PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماژول ® cPanel & WHM با امکانات ویژه برای.....نمیگم بیا تو ببین

why.darkness
May 11th, 2013, 08:47
با سلام

خواستم یک خبر خوب و جذابی بدم مطمئنم بدتون نمیاد از اینکه بشنوید به زودی ماژول پنل پر طرفدار cPanel - WHM رو برای Serverelite ارائه خواهم داد...

در رابطه با ماژول های قبلی که خوب بازهم و بازهم جای توسعه داره و بیشتر از این توسعه خواهم داد ولی خواستم این خبر رو بدم تا موجب دلگرمی مدیریان زحمت کش بشه تا شاید بتونم ب وسیله این ماژول یکی از نیاز های مهم در این زمینه رو به طور قابل قبول رفع کنم.

در رابطه با موضوع به صورت زیر توضیح میدم :

یکی از مهمترین ویژگی ها در سرویس دهندگان هاستینگ مدیریت سرویس ها در قسمت نمایندگی / هاستینگ و ثبت این نوع سرویس ها میباشد لذا ماژول مختص برای قدرتمند ترین و رایجترین پنل هاستینگ بر روی Serverelite تعبیه میشود در رابطه با نوع سیستم پشتیبانی شده به صورت زیر اشاره میگردد.

پشتیبانی کامل از سیستم قدرتمند و بی نظیر WebHost Manager ® WHM و ® cPanel که این امکان را برای کاربران فراهم خواهد کرد که در کمترین زمان به مدیریت این دو سیستم در محیط سرورالایت بپردازند.

حالا چند قابلیت مهم که در محیط سرورالایت بهتر از محیط خود WHM نمایش داده میشه اونم به صورت زیر هست :

فرض کنید وارد پنل WHM شدین حالا لازمه عملیاتی رو در کمترین زمان و همچنین چندین مورد رو انجام بدین مثلا : ساخت پکیج / ساسپنت و آن ساسپند کردن / ساخت یوزر / مشاهده وضعیت سرور یا هر چیزی که WHM میتونه فراهم کنه ... خب تا اینجا مشکلی نداریم ولی علاوه بر این که این کارهارو با سرورالایت میتونیم انجام بدیم چه چیزهای دیگه ای میتونه تعبیه شده باشه که خود WHM عاجز به انجامشه ؟ میخوایی بدونین خب : در محیط سرورالایت به وسیله این ماژول که به زودی در اختیار عزیزان میزارم این امکانات وجود خواهند داشت :

امکانات پیشفرض :

مدیریت اکانت ها
مدیریت دی ان اس (DNS)
مدیریت پکیج ها
مدیریت و اعمال نمایندگی
اطلاعات و وضعیت سرور
مدیریت و پیکربندی سرور
مدیریت لایه امنیتی SSL
و امکانات رایج در WHM و cPanel

امکانات پیشرفته و ویژه :

سرورالایت این قابلیت رو فراهم خواهد کرد که شما در کمترین زمان ممکن بسته به سرعت اینترنت البته ها ! در کمترین زمان خواهید توانست به مدیریت و اعمال عملیات Action رو روی WHM انجام بدین حالا علاوه بر این که میتونید بر روی یک IP و یک سرور که روش WHM نصب هست بر روی چندین IP و چندین سرور عملیات مورد نظر رو همزمان و یا غیر هم زمان انجام بدین ! برای انجام این کار در حالت معمولی مرورگری خب مشمول صرف وقت و باز کردن چندین تب همراه با جون کندن و دردسر کشیدن هست چون باید با کلی دنگو فنگ این کار رو انجام بدین...

کاهش زمان تا حد شمگیر برای انجا عملیات / فرض کنید لازمه ۱۰۰ تا وب سایت در محیط WHM ایجاد کنید منظورم همون اکانت هست...باید دونه دونه بشینید این کار هارو انجام بدین که هر کدوم نیاز به بارگزاری صفحه هات و اتمام عملیات با موفقیت هستند.... حالا در سرورالایت این قضیه تا حد چشمگیری از بین میرود کافیه ماژول رو باز کنید هر عملیاتی که لازم هست رو انجام میدین در کمترین زمان ... کلیک کن جواب Done رو ببین این کار چند ثانیه طول نمیکشه واقعا برای خودم جالب بود چون در WHM تا بیام ۱۰۰ تا سایت / حساب ایجاد کنم شاید ۳۰-۴۰ دقیقه وقتمو میگیرفت شایدم بیشتر ولی توسط این محیط بیشتر از ۱۰ دقیقه یعنی برای هر اکانت ۱ دقیقه در نظر بگیرید شایدم کمتر...

یکی از مهمترین قابلیت ها که برای خودمم جالب بود و کار آمدم هست :‌ Suspend و Unsuspend کردن به صورت سفارشی ! مجموعه ای از حساب های کاربری رو به سرورالایت تعریف کن برات درجا همرو ساسپنت و یا باز کنه.

در رابطه با Suspending و Unsuspending یک ایده هم دارم براتون مثلا...طی یک زمان خاص برفرض مثال بعد از به اتمام رسیدن تاریخ انقضاء اکانت مورد نظر رو میپیچونه... :ي

امکان Multi Management : تمامی عملیات مربوطه رو در آن واحد برای چندین سرور و یا شرکت یا هر IP تعریف شده که در هر کدوم WHM وجود داره میتونید با تعریف IP , Server Name , Reseller Name عملیات رو همزمان به صورت Multi Tasking اعمال کنید.

خب یک ویژگی خیلی دوست داشتنی هم براتون دارم : بر فرض تمامی این عملیات و کارا به کنار ... شما از تمامی اتفاقات / اطلاعات و وضعیت های مجود در WHM چجوری آرشیو بندی میکنید ؟ خب برای این کار WHM خودش امکانات و لیست بندی های خاص خودش رو داره یا اینکه از WHMCS برای مدیریت و آرشیو بندی استفاده میکنید حالا در سرورالایت چگونه هست ؟؟؟ هر تک تک اطلاعاتی که ردو بدل میشه به صورت بسیار سفارشی شده زمان ثبت نمیدونم زمان تایید نمیدونم هرچی که دلت بخواهد خلاصه دونه دونه در دیتابیس خود سرورالایت ثبت و نگه داری میشود یعنی نیازی به همیشه متصل بودن به WHM نخواهد بود در صورت آفلاین میتونید از وضعیت و اطلاعات آرشیو شده استفاده نمایید و یا حتی اعمال وظیفه کنید که برای این تیکه آخر کارا دارم براتون...
در رابطه با یک سیستم خاص ... امکان اینهم وجود دارد که شما IP سروری که WHM روی اون نصبه رو به سرورالایت بدین و در قسمت Status از وضعیت Uptime سرور یا وضعیت خود WHM که شامل CPU Usage ... Memory Usage ... BWH Usage و هرچی که میتونه ارائه بده رو داشته باشید...

حالا این اطلاعات خیلی مختصر بود واقعا نمیخوام برای تک تک کارای که انجام میدم یا ماژول ها یا ایده هایی که دارم بیام یه تاپیک بزنم ولی واقعا در نظر دارم امکاناتی فراهم کنم که واقعا منحصربفرد باشه مثلا دوست دارم یک قابلیتی بنویسم که بعضی از مدیران و پشتیبانا وقتی باهم صحبت میکردیم میگفتم آقا ما ۱۰۰۰ تا سایت داریم میخواییم ازشون دونه دونه بک آپ بگیریم و یا Move کنیم :))) اینجور امکانات رو فراهم خواهم کرد :) انشالله و رحمت الله اگه نمردیم از اینهمه فشار تایپ کردن... :D

فعلا اینارو داشته باشید اینم تاپیک اصلی و رسمی : http://forums.serverelite.net/topic/25-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%C2%AE-cpanel-whm/

با تشکر