PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موارد امنیتی درگاه ملت عوض شده است ؟(آیپی سرور و دومین و ...)

RoobinaServer
May 8th, 2013, 08:34
با سلام

یک مورد خیلی جالب که دیدم از دیروز تا حالا یکی دو تا از مشتریان که از درگاه ملت یا ظاهرا (دقیق مشتری نگفت شاید هم رو هوا گفت برای بالا بردن حساسیت که ما سریع اوکی کنیم) پارسیان با آیپی اختصاصی که داشتند به مشکل خوردند.

به بانک دومین و آیپی که دومین روی آن ست هست را دادند اما ظاهرا از دیروز بانک دیگه آیپی دومین را چک نمیکنه بلکه آیپی برگشتی از سرور را چک میکند که چیز دیگری بود و باعث قطعی بانک ملت شد.

بانکی مثل پاسارگاد که در حال استفاده هستیم دقیقا از روی دومین و آیپی کار میکند و به آیپی برگشتی کار ندارد.

کسی چنین موردی حس کرده یا دیده ؟/:) یا من اشتباه میکنم و از اول ملت همینطوری بوده ؟ ( آخر اگر هم بوده چرا کاربران قبلا مشکل نداشتند؟ پس میشه گفت قبلا هم نبوده و مثل پاسارگاد بوده قوانین درگاهش :-| )

یا حق

jenatmilad
May 8th, 2013, 09:08
سلام.کلا بانک ملت دیروز زنگ زد.گفت شما که سرور خارج از کشور داری باید کاری که ما میگیم رو بکنی.گفتند که باس جلوی pgws یه حرف f زیاد کنی .اوکی میشه.والا ما رفتیم ادیت کردیم فایل رو.

اوکی شد.اما نمیدونم مشکل از این کار بود یا بانک که وقتی رفتم تست کنم که کار میکنه یا نه یه جنس 4,100,000 ریالی رو میزنه 41,000,000 ریال.
:(

RoobinaServer
May 8th, 2013, 09:52
سلام.کلا بانک ملت دیروز زنگ زد.گفت شما که سرور خارج از کشور داری باید کاری که ما میگیم رو بکنی.گفتند که باس جلوی pgws یه حرف f زیاد کنی .اوکی میشه.والا ما رفتیم ادیت کردیم فایل رو.

اوکی شد.اما نمیدونم مشکل از این کار بود یا بانک که وقتی رفتم تست کنم که کار میکنه یا نه یه جنس 4,100,000 ریالی رو میزنه 41,000,000 ریال.
:(

این مورد برنامه نویسی هست و اصلاح میشود اگر با C یا php مخصوصا کار کرده باشید مشخصه.

یا حق

samansystems
May 8th, 2013, 10:20
کلا بايد برای درگاه پرداخت (http://www.zarinpal.com) بانک آی پی سروری که درخواست رو ارسال ميکنه يعنی همون Main IP سرور ملاک باشه. حتی اگر دامنه آی پی اختصاصی داشته باشه مهم نيست. مهم اون آی پی ای هست که داره درخواست ها رو ارسال ميکنه. اين آی پی همون آی پی ای هست که از صفحه تست آی پی زرين پال هم بدست مياد.

kargaranmashgholekarand
May 8th, 2013, 13:33
من خودم از بانک ملت استفاده می کنم الان تقریبا در 2 هفته 2 روز بیشتر آپ نبوده

RoobinaServer
May 8th, 2013, 13:55
کلا بايد برای درگاه پرداخت (http://www.zarinpal.com) بانک آی پی سروری که درخواست رو ارسال ميکنه يعنی همون Main IP سرور ملاک باشه. حتی اگر دامنه آی پی اختصاصی داشته باشه مهم نيست. مهم اون آی پی ای هست که داره درخواست ها رو ارسال ميکنه. اين آی پی همون آی پی ای هست که از صفحه تست آی پی زرين پال هم بدست مياد.

عزیز جان شما الان دارید زرین پال را که حتی اتوماتیک آیپی عوض میشه توسط کاربر با ملت مقایسه میکنید ؟ زرین پال آیپی سخت گیره و درست کار میکنه سیستمش هم درسته و کاربر معطل نمیشه حداقل.

ملت قبلش اینجوری نبود پاسارگاد هم که داریم اینجوری نیست طبق درخواست ما هست و هم با دومین و هم با آیپی اصلی کار میکنه نه آیپی برگشتی.(و این مورد برای هاست های اشتراکی خیلی مناسب و خوبه که دنبال آیپی اختصاصی هم هستند برای دلایل خودشون ...)

طبق تحقیق هایی که کردم از دوستان ظاهرا جدیدا اینجوری شده و قبلا مثل پاسارگاد بوده و آیپی ارسالی سرور را نگاه نمیکرده.

نه که سریع آیپی عوض میکنند دارند روی آیپی مانور هم میدن :) /:)

یا حق

RoobinaServer
May 8th, 2013, 13:56
من خودم از بانک ملت استفاده می کنم الان تقریبا در 2 هفته 2 روز بیشتر آپ نبوده

احتمالا از خارج سرویس دارید از داخل ایران داشته باشید هاست میزبانیتون را دقیقا برعکسه از دو هفته 2 روز دانه. آن هم ارور های اتصال 414 و ... میده اون دو روز که مربوط به سیستم خودشون هست.

یا حق

MostafaBestMan
May 8th, 2013, 14:00
سلام
اسکریپت در درگاه من از pgw.bpm.bankmellat.ir استفاده شده.
pgw
الان یکی از دوستان گفت :

pgws

که بعد در ادامش گفتن به آخرش f اضافه بهش که تبدیل میشه به:
pgwsf
خوب الان این سه تا شد !
تا 1 - 2 سال پیش همون pgw بود.

جریان این 2 تای دیگه چیه؟

آدرسهای دیگه ای هم هستند باز؟
از کدام استفاده کنیم !

mo_mohit1
May 8th, 2013, 15:56
با سلام

یک مورد خیلی جالب که دیدم از دیروز تا حالا یکی دو تا از مشتریان که از درگاه ملت یا ظاهرا (دقیق مشتری نگفت شاید هم رو هوا گفت برای بالا بردن حساسیت که ما سریع اوکی کنیم) پارسیان با آیپی اختصاصی که داشتند به مشکل خوردند.

به بانک دومین و آیپی که دومین روی آن ست هست را دادند اما ظاهرا از دیروز بانک دیگه آیپی دومین را چک نمیکنه بلکه آیپی برگشتی از سرور را چک میکند که چیز دیگری بود و باعث قطعی بانک ملت شد.

بانکی مثل پاسارگاد که در حال استفاده هستیم دقیقا از روی دومین و آیپی کار میکند و به آیپی برگشتی کار ندارد.

کسی چنین موردی حس کرده یا دیده ؟/:) یا من اشتباه میکنم و از اول ملت همینطوری بوده ؟ ( آخر اگر هم بوده چرا کاربران قبلا مشکل نداشتند؟ پس میشه گفت قبلا هم نبوده و مثل پاسارگاد بوده قوانین درگاهش :-| )

یا حق
من 2ساله که از ملت دارم/همیشه هم همینجور بوده و کاری به دومین نداره/فقط ای پی سایت رو چک میکنه/من رو 3دامین ولی روی یک سرور ست کردم