PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد یک سرور خانگی

serviceportal
April 26th, 2013, 12:46
هو العلیم
با سلام خدمت عزیزان گل

میخوام واسه چند سایت خودم یک سرور خانگی ایجاد کنم نمیخوام رو سرور های خارجی و ایرانی باشم

واسه اینکه یک سرور خیلی خیلی کوچیک واسه خودم راه اندازی کنیم باید چیکار کنم

هزینه ای چقدره

به قطعاتی نیاز دارم واسه کامیپوترم؟

در کل یک توضیح کامل بدید بهم

یا علی مدد

hassan5099
April 26th, 2013, 13:12
سلام واسه سرور شخصی از یه سیستم خانگی با رم ۲ و cpu پایین می تونید استفاده کنید جواب میده
من خودم قبلا داشتم

ezat1
April 26th, 2013, 13:16
با سلام موارد لازم جهت 1 کیلو سرور شخصی .
اینترنت adsl 512 حد اقل
آی پی استاتیک
ترجیحا لینوکس برای این که مصرف منابع کم هست اگر نتونستین ویندوز 2003 سرور
برنامه های مورد نیاز که زیاد هستن
طراحی سایت و آماده سازی اون
یک عدد دامین

و سلام

reza*
April 26th, 2013, 13:38
هو العلیم
با سلام خدمت عزیزان گل

میخوام واسه چند سایت خودم یک سرور خانگی ایجاد کنم نمیخوام رو سرور های خارجی و ایرانی باشم

واسه اینکه یک سرور خیلی خیلی کوچیک واسه خودم راه اندازی کنیم باید چیکار کنم

هزینه ای چقدره

به قطعاتی نیاز دارم واسه کامیپوترم؟

در کل یک توضیح کامل بدید بهم

یا علی مدد

با توجه به وضعیت adsl ها ( سرعت و قطعی ) . همینطور برق و اینا این کار شدنی نیست .

شدنی هست ولی اسمشو نمیشه سرور گذاشت.

serviceportal
April 26th, 2013, 17:40
نمیشود همزمان از سه شرکت شاتل و پارس آنلاین و پیشگامان اینترنت گرفت و برای قطعی ها که یک دفعه اینترنت اولی قطع شد اینترنت دومی وصل باشه استفاده کرد؟

hossein7441
April 26th, 2013, 17:43
نمیشود همزمان از سه شرکت شاتل و پارس آنلاین و پیشگامان اینترنت گرفت و برای قطعی ها که یک دفعه اینترنت اولی قطع شد اینترنت دومی وصل باشه استفاده کرد؟

خیر امکانش نیست. چون آی پی ها تغییر خواهند کرد.

ADMlN
April 26th, 2013, 17:50
سرور خانگی به این شکل اصلا توصیه نمیشه

اگر فقط برای شبکه داخلی بخواهی قضیه فرق داره
هزینه هم چندان نیاز نیست
هر سیستمی که قابلیت روشن شدن داشته باشه میشه استفاده کرد :65:

shingo
April 27th, 2013, 17:06

با استفاده از روتز سیسکو یا میکروتیک میتونید خط هارو باهام موازی کنید.باید به فکر یک یو پی اس انلاین هم باشید

netmelli
April 28th, 2013, 12:12
دوست عزیز این کار رو قبلا ما تو شرکت انجام دادیم تا سایت خودمون رو سرور که تو شرکته بیاد بالا
ولی به علت مشکلات اینترنت و گرون بودن پهنای باند اینترنت در کشور و از سمت دیگه قطعی ها و اینا
آپ تایم خیلی بدی پیدا کردیم
بخاطر همین از نظر من برید به دیتا سنتر پارس آنلاین یا دیگر دیتا ها یک سرور معمولی بگیرید یا سیستم خونگی خودتون رو ببرید اونجا تا سیستم خودتون رو شبکه کنن براتون و هزینه نگه داری فقط بگیرن
موفق باشید

par30shop
April 28th, 2013, 12:38
دوست عزیز این کار رو قبلا ما تو شرکت انجام دادیم تا سایت خودمون رو سرور که تو شرکته بیاد بالا
ولی به علت مشکلات اینترنت و گرون بودن پهنای باند اینترنت در کشور و از سمت دیگه قطعی ها و اینا
آپ تایم خیلی بدی پیدا کردیم
بخاطر همین از نظر من برید به دیتا سنتر پارس آنلاین یا دیگر دیتا ها یک سرور معمولی بگیرید یا سیستم خونگی خودتون رو ببرید اونجا تا سیستم خودتون رو شبکه کنن براتون و هزینه نگه داری فقط بگیرن
موفق باشید
تایید میشه
به راحتی هم سرور رو از طریق ریموت دسکتاپ و یا اگه لینوکس باشه با ssh میتونید مدیریت کنید !

mamaj
April 28th, 2013, 13:07
قیمت گیگ به طور متوسط در خانه حدود 2000-3000
و در دیتا سنتر حدود 300-400 هست ( ایران)
این کار برای کارهایی که امنیت خیلی بالا مد نظر نیست مسخره به نظر می رسه

netmelli
April 28th, 2013, 16:43
تایید میشه
به راحتی هم سرور رو از طریق ریموت دسکتاپ و یا اگه لینوکس باشه با ssh میتونید مدیریت کنید !

ممنونم
درسته بنده فراموشم شد بگم
از طریق ریموت یا اس اس اچ میتونید راحت مدیریت کنید
موفق باشید

serviceportal
April 29th, 2013, 12:34
اگر یک سرور خانگی ببریم اونجا چقدر هزینه میگیرند؟

shingo
April 29th, 2013, 13:32
فرق چندانی نداره مسئله اصلی هزینه پهنای باند هستش

netmelli
April 29th, 2013, 17:09
اگر یک سرور خانگی ببریم اونجا چقدر هزینه میگیرند؟

هزینش در حال حاضر رو خبری ندارم
ولی دیتا سنتر پارس آنلاین ما یک سرور با رم 8 گیگ و هارد 500 و سی پی یو 5 هسته ای رو حدود ده ماه پیش ماهانه اگه اشتباه نکنم 140 میدادیم

البته به میزان پهنای باند شما بستگی داره
ولی فکر نکنم زیر 80 تومان باشه دیگه الان
اون موقع حداقل قیمت 60 تومن بود
موفق باشید

serviceportal
April 30th, 2013, 10:08
ما تازه شروع هستیم رم 1 و هارد 20 الی 50 گیگ کافی هست برامون سرور های داخل ایرانی اینقدر حجم رو میدن ؟

هاست 97
April 30th, 2013, 11:09
برای سرور خانگی باید سخت افزار مرغوب انتخاب شود و با توجه به هزینه های اینترنت و برق قطعا از نظر اقتصادی مقرون نخواهد بود مگر اینکه سخت افزار خودتان را تحویل دیتاسنتر مورد نظرتون بدید

از سرور های مجازی که دوستان ارائه میکنن میتونید استارت بزنید
البته در خرید سرور مجازی به شدت دقت کنید تا متضرر نشوید

netmelli
April 30th, 2013, 11:51
ما تازه شروع هستیم رم 1 و هارد 20 الی 50 گیگ کافی هست برامون سرور های داخل ایرانی اینقدر حجم رو میدن ؟

اگه میخواید خیالتون راحت باشه
از سرورهای مجازی که خود دیتا سنتر ها میفروشن استفاده کنید و از شرکت های هاستینگ خرید نکنید
مستقیم یک وی پی اس از دیتا سنتر خرید کنید
یکم گرون تره ولی خیالتون راحت هست همیشه
موفق باشید