PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیوک یا وردپرس ؟

Ali-718
February 9th, 2010, 14:15
سلام دوستان ،
میخوام یک سایت بزنم.
به نظر شما از نیوک استفاده کنم یا وردپرس ؟
نیوک خوشم میاد ازش ولی seo ضعیفی داره !
موضوع سایت هم تخصصی نیست ! بیشتر تفریحیه !
قالب حرفه ای و قشنگ وردپرس هم سراغ داشتید معرفی کنید .

afrateam
February 9th, 2010, 14:52
اگه قراره از نظر بازدید بترکونه (+200.000) نیوک بهتره
چون فشار کمتری به سرور میاره (به نسبت وردپرس) و هزینه نگهدرای سایت (سرور) کمتر میشه
ولی اگه میخوای سایت مثل موم تو دستت باشه و هرچیز (معقول) که خواستی روش پیاده کنی به نظر شخصی من وردپرس گزینه بهتریه

+ Wordpress - انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران (http://www.webhostingtalk.ir/f139/)

+ http://www.webhostingtalk.ir/f139/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC%D8%A7-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF-7610/

:57:

Woshka
February 9th, 2010, 16:00
من وردپرس رو ترجیح می دم 4 تا تنظیم داره که بایس انجام یدی تا بهینه بشه
به امید آن روزی که تمامی صلاح های کشتار جمعی پاک بشه

---------- Post added at 04:00 PM ---------- Previous post was at 04:00 PM ----------

کش هم داره بنابر این فشاری نمیاره

iranihost
February 9th, 2010, 16:10
Wp !

Final Hoster
February 9th, 2010, 16:16
دیتالایف رو پیشنهاد میکنم براتون!!!

Ali-718
February 9th, 2010, 16:22
[/COLOR]
دیتالایف رو پیشنهاد میکنم براتون!!!

دیتالایف امنیتش نسبت به وردپرس و نیوک کمتره ! برای من بعد از seo ، امنیت سیستم سایت مهمه
tnx

Woshka
February 9th, 2010, 16:28
هر روز بکاپ بگیر
والا وردپرس یکی از مشتری هام هر روز هک میشه

Final Hoster
February 9th, 2010, 16:30
StarHost
از کجا میدونید امنیت دیتالایف پایینه!! دوست عزیز هسته دیتالایف توسط تیم های روسی ساخته شده که همه میدونند که روسی تو قسمت هک و امنیت چقدر واردند پس امنیتش پایین نیست فقط باید کمی روش کار شه
و همچنین سیستم نیوک به پایه دیتالایف نمیرسه هرگز!!! چون سیستم نیوک دیگه از پیشرفت افتاده یعنی تیم سازنده سیستم نیوک دیگه نسخه جدید براش بیرون نمیکنه اما دیتالایف تو هر سه ما یک نسخه بیرون میکنه که این پیشرفت دیتالایف رو نشون میده!!!!

Woshka
February 9th, 2010, 16:32
وردپرسم هر روز یک نسخه میده :))

Final Hoster
February 9th, 2010, 16:37
دوست عزیز یک پیشنهاد دیگه دارم تو لوکال هاست برید همه سیستم ها رو تست کنید ببینید کدومش بهتره بعداً همون رو انتخاب کنید چون هر کی یه نظری داره اینجوری که ما بگیم شما به نتیجه ایی نمیرسید

Sajad
February 9th, 2010, 16:37
دیتالایف به sql سرور شدیدا فشار میاره . مخصوصا در بازدید بالا ....

mehdi24
February 9th, 2010, 16:38
StarHost
از کجا میدونید امنیت دیتالایف پایینه!! دوست عزیز هسته دیتالایف توسط تیم های روسی ساخته شده که همه میدونند که روسی تو قسمت هک و امنیت چقدر واردند پس امنیتش پایین نیست فقط باید کمی روش کار شه
و همچنین سیستم نیوک به پایه دیتالایف نمیرسه هرگز!!! چون سیستم نیوک دیگه از پیشرفت افتاده یعنی تیم سازنده سیستم نیوک دیگه نسخه جدید براش بیرون نمیکنه اما دیتالایف تو هر سه ما یک نسخه بیرون میکنه که این پیشرفت دیتالایف رو نشون میده!!!!

ندادن نسخه جدید به این معنی نیست که پشتیبانی نداره. نیوک یهو کلی امکانات اضافه می کنه و مشکلات رو برطرف می کنه ولی دیتالایف هر امکانی که اضافه کرد به اسم یه نسخه جدید میده بیرون. به نظر من دیتالایف یه خورده به سمت سوسول شدن پیش میره :d یعنی امکاناتی میزاره که اصلا استفاده ی مهمی نداره . مثل کد هایی ه برای وبلاگها میزارن.

Ali-718
February 9th, 2010, 16:41
هر روز بکاپ بگیر
والا وردپرس یکی از مشتری هام هر روز هک میشه

بک اپ که 100 درصد ،

Final Hoster
February 9th, 2010, 16:41
mehdi24
امسال پرکاربرترین سیستم دیتالایف بود حیف که پشتیبانیش غیرفعاله الان ، وگرنه میرفتید قسمت آمار سایت رو نگاه میکردید بعداً میدونستید
پشتیبانی هم به زودی درست میشه

TukaNet
February 9th, 2010, 16:47
دیتالایف مگه رایگانه ؟ نسخه رایگان داره ولی امکاناتش محدود هست
در ضمن سر امنیت نمیشه بحث کرد ، هر کدوم باگ دارند که نسخه جدید میدن
انتخاب سی ام اس بیشتر به صلیقه و کاری که می خواهید انجام بدید بستگی داره

فعلا وردپرس برای کارهای سبک بهترین هست ولی اگه کار تخصصی نیاز دارید جوملا رو پیشنهاد میدم

Woshka
February 9th, 2010, 16:48
دیتالایفمنو یاد سی دی دیتالایف میندازه:-&

Final Hoster
February 9th, 2010, 16:53
پس بهتره برید سراغ همون نیوک و وردپرس =)) =))=))
جوملا هم حالا پیر شده o:-)

TukaNet
February 9th, 2010, 16:57
جوملا پیر نشده ، طی یک سال گذشته از پایه تغییر کرد مشکلاتی هم که داشت به همین دلیل بود
فعلا که سه ماه هست نسخه 1.5.15 رو دادن و مشکلی نداره و کاملا استیبل شده ، به زودی هم نسخه 1.6 رو ریلیز می کنند

Ali-718
February 9th, 2010, 17:05
پس بهتره برید سراغ همون نیوک و وردپرس =)) =))=))
جوملا هم حالا پیر شده o:-)

جوملا سیستم قدرتمندیه همین تازگی ها هم نسخه جدیدش اماده شد ، ولی به کار من نمیاد ...

---------- Post added at 05:05 PM ---------- Previous post was at 04:58 PM ----------

دوست عزیز یک پیشنهاد دیگه دارم تو لوکال هاست برید همه سیستم ها رو تست کنید ببینید کدومش بهتره بعداً همون رو انتخاب کنید چون هر کی یه نظری داره اینجوری که ما بگیم شما به نتیجه ایی نمیرسید

با همشون کار کردم ، نیوک حرفه ایه ولی وردپرس seo خوبی داره ( مشکل اینجاس )، میخوام ببینم نظر ملت چیه !

GOD
February 9th, 2010, 17:10
من میگم وردپرس

چون هر بلایی بخوایی میشه سرش آورد!!!

امنیتشم خدا وکیلی خوبه

کلی هم پلاگین داره

تا باگی چیزی چیدا میشه هم که بروز میشه

سئو هم که دیگه جای بحث نداره

دیگه چی میخوای

فقط ایرادی که داره اینه کار کردن باهاش ساده هست اگه مثل نیوک یا دیتالایف این همه زرق و برق داشت دیگه کسی طرف اونا نمیرفت

Woshka
February 9th, 2010, 19:39
شما می تونی جوملا رو هم seo شو اوکی کنی ;)

Ali-718
February 9th, 2010, 19:47
قالب خوب و قشنگ ( رایگان ) سراغ دارید ؟
جوملا یا وردپرس
قالب خوب زیاد هست ولی همه کپی رایت ! ( قالب های فروشی که رایگان پخش شدن یا قالب های اختصاصی که ... )
که دوست ندارم از این نوع قالب ها استفاده کنم ...
البته بعد از یک ماه میدم قالب اختصاصی طراحی کنن ...

TukaNet
February 9th, 2010, 19:48
باز هم اصراری ندارم که حتما جوملا استفاده کنید ولی فکر نکنم کاری پیدا کنید که با جوملا نشه انجامش داد . جوملا
بیشتر از یک سی ام اس به یک فریم ورک تبدیل شده ، اگر هم کامپوننت حاضری پیدا نشه خیلی راحت میشه نوشت یا خود جوملا رو دٍولپ کرد

---------- Post added at 07:48 PM ---------- Previous post was at 07:47 PM ----------

برای قالب اگه مایل باشید تو یاهو صحبت کنیم

RezaFH
February 9th, 2010, 20:29
این سایت رو ببینید :

Narenji.ir (http://www.narenji.ir/)
جوملا هست
توی دامین تولز دیدم سئو بالای 90% بود :d

ولی من خودم وردپرس رو ترجیح میدم ;)

Ali-718
February 9th, 2010, 20:35
تصمیم گرفتم از وردپرس استفاده کنم ، الان دنبال قالبم ...:57:
با تشکر از همه دوستان

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:33 PM ----------

تصمیم گرفتم از وردپرس استفاده کنم ، الان دنبال قالبم ...:57:
با تشکر از همه دوستان

---------- Post added at 08:35 PM ---------- Previous post was at 08:34 PM ----------

یک قالب خوب پیدا کردم ، ولی یک قسمتش با firefox مشکل داره ! کسی میتونه حلش کنه ؟

Woshka
February 9th, 2010, 20:39
دانلود قالب
maroonhost مارون هاست | قالب های فارسی رایگان وردپرس wordpress (http://maroonhost.com/free-persian-wordpress-theme.html)

Ali-718
February 9th, 2010, 20:44
دانلود قالب
maroonhost مارون هاست | قالب های فارسی رایگان وردپرس wordpress (http://maroonhost.com/free-persian-wordpress-theme.html)

:-|:-| ممنون ولی فقط یک قالب ساده اینجا بود !

Woshka
February 9th, 2010, 20:51
توی دامین تولز دیدم سئو بالای 90% بود
اون فقط keyword relevancity in meta tag and meta description
رو بررسی می کنه ;)

mehdi24
February 9th, 2010, 20:53
mehdi24
امسال پرکاربرترین سیستم دیتالایف بود حیف که پشتیبانیش غیرفعاله الان ، وگرنه میرفتید قسمت آمار سایت رو نگاه میکردید بعداً میدونستید
پشتیبانی هم به زودی درست میشه

مهم تعداد کاربر نیست عزیز دل
مهم اینه که من هفته ای حداقل 200 تا سایت نیوک می بینم ولی شاید 1 یا 2 تا دیتالایف بیشتر به چشم نخوره.

AliGhaemia
February 9th, 2010, 21:32
یه سوال و یه پیشنهاد :

مووبل تایپ رو میگن امنیتش فوق العادست نشنیدم کسی هکش کرده باشه ...

و سوالم اینه که این مووبل تایپ به سرور فشار میاره ؟؟؟

TukaNet
February 9th, 2010, 21:58
یه سوال و یه پیشنهاد :

بهتر بود یک تاپیک دیگه باز می کردید
تا جایی که می دونم movabletype بیشتر یک سیستم بلاگینگ هست و امکانات آنچنانی نداره
اگه روزی قصد وبلاگ زدن داشتید میتونید گوشه ـی چشمی هم به این سیستم داشته باشید ...

AliGhaemia
February 9th, 2010, 22:07
بهتر بود یک تاپیک دیگه باز می کردید
تا جایی که می دونم movabletype بیشتر یک سیستم بلاگینگ هست و امکانات آنچنانی نداره
اگه روزی قصد وبلاگ زدن داشتید میتونید گوشه ـی چشمی هم به این سیستم داشته باشید ...

درسته ولی میشه باهاش یه وبسایت حرفه ای هم راه انداخت فقط یه قالب میخواد . نسخه 5.01 شم امکانات زیادی داره !

به این سوالم هم ممنون میشم جواب بدین : فشاری که رو سرور میاره چطوره ؟ بیشتره جوملا یا وردپرسه ؟

راستی پی سی دانلود (http://www.p30download.com/) هم محصول مووبل تایپ هست ...

GraphX
February 9th, 2010, 22:41
من وردپرس رو پيشنهاد مي كنم !

TukaNet
February 9th, 2010, 23:54
درسته ولی میشه باهاش یه وبسایت حرفه ای هم راه انداخت فقط یه قالب میخواد . نسخه 5.01 شم امکانات زیادی داره !

به این سوالم هم ممنون میشم جواب بدین : فشاری که رو سرور میاره چطوره ؟ بیشتره جوملا یا وردپرسه ؟

راستی پی سی دانلود (http://www.p30download.com/) هم محصول مووبل تایپ هست ...

فکر نکنم مثل جوملا فشار بیاره ، سبکتر از جوملا هست
البته جمله بالا رو فقط در مورد هسته ـی این سی ام اس ها گفتم
بسته به قالب و امکاناتی که روی سیستم نصب می کنید تفاوت خواهد داشت

hamed323
February 9th, 2010, 23:56
بهترین سئو واسه ipb هستش ...
ولی از نظر سئو و ما بقی جزئیات : Wp
دیتالایف خوبه ولی تجربش کمه ..میخواد ره 100 ساله رو یک شبه بره ..:71:
جوملا : آخرت قالب هاست ...
نیوک ..مامبو..زوپیس... تو آفساید ن :71:
تنها سیستمی که تا حالا تست نکردم این چیز بوده ..موبیل تیپ بوده ...
گفته هام طبق کار کردن 3 --4 ماهه با این سیستم ها بوده ..(از دیتالایف خیلی خوشم اومد)
ولی در انتخاب وردپرس شک نکن ..:113:

delta
February 10th, 2010, 00:29
یه سوال و یه پیشنهاد :

مووبیل کار کردنش واقعا مشکل و سخته. تخصص بالایی میخواد کار کردن باهاش. در ضمن خیلی خشکه..
وردپرس اگر بری سئوش بهتره اما اگر مشکلی نداشت هرروز باگ گیری نمیکردند.برعکس بچه های مشهد تیم که شبانه روز زحمت میکشند و یکباره نسخه جدید بیرون میدهند.کسی تو امنیت نیوک شک نداره.سرورتون رو امن کنید درست و حسابی نیوک امنیتش بالاست.
انشالا خدا بخواد بچه ها دارند رو سیستم امنیتی جدید کار میکنند و... کار میکنند که نیوک رو فکر کنم جایگاه واقعی خودش رو اینبار نشون بده.. جزئیاتش رو به خاطر امنیت و محرمانه بودن موضوع بین تیم نمیتونم بگم. ولی انشالا به زودی بچه ها بخوان و کار تمام شه خبر خوش رو خود سایت نیوک منتشر میکنه.=;

AliGhaemia
February 10th, 2010, 00:53
منم با چندتا از رفقا تو فکر یه سایت خفن هستیم فقط سیستمش رو موندیم چی بزاریم

از وردپرس راضی نیستم ٬ نیوک هم ...
دو دلم مووبل تایپ بزارم یا جوملا ٬ از نظر قالب ساختن توی مووبل تایپ آسون تره و بهتر در میاد ولی جوملا سختره .
از جوملا واقعا راضیم ولی این مدیریتش )که نمیشه دسترسی اختصاصی داد ( اعصاب آدم رو خورد میکنه
قراره توی 1.6 اصلاح شه که ما منتظرشیم )بتاش رو دیدم خیلی عالیه ( ...

delta جان یه نظر بده برای یه سایت ) تغریبا وبلاگ مانند ( دانلود و اتی و آهنگ و ... جوملا 1.6 بهتره یا مووبل تایپ ؟

TukaNet
February 10th, 2010, 01:55
منم با چندتا از رفقا تو فکر یه سایت خفن هستیم فقط سیستمش رو موندیم چی بزاریم

از وردپرس راضی نیستم ٬ نیوک هم ...
دو دلم مووبل تایپ بزارم یا جوملا ٬ از نظر قالب ساختن توی مووبل تایپ آسون تره و بهتر در میاد ولی جوملا سختره .
از جوملا واقعا راضیم ولی این مدیریتش )که نمیشه دسترسی اختصاصی داد ( اعصاب آدم رو خورد میکنه
قراره توی 1.6 اصلاح شه که ما منتظرشیم )بتاش رو دیدم خیلی عالیه ( ...

Delta جان یه نظر بده برای یه سایت ) تغریبا وبلاگ مانند ( دانلود و اتی و آهنگ و ... جوملا 1.6 بهتره یا مووبل تایپ ؟

جوملا ....

این مشکلی که گفتید رو توی یک تاپیک جدا مطرح کنید تا پاسخ بدم :105:

delta
February 10th, 2010, 02:43
چیزی که من به چشم تو این همه سال و وب گردی دیدم برای سایت موزیک همه نیوک رو انتخاب میکنند.برای اخبار هم وردپرس. برای دانلود نرم افزار وارز همه دیتالایف.. موبیل همونطوری که گفتم واقعا اعصاب خرد کن هست. اگر تاحالا کار نکردی باهاش پیشنهاد میکنم یک تستی کنی به جواب من میرسی که موبیل واقعا کنترلش سخته و اعصاب خرد کنی. اگر میبینی سایتهایی مثل آسان دانلود و پی سی دانلود ازش استفاده میکنند چون این سایتها قدیمی هستند و قبلنا نه نیوک آنچنانی خوب بود نه سیستم های دیگر.اما الان دیگه اینقدر سیستم های مدیریت پیشرفت کردند که کمتر سایتی برای دانلود میره موبیل تایپ.
در کل هر سیستمی برای خودش مشخصات و برتری هایی به یکدیگر داره و خصوصیات خودش رو.پس اینکه کدوم سیستم بهتره به نظر من واقعا حرف اشتباهی هست.
مثال: نیوک همه میدونن امنیتش زبان زد هست.
وردپرس سئوش عالی هست.
جوملا قشنگیش زبانزد هست.
دیتالایف سرعت و سادگیش
و........................
شما باید ببینی چه چیزی مورد نظرت هست بعد سیستمت رو انتخاب کنی.

lkmew
February 10th, 2010, 03:51
هر سیستمی می خوای انتخاب کن ولی سراغ دیتالایف نرو.
البته اگه می خوای بعد کلی خون دل خوردن و زحمت کشیدن خودت به نتیجه ای که من گفتم نرسی.
دلیلش هم کاملا واضحه. نمره ساپورتش صفره.

AliGhaemia
February 10th, 2010, 09:06
این مشکلی که گفتید رو توی یک تاپیک جدا مطرح کنید تا پاسخ بدم :105:
:65:

حالا یه سوال دیگه ...

سئو نیوک بهتره یا جوملا ؟

next
February 10th, 2010, 17:17
WP

Ali-718
February 10th, 2010, 17:21

حالا یه سوال دیگه ...

جوملا !

sam_pontiac
February 10th, 2010, 18:54
عنوان تاپیک نیوک بوده و وردپرس ، بحث از مویل تایپ هم اومد وسط :دی

وردپرس سئوی قوی ای داره ، ولی همه در جریانش هستند که امنیت ضعیفی داره و چون همه گیر هست و تو جهان وردپرس رو میشناسند و هر پلاگینی هر کسی بخواد میتونه براش بنویسه ، اینا همه دلایلی هست که میتونه ضعف امنیتی ایجاد کنه توش که وردپرس امنیت خوبی نداره !
جوملا ، سیستم خوبی هست ولی اکثر ماژولهای خوراکش و قالبهاش خوبش رایگان نیست و باید یه جورایی ریپ شده اونها رو استفاده کنید ولی پشتیبانیش تو ایران چیزهای خوبی قرار داده ، ولی جوملا کمی تا حدودی سنگین هست.

مووبل تایپ ، سیستم خوبیه ، ولی چون کاربر مختص به خودش رو میخواد ، تو ایران به اون صورت همه گیر نشده.ساختار قالبش راحته ، یه چیزائی تو مایه های قالب وردپرس ، که خیلی راحته و میشه کار کرد روش ، ولی از اول نصب تا باقی چیزهاش ، کاربر خاص خودش میخواد و یه جورائی راحت و دم دست نیست و برای سایتی که آپدیت دائم نمیخواد ، خوبه!

دیتالایف ، این نسخه اش که تو ایران داره استفاده میشه نال شده هست و دیتالایف هم یه سری باگ امنیتی بد داره که اکثر سایتهای دیتالایفی که من دیدم بازدید خوبی داشتن و ... تو Zone-h ثبت بودن :دی ، خواستید از همون سایت روسی های وارز براتون نام میبرم با لینک zone-h اشون :دی

نیوک : نسخه آخری که سایت مرجعش داد بیرون ، حدود 2 سال 3 سال پیش ، ورژن 8.1 اون بود ، که فوق العاده به معنای واقعی ، سئوی افتضاحی داشت ، ولی بچه های مشهد تیم که خودم مفتخر هستم که جزء این تیم هستم ، روش کار کردن و سئوی نیوک + امنیت نیوک + قالب + ماژول نیوک رو بطور کلی از این رو به اون رو کردند و میتونید ببیند.
ما سایت نیوکی که بعد از گذشت 1 ماه رنک گوگل 3 شد و همینطور سایت نیوکی که بعد از 4 ماه از رنک 3 بودن رنکش 6 شد هم داریم ! پس اگر اینکاره باشید ( تا حدودی از اصول سئو با اطلاع باشید ) سئوی نیوک هم خوب هست.و در نسخه بعدی ای که در راه هست ، هم حجم دیتابیس + هم حجم فایلها + هم سئوی نیوک ( بدون رقیب خواهد شد سئوی نیوک ، حتی در برابر وردپرس ) چون ما منتظر تیم مرجع نیوک نیستیم و نمیمونیم و نخواهیم ماند ، چون آمار رسمی و موثق هست که بالای 870 هزار تا سایت تو ایران سیستمشون نیوک هست و خودتون مقایسه کنید ، متوجه میشید که اگر سیستم بدی بود ، و امنیت پائینی داشت اینهمه نمیرسید ! که حد اقل بیشتر اونها ، آمار بالائی رو دارند که فقط تو آخرین نسخه ارائه شده ، یه سری مسائل بود به خاطر ایجکس شدن برخی بخشها که به سرور فشار می آورد اونم نه خیلی زیاد ، که اون هم رفع شد و آخرین پکیجی که در سایت مرجعش تو ایران برای دانلود قرار گرفته بدون هیچ مشکلی هست و هم میتونید ماژولها ، هم قالبهاش ، هم هر چیزی دیگه اش که فکر کنید رو راحت دانلود کنید.

موفق باشید.

Kambiz
February 10th, 2010, 19:05
وافعا نیوک کار ها حسابی تعریف کردن من که عشق ورد پرس هستم هوس کردم یک بار تست کنم نیوک رو :113:

hamed323
February 10th, 2010, 22:02
عنوان تاپیک نیوک بوده و وردپرس ، بحث از مویل تایپ هم اومد وسط :دی

وردپرس سئوی قوی ای داره ، ولی همه در جریانش هستند که امنیت ضعیفی داره و چون همه گیر هست و تو جهان وردپرس رو میشناسند و هر پلاگینی هر کسی بخواد میتونه براش بنویسه ، اینا همه دلایلی هست که میتونه ضعف امنیتی ایجاد کنه توش که وردپرس امنیت خوبی نداره !
جوملا ، سیستم خوبی هست ولی اکثر ماژولهای خوراکش و قالبهاش خوبش رایگان نیست و باید یه جورایی ریپ شده اونها رو استفاده کنید ولی پشتیبانیش تو ایران چیزهای خوبی قرار داده ، ولی جوملا کمی تا حدودی سنگین هست.

مووبل تایپ ، سیستم خوبیه ، ولی چون کاربر مختص به خودش رو میخواد ، تو ایران به اون صورت همه گیر نشده.ساختار قالبش راحته ، یه چیزائی تو مایه های قالب وردپرس ، که خیلی راحته و میشه کار کرد روش ، ولی از اول نصب تا باقی چیزهاش ، کاربر خاص خودش میخواد و یه جورائی راحت و دم دست نیست و برای سایتی که آپدیت دائم نمیخواد ، خوبه!

دیتالایف ، این نسخه اش که تو ایران داره استفاده میشه نال شده هست و دیتالایف هم یه سری باگ امنیتی بد داره که اکثر سایتهای دیتالایفی که من دیدم بازدید خوبی داشتن و ... تو Zone-h ثبت بودن :دی ، خواستید از همون سایت روسی های وارز براتون نام میبرم با لینک zone-h اشون :دی

نیوک : نسخه آخری که سایت مرجعش داد بیرون ، حدود 2 سال 3 سال پیش ، ورژن 8.1 اون بود ، که فوق العاده به معنای واقعی ، سئوی افتضاحی داشت ، ولی بچه های مشهد تیم که خودم مفتخر هستم که جزء این تیم هستم ، روش کار کردن و سئوی نیوک + امنیت نیوک + قالب + ماژول نیوک رو بطور کلی از این رو به اون رو کردند و میتونید ببیند.
ما سایت نیوکی که بعد از گذشت 1 ماه رنک گوگل 3 شد و همینطور سایت نیوکی که بعد از 4 ماه از رنک 3 بودن رنکش 6 شد هم داریم ! پس اگر اینکاره باشید ( تا حدودی از اصول سئو با اطلاع باشید ) سئوی نیوک هم خوب هست.و در نسخه بعدی ای که در راه هست ، هم حجم دیتابیس + هم حجم فایلها + هم سئوی نیوک ( بدون رقیب خواهد شد سئوی نیوک ، حتی در برابر وردپرس ) چون ما منتظر تیم مرجع نیوک نیستیم و نمیمونیم و نخواهیم ماند ، چون آمار رسمی و موثق هست که بالای 870 هزار تا سایت تو ایران سیستمشون نیوک هست و خودتون مقایسه کنید ، متوجه میشید که اگر سیستم بدی بود ، و امنیت پائینی داشت اینهمه نمیرسید ! که حد اقل بیشتر اونها ، آمار بالائی رو دارند که فقط تو آخرین نسخه ارائه شده ، یه سری مسائل بود به خاطر ایجکس شدن برخی بخشها که به سرور فشار می آورد اونم نه خیلی زیاد ، که اون هم رفع شد و آخرین پکیجی که در سایت مرجعش تو ایران برای دانلود قرار گرفته بدون هیچ مشکلی هست و هم میتونید ماژولها ، هم قالبهاش ، هم هر چیزی دیگه اش که فکر کنید رو راحت دانلود کنید.

موفق باشید.

امنیت ضعیف وردپرس به دلیل فراگیر بودنش هست ..(هر سیستمی که زیاد استفاده میشه دشمن زیاد داره و بالعکس ....:::مقایسه بین وردپرس و اسلید:::....
دیتالایف باگ داشت ...برطرف شد ... در ضمن نسخه های دیتالایف سایت های فنگلیش (به غیر روس) رو بچه های ایران بیرون میدن >:D<
only wordpress

---------- Post added at 10:02 PM ---------- Previous post was at 09:58 PM ----------

راستی یادم رفت ..امنیت چیز خوبیه ..ولی زیاد به امنیت cms ها توجه نکن ...همشون مقاوم هستند ..این هک ها و مد ها و ماژول ها هستند که ضعف ایجاد میکنند ..
وی بولتون 4 با این همه عظمت نیومده باگ ها رو ریختن بیرون ...

بک آپ رمز موفقیت

sam_pontiac
February 10th, 2010, 22:24
دقیقا همین هک ها و ماژولها و ... هست که مشکلات امنیتی رو ایجاد میکنن ، چون همین ماژولها و هکها هستند که طرفدارای یه سیستم رو بیشتر میکنه ، و اکثر سیستمها بخاطر همین موضوع نظارت درستی ندارند ، مثل یک سیستمی که نام نمیبرم ، یک افزونه یا ماژول یا هکش :دی 3 تا باگ بدجور داشت که هنوز هم برای دانلود با همون مشکلات تو سایتش هست.بگذارید یه چیزی رو رک بهتون بگم ، که با اکثر سیستم ها کار کردم ، اونهم نه برای چند وقت کوتاه ، حتی با دیتالایف هم سایت سنگین و پر بازدید داشتم ، و دیدم که بغیر از نیوک :) ( دفاع نیست :دی )هیچ سیستم دیگه ای ، جلوگیری نکرد از انتشار ماژول و یا هکی که مشکل داشته باشه ، این رو واقعا میگم.

هر سیستمی که زیاد استفاده میشه دشمن زیاد داره و بالعکس ....:::مقایسه بین وردپرس و اسلید:::....
صحبتتون رو با اجازه به این اصلاح میکنم :
هر سیستمی که زیاد استفاده میشه ، هدف بهترین برای هکرها هست ، چون بیشتر سایتی رو با مشکلاتی که از یک سیستم پیدا میکنند میتونند بزنند و اعتبار برای خودشون کسب کنند .

AliGhaemia
February 11th, 2010, 10:28
هر سیستمی که زیاد استفاده میشه ، هدف بهترین برای هکرها هست ، چون بیشتر سایتی رو با مشکلاتی که از یک سیستم پیدا میکنند میتونند بزنند و اعتبار برای خودشون کسب کنند .

خب با این گفته ی شما مووبل تایپ خوبه
چون خیلی کم ازش استفاده میکنن پس هکراش کمن

فقط باید سوراخ سنبه هاشو یاد بگیریم که ازش به راحتی استفاده کنیم ...

mm3
February 22nd, 2010, 19:48
من همه ی سیستم هایی رو که نام بردید استفاده کردم
اول دیتالایف استفاده کردم که در ابتدا عالی بود اما وقتی نیوک و مخصوصا وردپرس رو دیدم از انتخابم پشیمون شدم و الن هم دارم با ورد پرس کار می کنم
البته بعد از دیتالایف سراغ نیوک رفتم که اون هم خوب بود. امکانات عالی- قالب های عالی و رایگان - امنیت خوب و ... ولی نیوک مشکلات بسیار مسخره ای دارد که من به خاطر همین مشکل ها رفتم سراغ wp
مثلا توی نیوک 8.2 نمیشه برای یه پست چند موضوع انتخاب کرد(واقعا مشکل مسخره ایه) که به گفته ی مدیران تو نسخه بعدی حل میشه
برا همین نیوک به درد من نخورد چون من موضوع سایتم دانلود است.
همونطور که گفتم الان wp 2.9 استفاده می کنم. امکاناتش عالی حتی بیش از نیوک - همونطور که دوستان گفتن همه نوع پلاگینی داره - از نظر امنیت شاید از نیوک کمی پایین تر باشه اون هم به دلیل همه گیر بودنشه:-*
فقط یه مشکل کوچیک داره اون هم قالبشه که به اندازه ی نیوک نیست و قالب های ساده ای داره ولی همین قالب ها رو میشه به راحتی ویرایش کرد.
جوملا رو هم که دوستان گفتن امتحان کردم جوملا یکی از بهترین سیستم هاست که از نظر من با wp تغریبا در یه سطحی اند(البته wp از نظر سئو و امکانات خیلی بهتره)
جوملا پشتیبانی خوبی نداره و یه نماینده رسمی هم تو ایران نداره هرکی اومده سایت زده به عنوان سایت پشتیبان جملا با اسم های مختلف (جومفا و...)
مووبل تایپ هم خیلی تخصصیه ولی سیستم عالیه
در کل بهترین راه برای انتخاب سیستم مورد نیاز به نظر من امتحان کردن همه آن هاست چون بستگی به سلیقه شما دارد که کدام خوبه و کدام بد
برای امتحان کردنش هم سیستم ها رو روی لوکال هاست نصب کنید.

M-Soltani.ir
February 22nd, 2010, 19:52
سلام دوستان ،
میخوام یک سایت بزنم.
به نظر شما از نیوک استفاده کنم یا وردپرس ؟
نیوک خوشم میاد ازش ولی seo ضعیفی داره !
موضوع سایت هم تخصصی نیست ! بیشتر تفریحیه !
قالب حرفه ای و قشنگ وردپرس هم سراغ داشتید معرفی کنید .

بی شک وردپرس بهترینــــ ــه :67:

---------- Post added at 07:52 PM ---------- Previous post was at 07:52 PM ----------

حالا یه سوال دیگه ...

باز هم وردپرس ;)

mm3
February 22nd, 2010, 19:56
eParsData.Net دوست عزیز من هم با نظر شما موافقم

فقط wp

mohsen1
February 22nd, 2010, 20:06
e107 از همه بهتره...
بعش هم اسلید
http://www.e107.ir
پشتیبانی سیستم مدیریت محتوای اسلید - (http://www.slaed.ir)

M-Soltani.ir
February 22nd, 2010, 20:12
e107 از همه بهتره...
بعش هم اسلید
http://www.e107.ir
چند تا دلیل داره که شما وردپرس رو انتخاب نکردید
یا تازه کار هستید
یا وردپرس رو تجربه نکردید
یا با مدیر سایتهای پشتیبانی اسلید و e107 دوستید :78:

نظر هر کسی محترمـــ ـــه :67:
موفق باشید

---------- Post added at 08:12 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

وافعا نیوک کار ها حسابی تعریف کردن من که عشق ورد پرس هستم هوس کردم یک بار تست کنم نیوک رو :113:
من تجریه کردم , جالب نیست غیر قابل انعطاف :دی
وردپرس واسه خودش خداییـــ ــه !
همه کاره هست

mohsen1
February 22nd, 2010, 20:26
چند تا دلیل داره که شما وردپرس رو انتخاب نکردید
یا تازه کار هستید
یا وردپرس رو تجربه نکردید
یا با مدیر سایتهای پشتیبانی اسلید و e107 دوستید :78:

نظر هر کسی محترمـــ ـــه :67:
موفق باشید

عجب!!!
پس علم غیب هم داریید :d
خوبه والا...
ولی هر سه موردی که گفتی تقریبا اشتباه هست.
البته مدیرشانشون رو تا حدی می شناسم که طبیعه چون از فروم سایتشون پشتیبانی گرفتم...

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

اسلید رو تجربه کردی؟
کامل تر از اون چبریه که فکر می کنی...

M-Soltani.ir
February 22nd, 2010, 21:13
عجب!!!
پس علم غیب هم داریید :d
خوبه والا...
ولی هر سه موردی که گفتی تقریبا اشتباه هست.
البته مدیرشانشون رو تا حدی می شناسم که طبیعه چون از فروم سایتشون پشتیبانی گرفتم...

---------- post added at 08:26 pm ---------- previous post was at 08:20 pm ----------

اسلید رو تجربه کردی؟
کامل تر از اون چبریه که فکر می کنی...
چون تازه کاره ممکنه باگ امنیتی داشته باشی
هیچ چیز امنیت وردپرس نمیشه :67:

mohsen1
February 22nd, 2010, 21:16
تازه کار؟؟؟
تو ایران شاید ولی کلا نه!
سیستم روسی هست پس امنیتش حله :d

Iranizi
February 24th, 2010, 14:01
فقط وردپرس. مقایسه این سیستم ها با وردپرس خنده داره!

Ashkankamangar.ir
July 4th, 2010, 13:30
میدونم این تاپیک قدیمیه اما دوست دارم وقتی این مطلب سرچ شد همه بدونن که نیوک بهتره
اول از همه بهتون بگم بستگی به نیازتون داره من نیوک 8.2 ام تی ادیشن رو نصب کردم خیلی جالبه .اگه میگید سئوش بده من میگم عالیه چونکه من 2 هفتست سایتمو ساختم اما روزی 2000 تا بازدید دارم با روزی 23 تا ورودیه گوگل
تالار گفتمان داره و قالب هاش واقعا شیکه اما ورد پرس شبیه وبلاگه.اصلا ورد پرس سیستم مدیریت محتوای وبلاگه نه سایت اما تو سایتم میشه ازش استفاده کرد
این سایت منه با نیوک درستش کردم
www.ashkankamangar.ir (http://www.ashkankamangar.ir)
اینم یه سایت دیگه با نیوک
www.kamyabonline.com (http://www.kamyabonline.com)
سایت کمیاب روزی 250000 بازدید کننده داره
تا الانم هک نشدم.نگهبان نیوک واقعا قدرتمنده و حرف نداره
بذارید نیوک 8.2 رو بهتون معرفی کنم
1 - افزوده شدن ماژول فروشگاه با مدیریت کامل محصولات ، دسته ها و بلوک اختصاصی
2 - افزوده شدن امکان فعال ، غیر فعال سازی هر صفحه اضافی ، اضافه شدن ماژول اختصاصی برای لیست صفحات سایت + قابلیت افزودن کلمات کلیدی به هر صفحه اضافی برای شناسایی بهتر به موتور های جستجو
3 - َAjax شدن بلوک آمار کاربری به این صورن که در سایت از جمله آنلاین شدن و بازدید روزانه.... قائدتا بدون refresh صفحه اعمال خواهد شد در این بلوک
4 - به این خاطر که مسئله یوزر های خاص یا VIP مورد اهمیت بود بخش عضویت رسمی بهینه تر شده به این صورت که وقتی مدیر کاربری را ارتقا میدهد به عضو رسمی سایت این یوزر متمایز میشود در لیست کاربران و دارای رنگ خاص هست و قائدتا مدیر میتواند یک ماژول خاص رو فقط اختصاص بدهد به اعضای رسمی سایت
5 - امکان تعریف کلمات کلیدی دلخواه برای هر خبر ، به منظور بهینه تر شدن از لحاظ Seo این کلمات کلیدی هم در لینک خبر قرار میگیره و هم در تگ متا صفحه همون خبر خاص : www.phpnuke.ir/new-patch-for-download.html (http://www.phpnuke.ir/new-patch-for-download.html)
6 - نسخه جدید قالب ها به صورت کاملا tabless و منطبق با استاندارد های Web 2.0 که مسلما سرعت لود صفحه خیلی بهینه تر خواهد شد ، ساختار قالبی جدید مشابه قالب فعلی سایت phpnuke.ir میباشد
7 - افزوده شدن دو بلوک جدید برای فعالی سازی تبلیغات در در سمت راست و چپ سایت
8 - امکان افزودن کلمات کلیدی به ماژول مقالات (Content) جهت شناسایی بهتر در موتورهای جستجو
9 - افزوده شدن ادیتور جدید به ساختار کلی مدیریت نیوک با نام FCK Editor
10 - ماژول جدید گالری تصاویر که بصورت کاملا اختصاصی برای نیوک فارسی مشهدتیم نوشته شده و کاملا کارا ، ساده و تکنولوژی Ajax هم در این ماژول به کار گرفته شده
11- در راستاي توان بيشتر براي مديريت كردن به قسمت هاي مختلف طرح باز و بسته شدن بلوك ها و تعيين حالت پيشفرض در پنل مديريت، اين قابليت از طرفي به قالب و همچنين به ساختار نيوك اضافه شد.
12 - افزوده شدن لینکدونی با اصلاح ساختاری که قبلا ارائه شده بود از جمله صفحه بندی لینکدونی برای جلوگیری از طولانی شدن در مدیریت
13 - امتیاز دهی Ajax به اخبار سایت
14 - صفحه بندی صفحات اضافی سایت در مدیریت
15 - ساختار به گونه ای شده است که دیگر نیازی به تغییر ایندکس ماژول خبر و ... برای قالبهای دیگر نیست و همگی یکپارچه شده
16 - امکان تعریف موضوعات مرتبط هر خبر
17 - دو قابلیت جدید به بخش ارسال خبر اضافه شده یکی در هنگام ارسال میتونید مشخص نمائید ادامه متن مخصوص : تمامی بازدیدکنندگان ، اعضای سایت ، فقط مدیران یا کاربران رسمی یا همان VIP باشه در عین حال گزینه دیگر این هست که میتوانید مشخص نمائید ادامه متن برای یک گروه خاص باشه و بعنوان مثال دیدن ادامه متن نیاز به حداقل 100 امتیاز داشته باشه
18 - مد آپلود مخصوص مدیر به مدیریت سایت اضافه شد ، مدیر این قابلیت رو داره که تمامی فرمت های مجاز رو آپلود کنه و مهمترین قابلیت این آپلودر این هست که شما میتونید فایل زیپ رو آپلود و روی سایت از طریق این بخش بلافاصله پس از آپلود باز کنید ، بعنوان مثال یک قالب جدید در شاخه themes آپلود و Extract میکنید.

shahr9
September 21st, 2010, 11:24
سلام به نظرما جوملا بهترينه ...

ولي بهترن گزينه اينه كه تو گوگل سرچ كني و مشكلاتي كه براي استفاده كنندگان پيش مياد رو هم برسي كن ....

ما تاحالا از جوملا بد نشنيديم و مهمتر از همهاينه كه ميشه باهاش هركاري كرد حتي يكي از دوستان سايت استانداري رو هم با جوملا بسته بود .....ضمنا قالب ها هم به زبان ساده html نوشته شده و ويرايشش سادس .

delta
September 21st, 2010, 12:52
یکی این تاپیک ناصردین شاه رو قفل کنه

nimajoon
July 8th, 2012, 00:25
کار با نیوک خیلی راحته و همه سیستم ها یه حفره امنیتی دارن که هر دفعه نسخه جدید میدن جدا از این که امکاناتشون زیاد میشه حفره هاشون بسته میشه مننیوک رو برای راحتی کار پیشنهاد میکنم اما اگه به قالب ساز حرفه ایی و ماژول نویس مجرب هستین فقط جوملا چون گروه آشیانه تضمینش میکنه

دوستان وب
July 8th, 2012, 00:54
O_o

دوست عزیز به تاریخ ارسال تاپیک توجه کردین که بالا میارینش ؟؟؟ :-o

danitfk
July 8th, 2012, 02:43
O_o

دوست عزیز به تاریخ ارسال تاپیک توجه کردین که بالا میارینش ؟؟؟ :-o
اشکالش چیه ؟ :d
خب شاید این سوال برای بقیه هم پیش بیاد !

mr.Alireza
July 25th, 2012, 14:59
از نظر من وردپرس. هم کاربری آسون تری دارد و هم seo بسیار قوی .
قالب هم که ماشاالله تو وب و توی سایت های اسکریپت زیاده.
موفق باشید.

Ashkankamangar.ir
July 25th, 2012, 15:03
خب به 100 پست رسیدید دیگه لطفا تاپیک های 2 هفته پیش رو بالا نیارید
این همه تاپیک فقط بلدید در مورد وردپرس نظر بدید؟

mr.Alireza
July 25th, 2012, 15:46
خب به 100 پست رسیدید دیگه لطفا تاپیک های 2 هفته پیش رو بالا نیارید
این همه تاپیک فقط بلدید در مورد وردپرس نظر بدید؟
اولا به شما مربوط نیست که نظر می دید و این کار رو به مدیراان واگذار کنید.
دوما , بله . دوست دارم فقط درباره ی وردپرس نظر بدم. به شما مربوطه؟
سوما سابقه ی خود شما تو انجمن معلومه .
در ضمن همه جا به خودتون حق دخالت ندین.
این هم شما :

Ashkankamangar.ir
July 25th, 2012, 16:03
عزیز دل وقتی به صورت دائم بن شدم بعد الان بازم و عضو دائم یعنی مشکل سوء تفاهم بوده ممنون یادآوری کردید تا به مدیران بگم تا اون سوء تفاهم رو حذف کنند
سابقه ی ما هم مشخصه
در ضمن مدیران خودشون رسیدگی میکنند عزیز نه این پست بلکه تمام اسپم هاتون گزارش شده
موفق باشید