریفای کردم. صفحه بعد بهم گفت یه مدرک شناسایی بفرست که توش عکس و امضا و اسم و تاریخ تولدت باشه! منم پاسپورت ایرانی براشون فرستادم. :دی
حالا قراره تا دو روز دیگه باهام تماس بگیرن ولی قطعا بهم میگن یه مدرک بده که الان تو لهستانی. منم ندارم همچین مدرکی. :دی

mst_ab
May 20th, 2013, 16:31
جداً به غیر از اس ام اس مدرک هم میخواد؟ بعد از ارائه مدرک باهات تماس تلفنی میگیرن یا ایمیل می زنن؟
ای بابا، چرا اینکارا رو می کنن.... من الان به دنبال یه سرور ارسال و دریافت اس ام اس ارزون از هند بودم، پس بیخیال شم، چون مدرک می خواد...

mst_ab
May 20th, 2013, 16:52
مثل اینکه ساپورت فری لنسر اصلاً در جریان کار نیست، تو پنل ساپورت اینطور نشون میده که خودمون کنسل کردیم، ولی در واقع از جای دیگه ای (احتمالاً سطح بالاتر) داره، درخواست های ایرانی ها رو کنسل می کنه.

majid-f
May 20th, 2013, 17:16
دوستان

اگر واقعا بخواهیم کاری بکنیم باید تعدادمون بیشتر باشه و یک اقدام دسته جمعی انجام بدیم. باید از قبل در مورد اقدام خوب فکر کنیم و جوانبش رو بسنجیم.

قدم اول پیدا کردن بقیه هست. من بدبختانه الان دو تا کار دستم دارم و فرصت سر خاروندن ندارم. با این حال به سهم خودم کمک میکنم. اما باید یک تقسیم کار انجام بدیم.

مثلا لیست فری لنسرهای ایرانی رو اینطوری میشه دید:
https://www.freelancer.com/d/Iran__Islamic_Republic_of/all/1/

من تا صفحه سومش جلو رفتم و آدرس پروفایل ها رو دخیره کردم. دو تا کار باید انجام بشه. لطفا هر کس میتونه وقت بزاره اعلام آمادگی کنه تا هماهنگ کنیم و با موازی کاری وقت تلف نکنیم:

۱. گرفتن آدرس همه پروفایل های کاربرهای فعال ایرانی با آدرس بالا
۲. چک کردن صفحه پروفایل ها تا بلکه یک آدرسی چیزی ازشون بدست بیاریم و دعوتشون کنیم به ما ملحق بشن.

مشخصه که کار شماره یک اول باید انجام بشه. این کار رو میتونیم خوردش کنیم. مثلا هر کس بگه چند صفحه رو میتونه انجام بده و بعد صفحه ها رو مشخص کنیم.

لطفا برای ذخیره آدرس ها از فایل اکسل پیوست استفاده کنید. نتیجه ها رو برای من بفرستین تا سر همشون بکنم.

ممنون

mst_ab
May 20th, 2013, 17:23
آقا مجید، فرض که الآن ایمیل تمام افراد رو داریم، میخوایم چی کار کنیم؟ اصلاً چه کار می تونیم بکنیم؟

majid-f
May 20th, 2013, 17:35
آقا مجید، فرض که الآن ایمیل تمام افراد رو داریم، میخوایم چی کار کنیم؟ اصلاً چه کار می تونیم بکنیم؟

۱. بفهمیم این موضوع چقدر عمومیت داره و فقط محدود به تعداد کمی از ماها میشه یا همه رو شامل میشه.
۲. سیصدتا کله برای فکر کردن در مورد اینکه چکار میشه کرد بهتر از سه تا کله ست! هر کس ممکنه پیشنهادی بده که به فکر بقیه نرسیده باشه.
۳. یک اقدام گروهی که مثلا ۱۰۰ نفر پشتش باشن مطمئنا خیلی موثرتر از اقدام تک نفره هست.
۴. مطمئنا تعدادی از بچه‌ها بلاگر قدیمی هستن و میتونن اقدام جمعی رو که در موردش تصمیم خواهیم گرفت رو به رویت تعداد خیلی بیشتری برسونن و اینطوری غریب کش نشیم.
۵. رسمه که Brain Storming رو به دو مرحله تقسیم میکنن. توی مرحله اول از ابراز هر نظری استقبال میکنن و در مورد اینکه اون ایده جقدر ممکنه بدرد بخور یا بی فایده باشه کسی نظری نمی ده تا همه نظرها (حتی نظرهای فانتزی و فضائی! هم) جمع بشن، توی مرحله بعد در مورد راه ها بررسی انتقادی میکنن تا بهترین ها انتخاب بشه. الان اجازه بدیم مرحله اول اتفاق بیافته و بعد در مورد اینکه چی فایده داره و چی نداره با مشارکت افراد بیشتری تصمیم گیری کنیم.
۶. البته شرکت در این کار هم که اجباری نیست. کسی که به نظرش فایده ای نداره میتونه بیخیال مشارکت بشه.

mst_ab
May 20th, 2013, 17:38
قانع شدم!
در ضمن توی قوانین جدید فری لنسر هم نگاه کردم، چیزی در مورد کشور و اینا ننوشته...

mst_ab
May 20th, 2013, 19:11
این آخرین جوابی هست که فری لنسر به من داد (خیلی طول کشید که جواب بده، نزدیک به 5 ساعت)، معلوم نیست چه مشکلی هست:

I think I found the issue, I've 12 friends in Iran having same issue.(automatic canceling). Is there any problem or restriction for our country(IRAN)? I have one friend living in India, he said me "I don't have any problem about withdrawal request". If there is any problem about "IRAN" PLEASE say it.

Kind regards,
Mostafa

Hi there,
Thank you for getting back to us.
We suggest that you use other withdrawal methods to withdraw your funds. Kindly refer to the link below for our available withdrawal methods.

majid-f
May 20th, 2013, 19:23
این آخرین جوابی هست که فری لنسر به من داد (خیلی طول کشید که جواب بده، نزدیک به 5 ساعت)، معلوم نیست چه مشکلی هست:

I think I found the issue, I've 12 friends in Iran having same issue.(automatic canceling). Is there any problem or restriction for our country(IRAN)? I have one friend living in India, he said me "I don't have any problem about withdrawal request". If there is any problem about "IRAN" PLEASE say it.

Kind regards,
Mostafa

Hi there,
Thank you for getting back to us.
We suggest that you use other withdrawal methods to withdraw your funds. Kindly refer to the link below for our available withdrawal methods.

یعنی مشکل پی پل هست؟ با مانی بوکرز (اسکریل) برداشت بشه مشکل حل میشه؟

babelirani
May 20th, 2013, 19:52
با سلام

بنده در فری لنسر فعالیت میکنم البته مشخصات کامل آلمانی دارم در یک هفته ی اخیر هم درخواست برداشت داشتم و بدون هیچ مشکلی به حساب بنده واریز شد پس مشکل از طرف سایت فری لنسر یا مانی بروکرز اینا نیست

ولی در مورد کارتون با جمع کردن تمامی ایرانی ها و اعتراض به این کار احتمال این بالاتر خواهد رفت که حسابتون به صورت کامل بسته بشه پس به نظر بنده این کارو نکنید چون در حال حاضر قوانین ایران رو تحریم کرده پس دستتون به جایی بند نیست پس بهتره از هر راه دیگه ای غیر از این کار پولتون رو بکشید بیرون

موفق باشید

mst_ab
May 20th, 2013, 20:08
با سلام

بنده در فری لنسر فعالیت میکنم البته مشخصات کامل آلمانی دارم در یک هفته ی اخیر هم درخواست برداشت داشتم و بدون هیچ مشکلی به حساب بنده واریز شد پس مشکل از طرف سایت فری لنسر یا مانی بروکرز اینا نیست

ولی در مورد کارتون با جمع کردن تمامی ایرانی ها و اعتراض به این کار احتمال این بالاتر خواهد رفت که حسابتون به صورت کامل بسته بشه پس به نظر بنده این کارو نکنید چون در حال حاضر قوانین ایران رو تحریم کرده پس دستتون به جایی بند نیست پس بهتره از هر راه دیگه ای غیر از این کار پولتون رو بکشید بیرون

موفق باشید

مشکل اینه که ما همون پول رو میخوایم بیرون بکشیم! :)

mst_ab
May 20th, 2013, 20:43
یعنی مشکل پی پل هست؟ با مانی بوکرز (اسکریل) برداشت بشه مشکل حل میشه؟
من اسکریل ندارم، دوستان اگر کسی داره تست کنه نتیجه رو اعلام کنه.
اگر خبر جدید شد ممنون میشم یه خبری به من هم بدید:
mst_ab@yahoo.com

0935 816 3535

mjef
May 20th, 2013, 21:26
دوستان نظرات مختلفی دادن. منم نظرمو میگم :دی
دوستانی که دنبال این هستن که با آی دی یه کشور دیگه برن باید بهتون بگم که من از اول کشورم رو تایلند زده بودم. حسابمم تایلنده و به اسم خودم. هیچ وقتم موقع withdraw کردن از آی پی ایران استفاده نمیکنم. بنابراین ممکنه که کلا این فقط یه باگ باشه. پس یکی دو روز دیگه صبر کنید.
من امروز برای بار پنجم درخواست دادم و همزمان هم داشتم با ساپورت چک و چونه میزدم. بالاخره منو ارجاع دادن به یه مقام بالاترشون. با وجود اینکه درخواست من برای پنجشنبه و جمعه (طبق برنامه سایت) قراره پردازش بشه آخرین جوابی که روی ساپورت به من دادن این بود:
Hi there,

This is to confirm that we have verified your withdrawal request and it will be processed by tomorrow afternoon.
We have also notified the engineers and reported this issue for them to resolve.
In the meantime please keep us updated with any further issues so we might assist where possible.

من تا فردا صبر میکنم ببینم چی میشه. اگر درخواستم پاک بشه همزمان چند تا کار انجام میدم:

1- طبق پیشنهاد برادر mst_ab (http://www.webhostingtalk.ir/member/82790/) یه درخواست با اسکریل (مانی بوکرز) ثبت میکنم.
2- یه جواب برای پشتیبانی میفرستم که نشد!
3- یه پست توی سایت scam.com میزنم و لینکش رو هم میدم به پشتیبانی. برادر مجید پیشنهاد کردن که بیایم و همه ایرانی ها رو جمع کنیم یه کاری بکنیم. ولی متاسفانه طبق گفته babelirani همین ایرانی بودن کافیه که ما رو از همه حق و حقوق ساقط کنن! به من اعتماد کنید. توی این چند سفری که خارج از ایران رفتم به هر سوراخی که تونستم سرک کشیدم که بتونم یه استفاده ای از موقعیت بکنم. ولی همه جا تا پاسپورت ایرانی رو نشون میدی همه میترسن. نه به خاطر اینکه ما ترسناک هستیم. به خاطر اینکه از دردسر برای بیزینسشون میترسن. حقم دارن! بنابراین اینکه جمع بشیم بگیم ما ایرانی هستیم و حقمون رو میخوایم به هیچ وجه فایده که نداره ضرر هم داره. اما اگر یه تاپیک بزنیم که آقا من این مشکل برام پیش اومده بعد هر کدوم شما هم بیاین زیرش یه پست بذارین که واسه ما هم همین مشکل پیش اومده (بدون کوچکترین اشاره ای به ایرانی بودن) به مرور تاپیکمون معروف میشه و توی سرچا میاد بالا و اونا آبروشون رو در خطر میبینن. من کلی پست دیدم توی این سایت از طرف کارمندای freelancer که اومدن مشکل رو حل کردن. به هر حال به نظرم این بهترین راهه ولی یکی دو روز صبر کنیم ببینیم راهای دیگه جواب میده یا نه.

mst_ab
May 20th, 2013, 21:54
دوستان نظرات مختلفی دادن. منم نظرمو میگم :دی
دوستانی که دنبال این هستن که با آی دی یه کشور دیگه برن باید بهتون بگم که من از اول کشورم رو تایلند زده بودم. حسابمم تایلنده و به اسم خودم. هیچ وقتم موقع withdraw کردن از آی پی ایران استفاده نمیکنم. بنابراین ممکنه که کلا این فقط یه باگ باشه. پس یکی دو روز دیگه صبر کنید.
من امروز برای بار پنجم درخواست دادم و همزمان هم داشتم با ساپورت چک و چونه میزدم. بالاخره منو ارجاع دادن به یه مقام بالاترشون. با وجود اینکه درخواست من برای پنجشنبه و جمعه (طبق برنامه سایت) قراره پردازش بشه آخرین جوابی که روی ساپورت به من دادن این بود:
Hi there,

This is to confirm that we have verified your withdrawal request and it will be processed by tomorrow afternoon.
We have also notified the engineers and reported this issue for them to resolve.
In the meantime please keep us updated with any further issues so we might assist where possible.

من تا فردا صبر میکنم ببینم چی میشه. اگر درخواستم پاک بشه همزمان چند تا کار انجام میدم:

1- طبق پیشنهاد برادر mst_ab (http://www.webhostingtalk.ir/member/82790/) یه درخواست با اسکریل (مانی بوکرز) ثبت میکنم.
2- یه جواب برای پشتیبانی میفرستم که نشد!
3- یه پست توی سایت scam.com میزنم و لینکش رو هم میدم به پشتیبانی. برادر مجید پیشنهاد کردن که بیایم و همه ایرانی ها رو جمع کنیم یه کاری بکنیم. ولی متاسفانه طبق گفته babelirani همین ایرانی بودن کافیه که ما رو از همه حق و حقوق ساقط کنن! به من اعتماد کنید. توی این چند سفری که خارج از ایران رفتم به هر سوراخی که تونستم سرک کشیدم که بتونم یه استفاده ای از موقعیت بکنم. ولی همه جا تا پاسپورت ایرانی رو نشون میدی همه میترسن. نه به خاطر اینکه ما ترسناک هستیم. به خاطر اینکه از دردسر برای بیزینسشون میترسن. حقم دارن! بنابراین اینکه جمع بشیم بگیم ما ایرانی هستیم و حقمون رو میخوایم به هیچ وجه فایده که نداره ضرر هم داره. اما اگر یه تاپیک بزنیم که آقا من این مشکل برام پیش اومده بعد هر کدوم شما هم بیاین زیرش یه پست بذارین که واسه ما هم همین مشکل پیش اومده (بدون کوچکترین اشاره ای به ایرانی بودن) به مرور تاپیکمون معروف میشه و توی سرچا میاد بالا و اونا آبروشون رو در خطر میبینن. من کلی پست دیدم توی این سایت از طرف کارمندای freelancer که اومدن مشکل رو حل کردن. به هر حال به نظرم این بهترین راهه ولی یکی دو روز صبر کنیم ببینیم راهای دیگه جواب میده یا نه.

من با نظرت (زدن یه تاپیک) موافقم، به نظر فکر خوبی میاد.
یعنی شما که کشورت رو تایلند زدی باز هم این مشکل رو داری؟ اگر این طوره، جای امیدواری هست برای ما!

ahsanjan
May 20th, 2013, 22:17
سلام
من از تعداد از افراد در فری لنسر دلار میخرم فردی که کشورش انگلیس انتخاب کرده و حتی یکبار هم با ایپی ایران وارد نشده و فقط با ایپی انگلیس وارد شده به راحتی میتواند دلار بفرستد هم سه شنبه هفته گذشته و هم جمعه ازشون دلار خریدم

mjef
May 20th, 2013, 22:29
من با نظرت (زدن یه تاپیک) موافقم، به نظر فکر خوبی میاد.
یعنی شما که کشورت رو تایلند زدی باز هم این مشکل رو داری؟ اگر این طوره، جای امیدواری هست برای ما!

بله من از اول تایلند زدم. با اسمس هم وریفای کردم. هیچ وقتم با آی پی ایران withdraw نکردم. فقط واسه پروژه انتخاب کردن و این صحبتا با آی پی ایران میرفتم. البته تا حالا کارت شناسایی هم ازم نخواستن.

m.sabouri
May 20th, 2013, 22:32
من هم با پیپل امتحان کردم هم مانی بوکرز هم انتقال بانکی هم دبیت کارت فریلنسر!‌ همشون این مشکل رو دارن! اون فقط خواسته بپیچونه.

mst_ab
May 20th, 2013, 22:42
mjef احتمالاً
یکبار با آی پی ایران لاگین کردی که این مشکل برای تو هم پیش اومده...

mjef
May 20th, 2013, 22:45
mjef
احتمالاً یکبار با آی پی ایران لاگین کردی که این مشکل برای تو هم پیش اومده...

گفتم که عزیز. خیلی بار با آیپی ایران لاگین کردم. منتها فقط برای withdraw کردن از آیپی آمریکا استفاده میکردم. معمولا رسم اینه که موقع تراکنش مالی از هر نوعی آیپی ذخیره میشه. فکر نمیکردم مواقع دیگه مشکلی باشه. حالا باید ببینیم چی میشه.

mst_ab
May 20th, 2013, 22:47
من متوجه آخرین پیامتون نشدم. (صفحه رو رفرش نکردم)
از بدشانسی من، همین الان یه پروژه ی، 300 دلاری فری لنسر بردم! موندم قبول کنم یا نه؟
https://www.freelancer.com/projects/PHP/Dynamically-generate-preview-images.html

mjef
May 20th, 2013, 22:53
من متوجه آخرین پیامتون نشدم. (صفحه رو رفرش نکردم)
از بدشانسی من، همین الان یه پروژه ی، 300 دلاری فری لنسر بردم! موندم قبول کنم یا نه؟
https://www.freelancer.com/projects/PHP/Dynamically-generate-preview-images.html

به نظر من شما قبول کن. شروع کن انجام دادن. ایشالا مشکل برطرف میشه. محض اطمینان میتونی آی دی اسکایپ هم از طرف بگیری که اگر اتفاقی افتاد بگی مستقیم بفرسته به پی پلت.

mst_ab
May 21st, 2013, 12:12
آقا همین الآن برام یه ایمیل از طرف فری لنسر اومد:
your account has been limited, please verify your identity

با این مضمون:

Your Freelancer.com account has been limited for account security reasons.
Until we can verify your identity, we need to limit functionality of your account. You can continue to work and receive payments, but you won't be able to transfer or withdraw funds.

How to verify your identification:

Log in to your account and go to the Verification Center (https://www.freelancer.com/users/limit-account/verification_center.php).
Follow the steps to find out what information and/or documentation you need to provide.
After you complete the steps and we verify your identity, we may lift your limitation within 2-3 business days.

How quickly do I need to respond?Please respond within 45 days. If we don't hear from you within this time, we'll have to completely limit your account.
Why do I need to give Freelancer.com information?We value your business and want to help you to continue your work with minimum disruption. However we need to verify your identity to comply with Australian Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing laws.
By confirming your identity you'll help ensure Freelancer.com is a safe and secure place to send and receive payments online.

برای بقیه هم اومده؟
من وریفای کنم یا نه؟ خطری نداره! تمام اطلاعات رو ازم میخواد! بعدشم مثل این قاتلین فراری باید یه عکس بندازیم که کارت شناسایی تو دستمونه... اطلاعات رو در اختیار پیپل نمیذاره؟

mst_ab
May 21st, 2013, 12:42
این جملش منو خیلی به فکر فرو برد: Counter-Terrorism Financing laws

rabolf
May 21st, 2013, 13:02
اینجا Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing Regulations 2008 (http://www.comlaw.gov.au/Details/F2012C00118)
قانون ضد پولشوئی و ضد تروریسم استرالیا مربوط به ایران رو زده
یکی از مواردی که نمیتونن با ایرانیا کار کنن اینه که مبلغ ترنس اکشن بالای 20000 دلار باشه که شامل حال ماها نمیشه
انشاالله برطرف شه (:|
7 Prohibition
(1) A transaction is prohibited if:
(a) it is a transaction that involves the provision of one or more designated services by a reporting entity; and

(b) the reporting entity is aware, or ought reasonably to be aware, at the time of the transaction, that a party to the transaction is:
(i) an individual who is physically present in Iran; or
(ii) a corporation incorporated in Iran; and
(c) the transaction involves the provision of one or more of the services mentioned in items 17, 29, 30, 31, 32 or 34 of table 1 in section 6 of the Act; and
(d) the value of the money or property involved in the transaction is not less than $20 000; and

(e) none of the parties to the transaction is:
(i) the Commonwealth, a State or Territory; or
(ii) a person exempted under regulation 9; and

(f) the transaction does not relate to:
(i) the Iranian Embassy in Canberra; or
(ii) a member of the diplomatic staff of the Embassy who is entitled to any privileges or immunities under the Diplomatic Privileges and Immunities Act 1967; or
(iii) the head or member of staff of a consular post in Australia or an external territory operated by Iran who is entitled to any privileges or immunities under the Consular Privileges and Immunities Act 1972; and
(g) it is not exempt under regulation 8.
(2) A reporting entity must not provide a designated service in relation to a prohibited transaction.
Penalty: 50 penalty units.

rabolf
May 21st, 2013, 14:17
درخواست منِ تازه وارد رو هم حذف کردن، باز خداروشکر بعد از 2 هفته نفرستادنم سر کار !!!

الآن نگاه کردم درخواستم بود. فقط کسری موجودی زده. پناه بر خدا !

rabolf
May 21st, 2013, 16:39
آقا من یه پروژه بردم، طرف میگه 2 بار من رو reward کرده ولی برای من چیزی نیومده

آیا ممکنه این هم به همین داستان های اخیر ربط داشته باشه ?

----
الآن بعد از بار سوم برطرف شد و پروژه رو گرفتم

majid-f
May 21st, 2013, 18:14
اینجا Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing Regulations 2008 (http://www.comlaw.gov.au/Details/F2012C00118)
قانون ضد پولشوئی و ضد تروریسم استرالیا مربوط به ایران رو زده
یکی از مواردی که نمیتونن با ایرانیا کار کنن اینه که مبلغ ترنس اکشن بالای 20000 دلار باشه که شامل حال ماها نمیشه
انشاالله برطرف شه (:|
منبع خیلی خوبیه. ممنون. حالا میتونیم ببینیم قانونی که بهش اشاره میکنن بهانه ست یا واقعا الزام براشون ایجاد میکنه.

majid-f
May 21st, 2013, 18:33
آقا همین الآن برام یه ایمیل از طرف فری لنسر اومد:
your account has been limited, please verify your identity
برای بقیه هم اومده؟

بله برای من هم بعد از اینکه پرسیدم چرا درخواستم حذف شده این اتفاق افتاد توی شماره ۳۵ همین تاپیک خبرش رو اعلام کردم. من پی‌پل ندارم و نمی دونم چنین اقدامی چقدر احتمالش هست. اما این هم یک ایراد دیگه اعلام واقعی کشور هست.

به نظرتون از اطاق بازرگانی ایران و استرالیا میتونیم کمک بخوایم طرف ایرانی از طرف استرالیایی توضیح بخواد؟ یا چنین درخواستی بیشتر شبیه یک جوک هست؟

mjef
May 21st, 2013, 21:05
دوستان یه خبر احتمالن خوش دارم براتون.
بعد از کلی چک و چونه زدن با پشتیبانی بالاخره درخواست من انجام شد. (البته بازم میگم کشورم رو تایلند زده بودم) مکالمات بین من و پشتیبانی رو اینجا میذارم شاید به دردتون بخوره. امروز هم یه درخواست دیگه میذارم ببینم بازم حذف میشه یا نه.

me:
Hi,

I have been trying to withdraw $400 to my paypal account in the past days. I tried two times. But every time I requested, after one day my request just disappeared! I don't see any requests in my withdraw section, and $400 is still in my account. Can you tell me where the problem is? Is there any bugs or something in your website?

Wilson D.:
Hi there,

I suggest that you file for another withdrawal of the $400.00 USD.

I would like to remind you of the cut-off time:

- 5pm on Sundays EDT (New York), which is 7am on Monday AEST (Sydney), to be processed on Monday (NY)/ Tuesday (Sydney).
- 5pm on Wednesday EDT (New York), which is 7am on Thursday AEST (Sydney) to be processed on Thursday (NY)/ Friday (Sydney).

For further inquiries, clarifications, and concerns, kindly contact us again.

me:
Thanks for your answer.
Please trust me! I have worked on your website for several months now, and withdrew many times. So I'm very well aware of the cut off times. The problem is that when I request a withdrawal after one day my request is just dropped! When I go to my withdraw page I see this:

You have no pending withdrawals

There must be a bug in your system right now. Can you please check it out? I'm going to request another withdraw now.

Wilson D.:
Hi there,

Thank you for writing back to us.

Kindly try to withdraw your funds again. If issue persists, kindly get back to us with the screenshot of the issue so we could check the concern.

me:
I requested another withdrawal. It's so bad I need to wait until 20-21 May! That's another 4 days. I've been trying to receive this payment for almost one week. This is the screenshot of my withdraw page attached.
I hope it doesn't get dropped tomorrow.

Wilson D.:
Hi there,

Thank you for writing back to us.

We do not have any issues regarding withdrawals. It is best to wait until tomorrow and check if the withdrawal gets canceled or not.

Kindly get back to us for updates.

me:
It happened again!
I requested another withdrawal as you suggested and it got disappeared again! Take a look at the previous request screenshot. I attached the new one. No pending request!
This is not acceptable by any means. I needed this money last week and I counted on it! But after a week I haven't received it yet. The bad news is this is not just me. We have been discussing this on some forums and some of my friends has exactly the same problem during last 10 days or so. This seems to be a serious problem. I'm gonna stop bidding until this problem is fixed. There is no point on working on your website if I can't receive the money.

Edmund S.:

Hello,

You may be experiencing an Internet browser issue, as this is an isolated case. Kindly try a different Internet browser and try to log into Freelancer.com again. It is recommended to always use the latest version of the browser, and to clear its cache and cookies every so often.

Feel free to contact us again if you have other questions or concerns.

me:

Please try to solve my isssue instead of saying it's only my problem.
I requested a paypal withdrawal 4 days ago. Everyday two times I logined from different machines and different browsers. The request was pending for process on 20-21 May. Suddenly tonight I checked it again and it was disappeared. Currently we're talking with my friends about this issue. I know at least three people other than me who are experiencing this issue. I'm gonna submit this issue to as many forums as I can. I hope finally you acknowledge this bug.

And by the way, I'm a programmer and this is not my first time using a browser. I can distinguish a browser problem and a website bug.

Edmund S.:
Hello,

We have already forwarded your concern to the proper department. Rest assured that this will be handled at the soonest possible time.

Feel free to contact us again if you have other questions or concerns.

me:
I requested another withdrawal for the fourrth time yesterday. And it's got deleted today. Everytime I request a withdraw I receive a notification email, too. But My request disappears automagically! I'm getting worried about my money and my future on the website! Any news from the proper department?

Kathy A.:
Hi there,

mst_ab
May 21st, 2013, 21:50
آقا اصلاً این بندگان خدا در جریان هیچی نیستن، اطلاعاتشون هم خیلی پایینه، (مثل اون بنده خدا که بهت میگه مرورگرت رو عوض کن!)
این که به مهندساشون خبر دادن هیچ فایده ای نداره، چون باز هم اونا نمی تونن کاری بکنن، این موضوع در سطح کلان مطرح شده و ربطی به برنامه نویس ها و یا طراحان سایت نداره.
متأسفانه تنها راه برای ادامه فعالیت اکانت ها، دادن مدارک هست.
در ضمن من انگلیسیم خیلی خوب نیست، و متن قانون رو درست متوجه نمیشم، آقا اصلاً قانون درسته، ولی آیا هیچ بندی راجع به این موضوع داره که مثلاً سازمان یا شرکت هایی که با ایرانی ها معامله می کنن می تونن مدارک از اونا بخوان؟
قسمت withdraw اکانت من کلاً غیر فعال شده. دیگه نمی تونم درخواست ثبت کنم. درخواست قبلیم هم دوباره پاک شد.
قسمت تغییر کشور هم برای من لیمیت شده، نمی تونم کشورم رو تغییر بدم.
حالا فقط مسائل امنیتی مطرح هست که اطلاعات بدیم و ادامه فعالیت داشته باشیم، یا بیخیال فری لنسر بشیم.
یه راه سومی هم هست که از بیخ همه چیز رو جعل کنیم! که کار خطرناکی هست!

majid-f
May 21st, 2013, 21:54
دوستان یه خبر احتمالن خوش دارم براتون.
بعد از کلی چک و چونه زدن با پشتیبانی بالاخره درخواست من انجام شد. (البته بازم میگم کشورم رو تایلند زده بودم) مکالمات بین من و پشتیبانی رو اینجا میذارم شاید به دردتون بخوره. امروز هم یه درخواست دیگه میذارم ببینم بازم حذف میشه یا نه.

یک مشکل اینه که به صداقت حرفای ساپورت نمیشه اعتماد کرد. Browser Issue!!! واقعا بعضی از بهانه هاشون واقعا بچه گانه ست.

حالا دو احتمال هست:
۱. واقعا با این همه زلم زیمبو که هی به سایت اضافه میکنن یک باگ یک جائي بوجود اومده و بعضی وقتها پیش میاد (بخاطر تایم آوت شدن یک رشته عملیات مثلا، یا یک کوری که با بعضی مقادیر سطرهای لازم رو سلکت میکنه و با بعضی نه).

۲. اینها همه ش بهانهست و خودشون تعدادی از درخواست ها رو کنسل میکنن تا پرداختی اون سری شون رو کاهش بدن و بعد هم خودشون رو میزنن به کوچه علی چپ.

در مورد دوم این هم ممکنه که بخش مالی عمدا پرداخت ها رو کنسل میکنه اما پشتیبانی رده پایین خبر نداره.

mjef
May 21st, 2013, 22:00
آقا اصلاً این بندگان خدا در جریان هیچی نیستن، اطلاعاتشون هم خیلی پایینه، (مثل اون بنده خدا که بهت میگه مرورگرت رو عوض کن!)
این که به مهندساشون خبر دادن هیچ فایده ای نداره، چون باز هم اونا نمی تونن کاری بکنن، این موضوع در سطح کلان مطرح شده و ربطی به برنامه نویس ها و یا طراحان سایت نداره.
متأسفانه تنها راه برای ادامه فعالیت اکانت ها، دادن مدارک هست.
در ضمن من انگلیسیم خیلی خوب نیست، و متن قانون رو درست متوجه نمیشم، آقا اصلاً قانون درسته، ولی آیا هیچ بندی راجع به این موضوع داره که مثلاً سازمان یا شرکت هایی که با ایرانی ها معامله می کنن می تونن مدارک از اونا بخوان؟
قسمت withdraw اکانت من کلاً غیر فعال شده. دیگه نمی تونم درخواست ثبت کنم. درخواست قبلیم هم دوباره پاک شد.
قسمت تغییر کشور هم برای من لیمیت شده، نمی تونم کشورم رو تغییر بدم.
حالا فقط مسائل امنیتی مطرح هست که اطلاعات بدیم و ادامه فعالیت داشته باشیم، یا بیخیال فری لنسر بشیم.
یه راه سومی هم هست که از بیخ همه چیز رو جعل کنیم! که کار خطرناکی هست!

همونطور که گفتم مشکل من با تماس با پشتیبانی حل شد و امروز یه مبلغی ریختم به حسابم. درخواست برای بررسی در روز پنجشنبه یا جمعه ثبت شده بود ولی همونطوری که پشتیبانی به من وعده داده بود امروز درخواستم انجام شد. یعنی به صورت دستی این کار رو برای من کردن.
پیشنهادی که من برای شما دارم اینه که مدارکتون رو همونطوری که گفته بدین. این روش تایید هویت فقط مختص ایرانیها نیست و برای خیلیای دیگه هم اتفاق افتاده (برای من هنوز پیش نیومده) که اگه یه سرچ بزنید متوجه میشین. قاعدتا این کار برای شما هیچ ضرری نداره. هیچ دلیلی هم برای جعل مدرک ایرانی وجود نداره! بدترین اتفاقی که با ارائه مدرک ممکنه بیفته اینه که حساب شما کلا بلاک بشه. خب از این که الان هست که بدتر نمیشه ولی ممکنه بهتر بشه!

mjef
May 21st, 2013, 22:04
یک مشکل اینه که به صداقت حرفای ساپورت نمیشه اعتماد کرد. Browser Issue!!! واقعا بعضی از بهانه هاشون واقعا بچه گانه ست.

حالا دو احتمال هست:
۱. واقعا با این همه زلم زیمبو که هی به سایت اضافه میکنن یک باگ یک جائي بوجود اومده و بعضی وقتها پیش میاد (بخاطر تایم آوت شدن یک رشته عملیات مثلا، یا یک کوری که با بعضی مقادیر سطرهای لازم رو سلکت میکنه و با بعضی نه).

۲. اینها همه ش بهانهست و خودشون تعدادی از درخواست ها رو کنسل میکنن تا پرداختی اون سری شون رو کاهش بدن و بعد هم خودشون رو میزنن به کوچه علی چپ.

در مورد دوم این هم ممکنه که بخش مالی عمدا پرداخت ها رو کنسل میکنه اما پشتیبانی رده پایین خبر نداره.

من حدود 10 باری با پشتیبانی تماس داشتم در موارد مختلف. چیزی که فهمیدم به قول آقای صبوری اینایی که اول جواب میدن آبدارچی هستن و کارای کوچیک میتونن انجام بدن. اما اون شخصی که آخرین پست رو برای من زده بود Tier 2 بود (خانم Kathy) و در واقع رتبش بالاتر از پشتیبانی معمولی بود. خودش هم دستی پرداخت من رو تایید کرده بود. به نظرم میشه از طریق پشتیبانی جواب گرفت فقط باید کنه بشه آدم!

یه چیزی یادم رفت بگم. اینکه شما گفتین زلم زیمبو به سایت اضافه میکنن باید بگم که توی 3-4 تا سایت مشابهی که عضو شدم طراحی سایت (نه فقط ظاهر) freelancer تقریبا فاجعه انسانیه! سایتش افتضاحه. پر از باگ، پر از مشکل، به شدت سنگین (با آیپد یا براوزر گوشیم که بازش میکنم میخواد سکته کنه آیپدم). تازه الان خیلی پیشرفت کرده. پس احتمال هر نوع باگ و مشکل توی دم و تشکیلاتشون هست.

mst_ab
May 21st, 2013, 23:27

حالا دو احتمال هست:

مشکل که دیگه الآن مشخص شد، اکانت افرادی که با آی پی ایران به فری لنسر متصل شدن، لیمیت شده و به دلیل لیمیت شدن دیگه نمی تونن درخواست واریز ثبت کنن.

همونطور که گفتم مشکل من با تماس با پشتیبانی حل شد و امروز یه مبلغی ریختم به حسابم. درخواست برای بررسی در روز پنجشنبه یا جمعه ثبت شده بود ولی همونطوری که پشتیبانی به من وعده داده بود امروز درخواستم انجام شد. یعنی به صورت دستی این کار رو برای من کردن.
پیشنهادی که من برای شما دارم اینه که مدارکتون رو همونطوری که گفته بدین. این روش تایید هویت فقط مختص ایرانیها نیست و برای خیلیای دیگه هم اتفاق افتاده (برای من هنوز پیش نیومده) که اگه یه سرچ بزنید متوجه میشین. قاعدتا این کار برای شما هیچ ضرری نداره. هیچ دلیلی هم برای جعل مدرک ایرانی وجود نداره! بدترین اتفاقی که با ارائه مدرک ممکنه بیفته اینه که حساب شما کلا بلاک بشه. خب از این که الان هست که بدتر نمیشه ولی ممکنه بهتر بشه!
شما به دلیل اینکه کشور و مدارکت مال تایلند هست تونستی یه راه پیدا کنی، وگر نه من اگر "کنه (!)" هم بشم چون حسابم لیمیت شده، راهی به جایی نمی برم. قوانین برای ما ایرانی ها سفت و سخته. حتماً باید مدارک رو ارسال کنم. پیشنهادت به نظر خوبه، ولی من یه احساس خیلی بدی دارم نسبت به این موضوع، شاید اگر یه سایت ایرانی بود این کار رو می کردم، ولی چون یه سایت استرالیایی هست، برام واقعاً مشکله... :|

mjef
May 22nd, 2013, 00:26
شما به دلیل اینکه کشور و مدارکت مال تایلند هست تونستی یه راه پیدا کنی، وگر نه من اگر "کنه (!)" هم بشم چون حسابم لیمیت شده، راهی به جایی نمی برم. قوانین برای ما ایرانی ها سفت و سخته. حتماً باید مدارک رو ارسال کنم. پیشنهادت به نظر خوبه، ولی من یه احساس خیلی بدی دارم نسبت به این موضوع، شاید اگر یه سایت ایرانی بود این کار رو می کردم، ولی چون یه سایت استرالیایی هست، برام واقعاً مشکله... :|

به هر حال به نظرم این بهترین (و شاید تنها) راه حله. یه مطلب دیگه هم که باز تکرار میکنم اینه که ممکنه ما به خاطر ایرانی بودن لیمیت بشیم ولی این فرایند تعیین هویت خیلی خیلی نرماله! یعنی حتی برای اروپایی ها و آمریکاییها هم ممکنه پیش بیاد. من سرچ که میکردم در مورد مشکلم خیلیا ازشون خواسته بود که مدرک بفرستن. حتی بعضیا رو گفته بود مدرکت واضح نیست یا انگلیسیشو بفرست. چه کارفرما چه کارمند. از هر دو خواسته بود. بنابراین اینجوری نیست که فقط و فقط از ایرانیها بخواد. بعدشم هیچ ضرری برای شما نمیتونه داشته باشه. نه به اینترپل میدن مدارکتو نه ممنوع الورودت میکنن. من به شخصه اگر سایت ایرانی بود به هیچ وجه نمیدادم مدارکمو. اینا خیلی قابل اعتمادترن!

mst_ab
May 22nd, 2013, 00:50
به هر حال به نظرم این بهترین (و شاید تنها) راه حله. یه مطلب دیگه هم که باز تکرار میکنم اینه که ممکنه ما به خاطر ایرانی بودن لیمیت بشیم ولی این فرایند تعیین هویت خیلی خیلی نرماله! یعنی حتی برای اروپایی ها و آمریکاییها هم ممکنه پیش بیاد. من سرچ که میکردم در مورد مشکلم خیلیا ازشون خواسته بود که مدرک بفرستن. حتی بعضیا رو گفته بود مدرکت واضح نیست یا انگلیسیشو بفرست. چه کارفرما چه کارمند. از هر دو خواسته بود. بنابراین اینجوری نیست که فقط و فقط از ایرانیها بخواد. بعدشم هیچ ضرری برای شما نمیتونه داشته باشه. نه به اینترپل میدن مدارکتو نه ممنوع الورودت میکنن. من به شخصه اگر سایت ایرانی بود به هیچ وجه نمیدادم مدارکمو. اینا خیلی قابل اعتمادترن!

من باید مدرک انگلیسی بفرستم؟ فارسی بلد نیستن بخونن؟!!! :دی

mjef
May 22nd, 2013, 11:22
من باید مدرک انگلیسی بفرستم؟ فارسی بلد نیستن بخونن؟!!! :دی

حالا فارسیشو بفرست اگه گفتن انگلیسی یه فکر دیگه کن. خیلی بی سر و صحاب تر از این حرفاست که بشه گفت یه قانون مشخص دارن!

xplusboy
May 24th, 2013, 03:45
عرض سلام به دوستان
من هم دقیقاً به همین مشکل برخوردم، دو هفته پیش 300 تا خروجی گرفتم، بعد از اون دیگه خروجی هام رو کنسل کرد و بعد 2 روز هم اکانتم رو لیمیت کرد.
من کشورم رو ایران انتخاب کرده بودم برای همچین روزی که اگه مدارک بخوان بتونم صادقانه بدم بهشون،
همین کار رو هم کردم، اسکن پاسپورت و کپی قبض تلفن رو برای وریفای کردن آدرس و اون عکس و کد کذا رو دادم بهشون.
جالبه بدونید که اون قبض تلفن ایرانی تونست آدرسم رو وریفای کنه ولی بقیه مدارکم الان حدود 10 روزه که در دسته بررسیه.
بیشتر از 10 بار توی این مدت با ساپورت دارم مکالمه میکنم و هیچ جواب منطقی ارائه نمیدن و فقط میگن باید دپارتمان مربوطه جواب بده و صبر کنید.
با گشت و گذار هام توی نت به چندید مورد مشابه برخورد کردم که همه اونها هم یه جوری پولهاشون رو فریلنسر خورده بود... مثلاً :
www.scam.com/showthread.php?t=135356
کلاً چیزی که من متوجه شدم این شرکت تا جایی که بتونه و بدونه که کاربراش نمیتونند مزاحمتی براشون ایجاد کنند سعی میکنه که با همچین کارایی پول هاشون رو بلوکه کنه به نفع خودش.
الان من حدود 600 دلار توی فریلنسر دارم که به همین سرنوشت دچار شده.
بعید هم میدونم دیگه این اکانت از لیمیت در بیاد. شاید بهترین راه این باشه که از یه کشوری که اینا ازشون میترسند یه اکانت وریفای شده درست کنیم تا بشه با اطمینان بیشتری به کار کردن ادامه داد.
ولی باید از اول حسابه یه پاسپورت، شماره تلفن و یه قبض با آدرس رو بکنیم.

onlymaj
May 24th, 2013, 06:37
بنده از دوشنبه که این قضیه رو متوجه شدم رفتم و یک درخواست دادم . خوشبختانه امروز واریز شد . اکانت بنده قبل عید به دلیل واریز مستقیم یکی از دوستان بلاک شد . من رفتم یک اقرانامه به محل از دفتر اسناد رسمی با دادن ۳۲۲۰۰ تومان گرفتم و به همراه شناسنامه ام دادم ترجمه کردند و فرستادم . اکانتم در کمتر از یک روز دوباره باز شد . البته اولش فارسی فرستادم گیر دادن و گفتن انگلیسی بفرست . از عید تا حالا هم یک چند باری درخواست دادم و همه واریز شدند . حالا نمی دونم از این به بعد چطوره . آیا باز هم میشه درخواست داد یا نه . به هر حال تجربه ای که بنده داشتم رو عرض کردم شاید به درد دوستان بخوره .

majid-f
May 24th, 2013, 07:57
xplusboy و onlymaj عزیز، ممنون که به تاپیک ملحق شدین. اطلاعات مفیدی هم دادین.
ما بچه‌های ایران باید از حال هم باخبر باشیم چون کسی نیست ازمون حمایت کنه و شرایط کار هم برای ایرانی ها سخته.

saman-00
May 24th, 2013, 12:06
سلام میشه ادرس سایتشو بدید منم عضو شم چطوریه درامدی داره سایتش ؟

Tehranshahr
May 24th, 2013, 12:42
سلام دوستان
در مورد تحریم یک چیزی خدمتتون بگم شفاف.

در حال حاضر جمهوری اسلامی تحریمه نه اشخاص ایرانی مگر اینکه وزارت خزانه داری آمریکا مشخصا فرد رو تحریم کنه.

فرد ایرانی اگر خارج از ایران ساکن باشه تحریم شامل حالش نمیشه حتی با پاسپورت ایرانی.

پس دنبال درست کردن پاسپورت جعلی نباشید که هویتتون پیش سایت به باد نره البته چنین کاری محاله چون باید با در دست داشتن پاسپورت عکس بندازین!

saeidza
May 24th, 2013, 12:54
سلام دوستان
در مورد تحریم یک چیزی خدمتتون بگم شفاف.

در حال حاضر جمهوری اسلامی تحریمه نه اشخاص ایرانی مگر اینکه وزارت خزانه داری آمریکا مشخصا فرد رو تحریم کنه.

فرد ایرانی اگر خارج از ایران ساکن باشه تحریم شامل حالش نمیشه حتی با پاسپورت ایرانی.

پس دنبال درست کردن پاسپورت جعلی نباشید که هویتتون پیش سایت به باد نره البته چنین کاری محاله چون باید با در دست داشتن پاسپورت عکس بندازین!

دوست عزیز، کلیه شهروندان ایرانی هم تحریم هستند!
اگر غیر از این بود شهروندان ایرانی میتونستن حساب پی پال داشته باشن، یا میتونستن خارج از کشور حساب باز کنند

AvalinHost
May 24th, 2013, 13:01
دوست عزیز، کلیه شهروندان ایرانی هم تحریم هستند!
اگر غیر از این بود شهروندان ایرانی میتونستن حساب پی پال داشته باشن، یا میتونستن خارج از کشور حساب باز کنند

در مورد paypal ایرانی ها با پاسپورت ایرانی میتونن با آدرس خارج از ایران حساب paypal داشته باشند بدون هیچ مشکلی.
البته باید ثابت کنن که ساکن خارج از ایران هستن.

saeidza
May 24th, 2013, 13:04
در مورد paypal ایرانی ها با پاسپورت ایرانی میتونن با آدرس خارج از ایران حساب paypal داشته باشند بدون هیچ مشکلی.
البته باید ثابت کنن که ساکن خارج از ایران هستن.

هیچ شهروند ایرانی با "پاسپورت ایرانی" امکان بازکردن پی پال رو نداره، بلافاصله بعد از ارسال پاسپورت ایرانی به پی پال حساب پی پال شما تعطیل خواهد شد.

AvalinHost
May 24th, 2013, 13:05
هیچ شهروند ایرانی با "پاسپورت ایرانی" امکان بازکردن پی پال رو نداره، بلافاصله بعد از ارسال پاسپورت ایرانی به پی پال حساب پی پال شما تعطیل خواهد شد.
چند نفر رو میخوای بهتون معرفی کنم؟

saeidza
May 24th, 2013, 13:05
چند نفر رو میخوای بهتون معرفی کنم؟

یک نفر.

AvalinHost
May 24th, 2013, 13:06
یک نفر.

Yahoo ID: havaleonline

Tehranshahr
May 24th, 2013, 13:35

دوست عزیز شما اول تحقیق کنید بعد رای صادر کنید.
من خودم پاسپورت ایرانی دادم به پی پال.

AvalinHost
May 24th, 2013, 13:36
دوست عزیز شما اول تحقیق کنید بعد رای صادر کنید.
من خودم پاسپورت ایرانی دادم به پی پال.

احتمالا الان متوجه اشتباهشون شدن.

dreamdata
May 24th, 2013, 16:17
سلام - پی پل هیچ مشکلی با هویت ایرانی نداره ( با ایرانی در ایران مشکل دار- نه خارج از خاک ایران ) - 6-7 ساله پی پل دارم ....

mst_ab
May 24th, 2013, 23:29
دوستان گرام (!) بحث رو منحرف کردید! پیپل رو بیخیال!

عرض سلام به دوستان
من هم دقیقاً به همین مشکل برخوردم، دو هفته پیش 300 تا خروجی گرفتم، بعد از اون دیگه خروجی هام رو کنسل کرد و بعد 2 روز هم اکانتم رو لیمیت کرد.
من کشورم رو ایران انتخاب کرده بودم برای همچین روزی که اگه مدارک بخوان بتونم صادقانه بدم بهشون،
همین کار رو هم کردم، اسکن پاسپورت و کپی قبض تلفن رو برای وریفای کردن آدرس و اون عکس و کد کذا رو دادم بهشون.
جالبه بدونید که اون قبض تلفن ایرانی تونست آدرسم رو وریفای کنه ولی بقیه مدارکم الان حدود 10 روزه که در دسته بررسیه.
بیشتر از 10 بار توی این مدت با ساپورت دارم مکالمه میکنم و هیچ جواب منطقی ارائه نمیدن و فقط میگن باید دپارتمان مربوطه جواب بده و صبر کنید.
با گشت و گذار هام توی نت به چندید مورد مشابه برخورد کردم که همه اونها هم یه جوری پولهاشون رو فریلنسر خورده بود... مثلاً :
www.scam.com/showthread.php?t=135356 (http://www.scam.com/showthread.php?t=135356)
کلاً چیزی که من متوجه شدم این شرکت تا جایی که بتونه و بدونه که کاربراش نمیتونند مزاحمتی براشون ایجاد کنند سعی میکنه که با همچین کارایی پول هاشون رو بلوکه کنه به نفع خودش.
بعید هم میدونم دیگه این اکانت از لیمیت در بیاد. شاید بهترین راه این باشه که از یه کشوری که اینا ازشون میترسند یه اکانت وریفای شده درست کنیم تا بشه با اطمینان بیشتری به کار کردن ادامه داد.
ولی باید از اول حسابه یه پاسپورت، شماره تلفن و یه قبض با آدرس رو بکنیم.
پیدا کردن و وریفای کردن آدرس در یک کشور برای خیلی ها مثل بنده خیلی سخته...
موضوع جالب اینه که قبض تلفن فارسی رو می تونن بخونن (که آدرستون رو وریفای کردن) ولی شناسنامه یا کارت ملی فارسی رو گیر میدن؟!! واقعاً عجیبه!
این موضوع رو هم که میگید:

مخالفم، چون این سایت این قدر درامدش بالاست که اصلاً نیازی به چنین کارهایی نیست، در ثانی، من فکر می کنم که اونا بیشتر میخوان محکم کاری قانونی انجام بدن تا اینکه بخوان از فرد یا افرادی دز دی کنن!

بنده از دوشنبه که این قضیه رو متوجه شدم رفتم و یک درخواست دادم . خوشبختانه امروز واریز شد . اکانت بنده قبل عید به دلیل واریز مستقیم یکی از دوستان بلاک شد . من رفتم یک اقرانامه به محل از دفتر اسناد رسمی با دادن ۳۲۲۰۰ تومان گرفتم و به همراه شناسنامه ام دادم ترجمه کردند و فرستادم . اکانتم در کمتر از یک روز دوباره باز شد . البته اولش فارسی فرستادم گیر دادن و گفتن انگلیسی بفرست . از عید تا حالا هم یک چند باری درخواست دادم و همه واریز شدند . حالا نمی دونم از این به بعد چطوره . آیا باز هم میشه درخواست داد یا نه . به هر حال تجربه ای که بنده داشتم رو عرض کردم شاید به درد دوستان بخوره .
افرادی که کشورشون رو غیر از ایران انتخاب کردن با مکاتبه با ساپورت فری لنسر (بدون مدارک) تونستن که مشکلشون رو حل کنن.
میشه توضیح بدید که اقرار نامه چیه و برای چی تهیه کردین؟
منظور از واریز مستقیم چیه؟ اکانت بلاک شد یا لیمیت؟

majid-f
May 25th, 2013, 00:10
میشه توضیح بدید که اقرار نامه چیه و برای چی تهیه کردین؟

بله این سوال من هم هست.

منظور از واریز مستقیم چیه؟

من هم یک بار چند سال پیش سر واریز مستقیم مشکل خوردم. واریز مستقیم همون گزینه Transfer Funds هست:
https://www.freelancer.com/users/financial-dash/?action=transfer-funds

یعنی بدون پروژه از موجودی فری لنسرتون به حساب یک عضو دیگه پول منتقل کنین. نمی دونم چرا با اینکه خودشون این امکان رو گذاشتن چرا هر وقت کسی ازش استفاده میکنه (و ۳ درصد هم هزینه ازش کم میکنن) باید سین جیم بشه.

majid-f
May 25th, 2013, 14:09
سلام میشه ادرس سایتشو بدید منم عضو شم چطوریه درامدی داره سایتش ؟

سامان جان این آدرس سایت: Freelancer.com - Hire Freelancers & Find Freelance Jobs Online (http://freelancer.com)

اما همونطور که میبینی اکانت ایرانی همچین بی دردسر هم نیست. من اگر امروز می‌خواستم یک اکانت باز بکنم و امکانش رو هم داشتم اولا اکانت رو با هویت حقوقی باز میکردم (اکانت متعلق به یک شرکت، نه یک شخص حقیقی) و در ثانی از شرکتی استفاده می‌کردم که خارج از ایران ثبت شده باشه. خارج از ایران بودن اکانت فایده‌ش اینه که اگر تحریم‌ها تا جائي پیش رفت که شرکت‌های استرالیائی هم ملزم شدن به ساکنان ایران سرویس ندن مشکلی برای اکانت پیش نمی‌آد، شرکت بودنش هم فایده‌ش اینه که بصورت قانونی قابل واگذاری میشه (اعتباری که یک اکانت شخصی کسب میکنه ارزشمند هست اما فقط برای شخص صاحب اکانت و این ارزش قابل تبدیل به پول نیست).

البته اگر به شکل دست‌گرمی و امتحانی میخوای وارد فری‌لنسر بشی رفتن دنبال مدارک برای اکانت خارج از ایران (چه شخصی و چه شرکتی) به دردسرش نمی‌ارزه -- مگر اینکه فامیل نزدیک داشته باشی که کمکت کنه. اگر نداری، یک اکانت با هویت و آدرس و تلفن واقعی‌ت راحت میتونی باز کنی و شروع کنی به دنبال پروژه دویدن! (اول کار پروژه گرفتن سخته)

امیدوارم موفق باشی

epsi1on
May 26th, 2013, 12:28
سلام دوستان.
اینجا کسی مدارک Identification برای برداشتن لیمیت ها از اکانتش توی فریلنسر ارایه داده؟ سه تا مدرک میخواد، یکی اسکن پاسپورت یکی قبض برق یا آب یا قبض مالیات و سومی هم عکس به همراه کد! (همون که مثل زندانی ها هست!)
دفعه پیش که اکانت من لیمیت شد تونستم با گواهی اشتغال به تحصیل انگلیسی لیمیتش رو بردارم چون هنوز خدمت نرفتم و برای گرفتن پاسپورت باید 15 میلیون تومن وثیقه بزارم! الان که به پشتیبانیش تیکت زدم که من نمیتونم اسکن پاسپورت ارایه کنم و مثل بقیه ایرانی ها قبضم فارسی هست و دفعه پیش هم قبض فارسی ارایه کردم و شما قبول نکردید! ترجمه رسمی هم نه از شناسنامه و نه از چیز دیگه ای قبول نمیکنید! من چطور میتونم خودم رو برای شما Identify کنم؟، بلافاصله تیکت رو Close کردند! :)
چقدر رفتار میتونه تحقیر آمیز باشه!! 400$ تو حسابم داشتم، گور پدرش با فریلنسر نامرد :111:یه پروژه 5000$ دارم، نمیدونم کارفرماشو چیکار کنم! باید کلی باهاش صحبت کنم که رازی بشه مستقیم ازش پول بگیرم. کوفتشون بشه اون فی که روش گرفتن B-)

mst_ab
May 26th, 2013, 12:34
سلام دوستان.
اینجا کسی مدارک Identification برای برداشتن لیمیت ها از اکانتش توی فریلنسر ارایه داده؟ سه تا مدرک میخواد، یکی اسکن پاسپورت یکی قبض برق یا آب یا قبض مالیات و سومی هم عکس به همراه کد! (همون که مثل زندانی ها هست!)
دفعه پیش که اکانت من لیمیت شد تونستم با گواهی اشتغال به تحصیل انگلیسی لیمیتش رو بردارم چون هنوز خدمت نرفتم و برای گرفتن پاسپورت باید 15 میلیون تومن وثیقه بزارم! الان که به پشتیبانیش تیکت زدم که من نمیتونم اسکن پاسپورت ارایه کنم و مثل بقیه ایرانی ها قبضم فارسی هست و دفعه پیش هم قبض فارسی ارایه کردم و شما قبول نکردید! ترجمه رسمی هم نه از شناسنامه و نه از چیز دیگه ای قبول نمیکنید! من چطور میتونم خودم رو برای شما Identify کنم؟، بلافاصله تیکت رو Close کردند! :)
چقدر رفتار میتونه تحقیر آمیز باشه!! 400$ تو حسابم داشتم، گور پدرش با فریلنسر نامرد :111:یه پروژه 5000$ دارم، نمیدونم کارفرماشو چیکار کنم! باید کلی باهاش صحبت کنم که رازی بشه مستقیم ازش پول بگیرم. کوفتشون بشه اون فی که روش گرفتن B-)

سلام دوست عزیز، من هنوز ارسال نکردم، چون مثل شما برای رفع لیمیت مدرک غیر از فارسی ندارم. خدا رو شکر من خیلی تو حسابم پول نیست! :) وگر نه بیچاره می شدم! من هم بیخیال شدم. فقط یه پروژه ناقص دارم که دلم برای کارفرما می سوزه! براش انجام میدم.
به نظر من هم اگر تو Elance یا ODesk مشکل نداری، پروژه 5 هزار تایی رو منتقل کن به یکی از این سایتا و اونجا پیگیری کن.

epsi1on
May 26th, 2013, 12:59
سلام دوست عزیز، من هنوز ارسال نکردم، چون مثل شما برای رفع لیمیت مدرک غیر از فارسی ندارم. خدا رو شکر من خیلی تو حسابم پول نیست! :) وگر نه بیچاره می شدم! من هم بیخیال شدم. فقط یه پروژه ناقص دارم که دلم برای کارفرما می سوزه! براش انجام میدم.
به نظر من هم اگر تو Elance یا ODesk مشکل نداری، پروژه 5 هزار تایی رو منتقل کن به یکی از این سایتا و اونجا پیگیری کن.

oDesk فکر کنم از همون اول مدارک میخواد.
همیشه باید یه مشکلی باشه، تا چند وقت پیش که فریلنسر ف.تلر بود. این چند وقت هم که صفحات https باز نمیشد، نمیتونستم Withraw کنم، چیز پی ان هم که ماشالله رسما تعطیلش کردن (اعم از کریو و تانل و بارباتانل و ...). فقط از VPS میتونم با فریلتسر کار کنم. فکر میکنم چند وقت دیگه هم به خاطر اینکه ایرانی ها رو لیمیت کرده، دوباره فیلش تر میشه.
بدیش این هست که این فریلنسر از همه سایتهای دیگه بزرگتر هست، واقعا سایت عالی ای بود. حیف شد...

mst_ab
May 26th, 2013, 13:08
oDesk فکر کنم از همون اول مدارک میخواد.
همیشه باید یه مشکلی باشه، تا چند وقت پیش که فریلنسر ف.تلر بود. این چند وقت هم که صفحات https باز نمیشد، نمیتونستم Withraw کنم، چیز پی ان هم که ماشالله رسما تعطیلش کردن (اعم از کریو و تانل و بارباتانل و ...). فقط از VPS میتونم با فریلتسر کار کنم. فکر میکنم چند وقت دیگه هم به خاطر اینکه ایرانی ها رو لیمیت کرده، دوباره فیلش تر میشه.
بدیش این هست که این فریلنسر از همه سایتهای دیگه بزرگتر هست، واقعا سایت عالی ای بود. حیف شد...
برای از ف.لتر درومدن فری لنسر من خیلی پیگیری کردم، از نامه و فکس گرفته تا تلفن و دعوا. من قبلاً با پ را.کسی باز می کردم، مشکلی نداشت. واقعاً حیف شد. من تو یه شرکت عمرانی کار می کردم، حقوقش کم بود اومدم بیرون چسبیدم به فری لنسر! حالا فک کنم باید برم التماس کنم دوباره منو راه بدن!

epsi1on
May 26th, 2013, 13:44
برای از ف.لتر درومدن فری لنسر من خیلی پیگیری کردم، از نامه و فکس گرفته تا تلفن و دعوا. من قبلاً با پ را.کسی باز می کردم، مشکلی نداشت. واقعاً حیف شد. من تو یه شرکت عمرانی کار می کردم، حقوقش کم بود اومدم بیرون چسبیدم به فری لنسر! حالا فک کنم باید برم التماس کنم دوباره منو راه بدن!

چه جالب منم رشتم عمران هست! چون دانشجوی دانشگاه آزادم باید ترمی 2 تومن شهریه بدم و برای همین فعلا به فریلنسر روی آورده بودم.
توی شرکت قبلیتون برنامه نویسی کار میکردید؟

mst_ab
May 26th, 2013, 14:16
چه جالب منم رشتم عمران هست! چون دانشجوی دانشگاه آزادم باید ترمی 2 تومن شهریه بدم و برای همین فعلا به فریلنسر روی آورده بودم.
توی شرکت قبلیتون برنامه نویسی کار میکردید؟
همه کار می کردم! از برنامه نویسی تا تحلیل و طراحی شبکه های توزیع طراحی ساختمون های اسکلت فولادی +... کلاً هر چیزی که بقیه انجام نمیدادن رو مینداختن رو دوش من! منم دانشگاه آزاد مشهد خوندم! :)

epsi1on
May 26th, 2013, 14:54
فکر کنم همه ایرانی هارو لیمیت کردن!
این صفحه رو ببینید:
جلوی محل همه یه علامت سوال اومده (با موس که روش میرید میزنه Unknown). برای منم هست، ولی قبل از لیمیت شدن نبود.

Tehranshahr
May 26th, 2013, 14:58
فکر کنم همه ایرانی هارو لیمیت کردن!
این صفحه رو ببینید:
جلوی محل همه یه علامت سوال اومده (با موس که روش میرید میزنه Unknown). برای منم هست، ولی قبل از لیمیت شدن نبود.

این ربطی به لیمیت نداره ، یک جورایی کشور ایران و عکس پرچمشو از سیستم حذف کردن!

mst_ab
May 26th, 2013, 14:59
این ربطی به لیمیت نداره ، یک جورایی کشور ایران و عکس پرچمشو از سیستم حذف کردن!

نه هنوز ایران هست،
https://cdn2.f-cdn.com/img/flags/png/ir.png

فقط اونایی که لیمیت شدن (یعنی ایرانی ها) چون موقعیتشون هنوز تأیید نشده میزنه unknown

Tehranshahr
May 26th, 2013, 15:07
نه هنوز ایران هست،
https://cdn2.f-cdn.com/img/flags/png/ir.png

فقط اونایی که لیمیت شدن (یعنی ایرانی ها) چون موقعیتشون هنوز تأیید نشده میزنه unknown

شاید ، باید صبر کرد و دید چی پیش میاد.

این قضیه لیمیت فقط برا ایرانیا نیست ، اینا چون تبدیل به شرکت بزرگی شدن دولت استرالیا روشون حساس تر شده و بهمین خاطر دارن بصورت رندوم هویت اعضا رو بصورت کاملا ناجوانمردانه تایید میکنن!
این کارو میتونن هر زمان انجام بدن اما درست زمانی لیمیت میکنن که کاربر میخواد پولشو بکشه بیرون و میزارنش تو منگنه تا هر چور شده هویتشو تایید کنه! درست مثل پی پال که همینجوری کاری نداره اما وقتی اولین پول به حساب واریز شد پولتو بلوکه میکنه و مدارک میخواد!

rabolf
May 26th, 2013, 15:13
من چند صفحه از لیست سایر اعضاء رو چک کردم، تمام ایرانی ها رو Icon e Unknown زده ولی باقی کشور ها رو بصورت رندم چک کردم مشکلی نداشتن

mst_ab
May 26th, 2013, 15:17
بله! چون فقط ایرانی ها هستن که نمی تونن مدارکشون رو ارسال و تأیید کنن! وقتی که مدارک رو نمیفرستی اکانت لیمیته، وقتی میفرستی، میگن فارسیه، انگلیسی بفرست، میگی انگلیسی ندارم، تیکت رو می بندن دیگه جوابت رو هم نمیدن!
یکی از دوستان تونسته بود با ارسال مدارک اکانتش رو از لیمیت دربیاره، ایشون هنوز توضیح ندادن که دقیقاً چطوری. من هم هنوز نفرستادم، میخوام یه حرکت مناسب و حسابشده انجام بدم! B-)

Tehranshahr
May 26th, 2013, 15:23
بله! چون فقط ایرانی ها هستن که نمی تونن مدارکشون رو ارسال و تأیید کنن! وقتی که مدارک رو نمیفرستی اکانت لیمیته، وقتی میفرستی، میگن فارسیه، انگلیسی بفرست، میگی انگلیسی ندارم، تیکت رو می بندن دیگه جوابت رو هم نمیدن!
یکی از دوستان تونسته بود با ارسال مدارک اکانتش رو از لیمیت دربیاره، ایشون هنوز توضیح ندادن که دقیقاً چطوری. من هم هنوز نفرستادم، میخوام یه حرکت مناسب و حسابشده انجام بدم! B-)

در صورت نداشتن پاسپورت برین گواهینامه رانندگی بین المللی بگیرین که انگلیسی و معتبره.

mst_ab
May 26th, 2013, 15:24
در صورت نداشتن پاسپورت برین گواهینامه رانندگی بین المللی بگیرین که انگلیسی و معتبره.
توضیح میدی که روال کار چطور هست؟ من هنوز سربازی هم نرفتم! مشکلی ایجاد نمی کنه؟

Tehranshahr
May 26th, 2013, 15:33
توضیح میدی که روال کار چطور هست؟ من هنوز سربازی هم نرفتم! مشکلی ایجاد نمی کنه؟

http://www.chehoteli.com/ExportInternationalCertificate.aspx

البته قبلش هم با ساپورت درمیون بزار جهت اطمینان.

mst_ab
May 26th, 2013, 16:19
از لینکی که Tehranshahr ارسال کرد، رفتم توی سایت زیر:
http://www.govahiname.ir (http://www.govahiname.ir/)
دوستانی که مدرک انگلیسی برای ارائه میخوان، فکر می کنم شرایطش خوبه (گواهینامه بین المللی). خیلی هم گرون نیست. 60 تومن فک کنم می گیرن. یه هفته هم طول میکشه برسه به دستتون.

serverfire
May 26th, 2013, 17:27
الان مشکل نوع مدارک نیست ، جوابی برای قسمت تائیده نمیاد
الان برای من بیشتر سه چهار روزه هنوز جوابی به بررسی مدارک داده نشده

mst_ab
May 26th, 2013, 17:50
مدرکتون انگلیسی بوده و باز هم مشکل داشتید؟

epsi1on
May 26th, 2013, 17:54
سلام دوستان.
پول داخل هر اکانت رو که مستقیم نمیشه منتقل کرد به اکانت دیگه (چون لیمیت شده)، و Withdraw هم نمیشه کرد چون لیمیت هست. میشه بعنوان دستمزد یک پروژه دادش به فریلنسر دیگری؟

mst_ab
May 26th, 2013, 17:55
فکر جالبیه! الان میرم تست کنم!
ویرایش: تستش خطرناک نیس؟ کسی مثل من که لیمیت شده برای یکی دیگه بفرسته، ممکنه اون یکی دیگه هم لیمیت بشه...

serverfire
May 26th, 2013, 18:27
مدرک ترجمه شده هست و هنوز جوابی ندادن ، ولی سری قبل ترجمه شناسنامه رو قبول کردن
این دفعه شناسنامه رو قبول نکردن در مرحله اول ، کارت ملی رو ترجمه و فرستادم که پنج روزی میشه که هنوز جوابش نیومده .

epsi1on
May 26th, 2013, 20:05
مدرک ترجمه شده هست و هنوز جوابی ندادن ، ولی سری قبل ترجمه شناسنامه رو قبول کردن
این دفعه شناسنامه رو قبول نکردن در مرحله اول ، کارت ملی رو ترجمه و فرستادم که پنج روزی میشه که هنوز جوابش نیومده .

من یادمه دفعه پیش هرچی ازشون خواستم قبول کنن که شناسنامه رو ترجمه کنم و براشون بفرستم، قبول نکردن.

epsi1on
May 26th, 2013, 21:09
فکر جالبیه! الان میرم تست کنم!
ویرایش: تستش خطرناک نیس؟ کسی مثل من که لیمیت شده برای یکی دیگه بفرسته، ممکنه اون یکی دیگه هم لیمیت بشه...

چرا احتمالش هست. احتمال این هم هست که اگر بفهمن کسی داره با حقه پولش رو خارج میکنه اکانتش رو از لیمیت در بیارن و ساسپندش کنن.

majid-f
May 27th, 2013, 05:30
سلام دوستان.
پول داخل هر اکانت رو که مستقیم نمیشه منتقل کرد به اکانت دیگه (چون لیمیت شده)، و Withdraw هم نمیشه کرد چون لیمیت هست. میشه بعنوان دستمزد یک پروژه دادش به فریلنسر دیگری؟

این رو امتحان نکردم، اما فکر نکنم اصلا اون شکلی هم بشه پول رو جا به جا کرد.

چیزی که من امتحان کردم و نشد این بود که سعی کردم پول رو به حساب کارفرما برگردونم. از ترنسفر استفاده کردم و دلیل رو هم (که بیش تر یک جمله جا نداره) عودت قسمتی از پرداختی سری اخر ذکر کردم. جا برای توضیح بیشتر نداشت وگرنه میخواستم عنوان کنم یک قسمت از کار بنا به مسائلی مونده برای بعد و برای همین میخوام مبلغ مربوط به اون قسمت رو عودت بدم فعلا. اما همونطور که گفتم فقط همون تک جمله اول رو جا داشت.

موقعی هم که دکمه ترنسفر رو زدم جواب این بود که اکانتت لیمیت هست و برای خروج پول از اکانت باید رفع لیمیتش کنی!

روی همین حساب فکر میکنم به احتمال خیلی زیاد از طریق پروژه هم نشه کاری کرد.

rezanew
May 27th, 2013, 09:24
دوستانی که حساباشون لیمیت شده میشه به این سوالها جواب بدن:

- این اکانت شما بعد از اینکه درخواست برداشت دادین لیمیت شد؟
- چند روز بعد از درخواست؟
- کشورتون ایران هست تو freelancer?
- با ip ایران وصل میشید؟
- درخواست برداشتتون رو با ip ایران دادین؟
- اگه با ip خارجی وصل میشید، گاهی وقت ها شده با ip ایران برید؟
- ip که درخواست برداشت دادین با کشوری که تو freelancer زدین مطابقت داره؟
- بار اولی هست که می خوایین برداشت کنید؟
- مبلغ برداشتی چقدر هست؟

منظور از سوال های بالا اینه که به یک نتیجه برسم، اگه دوستان به این سوال ها پاسخ بدن میشه نتیجه گیریهایی کرد

majid-f
May 27th, 2013, 09:49
دوستانی که حساباشون لیمیت شده میشه به این سوالها جواب بدن

منظور از سوال های بالا اینه که به یک نتیجه برسم، اگه دوستان به این سوال ها پاسخ بدن میشه نتیجه گیریهایی کرد

موافقم. از هیچ کار نکردن بهتره. این هم جواب‌های من:

- این اکانت شما بعد از اینکه درخواست برداشت دادین لیمیت شد؟
- چند روز بعد از درخواست؟

نه بلافاصله. اول درخواستم بجای پرداختت شدن از سیستم پاک شد. از پشتیبانی علتش رو پرسیدم، ارجاع دادن به پشتیبانی سطح ۲ روز بعدش اکانتم لیمیت شد که ظاهرا جواب پشتیبانی سطح ۲ همین بود چون اونا هم هیچ توضیحی ندادن.

- کشورتون ایران هست تو freelancer?
- با ip ایران وصل میشید؟
- درخواست برداشتتون رو با ip ایران دادین؟

جواب هر سه مورد مثبت هست.

- اگه با ip خارجی وصل میشید، گاهی وقت ها شده با ip ایران برید؟
همیشه چه برای درخواست دادن و چه برای کارهای دیگه با آی پی ایران وصل میشم

بله

- بار اولی هست که می خوایین برداشت کنید؟
- مبلغ برداشتی چقدر هست؟

خیر. بارها بدون مشکل برداشت داشتم. مبلغ برداشتی اخیر ۱۸۰ دلار بود.

نهایتا اگر دوستان دیگه هم مایل بودن و جواب دادن دوست دارم تحلیل تون رو بدونم چیه.

serverfire
May 27th, 2013, 10:02
من هم دقیقا به همین شکل بوده ، فقط با این تفاوت که یکبار دیگه هم اینطوری شده بود دقیقا ارسال پول کنسل شد ، لیمیت شدم ، مدارک رو ارسال کردم ، از لیمیت در اومدم

ولی الان هنوز با مدارک جدید از لیمیت در نیومدم و جوابی هم داده نشده

rezanew
May 27th, 2013, 10:03
ممنون بابت جوابی که دادین

اما شرایط من و قبلاً چه برداشتایی داشتم:
من حسابم رو از اول از آمریکا باز کردم آخرین بار هم حدود 5 ماه پیش برداشت داشتم و اکثراً هم از ip های آلمان؛ آمریکا و گاهی ایران (2 3 بار بیشتر نشده اونم فراموش کردم) و اکانتم لیمیت نشده، من اول حدس می زدم که این لیمیت جدیداً تو freelancer ایجاد شده، اما بعداً که تحقبق کردم دیدم نه اون زمانی که من برداشت داشتم هم وجود داشته...
اما یک مورد جالب که اون موقع برام پیش اومد این بود:

من یک حساب paypal کسی برام باز کرده بود، درخواست برداشت دادم (حدود 500 دلار) و به حساب paypal خودم واریز شد، اما بعد از حدود 1 هفته حسابم لیمیت شد و تنها راهی که برام باز موند ریفاند به واریز کننده پول بود، من هم با ساپورت freelancer تماس گرفتم و گفتم که از ایرانم!! و paypal لیمیتم کرده میشه پیپال برگشت بزنه به شما و شما برگردونید به حسابم، اونا هم مرام گذاشتن و برگشت رو قبول کردن!! و دوباره 2 روز بعد درخواست برداشت دادم به حساب یه نفر دیگه!!! البته من کاربر premuim هستم اونجا و ماهی 50 دلار میدم بهشون!! شاید به این خاطر مرام گذاشتن! :D

من چند تا چیز به ذهنم میرسه

- قبلا (6 ماه پیش) با ایران مشکل نداشته الان جدیداً داره
- برای استفاده معمولی میتونید از ip ایران استفاده کنید اما درخواست حتما باید با خارجی باشه!
- ip ی که درخواست میدین باید با کشوری که تو freelancer زدین یکی باشه (و ایران نباشه)

من هم ترسیدم درخواست برداشت بدم و فعلا دست نگه داشتم اما این هفته میخوام دخواست بدم ببینم چی میگن!! مشکل اینجاست که من فقط تلفن رو وریفای کردم! و اگه بخوان آدرس رو وریفای کنم نمیتونم! :D

serverfire
May 27th, 2013, 10:08
یک مسئله هم که هست ، الان کشور ما در مرحله حساسی هست و دنیا منتظره به بینه چه اتفاقی می افته میشه دوباره مثل 88 و یا مثلا اوضاع وخیم بشه تو کشور ( سفارت چیزی تسخیر کنیم :دی ) یا حتی بدتر . و احتمالا فرلنسر هم میخواد وسواس به خرج بده که یه موقع پول منتقل نکرده باشه برای تروریسم مثلا .
برای چی این حرف رو میزنم چیزی از روی چیزی که شنیدم ، کشور ایران ، روسیه و کره شمالی تو لیست سیاه ویزا کار و تحصیل هستن ( جدیدا این اتفاق افتاده و خیلی از کشور ویزا ها ایران رو ریجکت می کنن )

احتمال زیاد حداکثر تا یک ماه دیگه اگر اوضاع کشور عادی بشه ، اوضاع فریلنسر هم برای ایرانی ها عادی میشه .

majid-f
May 27th, 2013, 10:17
من هم دقیقا به همین شکل بوده ، فقط با این تفاوت که یکبار دیگه هم اینطوری شده بود دقیقا ارسال پول کنسل شد ، لیمیت شدم ، مدارک رو ارسال کردم ، از لیمیت در اومدم

ولی الان هنوز با مدارک جدید از لیمیت در نیومدم و جوابی هم داده نشده

یعنی بار دومی هم میتونه در کار باشه؟
خبر خوبی نیست.

شما ازشون نپرسیدین که چطور تائید دفعه قبل خودشون رو بی اعتبار میدونن و دوباره مدارک خواستن؟

majid-f
May 27th, 2013, 10:30
یک مسئله هم که هست ، الان کشور ما در مرحله حساسی هست و دنیا منتظره به بینه چه اتفاقی می افته میشه دوباره مثل 88 و یا مثلا اوضاع وخیم بشه تو کشور ( سفارت چیزی تسخیر کنیم :دی ) یا حتی بدتر . و احتمالا فرلنسر هم میخواد وسواس به خرج بده که یه موقع پول منتقل نکرده باشه برای تروریسم مثلا .
برای چی این حرف رو میزنم چیزی از روی چیزی که شنیدم ، کشور ایران ، روسیه و کره شمالی تو لیست سیاه ویزا کار و تحصیل هستن ( جدیدا این اتفاق افتاده و خیلی از کشور ویزا ها ایران رو ریجکت می کنن )

احتمال زیاد حداکثر تا یک ماه دیگه اگر اوضاع کشور عادی بشه ، اوضاع فریلنسر هم برای ایرانی ها عادی میشه .

فکر نکنم کسی اونجا نشسته باشه در حال رصد کردن اوضاع ایران باشه.

دوستانی هم که میفرمایند با آی پی ایران برای برداشت نباید وصل شد این دو مسئله رو چطور توجیه میکنن:

۱. حدود ۵۶ نفر (من جمله خود من) اصلا رسما توی اکانتشون اعلام کردن ایرانی و ساکن ایران هستن و اکانتشون هم بازه. وقتی کسی میگه من توی ایرانم دیگه چه احتیاجی به مچ گیری با آی پی هست؟
۲. استرالیا مثل آمریکا و انحادیه اروپا شرکت ها و سازمان های استرالیائی رو از مراوده مالی با شهروندان ایران منع نکرده -- اینکه بعدا این کار رو بکنه یا نه یک موضوع دیگه ست. برای همین هم فری لنسر حرفش این نیست که توی ایران هستی یا نیستی، بلکه میگه ثابت کن همون شخصی هستی که ادعا میکنی و همونجا ساکنی که توی اکانتت ثبت کردی.

پس این مشکلات علتش جیه؟
والا هرچی فکر می کنم توضیح قانع کننده‌ای به نظرم نمی رسه. فقط این توضیح نیم بند رو غیر محتمل نمی دونم:

طبق قانون مبارزه با پولشوئی و تامین مالی تروریسم، سازمان متولی نظارت بر اجرای تمهیدات اسمش austrac هست. همین سازمان تعیین می کنه کدوم شرکت ها باید رویه اجرائی برای قانون مربوطه داشته باشن و چه گزارشی باید ارائه کنن.

احتمال داره نزدیک زمان ارائه گزارش باشن و بخوان نشون بدن اقداماتی انجام دادن.

epsi1on
May 27th, 2013, 10:55
فکر نکنم کسی اونجا نشسته باشه در حال رصد کردن اوضاع ایران باشه.

دوستانی هم که میفرمایند با آی پی ایران برای برداشت نباید وصل شد این دو مسئله رو چطور توجیه میکنن:

۱. حدود ۵۶ نفر (من جمله خود من) اصلا رسما توی اکانتشون اعلام کردن ایرانی و ساکن ایران هستن و اکانتشون هم بازه. وقتی کسی میگه من توی ایرانم دیگه چه احتیاجی به مچ گیری با آی پی هست؟
۲. استرالیا مثل آمریکا و انحادیه اروپا شرکت ها و سازمان های استرالیائی رو از مراوده مالی با شهروندان ایران منع نکرده -- اینکه بعدا این کار رو بکنه یا نه یک موضوع دیگه ست. برای همین هم فری لنسر حرفش این نیست که توی ایران هستی یا نیستی، بلکه میگه ثابت کن همون شخصی هستی که ادعا میکنی و همونجا ساکنی که توی اکانتت ثبت کردی.

پس این مشکلات علتش جیه؟
والا هرچی فکر می کنم توضیح قانع کننده‌ای به نظرم نمی رسه. فقط این توضیح نیم بند رو غیر محتمل نمی دونم:

طبق قانون مبارزه با پولشوئی و تامین مالی تروریسم، سازمان متولی نظارت بر اجرای تمهیدات اسمش austrac هست. همین سازمان تعیین می کنه کدوم شرکت ها باید رویه اجرائی برای قانون مربوطه داشته باشن و چه گزارشی باید ارائه کنن.

احتمال داره نزدیک زمان ارائه گزارش باشن و بخوان نشون بدن اقداماتی انجام دادن.
پس چرا درخواست های Withdraw ایرانیها رو تا چند روز پیش کنسل میکردن؟

serverfire
May 27th, 2013, 11:12
تائید دفعه اول سه ماه پیش بود ، و با ترجمه شناسنامه کار راه افتاد و گیر داده بودن که پی پال مشخصات مستر کارتش با خودت نمیخونه و با توضیح حل شد مسئله

این دفعه که پرسیدم همین سئوال شما رو گفتن که شناسنامه رو ما به صورت موقت قبول کرده بودیم و گواهی تولد شما هست فقط و کارت رو از شما میخوایم که دولتی باشه و به روز . بعد از ارسال دیگه نه تیکتی جواب دادن نه ریو رو جواب دادن هنوز

serverfire
May 27th, 2013, 11:15
حرف شما تائید میشه ،
من خواهرم استرالیا هستش و گفته اگه نتونستی پیگیری کنی برات پیگیری میکنم ، حالا می تونه از خود فری لنسر باشه می تونه حقوقی باشه ( من سه هزار دلار تو اکانتم داره که منتقل نشده ) .

و اگه به اونجا کشید نتیجه رو اعلام می کنم ، اینطوری بگم که خیالتون راحت باشه نمی تونن پول کسی رو ندن .

rezanew
May 27th, 2013, 11:59
تائید دفعه اول سه ماه پیش بود ، و با ترجمه شناسنامه کار راه افتاد و گیر داده بودن که پی پال مشخصات مستر کارتش با خودت نمیخونه و با توضیح حل شد مسئله

این دفعه که پرسیدم همین سئوال شما رو گفتن که شناسنامه رو ما به صورت موقت قبول کرده بودیم و گواهی تولد شما هست فقط و کارت رو از شما میخوایم که دولتی باشه و به روز . بعد از ارسال دیگه نه تیکتی جواب دادن نه ریو رو جواب دادن هنوز

من معمولا هر دفعه به یه اکانت paypal میریزم! گیر ندادن به این تا حالا!!

mst_ab
May 27th, 2013, 12:50
- این اکانت شما بعد از اینکه درخواست برداشت دادین لیمیت شد؟ حدود یه هفته

- کشورتون ایران هست تو freelancer? بله

- با ip ایران وصل میشید؟ گاهی ایران گاهی آمریکا

- درخواست برداشتتون رو با ip ایران دادین؟ گاهی ایران گاهی آمریکا! :)

- اگه با ip خارجی وصل میشید، گاهی وقت ها شده با ip ایران برید؟ بله

اولین برداشتم رو با آی پی آمریکا زدم، مثل دفعه های قبلی، ولی بعد از اینکه کنسل شد، گفتم با آی پی ایران بزنم، پس از روی آی پی درخواست ها نیست. یکی دیگه از دوستان هم همیشه با آی پی غیر ایران متصل میشد، ولی به دلیل اینکه یه بار به آی پی ایران وصل شد، اکانتش لیمیت شد.

- بار اولی هست که می خوایین برداشت کنید؟ نه
- مبلغ برداشتی چقدر هست؟ حدود 100 دلار

حساب پیپل چه ربطی به فری لنسر داره؟ که مثلاً اون هم لیمیت بشه؟؟
امیدورام این قضیه هر چه زودتر تموم بشه، واقعاً منو به هم ریخته.... :(

rezanew
May 27th, 2013, 13:31
فردا می خوام دل به دریا بزنم درخواست بدم! جهنم! نهایت یکم پولمون میره دیگه! :d

mst_ab
May 28th, 2013, 11:28
از افرادی که مدرک فرستادن، کسی تا حالا حسابش از لیمیت در نیومده؟ :(

serverfire
May 28th, 2013, 12:36
نه هنوز
پشتیبانی انلاین هم گفت شاید سرشون شلوغه !

mst_ab
May 28th, 2013, 14:18
نه هنوز
پشتیبانی انلاین هم گفت شاید سرشون شلوغه !
ای بابا، اینا همشون آبدارچی هستن! "سرشون شلوغه".... مگر میخوان شیر (!) هوا کنن! یه تأیید آدرس، چقدر مگه طول می کشه؟ یه نگاه بکنن یه دکمه بزنن، اینا اصلاً نمیخوان تأیید کنن. ببینید من کِی گفتم... :|

serverfire
May 28th, 2013, 14:23
من به شما پیشنهاد میکنم آرامش خودتون رو حفظ کنید و من قبلا مشابه این مشکل بوده برام و حل شده و این دفعه هم حل میشه .

m.sabouri
May 28th, 2013, 16:19
سلام.

من یه مدت نبودم... شرمنده. خبر خاصی هم نشده از حسابم. البته جز اینکه از من هم اون مشخصات رو خواستن و من یه هفته پیش براشون فرستادم و هنوز کاری نکردن!
این رو بخونید شاید یکم موضوع ما به این ربط داشته باشه. مخصوصا قسمت آخرش:
Freelancer Blog (http://corporate.freelancer.com/uncategorized/dont-believe-everything-you-read-on-the-internet-lies-scams-and-freelancer-com/)

Tehranshahr
May 28th, 2013, 18:07
ای بابا، اینا همشون آبدارچی هستن! "سرشون شلوغه".... مگر میخوان شیر (!) هوا کنن! یه تأیید آدرس، چقدر مگه طول می کشه؟ یه نگاه بکنن یه دکمه بزنن، اینا اصلاً نمیخوان تأیید کنن. ببینید من کِی گفتم... :|

حداقل 7میلیون کاربر داره ، ظاهرا شروع کردن به تایید هویت و مکان کاربرا برا همین سرشون شلوغ شده.

mst_ab
May 28th, 2013, 18:16
بله، ولی ظاهراً از ایرانی ها شروع کردن... |:

serverfire
May 28th, 2013, 18:20
نه با کل کاربر ها هست ولی ، یکسری کشور ها و افراد که اطلاعاتشون مشکوک میزنه سختر میشه براشون
به عنوان مثال یک امریکایی وقتی پی پالش رو تائید می کنه از پی پال اطلاعات مستر کارتش رو میگیرن با اطلاعات مستر کارت همه چیز تائید میشه و این مشکل رو ندارن باهاش ولی کشور های مثل هند و ایران و ... کاربرشون سختر می تونن مشخص کنن هویت خودشون رو

bestdeveloper
May 28th, 2013, 23:29
سلام دوستان. هنوز هیچ کدوم وریفای نشدین؟ لطفا هرکی وریفای شد اینجا اعلام کنه
برای وریفای کردن آدرس چی فرستادین؟ من پاسپورت دادم و ترجمه حساب بانکی

rabolf
May 29th, 2013, 14:18
من تازه وارد هم لیمیت شدم. البته بعد از دو هفته که واسه برداشت صبر کردم !!
Your Freelancer.com account has been limited for account security reasons until we can verify your identity. You can continue to work and receive payments, but you won’t be able to transfer or withdraw funds. To verify your identity, please provide the following documentation:

دوستان کسی وریفای نشده هنوز ؟ برای آدرس چه مدرکی بفرستم ؟

majid-f
May 29th, 2013, 14:29
سلام دوستان. هنوز هیچ کدوم وریفای نشدین؟ لطفا هرکی وریفای شد اینجا اعلام کنه
برای وریفای کردن آدرس چی فرستادین؟ من پاسپورت دادم و ترجمه حساب بانکی

من که هنوز منتظرم.

بانک ملت و سامان چندتا شعبه سر زدم. فقط گردش حساب میدن که اون هم آدرس نداره (نه فارسیش نه لاتینش). هر چی هم بهشون میگی بابا Bank Statment یک فرمت استاندارد داره که از عناصرش آدرس مشتری هم هست به خرجشون نمیره. بانک داریم ما هم!

فرمت استاندارد صورتحساب بانکی که همه دنیا میشناسن:
http://www.crawfordtech.com/images/stories/CrawfordTech-Bank-Statement-Sample-QR-Express.pdf

بدبختی به اون طرف هم نمیشه توضیح داد که بــــــــــــــــــانــــ ـــــــــــک های ما سرشون نمیشه صورتحساب بانکی چیه!

ترجمه حساب بانکی چی هست؟ آدرس مشتری هم داره؟ کدوم بانک میده؟

serverfire
May 29th, 2013, 14:52
من از بانک ملی یک گواهی تمکن انگلیسی گرفتم با بد بختی ، آدرس بانک هم داره که کافیه هست ولی جواب برای یک هفته نیومده

majid-f
May 29th, 2013, 15:04
من از بانک ملی یک گواهی تمکن انگلیسی گرفتم با بد بختی ، آدرس بانک هم داره که کافیه هست ولی جواب برای یک هفته نیومده

ممنون.

یک چیزی شبیه به اینه؟
گواهی تمکن مالی برای دانشگاه و سفارت - همه نکات - زیر آسمان خدا (http://zireasemanekhoda.blogsky.com/1390/12/26/post-310/)

نمی دونستم چنین امکانی هست. اما اینکه بدون وجود آدرس مشتری قبول کنن زیاد خوش بین نیستم.

mst_ab
May 29th, 2013, 15:16
فکر نکنم این جور چیزا رو قبول کنن، خودشون که نوشتن:
government issued ID, driver's license or passport which includes your photo, signature, name and date of birth

من گواهینامه بین المللی سفارش دادم که عکس و اسم و تاریخ تولد داره ولی امضا نداره، ولی هنوز مدارک رو ارسال نکردم، صبر کردم ببینم برای بقیه چه اتفاقی میفته.
برای تأیید آدرس هم یکی از دوستان (xplusboy) گفتن که قبض تلفن فرستادن (فارسی) و آدرسشون verified شد! (اینجا: http://www.webhostingtalk.ir/f172/80055/index10.html#post768279)

serverfire
May 29th, 2013, 15:26
یکی از دوستان از فریلسنر پرسیده بود گفته قابل قبول هست ، شما هم به پرسید از پیشتبانی ، البته تیکت من رو که هنوز جواب ندادن !!!

serverfire
May 29th, 2013, 15:28
برای تائیده ادرس گواهی از بانک میشه گرفت .
برای مدرک دولتی ، شاید کارت ملی رو قبول کنن که من هنوز جوابش نیومده برام اگه قبول کردن خبر میدم
ولی یک دفعه ترجمه شناسنامه رو قبول کردن ،
ادرس فارسی رو اصلا قبول نمی کنن ، ایشون صد در صد اشتباه می کنن یا اشتباها قبول شده

serverfire
May 29th, 2013, 15:37
من با یکی از کارمند تقربا رد بالا حرف زدم ، گفت پیگیری میکنم و حداکثر تا یک روز دیگه نتیجه رو میگم
به بینیم چی میشه :)

rabolf
May 29th, 2013, 18:42
دوستان من یه پروژه 800 دلاری دارم، ولی بخاطر همین موضوع فقط 170 تا گرفتم که ببینم چی میشه وضعیت
حالا به صاحب کار داستان رو گفتم و گفتم بیا پولو مستقیم بریز به حساب خودم ولی اون میگه تمام پول رو دیپوسیت کرده تو سایت و اگر راهی باشه پولو برگردونه، پول رو مستقیم به حساب من میریزه. حالا سوال اینه که آیا واقعاً پیمانکارا نمیتونن پول دیپوزیت شده رو بیرون بکشن یا اینکه طرف ما خنگ/زرنگه ؟ اگر میشه و کسی تجربشو داره بگه لطفاً چجوری میشه اینکارو کرد.

ممنون

mst_ab
May 29th, 2013, 19:24
دوستان من یه پروژه 800 دلاری دارم، ولی بخاطر همین موضوع فقط 170 تا گرفتم که ببینم چی میشه وضعیت
حالا به صاحب کار داستان رو گفتم و گفتم بیا پولو مستقیم بریز به حساب خودم ولی اون میگه تمام پول رو دیپوسیت کرده تو سایت و اگر راهی باشه پولو برگردونه، پول رو مستقیم به حساب من میریزه. حالا سوال اینه که آیا واقعاً پیمانکارا نمیتونن پول دیپوزیت شده رو بیرون بکشن یا اینکه طرف ما خنگ/زرنگه ؟ اگر میشه و کسی تجربشو داره بگه لطفاً چجوری میشه اینکارو کرد.
ممنون

همون طور که فری لنسر Withdraw داره، کارفرما هم داره، می تونه به حساب پیپل خودش منتقل کنه.(البته به دلیل فی هایی که سایت میگیره، یه مقداری از پولشون از بین میره) ظاهراً ایشون نمیتونن به شما اعتماد کنن، و میخوان از سیستم مایل استون خود فری لنسر استفاده کنن، مخصوصاً که حالا بهشون گفتید که اکانت لیمیت شده، کمی مشکوک تر شدن. هیچ وقت به خود کارفرما مشکلات ایجاد شده در مورد حسابتون رو نگید، بدبین میشن.

majid-f
May 29th, 2013, 19:47

ممنون

نشدنی نیست. اما بدون دردسر و بدون هزینه هم نیست. البته ترجیح کارفرما اینه که توی خود فری‌لنسر منتقل کنه، هم براش راحتتره و هم نگرانی از سین جیم پی پل نداره که بگن این کی بود پول به حسابش ریختی و مابقی قضایا. اما اگر از کارتون کاملا راضی باشه و خوب شیرفهم شده باشه که اگر این کار رو نکنه شما حالا حالا ممکنه به پولتون نرسین همکاری میکنه.

اگر قضیه اعتماد هست من یک پست اینجا زدم میتونین بهش بگین مشکل مشابهی پیدا کردین وضعیتتون رو درک میکنه:
Discuss legal issues that are of a general nature - In the eyes of the law, am I completely powerless? (http://www.aussielegal.com.au/forum/forum_posts~TID~19540.htm)

مخصوصاً که حالا بهشون گفتید که اکانت لیمیت شده، کمی مشکوک تر شدن. هیچ وقت به خود کارفرما مشکلات ایجاد شده در مورد حسابتون رو نگید، بدبین میشن.

بستگی به طرف داره و اینکه چطور موضوع رو براش توضیح بدین. همه شکاک نیستن. یکی از کارفرماهای من ۵۰۰ دلار ریخته بود و فعلا قرار نبود پرداختی جدید داشته باشه. از ۵۰۰ تا ۱۸۰ تاش توی اکانت گیر کرده که فروخته بودمش و ریالش رو هم گرفته بودم. این کارفرمائی که میگم موضوع رو که شنید گفت من ۱۸۰ دلار رو به حساب کسی که دلار رو بهش فروختی میریزم و از پرداختی بعدیت کم می کنم.

rabolf
May 29th, 2013, 20:00
از هردو پاسخ ممنونم،
طرف از کارم راضیه ، بهش پیشنهاد میبدم پروژه رو ببندیم و فقط همون 180 تای اول رو پرداخت کنه. باقی پولش رو بکشه بیرون و به حساب پیپل بریزه. حالا اگه قبول نکردم دیگه از مزایای نشنالیتی ماست دیگه.

آقا کسی تو oDesk کار کرده ؟ من به اسم یکی از دوستام که کانادا زندگی میکنه میخوام کار بگیرم، با دوستمم هماهنگ کردم. کسی تجربه چنین کاری رو داره ؟

onlymaj
May 29th, 2013, 22:17
دوستان ببخشید من همین الان این پست رو دیدم .
واریز مستقیم منظورم همون Direct Payment هست که تو سایت وجود داره . اونا گفتن که شما در صورتی می تونید از واریز مستقیم استفاده کنید که پروژه ای تعریف شده باشه . از اونجا که پروژه ای بین ما تعریف نشده بود اکانت بنده " لیمیت " شد . واسه قسمت residental adress رفتم دفتر اسناد رسمی کنار خونمون یه اقرارنامه به محل گرفتم . اکثرا نمی دونن که این چیه . ولی بهشون بگید که واسه یک جا کار میکنم و از من خواستن که آدرس دقیق رو یه اقرارنامه بیارم . همین طوری . مبلغش ۳۲۲۰۰ اگه اشتباه نکنم بود . البته راه دیگه ای هم داره و اون هم گرفتن از نیروی انتظامی هست که اصلا توصیه نمی کنم بهتون .
واسه بخش id cart هم ، شناسنامه رو دادم ترجمه کردن و فرستادم . بعد عکس خواسته شده رو به همراه یکی از این مدارک گرفتم و فرستادم . در کمتر از یک روز حسابم باز شد .
دوستان اگه متوجه نشدن اگر از دارالترجمه بپرسن بهتر راهنماییتون می کنه . البته در صورتی که تازه کار نباشه .
به هر حال دوستان اگر مطلب دیگه ای هست بفرمایید تا خدمتتون بگم .
ارادتمند

Tehranshahr
May 29th, 2013, 22:26
واریز مستقیم منظورم همون Direct Payment هست که تو سایت وجود داره . اونا گفتن که شما در صورتی می تونید از واریز مستقیم استفاده کنید که پروژه ای تعریف شده باشه . از اونجا که پروژه ای بین ما تعریف نشده بود اکانت بنده " لیمیت " شد . واسه قسمت residental adress رفتم دفتر اسناد رسمی کنار خونمون یه اقرارنامه به محل گرفتم . اکثرا نمی دونن که این چیه . ولی بهشون بگید که واسه یک جا کار میکنم و از من خواستن که آدرس دقیق رو یه اقرارنامه بیارم . همین طوری . مبلغش ۳۲۲۰۰ اگه اشتباه نکنم بود . البته راه دیگه ای هم داره و اون هم گرفتن از نیروی انتظامی هست که اصلا توصیه نمی کنم بهتون .
واسه بخش id cart هم ، شناسنامه رو دادم ترجمه کردن و فرستادم . بعد عکس خواسته شده رو به همراه یکی از این مدارک گرفتم و فرستادم . در کمتر از یک روز حسابم باز شد .
دوستان اگه متوجه نشدن اگر از دارالترجمه بپرسن بهتر راهنماییتون می کنه . البته در صورتی که تازه کار نباشه .
ارادتمند
اکانت شما الان لیمیت نیست؟
جدیدا چرا بجای پرچم ایران میزنه Unknown!?

mst_ab
May 29th, 2013, 22:50
ارادتمند
اکانت شما که هنوز باز نشده؟؟؟....

rabolf
May 29th, 2013, 22:54
ارادتمند

الآن اکانت شما لیمیت نیست ؟
آخرین بار چه زمانی withdraw کردین ؟

onlymaj
May 29th, 2013, 23:37
نه اکانت بنده لیمیت نیست
همین هفته پیش خدمت دوستان اعلام کردم .

mst_ab
May 30th, 2013, 00:47
نه اکانت بنده لیمیت نیست
همین هفته پیش خدمت دوستان اعلام کردم .

برداشت داشتید؟ پرچم کشورتون هنوز unknown مونده...

onlymaj
May 30th, 2013, 00:53
بعله خوشبختانه .
فریلنسر که خدای باگ هستش . به نظرم مشکل از سایته . حساس نشید !

onlymaj
May 30th, 2013, 00:57
البته نمی دونم واسه دفعه بعدی به مشکل بر می خوره یا نه .
باید بررسی کنم .

serverfire
May 30th, 2013, 09:01
من مشابه مدارک شما رو فرستادم ولی هشت روز هست کسی جوابم رو نداده

Tehranshahr
May 30th, 2013, 13:02

معلوم نیست اونجا چه خبره!

به ساپورت عمومی تیکت زدم گفت رکورد های ما نشون میده مدارک شما بررسی شده ، توضیح دادم اینو بهش که هنوز Pending زده تیکت منو فوروارد کرد به بخش Account suspension اونا هم خیلی راحت بدون هیچ جوابی تیکت رو کلوز کردن!

قبلا هم مستقیما به بخش Account Suspension تیکت زده بودم که بازم بدون هیچ جوابی کلوز شد!

اینا جدیدا یه مشکلی با ایرانیا پیدا کردن که دارن اینجوری میکنن!

اکانت من یکبار 2هفته پیش بخاطر پروژه مشکوک لیمیت شد اما با دادن توضیح و ارائه پاسپورت حل شد همون روز.

کشور اکانت من آلمان بود ، اومدم تغییرش بدم به مالزی و تلفن مالزی هم دادم که دیدم موقع درخواست برداشت بعدی دوباره لیمیتم کردن و مدارک خواستن ، مدارکو شنبه هفته پیش فرستادم اما همچنان هیچ واکنشی بهش نشون ندادن!

serverfire
May 30th, 2013, 13:24
جواب درست حسابی که نمیدن الان ، من الان به یکی از کارمندان که قول رفع مشکل داده بود میل زدم گفتم هم اگه قضیه اینطوری حل نمیشه ، یکی از همکارهام رو بفرستم بیاد دفتر فریلنسر تو استرالیا

اگه حل نشه تا چند روز دیگه می فرستم شوهر خواهرم رو اونجا :)

besthosti.com
May 30th, 2013, 13:36
من میتوانم یه شما در زمینه دریافت پولتون کمک کنم هر کی خواست با اسکایپ بنده در تماس باشه

serverfire
May 30th, 2013, 14:06
ممنون از لطفی که دارید ، فقط سئوالی که هست :
میشه توضیح بدید برای اکانت های لیمیت شده چه کاری می تونید انجام بدید و تا الان انجام دادید ویا فکر می کنید می تونید مشکل رو حل کنید ؟

Tehranshahr
May 30th, 2013, 15:27
به مدیر آسیا و بین المللشون ایمیل زدم و تمام مشکلات ایرانیارو توضیح دادم امیدوارم ایمیلو بخوننو پیگیری کنن!

onlymaj
May 30th, 2013, 19:45

نمی دونم . باید ببینید چی میشه !

rezanew
May 31st, 2013, 07:59
من درخواست داده بودم واریز شد...
فقط یک مشکلی بود! من 700 دلار درخواست داده بودم اینا کردن 510 دلار اونو پرداخت کردن!!

mst_ab
May 31st, 2013, 11:38
من درخواست داده بودم واریز شد...
فقط یک مشکلی بود! من 700 دلار درخواست داده بودم اینا کردن 510 دلار اونو پرداخت کردن!!

:d این دیگه از اون اتفاقات جالبه!
مدرک چی فرستاده بودی؟

rezanew
May 31st, 2013, 11:40
:d این دیگه از اون اتفاقات جالبه!
مدرک چی فرستاده بودی؟

هیچی! فقط با تلفن وریفای کردم...!

m.sabouri
May 31st, 2013, 19:13
پروفایل من دیگه باز نمیشه! وقتی میرم تو صفحه پروفایل این پیغام رو میده:
Account of msabouri is temporarily not available.

majid-f
May 31st, 2013, 19:30

الان چک کردم. پروفایل من هم همینطوره!
قبلا چک نکرده بودم نمی دونم از کی اینطوری شده.
مرده شورشون ببره.

centralhop
May 31st, 2013, 19:50
مرده شورشون ببره.

این جوری که نمیشه راه حلی چیزی پیدا نکردید ؟

m.sabouri
May 31st, 2013, 19:50
مال من صبح مشکلی نداشت.

farshidonline
May 31st, 2013, 21:15
به خاطر تحریم ها حتی حساب دوستان ما در دوبی را که ملیت همانجا را دارند مسدود کردند چون میگن با ایران رابطه داشتند. هر چی میکشیم از این تحریم هاست و کاریش هم نمیشه کرد.

easytrading
May 31st, 2013, 22:14
دوستان چي لازم داريد كه حساباتون باز بشه؟ مدارك تاييد هويت لازم داريد؟بگيد چي لازم داريد شايد بتونم يه جورايي براتون فراهم كنم(البته من با فري لنسر آشنا نيستم اما احتمالا بتونم يه چيزايي براتون جور كنم فقط گير كار رو بگيد)

onlymaj
May 31st, 2013, 22:17
مرده شورشون ببره.

یعنی چی ؟ یعنی دیگه بالا نمیاد ؟ مای گاد !

Tehranshahr
May 31st, 2013, 22:18

این تغییر از امروز کلا به این صورت اعمال شده که اکانت هایی که لیمیت شدن دسترسی به پروفایلشون موقتا غیر فعال میشه.

اکانت هایی هم که بسته شدن میزنه Closed مثل این:
Freelancer.com | Online Jobs | Freelance Employment | Outsourcing Services | Programmers | Web Design | Freelancers (http://www.freelancer.com/u/EditorJCwriter.html)

e4lyas
June 1st, 2013, 00:03
من هم

Account Closed

Account of EditorJCwriter has been closed.

xplusboy
June 1st, 2013, 04:41
عجب، به همین راحتی بستند اکانت شما رو ؟!
برای من هنوز فعاله ولی لیمیته ... من حدود 20 روز پیش مدارک رو ارسال کردم ولی هنوز under review هست ...
ولی از روی قبض تلفن ثابت فارسی که فرستاده بودم آدرسم رو وریفای کردند، اون 2 تای دیگه هنوز خبری نیست. برای مدرک شناسایی هم پاسپورت رو فرستادم.
شاید چون من پروژه باز 2 تا دارم الان نبستند اکانتم رو و بعد از این ببندند...

xplusboy
June 1st, 2013, 04:46
همین الان رفتم یه آیدی ایرانی بسازم ببینم کلاً تحریم کردن یا مشکل دیگه ایه، قبل این که حتی کشور رو انتخاب کنم، وقتی آی پی رو چک کرد گفت :
We regret to inform you that this service is currently unavailable in your region.
یعنی دیگه کلاً ایران تحریم شد...

serverfire
June 1st, 2013, 09:09
اکانت شما کامل بسته شده ؟

چیکار کردید مگه ، چیزی بهتون گفته بودن ؟

allbert
June 1st, 2013, 09:22
من اکانتمو با یه شماره تو مصر ورفای کردم ! امکانش هست برام مشکلی ایجاد بشه ؟

majid-f
June 1st, 2013, 09:24
همین الان رفتم یه آیدی ایرانی بسازم ببینم کلاً تحریم کردن یا مشکل دیگه ایه، قبل این که حتی کشور رو انتخاب کنم، وقتی آی پی رو چک کرد گفت :
We regret to inform you that this service is currently unavailable in your region.
یعنی دیگه کلاً ایران تحریم شد...

چک کردم. برای آی پی من که چنین چیزی نگفت و صفحه ساین آپ رو آورد. با IP Address Lookup | What Is My IP ® (http://www.whatismyip.com/ip-tools/ip-address-lookup/) هم چک کردم آی پی کرج هست. البته ممکنه دیتابیس آی پی هاشون ناقص باشه و بعضی رنج ها رو درست تشخیص نده.

majid-f
June 1st, 2013, 09:32
من اکانتمو با یه شماره تو مصر ورفای کردم ! امکانش هست برام مشکلی ایجاد بشه ؟

امکانش که بله هست، چون فقط به ایرانی ها نیست که گیر میدن.

اینها همش حدسه و واقعا کسی درست نمی دونه چه کنترل هائی می کنن (چه خودکار و چه دستی). اما با اینحال احتیاط ضرری نداره. اگر میخواین احتیاط کنین این موارد هست:

۱. شماره با نشانی بخونه
۲. از نشانی یک قبض لاتین داشته باشین (یا بسازین)
۳. آی پی استفاده از فری لنسر با کشور و خیلی بدبینانه با آی اس پی که توی اون منطقه سرویس داره بخونه
۴. کار خلاف مقررات ازتون سر نزنه (دادن آدرس ایمیل توی پی ام به صاحب پروژه قبل از گرفتن پروژه، واریز به حساب دیگه بدون پروژه، ...)
۵. کلا نزارین مبلغ توی حساب فری لنسرتون مقدارش بالا بره

serverfire
June 1st, 2013, 09:42
من هم همین تست رو کردم ، بله برای ایران دیگه اجازه عضویت هم نمیده . ولی یکی از دوستان دیروز پرسیده گفته ته مشکلی نداریم با ایران .
نمی دونم والا میخوان چیکار کنن

serverfire
June 1st, 2013, 09:44
اگه کسی شماره تلفن و یا ادرس تو ملبرن از فریلسنر داره بده که میخوام به صورت جدی تر پیگیری کنم

onlymaj
June 1st, 2013, 09:57
اگه کسی شماره تلفن و یا ادرس تو ملبرن از فریلسنر داره بده که میخوام به صورت جدی تر پیگیری کنم

اینا ملبورن نیستن . آدرسشون New South Wales هست و فک می کنم باید حضوری رفت یقشون رو گرفت . چون تلفنی نذاشتن تو سایت

majid-f
June 1st, 2013, 09:57

والا یلوپیجیز استرالیا که این رو میده:

Freelance Technologies
Bayswater WA 6053

تلفن: 0433 519 564

لینک:
Yellow Pages® | "Freelancer Technology Pty" in All States, Australia (http://www.yellowpages.com.au/search/listings?clue=%22Freelancer+Technology+Pty%22&locationClue=All+States&selectedViewMode=LIST&emsLocationId=)

اسم و شماره ثبت شرکت رو پائین صفحه های سایت روبروی کپی رایت زده:
Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)

توی صفحه کانتکت آس هم آدرس این رو زده:

Address
Freelancer.com
Suite 52, Jones Bay Wharf
26-32 Pirrama Rd
Pyrmont, New South Wales
Australia 2009
ACN 134 845 748

لینک:
Contact Us Freelancer.com (http://www.freelancer.com/info/contact-us.php)

serverfire
June 1st, 2013, 10:17
از هویز سایت شماره تلفن رو پیدا کردم ، قبلا هم تو خود سایت بود برداشتن احتمالا برای اینکه ملت هی زنگ نزنن
Administrative Contact:
Freelancer Australia Pty Limited
Customer Service ()
+61.292793305
Fax: +61.292793305
Suite 501
35 Lime Street
Sydney, NSW 2000
AU

Technical Contact:
Freelancer Technology Pty Limited
Matt Barrie ()
+61.292793305
Suite 501
35 Lime Street
Sydney, NSW 2000
AU

پیگری میل که به هیچ جا نرسید اول تلفنی ، حضوری چون ملبورن نیستن سخت میشه ولی یه کاریش میکنم

serverfire
June 1st, 2013, 10:19
ممنون ، پیگیری میکنم ، اگه بقیه هم به پرسن که ایا با ایران مشکل پیدا کرده و باید چیکار کرد و یا با قانون باهاشون حرف زد که طبق فلان قانون تحریم نیستیم خوب می شود

majid-f
June 1st, 2013, 10:38
کسی آشنائی چیزی اینجا نداره؟
اتاق بازرگانی ایران و استرالیا: تماس با ما (http://www.iacoc.net/contact-us.html)

فکر میکنین میتونن کمکی بکنن؟

allbert
June 1st, 2013, 11:05
امکانش که بله هست، چون فقط به ایرانی ها نیست که گیر میدن.

اینها همش حدسه و واقعا کسی درست نمی دونه چه کنترل هائی می کنن (چه خودکار و چه دستی). اما با اینحال احتیاط ضرری نداره. اگر میخواین احتیاط کنین این موارد هست:

۱. شماره با نشانی بخونه
۲. از نشانی یک قبض لاتین داشته باشین (یا بسازین)
۳. آی پی استفاده از فری لنسر با کشور و خیلی بدبینانه با آی اس پی که توی اون منطقه سرویس داره بخونه
۴. کار خلاف مقررات ازتون سر نزنه (دادن آدرس ایمیل توی پی ام به صاحب پروژه قبل از گرفتن پروژه، واریز به حساب دیگه بدون پروژه، ...)
۵. کلا نزارین مبلغ توی حساب فری لنسرتون مقدارش بالا بره

با تشکر از پاسخ شما

خوشبختانه نمیزارم مبلغ بره بالا ! حالا برای تست یه درخواست ویدرو میدم ببینم من ور هم لیمیت میکنن یا خیر

Tehranshahr
June 1st, 2013, 11:46
چیزی که مشخصه اینه که هنوز در حال بررسی قوانین در مورد ایران و ایرانیان و تطبیقش با قوانین استرالیا هستند (استرالیا از قوانین تحریم سازمان ملل تبعیت میکنه) چون حتی من هم که اکانتم برای یک کشور دیگه بود و با ip ایران نمیرفتم هم مدارکمو تایید نمیکنن بخاطر پاسپورت ایرانی در صورتی که ایرانی خارج از ایران تحریم نیست.
کلی هم با ساپورت بحث کردم به هیچ جا نرسید فقط باید منتظر باشیم ببینیم چه میکنن ، اونا الان بهتر از خود ما خبر دارن که چه اتفاقی افتاده.

behzadg
June 1st, 2013, 12:32
داشتم یه سرچی میکردم دیدم پرچم های کوبا و سوریه هم برداشته شده
johnkdotnet | Freelancer.com - .NET,Android,Bootstrap,C# Programming,C++ Programming (http://www.freelancer.com/u/johnkdotnet.html)
https://www.freelancer.com/u/rsonbol.html

m.sabouri
June 1st, 2013, 12:43
منم دیگه خسته شدم از این وضع. چون کاری هم نمی تونیم بکنیم تا تصمیم بگیرن بهتره صبر کنیم تا معلوم شه می خوان چیکار کنن و الکی وقتمون رو تلف نکنیم.

mst_ab
June 1st, 2013, 13:01
اتاق بازرگانی ایران و استرالیا: تماس با ما (http://www.iacoc.net/contact-us.html)

ظاهراً کسی اطلاعی نداره، چرا خودتون این موضوع رو پیگیری نمی کنید؟ مثلاً یه نامه ای چیزی .... نمی دونم شاید کارساز باشه...

majid-f
June 1st, 2013, 14:04
ظاهراً کسی اطلاعی نداره، چرا خودتون این موضوع رو پیگیری نمی کنید؟ مثلاً یه نامه ای چیزی .... نمی دونم شاید کارساز باشه...

به شماره شون زنگ زدم (از صبح دو سه بار) جواب نمی دن. شاید امروز کسی نیست جواب بده. باز هم سعی میکنم باهاشون ارتباط برقرار کنم. سوال کردن ضرری نداره. هر نتیجه‌ای گرفتم خبرش رو میدم.

centralhop
June 1st, 2013, 14:20
به شماره شون زنگ زدم (از صبح دو سه بار) جواب نمی دن. شاید امروز کسی نیست جواب بده. باز هم سعی میکنم باهاشون ارتباط برقرار کنم. سوال کردن ضرری نداره. هر نتیجه‌ای گرفتم خبرش رو میدم.

نمیشه با یه اسم مستعار از کشور های خارجی عضو شد ؟
به نظر من باید این مثله رو دور زد وقتی ایران تحریم شده تماس هم بگیرید مشکلی حل نمیشه

majid-f
June 1st, 2013, 15:11
نمیشه با یه اسم مستعار از کشور های خارجی عضو شد ؟
به نظر من باید این مثله رو دور زد وقتی ایران تحریم شده تماس هم بگیرید مشکلی حل نمیشه

نه نیازی به عضو شدن بعنوان خارجی نیست. اینا ایرانی هستن. از زیر مجموعه های وزارت بازرگانی هستن. البته اساسنامه خودشون رو دارن. حدودا ۱۴-۱۵ سال پیش توی یک شرکت مشغول بودم که عضو اتاق بود و یک بار به نمایندگی از شرکت توی یک جلسه معارفه یک هیئت از شرکت‌های نیوزیلندی شرکت کردم.

راستش عضو شدن به فکرم نرسیده بود. اما اگر وزنی داشته باشن و بتونن توی این قبیل موارد کمک کنن بد هم نیست عضو بشیم. هزینه عضویتشون البته یک کم گرونه (سالی ۳۰۰ هزار تومن) اما خب این میشه کمتر از ۱۰۰ دلار.

در هر حال، اول باید دید کاری از دستشون بر میاد یا نه. اگر به نتیجه ای رسیدم خبرش رو میدم.

serverfire
June 1st, 2013, 17:31
یه احتمالی ، اکانت های ایرانی هارو کلا به بندن پول کارفرما هم پس بدن
اگر اینطوری بشه اعملا من یازده میلیون ضرر می کنم

m.sabouri
June 1st, 2013, 19:19
یه احتمالی ، اکانت های ایرانی هارو کلا به بندن پول کارفرما هم پس بدن
اگر اینطوری بشه اعملا من یازده میلیون ضرر می کنم

چجوری به این نتیجه رسیدین؟! حتی حساب بانکی کسایی که خودشون تحریم میشن (مثل روسای بعضی سازمان ها) فقط بلوکه میشه. نه اینکه پول رو بدن به کسه دیگه! من که تا حالا نشنیدم پول کسی رو به خاطر تحریم مصادره کنن یا هرچی!
این پولهایی که ما تو فریلنسر داریم مال ماست! بعید می دونم که بگن دادیمش به یه نفر دیگه! بدترین حالتش اینه که پول رو دست خودشون نگه دارن و بگن تا وقتی تحریم هستین نمی تونیم بهتون بدیم.

serverfire
June 1st, 2013, 20:48
چجوری به این نتیجه رسیدین؟! حتی حساب بانکی کسایی که خودشون تحریم میشن (مثل روسای بعضی سازمان ها) فقط بلوکه میشه. نه اینکه پول رو بدن به کسه دیگه! من که تا حالا نشنیدم پول کسی رو به خاطر تحریم مصادره کنن یا هرچی!
این پولهایی که ما تو فریلنسر داریم مال ماست! بعید می دونم که بگن دادیمش به یه نفر دیگه! بدترین حالتش اینه که پول رو دست خودشون نگه دارن و بگن تا وقتی تحریم هستین نمی تونیم بهتون بدیم.

اگر اکانت ها کاملا بسته بشه و کلا امکان کار کردن ایرانی نباشه ، پروژه های نصف نیمه که نصف پولش رو گرفتیم به عنوان مثال برای اینکه کافرما ضرر نکنه پر گردونن به کارفرما ، یه چنین احتمالی هم هست اگه بخوان اصلا با ایرانی ها کار نکن

onlymaj
June 1st, 2013, 22:10
دوستان بنده خوشبین هستم .
می دونم این شرایط سخته اما حل میشه .
فریلنسر خدای باگ هستش . به نظر من که درست میشه .
تنها یه کم حوصله باید به خرج داد

Tehranshahr
June 1st, 2013, 23:49
دوستان بنده خوشبین هستم .
می دونم این شرایط سخته اما حل میشه .
فریلنسر خدای باگ هستش . به نظر من که درست میشه .
تنها یه کم حوصله باید به خرج داد
آقا چه باگی؟ اینکارا همگی با اطلاع کامل توسط مسولانش در حال انجامه فقط باید صبر کرد دید که برای کاربرای فعلی چیکار میکنن ، کاربر جدیدیم که دیگه از کشور های تحریم شده قبول نمیکنن.

پ.ن: اینا ظاهرا تصمیم گرفتن خودشون رو با بازار آمریکا تطبیق بدن چون دولت استرالیا و سازمان ملل چنین تحریم هایی وضع نکرده ، کلا چند وقته دارن تغییرات خاصی تو وبسایت و سیستمشون میدن.
اینم اطلاعات کامل:
http://www.dfat.gov.au/un/unsc_sanctions/iran_financial_restrictions.html
تنها قسمت مرتبط:

Regulation 7 then prohibits the provision of certain financial services in relation to a transaction where a party to the transaction is an individual who is physically present in Iran or a corporation incorporated in Iran; and the value of the money or property involved in the transaction is $20,000 or more.
دقت کنید تمام این محدودیت ها داخل خاک کشور رو هدف گرفته یعنی حتی یک فرد غیر ایرانی هم اگر اینجا ساکن باشه تمام محدودیت ها شامل اون فرد هم میشه اما برعکس اگر یک فرد ایرانی خارج از ایران باشه از نظر قانونی محدودیتی شاملش نمیشه مگر در موارد خیلی خاص.

onlymaj
June 2nd, 2013, 00:55
خب بنده نظرم این هست که اگر بخوان کلا بلاک کنند ، نیازی به این قایم باشک بازی ها ندارند . خیلی راحت می تونند بگن که شما رو بلاک کردیم چون تحریم هستید . کاری که خیلی از شرکتهای بزرگ هم انجام دادند .

Tehranshahr
June 2nd, 2013, 01:07
خب بنده نظرم این هست که اگر بخوان کلا بلاک کنند ، نیازی به این قایم باشک بازی ها ندارند . خیلی راحت می تونند بگن که شما رو بلاک کردیم چون تحریم هستید . کاری که خیلی از شرکتهای بزرگ هم انجام دادند .
چون هنوز در حال تصمیم گیری هستند تا بعد رسما اعلام کنن.
بهترین حالتش اینه که میگن متاسفانه ما دیگه نمیتونیم با شما کار کنیم و پولای داخل اکانتو براتون ارسال میکنیم بعدش هم اکانتو میبندیم.

onlymaj
June 2nd, 2013, 01:11
چون هنوز در حال تصمیم گیری هستند تا بعد رسما اعلام کنن.
بهترین حالتش اینه که میگن متاسفانه ما دیگه نمیتونیم با شما کار کنیم و پولای داخل اکانتو براتون ارسال میکنیم بعدش هم اکانتو میبندیم.

خب می دونید چرا اینو میگم ؟ چون اکانت بنده هنوز بازه !!!
خیلی عجیب و جالبه !!

Tehranshahr
June 2nd, 2013, 01:26
خیلی عجیب و جالبه !!

زمان برداشت لیمیت میکنن ، بعضیها رو هم لیمیت نمیکنن اما درخواست برداشت رو کنسل میکنن.
مشکل دقیقا همونیه که ساپورت گفته و در پست اول این تاپیک موجوده.

onlymaj
June 2nd, 2013, 01:29
زمان برداشت لیمیت میکنن ، بعضیها رو هم لیمیت نمیکنن اما درخواست برداشت رو کنسل میکنن.
مشکل دقیقا همونیه که ساپورت گفته و در پست اول این تاپیک موجوده.
هفته پیش که درست بود . این هفته امتحان نکردم ببینم چطور میشه ؟
باید بررسی کنم . خبر میدم به دوستان

serverfire
June 2nd, 2013, 09:18
آقا چه باگی؟ اینکارا همگی با اطلاع کامل توسط مسولانش در حال انجامه فقط باید صبر کرد دید که برای کاربرای فعلی چیکار میکنن ، کاربر جدیدیم که دیگه از کشور های تحریم شده قبول نمیکنن.

پ.ن: اینا ظاهرا تصمیم گرفتن خودشون رو با بازار آمریکا تطبیق بدن چون دولت استرالیا و سازمان ملل چنین تحریم هایی وضع نکرده ، کلا چند وقته دارن تغییرات خاصی تو وبسایت و سیستمشون میدن.
اینم اطلاعات کامل:
Restrictions on Financial Transactions involving Iran (http://www.dfat.gov.au/un/unsc_sanctions/iran_financial_restrictions.html)
تنها قسمت مرتبط:

دقت کنید تمام این محدودیت ها داخل خاک کشور رو هدف گرفته یعنی حتی یک فرد غیر ایرانی هم اگر اینجا ساکن باشه تمام محدودیت ها شامل اون فرد هم میشه اما برعکس اگر یک فرد ایرانی خارج از ایران باشه از نظر قانونی محدودیتی شاملش نمیشه مگر در موارد خیلی خاص.

این ماله بیشتر از یک سال پیش هست و نمیشه گفت الان میخوان عملی کنن و گفته بالایی بیست هزار دلار رو شامل میشه

serverfire
June 2nd, 2013, 09:21
چیزی که مسلم هست ، هی ایران محدود و محدود تر میشه و تحریم های سنگین تری براش وارد میشه ، تو مایه کره شمالی و یا سوریه
به نظر من مثل پی پال باید کامل با حویت کاملا غیر ایرانی وارد شد و بدون درد سر فعالیت کرد .
ولی خوب مراحل تائید خیلی سخت هستش

Tehranshahr
June 2nd, 2013, 10:38
این ماله بیشتر از یک سال پیش هست و نمیشه گفت الان میخوان عملی کنن و گفته بالایی بیست هزار دلار رو شامل میشه
چیزی که الان دارن عملی میکنن ظاهرا همسویی با تحریم های آمریکا هست نه استرالیا و چیزی که مشخصه اینه که هنوز قوانین جدیدشون نهایی نشده.

چیزی که مسلم هست ، هی ایران محدود و محدود تر میشه و تحریم های سنگین تری براش وارد میشه ، تو مایه کره شمالی و یا سوریه
به نظر من مثل پی پال باید کامل با حویت کاملا غیر ایرانی وارد شد و بدون درد سر فعالیت کرد .
ولی خوب مراحل تائید خیلی سخت هستش

هرچقدر هم که تحریما شدیدتر بشه اینا نمیتونن تمام اشخاص ایرانی رو تحریم کنن چون شامل حال تمام ایرانی های خارج از کشور هم میشه بجاش اشخاص مورد نظر رو تک تک به لیست اضافه میکنن.

serverfire
June 2nd, 2013, 10:43
چیزی که الان دارن عملی میکنن ظاهرا همسویی با تحریم های آمریکا هست نه استرالیا و چیزی که مشخصه اینه که هنوز قوانین جدیدشون نهایی نشده.

هرچقدر هم که تحریما شدیدتر بشه اینا نمیتونن تمام اشخاص ایرانی رو تحریم کنن چون شامل حال تمام ایرانی های خارج از کشور هم میشه بجاش اشخاص مورد نظر رو تک تک به لیست اضافه میکنن.

من که ریسک نمی کنم ، میخوام اگه بشه از طریق دادن پروژه به یه پروفایل خارج از ایران سالم پولی که تو حساب رو منتقل کنم

bestdeveloper
June 2nd, 2013, 10:55
خیلی عجیب و جالبه !!
جالبه! پولی تو حسابتون هست؟ با آی پی ایران وارد میشید؟ میشه هروقت یک widthraw انجام دادید و عمل کرد به ما خبر بدهید؟!

خوشبینانه ترین حالت اینه که طبق قوانین تحریم آمریکا ایران رو تحریم کردند و تمام حسابها بلوکه شده. تمام Mileston ها با Dispute بازگشت داده میشه ولی مابقی پولهامون تو حساب مبمونه و به کسی بازپرداخت نمیشه تا موقعی که تحریم ها برداشته بشه. (شاید این جمعه بیاید ... شاید)

زمانی که از من مدارک میخواستند یه سوال کردم که آیا شما با کاربرای ایرانی مشکل دارید که در جواب گفتند که ایران فری لنسر رو ***** کرده و فلان و فلان و شما نمیتوانید پول بگیرید ولی میتوانید کار کنید. صحبتی از تحریم نکرد ... من که حدود 4000 دلار از دست دادم

دوستان اگه از تهرون یا آمریکا کاری میشه کرد بگین.

majid-f
June 2nd, 2013, 11:07

بالاخره شماره رو جواب دادن. خانومی که جواب داد گفت مسئول اتاق رفته مسافرت، آخر خرداد تماس بگیرید.

هــــی! یه روز قیف نیست، یه روز قیر نیست ...

serverfire
June 2nd, 2013, 12:46
اگر کسی کاری ازش بربیاد من حاضرم هزینه هم بدم تا اکانتم از لیمیت در بیاد ، و مشکلم حل بشه

saeidza
June 2nd, 2013, 13:21
اگر کسی کاری ازش بربیاد من حاضرم هزینه هم بدم تا اکانتم از لیمیت در بیاد ، و مشکلم حل بشه

من خارج از ایران هستم، کاری از دستم برات بر میاد؟

majid-f
June 2nd, 2013, 13:26

من هم همینطور. باید سعی کنیم یک وکیل توی خود استرالیا بگیریم. بعضی شرکت ها و وکیل ها به صورت تضمینی کار میکنن، یعنی فقط در صورت موفقیت در دعوا هزینه میگیرن.

Tehranshahr
June 2nd, 2013, 13:26

در حال حاضر هیچ کس کاری نمیتونه بکنه فقط باید صبر کرد ، لیمیت اکانت ماکزیمم 45 روزه بعدش حتما باید تصمیم بگیرن در مورد اکانت لیمیت شده.

ادیت:
در صورتی که نخواستن این مساله رو حل کنن میشه از اینجا بعنوان کلاهبرداری پیگیری کرد:
https://www.scamwatch.gov.au/content/index.phtml/tag/reportascam

bestdeveloper
June 2nd, 2013, 14:13
من قبلا دو تا مشتری از استرالیا داشتم . الان به یکی از اونها که خیلی از کار راضی بود و مبلغ پروژه اش هم بالا بود پیغام زدم . امیدوارم یه جواب خوب بهم بده.
شما هم اگه مشتری با سابقه خوب دارید تو استرالیا یه پیغام بدید ولی مواظب باشید این مسئله پخش نشه که بعضی ها به فکر سوء استفاده بیافتن. فقط قابل اعتماد و بهتره جای عمومی مطرح نکنیم .
گرچه این مسائل برای ما ایرانیها عادی و برای اونها تکراری هست ولی نباید امید از دست داد

onlymaj
June 2nd, 2013, 14:26
دوستان آیا مطمئن هستید که به شما جواب ندادند ؟
چون جوابش رو تو همون صفحه ارسال مدارک در سمت راستش می نویسه .
این مسئله واسه خودم پیش اومده میگم .

serverfire
June 2nd, 2013, 14:34
من خارج از ایران هستم، کاری از دستم برات بر میاد؟

شرکت فریلسنر که تو استرالیا ثبت شده و شماره تماسش
Administrative Contact:
Customer Service ()
+61.292793305
Suite 501
35 Lime Street
Sydney, NSW 2000
AU

Technical Contact:
Freelancer Technology Pty Limited
Matt Barrie ()
+61.292793305
Suite 501
35 Lime Street
Sydney, NSW 2000
AU
هست اکانت ایرانی هارو محدود کرده و هیچ جوابی نمی ده بهشون ، فقط میگن صبر کنید ، برای بعضی ها بیست روزه اینطوری هست و برای من 12 روز شده
صبر کردن هم به نظر من درست نیست ، اگر بشه تماس گرفت و یک جواب قطعی ازشون گرفت
اینهای که میل میدیم ویا تیکت و یا پشتیبانی حرف می زنیم میگنن واجد تائید هویت باید جواب بده و هیچ جور هم نمیشه با اون واحد تماس گرفت .

اگر میشه جواب قانع کننده گرفت خوب بود .

serverfire
June 2nd, 2013, 15:04
دوستان آیا مطمئن هستید که به شما جواب ندادند ؟
چون جوابش رو تو همون صفحه ارسال مدارک در سمت راستش می نویسه .
این مسئله واسه خودم پیش اومده میگم .
بله ، و فقط نوشته در حال بررسی
Your submission was successful and is now under review. Your account will remain limited until we can confirm your identity and aim to have this resolved within 48 hours.

برای دوازده روزه این رو داره میگه

shingo
June 2nd, 2013, 15:11
باتوجه به اینکه امریکا تصمیم به لغو تحریم های سخت افزاری و نرم افزاری گرفته ایم مورد قطعا در اینده حل خواهد و دوباره میتونید به صورت مستقیم کار کنید اما کمی زمان بر خواهد بود تا شرکت ها عمل کنند

bestdeveloper
June 2nd, 2013, 15:43
باتوجه به اینکه امریکا تصمیم به لغو تحریم های سخت افزاری و نرم افزاری گرفته ایم مورد قطعا در اینده حل خواهد و دوباره میتونید به صورت مستقیم کار کنید اما کمی زمان بر خواهد بود تا شرکت ها عمل کنند
متاسفانه ربطی به تحریم سخت افزاری و نرمافزاری نداره بلکه مربوط به تحریم ارزی ایران میشه. اون تحریمی که برداشته میشه صرفا برای بازگشت بازار اروپایی امریکایی این محصولات به ایران هست

برای من هم هرسه مورد زده under review

bestdeveloper
June 2nd, 2013, 16:57
مشتریم تو سیدنی زندگی میکنه و من آدرسش که اینجا داده یودید بهش دادم، گفت که فردا با شرکت تماس میگیره و البته گفت به دلیل قوانین اینجا ممکنه با شخصی که صاحب اکانت نیست صحبت نکنند ولی گفت پیگیری میکنه. انشاءالله بتونه یه جواب امیدوار کننده از اونها بگیره ...

majid-f
June 2nd, 2013, 17:32
مشتریم تو سیدنی زندگی میکنه و من آدرسش که اینجا داده یودید بهش دادم، گفت که فردا با شرکت تماس میگیره و البته گفت به دلیل قوانین اینجا ممکنه با شخصی که صاحب اکانت نیست صحبت نکنند ولی گفت پیگیری میکنه. انشاءالله بتونه یه جواب امیدوار کننده از اونها بگیره ...

من هم از دو نفر توی استرالیا کمک خواستم منتظرم ببینم جوابی میدن یا نه. خبرش رو میدم.

majid-f
June 2nd, 2013, 17:56
من هم از دو نفر توی استرالیا کمک خواستم منتظرم ببینم جوابی میدن یا نه. خبرش رو میدم.

یکیشون سریع جواب داد. من ازش خواسته بودم اگر مشاور حقوقی میشناسه معرفی کنه که متاسفانه میگه نمیشناسه. اما به نظرش بهتره بجای منتظر پشتیبانی موندن بهشون زنگ بزنیم. این جوابیه که فرستاده:

Hi Majid,

I'm sorry to hear of the hassles you're having with freelancer.com. I recently had to jump through the same hoops to get my PayPal account unlocked - luckily they accepted my documents (unlike yours).

I don't have any legal advice leads I'm afraid.

I would however suggest making a personal phone call rather than relying on their support system. I think explaining your situation to a human being on the phone is most likely to get you the results you seek.

Here are their contact details:

Customer Service ()
Tel +61.292793305
Suite 501
35 Lime Street
Sydney, NSW 2000
Australia

Good luck!