PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماژول های سیستم Serverelite برای وب هاستینگ

why.darkness
May 1st, 2013, 22:16
با سلام , طبق آخرین تغییرات بر روی پروژه سرورالایت وب سایت آن و همچنین نام این پروژه تغییر و به ادرس رسمی شرکت انتقال یافت , لذا از این پس شما میتوانید بر روی وب سایت رسمی ما از آخرین اطلاعات مربوط به روند توسعه پروژه و لینک های مورد نیاز برای دریافت و آزمایش اقدام نمایید : با ما همراه باشید : آدرس جدید پروژه سرورالایت با نام جدید Panamera (http://nanosoftco.com/products/panamera.html)

اطلاعات بیشتر به زودی...

AmirHosein
May 1st, 2013, 22:20
تاپیک Stiky شد ...

why.darkness
May 1st, 2013, 22:22
تاپیک Stiky شد ...

متشکر :) از حمایت شما دوست عزیز

why.darkness
May 8th, 2013, 20:45
موارد زیر بروز رسانی شد:

پلاگین WHOIS
سیستم مدیریت کاربران و مشترکین
سیستم مدیریتی کارمندان و مدیران
سیستم اعمال دسترسی های لازم
ماژول دامین
ماژول هاستینگ

آخرین تغییرات را در اینجا مشاهده بفرمایید / تمامی موارد همراه با نظر سنجی و دسترسی های لازم وجود دارند (http://forums.serverelite.net/)

tizparvaz
May 8th, 2013, 21:28
یه ماژول واسه انتقال از whmcs به این سیستم بذاری خیلی بیشتر ازش استقبال میشه

why.darkness
May 8th, 2013, 21:30
یه ماژول واسه انتقال از whmcs به این سیستم بذاری خیلی بیشتر ازش استقبال میشه

منظور شما از انتقال چیست ؟ لطفا بیشتر توضیح دهید !

hostarya
May 8th, 2013, 22:50
منظور شما از انتقال چیست ؟ لطفا بیشتر توضیح دهید !

ببخشید که دخالت میکنم
منظور ایشون فکر کنم اینه که اطلاعات و فاکتور مشتری ها و همه چی کلا انتقال پیدا کنه به این سیستم
که اگه بشه خیلی عالی میشه;)

Azarin Web
May 8th, 2013, 23:35
درسته، اگه بشه انتقال داد عالیه

why.darkness
May 8th, 2013, 23:41
ببخشید که دخالت میکنم
منظور ایشون فکر کنم اینه که اطلاعات و فاکتور مشتری ها و همه چی کلا انتقال پیدا کنه به این سیستم
که اگه بشه خیلی عالی میشه;)

خب دوست عزیز تقریبا هیچ چیزی در برنامه نویسی غیر ممکن نیست در رابطه با این موضوع بنده تخصص کاملی در رابطه با ساختار WHMCS رو ندارم ولی خب اگر شخصی آشنا با ساختار WHMCS مایل به همکاری در این زمینه باشه چرا که نه !!!

ولی چند راه کار و نظریه برای این پشنهاد باید صورت بگیره :

نظریه اول : ماژولی مختص سیستم WHMCS برای Serverelite تعبیع بشه یعنی بدین صورت که عینا اطلاعات سیستم WHMCS بیاد Sync بشه روی Serverelite این روش باعث میشه هربار تو WHMCS اطلاعاتی وارد شد اینور از سرورالایت اون رو گرفته و عملیات مربوطه رو انجام بدیم (این نظریه هرچقدر هم خوب باشه باعث خواهد شد سیستم Serverelite سر خم کنه برای WHMCS و این از نظر من کمی عاقلانه برای عنوان بندی بومی سازی روی پروژه نخواهد بود)

نظریه دوم :پلاگین و ماژولی برای تمامی سیستم ها برنامه نویسی شود که به عنوان مثال کاربر یا مدیری دوست داره اطلاعات موجود در دیتابیس سایت رو انتقال بده به سیستم Serverelite این سیستم میتونه پیچیده بشه و بسیار شگفت انگیز که از اول توسعه سیستم همین مورد رو در ذهنم داشتم... با این روش شما خواهید توانست اطلاعات از بانک اطلاعاتی WHMCS یا مثلا سیستم های دیگرو به بانک اطلاعاتی خود Serverelite تبدیل (Convert) برای هماهنگ سازی نمایید. در این حالت بر قدرت سرورالایت افزوده میشه.

نظریه سوم :مدیران و علاقه مندان به توسعه که با سیستم WHMCS نیز اشنایی دارند نظران و پیشنهادا خودشون رو به عنوان نظریه بدن تا بهترین حالت از این پیشنهادات تایید و برنامه نویسی بشود.

why.darkness
May 8th, 2013, 23:47
درسته، اگه بشه انتقال داد عالیه

شما سیستم خودمون رو مورد بررسی قرار دادین ؟

در صورتی که مورد بررسی قرار دادین و این نظر رو تایید میکنید پس نظرات بسیار زیادی رو میتونید ارسال کنید.

why.darkness
May 9th, 2013, 00:17
از مدیرانی که با سیستم WHMCS آشنایی دارند و نحوه کار با این سیستم رو به خوبی میدونن پیشنهاد میکنم امکانات و مواردی رو که مد نظرشون هست تا روی Serverelite پیاده سازی بشه ذکر نمایند.

با تشکر

≡ ALEX ≡
May 9th, 2013, 13:17
خب دوست عزیز تقریبا هیچ چیزی در برنامه نویسی غیر ممکن نیست در رابطه با این موضوع بنده تخصص کاملی در رابطه با ساختار WHMCS رو ندارم ولی خب اگر شخصی آشنا با ساختار WHMCS مایل به همکاری در این زمینه باشه چرا که نه !!!

ولی چند راه کار و نظریه برای این پشنهاد باید صورت بگیره :

نظریه اول : ماژولی مختص سیستم WHMCS برای Serverelite تعبیع بشه یعنی بدین صورت که عینا اطلاعات سیستم WHMCS بیاد Sync بشه روی Serverelite این روش باعث میشه هربار تو WHMCS اطلاعاتی وارد شد اینور از سرورالایت اون رو گرفته و عملیات مربوطه رو انجام بدیم (این نظریه هرچقدر هم خوب باشه باعث خواهد شد سیستم Serverelite سر خم کنه برای WHMCS و این از نظر من کمی عاقلانه برای عنوان بندی بومی سازی روی پروژه نخواهد بود)

نظریه دوم :پلاگین و ماژولی برای تمامی سیستم ها برنامه نویسی شود که به عنوان مثال کاربر یا مدیری دوست داره اطلاعات موجود در دیتابیس سایت رو انتقال بده به سیستم Serverelite این سیستم میتونه پیچیده بشه و بسیار شگفت انگیز که از اول توسعه سیستم همین مورد رو در ذهنم داشتم... با این روش شما خواهید توانست اطلاعات از بانک اطلاعاتی WHMCS یا مثلا سیستم های دیگرو به بانک اطلاعاتی خود Serverelite تبدیل (Convert) برای هماهنگ سازی نمایید. در این حالت بر قدرت سرورالایت افزوده میشه.

نظریه سوم :مدیران و علاقه مندان به توسعه که با سیستم WHMCS نیز اشنایی دارند نظران و پیشنهادا خودشون رو به عنوان نظریه بدن تا بهترین حالت از این پیشنهادات تایید و برنامه نویسی بشود.

سیستم شما تحت desktop هست (و بنا به دلایل و نیاز های آتی بهتره هر چه سریعتر و برای قدم اول به فکر تحت server درآوردن آن باشید)، در نتیجه End User برای انجام اموراتی همچون خرید و پشتیبانی به آن دسترسی ندارد و این صرفا یک سیستم مدیریتی برای خود فرد/شرکت می باشد. با توجه به این نکته و تا قبل از تحت server شدن نرم افزار شما، تنها راهی که بتوان اطلاعات WHMCS ای را که می بایست فعلا آنلاین باقی بماند تا نیاز های یوزر را برطرف کند، دسترسی به اطلاعات WHMCS به صورت آنلاین است، و نه Sync کردن آن که دچار افزونگی داده و دردسر های بی مورد دیگر شویم. حال این عمل می تواند توسط اتصال مستقیم به سرور MySQL بصورت Remote انجام بگیرد که برای آن می بایست دسترسی Remote باز شده باشد و این راه جالب و ایمنی نیست. و یا اینکه شما یک ماژول برای WHMCS آماده کنید که به عنوان API برای سیستم تحت desktop شما عمل کند و بصورت واسطه و پس از گذراندن مراحل امنیتی همچون احراز هویت، اطلاعات را بصورت On-Demand در اختیار سیستم شما قرار دهد. بنابراین هر زمان که بالفرض کاربر سیستم شما درخواست لیست فاکتور ها را کند، این لیست در همان لحظه و بصورت آنلاین از API خوانده شده و نمایش داده می شود. تنها اشکال این روش بسته به نوع سرور می تواند کندی نسبی باشد که با تبادلات فشرده (Compress) شده تا حد قابل قبولی برطرف خواهد گردید.

موفق باشید

≡ ALEX ≡
May 9th, 2013, 13:27
این نکته رو اضافه کنم که اصلا در اینجا و برای سیستم ایشون مسئله انتقال و تبدیل مطرح نیست!! این یک سیستم کنترل از راه دور هستش که هنوز به مرحله سرویس دهی به End User نرسیده است. در نتیجه هر داده ای که بر روی آن نمایش داده می شود یا بصورت آنلاین از سیستم های جانبی مربوطه دریافت می شود و یا حاصل داده های Static ایجاد شده توسط کاربر سیستم می باشد. حال اگر صرف داشتن یک نسخه پشتیبان بخواهیم داده های سیستم های جانبی را به آن منتقل کرده و در دیتابیس خود آن ذخیره نماییم بحث دیگریست که البته به هیچ وجه لازم نمی نماید...

why.darkness
May 9th, 2013, 13:40
خب در رابطه با این روشی که فرمودین هدف اصلی این نیست که Serverelite رو متکی و وابسته سیستم هایی مثل WHMCS قرار بدیم ! هدف اصلی این هست که ما این امکان رو فراهم کنیم از سیستم WHMCS در این سیستم نیز استفاده شود یعنی یک اضافه کاری ولی مفید !

حالا با توجه با مطالبی که فرمودید ۲ روش به ذهنم میرسه..

۱.استفاده از API های WHMCS برای فراخوانی اطلاعات و وارد نموددن اون در سرورالایت
۲.نوشتن یک ماژول اختصاصی برای Serverelite که کاملا شبیه سازی بشه از روی WHMCS ولی این ماژول به دو روش زیر میتونه متصل بشه :

اتصال از طریق باز همون API ها
اتصال از طریق دیتابیس / رد و بدل اطلاعات
گزینه سوم Convert کردن (دریافت آخرین اطلاعات و تبدیل اونها برای استفاده در سرورالایت)

≡ ALEX ≡
May 9th, 2013, 13:52
باید روشی را انتخاب کنید که برای کاربر دردسر نداشته باشد...

مورد دوم به دلیل همین دردسر ها (سرعت پایین و امکان بروز مشکل در حین اتصال) و نیز به علت اینکه در همه سرور ها چنین دسترسی نمی تواند باز شود رد می شود.

گزینه اول روش استاندارد و مناسبی جهت کار هستش و یک وب سرویس بر اساس SOAP یا XML-RPC یا ... می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

گزینه سوم که در واقع Level بعدی کار است و بسته به این دارد که آیا نیازی به دوباره ذخیره سازی اطلاعات موجود بر سیستم های جانبی روی این سیستم نیز هست یا خیر و گزینه های قبلی کفایت می کنند...

why.darkness
May 9th, 2013, 13:53
البته یاد آوری کنم یک بررسی و مطالعه دقیق برای عزیزانی که اطلاعات کاملی در رابطه با این سیستم ندارند در اینجا فراهم شده :

سرور الایت (Serverelite) چیست ؟ - درباره پروژه - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/3-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-serverelite-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/)

و

ویژگی های سیستم - ویژگی های سیستم - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/14-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85/)

حال بر اساس تعاریفی که صورت گرفته بهترین شیوه ها رو بکار خواهیم گرفت...

خیلی از عزیزان در رابطه با End-User سوال کردن و بنده در جواب اینگونه میگم...

در قدم اول نیازی به وجود کاربری به عنوان End User نیستش زیرا این سیستم وظیفه مدیریت رو در اختیار میگیرد ولی در خصوص دسترسی کاربر یا مشتری به محیطی از این سیستم اینطور میشه گفت :

نظر ۱ : استفاده از نسخه Client با محیط مناسب برای End User (در این حالت سستم به دو حالت Client و Server) تبدیل میشود که یکم هدف مارو بهم بهم میریزه !
نظر ۲ : استفاده از محیط وب / در آینده نه چندان دور بعد از Stable شدن سیستم دسکتاپ میتونیم سیستم تحت وب رو نیز فراهم کنیم که در این روش یک محیط ساده فقط اطلاعات در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
نظر ۳ : استفاده محیط تحت دسکتاپ منحصر بفرد برای End-User یعنی همچین چیزی باشه که یک نسخه قابل استفاده در دسکتاپ برای کاربر داده بشه مثل یک مرورگر و یا یک سیستم منحصر بفرد که کاربر بتونه توسط اون از وضعیت خدمات خود و همچنین دیگر امورات باخبر و عملیات مورد نظرش رو انجام بدهد که این از نظر من دوست داشتنی تر هست دا گزینه ۱ و ۲.

≡ ALEX ≡
May 9th, 2013, 14:03
برای ارتباط End User به سیستم فقط یک محیط تحت وب که از طریق Browser های رایج قابل دسترسی باشد، کفایت می کند و مازاد بر آن، آنطور که باید و شاید، مورد استفاده ایشان قرار نمی گیرد. پس گزینه دوم مد نظر است و زمانی مطرح خواهد شد که شما سیستم را بصورت Server Based طراحی کرده باشید.

البته راه حل دیگر که فعلا نیز امکان پذیر است همانا بهره گیری از سیستم های موجود همچون WHMCS به عنوان واسطه شما و کاربران نهایی خواهد بود. در واقع شما یک سیستم جامع مدیریتی دارید که در آن نیازی به امکانات کاربر محور دیده نمی شود و برای امر مدیریت همانا کافیست تا به WHMCS یا ... یک دید مدیریتی ایجاد کنید و مابقی کار ها در همان سیستم ها انجام شود. چنین کاری هم قبلا خدمت تون عرض کردم توسط یک ماژول برای سیستم تحت وب و قرار دادن آن به عنوان API میسر خواهد شد.

why.darkness
May 9th, 2013, 14:24
سیستم قابلیت این را در حالت کنونی دارد که بر روی سرور راه اندازی شده و نسخه ای از آن در خود کلاینت مورد استفاده بگیرد ! شما یک گزینه رو از قلم انداختین اونم این هستش چون از تکنولوژی Cloud استفاده شده پس دیگه در این وسط گزینه ای به نام Server و Client وجود ندارد‌! زیرا هر نسخه به تنهایی قادر به Transfer کردن اطلاعات بین Client به Client و یا Server به Client را دارد.

نکته کوچیک :‌هدف این سیستم از بین بردن مشکلات تحت وب هست !

پس از این لحاظ مشکلی نخواهیم داشت.

در رابطه با اینکه اگر نیازی برای End-User هم هستش خب میتونیم قابلیت های چند منظوره فراهم کنیم به عنوان مثال :

مدیری دوست داره از WHMCS استفاده و بنا به دلایلی نمیتونه سیستم تحت وبش رو تغییر بده به عنوان مثال هزینه لیسانس داده خرجش کرده !!!‌خب در این روش سرورالایت این قدرت رو خواهد داشت که سیستم WHMCS رو در خود جای بده این طوری با نظر مدیر موافقت شده و علاوه بر نگه داشتن سیستم وب خودش میتونه از سرورالایت هم استفاده که امری بسیار بزرگ خواهد بود.

یا در حالتی مدیر میگه آقا من سرورالایت رو میخوام داشته باشم ولی کاربرام چطوری از وضعیت سرویس و تیکتاشون مثلا خبر دار بشن در حالی که من WHMCS رو هم ندارم خب در این روش مجبورا باید سیستم تحت وب رو مورد استفاده قرار بده که برای فراهم کردن سیستم تحت وب قضیه خیلی پیچیده خواهد شد دلیلش هم اینه که هدف ما از بین بردن نیاز های کاربری به مرورگر هست !!! سیستم تحت دسکتاپ با سرعت و عملکرد چشمگیری که داره قابل مقایسه با سیستم های تحت وب نیست پس در نتیجه سیستم نرم افزاری با استفاده از تکنولوژی های رایج میتونه کاربر رو بیشتر و بیشتر مشتاق نگه داره در نتیجه بازهم اشاره کنم هدف دسکتاپ سازی هست نه وب سازی :) تمام عملیات در محیط دسکتاپ صورت خواهد گرفت ! شاید بگید چرا ؟ خب دلیل : هدف از Serverelite پیاده سازی مدیریتی هدفمند و قدرتمند در شرکت هست و یک شرکت رو همراه یا ۱۰۰ کارمند در نظر بگیرید این کارمندا در حالت آنی با محی دسکتاپ راحترند یا وب ؟!!؟ یک مثال ساده : خوب همین مسنجر یاهو رو در نظر بگیرید آیا شما تحت وب راحتر چت و عملیات پاسخ دهی رو انجام میدین یا تحت دسکتاپ ؟ خب حالا با این فرض من در نظر دارم کل امورات مدیریتی رو مثل این روش پیاده سازی کنم :)

در نتیجه امکان پذیر هست در هر دو حالت هم میشه کاری کرد ولی فعلا ترجیح میدم سرورالایت قابلیت این رو فراهم کنه به مدیران و علاقه مندان که هر سیستمی که دارند به جاش باقی بمونه و از این سیستم هم استفاده بشه مثل این نشه که انگار طرف رو وادار میکنی میگی آقا از ویندوز استفاده نکن بیا برو تو لینوکس ! این سخته خب برا کسی که از اول تخت ویندوز کار کرده و تمام سیستم های کاریش تحت اون محیط هست.

why.darkness
May 9th, 2013, 14:40
البته یه نکته ای هست اشاره نکردم :

توضیحات من شاید یکم گنگ باشه ولی منظور از عدم موافقت در وجود نسخه تحت وب این نیست که به صورت کلی سیستم هیچ گونه امکانی رو تحت وب ارائه نمیدهد نه زیرا هیچ سیستمی برای آنلاین کار کردن بدون وجود سرویس های تحت وب نمیتواند پاسخگو باشد پس در نتیجه نسخه تحت وب این سیستم تا حدی است که پاسخ گوی سرویس ها و انتقال اطلاعات و داده ها میباشد حالا اگر نیازی به سیستمی مثل WHM برای سرورالایت هستش برای اینم فکری در رابطه با نسخه تحت وب انجام خواهیم داد ولی بعد از Stable شدن تحت دسکتاپ.

پس برای شروع کار کم بی دردسرترین روش رو برای ادغام با WHMCS در نظر میگیرم ... از حالت های Convert و ...

فقط API های WHMCS چیست ؟
کسی در این رابطه اطلاعاتی داره؟

why.darkness
May 9th, 2013, 15:25
در رابطه با این موضوع لطفا لطفا در قسمت های اختصاصی ما نظرات خود را اعلام نمایید : هماهنگ سازی سیستم با WHMCS - بحث از پیش نویس - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/24-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A8%D8%A7-whmcs/)

≡ ALEX ≡
May 9th, 2013, 16:51
البته یه نکته ای هست اشاره نکردم :

توضیحات من شاید یکم گنگ باشه ولی منظور از عدم موافقت در وجود نسخه تحت وب این نیست که به صورت کلی سیستم هیچ گونه امکانی رو تحت وب ارائه نمیدهد نه زیرا هیچ سیستمی برای آنلاین کار کردن بدون وجود سرویس های تحت وب نمیتواند پاسخگو باشد پس در نتیجه نسخه تحت وب این سیستم تا حدی است که پاسخ گوی سرویس ها و انتقال اطلاعات و داده ها میباشد حالا اگر نیازی به سیستمی مثل WHM برای سرورالایت هستش برای اینم فکری در رابطه با نسخه تحت وب انجام خواهیم داد ولی بعد از Stable شدن تحت دسکتاپ.

پس برای شروع کار کم بی دردسرترین روش رو برای ادغام با WHMCS در نظر میگیرم ... از حالت های Convert و ...

فقط API های WHMCS چیست ؟
کسی در این رابطه اطلاعاتی داره؟

API ی سیستم WHMCS دو حالت Internal و External داره و مستندات آن را در لینک زیر می توانید مشاهده کنید:

API - WHMCS Documentation (http://docs.whmcs.com/API)

why.darkness
May 9th, 2013, 16:57
خب برای استفاده از حالت XML یعنی External راحت تر و مدیریت شده تر میشه جلو رفت ولی یک سوال !!!

API:XML Sample Code - WHMCS Documentation (http://docs.whmcs.com/API:XML_Sample_Code)

این لینک رو ببینید... حالا در تمامی سیستم های باید این آدرس : http://www.yourdomain.com/includes/api.php وجود داشته باشه و مهم هست حالا به دسترسی و استفاده از این مشکلی نیست فقط یک سوال در رابطه با این هستش اونم اینه :

با گرفتن این و لوگین کردن چه چیزهایی رو میشه درخواست و اعمال کرد ؟ من با ساختار کد نویسی این سیستم آشنا نیستم...

به عنوان مثال API های این سیستم چه سرویس هایی رو در اختیار میزارند ؟ اگر محدود باشد بهترین روش استفاده از دیتابیس هستش.

amirlord
May 9th, 2013, 17:13
سلام
API سیستم WHMCS به نظر بنده زیاد جالب نیست . بهتر هست برای WHMCS یک Module تهیه کنید که هرکسی خواست نصب کنه و یک دسترسی API با امکاناتی که خودتون نیاز دارید در اختیار سیستم اصلی قرار بده . همچنین شدیدا توصیه میکنم روی وب کلاینت تمرکز خودتون رو قرار بدید . اگر وب کلاینت رو بصورت کاربر پسند طراحی کنید صد ها برابر از تحت سیستم کاربردی تر خواهد بود .

why.darkness
May 9th, 2013, 17:16
سلام
api سیستم whmcs به نظر بنده زیاد جالب نیست . بهتر هست برای whmcs یک module تهیه کنید که هرکسی خواست نصب کنه و یک دسترسی api با امکاناتی که خودتون نیاز دارید در اختیار سیستم اصلی قرار بده . همچنین شدیدا توصیه میکنم روی وب کلاینت تمرکز خودتون رو قرار بدید . اگر وب کلاینت رو بصورت کاربر پسند طراحی کنید صد ها برابر از تحت سیستم کاربردی تر خواهد بود .

منظور شما از تهیه ماژول برای whmcs چیست ؟ یعنی ماژولی در خود این سیستم نوشته شود ؟ یا چطور؟

amirlord
May 9th, 2013, 17:22
منظور شما از تهیه ماژول برای whmcs چیست ؟ یعنی ماژولی در خود این سیستم نوشته شود ؟ یا چطور؟
من برای انعطاف پذیری کار شما این رو گفتم . چون اصولا WHMCS سیستم انعطاف پذیری نیست و اگر نگاهی به کدنویسی ـش انداخته باشید تقریبا حالت اسپاگتی هست !!!
منظور من این هست که با نوشتن یک ماژول whmcs این هست که بصورت امن روی سیستم لوکال whmcs به دیتابیس متصل بشید و این دسترسی رو بصورت محدود شده به سیستم کلود خودتون بدید . یعنی به جای استفاده از api خود whmcs شما یک ماژول تهیه کنید که همین کار رو انجام بدهد با بهینه سازی هایی که خودتون صلاح میدونید و با دسترسی های لازم ...

why.darkness
May 9th, 2013, 17:24
من برای انعطاف پذیری کار شما این رو گفتم . چون اصولا WHMCS سیستم انعطاف پذیری نیست و اگر نگاهی به کدنویسی ـش انداخته باشید تقریبا حالت اسپاگتی هست !!!
منظور من این هست که با نوشتن یک ماژول whmcs این هست که بصورت امن روی سیستم لوکال whmcs به دیتابیس متصل بشید و این دسترسی رو بصورت محدود شده به سیستم کلود خودتون بدید . یعنی به جای استفاده از api خود whmcs شما یک ماژول تهیه کنید که همین کار رو انجام بدهد با بهینه سازی هایی که خودتون صلاح میدونید و با دسترسی های لازم ...

ببخشید باز هم متوجه نشدم ! یعنی من با PHP برم برای WHMCS این ماژول رو بنویسم که این سرویس ها رو برای سیستم من ارائه بده ؟ یا اینکه برای Serverelite ماژولی رو بنویسم تا به WHMCS وصل بشه و اطلاعات و عملیات مورد نظر رو پردازش کنه ؟

amirlord
May 9th, 2013, 17:38
ببخشید باز هم متوجه نشدم ! یعنی من با PHP برم برای WHMCS این ماژول رو بنویسم که این سرویس ها رو برای سیستم من ارائه بده ؟ یا اینکه برای Serverelite ماژولی رو بنویسم تا به WHMCS وصل بشه و اطلاعات و عملیات مورد نظر رو پردازش کنه ؟
مورد اول که فرمودید .

why.darkness
May 9th, 2013, 17:42
مورد اول که فرمودید .

خب در این صورت ما باید بریم سیستم whmcs رو توسعه بدیم ما هدفمون این نیست هدفمون این هست که سیستم خودمون رو توسعه بدیم و به whmcs وصل بشیم از طریق روش های خاص...

حالا توسط api اگه نشه باید از روش سوم یعنی ارتباط با دیتابیس رو انجام بدیم و یا یک پلاگینی برای وارد کردن اطلاعات.

why.darkness
May 9th, 2013, 18:17
یک نکته :‌ در حال حاظر درسته که داریم روی مدیریت شرکت های هاستینگ مانور میدیم ولی این به این معنی نباشه که کلا Serverelite کارش مدیریت هاستینگ هست ! در جواب خیر ! این سیستم میتواند با قابلیت هایی که داره مدیریت رو انجام بده حالا منظور از اتصال به WHMCS هم این هست که مدیرانی که علاقهمند هستند اطلاعات سیستمشون رو وارد این سیستم کنند از این قابلیت Sync با سیستم WHMCS استفاده کنند.

درواقع سیستم WHMCS که خودش یک سیستم مدیریتی هست میاد میره زیر مجموعه این سیستم میشه و یکپارچکی در بین امورات شرکت توسط Serverelite صورت میگیره...

با تعاریف زیر :

سیستم هایی با قابلیت های مشابه را با نام CRM میخوانند ولی عنوان مناسب (C-OMS) میباشد Cloudy - Operation Management System (سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی کلادی) زیرا این نرم افزار با قابلیت هایی که دارد فراتر از سیستم CRM به شمار خواهد آمد زیرا تکنولوژی Cloudy را به صورت کامل پشتیبانی میکند که میتوان اینگونه بیان کردCloud Customer Relationship Management و Cloudy - Operation Management System که این قابلیت ابری / کلادی این سیستم را به صورت چشم گیری منحصر بفرد میسازد زیرا این نوع سیستم همانند یک سیستم عامل میتواند کاملا سفارشی سازی شده و برای هرنوع شرکتی قابلیت بکار گیری و استفاده را داشته و این سیستم میتواند در محیط بسیار سریع دسکتاپی به مدیریت آنی با سرعت بسیار بالاتر از محیط مرورگر بپردازند و این امر موجب میشود کاربران و مدیران به جای استنفاده از مرورگر ها و کاغذ بازی و یا حتی سیستم های ابتدائی ثبت کننده اطلاعات و مشکلات ناشی از آن ها با استفاده از سیستم کامپیوتری / لب تاپ / تبلت و ... به کارهای خود و مدیریت آنها بپردازند.

web-iran
May 9th, 2013, 19:34
با سلام
خدمت شما من یکم گیچ شودم -
شما یک اسکریپ شبیه به Whcms دارین آیا ؟
ودارین ماژول های جدیدشو میزارین اینجا

web-iran
May 9th, 2013, 19:35
با همون Whcms هست که شما ماژول جدید دارین براش تعریف میکنید ؟

why.darkness
May 9th, 2013, 19:37
با سلام
خدمت شما من یکم گیچ شودم -
شما یک اسکریپ شبیه به Whcms دارین آیا ؟
ودارین ماژول های جدیدشو میزارین اینجا

مساله یکم پیچیدست بله....

والا مشکل اینه که هیچکس در رابطه با این پروژه من هیچ مطالعه ای نکرده والاه انگشتام ساییده شد ازبس تایپ کردم !
بحث اصلا به اسکریپت نویسی ربطی ندارد بحث از پروژه تحت دسکتاپ هستش که لازمه از سیستم هایی مثل WHMCS برای هماهنگی استفاده کنیم...

در رابطه با پروژه : سرور الایت (Serverelite) چیست ؟ - درباره پروژه - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/3-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-serverelite-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/)

why.darkness
May 9th, 2013, 19:39
با همون whcms هست که شما ماژول جدید دارین براش تعریف میکنید ؟

نه دوست عزیز من کاری به کار whmcs ندارم من میخوام قابلیتی به سیستم خودم اضافه کنم که از whmcs پشتیبانی کنه...

≡ ALEX ≡
May 9th, 2013, 23:02
خب برای استفاده از حالت XML یعنی External راحت تر و مدیریت شده تر میشه جلو رفت ولی یک سوال !!!

API:XML Sample Code - WHMCS Documentation (http://docs.whmcs.com/API:XML_Sample_Code)

این لینک رو ببینید... حالا در تمامی سیستم های باید این آدرس : http://www.yourdomain.com/includes/api.php وجود داشته باشه و مهم هست حالا به دسترسی و استفاده از این مشکلی نیست فقط یک سوال در رابطه با این هستش اونم اینه :

با گرفتن این و لوگین کردن چه چیزهایی رو میشه درخواست و اعمال کرد ؟ من با ساختار کد نویسی این سیستم آشنا نیستم...

به عنوان مثال API های این سیستم چه سرویس هایی رو در اختیار میزارند ؟ اگر محدود باشد بهترین روش استفاده از دیتابیس هستش.

لیست Function هایش که در همان لینک قبلی که خدمت تون دادم وجود داره ولی همانطور که قبلا هم به شما گفته بودم، در صورت ناقص بودن سیستم API خود WHMCS شما می توانید API را خودتان بنویسید. به این معنا که یک اسکریپت (ترجیحا بصورت ماژول) در سیستم WHMCS قرار داده می شود و بصورت واسطه دسترسی به اطلاعات و یا تغییر در آن را بر عهده می گیرد، فرمت ورودی خروجی اش را نیز خودتان می توانید تعیین نمایید.

ضمنا دوست عزیز کلا فکر اتصال مستقیم به دیتابیس رو از ذهنت خارج کن! :) استاندارد نیست، احتمال بروز خطا و مشکل در سیستم وجود دارد و نیز کاربر ناچار به باز کردن دسترسی Remote برای دیتابیس MySQL خود می شود که در برخی Provider ها این امکان وجود ندارد.

why.darkness
May 10th, 2013, 11:07
دوستان بنده نمیتونم برای Whmcs بیام از ۰ یک API بنویسم و هماهنگش کنم اصلا با ساختارش آشنا نیستم تنها روشی که به زهنم میرسه روش اتصال به دیتابیس و در دست گرفتن مدیریت جامعش هست ولی این روش رو دوستان میگن اصولی نیست...اگر گسی میتونه بیاد API بنویسه برای این مورد بسم الله بیاد شروع کنیم :) اگر نه باید طبق اقبال زمان و پیش دستی علاقه مندان این هماهنگی رو ایجاد کنم.

پس قضیه هماهنگ سازی با WHMCS زمانی صورت میگیرد که یکی آشنا با سیستم API ها رو توسعه داده و این هماهنگ سازی را با من همکاری کند.

امیدوارم انجام بگیرد.

≡ ALEX ≡
May 10th, 2013, 16:05
دوستان بنده نمیتونم برای whmcs بیام از ۰ یک api بنویسم و هماهنگش کنم اصلا با ساختارش آشنا نیستم تنها روشی که به زهنم میرسه روش اتصال به دیتابیس و در دست گرفتن مدیریت جامعش هست ولی این روش رو دوستان میگن اصولی نیست...اگر گسی میتونه بیاد api بنویسه برای این مورد بسم الله بیاد شروع کنیم :) اگر نه باید طبق اقبال زمان و پیش دستی علاقه مندان این هماهنگی رو ایجاد کنم.

پس قضیه هماهنگ سازی با whmcs زمانی صورت میگیرد که یکی آشنا با سیستم api ها رو توسعه داده و این هماهنگ سازی را با من همکاری کند.

امیدوارم انجام بگیرد.

api خود whmcs به نظر خوب میاد... شما یک نگاه دقیق به لیست توابع موجود بنداز و اگر دیدی موردی هست که وجود نداره، بنده برات می نویسم. پس برای توسعه whmcs روی من حساب کن.

why.darkness
May 14th, 2013, 09:47
api خود whmcs به نظر خوب میاد... شما یک نگاه دقیق به لیست توابع موجود بنداز و اگر دیدی موردی هست که وجود نداره، بنده برات می نویسم. پس برای توسعه whmcs روی من حساب کن.

من این API هارو بررسی کردم ... سیستم WHMCS واقعا مزخرفترین ساختاری رو داره نه یه XML نه یه Jason ... تنها روش اتصال به این سیستم ۲ مدله که ارتباط مستقیم با دیتابیس رو به خاطر محدودیت حذف میکنیم میمونه ارتباط از طریق API های PHP حالا با توجه به اینکه Serverelite از PHP هم پشتیبانی میکنه مایلم این ارتباط رو با استفاده از API های PHP انجام بدم.

تنها خواسته من یک مثال از نوحه ی اتصال و ایجاد یک تیکت هستش این قسمت رو چک بفرمایید : API:Open Ticket - WHMCS Documentation (http://docs.whmcs.com/API:Open_Ticket#Purpose)

زیاد وقت نکردم با دقت بررسیش کنم ولی لطفا یکی این رو در یک کلاس همراه با تابع اجراء کننده ایجاد کنه تا با نحوه فراخوانی و درست اجراء شدنش آشنا بشم.

مثلا استفاده از External یا Internal دقیقا نمیدونم چی به چیه...

amirlord
May 14th, 2013, 10:31
من این API هارو بررسی کردم ... سیستم WHMCS واقعا مزخرفترین ساختاری رو داره نه یه XML نه یه Jason ... تنها روش اتصال به این سیستم ۲ مدله که ارتباط مستقیم با دیتابیس رو به خاطر محدودیت حذف میکنیم میمونه ارتباط از طریق API های PHP حالا با توجه به اینکه Serverelite از PHP هم پشتیبانی میکنه مایلم این ارتباط رو با استفاده از API های PHP انجام بدم.

تنها خواسته من یک مثال از نوحه ی اتصال و ایجاد یک تیکت هستش این قسمت رو چک بفرمایید : API:Open Ticket - WHMCS Documentation (http://docs.whmcs.com/API:Open_Ticket#Purpose)

زیاد وقت نکردم با دقت بررسیش کنم ولی لطفا یکی این رو در یک کلاس همراه با تابع اجراء کننده ایجاد کنه تا با نحوه فراخوانی و درست اجراء شدنش آشنا بشم.

مثلا استفاده از External یا Internal دقیقا نمیدونم چی به چیه...
خوشحالم که به این موضوع پی بردید !
External برای دسترسی به API از خارج از فایل های whmcs هست و Internal هم دسترسی برای داخل هست مثلا برای ماژول هاش ... ؛ به جای این که بیاد کلاس تعریف کنه تا توسعه راحت تر باشه این مسخره بازی هارو در اورده .
این رو هم نگاه کنید مثال زده :
API:Example Usage - WHMCS Documentation (http://docs.whmcs.com/API:Example_Usage)
در افتضاح بودن API این سیستم و همچنین خودش شکی نیست . برای همین تلاش برای خارج کردن استفاده کنندگان از این سیستم ، توسعه ی اون به حساب نمیاد ... .

why.darkness
May 14th, 2013, 10:39
خوشحالم که به این موضوع پی بردید !
External برای دسترسی به API از خارج از فایل های whmcs هست و Internal هم دسترسی برای داخل هست مثلا برای ماژول هاش ... ؛ به جای این که بیاد کلاس تعریف کنه تا توسعه راحت تر باشه این مسخره بازی هارو در اورده .
این رو هم نگاه کنید مثال زده :
API:Example Usage - WHMCS Documentation (http://docs.whmcs.com/API:Example_Usage)
در افتضاح بودن API این سیستم و همچنین خودش شکی نیست . برای همین تلاش برای خارج کردن استفاده کنندگان از این سیستم ، توسعه ی اون به حساب نمیاد ... .

واویلا... این واقعا مزخرفترین حالت و سبک کد نویسی هست ! (این کد ها نشانگر این هستند که سیستم کاملا دیمییییی نوشته شده و هدف فقط به فروش رسوندنش هست :| )

زیاد با این سبک آشنا نیستم شاید از نظر شما خوب و مورد استفاده باشه ولی از نظر من برای استفاده باید این کد ها به صورت Class و Function در بیاد...

درضمن هماهنگ سازی با سیستم WHMCS کار درستی نیست و ارزش وقت گذاشتن نداره...ولی خب برای اینکه سیستم خودمون رو توسعه بدیم مجبوریم قابلیت هایی بزاریم مانند (SYNC) برای Convert کردن اطلاعات برای کاربرای علاقهمند به WHMCS...

<?php $url = "http://www.yourdomain.com/whmcs/includes/api.php"; # URL to WHMCS API file $username = "Admin"; # Admin username goes here $password = "demo"; # Admin password goes here $postfields["username"] = $username; $postfields["password"] = md5($password); $postfields["action"] = "addinvoicepayment"; #action performed by the [[API:Functions]] $postfields["invoiceid"] = "1"; $postfields["transid"] = "TEST"; $postfields["gateway"] = "mailin"; $ch = curl_init(); curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $url); curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, 1); curl_setopt($ch, CURLOPT_TIMEOUT, 100); curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1); curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, $postfields); $data = curl_exec($ch); curl_close($ch); $data = explode(";",$data); foreach ($data AS $temp) { $temp = explode("=",$temp); $results[$temp[0]] = $temp[1]; } if ($results["result"]=="success") { # Result was OK! } else { # An error occured echo "The following error occured: ".$results["message"]; } ?>

why.darkness
May 14th, 2013, 13:57
اینم آخرین وضعیت از ماژول WHM , cPanel

نظرتون چیه ؟

کسی میتونه در فارسی سازیشم کمک کنه ؟

در رابطه با طرح و قالب بندی سیستم هم نظر بدین حتما... در سایت رسمی :)

قسمت عملیات و اکشن های رایج WHM

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f43/13074-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-whm-jpg

قابلیت افزودن چندین سرور برای اعمال عملیات (ویژه سرورالایت)

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f43/13079-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-whm2-jpg

استفاده از سرور های مورد نظر برای عملیات Multi Tasking (ویژه سرورالایت)

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f43/13080-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-whm3-jpg

اعمال عملیات ... در حال ارسال اطلاعات به صورت آنلاین

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f43/13081-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-save-jpg

اینم نتیجه .... که واضح هست :)

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f43/13082-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-result-jpg

این بخش ها فقط برای اعمال ارسال اطلاعات به سرور هست مونده هوط کلرمون با ماژول WHM ... پکیج بندی و دیگر عملیات مهم...

why.darkness
May 14th, 2013, 18:01
ادامه مبحث در رابطه با ماژول WHM در : پیش نویسی ماژول ® cPanel &#38; WHM &#33; - بحث از پیش نویس - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/25-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%C2%AE-cpanel-whm/)

why.darkness
May 14th, 2013, 21:18
اینهم پیش نویسی از ماژول روتر میکروتیک (http://forums.serverelite.net/topic/27-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-mikrotik/)

ویژگی های این هماهنگی میتواند به صورت های زیر باشد :

دریافت اطلاعات و ارسال اطلاعات به کنسول روتر
ثبت و تغییر و همچنین قفل و حذف اکانت بر روی روتر های میکروتیک
اعمال و زمانبندی عملیات خاص مشابه سیستم IBSNG که این قابلیت شمارا از سیستم IBSNG بی نیاز میکند و به صورت مستقیم نیز میتواند بدون عمل Radius عملیات مورد نظر را بر روی میکروتیک انجام دهید
عملیات رایج در روتر / تنظیمات FireWall و
و همچنین دیگر امکاناتی که مورد نیاز است پشتیبانی میشوند

piscoolforgi
May 21st, 2013, 14:35
برين اين سايت ويزا كارت بخرين خودتان از سايت whmcs خريد كنيد
www.paysite.ir

paradiseserver
May 21st, 2013, 14:37
برين اين سايت ويزا كارت بخرين خودتان از سايت whmcs خريد كنيد
www.paysite.ir (http://www.paysite.ir)

دوست عزیز الان کسی حرف از whmcs زده که شما افر میدید ؟

why.darkness
May 21st, 2013, 19:46
قضیه چیه ؟ :d

why.darkness
May 23rd, 2013, 01:02
یالاه ... کسی نبود ؟

از مدیرانی که سرویس VPS میدن و کاملا با رایجترین رو های مجازی سازی آشنا هستند درخواست دارم نظری بدن و بگن کدوم مجازی ساز همینک در اکثر سرویس دهندگان وجود داره.

قصد دارم ماژول یا پلاگین اکشن های رایج مثل (POWER Status) که شامل / poweron, poweroff, shutdown, suspend, reboot or reset میشود رو بنویسم کسی هست؟

برای تست عملیات نیاز به دسترسی دارم اگر کسی در اختیارمون بزاره برای تست ماژول :)

why.darkness
May 24th, 2013, 12:57
سوال ذکر شده رو کسی جواب بده :)

در لینک زیر هم جدا سوال شده : http://www.webhostingtalk.ir/f41/81067/

≡ ALEX ≡
May 24th, 2013, 13:54
یالاه ... کسی نبود ؟

از مدیرانی که سرویس VPS میدن و کاملا با رایجترین رو های مجازی سازی آشنا هستند درخواست دارم نظری بدن و بگن کدوم مجازی ساز همینک در اکثر سرویس دهندگان وجود داره.

قصد دارم ماژول یا پلاگین اکشن های رایج مثل (POWER Status) که شامل / poweron, poweroff, shutdown, suspend, reboot or reset میشود رو بنویسم کسی هست؟

برای تست عملیات نیاز به دسترسی دارم اگر کسی در اختیارمون بزاره برای تست ماژول :)

بیشترین مجازی ساز استفاده شده در بین هاستینگ های ایرانی VMware هست. هم API هم داره خودش و هم میتونید با یک ارتباط SSH و وارد کردن دستورات در Shell آن خواسته خود را برآورده کنید.

why.darkness
May 24th, 2013, 13:57
بله اطلاعات کافی رو کسب کردم
فقط لازم بذکر است این مرحله نیاز به آزمایش خواهیم بود ! خوشحال میشیم کسی پیش قدمی کنه در این قسمت :)
و یک دسترسی در اختیارمون بذاره..و. مطمئنان عضو تیم همکاری خواهد بود و نامشم در نرم افزار ذکر خواهد شد.

≡ ALEX ≡
May 24th, 2013, 14:00
بله اطلاعات کافی رو کسب کردم
فقط لازم بذکر است این مرحله نیاز به آزمایش خواهیم بود ! خوشحال میشیم کسی پیش قدمی کنه در این قسمت
:)
و یک دسترسی در اختیارمون بذاره..و. مطمئنان عضو تیم همکاری خواهد بود و نامشم در نرم افزار ذکر خواهد شد.

می بایست دسترسی root یک سرور VMware به شما داده شود. منطقی اش هم اینست که یک سرور خالی باشد.

بنابراین بعید می دونم کسی سرور فیزیکی با شرایط مناسب داشته باشه و بتونه به شما ارایه کنه.

ولی بهتره یک سرور مجازی با resource مناسب تهیه کنید و روی آن VMware نصب کنید و در این حالت به تست نرم افزار خود بپردازید. (در واقع مجازی ساز شما روی مجازی ساز مادر نصب شود)

why.darkness
May 24th, 2013, 14:01
البته من روی سیستم خودم روی local دارم این vmware رو میتونم با دادن آدرس ip و ... این بخش آزمایشات رو انجام بدم ؟ امتحان نکردم ولی الان به ذهنم رسید :)

≡ ALEX ≡
May 24th, 2013, 14:05
البته من روی سیستم خودم روی local دارم این vmware رو میتونم با دادن آدرس ip و ... این بخش آزمایشات رو انجام بدم ؟ امتحان نکردم ولی الان به ذهنم رسید :)

خیر، باید VMware vSphere که تحت سرور هست باشد.

why.darkness
May 24th, 2013, 14:08
خیر، باید VMware vSphere که تحت سرور هست باشد.

دقیقتر توضیح بدین لطفا !

why.darkness
May 24th, 2013, 14:12
آهان فهمیدم ! والا در این صورت اگه منه بدبخت بخواهم برای هر خط کد که مینویسم کلی هزینه کنم سرور بگیرم تا آزمایش کنم ... پدرم در میاد :) تا الانشم هزینه ای که گذاشتم خیلی شده و از اون بدتر مهمترین هزینه یعنی (زمان) برای کد نویسی خیلی مهمتره برام.

از اولشم ذکر کردم پروژه بومی هست و ملی ! حمایت میخوام همچین حمایت های میخوام دیگه اگه قرار باشه همه چیرو خودم هزینه کنم که نشد حمایت و بومی سازی :d

≡ ALEX ≡
May 24th, 2013, 14:15
آهان فهمیدم ! والا در این صورت اگه منه بدبخت بخواهم برای هر خط کد که مینویسم کلی هزینه کنم سرور بگیرم تا آزمایش کنم ... پدرم در میاد :) تا الانشم هزینه ای که گذاشتم خیلی شده و از اون بدتر مهمترین هزینه یعنی (زمان) برای کد نویسی خیلی مهمتره برام.

از اولشم ذکر کردم پروژه بومی هست و ملی ! حمایت میخوام همچین حمایت های میخوام دیگه اگه قرار باشه همه چیرو خودم هزینه کنم که نشد حمایت و بومی سازی :d

عرض که کردم، گفتم VMware vSphere رو هم می تونید روی یک سرور فیزیکی نصب کنید و هم روی یک سرور مجازی! :) فقط سرور فیزیکی و یا سرور مادر باید vSphere باشند. در نتیجه از بچه های همین فروم یک VPS با منابع و IP کافی بگیرید و روی آن VMware vSphere نصب کنید و تست بگیرید. البته چون تست هستش نیازی به IP اضافه برای VM های داخلی نیست چون قرار نیست valid ip بوده و از اینترنت در دسترس باشد.

why.darkness
May 24th, 2013, 14:21
من نفهمیدم قضیه این :
vSphere چیه ؟ :)

خب از کی بگیرم کسی بیاد این کار رو انجام بده این مورد رو تو پروژه همکاری کنه دیگه :)

≡ ALEX ≡
May 24th, 2013, 14:47
من نفهمیدم قضیه این :
vSphere چیه ؟ :)

خب از کی بگیرم کسی بیاد این کار رو انجام بده این مورد رو تو پروژه همکاری کنه دیگه :)

منظورم اینه که VMware Workstation که روی PC شما نصب میشه قادر به این کار نیست! :d باید همان VMware vSphere ESXi ای باشد که همه هاستینگ ها روی سرور هاشون نصب می کنند برای ارایه سرویس VPS (سرور مجازی). در نتیجه همه بچه های VPS فروش اینجا همین مدل رو دارند و می توانند به شما ارایه دهند.

namesis R
June 10th, 2013, 19:58
با تشکر از سی ام اس بسیار عالیتون،میخواستم ببینم مارژولی برای منتقل کردن از whmcs به سی ام اس خودتون هنوز ننوشتید ؟
اگر سریعتر بنویسید ممنون میشم

why.darkness
June 10th, 2013, 21:11
با تشکر از سی ام اس بسیار عالیتون،میخواستم ببینم مارژولی برای منتقل کردن از whmcs به سی ام اس خودتون هنوز ننوشتید ؟
اگر سریعتر بنویسید ممنون میشم

جایی حرفی از cms زده نشده ! چرا cms ؟ :)

SmartService
June 10th, 2013, 22:11
براتون آرزوی موفقیت میکنم پروژه فوق العاده ای دارید، امیدوارم زودتر به بهره برداری برسه.

why.darkness
June 10th, 2013, 22:15
براتون آرزوی موفقیت میکنم پروژه فوق العاده ای دارید، امیدوارم زودتر به بهره برداری برسه.

تشکر دوست عزیز... خدا بخواد به زودی خبر های خوبی از توانایی های ویژه سیستم انتشار خواهد یافت...

why.darkness
November 20th, 2013, 14:28
با سلام

دوستان احتمالا تا حالا با خودتون فکر کردین که پروژه تعطیل و کنسل شده ولی در حقیقت چنین نیست :) بنده با تغییرات در سیاست کد نویسی تصمیم گرفتن حداکثر توانم رو روی توسعه سیستم بذارم تا بتونم به صورت Cross Platform اجراش کنم... و در نهایت تصمیم بر این شد که هسته سیستم طوری بازنویسی بشه تا بر روی سیستم عامل های Linux , Windows , Mac OS X , Android , IOS و ... قابل اجرا باشد ولی به دلیل اینکه اینترفیس سیستم کلا بر پایه محیط WPF متکی به دات نت طراحی شده بود مستقیما اجرای نرم افزار روی دیگر سیستم عامل ها امکان پذیر نیست به خاطر این برای اجرای هدف کنونی با عنوان "چند سکویی" نیازمند تغییرات اساسی در کد نویسی و شاید دوباره نویسی سیستم باشم بنا به این دلیل تمامی موارد در بهترین حالت قابل اجرا و شاید عنوان و حتی تمامی قابلیت ها به طور کلی تغییر یابد.

16810

پس نگران از این هم نباشید ک پروژه از بین رفته و یا دیگر توسعه داده نمی شود زیرا بنده به صورت نیمه وقت بر روی پروژه دارم کار میکنم چون هیچ کس حاظر نشد برای همکاری یه وقت بزاره باهم کار کنیم ولی خب تنهاییم یکم باید زمان بدین بهم :ی

مهمترین تغییراتی که داده شده روی این سیستم تغییرات سیاست کد نویسی هستش که از کد نویسی Managed یه کد نویسی Native تغییر یافته :) و این مزایای زیر را دربر خواهد داشت:

تغییر در سبک برنامه نویسی پروژه از سبک مدیریت شده که بر پایه ویندوز بود به سبک بومی نویسی بر پایه چند سکویی میباشد شامل تغییرات اساسی در ساختار هستش.

1.سرعت پردازش تمامی عملیات در حالت Managed وابسته به سیستم عامل ویندوز بود که در حالت Native تمامی پردازش ها مستقیما به سخت افزار ارجاع میشود و این امر باعث افزایش چشمگیری در سرعت و پردازش اطلاعات خواهد شد.
2.در حالت Managed متکی بودن به سیست عامل امریس مهم و عادی ولی در حالت Native متکی بودن به پیش نیاز و سیستم عامل بی معنی است به طور مثال در حالت اول ما باید مواردی مانند .NET رو روی سیتسم عامل ویندوز نصب و بعد نرم افزار رو اجراء میکردیم ولی خب در حالت دوم نه تنها ربطی وابسیگی به محیط ویندوز کنار میرود بلکه بدون نیاز به هیچ پیش نیازی میتوان در همه سیستم عامل ها نرم افزار را اجرا نمود.
3.افزایش توانایی رندرینگ برای گزارشات و اطلاعات حجیم در حالت اول باز متکی به دات نت بود که در حالت بومی سیستم خود دارای موتور رندرینگ و ریپورتینگ در پردازش ها مجهز میشود.

و در نهایت اشخاصی که اطلاعاتی از برنامه نویسی را دارند شاید برایشان آشکار باشد چی میگم :D ذاتا از CLR نویسی با C++ CLR و C# به طرف C/C++ Native Mode رفتیم که خودش نشانگر ابوهت و قدرت پروژه میتواند باشه. در تمامی زمینه ها برنامه نویسی در حالت Native خواهد بود. که نیازمند زمان است.

فعلا ما رفتیم برای ادامه توسعه همینکه چیزایی برای نمایش آماده بشه رسما اطلاع خواهم داد.

با تشکر.

why.darkness
January 11th, 2014, 12:22
آخرین خبرها : تغییرات و تصمیمات جدید در سیاست و ساختار سیستم - توسعه سیستم - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/41-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85/)

hostfire
January 11th, 2014, 12:26
عذر میخوام
این serverlite چیست؟سیستم مدیریت محتواست؟
امکان جایگزینی برای whmcs رو دارد؟

why.darkness
January 11th, 2014, 12:32
عذر میخوام
این serverlite چیست؟سیستم مدیریت محتواست؟
امکان جایگزینی برای whmcs رو دارد؟

لطفا به این بخش مراجعه نمایید : سرور الایت (Serverelite) چیست ؟ - درباره پروژه - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/3-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-serverelite-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/)

به صورت خلاصه سیاست های پروژه به طور کلی متحول شده است و ما تصمیم داریم به صورت یکپارچه سیستم قدرتمندی رو فراهم نماییم که توسط این سیستم هم وب سایت رو راه اندازی کنید و هم سیستم مدیریتی رو...برای مثال نسخه آزمایشی تحت وب این سیستم رو میتونید رو سایت خودم فعلا ببینید : Nanosoft Corporation (http://nanosoftco.com) کاملا بر پایه سرورالایت هست که تحت وبش رقیبی برای WHMCS میتونه باشه و در کل تحت پلتفرم های دیگه نیز در دست توسعه هست.

یعنی برای داشتن یک شرکت موفق شما میتونید با داشتن یک سرورالایت هم وب سایت رو راه اندازی و مدیریت کنید و هم موارد مدیریتی رو هیچ چیزی جدا از هم نیستند مثلا نیازی نخواهد بود برای مدیریت مشتری یک WHMCS نصب کنید و برای بررسی و مدیریت داخلی شرکت از برنامه های دیگه چون این سیستم خواهد توانست تمام نیاز های یک شرکت سرویس دهنده رو فراهم کنه...

why.darkness
January 11th, 2014, 12:39
نمیخواستم این خبر رو انتشار کنم چون لازم بود کسی فعلا بویی نبره ولی میتونید بررسی کنید فقط به عنوان یک پیش نمایش : افتتاح و راه اندازی وب سایت شرکت سازنده بر پایه سرورالایت - انتشارات و رونمایی ها - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/42-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D8%B1/)

why.darkness
January 11th, 2014, 13:28
رونمایی از ماژول پشتیبانی : سیستم مدیریت و پشتیبانی مشترکین - امکانات سیستمی - انجمن های اولین سیستم مدیریت عملیات تحت تکنولوژی ابری (http://forums.serverelite.net/topic/43-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86/)

آنلاین : پشتیبانی - شرکت نانوسافت (http://nanosoftco.com/fa-ir/support/)

why.darkness
April 25th, 2014, 17:12
با سلام ؛
خیلی وقته پستی رو ارسال نکرده بودم گفتم یه پستی ارسال کنم نگید فرار کرد یا همش کشک بودو از اینجور حرفا... :D من کاری رو شروع کنم تا تهش میرم ! راستش تغییرات خیلی اساسی روی هسته سیستم دادم که از متکی بودن به Windows خارجش کنم و مطمئنم این سبک بهتر از قبل خواهد بود هرچند کلی زحمت کشیده بودم برای نسخه 1 سرورالایت ولی خب بهتر دونستم نسخه 2 رو Stable و همچنین چند سکویی تولید کنم که به طور کلی توضیحات مختصری در زیر راجب اهداف و قابلیت سبک جدید توضیح میدم.

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f43/19982-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-serverelite-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-splashscreen-png

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f43/19983-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-serverelite-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-new-2014-jpg

تغییرات و جایگزینی ها در نسخه جدید :
1.حذف چهارچوب .NET Freamwork به طور کلی از روی پروژه ! اینو حتما باید روش اقدامی میکردم چون با دات نت زیاد نمیشه خودنمایی کرد.
2.تغییر زبان اصلی C++/CLI که کاملا استاندارد مایکروسافتی بود و وابسته به سیستم عامل ویندوز بود و جایگزین کردن اون با C++ Native که قابل شناسایی برای تمامی کامپایلر های استاندارد C++ میباشد.
3.طراحی و بازنویسی نسخه CMS با PHP5.5
4.طراحی و بازنویسی دوباره نسخه COMS با نسخه C++ 11
5.طراحی و باز نویسی قالب سیستم COMS توسط CSS و JQ و جایگزینی آن با WPF که تحت دات نت بود.
6.طراحی و بازنویسی موتور دیتابیس و افزوده شدن پشتیبانی از درایو های SQLITE, MYSQL, MYSQL3, SQLITE2, PSQL7, PSQL
7.امکانات پشتیبانی از قابلیت های touch screen بر روی Windows 8.1 و سیستم های تبلتی.
و گزینه 8 و مهمترین قضیه که باعث شده کلا پروژه رو از این رو به اون رو کنه این بود علاوه بر این که روی ویندوز خواهد بود بلکه روی سیستم عامل های Linux , Mac OS X و حتی iOS , Android و ... یعنی در کل هدف اصلی من برای این تغییر تحولات علاوه بر نسخه ویندوزی این هستش که هم تحت وب و هم تحت پلتفرم های دیگه طراحیش کنم و این حال و حکایت نبودن من بود.

امیدوارم کسایی که نزد خودشون فکرایی همچون در رفتنو نمیدونم کشک از اب در اومدنو از اینجور چیزا داشتن رو فراموش و اگه دلسرد شدن حسابی دلگرم بشن که به زودی خبرای خوبی ارسال خواهم کرد.

و در نهایت بازم تاکید میکنم سرورالایت یک نرم افزار جامع برای مدیریت شرکت های خدمات دهنده هستش که شما میتونید به جای استفاده از چندین نرم افزار مثل CMS برای طراحی و مدیریت سایتتون و یا سیستم حسابداری برای مدیریت امور مالیتون یا مثلا سیستم های نرم افزاری دیگه ای مثل CRM یا اتوماسیون داخلی شرکت.... به جای همه اینها یه سرورالایت داشته باشید تا همه کارارو هماهنگ و سریع و مهمتر از همه بر اساس فناوری ابری انجام بده که برای کامل کردن قابلیت های این سیستم نسخه های تحت موبایلش هم در نهایت عرضه میشه تا هر لحظه اراده کردین سرورالایت به دادتون برسه مخفف این کارا همشون میشه COMS دیگه از این ساده تر و به زبان عامیانه تر نمیتونم توضیح بدم :D

why.darkness
August 30th, 2014, 14:46
با سلام؛

در رابطه با اینکه مدتی هستش اخباری انتشار نیافته بود معذرت میخوام به دلیل حجم بالای کار بر روی پروژه قادر به رسیدگی این مسائل رو نبودم.
شاید افراد متخصص در زمینه برنامه نویسی بنده رو درک کنند که وقتی پروژه ای رو شروع کنی روی دات نت بنویسی و در آخرای کار تصمیم بگیری که زبان رو به C++ تغییر بدی و برای همه سیستم عامل ها فراهمش کنی این نیازمند زمان و حساسیت بیشتری خواهد بود...

تصاویری از آخرین تغییرات از پروژه ارسال کردم که در سایت رسمی قابل مشاهده است : http://forums.serverelite.net/topic/55-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-serverelite/

تقریبا ساختار و هسته سیستم در این نسخه یعنی 0.6 کاملا مورد بررسی قرار گرفت و در تمامی سیستم عامل ها با موفقیت جواب داد بنابراین بعد از این شروع به ماژول نویسی و توسعه موارد تخصصی خواهم کرد.

همانطور هم که از قبل گفته بودم ابتدا روی ماژول نویسی برای شرکت های هاستینگ و میزبانی وب و دامین تمرکز خواهیم کرد و سپس بر اساس نیاز و اولویت بندی برای دیگر زمینه ها شروع به برنامه نویسی خواهیم کرد.
پس لطفا در تالار های تخصصی این سیستم شرکت کنید و نظرات خودتون رو برای بنده ارسال کنید : http://forums.serverelite.net/topic/32-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%B4%D9%85%D8%A7/

با سپاس.