PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Ping چیست

Sajad
February 9th, 2010, 22:07
پینگ» قسمتی از عهدنامه یا پروتکل (icmp internet control message protocol) است که برای رفع مشکلات شبکه های «tcp/ip» از آن استفاده می شود .
پینگ فرمان يا ابزاري است كه به شما مي گويد آيا رایانه مورد نظر شما فعال است يا خير . پینگ فرمانی است که «ديتاگرام» (datagram) به ميزبانی مشخص ارسال می کند. اگر اين ميزبان باصطلاح زنده و آنلاین است که يا جواب می دهد يا همان ديتاگرام را بر می گرداند. اگر ديتاگرام برگشتی با ديتاگرام ارسالی مشابه بود، پس ميزبان آنلاین است.
اين فرمان همچنين می تواند زماني را محاسبه كند كه طول مي كشد ديتاگرام به ميزبان برسد. البته این ممکن است در مواقعي خطرناك باشد؛ زيرا برخي اوقات پینگ كردن هاي متوالي باعث قفل كردن سامانه ميزبان ((crash مي شود. علت اين اتفاق اين است كه با فرمان پینگ رایانه مقصد يا ميزبان مقداري از حافظه خود را كنار مي گذارد تا به این شیوه جواب فرمان را بدهد . حالا اگر به طور متوالي ميزبانی را پینگ كنيد، زماني مي رسد كه تمام منابع حافظه ميزبان استفاده مي شود و سامانه آن يا «هنگ» مي كند يا «ری استارت» (restart ) مي شود .
فرمان پینگ پارامترهاي زيادي دارد؛ با تايپ كردن فرمان پینگ خالي در خط فرمان «داس» در ويندوز، مي توانيد فهرست كاملي از آنها را ببينید.

Arashdn
February 10th, 2010, 06:42
در ادامه اضافه نم زمان پاسخ گویی پینگ به دو مورد بستگی داره
1- فاصله دو تا سیستم از هم
2- سرعت دوتا سیستم (سرعت شبکه /نت)

Sajad
February 10th, 2010, 09:05
در ادامه اضافه نم زمان پاسخ گویی پینگ به دو مورد بستگی داره
1- فاصله دو تا سیستم از هم
2- سرعت دوتا سیستم (سرعت شبکه /نت)
در مورد گزینه دوم توضیح بیشتری میتونید بدید ؟!!!

Arashdn
February 10th, 2010, 16:10
فک کنم من منظورم رو رسا نگفتم
اجازه بدبد یه مثال بزنم
فرض کنید سیستمی با دایال آپ و نت داغون ایران وصل شده از یه جا پینگ میگیره
و یه سیستم هم با سرعت 100 مگابیت
شاید فکر کنید فرقی نداره ولی شدیدا با هم فرق میکنن
امتحانش مجاینه

Sepahrad
February 10th, 2010, 17:07
بله دقیقا حرف های من در همون تایپیک :) سرعت هم ربط داره همچون در زمان های ترافیک در سرور .

موفق باشید :53: