PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه از پول سود کنیم ؟

UserWht
April 19th, 2013, 18:00
سلام

آقا من یه 600 هزار تومان پول دارم دستم می خوام اینو یه جایی بزارم و ازش سود کنم .این موارد به ذهنم رسید.

خرید دلار به صورت اسکناس
خرید نیم سکه
خرید سهام

الان در کار هاستینگ و دامنه و ... هستم و تجربه کافی دارم و مورد بعدی خرید سرور اختصاصی هست اما می ترسم جواب نده چون میترسم مشتریان چیز پی ان بزنن و شرش منو بگیره .

حالا نظرتون چیه ؟ در مورد خرید سهام و .... اصلاً اطلاعات ندارم .

websazha
April 19th, 2013, 18:54
:) خیلی خیلی معذرت می خواهم اما قصد جسارت ندارم اما 600 تومان مگر چقد دلار میشه!مگر نیم سکه چقدر سود دارد!سهام مگر چقدر رشد دارد!
یه دست لباس میشه تهیه کرد اگر لباس های مارک نخواهید بخرید!
هزینه بزرگتر شدن تجارت فعلی خود به سوی سود آوری بیشتر کنید.

spark3r
April 19th, 2013, 19:13
با سلام
600 هزار تومان شما اجاره دو ماه خونه من هست.
یعنی پول شما از حقوق ماهانه من هم کمتره. فکر نمی کنم با این پول بشه جایی سرمایه گذاری کرد.

shivahost
April 19th, 2013, 19:15
با سلام
600 هزار تومان شما اجاره دو ماه خونه من هست.
یعنی پول شما از حقوق ماهانه من هم کمتره. فکر نمی کنم با این پول بشه جایی سرمایه گذاری کرد.

خوش به حالتون! من ماهانه 800 اجاره میدم!

mailgenral
April 19th, 2013, 19:24
خوش به حالتون! من ماهانه 800 اجاره میدم!

شیوا هاست نکنه تو قصر زندگی میکنید =)) خوب درامدتون بالاست دیگه :d

shivahost
April 19th, 2013, 19:26
شیوا هاست نکنه تو قصر زندگی میکنید =)) خوب درامدتون بالاست دیگه :d

فکر کنم ارزانترین خانه 80 متری که تونستیم پیدا کنیم همین بود....

spark3r
April 19th, 2013, 19:28
فکر کنم ارزانترین خانه 80 متری که تونستیم پیدا کنیم همین بود....

خوب دوست عزیز من تنهام بیا هم خونه بشیم.
تازه اجاره هم نصف میشه.

shivahost
April 19th, 2013, 19:31
خوب دوست عزیز من تنهام بیا هم خونه بشیم.
تازه اجاره هم نصف میشه.

ولی ما تنها نیستیم و اجاره خونه فقط قسمتی از هزینه زن و بچه هست....

spark3r
April 19th, 2013, 19:33
اوه اوه خدا صبرت بده که زن و بچه هم داری.
من که مجرد و تنها زندگی می کنم.

NikMizban.Com
April 19th, 2013, 19:48
والا با 600 تومان کار خاصی نمی شه کرد با این بازار خیلی ریسک داره !
تو حساب باشه شیک تره به نظر من !

UserWht
April 19th, 2013, 20:31
مرسی که در این تاپیک درد های مشترک بی پولی رو مطرح کردید و یکم درد دل کردین با سایر دوستان شرکت کننده در تاپیک ولی من به جواب خوبی نرسیدم .

ببینید من می دونم که 600 چیزی نیست من نهایتاً می تونم تا یک میلیون هم ریسک کنم ، در واقع من می خوام با این مبلغ های کم بازار رو بسنجم حتی اگر کمترین سود دهی رو هم داشته باشم تجربه ای عایدم شده که برای سرمایه گذاری های بزرگ می تونم ازش استفاده کنم .

در واقع نمی خوام با تمام پولی که دارم دست به سود دهی و ریسک بزنم می خوام با این مبلغ ها به اصطلاح قلق گیری کنم .

به نظرتون خرید سرور اختصاصی و ارائه وی پی اس به کاربران خوبه ؟ فقط سوالم در قسمت چی پی ان اش هست که شرش منو نگیره ؟

Hostpolis
April 19th, 2013, 20:42
مرسی که در این تاپیک درد های مشترک بی پولی رو مطرح کردید و یکم درد دل کردین با سایر دوستان شرکت کننده در تاپیک ولی من به جواب خوبی نرسیدم .

ببینید من می دونم که 600 چیزی نیست من نهایتاً می تونم تا یک میلیون هم ریسک کنم ، در واقع من می خوام با این مبلغ های کم بازار رو بسنجم حتی اگر کمترین سود دهی رو هم داشته باشم تجربه ای عایدم شده که برای سرمایه گذاری های بزرگ می تونم ازش استفاده کنم .

در واقع نمی خوام با تمام پولی که دارم دست به سود دهی و ریسک بزنم می خوام با این مبلغ ها به اصطلاح قلق گیری کنم .

به نظرتون خرید سرور اختصاصی و ارائه وی پی اس به کاربران خوبه ؟ فقط سوالم در قسمت چی پی ان اش هست که شرش منو نگیره ؟

دیکته نانوشته غلط نداره. شما تا سن و سالت به 30 سال نرسیده یا ازدواج نکردی وقت ریسک کردن و پول از دست دادنت هست.

اگر درس میخونی، بچسب به درس و پولت رو پس انداز کن. اگر دانشجو هستی پولت رو نگه دار و زیادترش کن که به درد سرمایه گذاری بخوره. با پول کم احتمال شکست هم زیاد تره. 80 درصد شرکت های start-up شکست میخورن. اکثرشون هم سرمایه زیاد دارن.

شما سعی کن از بالاتر شروع کنی. سعی کن برای اول کاری که حتی برای خودت میکنی یاد بگیری که اول بفروشی بعد بخری. با پول کم فقط اعصابت خرد میشه و از کار مستقل زده میشی.

NikMizban.Com
April 19th, 2013, 20:47

با خرید سرور اختصاصی و ارائه وی پی اس پولت می چرخه و گردش داره می ره می آد سودش هم اونقدری نیست که فکر می کنید

UserWht
April 19th, 2013, 20:52
دوستان من عرض کردم که در کار هاستینگ تجربه دارم و در مورد سود دهی و ضرر و زیان دیدم و قبلاً سرور اختصاصی هم داشتم که برای هاستینگ بود فقط البته حرفم برای یک سال و خورده ای پیشه که دلار 1100 تا 1450 میزدن دوستان .بگذریم فقط سوال من در مورد هاستینگ فقط اون شر چیز پی ان اش هست .

من دانشجوی ارشد هستم و کل پس اندازم 10 میلیونه و تو بانک داره خاک می خوره فقط می خوام عیار دستم بیاد و نمی خوام هم ریسک و خطرم برای آینده بمونه

UserWht
April 19th, 2013, 20:57
این مورد را هم اضافه کنم که فعلاً دنبال یه کار می گردم که وقت های بی کارم رو در اونجا سپری کنم من به مواردی چون

تدریس در غیر انتفاعی ها
تدریس در دانشگاه علمی کاربردی
تدریس در آموزشگاه ها

فکر می کنم ولی در شهر ما که اکثر غیرانتفاعی ها فک و فامیلی اداره میشه و زیاد جذب نمی کنند . آموزشگاه ها هم متاسفانه خیلی کم می ده اما در مورد علمی کاربردی شنیدم که مراحل داره و می شه درش تدریس کرد اگه کسی مراحلشو می دونه و یا اینکه به جز موارد بالا کار و فکر دیگه ای رو می دونه ممنون میشم مطرح کنه .

ارشد نرم افزار هستم .

NikMizban.Com
April 19th, 2013, 21:02
دوستان من عرض کردم که در کار هاستینگ تجربه دارم و در مورد سود دهی و ضرر و زیان دیدم و قبلاً سرور اختصاصی هم داشتم که برای هاستینگ بود فقط البته حرفم برای یک سال و خورده ای پیشه که دلار 1100 تا 1450 میزدن دوستان .بگذریم فقط سوال من در مورد هاستینگ فقط اون شر چیز پی ان اش هست .

من دانشجوی ارشد هستم و کل پس اندازم 10 میلیونه و تو بانک داره خاک می خوره فقط می خوام عیار دستم بیاد و نمی خوام هم ریسک و خطرم برای آینده بمونه

اون قسمتش اصلآ به شما مربوط نمی شه خیلی حساسین رو این موضوع به فروشنده هاش سرویس ندین

UserWht
April 19th, 2013, 21:08
اون قسمتش اصلآ به شما مربوط نمی شه خیلی حساسین رو این موضوع به فروشنده هاش سرویس ندین

پس به من مربوط نمیشه که مشتری چجوری استفاده می کنه ؟

اینو از این جهت می پرسم که در این چند سال تجربه خیلی ها رو دیدم که سر این موضوع به گیر افتادن مثل هاست دل و سایر دوستان که بخاطر نوع مصرف مشتری مورد بازجویی قرار گرفتند.

rezarostami
April 19th, 2013, 21:11
سلام . پول رو بزار موسسات اعتباری که سود خوب می ن بلکه یه پولی ماهانه بیاد روش نه اینکه با خرید سکه و سرور و دلار ریسک و ضرر کنید. همیشه برای خرید و ریسک از پول اضافی استفاده کنید نه کل موجودی

NikMizban.Com
April 19th, 2013, 21:11
پس به من مربوط نمیشه که مشتری چجوری استفاده می کنه ؟

اینو از این جهت می پرسم که در این چند سال تجربه خیلی ها رو دیدم که سر این موضوع به گیر افتادن مثل هاست دل و سایر دوستان که بخاطر نوع مصرف مشتری مورد بازجویی قرار گرفتند.

شما فروشنده هستید و مسئولیتی ندارید که مشتری با محصولی که ارائه دادید چه کاری می کنه !
خیلی هم این اتفاق کم می افته !
نگران نباشید

khanihost.com
April 19th, 2013, 21:12
یه پراید میگرفتی تو این گرونی ها میفروختی با سودش میزدی تو یه کاری فک که خیالتم از هزینه راحت بود به باد نمیره :-

به گمانم هنوزم دیر نیست

spark3r
April 19th, 2013, 23:24
دیکته نانوشته غلط نداره. شما تا سن و سالت به 30 سال نرسیده یا ازدواج نکردی وقت ریسک کردن و پول از دست دادنت هست.

اگر درس میخونی، بچسب به درس و پولت رو پس انداز کن. اگر دانشجو هستی پولت رو نگه دار و زیادترش کن که به درد سرمایه گذاری بخوره. با پول کم احتمال شکست هم زیاد تره. 80 درصد شرکت های start-up شکست میخورن. اکثرشون هم سرمایه زیاد دارن.

شما سعی کن از بالاتر شروع کنی. سعی کن برای اول کاری که حتی برای خودت میکنی یاد بگیری که اول بفروشی بعد بخری. با پول کم فقط اعصابت خرد میشه و از کار مستقل زده میشی.

بسیار بسیار و بسیار موافقم و موافقم و موافقم.
ایشون درست می گن, معلوم میشه بسیار آدم متشخص و پخته ای هستند. به حرف ایشون گوش کنید.

rezarezaee
April 20th, 2013, 00:03
دووست عزیز به نظر من باهاش اوراق قرضه دولتی بخر اصلا ضرر نمیکنی چون که دولت پشتشه و ضمانتش میکنه.
موفق باشی

Hostpolis
April 20th, 2013, 00:10
دووست عزیز به نظر من باهاش اوراق قرضه دولتی بخر اصلا ضرر نمیکنی چون که دولت پشتشه و ضمانتش میکنه.
موفق باشی

اوراق قرضه دولتی ابزار سیاست مالی انقباضی هست که نقدینگی رو از مردم جمع بکنه. یکی از استفاده هاش کاهش تورم هست. جایی که سود اوراق قرضه از نرخ تورم کمتره و مدت دار هم هست ضرر ناشی از خواب پول بیشتر از ضرر نگهداری در حساب قرض الحسنه جاریه.

gidgid
April 20th, 2013, 00:35
اوراق قرضه دولتی ابزار سیاست مالی انقباضی هست که نقدینگی رو از مردم جمع بکنه. یکی از استفاده هاش کاهش تورم هست. جایی که سود اوراق قرضه از نرخ تورم کمتره و مدت دار هم هست ضرر ناشی از خواب پول بیشتر از ضرر نگهداری در حساب قرض الحسنه جاریه.
درود
اوراق قرضه به خودی خود سیاست مالی انقباظی نیست و همونطور که شما فرمودید ابزاری است برای اجرای این سیاست
توضیحاتتون کامله و نشون میده دانشجوی مدیریت،اقتصاد یا رشته های مشابه بودید
اما استارتر گرامی دوستانی که میگند پولتون رو پس انداز کنید خیر شمارو نمیخوان چون ارزش پول هر روز داره کم میشه
در ضمن با این پول انتظار سود آنچنانی در هیچ کاری رو نداشته باشید
اما من پیشنهاد میکنم که کل این پول رو توتون و تنباکو تهیه کنید و یک ماه دیگه هر باکس رو با 5 هزارتومان سود بفروشید(بلکه بیشتر)
اما قیمت دقیق دستم نیست ولی بر فرض اگر 100 بسته توتون خریداری کنید با این افزایش قیمت احتمالا 500 تومانی سود میکنید
این فقط یک پیشنهاد بود

Hostpolis
April 20th, 2013, 00:44
درود
اوراق قرضه به خودی خود سیاست مالی انقباظی نیست و همونطور که شما فرمودید ابزاری است برای اجرای این سیاست
توضیحاتتون کامله و نشون میده دانشجوی مدیریت،اقتصاد یا رشته های مشابه بودید
اما استارتر گرامی دوستانی که میگند پولتون رو پس انداز کنید خیر شمارو نمیخوان چون ارزش پول هر روز داره کم میشه
در ضمن با این پول انتظار سود آنچنانی در هیچ کاری رو نداشته باشید
اما من پیشنهاد میکنم که کل این پول رو توتون و تنباکو تهیه کنید و یک ماه دیگه هر باکس رو با 5 هزارتومان سود بفروشید(بلکه بیشتر)
اما قیمت دقیق دستم نیست ولی بر فرض اگر 100 بسته توتون خریداری کنید با این افزایش قیمت احتمالا 500 تومانی سود میکنید
این فقط یک پیشنهاد بود

ممنون و اصلاحیه شما هم کاملا به جا بود.

پیشنهاد شما به جا هست، ولی مطمئن نیستم تنباکو و یا سیگار تاریخ انقضا نداشته باشند. اگر نداشته باشند که عالی هست.

من هم پس انداز رو پیشنهاد نمیدم. بین بد و بدتر طبیعتا بد گزینه بهتری هست.

شخصا اگر در شرایط صاحب تاپیک بودم فرانک سوئیس میخریدم و نگه میداشتم و به درس و مشق میچسبیدم.

gidgid
April 20th, 2013, 00:50

پیشنهاد شما به جا هست، ولی مطمئن نیستم تنباکو و یا سیگار تاریخ انقضا نداشته باشند. اگر نداشته باشند که عالی هست.

شخصا اگر در شرایط صاحب تاپیک بودم فرانک سوئیس میخریدم و نگه میداشتم و به درس و مشق میچسبیدم.
خواهش میکنم
بله تاریخ انقضا دارند و معمولا بین 12 الی 24 ماه هست بخاطر همین این مورد رو پیشنهاد دادم که شاید بیشترین سود رو با این پول این مورد بهشون بده
در رابطه با فرانک اما نوسانات قیمتیش در دستم نیست
قیمت فعلی به ریال چقدر هست دقیقا؟

pakradm
April 20th, 2013, 00:52

حالا چرا فرانک سوئیس؟؟؟... چرا دلار نه؟؟؟

Hostpolis
April 20th, 2013, 00:54
خواهش میکنم
بله تاریخ انقضا دارند و معمولا بین 12 الی 24 ماه هست بخاطر همین این مورد رو پیشنهاد دادم که شاید بیشترین سود رو با این پول این مورد بهشون بده
در رابطه با فرانک اما نوسانات قیمتیش در دستم نیست
قیمت فعلی به ریال چقدر هست دقیقا؟

CHF کم نوسان ترین ارز هست. اصولا تو سرمایه گذاری برای فاصله زمانی های بیکاری پول رو تبدیل میکنن به فرانک که حفظ ارزش کنه.

Xe.com بهترین مرجع هست. چارت دوسالانه ببینید.

Hostpolis
April 20th, 2013, 00:56
حالا چرا فرانک سوئیس؟؟؟... چرا دلار نه؟؟؟

دلار ارز مرجع برای تجارت هست. فرانک سوئیس ارز مرجع برای بانک ها هست. منظور از بانک خرده بانکهای ایرانی نیست البته. پولهای میلیاردی هست.

+irtci+
April 20th, 2013, 01:03
یه پیشهناد
اکه مجردین این پولو بدین مادرتون تا نگه داره. خانمای خونه مخصوصا مادران عزیز از هر کسی بهتر می دونن با این پولای کم چکار کنن که ضرر نباشه! هم امنه هم مطمئن

tizparvaz
April 20th, 2013, 01:31
در روزگار امروزه ایران شما فقط میتونی این مقدار پول رو کاری کنی ارزشش حفظ بشه سودی نمیتونی بکنی ، هرچند همینکه ارزشش حفظ بشه خودش سوده
تبدیل به ارز یا طلا برای حفظ ارزش پول مناسبه

websazha
April 20th, 2013, 03:47

لطفا اگر امکان دارد این مبحث سرمایه بی کار در زمان عدم فرصت و زمان و نگه داری در ارزی فرانک سوئیس بیشتر توضیح دهید لطفا چون بنده به دلیل مشغله زیاد حدود 150 بعد از تبدیل دارایی ها به نقدینگی به صورت بی کار هست نه فرصت می کنم با شتاب ملکی خرید کنم که با این پول ملکی درست حسابی نمیشه و نه فرصت کار جدید دارم فقط باید تا 4 ماه دیگه که آزادتر شوم حفظ ارزش این سرمایه رو فعلا 4 روز گذشته تنها کاری که کردم از حساب ملی به پارسیان روز شمار منتقل کردم که درواقع نابودی و اشتباه ترین کار هست ولی متاسفانه زمان برای کسب کار دیگری فعلا ندارم.

Hostpolis
April 20th, 2013, 04:29
لطفا اگر امکان دارد این مبحث سرمایه بی کار در زمان عدم فرصت و زمان و نگه داری در ارزی فرانک سوئیس بیشتر توضیح دهید لطفا چون بنده به دلیل مشغله زیاد حدود 150 بعد از تبدیل دارایی ها به نقدینگی به صورت بی کار هست نه فرصت می کنم با شتاب ملکی خرید کنم که با این پول ملکی درست حسابی نمیشه و نه فرصت کار جدید دارم فقط باید تا 4 ماه دیگه که آزادتر شوم حفظ ارزش این سرمایه رو فعلا 4 روز گذشته تنها کاری که کردم از حساب ملی به پارسیان روز شمار منتقل کردم که درواقع نابودی و اشتباه ترین کار هست ولی متاسفانه زمان برای کسب کار دیگری فعلا ندارم.

آقای صادقی، من اصلا و ابدا خودم رو صاحب نظر در این زمینه نمیدونم. یه مثال میزنم از یک استادی به نام آقای مظلومی که صنعت بیمه ایران رو به بلوغ رسوندند. "کسی که چیزی رو خوب بلد باشه میره خودش بی سر و صدا انجام میده، کسی که یه مقدار بلد باشه میره مشاوره میده و کسی که کم بلد باشه میره اون رو درس میده." البته امیدوارم در گرفتن نکته خلط نشه. منظور ایشون بی سوادی اساتید نیست. منظور نحوه انتفاع از علم هست.

در مثال ما، بنده اگر خوب اینکار رو بلد بودم حتما خودم انجام میدادم. ولی از افرادی که کارهای بزرگتری دارند چیزی که یاد گرفتم رو بیان کردم. طلا بی حساب و کتاب بالا و پائین میره و بیشتر جنبه سیاسی داره. ولی در هر صورت بالا میره چرا که میزان ذخایر طلا در جهان خیلی کمتر از چیزی هست که مردم فکر میکنند. برای همین به درد خرید و فروش با ریسک کم در کوتاه مدت نمی خوره. از ارزها هم پولی در نمیاد چرا که جدا از شرایط سیاسی ایران و و و مسائلی که مربوط به داخل ایران هست و ارز رو بالا و پائین میکنه، پول شما هم اگر یک میلیون دلار باشه باز در مبادلات یک و نیم تریلیون دلاری ارز در روز قطره ای هست در دریا. و تاثیر پذیره تا تاثیر گذار.

زمین و ملک (به خاطر زمینش) همیشه خوب هست ولی دیدتون کوتاه مدت نباید باشه بلکه دید میان مدت میخواد. ملک و زمین یه ذره یه ذره گرون میشن. مگر اینکه یک وزیر اقتصاد بی سواد بیاد تو تلویزیون بگه: "تورم ملک در ایران در سال 15 درصد هست بنابراین چون 4 سال رشدی نداشته 60 درصد تورم عادی خواهد بود". سال 84 و 85 ملک به این شکل رشد داشت.

فرانک سوئیس در خارج از ایران (ایران رو اصلا نمیدونم) ارز معتبری هست و استیبل، کسی برای سود خرید و فروش نمیکنه. ولی برای استیبل بودن خرید میکنن. چرا؟ چون سوئیس رشد ثابت و ثبات سیاسی داره. هر کشوری که به این شکل باشه ارزش بالا میره. سال 76 دلار آمریکا اگر درست خاطرم باشه دو برابر دلار کانادا بود. ولی چون کانادا استیبل هست تا همین سه هفته پیش دلار کانادا از دلار آمریکا قوی تر بود. یعنی طی 16 سال از دلار آمریکا جلو زده بود. همون موقع دلار استرالیا از کانادا هم بی ارزش تر بود و الان هم از آمریکا قوی تره هم از کانادا.

در نهایت، بسته به این هست که هدف شما چیه! اگر ایرانید و میخواید تشریف ببرید خارج، ارز تبدیل کنید چون در میان مدت ارز میره بالا. طلا هم میره بالا ولی اصولا طلا قابل رد گیری هست و راحت نقل و انتقال نمیشه مگر در کشور هایی مثل اتریش که نیازی به اعلام و ثبت نداره.

اگر در ایران میمونید، زمین در شهرهای بزرگ ولو اندازه یک زیرپله!

Hostpolis
April 20th, 2013, 04:33
وزیر اقتصاد بی سواد رو به کم سواد نسبت به کار محول شده (در حقیقت به عهده گرفته) اصلاح میکنم.

Dr.Oxygen
April 20th, 2013, 04:33
با 600000 تومان می خواهید سرمایه گذاری کنید اونم تو بورس؟
طرف تاپیک زد با 40 ملیون چیکار کنه به هیچ جا نرسید.
تو حسابتون باشه بهتره

websazha
April 20th, 2013, 04:55
آقای صادقی، من اصلا و ابدا خودم رو صاحب نظر در این زمینه نمیدونم. یه مثال میزنم از یک استادی به نام آقای مظلومی که صنعت بیمه ایران رو به بلوغ رسوندند. "کسی که چیزی رو خوب بلد باشه میره خودش بی سر و صدا انجام میده، کسی که یه مقدار بلد باشه میره مشاوره میده و کسی که کم بلد باشه میره اون رو درس میده." البته امیدوارم در گرفتن نکته خلط نشه. منظور ایشون بی سوادی اساتید نیست. منظور نحوه انتفاع از علم هست.

در مثال ما، بنده اگر خوب اینکار رو بلد بودم حتما خودم انجام میدادم. ولی از افرادی که کارهای بزرگتری دارند چیزی که یاد گرفتم رو بیان کردم. طلا بی حساب و کتاب بالا و پائین میره و بیشتر جنبه سیاسی داره. ولی در هر صورت بالا میره چرا که میزان ذخایر طلا در جهان خیلی کمتر از چیزی هست که مردم فکر میکنند. برای همین به درد خرید و فروش با ریسک کم در کوتاه مدت نمی خوره. از ارزها هم پولی در نمیاد چرا که جدا از شرایط سیاسی ایران و و و مسائلی که مربوط به داخل ایران هست و ارز رو بالا و پائین میکنه، پول شما هم اگر یک میلیون دلار باشه باز در مبادلات یک و نیم تریلیون دلاری ارز در روز قطره ای هست در دریا. و تاثیر پذیره تا تاثیر گذار.

زمین و ملک (به خاطر زمینش) همیشه خوب هست ولی دیدتون کوتاه مدت نباید باشه بلکه دید میان مدت میخواد. ملک و زمین یه ذره یه ذره گرون میشن. مگر اینکه یک وزیر اقتصاد بی سواد بیاد تو تلویزیون بگه: "تورم ملک در ایران در سال 15 درصد هست بنابراین چون 4 سال رشدی نداشته 60 درصد تورم عادی خواهد بود". سال 84 و 85 ملک به این شکل رشد داشت.

فرانک سوئیس در خارج از ایران (ایران رو اصلا نمیدونم) ارز معتبری هست و استیبل، کسی برای سود خرید و فروش نمیکنه. ولی برای استیبل بودن خرید میکنن. چرا؟ چون سوئیس رشد ثابت و ثبات سیاسی داره. هر کشوری که به این شکل باشه ارزش بالا میره. سال 76 دلار آمریکا اگر درست خاطرم باشه دو برابر دلار کانادا بود. ولی چون کانادا استیبل هست تا همین سه هفته پیش دلار کانادا از دلار آمریکا قوی تر بود. یعنی طی 16 سال از دلار آمریکا جلو زده بود. همون موقع دلار استرالیا از کانادا هم بی ارزش تر بود و الان هم از آمریکا قوی تره هم از کانادا.

در نهایت، بسته به این هست که هدف شما چیه! اگر ایرانید و میخواید تشریف ببرید خارج، ارز تبدیل کنید چون در میان مدت ارز میره بالا. طلا هم میره بالا ولی اصولا طلا قابل رد گیری هست و راحت نقل و انتقال نمیشه مگر در کشور هایی مثل اتریش که نیازی به اعلام و ثبت نداره.

اگر در ایران میمونید، زمین در شهرهای بزرگ ولو اندازه یک زیرپله!
بله جناب راستگو متاسفانه به علت مشکلاتی مجبور به سکونت در ایران هستیم و از طرفی من سرمایه خارج از ایران منتقل کردم به داخل بیشتر برای این که کار خود در حوضه هایی گسترش دهم که متاسفانه مخالفت های زیادی مواجه شدم برای اینکه زمان کافی برای گسترش شغل و زمانی دیگر برای صرف کار به صورت گسترده تر ندارم.
فعلا باید تا 4 ماه دیگر که پروژه که در دست داریم به اتمام برسانیم تا آن زمان تکلیف خیلی چیز ها مشخص خواهد شد گر چه مشخص هم هست از پیش ضمینه ها که در حال ارائه هستند.
در مدت خواب سرمایه بر اساس تورم فعلی میزان زیان بالا هست و ظاهرا چاره ای برای جز خرید زمین در مناطق در حال رشد نداریم گرچه همین مناطق در حال رشد که عرض می کنم زمین 150 تا فکر نمی کنم موقعیت مناسبی جهت رشد بالایی داشته باشد تهیه بشود

Hostpolis
April 20th, 2013, 04:58
بله متاسفانه به علت مشکلاتی مجبور به سکونت در ایران هستیم و از طرفی من سرمایه خارج از ایران منتقل کردم به داخل بیشتر برای این که کار خود در حوضه هایی گسترش دهم که متاسفانه مخالفت های زیادی مواجه شدم برای اینکه زمان کافی برای گسترش شغل و زمانی دیگر برای صرف کار به صورت گسترده تر ندارم.
فعلا باید تا 4 ماه دیگر که پروژه پیمانی که در دست داریم به اتمام برسانیم تا آن زمان تکلیف خیلی چیز ها مشخص خواهد شد گر چه مشخص هم هست از پیش ضمینه ها.
در مدت خواب سرمایه بر اساس تورم فعلی میزان زیان بالا هست و ظاهرا چاره ای برای جز خرید زمین در مناطق در حال رشد نداریم گرچه همین مناطق در حال رشد که عرض می کنم زمین 150 تا فکر نمی کنم موقعیت مناسبی جهت رشد بالایی داشته باشد تهیه بشود

باید بگردید. همیشه کسب و کارهایی هست که رشد داره. اقتصاد تعادل در خودش نهفته داره. یه سری شاخص ها بالا میرن یه سری هم میان پائین. همیشه بوده و هست و خواهد بود.

ولی تو شرایط ایران، اول خوراک بعد پوشاک و بعد ماشین و لوازم یدکی مخصوصا الان که دیگه مردم چکی هم خرید نمیکنن و نقدی هست همه چیز.

websazha
April 20th, 2013, 05:12
باید بگردید. همیشه کسب و کارهایی هست که رشد داره. اقتصاد تعادل در خودش نهفته داره. یه سری شاخص ها بالا میرن یه سری هم میان پائین. همیشه بوده و هست و خواهد بود.

ولی تو شرایط ایران، اول خوراک بعد پوشاک و بعد ماشین و لوازم یدکی مخصوصا الان که دیگه مردم چکی هم خرید نمیکنن و نقدی هست همه چیز.

بله,خوشبختانه تورم و اقتصاد آشفته برای کسانی که موقعیت شناس هستند شرایط آرمانی هست.ما هم تا جایی ممکن استفاده کرده ایم اما فرصت این نداریم که صرف کار کنیم فعلا در کارهای فعلی در حال درجا زدن هستیم.
به دنبال جایی برای سپردن سرمایه هستم که مطمئن باشم 4 ماه بعد پول به کاری وارد کنم نبینم سرمایه من نسبت به امروز 20% ارزش کمتری دارد که کل سود بانکی 8 درصد هم نشده!
از آنجایی دوره ی بعدی مذاکرات به بیش از 7 ماه دیگر موکول شده تغییری در قیمت ها خودرو نداریم که به دلیل قیمت ارز و تحریم ها واردات - فکر می کنم ثبت نام ماشین تحویل 3 ماهه که بیش از 5 ماه طول خواهد کشید گزینه مناسبی برای من باشد نظر نظر شما چیست ؟
(البته بعد از خوراک که زمان نیاز دارد و پوشاک که تخصص نیاز دارد و زمان)

Hostpolis
April 20th, 2013, 05:52
بله,خوشبختانه تورم و اقتصاد آشفته برای کسانی که موقعیت شناس هستند شرایط آرمانی هست.ما هم تا جایی ممکن استفاده کرده ایم اما فرصت این نداریم که صرف کار کنیم فعلا در کارهای فعلی در حال درجا زدن هستیم.
به دنبال جایی برای سپردن سرمایه هستم که مطمئن باشم 4 ماه بعد پول به کاری وارد کنم نبینم سرمایه من نسبت به امروز 20% ارزش کمتری دارد که کل سود بانکی 8 درصد هم نشده!
از آنجایی دوره ی بعدی مذاکرات به بیش از 7 ماه دیگر موکول شده تغییری در قیمت ها خودرو نداریم که به دلیل قیمت ارز و تحریم ها واردات - فکر می کنم ثبت نام ماشین تحویل 3 ماهه که بیش از 5 ماه طول خواهد کشید گزینه مناسبی برای من باشد نظر نظر شما چیست ؟
(البته بعد از خوراک که زمان نیاز دارد و پوشاک که تخصص نیاز دارد و زمان)

فکر میکنم پاسخ سوالات شما رو یک نفر در ایران بهتر بتونه بده. اطلاعات من عمومی هست و بعضی هاش بیات شده. در حد اخبار اطلاعات دارم از ایران. با یک نفر که در بازار موفق باشه صحبت کنید.

gidgid
April 20th, 2013, 10:31
CHF کم نوسان ترین ارز هست. اصولا تو سرمایه گذاری برای فاصله زمانی های بیکاری پول رو تبدیل میکنن به فرانک که حفظ ارزش کنه.

Xe.com بهترین مرجع هست. چارت دوسالانه ببینید.

درود Hostpolis عزیزهمونطور که خودتون هم فرمودید این کار برای حفظ ارزش هستش و با توجه به نوسان اندک فرانک فکر نکنم دوست عزیزمون بتونه سودی بکنه
حالا ببینیم نظر سایر دوستان چی هستش در این باره

UserWht
April 20th, 2013, 13:47
بحث های تاپیک تا اینجا موفق بوده و همین گردش تجربیات و مشاوره ها هست که گاهاً سکویی برای پرش میشه چه ایرادی داره از تجربه های موفق استفاده کنیم .

بنده همانطوری که در اول تاپیک گفتم فقط می خواستم افکار و بازخورد دوستان رو ببینم و ضرر و زیان ها را با سرمایه گذاری یک دهم بسنجم . من 10 میلیون دارم که نمی خوام در بانک بخوابه چون اصلاً موافق خوابوندن پول در بانک نیستم چرا که روز به روز ارزش اصل پول رو به نزول است .

البته بنده در درجه اول حفظ ارزش سرمایه برایم مهم تر است می خوام حداقل 10 میلیونم بعد از دو سال ارزشش سرجاش باشه

- دوستان در مورد خرید سهام من اطلاعات ندارم سهام کجا سودش بیشتره ؟

- در مورد خرید دلار و طلا که نسبتاً نظرها به دلیل سرمایه گذاری اندک مخالف هست .

- در مورد خرید فرانک هم در ایران فک نمی کنم چندان سودی بشه کرد .

- در مورد خرید توتون و تنباکو هم دقیقاً نمی دونم چجوری میشه خرید کرد و به فروش رساند .

ADMlN
April 20th, 2013, 14:11
البته بنده در درجه اول حفظ ارزش سرمایه برایم مهم تر است می خوام حداقل 10 میلیونم بعد از دو سال ارزشش سرجاش باشه

اگه فقط دنبال حفظ سرمایه هستی خرید طلا بهترین گزینه هست چرا که همیشه ارزش روز خودش داره
اما اگه بفکر سود هستی سایر گزینه ها امتحان کن

+irtci+
April 20th, 2013, 14:29
با 600000 تومان می خواهید سرمایه گذاری کنید اونم تو بورس؟
طرف تاپیک زد با 40 ملیون چیکار کنه به هیچ جا نرسید.
تو حسابتون باشه بهتره

شما یه لطفی کن عکس آواتارتو عوض کن.اگه هم ایران نیستی و علاقه ای نداری لطفا در مورد شرایط تو ایران نظر نده!!!
کجا تاپیک زده بود 40 میلیون ؟ بگو ماهم بریم بخونیم..
جسارت نباشه اما جریان جریان لنگش کنه!!!!

shazo
April 20th, 2013, 15:03
سلام دوست من یه بار تاپیک زدم با 40 میلیون میشه چی کار کرد آخرش هم به هیج جایی نرسیدم..

600 تومن دیگه فکر کردن نداره ! یه سایت بخر روش کار کن بازدید کننده بیاد جنس بفروش

اعصاب اینجور کارها رو نداری امشب بارسا بازی داره احتمال بردش هم زیاده این بازی رو اینترنتی بگیر

فکر کنم 600 بذاری یه 70 80 تومن سود کنی.. البته اگه بارسا نبره کل پولت رفته..

seflow
April 20th, 2013, 16:13
سلام دوست من یه بار تاپیک زدم با 40 میلیون میشه چی کار کرد آخرش هم به هیج جایی نرسیدم..

600 تومن دیگه فکر کردن نداره ! یه سایت بخر روش کار کن بازدید کننده بیاد جنس بفروش

اعصاب اینجور کارها رو نداری امشب بارسا بازی داره احتمال بردش هم زیاده این بازی رو اینترنتی بگیر

شما اگه 40 میلیون داری بیا من یک کار بهت میگم بزن تضمین میکنم که شبی کم کم 1 میلیون هم سود داشته باشه

شما میری یک کافی شاپ میزنی..توش قلیون هم میدی!! راحت کم کم شبی 1 میندازه!!!

Dr.Oxygen
April 20th, 2013, 16:17
شما یه لطفی کن عکس آواتارتو عوض کن.اگه هم ایران نیستی و علاقه ای نداری لطفا در مورد شرایط تو ایران نظر نده!!!
کجا تاپیک زده بود 40 میلیون ؟ بگو ماهم بریم بخونیم..
جسارت نباشه اما جریان جریان لنگش کنه!!!!
دوست عزیز آواتار هر کس دست خودش هست شما چکار به آواتار من داری؟
اینجا انجمن گفتگوی آزاد هست و هرکسی می تونه نظر بده.
جواب سوالتون هم .....