PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه زبانی برای برنامه نویسی تحت وب یاد بگیرم بهتره؟

amir4724
May 8th, 2013, 23:37
سلام دوستان:
من میخواستم کد نویسی(برنامه نویسی تحت وب)رو یاد بگیرم اما نمیدونم چه زبانی از همه بهتره
هم از نظر درآمد و هم از نظر کاربرد!خودم که پیگیری کردم دیدم زبان php خیلی بدرد
میخوره نمیدم اگه میشه راهنماییم کنید و اگه راهنمایی کردید لینک آموزشش هم بدید
ممنون میشم.

nginxweb
May 8th, 2013, 23:39
در مورد Web Design = HTML + CSS اگر مسلط باشید هرجور قالبی رو میتونید طراحی کنید + کار زیاد در زمینه گرافیگ

در مورد Programming = PHP+mysql بسیار مفید هستند

amir4724
May 8th, 2013, 23:44
طراحی قالب نمیخوام چون بلدم فقط برنامه نویسی مثلا یه اسکریپت مدیریت محتوا بسازم اینجوری

ahmad.m3710
May 9th, 2013, 00:11
شدیدا به شما پی اچ پی رو توصیه میکنم... نخست به صورت Function Base و سپس با مفاهیم شی گرایی و MVC

amir4724
May 9th, 2013, 08:48
شدیدا به شما پی اچ پی رو توصیه میکنم... نخست به صورت Function Base و سپس با مفاهیم شی گرایی و MVC

خوب شما منبعی دارید توی اینرنت یاد بگیرم

shazo
May 9th, 2013, 09:10
دوست من منبع زیاده..

منبع

کلاس

استاد

آموزشگاه

همه اینا یه طرف خواست و علاقه شما طرفه دیگه..

از دید من مجتمعه فنی بد نیست خوبه.. البته اگه بهش دسترسی دارید..

mehdi.gh
May 9th, 2013, 09:29
اگر هزینه کافی برای ثبت نام تو کلاس رو ندارید میتونید از مجموعه های آموزشی دریا سافت استفاده کنید
که به صورت فیلم آموزشی هستش
البته باید در کنارش خودتون کتاب های دیکری بخونین و تمرین هم بکنید
موفق باشید

ameri
May 9th, 2013, 09:39
سلم علیکم
اگر به زبان انگلیسی آشنایی دارید PHP: Hypertext Preprocessor (http://www.php.net) را توصیه می کنم.

≡ ALEX ≡
May 9th, 2013, 09:42
این بحث بیشتر بر می گرده به نوع کار، پیش زمینه و نیاز های شما... در حال حاضر زبان های زیر بیشترین کاربرد برنامه نویسی تحت وب را دارند:

# ++C/C
# JAVA/JSP
# PHP
# Python
# Perl/CGI
# ASP .NET
و ...

که هر کدام نقاط قوت و ویژگی های خاص خود را دارند.

ولی اگر در این زمینه تازه کار هستید و می خواهید همانند اکثریت کار کنید، بهتره با PHP شروع کرده و روی آن تمرکز کنید.

موفق باشید

amir4724
May 9th, 2013, 09:46
ممنون از راهنمایی همتون

mehdi.gh
May 9th, 2013, 09:57
این بحث بیشتر بر می گرده به نوع کار، پیش زمینه و نیاز های شما... در حال حاضر زبان های زیر بیشترین کاربرد برنامه نویسی تحت وب را دارند:

# ++C/C
# JAVA/JSP
# PHP
# Python
# Perl/CGI
# ASP .NET
و ...

که هر کدام نقاط قوت و ویژگی های خاص خود را دارند.

ولی اگر در این زمینه تازه کار هستید و می خواهید همانند اکثریت کار کنید، بهتره با PHP شروع کرده و روی آن تمرکز کنید.

موفق باشید

ببخشید حرفه ها اکثرا چه زبانی کار میکنند ؟ asp.net ?

≡ ALEX ≡
May 9th, 2013, 10:48
ببخشید حرفه ها اکثرا چه زبانی کار میکنند ؟ asp.net ?

بحث حرفه ای بودن یا نبودن نیست... بحث، نیاز های یک سیستم است. مثلا وبسایت گوگل به خاطر نیاز به سرعت و قدرت پردازش بسیار بالا با هسته ++C/C نوشته شده و نیز برخی بخش های آن به کمک Java و Python ارایه شده (مثلا YouTube هسته اش Python است) و نهایتا GUI اکثر بخش های آن به کمک PHP پیاده سازی شده است.

همانطور که قبلا نیز عرض کردم هر زبان ویژگی های خاص خودش را داراست و به درد کار بخصوصی می خورد... در این بین زبان هایی همچون ++C/C و Java می توانند حرفه ای تر قلمداد شوند.

و اما در مورد ASP .NET ... زبان هایی که بر پایه Framework ها ارایه می شوند (و نه زبان هایی که Framework هم دارند)، همچون زبان #C که به عنوان یکی از گزینه ها در پشت ASP مطرح است، اساسا به منظور ایجاد تمرکز تیم توسعه بر مسائل تجاری پروژه ایجاد شده اند و با دارا بودن کتابخانه ای عظیم از توابع و کد های آماده، توجه تیم توسعه را به روند اصلی و تجاری کار جلب می کنند. در واقع شما دیگر نگران و درگیر نحوه کد نویسی و حل مسائل پیچیده نخواهید بود و فقط با سر هم بندی کد ها سعی می کنید آن چه را که در نظر دارید سریعا اجرا کرده و تحویل مشتری دهید. بنابراین از نقطه نظر بنده این گونه زبان ها ابدا حرفه ای محسوب نمی شوند، ضمن اینکه همین زبان های NET. از نظر سرعت و قدرت پردازش ابدا به گرد پای زبان هایی همچون ++C/C و Java و Python و حتی PHP نخواهند رسید!!

موفق باشید

sahama
May 22nd, 2013, 14:29
من شدیدا پایتون رو توصیه می کنم
البته اگر بتونی با اینکه هاست اشتراکی برای اجرای برنامه هات به سختی گیر میاد کنار بیای

ameri
May 22nd, 2013, 14:49
python, c , perl و ... برنامه های مورد استفاده در سرور هستند و تنها برای کار های فوق عظیم استفاده میشن
به نظر من php هم از نظر منابع آموزشی هم از نظر کاربرد بهترین گزینس!

Domain
May 22nd, 2013, 15:02
# PHP + MySQL
# Java

cooper47
May 22nd, 2013, 15:52
سلام،

بنده شاید در حدی نباشم که اظهار نظر کنم،

اما به عنوان کسی که مدتی دارد برنامه مینویسد،

اگر شرایط یکسان بود، حتما asp.net یا jsp رو انتخاب کنید، سمت php نرید

بحث سره شرایط هست ، هر سروری jsp اجرا نمیکنه ، و تنها سرور های ویندوز asp.net رو اجرا میکنند

بحث های بسیار زیادی در مورد بهتر بودن زبان ها هست

برای مثال : سایت فیس ب*و*ک بر پایه php نوشته شده است

از نظر بنده ، داشتن اطلاعاتی در زمینه php بسیار نیاز و ضروری هست ( با توجه به شرایط ، نه صرفا خود زبان php )

برای منابع اموزشی پیشنهاد بنده تنها 2 سایت هست :
W3Schools Online Web Tutorials (http://w3schools.com/)
PHP: Hypertext Preprocessor (http://php.net/)

برای حل مشکل بهترین سایت : گوگل

برای فیلم های اموزشی : حتما از ویدیو های سایت Online video tutorials & training | lynda.com (http://lynda.com/) که در سایت های ایرانی به صورت رایگان هست استفاده کنید.

در نهایت مقاله ای برای اینکه ، چرا php نه ؟
PHP: a fractal of bad design - fuzzy notepad (http://me.veekun.com/blog/2012/04/09/php-a-fractal-of-bad-design/)

موفق باشید،

sahama
May 22nd, 2013, 15:57
اینم ببینی بد نیست
Programming languages used in most popular websites - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Programming_languages_used_in_most_popular_website s)

alireza.076
May 22nd, 2013, 16:28
منم با php بیشتر موافق هستم و در حال شروع آن میباشم، از کتاب php & mysql
از انتشارات پندار پارس مولف مسلم افراشته فر شروع کردم راضی هستم
یکی از فواید خوبی که php داره تحت لینوکس هستش
موفق باشید

kamkar
May 22nd, 2013, 18:49
از بین زبان های برنامه نویسی تحت وب من php رو بیشتر ترجیح میدم. در اینترنت گستردگی خیلی بیشتری داره و هم روی ویندوز و هم لینوکس قابل اجرا است.
یادگیریش هم مشکل نیست.

این هم بگم که زبان php شباهت زیادی با c داره و اگر php رو یاد بگیرید با کمی تمرین میتونید زبان های c هم یاد بگیرید.

بهتره این موضوعات رو به صورت کامل یاد بگیرید، چون طراحی وب و نوشتن cms فقط برنامه نویسی نیست. موضوعات گرافیکی هم بسپرید به یک نفر تا براتون psd درست کنه.
Web Design = CSS + HTML + java + php + mysql

بهترین راه برای یادگیری هم شروع به طراحی یک سایته، هر وقت هم به مشکل برخوردید در اینترنت دنبال راه حل بگردید.